Wizażanka buduje dom - krok po kroku - Strona 17 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-09-23, 20:46   #481
nitka0208
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 101
Dot.: Wizażanka buduje dom - krok po kroku

Czesc
Z moim TZ postanowilismy zrobic generalny remont jego rodzinnego domu. Pietro jest zamieszkale, parter nie uzywany od pewnego czesu. Chcemy dol calkiem oddzielic od gory i zrobic sobie swoje gniazdko zastanawiam sie od czego zaczac...
Okna, ocieplenie, sciany, podlogi, kotlownia(chcemy zrobic ogrzewanie gazowe), dobudowanie pomieszczenia. ogolnie wszystko... I od czego zaczac??
nitka0208 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-23, 21:11   #482
bitedelite
Rozeznanie
 
Avatar bitedelite
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 602
Dot.: Wizażanka buduje dom - krok po kroku

My robiliśmy podobnie... kilka ekip w jednym czasie, sami decydowali co w której kolejności, przerabialiśmy wszystko, najpierw była instalacja wodna, podłogówka, przebudowywanie ścian, elektryka, wymiana okien i drzwi zewnetrznych, podlogi, przygotowywanie scian pod malowanie itd.. na moim blogu opisywałam relację z remontu więc zapraszam - remont już prawie na ukończeniu życzę powodzenia i dużo cierpliwości
__________________
wymiana

instagram
bitedelite jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-23, 21:38   #483
Karo89
Zakorzenienie
 
Avatar Karo89
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 7 493
Dot.: Wizażanka buduje dom - krok po kroku

Cytat:
Napisane przez nitka0208 Pokaż wiadomość
Czesc
Z moim TZ postanowilismy zrobic generalny remont jego rodzinnego domu. Pietro jest zamieszkale, parter nie uzywany od pewnego czesu. Chcemy dol calkiem oddzielic od gory i zrobic sobie swoje gniazdko zastanawiam sie od czego zaczac...
Okna, ocieplenie, sciany, podlogi, kotlownia(chcemy zrobic ogrzewanie gazowe), dobudowanie pomieszczenia. ogolnie wszystko... I od czego zaczac??
My zrobiliśmy remont, nie chcę Cię zniechęcać, ale drugi raz byśmy siętego nie podjęli. Kupa kasy, a nie wspomnę o tym, że 4 lata mieszkania i już pasowałoby znów poprawiać bo to dom 60 letni. :/

Zaczęliśmy od wymiany okien, potem poszło wywalenie podłóg (parkiet, pył,syf, trot, legary, 4 tonu syfu wywieźliśmy łącznie :/ ), i tutaj pole do popisu, ogrzewanie, podłogówka, pociągnięcie wszystkich rur z wodą, gazem, my pociągnęliśmy kable do anteny od razu, do alarmu etc. potem wylewka, regipsy na ściany bo tynkowanie ponowne nie wchodziło w grę -takie ściany niestety. w między czasie wykańczanie (łazienka, podłogi, kuchnia etc.) .

Powodzenia

---------- Dopisano o 22:38 ---------- Poprzedni post napisano o 22:25 ----------

edit: mieliśmy przebudowę ścian. tzn burzenie kilku , bo "otwieraliśmy" jeden pokój i dwie ściany w części wyburzyliśmy, powstał salon otwarty na kuchnię i przedpokój. Dodatkowo powstały dwie ścianki.
__________________
E.M♥


Karo89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-23, 23:12   #484
nitka0208
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 101
Dot.: Wizażanka buduje dom - krok po kroku

Cytat:
Napisane przez bitedelite Pokaż wiadomość
My robiliśmy podobnie... kilka ekip w jednym czasie, sami decydowali co w której kolejności, przerabialiśmy wszystko, najpierw była instalacja wodna, podłogówka, przebudowywanie ścian, elektryka, wymiana okien i drzwi zewnetrznych, podlogi, przygotowywanie scian pod malowanie itd.. na moim blogu opisywałam relację z remontu więc zapraszam - remont już prawie na ukończeniu życzę powodzenia i dużo cierpliwości

Jak bede miala chwilke to przejrze bloga dzieki
A duzo Was wyniosl ten remont??
Bo My niestety zeby postawic cos swpjego musielibysmy kupic dzialke...wiec to extra koszty ...

