podróż gdziekolwiek za 800 zł. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-03-20, 19:38   #1
kateee94
Raczkowanie
 
Avatar kateee94
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 57
Talking

podróż gdziekolwiek za 800 zł.


Dziewczyny! Lada dzień wpadnie mi na konto zwrot podatku. Około 800 zł. Gdzie i na ile mogłabym za to pojechać?

Lubię zwiedzać;kościoły, muzea, parki,wzgórza, jeziora, wszystko. A więc aktywnie. Jednak bardziej małej miejscowości (lub kilku) niż w jednym wielkim miescie.

Jakies sugestie? Nie mam pomysłu, a chce coś zaplanowac. Wiem, ze za taka kwotę cudów nie ma, ale wiem,że da się zobaczyć kawałek innego świata i to może przez jakieś 4 dni (dłużej raczej nie bede mogła i tak).

Jestem otwarta na wszystko!
kateee94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-22, 14:39   #2
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: podróż gdziekolwiek za 800 zł.

Byłaś we Włoszech ?
Teraz loty są tanie , noclegów do wyboru do koloru, a i jedzenie na miejscu nie jest drogie ( kawa poniżej 1euro, taniej niż w Polsce ).
Watykan, Lateran, koloseum i jego okolice z zewnątrz zobaczysz za darmo.
Wejście do koloseum lepiej zamówić online, bo inaczej są kolejki.
Komunikacja miejska jest w Rzymie tania, a jak się chce to można i na piechotę ( weź koniecznie wygodne buty ).
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_1119.jpg (160,1 KB, 38 załadowań)
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-22, 22:06   #3
kateee94
Raczkowanie
 
Avatar kateee94
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 57
Dot.: podróż gdziekolwiek za 800 zł.

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Byłaś we Włoszech ?
Teraz loty są tanie , noclegów do wyboru do koloru, a i jedzenie na miejscu nie jest drogie ( kawa poniżej 1euro, taniej niż w Polsce ).
Watykan, Lateran, koloseum i jego okolice z zewnątrz zobaczysz za darmo.
Wejście do koloseum lepiej zamówić online, bo inaczej są kolejki.
Komunikacja miejska jest w Rzymie tania, a jak się chce to można i na piechotę ( weź koniecznie wygodne buty ).
Byłam we Włoszech, okolice Mediolanu. Zdecydowanie Włochy chcę poznać bardziej
kateee94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-23, 08:41   #4
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 359
Dot.: podróż gdziekolwiek za 800 zł.

Ostatnio było dużo tanich lotów (nawet po 39 zł w jedną stronę) z Rzeszowa do Bułgarii, na miejscu też tanio i pogoda już w miarę jest. Zaraz to będą się tam upały robiły.
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-28, 10:05   #5
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: podróż gdziekolwiek za 800 zł.

Cytat:
Napisane przez kateee94 Pokaż wiadomość
Dziewczyny! Lada dzień wpadnie mi na konto zwrot podatku. Około 800 zł. Gdzie i na ile mogłabym za to pojechać?

Lubię zwiedzać;kościoły, muzea, parki,wzgórza, jeziora, wszystko. A więc aktywnie. Jednak bardziej małej miejscowości (lub kilku) niż w jednym wielkim miescie.

Jakies sugestie? Nie mam pomysłu, a chce coś zaplanowac. Wiem, ze za taka kwotę cudów nie ma, ale wiem,że da się zobaczyć kawałek innego świata i to może przez jakieś 4 dni (dłużej raczej nie bede mogła i tak).

Jestem otwarta na wszystko!
Wlochy, Hiszpania, Bulgaria.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-17, 22:29   #6
cansada
Zakorzenienie
 
Avatar cansada
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: .....
Wiadomości: 6 491
Dot.: podróż gdziekolwiek za 800 zł.

Cytat:
Napisane przez rzdrozny Pokaż wiadomość
Wpisz w wyszukiwarkę lotów interesujący Cię termin, wyskoczy kilka miast z tanimi lotami. Z tańszych na pewno będzie Bruksela, Londyn. Wszędzie, gdzie nie polecisz będzie fajnie. My na blogu////marna reklama//// relacjonujemy Rzym, Paryż, Bergamo. Świetnie tez w Pradze czeskiej.
straszne glupoty piszesz aby zareklamowac bloga. Tani lot do Londynu jak ktos ma do dyspozycji niewielka kwote to smiech na sali. a potem co? z lotniska na stopa? Londyn jest bardzo drogim miastem, komunikacja, wejscia, posilki, napoje itd. ze juz o hotelu nie wspomne.

Z taka kwota do dyspozycji szukalabym miejsc gdzie zycie czyli noclegi+jedzenie+komunika cja+zwiedzanie nie jest drogie. Moze Budapeszt z bliskich rejonow. Wlochy, polecam z calego serca Bolonie-niedrogo i urzeklo mnie to miasto. z dalszych miejsc ktore lubie bardzo , maja duzo do zaoferowania za niewielkie pieniadze to Granada-niedaleko Malagii, badz Sewilla-ale tutaj lot jest dluzszy i moze byc drozszy/zalezy kiedy polecisz.

edit. do Granady nie ma lotow z Pl bezposrednich, do Sewilli sa.
Sewilla jest przepiekna w maju!

