Zanieczyszczone powietrze, smog - czy oczyszczacz powietrza sobie z tym poradzi? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-06-26, 10:38   #31
MartZZ
Raczkowanie
 
Avatar MartZZ
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 33
Dot.: Zanieczyszczone powietrze, smog - czy oczyszczacz powietrza sobie z tym poradzi

Cytat:
Napisane przez regularkate Pokaż wiadomość
Powietrze na pewno jest lepszej jakości. Widzę to po filtrze - wciąga kurz, sierść, dużo różnych pyłów. Po paru minutach pracy sprzętu aż przyjemnie zrobić głęboki wdech, bo po prostu czuć, że jest inne, świeższe niż przed oczyszczaniem. Myślę, że gdybyśmy więcej włączali nawilżacz, to byłoby jeszcze lepiej. Dodam, że mój nawilżacz jest ewaporacyjny, ponieważ mamy koty i nie chcieliśmy nic ultradźwiękowego.
Dokładnie to samo miałam pisać - od razu da się wyczuć, że powietrze jest oczyszczone teraz nie ma sezonu na oczyszczacze i widze ze wrócił do sprzedaży ten co ja mam, on nie ma nawilżacza ale u mnie akurat nie ma problemu z suchym powietrzem i jestem bardzo zadowolona
MartZZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-01, 17:08   #32
angelinamay22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6
Dot.: Zanieczyszczone powietrze, smog - czy oczyszczacz powietrza sobie z tym poradzi

Cytat:
Napisane przez MartZZ Pokaż wiadomość
Dokładnie to samo miałam pisać - od razu da się wyczuć, że powietrze jest oczyszczone teraz nie ma sezonu na oczyszczacze i widze ze wrócił do sprzedaży ten co ja mam, on nie ma nawilżacza ale u mnie akurat nie ma problemu z suchym powietrzem i jestem bardzo zadowolona
od dwóch lat korzystam i to samo mogę powiedzieć - od razu widać różnicę! Mimo że mieszkam na przedmieściach Krakowa, to jakość powietrza jest tragiczna. Moje urządzenie posiada dodatkowo nawilżacz, co również jest fajnym rozwiązaniem podczas zimy (przez ogrzewanie mamy "suche" powietrze)
tu jest ranking oczyszczaczy powietrza , mój to model A50EUW który mogę polecić, ale swoje kosztował, pewnie są tańsze alternatywy.
angelinamay22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-04, 07:36   #33
MartZZ
Raczkowanie
 
Avatar MartZZ
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 33
Dot.: Zanieczyszczone powietrze, smog - czy oczyszczacz powietrza sobie z tym poradzi

Cytat:
Napisane przez angelinamay22 Pokaż wiadomość
od dwóch lat korzystam i to samo mogę powiedzieć - od razu widać różnicę! Mimo że mieszkam na przedmieściach Krakowa, to jakość powietrza jest tragiczna. Moje urządzenie posiada dodatkowo nawilżacz, co również jest fajnym rozwiązaniem podczas zimy (przez ogrzewanie mamy "suche" powietrze)
tu jest ranking oczyszczaczy powietrza , mój to model A50EUW który mogę polecić, ale swoje kosztował, pewnie są tańsze alternatywy.
Hmmm nie ma w tym rankingu mojego oczyszczacza (Warmtec AP168), może dlatego, że ciągle ma status "wyprzedany" czy "czekamy na dostawę" - coś takiego. Niemniej jednak niedługo stuknie rok od kiedy go kupiliśmy, używam go już drugi sezon grzewczy i wszystko działa bez zarzutu, raz wymienialiśmy filtry, bo włączył się komunikat aby to zrobić i to w zasadzie tyle.

