Mole, wszędzie mam mole!!! - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-03-05, 07:55   #61
kavvka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: S-c
Wiadomości: 650
Dot.: Mole, wszędzie mam mole!!!

ahhh te mole spędzają mi sen z powiek....
wczoraj po 21 była akcja polowania....
TŻ zaraz jak wrócił szukał ich ze mną...w odkurzaczu chyba nie były(tak twierdzi moja druga połowa....więc zaczął nas zastanawiać drugi odkurzacz babci(nieużywany...nie wiedzieliśmy za bardzo co z nim zrobić ponieważ babcia tymczasowo nie mieszka z nami....więc zapakowaliśmy go do worka i wystawiliśmy za drzwi....)mam nadzieję że tym antykiem nikt sie nie zaintersuje..
póki co moli nie widzę....pierzynka była czysta...,widziałm ich sporo na zasłonie w drugim pokoju,którą wypryskałam rajdem....do tej pory nie wiem skąd one wychodziły :/
__________________
Razem ...
kavvka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-06, 00:06   #62
Bdebdusia
Raczkowanie
 
Avatar Bdebdusia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: sprzed kompa :))
Wiadomości: 465
Dot.: Mole, wszędzie mam mole!!!

Cytat:
Napisane przez kavvka Pokaż wiadomość
a ja od paru godzin nic nie robię tylko latam za molami....i na moje oko to zwykłe ubraniowe, najwiecej w sypialni przy odkurzaczu:/ mam podejrzenie albo siedzą tam albo......w pierzynce która jest w łóżku....nawt tam nie zaglądam....czekam na narzeczonego....bo ja sie boje
teraz siedze przy komputerze z rajdem na mole....fuuu
Współczuję tego paskudztwa

U mnie od dłuższego czasu spokój, a miałam spożywcze. Myślisz kavvka że twoje ubraniowe? Bo u mnie też latały po pokojach, a były kolorowe (szaro-brązowe), wyraźnie widać po potraktowaniu raidem Lepiej przyjrzyj im się dokładnie, bo może zamiast w kołderce szukać, powinnaś przejrzeć zapasy żywności
__________________

Jak jest Ci źle, to pomyśl że kiedyś byłaś najszybszym plemnikiem


Bdebdusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-08, 13:37   #63
kavvka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: S-c
Wiadomości: 650
Dot.: Mole, wszędzie mam mole!!!

hmm,wydaje mi sie że to były ubraniowe,wydawało mi się że były jasne,nawet mnie nie strasz
póki co spokój...(może wytępiłam wsystkie?) myśle że moze siedziały w odkurzaczu a jak zaczełam pryskac w poblizu odkurzacza poprostu uciekły stamtąd na całe mieszkanie. Przy okazji od tego pryskania zalatwiłam jedną muche
Cieszę sie że ich nie widze nigdzie...teraz mam inny problem ...ukradli z korytarza odkurzacz babci! taki stary z lat '70...Normalnie nie wierzę! Ja go nie urzywałam, ale co ja jej powiem? ile on mogł być wart...z 5 zł...to skrzydłokwiat który stoi piętro niżej jest dużo więcej wart....
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 543706961.jpg (18,8 KB, 94 załadowań)
__________________
Razem ...
kavvka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-17, 16:56   #64
marijawenus
Przyczajenie
 
Avatar marijawenus
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: z przed laptopa:-)
Wiadomości: 23
Dot.: Mole, wszędzie mam mole!!!

Hej dziewczyny! jestem tutaj nowa.po przeczytaniu waszych wiadomosci poprostu przestraszylam sie na maxa!!! sluchajcie, od dawna zauwazylam ze w moim pokoju latają mole. takie berzowe male muszki. potraktowalam je w szafach takimi specjalnymi przywieszkami i faktycznie ich ilosc ogromnie spadla.lecz kiedy te przywieszki mi sie skonczyly problem sie powtorzyl. ja nie zdawalam sobie sprawy ze sprawa jest az tak powazna!!!! nie moge teraz nigdzie znalezc takich przywieszek.problem polega na tym, ze mieszkam za granicą, i nie mam dostepu do tych wszystkich bajerow co w Polsce. tutaj kazdy mnie bagatelizuje jak prosze o pomoc, każą mi wylozyc w szafach liscie laurowe . ale to nie pomaga!!!! a teraz uwaga......... ostatnio jak otwierałam szafkę w kuchni gdzie trzymam przyprawy, chleb, makaron itp wylecial..... taki sam berzowy mol!!! oczywiscie zbagatelizowałam sprawę,ale teraz po przeczytaniu waszych wypowiedzi jestem PRZERAZONA! ratunku, tak bardzo sie boje ze zaczyna sie moja przygoda z tym swinstwem! boje sie zajrzec do maki bulki tartej itp bo sie brzydze takim czyms i jakbym tozobaczyla to bym chyba z domu uciekła migiem!!!