---------- Dopisano o 23:12 ---------- Poprzedni post napisano o 23:08 ----------

Cytat:
Napisane przez Karo89 Pokaż wiadomość
My zrobiliśmy remont, nie chcę Cię zniechęcać, ale drugi raz byśmy siętego nie podjęli. Kupa kasy, a nie wspomnę o tym, że 4 lata mieszkania i już pasowałoby znów poprawiać bo to dom 60 letni. :/

Zaczęliśmy od wymiany okien, potem poszło wywalenie podłóg (parkiet, pył,syf, trot, legary, 4 tonu syfu wywieźliśmy łącznie :/ ), i tutaj pole do popisu, ogrzewanie, podłogówka, pociągnięcie wszystkich rur z wodą, gazem, my pociągnęliśmy kable do anteny od razu, do alarmu etc. potem wylewka, regipsy na ściany bo tynkowanie ponowne nie wchodziło w grę -takie ściany niestety. w między czasie wykańczanie (łazienka, podłogi, kuchnia etc.) .

Powodzenia

---------- Dopisano o 22:38 ---------- Poprzedni post napisano o 22:25 ----------

edit: mieliśmy przebudowę ścian. tzn burzenie kilku , bo "otwieraliśmy" jeden pokój i dwie ściany w części wyburzyliśmy, powstał salon otwarty na kuchnię i przedpokój. Dodatkowo powstały dwie ścianki.

Ten dom ma okolo 35 lat (nie pamietam roku rozpoczecia budowy)
Wszystko bedzie robic firma. My bedziemy dogladac co jakis czas bo nie jestesmy na miejscu. Tesciowa bedzie miala wladze na miejscu.
Chcemy zrobic wszystko na gotowe i wtedy sie wprowadzic...
Najpierw musze skontaktowac sie z jakims architektem. Zeby ocenil co mozna zrobic
nitka0208 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-08, 16:52   #485
orzechowa87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 1
Dot.: Wizażanka buduje dom - krok po kroku

Cytat:
Napisane przez Elfir Pokaż wiadomość
Ja w swoim domu postanowiłam zrobić właśnie gabiony.
Wygląda to rewelacyjnie i efektownie. Po 5latach od postawienia ogrodzenia nadal wszystko wygląda jak nowe tak więc śmiało polecam.
orzechowa87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-09, 12:43   #486
Dorotii83
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 280
Dot.: Wizażanka buduje dom - krok po kroku

Cytat:
Napisane przez nitka0208 Pokaż wiadomość
Czesc
Z moim TZ postanowilismy zrobic generalny remont jego rodzinnego domu. Pietro jest zamieszkale, parter nie uzywany od pewnego czesu. Chcemy dol calkiem oddzielic od gory i zrobic sobie swoje gniazdko zastanawiam sie od czego zaczac...
Okna, ocieplenie, sciany, podlogi, kotlownia(chcemy zrobic ogrzewanie gazowe), dobudowanie pomieszczenia. ogolnie wszystko... I od czego zaczac??
Ej, jak planujecie aż takie prace, to załóż dziennik budowy na budogram.pl -> tam można niewielkim nakładem czasu i wysiłku wygrać nawet 12 tyś na materiały budowlane. wystarczy 5 wpisów w dzienniku budowy, kilka komentarzy na innych dziennikach budowy. Warto powalczyć, bo to spore odciążenie.


My planowaliśmy budowę bliźniaka ale skończylo się na dużym mieszkaniu w budynku wielorodzinnym na malutki osiedlu. Dla mnie remont tego mieszkania i dachu nad nami to jest kosmos a co dopiero budowa czy taki generalny remont domu ;/
Dorotii83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-11, 14:18   #487
_Cattleya_
Raczkowanie
 
Avatar _Cattleya_
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 289
Dot.: Wizażanka buduje dom - krok po kroku

