Kinesiology taping - jaka firma? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-01-23, 17:49   #1
amatorka_slodkich_jablek
Przyczajenie
 
Avatar amatorka_slodkich_jablek
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 13

Kinesiology taping - jaka firma?


Witam,
czy ktoś na forum okleja się plastrami medycznymi do kinesiotapingu? Mam pytanie odnośnie firmy jaką najlepiej kupować. Polecono mi plastry 3NS TEX ale strasznie uczuliły i mnie i kilka osób z mojej rodziny. Nigdy więcej

Interesuje mnie średnia półka cenowa, tak pomiędzy 20-30 zł za rolkę taśmy 5cm x 5m długości. Ktoś ma jakieś dobre lub złe doświadczenia z różnymi firmami?
amatorka_slodkich_jablek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-26, 17:05   #2
Madekb
Raczkowanie
 
Avatar Madekb
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 38
Dot.: Kinesiology taping - jaka firma?

Ja nie miałam takich problemów z tymi taśmami a uważam,że ta firma jest dobra bo długo utrzymują się na skórze kupiłam sobie jakiś tańszy odpowiednik i wytrzymywał kilka godzin.
Madekb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-27, 09:53   #3
boEla
Przyczajenie
 
Avatar boEla
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 5
Dot.: Kinesiology taping - jaka firma?

Mnie też 3NS'y uczuliły :/ Zaczęłam się drapać jak przy ospie i pod plastrami pojawiła się nieprzyjemna wysypka.
Plastry niebieskie, kiedyś miałam pomarańczowe i było ok. I dużo krócej się teraz trzymały, bo niecałą dobę. U mojego chłopaka tylko kilka godzin.
Może mieliśmy podróbki albo robią teraz gorszej jakości klej w tych plastrach?
Pełno innych firm się pojawiło, też nie wiem jakie inne wybrać. Ktoś ma jakąś inną firmę sprawdzoną?
__________________
Mowa jest srebrem a milczenie jest owiec ...
boEla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-28, 09:47   #4
Madekb
Raczkowanie
 
Avatar Madekb
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 38
Dot.: Kinesiology taping - jaka firma?

Ja miałam pierwszą z lewej http://www.orteo.pl/s?q=3NS+TEX&x=18...Z3godtSEA_A.Na Twoim miejscu poprosiłabym o pomoc rehabilitanta,żeby coś podpowiedział
Madekb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-28, 14:32   #5
alora00
Raczkowanie
 
Avatar alora00
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 149
Dot.: Kinesiology taping - jaka firma?

Asia- med lub oczywiście k-active ale one są drogie.
__________________
25.04.2015
alora00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-29, 12:27   #6
amatorka_slodkich_jablek
Przyczajenie
 
Avatar amatorka_slodkich_jablek
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 13
Dot.: Kinesiology taping - jaka firma?

MadekB ta pierwsza z lewej to właśnie firma 3NS TEX, która mnie uczuliła.
Te pozostałe ze strony którą dałaś to firma Kinesio, od fizjoterapeuty wiem że to raczej przerost formy nad treścią, przepłaca się za firmę.

Fizjoterapeuta właśnie polecił mi 3NS, ale ostatnio od innego rehabilitanta też usłyszałam że te taśmy się zepsuły, może jakaś pojedyncza felerna partia do Polski przyjechała, albo zmienili coś w składzie kleju, bo nie jestem pierwszą osobą którą uczuliły.

A czy ktoś próbował firm: rea-tape albo kindmax?
K-active tak samo jak kinesio, kosztują prawie 40 zł, więc to za dużo dla mnie neistety
amatorka_slodkich_jablek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-18, 21:24   #7
tapik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1
Dot.: Kinesiology taping - jaka firma?

Witam,

Jestem fizjoterapeutką i postanowiłam wypowiedzieć się na temat uczuleń i jakości wytrzymałości różnych taśm.
Po pierwsze przed zastosowaniem taśmy zawsze należy przetestować taśmę na niewielkim kawałku skóry i zobaczyć czy taśma nie uczula mimo nawet jak już stosowaliśmy daną taśmę, wiadomo każda taśma może pochodzić z różnych partii. Jak są różne partie to i różna ilość nałożonego kleju i różne proporcje barwników stosowanych do barwienia tkaniny.
Po drugie taśmę nakładamy na oczyszczoną i osuszoną skórę przestrzegam nie używamy do tego spirytusu ani środków odkażających ( w reakcji z taśmą powodują uczulenie) wystarczy woda z mydłem i chwile odczekać aż skóra wyschnie.
Po trzecie taśmy nie nakładamy na owłosioną partie skóry, bo taśma się nie trzyma na skórze tylko na włosach.
Po czwarte i tu większość klejących zapomina po nałożeniu taśmy należy ją mocno potrzeć w celu aktywowania kleju. Brak tej czynności powoduje, że taśma trzyma się tylko godzinę albo parę minut.

Jeżeli chodzi o marki taśm ja używam 3ns , Rea tape wcześniej k-activ, ale są zbyt drogie i też uczulają pacjentów. Od dystrybutora taśm rea tape udało mi się uzyskać certyfikat ze do jego produkcji używają japońskiego kleju fakt trzymają się dobrze, ale też zdarzały się uczulenia, dlatego zawsze testuje taśmę
tapik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-08-13, 14:28   #8
martakozlowska1987
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-08
Wiadomości: 1
Dot.: Kinesiology taping - jaka firma?

Dla mnie najlepsza firma, która zna się na tejpach i plastrowaniu to Meta-Med z Poznania. Doradzą, powiedzą jak nakleić. Mają też swoją stronę jakbyś chciała. Taśmy do tapingu Ja zawsze u nich biorę i jestem mega zadowolona.

Edytowane przez martakozlowska1987
Czas edycji: 2021-08-13 o 14:30
martakozlowska1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-08-13 15:28:13


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:54.