dziewczyny czy wy myslicie ze jezeli taki mol mi wylecial z szafki to mam mole spozywcze? blagam prosze o szybka odpowiedz bo panikuje! czekam na swoja wspollokatorke ktorej kaze wszystko sprawdzic. boje sie ze ona zbagatelizuje sprawei powie ze wymyslam i tam nic nie ma!!! bo zawsze jak krzycze ze chyba u mnie za lozkiem jest pajak to sie ze mnie smieje i mowi ze nic nie ma a nawet nie sprawdzi panikuje!!

od czego mam zacząć?

z góry dziękuje!
__________________
"The greatest good is The greatest happiness of the greatest number"
marijawenus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-18, 01:55   #65
hermajona
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 598
Dot.: Mole, wszędzie mam mole!!!

Marijawenus, zacznij od uspokojenia się Nie ma co się nakręcać, może nie jest tak źle.
(Wiem, wiem, pisałam tu jakiś czas temu spanikowana, bo miałam inwazję moli i nawet larwę widziałam, ale koniec końców to czortostwo chyba przyleciało od sąsiadów - do dziś czasem się pojawi jakiś pojedynczy mol, ale gdyby się lęgły to byłoby ich więcej? No tak czy siak, problem zniknął.)

Marijawenus, przede wszystkim przejrzyj jedzenie i zobacz czy nie ma tam larw/jajeczek. Jak będą jakieś pajęczynki itp. - wyrzucaj. W sumie ja wyrzuciłam wtedy całą zawartość szafek w kuchni, ale do dziś jakaś bieda panuje u mnie po tym Wymyj szafki, rozrzuć te liście laurowe (one są naprawdę trujące i coś tam może dają). Przejrzyj ubrania w szafie, zwłaszcza stare, długo nieużywane. Zawieś zawieszki czy co tam masz i będzie ok.
hermajona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-18, 11:40   #66
marijawenus
Przyczajenie
 
Avatar marijawenus
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: z przed laptopa:-)
Wiadomości: 23
Dot.: Mole, wszędzie mam mole!!!

dziekuje Ci hermajona za pocieszenie tak tezwlasnie zrobie. zadzwonilam do mamy do polski aby mi szybko poszla kupic te Rajdy i inne tego typu rzeczy i mi jak najszybciej wyslala!
Cholipka, ja nadal jednak cierpie na wszelkie istniejace fobie jezeli chodzi o insekty... dlatego zmusze moja wspollokatorke aby tam jednak zajrzala! oczywiscie wczoraj tego nie zrobila bo sie upierala nie sprawdzajac nic a nic ze napewno nic niema.
i wez tutaj tlumacz?
__________________
"The greatest good is The greatest happiness of the greatest number"
marijawenus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-18, 16:41   #67
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: Mole, wszędzie mam mole!!!

marijawenus na początek zobacz sobie fotki moli ubraniowych i spożywczych: http://www.abcgospodyni.pl/mole-spozywcze.html i porównaj z tym co masz w mieszkaniu, może uda Ci się zidentyfikować co u Ciebie lata no i potem zacząć walczyć.
Koleżanka z pracy na mole ubraniowe posadziła sobie w doniczce lawendę i jak na razie pomaga i ma tę zaletę że działa dłużej niż zawieszki (chyba że zasuszysz roślinę).