Z takich ciekawostek - mój mąż mniej chrapie Nie jestem pewna, czy to zasługa oczyszczacza, czy coś innego sprawiło ten cud, ale czyste powietrze w mieszkaniu podejrzewam, że miało jakiśtam wpływ
MartZZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-08, 19:04   #34
tasanova
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 13
Dot.: Zanieczyszczone powietrze, smog - czy oczyszczacz powietrza sobie z tym poradzi

Dziewczyny, Wy widziałyście tę mapkę http://prawdaosmogu.pl/ ? W Polsce średnia norma stężenia rakotwórczego benzopirenu jest 5-krotnie przekroczona a zobaczcie sobie teraz inne kraje? Patrząc na południe normy też są przekroczone ale nie w takim stopniu jak u nas. A zachód? Elegancko, śladowe ilości w powietrzu. Co my źle robimy co oni robią dobrze?
tasanova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-11, 07:45   #35
MartZZ
Raczkowanie
 
Avatar MartZZ
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 33
Dot.: Zanieczyszczone powietrze, smog - czy oczyszczacz powietrza sobie z tym poradzi

Benzo-a-piren, jeden z głównych składników smogu, wytwarzany jest przez niską emisję - a to przecież jedna z największych przyczyn tak dużego zanieczyszczenia powietrza w Polsce. Co więcej, benzo-a-piren należy do WWA, a te wchodzą w skład spalin samochodowych, a nawet wydzielane są poprzez ścieranie się opon! I właśnie dlatego, że źródeł zanieczyszczeń powietrza jest tak dużo, działania powinny być prowadzone w naszych miastach na wielu płaszczyznach, nie tylko "wymiana pieców". Bo przecież nie bez powodu w zachodnich miastach zabronione jest wjeżdżanie samochodami na ropę i starszymi niż ileśtam lat - to są okropne kopciuchy.
Sprawdziłam też, co pisze producent na temat mojego oczyszcacza - w instrukcji obsługi jest napisane, że filtry wyłapują zarówno WWA jak i sam benzoapiren. Czyli rozumiem, że mogę się czuć względnie bezpieczna?
MartZZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-11, 10:13   #36
Allosia_wawa
Raczkowanie
 
Avatar Allosia_wawa
 
Zarejestrowany: 2017-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 177
Dot.: Zanieczyszczone powietrze, smog - czy oczyszczacz powietrza sobie z tym poradzi

Ja się przymierzam do kupna oczyszczacza abo trójka moich znajomych sobie chwali. Zwłaszcza podobno po dzieciach widać jak pomaga bo skończyły się problemy z katarem i zatkanym nosem a i samopoczucie lepsze.
W obiegu są dwa modele:
https://www.al.to/p/386422-oczyszcza...to-pu4020.html
http://new-electric.pl/pl/oczyszczac...-hepa-40m.html
Miałam okazje z nich korzystać (pożyczone bo wolałam wytestować przed kupnem) i mogę stwierdzić, że: są ciche, już chwili powietrze inaczej pachniało, przestałam tak kichać i głowa mniej mnie bolała zwłaszcza, że użytkowałam, kiedy stan powietrza był zły i bardzo zły. Teraz mam dylemat który wziąć bo każdy zachwala swój Ale wiem, że są warte swojej ceny bo różnica jest namacalna a kwiatki choć robią co mogą nie zapewniają aż takiego efektu...

Cytat:
Co my źle robimy co oni robią dobrze?
Lista jest długa ;D Zaczynając od braku sensowej komunikacji miejskiej która zastąpiła by samochody (głównie myślę o metro), poprzez odwlekanie nakładanie kar za spalanie śmieci, usuwanie zieleni z miast, tak na koniec zabudowywanie tuneli powietrznych dzięki któremu choć trochę te większe metropolie się wietrzyły. Niektórym miastom nie pomaga też naturalna rzeźba terenu, jak Kraków, które jest niżej niż okoliczne wioski. To wszystko razem daje nam to co widzimy za oknem a już tak dawno obiecane pieniądze rządu na oczyszczenie powietrza idą na kary za wycinkę puszczy czy wojsko.
__________________
Określ jasno, co jest dla ciebie najważniejsze. Jeszcze się nie zdarzyło, żeby ktoś na łożu śmierci powiedział: "Ach żałuję, że nie spędzałem więcej czasu w biurze".
Allosia_wawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-12, 11:25   #37
MariaWu
Raczkowanie
 