Udanego wyjazdu.

Edytowane przez cansada
Czas edycji: 2018-04-17 o 22:32
cansada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-03, 14:55   #7
Szprotqa
Przyczajenie
 
Avatar Szprotqa
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 23
Dot.: podróż gdziekolwiek za 800 zł.

My jedziemy w grudniu na weekend do Łodzi. Płacimy za luksusowy hotel 400 zł, ok 100 zl na flixbusa, wiec akurat zostaje nam na wyzywienie i pozwiedzanie
Szprotqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-12-03, 20:57   #8
bbab4b1e68366f09bc3914c9672f02df694c852f_622be7447f718
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 4 592
Dot.: podróż gdziekolwiek za 800 zł.

Cytat:
Napisane przez Szprotqa Pokaż wiadomość
My jedziemy w grudniu na weekend do Łodzi. Płacimy za luksusowy hotel 400 zł, ok 100 zl na flixbusa, wiec akurat zostaje nam na wyzywienie i pozwiedzanie

Łódź to ciekawy wybór, raczej rzadko spotykany Jak znajdziesz jakieś nietypowe, zachwycające miejsca, to daj znać. Ja się zachwycam industrialnymi miastami, ale Łodzią rzygam raz po raz.
bbab4b1e68366f09bc3914c9672f02df694c852f_622be7447f718 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-10, 12:07   #9
marcin_bwz
Przyczajenie
 
Avatar marcin_bwz
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 21
Dot.: podróż gdziekolwiek za 800 zł.

Cytat:
Napisane przez Szprotqa Pokaż wiadomość
My jedziemy w grudniu na weekend do Łodzi. Płacimy za luksusowy hotel 400 zł, ok 100 zl na flixbusa, wiec akurat zostaje nam na wyzywienie i pozwiedzanie
Nigdy nie rozumiem ludzi, którzy przepłacają za hotel, w którym i tak zazwyczaj tylko śpią... wolę przekimać się za 100, czy 150zł w jakimś hostelu, motelu, albo i w airbnb, a resztę pieniędzy przeznaczyć na doznania smakowe, albo wstępy do atrakcji turystycznych.

Co do samego miejsca, to możliwości jest wiele. Ja polecam akurat wschód Europy, bo jest tam tanio... Sam podróżuję po zachodzie Europy, bo akurat tutaj mieszkam, ale to zupełnie inna bajka
marcin_bwz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-10, 12:54   #10
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 359
Dot.: podróż gdziekolwiek za 800 zł.

Cytat:
Napisane przez marcin_bwz Pokaż wiadomość
Nigdy nie rozumiem ludzi, którzy przepłacają za hotel, w którym i tak zazwyczaj tylko śpią... wolę przekimać się za 100, czy 150zł w jakimś hostelu, motelu, albo i w airbnb, a resztę pieniędzy przeznaczyć na doznania smakowe, albo wstępy do atrakcji turystycznych.

Co do samego miejsca, to możliwości jest wiele. Ja polecam akurat wschód Europy, bo jest tam tanio... Sam podróżuję po zachodzie Europy, bo akurat tutaj mieszkam, ale to zupełnie inna bajka
Ja też mam podobne podejście, bo jak gdzies jadę to głownie po to, by zwiedzać, nigdy nie spędzam czasu w hotelu. Bynajmniej nie cały dzień. Jednak gdy jadę z dziećmi to wolę jak jest basen, zwyczajnie po to, by móc odpocząć troche od dzieci i by one miały zajęcie jak już wrócimy ze zwiedzania. Nie musi to być pięciogwiazdkowy hotel, wystarczy apartament, gdzie jest dostępny basen i jest ok. Ja natomiast lubię mieć balkon/taras, by po całym dniu móc usiąść i wypić lampkę lokalnego winka. Wszystko to staram się robic jak najniższym kosztem i uważam, że się da.
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-11, 09:11   #11
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: podróż gdziekolwiek za 800 zł.

Cytat:
Napisane przez marcin_bwz Pokaż wiadomość
Nigdy nie rozumiem ludzi, którzy przepłacają za hotel, w którym i tak zazwyczaj tylko śpią... wolę przekimać się za 100, czy 150zł w jakimś hostelu, motelu, albo i w airbnb, a resztę pieniędzy przeznaczyć na doznania smakowe, albo wstępy do atrakcji turystycznych.

Co do samego miejsca, to możliwości jest wiele. Ja polecam akurat wschód Europy, bo jest tam tanio... Sam podróżuję po zachodzie Europy, bo akurat tutaj mieszkam, ale to zupełnie inna bajka
Tylko czesciowo sie zgadzam, zalezy o jakiej rozbieznosci cenowej mowimy,. Zazwyczaj wole troche doplacic, bo jednak w troche lepszych hotelach sa wygodniejsze materace i po takiej samej ilosci snu jestem bardziej wypoczeta.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-12-11, 10:03   #12
marcin_bwz
Przyczajenie
 
Avatar marcin_bwz
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 21
Dot.: podróż gdziekolwiek za 800 zł.