Ja już chyba mogę odbębnić sukces. minęło już jakieś 5 miesiecy i nie ma u mnie śladu po molach spożywczych.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-04-19, 11:57   #68
marijawenus
Przyczajenie
 
Avatar marijawenus
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: z przed laptopa:-)
Wiadomości: 23
Dot.: Mole, wszędzie mam mole!!!

no to gratulacje! ja mam nadzieje ze mam tylko te ubraniowe... tez slyszalam ze lawenda naprawde dziala! sprobuje i tego... co do wygladu moli to mam pytanie... czy te ciemniejsze sporzywcze sa wieksze od ubraniowych? bo ja widzialam kiedys cos odobnego jak te spozywcze ale wydawalo mi sie ze to zwykla cma!
__________________
"The greatest good is The greatest happiness of the greatest number"
marijawenus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-19, 12:30   #69
sunshain
Wtajemniczenie
 
Avatar sunshain
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 179
Dot.: Mole, wszędzie mam mole!!!

na szczęsie w mieszkaniu które kupiłam jak na razie nie mam tego problemu (odpukać) na wszelki wypadek i dla zapachu kupiłam w sklepie rossmann takie saszetki lawendowe (zdejmujesz folię i przyklejasz w szafach) cena ok 3 zł (są tez inne zapachy np. róże)

dobre są tez kosti bezzapachowe firmy Catch ( Kasety na mole, bezzapachowe) - sprawdziłam w poprzednim mieszkaniu (wiesza się w szafach)
sunshain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-19, 13:23   #70
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: Mole, wszędzie mam mole!!!

Cytat:
Napisane przez marijawenus Pokaż wiadomość
no to gratulacje! ja mam nadzieje ze mam tylko te ubraniowe... tez slyszalam ze lawenda naprawde dziala! sprobuje i tego... co do wygladu moli to mam pytanie... czy te ciemniejsze sporzywcze sa wieksze od ubraniowych? bo ja widzialam kiedys cos odobnego jak te spozywcze ale wydawalo mi sie ze to zwykla cma!
Te spożywcze faktycznie przypominają ćmy, ich długość to tak około 7 mm.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-19, 18:17   #71
marijawenus
Przyczajenie
 
Avatar marijawenus
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: z przed laptopa:-)
Wiadomości: 23
Dot.: Mole, wszędzie mam mole!!!

o Matko! mam mole spozywcze! teraz juz nie mam watpliwosci jak mi powiedzialas ze przypominaja cmy :-( zalamka!!!!! czekam az mama mi przysle te cuda od rajda i zaczynam walke. 3majcie kciuki!
__________________
"The greatest good is The greatest happiness of the greatest number"
marijawenus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-19, 18:24   #72
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: Mole, wszędzie mam mole!!!

Cytat:
Napisane przez marijawenus Pokaż wiadomość
o Matko! mam mole spozywcze! teraz juz nie mam watpliwosci jak mi powiedzialas ze przypominaja cmy :-( zalamka!!!!! czekam az mama mi przysle te cuda od rajda i zaczynam walke. 3majcie kciuki!
Zacznij może od przeglądu jedzenia czy nie ma tam czegoś co przypomina resztki po pajęczynach i popakowania wszystkiego w szczelne pojemniki np. słoiki, tak żeby Ci się dalej nie rozniosły jeżeli faktycznie je masz, no bo może przyleciała tylko jakaś z wizytą od sąsiadów.
Ja na początku też myślałam że to jakieś małe ćmy, nie wiedziałam że takie coś jak mole spożywcze istnieje, aż do chwili kiedy gąsienice nie zaczęły mi spadać na blat, przynajmniej jedna dziennie.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-19, 23:47   #73
Bdebdusia
Raczkowanie
 
Avatar Bdebdusia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: sprzed kompa :))
Wiadomości: 465
Dot.: Mole, wszędzie mam mole!!!

Cześć dziewczyny, dawno tu nie zaglądałam bo niby spokój u mnie był. Niby, bo od kilku miesięcy nic nie fruwało mi po chałupie. A wczoraj znowu utłukłam mola, a kilka dni temu przykleił się jeden do tej pułapki raida (mam w szafce przyklejoną) Kurde już się załamuję normalnie.