Avatar MariaWu
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 53
Dot.: Zanieczyszczone powietrze, smog - czy oczyszczacz powietrza sobie z tym poradzi

Ostatnio widziałem reklamę Philips AC3259/10, ma usuwać smog i oczyszczać powietrze, ale jego cena to prawie 2500 zł
MariaWu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-12-14, 11:51   #38
Allosia_wawa
Raczkowanie
 
Avatar Allosia_wawa
 
Zarejestrowany: 2017-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 177
Dot.: Zanieczyszczone powietrze, smog - czy oczyszczacz powietrza sobie z tym poradzi

Tak, wszędzie mi teraz wyskakują te Philipsy xD Ale faktycznie cenę ma zaporową... gorzej, że z tego co widziałam, to wcale nie jest taki super lepszy od tych tańszych, mniej znanych marek.
__________________
Określ jasno, co jest dla ciebie najważniejsze. Jeszcze się nie zdarzyło, żeby ktoś na łożu śmierci powiedział: "Ach żałuję, że nie spędzałem więcej czasu w biurze".
Allosia_wawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-15, 07:28   #39
MartZZ
Raczkowanie
 
Avatar MartZZ
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 33
Dot.: Zanieczyszczone powietrze, smog - czy oczyszczacz powietrza sobie z tym poradzi

Warto też pamiętać o tym, że co jakiś czas trzeba wymieniać filtry w oczyszczaczu, wiec dochodzi dodatkowy koszt.
Jak przed zakupem oczyszczacza sprawdzałam ceny filtrów do różnych modeli to były one bardzo różne, od 50 do 300 zł Wybrałam taki model, gdzie cena za filtr to coś ok. 70 zł.

Z ciekawości sprawdziłam Philipsa, koszt filtra waha się między 150 a 200 zł. Filtrów mamy zazwyczaj 4, wiec pomnożyć sobie 70zł x 4 = 280 zł, a w przypadku Philipsa 200 zł x 4 = 800 zł. Jest różnica
MartZZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-15, 23:24   #40
moniaelwin
Przyczajenie
 
Avatar moniaelwin
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 8
Dot.: Zanieczyszczone powietrze, smog - czy oczyszczacz powietrza sobie z tym poradzi

Ogólnie naczytałam się tony artykułów odnośnie smogu. Tutaj taki najbardziej podstawowy artykuł czym jest smog i powiem wam że przerażające. Osobiście noszę się z zakupem Xiaomi Air Purifier 2. Ktoś coś wie o tym urządzeniu? Ludzie piszą że to najlepsza opcja cena/jakość bez nawilżacza. Philips strasznie drogi, Sharp podobnie ale ma nawilżacz.. Ktoś jest w temacie?
moniaelwin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-22, 10:07   #41
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Zanieczyszczone powietrze, smog - czy oczyszczacz powietrza sobie z tym poradzi

A ja zwrócę Wam uwagę na bardzo istotną kwestię - takie urządzania powinny być ciche. Warto więc przed zakupem zweryfikować ich głośność. Najcichsze są chyba Sharpy, nie wiem jak Xaiomi.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-12-22, 13:10   #42
WorkatHome
Przyczajenie
 
Avatar WorkatHome
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 5
Dot.: Zanieczyszczone powietrze, smog - czy oczyszczacz powietrza sobie z tym poradzi