Cześć my właśnie skończyliśmy budowę, mieszkamy od miesiąca - na początku tez mieliśmy plan remontować dom rodzinny męża i chwała że jednak postanowiliśmy budować. Zaczęliśmy w maju 2014. Wszystko zależy od tego w jakim stanie jest Wasz dom? Jak trzymają się fundamenty? Ile ma lat? Z czego jest zrobiony. Tym bardziej że chcecie robić "WSZYSTKO" postawienie "skrzynki" to praktycznie żaden nakład - kasa zaczyna lecieć później - tynki,wylewki, okna,dach,ocieplenie dachu, elewacja, instalacje, wykończenie koniec końców różnica miedzy generalnym remontem a budowa czasem jest nieopłacalna.
__________________
Wątek wymiankowy:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1262847
Książki na wymianę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1226631
-

Czytelnik może żyć życiem tysiąca ludzi zanim umrze.
Człowiek który nie czyta ma tylko jedno życie....
G.R.R. Martin
_Cattleya_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-10-19, 09:17   #488
Dorotii83
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 280
Dot.: Wizażanka buduje dom - krok po kroku

Cytat:
Napisane przez _Cattleya_ Pokaż wiadomość
Cześć my właśnie skończyliśmy budowę, mieszkamy od miesiąca - na początku tez mieliśmy plan remontować dom rodzinny męża i chwała że jednak postanowiliśmy budować. Zaczęliśmy w maju 2014. Wszystko zależy od tego w jakim stanie jest Wasz dom? Jak trzymają się fundamenty? Ile ma lat? Z czego jest zrobiony. Tym bardziej że chcecie robić "WSZYSTKO" postawienie "skrzynki" to praktycznie żaden nakład - kasa zaczyna lecieć później - tynki,wylewki, okna,dach,ocieplenie dachu, elewacja, instalacje, wykończenie koniec końców różnica miedzy generalnym remontem a budowa czasem jest nieopłacalna.
Ile czasu się budowaliście? Od startu do wprowadzenia? W jakiej technologi budowaliście? Prowadziliście dziennik budowy? Gdzieś można Was podejrzeć?
Dorotii83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-13, 16:32   #489
majeczqaczaj
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 65
Dot.: Wizażanka buduje dom - krok po kroku

Z tym dziennikiem budowy online to super sprawa. My też będziemy budować własne gniazdko w przyszłym roku i przeczesuję net w poszukiwaniu projektów Ustaliliśmy z mężem, że nie chcemy klasycznej bryły tylko coś bardziej wyszukanego, no i koniecznie osobna garderoba, coś jak HomeKONCEPT-56. Najbardziej mi się podoba elewacja z tynkiem i płytami betonowymi. Totalnie wpisuje się w moją koncepcję nowoczesnego domu. Do tego szklana balustrada i ciekawe belkowanie nad tarasem. W środku też chciałabym zachować biało- szarą kolorystykę. Tak, wiem, że to teraz strasznie popularne, ale uwielbiam taki styl i mam już sporo inspiracji na pintereście zapisanych
majeczqaczaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-07, 08:22   #490
kardziaa
Przyczajenie
 
Avatar kardziaa
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 2
Dot.: Wizażanka buduje dom - krok po kroku

Mi w budowie domu pomagał szwagier. Poszło nam całkiem dobrze i szybko się uwinęliśmy. Jedynie z montażem rekuperacji sobie nie poradziliśmy i musieliśmy wziąć kogoś do pomocy Ogółem i tak jestem zadowolony z tej budowy.
__________________
Zapraszam na mój blog - Full Body Workout

Edytowane przez kaledonia
Czas edycji: 2019-04-07 o 12:32 Powód: link
kardziaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-18, 19:33   #491
iktotomowi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-08
Wiadomości: 3
Dot.: Wizażanka buduje dom - krok po kroku

Gdzie szukacie materiałów na budowę? Chodzicie na targi czy głównie z polecenia, internetu?
iktotomowi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-08-19, 05:38   #492
KokinoNero
Raczkowanie
 
Avatar KokinoNero
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 215
Dot.: Wizażanka buduje dom - krok po kroku

Cytat:
Napisane przez iktotomowi Pokaż wiadomość
Gdzie szukacie materiałów na budowę? Chodzicie na targi czy głównie z polecenia, internetu?
Okoliczne składy budowlane. Szukałam też na olx, ale to też składy budowlane tam się ogłaszały.
KokinoNero jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-25, 16:22   #493
Markottt
Raczkowanie
 