Asiulkaa myślisz, że u Ciebie to koniec? Oczywiście tego Ci życzę, ale u mnie też była cisza jakieś 4-5 miesięcy (patrzę po moich ostatnich postach)

marijawenus tak, te pierniczone mole wyglądają jak małe ćmy. Jak jakiegoś trzepniesz (tylko nie na miazgę) albo spsikasz czymś to widać, że są szaro brązowe. Dokładnie takie, jak w linku podanym przez asiulkę. Skutecznych metod ich pozbycia, to nie znam. Pewnie już czytałaś wątek, więc widzisz jaka to trudna walka z tymi robalami. Ja nadal trzymam wszystko w słoikach, pułapka wisi w szafce, sprzątam dokładnie okruszki itp. nadal mam manię gapienia się w bułkę tartą (jakiś uraz mi został chyba) i wogóle we wszystko co sypkie. No i wszystko ładnie pięknie od początku grudnia, świąteczne sprzątanka i nic. A to paskudztwo znów po takim czasie skądś wyłazi

Ps. niedawno widziałam mola u teściowej, mieszka pode mną. I ona nie wiedziała wogóle, że to mol. I jak ją uświadomiłam, to stwierdziła tylko, że to ode mnie na pewno przyleciał Tylko ciekawe czy nie jest odwrotnie. Bo u mnie to one naprawdę nie mają już się czym pożywić i panuje niemal sterylny porządek w kuchni. I znajomi mają fajne miny jak czasami otworzę szafkę, a tam wszystko w słoikach
__________________

Jak jest Ci źle, to pomyśl że kiedyś byłaś najszybszym plemnikiem


Bdebdusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-20, 08:34   #74
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: Mole, wszędzie mam mole!!!

Tak całkowicie przekonana to nie jestem, ale mam coraz większą nadzieję że się udało, dopiero jak minie rok i nie zauważę żadnego mola to odbębnię sukces.
U mnie prawdopodobnie w zwalczeniu moli pomógł remont, przez dwa miesiące takie coś jak kuchnia nie istniało, wszędzie był tynk i kurz- w takich warunkach trudno wyżyć, a po remoncie kupiłam dodatkowe pojemniki i wszystko mam szczelnie pakowane.
Bdebdusia może faktycznie pozbyłaś się moli, a teraz mieszkanie Twojej teściowej jest źródłem nowych moli, może żeby nie czuła się szkalowana, niech sie czuje że to Twoja wina- powiedz jej że pewnie jak miałaś mole to one mogły sie przenieść do niej i warto by było się upewnić że nigdzie nie znalazły sobie kryjówki.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-20, 09:09   #75
marijawenus
Przyczajenie
 
Avatar marijawenus
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: z przed laptopa:-)
Wiadomości: 23
Dot.: Mole, wszędzie mam mole!!!

Bdebdusia, ach te tesciowe

larwy spadajace na blat??? jedna dziennie? o matko... to brzmi przerazajaco... zrobie ten prtzeglad rzeczy. mam tylko pytanie jak wygladaja te jajeczka? domyslam sie ze sa biale i male, ale jak moge je wykryc np w cukrze,mące lub soli? tam wszystko jest biale i dostane oczoplasu a te pajeczynki to takie zwykle pajeczyny jakie pajak zostawia? wiem ze moje pytania brzmia banalnie ale jednak poprosze o pomoc...
__________________
"The greatest good is The greatest happiness of the greatest number"
marijawenus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-20, 09:42   #76
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: Mole, wszędzie mam mole!!!