Nie ma opcji żeby zwykły oczyszczacz sobie z takim czymś poradził. Polecam zmienić miejsce zamieszkania. Zdrowie jest najważniejsze.
__________________
Nie wiem, co takiego ma w sobie śmierć, że sprawia, iż w jej obliczu wszyscy ludzie robią wrażenie bardzo słabych, niewinnych i naiwnych...
WorkatHome jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-28, 12:58   #43
regularkate
Zadomowienie
 
Avatar regularkate
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 1 977
Dot.: Zanieczyszczone powietrze, smog - czy oczyszczacz powietrza sobie z tym poradzi

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
A ja zwrócę Wam uwagę na bardzo istotną kwestię - takie urządzania powinny być ciche. Warto więc przed zakupem zweryfikować ich głośność. Najcichsze są chyba Sharpy, nie wiem jak Xaiomi.
My używamy oczyszczacz - nawilżacz HB, ma opcję sleep - nie ma żadnego problemu przy nim usnąć, a nawet jest przyjemny szum Ale to fakt, warto wcześniej sprawdzić, czy będziemy w stanie znieść dźwięk pracującego urządzenia, jeśli będziemy przebywać w tym samym pomieszczeniu.
__________________
stop what you're doin', get into this groove, can't you see the signs?

Encore Precission Bass Player.
Lancia Kappa 2.0 driver.

regularkate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-28, 13:03   #44
Grace_80
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 35
Dot.: Zanieczyszczone powietrze, smog - czy oczyszczacz powietrza sobie z tym poradzi

Polecam maski antysmogowe, ludzie się z tego śmieją, ale ja zaczełam od pewnego czasu nosić, bo rzeczywiscie to powietrze jest teraz straszne.
Grace_80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-29, 08:32   #45
MartZZ
Raczkowanie
 
Avatar MartZZ
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 33
Dot.: Zanieczyszczone powietrze, smog - czy oczyszczacz powietrza sobie z tym poradzi

Cytat:
Napisane przez Grace_80 Pokaż wiadomość
Polecam maski antysmogowe, ludzie się z tego śmieją, ale ja zaczełam od pewnego czasu nosić, bo rzeczywiscie to powietrze jest teraz straszne.
Też noszę maskę w dni, kiedy stan powietrza jest "Zły" lub "Bardzo zły" (sprawdzam na Kanarku). Nie wiem, czy to cokolwiek pomaga, ale czuję się jakoś ... bezpieczniej kiedy noszę maskę.

Cytat:
Napisane przez regularkate Pokaż wiadomość
My używamy oczyszczacz - nawilżacz HB, ma opcję sleep - nie ma żadnego problemu przy nim usnąć, a nawet jest przyjemny szum Ale to fakt, warto wcześniej sprawdzić, czy będziemy w stanie znieść dźwięk pracującego urządzenia, jeśli będziemy przebywać w tym samym pomieszczeniu.
Po kilku miesiącach używania oczyszczacza mogę powiedzieć, że najczęściej korzystam właśnie z trybu sleep Urządznenie pracuje wtedy cicho, jest praktycznie niesłyszalne i niezauważalne Raz w tygodniu jak nie zapomnę włączam porządniejsze czyszczenie, głównie po to aby mieć pewność że powietrze jest rzeczywiście dobrze filtrowane, ale to tak asekuracyjnie. Na wyświetlaczu zawartość PM2,5 nie przekracza 30-35, wiec powietrze jest "dobre".

Cytat:
Napisane przez WorkatHome Pokaż wiadomość
Nie ma opcji żeby zwykły oczyszczacz sobie z takim czymś poradził. Polecam zmienić miejsce zamieszkania. Zdrowie jest najważniejsze.
Nie popadajmy ze skrajności w skrajność Twoim tokiem myślenia wszyscy mieszkańcy Górnego Śląska, Krakowa i Warszawy powinni zmienić miejsce zamieszkania. Po to, aby zasiedlić inne tereny, w których powiedzmy po 100 latach powietrze będzie takie jak w w.w. miejscach. Poza tym wystarczy spojrzeć na aktualną mapę zanieczyszczeń w Polsce żeby zobaczyć, jak szybko stan powietrza się zmienia + nawet w tych wydawałoby się "czystych" regionach pojawia się raz na jakiś czas czerwona kropka = zły/bardzo zły stan powietrza.

