Apteczny krem lub maść z witaminą A - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-01-13, 21:40   #31
Madaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Madaaa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 11 804
Dot.: Apteczny krem lub maść z witaminą A

Jest bardzo tłusta, nie wyobrazam sobie smarowac nią twarz. Czasami stosuje ale miejscowo, po za tym dobry na ranki, do rąk, stóp. Szybciej sie po nim goi, dobrze nawilza. Dla mnie produkt ktorego nie moze zabraknac w kosmetyczce.
Madaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-14, 13:50   #32
Mo_niczka
Raczkowanie
 
Avatar Mo_niczka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 238
Dot.: Apteczny krem lub maść z witaminą A

Ja używam od jakiegoś czasu Retimax 1500. Kupując nie wykazywałam entuzjazmu, ale pomyślałam, że za taką niską cenę warto spróbować. Używam raz, dwa razy w tygodniu na cała twarz, pomimo tego, że mam cerę mieszaną. Mama wrażenie, że Retimax koi moja skórę. Odżywia i wygładza spierzchnięte usta bardzo szybko.Do tego jest bezzapachowy,aja jestem uczulona na niektóre składniki zapachowe w kosmetykach i lekach. Na pewno na stałe zagości w mojej kosmetyczce.
__________________
blogbezzapachu.blogspot.c om
idealneczterdziestoletnie .blogspot.com
Mo_niczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-16, 12:31   #33
Mo_niczka
Raczkowanie
 
Avatar Mo_niczka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 238
Dot.: krem z witaminą A

Cytat:
Napisane przez Ahtaga Pokaż wiadomość
pewnie zadam głupie pytanie ale jednak zadam czy taka zwykła maść z witamina A z apteki jest wartościowa? niby witamina A to retinol. Czy w takim razie przy stosowaniu maści z wit A trzeba smarowac sie filtrami?

ostatnio dostałam przepis na piękną cerę a mianowicie przemywać twarz sokiem z aloesu (z apteki) rozcięczonym z woda 1:1 i po tym wsmarować maść z wit !
sok z aloesu i maść z wit. A? a jakie miałaś problemy z cerą? to pomogło? bardzo jestem ciekawa
__________________
blogbezzapachu.blogspot.c om
idealneczterdziestoletnie .blogspot.com
Mo_niczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-05, 06:50   #34
Lui1234
Zadomowienie
 
Avatar Lui1234
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 119
Dot.: Apteczny krem lub maść z witaminą A

Dziewczynyki kochane!!!!!!!
Jaki jest skład tego kremu z wit A, jaki przepisuja dermatolodzy, to krem na receptę, robiony w aptece.
Tani bo 8 zł za 8 ml. On jest wogole dzieciom przepisywany i jest bardzo tłusty.

Lekarka przepisała dziecku. kremu zostało, mieszam go nawet 50:50 z wodą, switny jest na ciało, mieszam z olejami, nie rozwarstwia sie, ormalnie super!!!
Ciałko rewelacja, skorka boska!

Wiem ze to krem z wit A, ale jaka jest baza??
Niech ktoś odpowie co tam w srodku jest? Czy jest tez wit E??
Lui1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-05, 11:21   #35
patricitka
Raczkowanie
 
Avatar patricitka
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 118
Dot.: Apteczny krem lub maść z witaminą A

Cytat:
Napisane przez Lui1234 Pokaż wiadomość
Dziewczynyki kochane!!!!!!!
Jaki jest skład tego kremu z wit A, jaki przepisuja dermatolodzy, to krem na receptę, robiony w aptece.
Tani bo 8 zł za 8 ml. On jest wogole dzieciom przepisywany i jest bardzo tłusty.

Lekarka przepisała dziecku. kremu zostało, mieszam go nawet 50:50 z wodą, switny jest na ciało, mieszam z olejami, nie rozwarstwia sie, ormalnie super!!!
Ciałko rewelacja, skorka boska!

Wiem ze to krem z wit A, ale jaka jest baza??
Niech ktoś odpowie co tam w srodku jest? Czy jest tez wit E??
Skład był na pewno na recepcie, ja przy robionym kremie z apteki miałam też przepisany skład na karteczce dołączonej do kremu. Zazwyczaj to jakaś tłusta baza, np baza eucerynowa. No i chyba 80 ml a nie 8 ml?
patricitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-18, 16:04   #36
201610111032
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 37 011
Dot.: Apteczny krem lub maść z witaminą A

Jak tylko zobaczyłam ten wątek od razu przypomniało mi się, że miałam kupić maść w witaminą A Chciałam zrobić własnoręcznie błyszczyk. Już jeden taki mam ale na bazie samej wazeliny i pomadki. Witamina A będzie lepsza bo ma działanie regenerujące i ochronne. Jak macie niepotrzebne pomadki, które rzadko używacie to naprawdę polecam zrobić takie kolorowe mazidło.
201610111032 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-22, 20:50   #37
Layila
Zadomowienie
 
Avatar Layila
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: fabryka czekolady :)
Wiadomości: 1 630
Dot.: Apteczny krem lub maść z witaminą A

Czy któraś z Was może polecić wypróbowany i skuteczny KREM z wit A? Kupiłam Retimax 1500, ale straszliwie mnie zapchał już po jednym użyciu - nawet na skórze pod oczami zrobiły mi się od niego pryszcze Dlatego szukam kremu, najchętniej z przyjaznym, niezapychającym składem.