Cytat:
Napisane przez marijawenus Pokaż wiadomość
Bdebdusia, ach te tesciowe

larwy spadajace na blat??? jedna dziennie? o matko... to brzmi przerazajaco... zrobie ten prtzeglad rzeczy. mam tylko pytanie jak wygladaja te jajeczka? domyslam sie ze sa biale i male, ale jak moge je wykryc np w cukrze,mące lub soli? tam wszystko jest biale i dostane oczoplasu a te pajeczynki to takie zwykle pajeczyny jakie pajak zostawia? wiem ze moje pytania brzmia banalnie ale jednak poprosze o pomoc...
Czasem jedna czasem nawet trzy, a ja się brzydzę gąsienic, to były dla mnie bardzo traumatyczne przeżycia.
Pytania nie brzmią banalnie, część z nas jest już zaprawiona w bojach i ma już sporą praktykę, ale wszystkie kiedyś przechodziłyśmy trudne początki.
Jajek nie zauważysz bo są za małe, zauważysz ślady bytności gąsienic i ewentualnie same gąsienice. Jednym ze śladów bytności są te pajęczynki. Jest to coś w rodzaju tego co produkuje pająk, bo to też są lepkie niteczki, ale nie wyglądają one jak rozciągnięta pajęczyna, tylko jakby taka zmięta pajęczyna wrzucona do jedzenia, zazwyczaj są to zlepki pajęczyny z zawartością pojemnika- np. kaszą itp. Ze względu na to że zbitki są większe to bardziej się rzucają w oczy i ja głównie poszukiwania wykonuje poprzez szukanie tych pajęczynek.
Część sypkich produktów możesz przesiać, jest szansa że pajęczynki zostaną na sitku, a jak gąsienice są większe niż oczka, to one też.
W soli nie znajdziesz gąsienic, bo nią się nie najedzą, najbardziej lubią rośliny oleiste typu orzechy, słonecznik, dynia, miałam je też w kaszy, słodkim kakao, wiórkach kokosowych, kostkach rosołowych, ziołach prowansalskich.
U mnie nie pojawiły się w mące, cukrze, soli, co ciekawe chyba również nie lubią ryżu- mimo że miały do niego bardzo dobry dostęp a w kartoniku obok z kaszą było ich pełno, w ryżu nigdy się nie pokazały.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-20, 10:13   #77
babeczka83
Raczkowanie
 
Avatar babeczka83
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 220
Dot.: Mole, wszędzie mam mole!!!

Ja już nie mam siły, przekopałam wszystkie szafki w kuchni, przepatrzyłam wszystkie produkty i nic nie znalazłam Już nie wiem gdzie te robale mogą siedzieć. Wczoraj jeden wyleciał mi z szuflady na sztućce. A dzisiaj z szafy z ubraniami... Jestem przekonana jednak, że to był spożywczy. Nie chcę wszystkiego wyrzucać, tyle zapasów mam (bo dużo jemy i praktycznie cały czas te mąki itp są wymieniane ). Chyba popakuję wszystko w słoiki tak jak Wy, tylko skąd ja tyle słoików wezme hehe. A mogą one siedzieć za meblami? Wprowadziliśmy się do mieszkania z wbudowaną kuchnią i nigdy nie odsuwałam tych szafek i kuchenki, bo są bardzo ciężkie i nie wpadłam na to. Mogę użyć do tego męża, tylko czy jest sens? Boję się, że one gdzieś siedzą w tych wąziutkich szczelinach brrr, aż mnie telepie.
A co zrobić z produktami w tych malutkich torebeczkach, typu przyprawy? Mam ich bardzo dużo i niektóre są otwarte
Ratujcie
babeczka83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-20, 10:36   #78
sunshain
Wtajemniczenie
 
Avatar sunshain
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 179
Dot.: Mole, wszędzie mam mole!!!

mozna wezwać firmę DDD (nie zawsze te duże firmy sa dobre - tam jest masówka i czasami takie głupoty robią, że słyszy się oczywiście w branzy, że o mało młyn nie poszedł z dymem), polecam małe firmy DDD z min. 10 letnim doswiadczeniem

bo firm DDD urosło jak grzybów po deszczu po obligatoryjnym nakazie wprowadzenia przez firmy systemu HACCP (w systemie tym jest m.in obowiązek kontroli DDD)

i przeprowadzić gazowanie (od 24 do 48 godzin nie wolno przebywac w mieszkaniu) potem wietrzenie i mycie

(rok lub 2 lata temu zmarło dziecko po takim gazowaniu - strych gazowali w domu; właściciel firmy DDD załamał sie ale media nie powiedziały, że rodzina mimo ostrzeżeń wróciła do tego domu wieczorem jak gdyby nigdy nic i zrobili z chłopa "mordercę"); znam to od strony firm DDD (nagłosnili smierć dziecka ale potem już nie było wzminaki o tym, że defakto to ta rodzina wróciła za wczesnie do domu) - tylko dziecka szkoda

koszt od 100 do 200 zł za gazowanie

oszczędzisz męzowi ściaganie szafek


ewentulanie opcja nr 2

Producent: Globol



Jeden z najbardziej znanych produktów firmy GLOBOL.
Preparat przeznaczony do zwalczania zarówno owadów biegających jak i latających.
Działa przeciw muchom, komarom, molom, osom, prusakom, mrówkom, rybikom cukrowym (srebrzykom), roztoczom i innym insektom.
Idealny środek do zwalczania owadów w mieszkaniach, lokalach handlowych i budynkach gospodarczych.
Płytka gwarantuje ochronę przed insektami przez okres 4 miesięcy w pomieszczeniu o kubaturze do 40m3.