Avatar Markottt
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 40
Dot.: Wizażanka buduje dom - krok po kroku

A może któraś z Was ma dom z perlitu? Jest to dość nowe rozwiązanie i szukam opinii na jego temat
Markottt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-01, 19:58   #494
luminous
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-08
Wiadomości: 1
Dot.: Wizażanka buduje dom - krok po kroku

Mieszkamy w domu z perlitu już jakiś czas i szczerze to jest rewelacyjne rozwiązanie. Bardzo energooszczędne i ekologiczne
luminous jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-30, 16:39   #495
KokinoNero
Raczkowanie
 
Avatar KokinoNero
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 215
Dot.: Wizażanka buduje dom - krok po kroku

Pralnia to taki must have, jeśli chodzi o nowy dom. Oczywiście to mój "must have", nie każdy musi taki mieć. To był jeden z priorytetów przy wyborze projektu. Oddzielne pomieszczenie na pralkę i suszarkę, nie chcę już tych urządzeń ani w łazience, ani w kuchni. Ale nie jeden z najważniejszych. Najważniejszy to spiżarnia, a trzeci to garderoba.
Co do tej farelki... to ja jednak zapobiegawczo planuję w łazience suszarkę drabinkową na prąd. Pomimo tego, że będzie ogrzewanie podłogowe, to właśnie przyda się do dogrzania pomieszczenia w okresach przejściowych, czy nawet wysuszenia mokrego ręcznika .
KokinoNero jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-31, 00:16   #496
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Wizażanka buduje dom - krok po kroku

Cytat:
Napisane przez KokinoNero Pokaż wiadomość
Pralnia to taki must have, jeśli chodzi o nowy dom. Oczywiście to mój "must have", nie każdy musi taki mieć. To był jeden z priorytetów przy wyborze projektu. Oddzielne pomieszczenie na pralkę i suszarkę, nie chcę już tych urządzeń ani w łazience, ani w kuchni. Ale nie jeden z najważniejszych. Najważniejszy to spiżarnia, a trzeci to garderoba.
Co do tej farelki... to ja jednak zapobiegawczo planuję w łazience suszarkę drabinkową na prąd. Pomimo tego, że będzie ogrzewanie podłogowe, to właśnie przyda się do dogrzania pomieszczenia w okresach przejściowych, czy nawet wysuszenia mokrego ręcznika .
W pełni się zgadzam z powyższym. Gdybym miała kiedykolwiek rzucać się na budowę lub kupno domu, to nie wyobrażam sobie nie mieć osobnego pomieszczenia na pralkę, suszarkę itd. Przecież chyba o to chodzi w posiadaniu domu, że się potem nie potyka o suszące się pranie, tylko ma to właśnie gdzieś osobno, wygodnie.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-31, 00:21   #497
Pusheen_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 4 656
Dot.: Wizażanka buduje dom - krok po kroku

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
W pełni się zgadzam z powyższym. Gdybym miała kiedykolwiek rzucać się na budowę lub kupno domu, to nie wyobrażam sobie nie mieć osobnego pomieszczenia na pralkę, suszarkę itd. Przecież chyba o to chodzi w posiadaniu domu, że się potem nie potyka o suszące się pranie, tylko ma to właśnie gdzieś osobno, wygodnie.
Ja miałam w domu 2 suszarki na pranie - jedna stała w dużej łazience, druga w garażu

Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka
Pusheen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-13, 12:37   #498
BabaBudowlaniec
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-05
Wiadomości: 24
Dot.: Wizażanka buduje dom - krok po kroku

W nowoprojektowanych budynkach rzadko wydzielamy odrębne pomieszczenie na pralnię. Budowa to drogie przedsięwzięcie, więc jeśli szukamy oszczędności to można ją znaleźć właśnie tutaj.
Zwykle inwestorzy decydują się na komplet pralka + suszarka elektryczna umieszczone w garderobie lub łazience.
BabaBudowlaniec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-11-13 13:37:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:33.