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
A ja zwrócę Wam uwagę na bardzo istotną kwestię - takie urządzania powinny być ciche. Warto więc przed zakupem zweryfikować ich głośność. Najcichsze są chyba Sharpy, nie wiem jak Xaiomi.
Nie patrzcie na teksty marketingowe podawane przez producentów, wszystkie oczyszczacze mają podobną głośność To, jak głośno będzie chodził oczyszczacz zależy w dużej mierze od trybu, w jakim pracuje urządzenie oraz poziomu zanieczyszczeń w powietrzu. Tryb "Sleep" to zawsze niski poziom hałasu, tryb "Auto"+ małe zanieczyszczenie = niski poziom hałasu, tryb "Auto" + duże zanieczyszczenie = wysoki poziom hałasu.
Druga rzecz, że hałas określają dwie wartości: moc akustyczna i ciśnienie akustyczne, obie są zupełnie różne, ale mają tą samą jednostkę - dB. Wiec jeden producent poda moc, drugi ciśnienie i jak tu teraz porównać oba produkty? Sprytny producent wybierze zawsze te wartości, które lepiej wyglądają marketingowo - tak robi np. Sharp.

Edytowane przez MartZZ
Czas edycji: 2017-12-29 o 08:40
MartZZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-29, 08:39   #46
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Zanieczyszczone powietrze, smog - czy oczyszczacz powietrza sobie z tym poradzi

Którą wartość podaje więc Sharp? A Ty z jakiego oczyszczacza korzystasz?
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-31, 09:49   #47
maciejewska103
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 21
Dot.: Zanieczyszczone powietrze, smog - czy oczyszczacz powietrza sobie z tym poradzi

Do domu można zakupić ramki antysmogowe. Samemu to się montuje i sprawa wygląda tak, że można wietrzyć pomieszczenie, a smog nie dostaje się do wnętrza domu.
maciejewska103 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-02, 08:28   #48
MartZZ
Raczkowanie
 
Avatar MartZZ
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 33
Dot.: Zanieczyszczone powietrze, smog - czy oczyszczacz powietrza sobie z tym poradzi

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Którą wartość podaje więc Sharp? A Ty z jakiego oczyszczacza korzystasz?
Hmmm musiałam sobie odświeżyć wiadomości ze studiów I chciałam tak na "chłopski rozum" wytłumaczyć zależność miedzy tymi dwoma wartościami, ale najprościej będzie jeśli wkleję tutaj kalkulator:
http://www.ntlmk.com/kalkulator.htm#3b
Można sobie w miarę łatwo wyliczyć moc akustyczną, która zawsze jest wyższa niż poziom dźwięku. Sharp podaje niższą wartość - poziom dźwięku.

Czyli nagle z 16 dB w najcichszym trybie "Sleep" jak podaje producent, robi się 24 dB (poziom mocy akustycznej) Taka tam ciekawostka jak marketingowcy naginają prawdę

Ja mam ten (nie wiem dlaczego opisany jest jako "uzdatniacz powietrza", bo to normalny oczyszczacz): https://www.ceneo.pl/52654773#mh=i8u...qN0_jX-Hff85i0
MartZZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-02, 11:03   #49
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Zanieczyszczone powietrze, smog - czy oczyszczacz powietrza sobie z tym poradzi

Dzięki za wyjaśnienie :roza;
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-01-26, 14:06   #50
domi_f
Raczkowanie
 
Avatar domi_f
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 41
Dot.: Zanieczyszczone powietrze, smog - czy oczyszczacz powietrza sobie z tym poradzi