Nie mogę teraz odnaleźć linku, ale natknęłam się kiedyś na badania kliniczne przeprowadzone w którymś z polskich szpitali uniwersyteckich dot. beta karotenu w tabletkach i maści z wit A. Rezultaty po 3 miesiącach stosowania były rewelacyjne, u 100% badanych w obu grupach poprawił się koloryt skóry i jędrność. Dlatego chciałabym spróbować przeprowadzić przez zimę taką "witaminową" kurację.
__________________
Poszukuję do kolekcji flakoników perfum Etro i Thierry Mugler
Layila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-10-22, 23:10   #38
Margo123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 281
Dot.: Apteczny krem lub maść z witaminą A

Cytat:
Napisane przez Layila Pokaż wiadomość
Czy któraś z Was może polecić wypróbowany i skuteczny KREM z wit A? Kupiłam Retimax 1500, ale straszliwie mnie zapchał już po jednym użyciu - nawet na skórze pod oczami zrobiły mi się od niego pryszcze Dlatego szukam kremu, najchętniej z przyjaznym, niezapychającym składem.
Gwoli ścisłości,po jednym razie to ta maść mogła zadziałać na Ciebie co najwyżej aknegennie lub spowodować reakcje zapalną ,która spowodowała owe pryszcze,ale napewno nie mogła Cię zapchać.Nie mylmy pojęć.Aknegenność a komedogenność to dwie różne rzeczy
Margo123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-25, 00:44   #39
Layila
Zadomowienie
 
Avatar Layila
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: fabryka czekolady :)
Wiadomości: 1 630
Dot.: Apteczny krem lub maść z witaminą A

Cytat:
Napisane przez Margo123 Pokaż wiadomość
Gwoli ścisłości,po jednym razie to ta maść mogła zadziałać na Ciebie co najwyżej aknegennie lub spowodować reakcje zapalną ,która spowodowała owe pryszcze,ale napewno nie mogła Cię zapchać.Nie mylmy pojęć.Aknegenność a komedogenność to dwie różne rzeczy
Niestety, tak jak napisałam - maść zarówno zapchała mi pory, jak i spowodowała pryszcze. Nie wiem dlaczego kwestionujesz fakt, że maść zapchała mi pory skóry po jednym użyciu? Jestem posiadaczką skóry tłustej, z bardzo rozszerzonymi porami - pomimo 2 kuracji Izotekiem niewiele się zmieniło w kwestii łojotoku i wystarczy jedno nieprzemyślane nałożenie kosmetyku, żeby zaczopować pory na amen. Jeżeli możesz polecić jakiś fajny produkt z wit. A, o przyjaznym skórze tłustej i skłonnej do zanieczyszczeń składzie, to będę wdzięczna za podpowiedź

Póki co znalazłam taki krem firmy APIS - czy któraś z Was miała okazję go wypróbować i poleca?
Regenerujący krem z mleczkiem pszczelim i witaminami A+E dla cery suchej i normalnej, 110 ml

Skład według INCI
aqua, olive oil, glycerin, sunflower oil, carbomer, cetearyl alcohol & ceteareth 20, royal jelly powder, tocopherol, hydrogenated retinol, triethanoloamine, tocopheryl acetate, linoleic acid, ascorbyl palmitate, ascorbic acid, citric acid, methylchloroisothiazolino ne, methylisothiazolinone, benzyl alcohol, parfum, beta carotene, zinc oxide, titanium dioxide.

Edytowane przez Layila
Czas edycji: 2016-10-25 o 00:48
Layila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-25, 06:12   #40
cinucha22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 8
Dot.: Apteczny krem lub maść z witaminą A

Hej,

Ja korzystałam z tego kremu. Generalnie całkiem ok, ale wydawał mi się bardzo tłusty (przez wys zawartośc oliwki). Ale ogólnie, nie widzę lepszych alternatyw i od czasu do czasu do tego wracam.
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama

Edytowane przez cinucha22
Czas edycji: 2016-11-22 o 19:32
cinucha22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-29, 15:08   #41
mariekler
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 12
Dot.: Apteczny krem lub maść z witaminą A

Moja dermatolog powiedziała mi, że przynajmniej dwa razy w roku zafundować skórze kurację z witaminą A.
mariekler jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-03-24, 15:04   #42
AleJandroAleJandro
Przyczajenie
 
Avatar AleJandroAleJandro
 
Zarejestrowany: 2019-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 16
Dot.: Apteczny krem lub maść z witaminą A

a ja dodam może coś od siebie, bo ktoś tu nie chciał uwierzyć, ze faktycznie maść z wit. a może zapychać... uwierzcie, może. sama używałam kilka razy na trądzik jeszcze kiedyś kiedyś i odstawiłam po jakimś czasie, bo efekty były zerowe, mi pojawiały się nowe krosty, stare krosty zbytnio nie znikały, więc ogólnie moja twarz wyglądała jak taka piłeczka rehabilitacyjny z wypustkami :| później przechodziłam jeszcze przez maść ichtiolową, która też na nic zbytnio się nie zdała (no delikatnie lepiej to wyglądało w porównaniu, ale nadal srednio...). od jakiś kilku miesięcy pozostaje tylko przy takim zestawieniu: mycie twarzy żelem z siarką/olejkiem laurowym, nakładanie hydrolatu z oczaru, później nakładam krem na trądzik sevolium (naturalny, nie zapycha - sprawdzone z apką NCI i zapychanie na samej sobie), później nakładam dermo makijaż i do tego nic mi się nie świeci, nie ściera, nie plami na twarzy.
AleJandroAleJandro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-03-24 16:04:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:34.