Parwowiroza - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-10-30, 16:11   #1
Natalia1122334455
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 1

Parwowiroza


Błagam o pomoc! Tydzień temu, dokładnie w niedzielę, zakupiłam sznaucera miniaturę, 1.2 kg. Od środy piesek ma parwowiroze, jest hospitalizowany od czwartku, ma surowice, królówki, witaminy od początku. Wczoraj pies był zdrow, zaczął pić, szczekac, weterynarz dał mu jeść, ale dzisiaj około 2 w nocy, nastąpiło załamanie, piesek pierwszy raz wymiotowal krwią, kilkukrotnie!!!!! :/ w ciągu dnia pojawiły się też objawy neurologiczne, chodzi nerwowo w kółko, weterynarz daje mu czas do jutra, w kwestii zmiany samopoczucia Benka , ma do nas też dziś zadzwonić. Jestem załamana, jak to państwo widzę, proszę o pomoc i porady, nastawić się na śmierć?
Natalia1122334455 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-16, 11:04   #2
margo85
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 28
Dot.: Parwowiroza

Niestety trafiam na ten wątek dużo za późno żeby móc Ci doradzić. Mogę jednak dla wszystkich tych, którzy kiedykolwiek przeczytają ten temeat poradzić co zrobić żeby uniknąć takiej sytuacji.
Wirus parwowirozy jest w zasadzie bardzo popularny i bardzo zjadliwy, ciężko się go pozbyć ze środowiska. Na przykład w mieszkaniu, w którym przebywał szczeniak z parwowirozą wirus utrzymuje się i może zarażać jeszcze przez pół roku mimo solidnej dezynfekcji.
Nie jest to jednak choroba aż tak bardzo częsta (poza schroniskami) a to dlatego, że są stosowane bardzo skuteczne szczepionki. Dlatego też moja rada jest taka. Należy zabierać do domu szczeniaka, który po pierwsze ma minimum 7-8 tygodni a po drugie (i to ważniejsze) był zaszczepiony w 6 tygodniu życia (nie wcześniej, bo wtedy szczepionka nie działa skutecznie). Po szczepieniu musi pozostać jeszcze przy matce 10 dni, stąd 8 tydzień na zabranie.
Potem w nowym domu są jeszcze kolejne szczepienia, ale to pierwsze przy matce da Wam największą pewność, że pies się nie rozchoruje.
Najczęściej chorują szczenięta nie szczepione przy matce, a objawy pojawiają się do tygodnia od przywiezienia do nowego domu.
margo85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-02-16 12:04:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:26.