-----------

nie mówię, że nie szkodliwe dla człowieka ale ja swojego czasu uzywałam ich przez 8 m-cy ciagiem i nic nikomu sie nie stało (chociaz znajomy z DDD mnie ostrzegał), stały nawet w kuchni (na własną odpowiedzialność)
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg globol.jpg (55,7 KB, 65 załadowań)

Edytowane przez sunshain
Czas edycji: 2009-04-20 o 10:46
sunshain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-20, 11:38   #79
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: Mole, wszędzie mam mole!!!

babeczka83 z za szaf pewnie dlatego wylatują ze tam zrobiły sobie kokony i się przepoczwarzyły, ale żywić się mogły w innym miejscu.
Odsuwanie szaf ma sens jeżeli mogły tam wpaść resztki jedzenia, a inaczej nie ma co się męczyć.
Słoiki możesz kupić w sklepie z art. gospodarstw domowego. Takie litrowe kosztują około 1 zł za sztukę (są pakowane zazwyczaj po 6 lub 8 słoików), to tego nakrętki 10 szt. za 2,5; mniejsze słoiki są trochę tańsze.
Co do przypraw to ja kupuję w słoiczkach, a jak jakaś nie występuje w słoiczku to wykorzystuję puste słoiczki po zużytych przyprawach i taśmą dwustronnie przylepną przyklejam wyciętą z saszetki etykietę z napisem i częścią obrazka. Trochę trwało zbieranie tych pojemniczków ale uważam że są bardziej praktyczne a przy inwazji moli ochroniły moje przyprawy.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-18, 20:30   #80
renata1009
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 9
Dot.: Mole, wszędzie mam mole!!!

Witam,mnie też dotyczy ten problem:/
Mole przyplątały mi się z karmą dla królika i przeszły do karmy dla szczurków i papugi,której nigdy specjalnie nie zabezpieczałam...Wszystko zarobaczone wywaliłam,teraz karmy dla zwierząt są szczelnie pakowane ,podobnie jak mąka,makaron,kasza i wszystkie produkty spożywcze .A mole nadal są.Zdążą nawet jaja znieść w karmie dla papugi zanim ona zdąży to zjeść-wywalam wszystko co zostanie do klozetu na wszelki wypadek by nic nie wyfrunęło z kosza...Nie mam już pomysłu co zrobić z tym świństwem ,w najbliżyszch dniach chcę zakupić ten Rajd ,ale pewnie to dużo nie da skoro tylko łapie owady a nie zapobiega ich mnożeniu się.Wieczorem "moje mole" idą spać w zasłonki ,najczęściej w kuchni i zabijam je,trochę to zmniejsza ich ilość...Po za tym ostatnio są jakieś mniejsze i chude-czy to znaczy,że osiągam jakieś sukcesy i nie mają się za bardzo gdzie żywić?Mam wrażenie,że jedyne rozwiązanie na pozbycie się ich to przeprowadzka ...Pozdrawiam
renata1009 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-30, 15:38   #81
Magdalena***
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 10
Dot.: Mole, wszędzie mam mole!!!

Witam!
Ja również walczę z tym problemem i jakimś cudem udało mi się znaleźć gniazdo tego dziadostwa. Otóż okazało się iż moi mali "przyjaciele" jako lokum wybrały sobie zakupione w IKEI pudełka tekturowe. Jak je rozkręciłam i rozłożyłam... jeszcze mnie trzęsie
Magdalena*** jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-31, 09:39   #82
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: Mole, wszędzie mam mole!!!