Moim zdaniem cena hotelu nie daje gwarancji jakości łóżką. Zgadzam się, że w droższych jest większe prawdopodobieństwo, jednak to nadal nie gwarancja.
Odnośnie korzystnych cen to polecam Airbnb, albo promocje na Bookingu. Czasami naprawdę za rozsądne pieniądze można dostać bardzo wysoki standard w rewelacyjnej cenie.
Ostatnio rozglądałem się za Chorwacją i to własnie ten kraj polecam, jako miejsce wycieczki. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie, a i przy zdrowym rozsądku portfel nie ucierpi
marcin_bwz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-11, 10:24   #13
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 359
Dot.: podróż gdziekolwiek za 800 zł.

Cytat:
Napisane przez marcin_bwz Pokaż wiadomość
Moim zdaniem cena hotelu nie daje gwarancji jakości łóżką. Zgadzam się, że w droższych jest większe prawdopodobieństwo, jednak to nadal nie gwarancja.
Odnośnie korzystnych cen to polecam Airbnb, albo promocje na Bookingu. Czasami naprawdę za rozsądne pieniądze można dostać bardzo wysoki standard w rewelacyjnej cenie.
Ostatnio rozglądałem się za Chorwacją i to własnie ten kraj polecam, jako miejsce wycieczki. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie, a i przy zdrowym rozsądku portfel nie ucierpi
To prawda, a poza Europą dobrze cenowo wychodzi Agoda albo hotels.com
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-18, 20:21   #14
violunia17
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 25
Dot.: podróż gdziekolwiek za 800 zł.

Polecam weekend w Wiedniu albo w Berlinie.
violunia17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-31, 01:00   #15
bbab4b1e68366f09bc3914c9672f02df694c852f_622be7447f718
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 4 592
Dot.: podróż gdziekolwiek za 800 zł.

Cytat:
Napisane przez marcin_bwz Pokaż wiadomość
Nigdy nie rozumiem ludzi, którzy przepłacają za hotel, w którym i tak zazwyczaj tylko śpią... wolę przekimać się za 100, czy 150zł w jakimś hostelu, motelu, albo i w airbnb, a resztę pieniędzy przeznaczyć na doznania smakowe, albo wstępy do atrakcji turystycznych.

Co do samego miejsca, to możliwości jest wiele. Ja polecam akurat wschód Europy, bo jest tam tanio... Sam podróżuję po zachodzie Europy, bo akurat tutaj mieszkam, ale to zupełnie inna bajka

A ja uważam, że nie ma co patrzeć na to, gdzie ktoś śpi. Jak go stać na hotel 5* to co w tym złego? Może chce skorzystać z basenu, siłowni, mieć lepszy standard pokoju, nocuje z dziećmi itd., chce wziąć partnerkę/partnera na romantyczny wypad? Dziwi mnie takie zaglądanie komuś do portfela.

Ja nocowałam w tym roku tylko w dobrych obiektach (lepsze sieciówki albo 4 gwiazdki) i wcale nie zapłaciłam za to milionów monet, ot, wszystkie noclegi rezerwowane z różnych promocji, część w mojej sieci. Dziś też mam nocleg w 4*, sieciówka, a zapłaciłam 60 zł/2 os bez śniadania (ze śniadaniem byłaby 100, ale nie wstaniemy), wykorzystując do tego punkty w programie lojalnościowym sieci (które otrzymałam za inne noclegi, rezerwowane na określonych warunkach). Co śmieszne, za ten nocleg dostanę jeszcze dodatkowe punkty, które powinny wystarczyć na 2 noce np w Poznaniu czy Wrocławiu (dostanę dodatkową odznakę, która ma dużą wartość punktową).

Hostele mnie natomiast już zmęczyły, zazwyczaj już mi sie nie chce, doceniam swój pokój, choćby był bardziej obskurny. Nie mam ochoty z nikim rozmawiać, jak jestem gdzieś sama, a w 2 osoby to się naprawdę rzadko kiedy opłaca hostel. Widzę się tylko w hostelu w jakichś miejscach, gdzie jednak dobrze poznać kogoś w podróży albo jest bardzo drogo.

Chciałam się tylko 'pochwalić'', że dziś jadę do Łodzi, mimo że hejtowałam to miasto. Nie wiem, mam nadzieję, że wreszcie złamie mi serce i będzie mi się chciało wracać. Na razie pewny punkt to Kino Charlie i popołudniowy seans.
bbab4b1e68366f09bc3914c9672f02df694c852f_622be7447f718 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-31, 15:01   #16
MajaLipczak
Raczkowanie
 
Avatar MajaLipczak
 
Zarejestrowany: 2018-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 93
Dot.: podróż gdziekolwiek za 800 zł.

Bośnia jest super, jest mega tanio, jest dobry dolot z Berlina za 20€ w dwie strony i jest pięknie
MajaLipczak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-12-31 15:01:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:01.