Cytat:
Napisane przez Magdalena*** Pokaż wiadomość
Witam!
Ja również walczę z tym problemem i jakimś cudem udało mi się znaleźć gniazdo tego dziadostwa. Otóż okazało się iż moi mali "przyjaciele" jako lokum wybrały sobie zakupione w IKEI pudełka tekturowe. Jak je rozkręciłam i rozłożyłam... jeszcze mnie trzęsie
Najważniejsze pytanie brzmi: gdzie się żywią a nie gdzie przepoczwarzają, bo rozumiem że nie trzymasz tam jedzenia.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-01, 22:58   #83
Magdalena***
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 10
Dot.: Mole, wszędzie mam mole!!!

Nie mam pojęcia skąd to sie bierze. Nic do jedzenia tam nie trzymam ale to bylo nad szafka z produktami. Pudełek już nie ma. W produktach przesiew zrobiony, cala kuchnia octem na przemian z rajdem cuchnie. Jedzenie w pojemnikach więc nie mam pojęcia co je. Juz po nocach mi się te diabły snią! Pułapki pozakładane. Nie mam już pomysłu.

Edytowane przez Magdalena***
Czas edycji: 2009-06-01 o 23:11
Magdalena*** jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-13, 10:51   #84
klekotka1987
Rozeznanie
 
Avatar klekotka1987
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 895
Dot.: Mole, wszędzie mam mole!!!

moja historia z molami byla taka:

poczatkowo cos mi fruwalo co jakis czas. myslalam ze to ubranowe mole. zajrzalysmy z siostra do netu i okazalo sie ze istniej cos takiego jak mole spozycze. zaatakowaly mi szafke gdzie byly przypawy, pieczywo ryzowe, tortille pelnoziarniste oraz bakalie. szaki z maka, makaronem i ryzem, cukrem - nigdy nie byy tkniete. jak to zobaczylam to malo nie zwymitowalam.

akcje tak zorganzowalam: ja wyrzucalam wszystko z szafki, moja siostra myla to co by se ewentualnie nadalo. pozniej szorowanie szafek. od razu wyniesione smieci do sypu. juz myslalam ze wygralam te walke bo przez jakis czas nic nie fruwalo i znowu sie ppojawilo!

okazalo sie ze mialam taki chlebak gdzie byly rozne bakalie i ciastka to tam jeszcze byly.znowu wszystko do wyrzucenia.

kupilam sloiki i obecnie wszystko mam w sloikach, puszkach oraz ewentualnie plastikowych pudelkach. jestem pewna ze przynioslam je ze slepugdyz nauczona doswiadczeiem gdy kupilam mak do ciasta i mi zostal to od razu przesypalam go do sloika. po ilus dniach ja patrze (nabawilam sie mani ogladania wszystkiego) a w tym maku jest glizda. innym razem w nowej puszce z przyprawa do grilla - nigdy nie uzywana - tez byly mole.

a tez znajdywalam kokony w innych pokojach, zabilam to wszystko, przykleila pulapki we wszystkich pokojach i kuchni i nic nie ma. jakis czas temu zabilam jednego ale tak to juz walka raczej wygrana. pulapki trzymam zapobiegawczo, a wszystko laduje w pojemnikach wiec da sie to ogarnac.

zycze wytrwalosci w walce!

teraz lataja mi chyba ubraniowe. psikam i mam zawieszki ale co jakis czas jakis laata.

a moze spotalyscie sie kiedys z malutkimi brazowymi robaczkami na scianach? tu opis:
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...6&postcount=73
jak wiecie co to jest i jak z tym walczyc to prosze odpiszcie mi (moze byc prywatna wiadomosc)
__________________
nowy wątek ciuszkowy: https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post40755201




klekotka1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-17, 20:54   #85
kavvka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: S-c
Wiadomości: 650
Dot.: Mole, wszędzie mam mole!!!

kurcze tylko nie straszcie:/ ja się tak strasznie boję moli...w ogóle robactwo:/ nienawidzę...
moli nie widzę odkąd ktoś nam ukradł PRLowski odkurzacz z molami w srodku
chociaż wiem że mole mozna nawet przywlec ze sklepu:/tak jak moja ciocia kupiła mąkę z molami!!!
Mi pomógł psikany Rajdto polecam....heh podobno jest jakaś pułapka na mole która razi je prądem(!!!)-słyszałam to od siostry TŻa...

---------- Dopisano o 20:54 ---------- Poprzedni post napisano o 20:38 ----------

klekotka co do tych robaków to tez bym sie dowiedziała co to:/ widziłam to raz u siebie,zabiłam i już nie widzę... Musze przyznać że wystraszłam się troche ponieważ podobne robaki znajdowałam jak jeszcze mieszkałam z rodzicami...zawsze były na ścianie...takie z pancerzykami....nie wiedziałam skąd to i co to...więc to zabijałam...nie wiedząc jak z tym walczyć....
W sumie zabiłam ich kilka....no i znikły..ale do dzis nie wiem co to było.

Pare dni tem z kolei znalazłam mrówkę w łazience..no i pojawiło się pytanie...czy to faraonka....kurcze nie wiemobświetliłam ją i wyglądała na zwykłą mrówkę...
__________________
Razem ...
kavvka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-17, 21:17   #86
sunshain
Wtajemniczenie
 
Avatar sunshain
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 179
Dot.: Mole, wszędzie mam mole!!!

jeśli po ścianach. melach chodza białę gąsienice czasami ciągnące za soba kokon to sa to larwy moli

---------- Dopisano o 21:17 ---------- Poprzedni post napisano o 21:12 ----------

http://www.abcgospodyni.pl/mole-spozywcze.html

http://www.porady.co.pl/zwalczanie_moli.html

http://pl.wikipedia.org/wiki/Mól_włosienniczek
sunshain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-17, 21:41   #87
kavvka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: S-c
Wiadomości: 650
Dot.: Mole, wszędzie mam mole!!!

mi chodził tylko ten robaczekna szczeście gąsienic nie było....
__________________
Razem ...
kavvka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-20, 17:18   #88
Julecka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Ck
Wiadomości: 6
Dot.: Mole, wszędzie mam mole!!!

Witajcie dziewczyny! To mój pierwszy post szkoda tylko że związany z taką mało przyjemną sprawą
Mole latają mi po mieszkaniu od jakiegoś roku. Do tej pory mi to nie przeszkadzało bo nie wiedziałam że te świństwa najpierw są jajkami, potem larwami czy czymś tam. Jakoś do głowy mi to nie przyszło! Ale parę dni temu chciałam zjeść sobie orzechów włoskich, Wzięłam z szafki NIEOTWARTĄ paczkę patrzę a tam siedzą sobie już te dorosłe paskudztwa. Jak sobie teraz pomyślę że mogłam zjeść takie coś nawet o tym nie wiedząc... Słabo mi się robi bo generalnie mam wstręt do robactwa chociaż najgorzej z pająkami jest... Moja mama już jakiś czas temu wymyła szafkę, przesypała jedzenie do słoików i pojemników ale jak już tam były larwy to tylko czekać aż coś znajdę Wczoraj przylepiłyśmy pułapkę na mole Rajda i już jest ich tam 30... Załamka... Zastanawia mnie tylko czy są jakieś konsekwencje dla zdrowia jak się zje takie larwy czy co to tam jest? Chociaż już sama świadomość że to zjadłam wywołuje u mnie szereg niepokojących objawów... Trzymajcie kciuki mam nadzieję że jakoś to zwalczę!
Julecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-22, 22:36   #89
Magdalena***
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 10
Dot.: Mole, wszędzie mam mole!!!

U mnie póki co cisza. Liczę na to że wymarły śmiercią głodową bo więcej pomysłów na zwalczanie ich nie mam.
Magdalena*** jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-27, 12:33   #90
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: Mole, wszędzie mam mole!!!

klekotka1987 nie wiem co to jest, ale pewnie niegroźny robaczek przyszedł sobie z dworu, teraz częściej trzyma się okna otwarte to i więcej robactwa nas "odwiedza".

kavvka podejrzewam że większość osób przyniosła mole spożywcze ze sklepu z zakupami. U mnie tak było, znajdowały się w karmie dla królika.

Julecka negatywnych skutków zdrowotnych nie ma, ludzie zjadają wiele robaków, w owocach, a w niektórych kulturach to uważa się robactwo za przysmaki. Robaczki to białko z pewnymi dodatkami, jak ludzie jedzą ślimaki czy ostrygi i małże to też z wnątrznościami, a że w żołądku mamy kwas to szybko tam umierają i zostają strawione.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-08-21 12:59:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:20.