Dużo się teraz mówi o smogu, ja sama mieszkam w stolicy i nie wiem czy w taki zanieczyszczony dzień mam otwierać okna czy nie, dużo szukam na ten temat czy te oczyszczacze mają sens. Znalazłam dosyć obszerną informację na ten temat i trochę rad jaki oczyszczacz należy kupić https://www.vivus.pl/moje-finanse/je...im-mieszkaniu/ już trochę mi się rozjaśniło ale jeszcze raz to przeczytam, może komuś też to pomoże wybrać odpowiedni ale z tego wynika, że te najtańsze nie ma szans że mogą sobie ze smogiem radzić

Edytowane przez domi_f
Czas edycji: 2018-01-26 o 14:09
domi_f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-29, 07:09   #51
MartZZ
Raczkowanie
 
Avatar MartZZ
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 33
Dot.: Zanieczyszczone powietrze, smog - czy oczyszczacz powietrza sobie z tym poradzi

domi_f, bardzo ciekawy artykuł
MartZZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-29, 11:18   #52
kabb
Przyczajenie
 
Avatar kabb
 
Zarejestrowany: 2016-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2
Dot.: Zanieczyszczone powietrze, smog - czy oczyszczacz powietrza sobie z tym poradzi

Ja posiadam sharpa już od kilku miesięcy i jestem bardzo zadowolona. W dzień ustawiamy go w salonie, wieczorem przestawiamy do pokoju dzieci, a na noc stoi u nas. Oczyszczacz ma kółka, więc bez problemu można go przeciągnąć. My odczuliśmy różnicę w jakości powietrza po pierwszej nocy, naprawdę lepiej się śpi.
Co do głośności to zależy którą serię się wybierze. Nam zależało właśnie na jak najcichszym, więc wybraliśmy https://freshairshop.pl/pl/p/Oczyszc...p-KC-A40EUW/38 Przed snem przez godzinę włączamy intensywne nawilżanie i oczyszczanie (tryb Ion Shower), a następnie działa na najniższym poziomie i nie ma problemu ze snem. Zastanawiamy się nad zakupem mniejszego do pokoju dzieci, żeby nie przenosić go codziennie od pokoju do pokoju. Może doradzicie który z oczyszczaczy Sharpa z tych tańszych jest godny polecenia?
kabb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-29, 17:39   #53
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Zanieczyszczone powietrze, smog - czy oczyszczacz powietrza sobie z tym poradzi

Cytat:
Napisane przez kabb Pokaż wiadomość
Ja posiadam sharpa już od kilku miesięcy i jestem bardzo zadowolona. W dzień ustawiamy go w salonie, wieczorem przestawiamy do pokoju dzieci, a na noc stoi u nas. Oczyszczacz ma kółka, więc bez problemu można go przeciągnąć. My odczuliśmy różnicę w jakości powietrza po pierwszej nocy, naprawdę lepiej się śpi.
Co do głośności to zależy którą serię się wybierze. Nam zależało właśnie na jak najcichszym, więc wybraliśmy https://freshairshop.pl/pl/p/Oczyszc...p-KC-A40EUW/38 Przed snem przez godzinę włączamy intensywne nawilżanie i oczyszczanie (tryb Ion Shower), a następnie działa na najniższym poziomie i nie ma problemu ze snem. Zastanawiamy się nad zakupem mniejszego do pokoju dzieci, żeby nie przenosić go codziennie od pokoju do pokoju. Może doradzicie który z oczyszczaczy Sharpa z tych tańszych jest godny polecenia?
Wszystkie działają tak samo, dobiera się je do wielkości pomieszczenia
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-31, 20:35   #54
lifeofaneta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 216
Dot.: Zanieczyszczone powietrze, smog - czy oczyszczacz powietrza sobie z tym poradzi

Wiele zależy od systemu filtracji, jaki jest zastosowany. Podobno wiele dają też rośliny. Macie w domu takie, które oczyszczają powietrze?
lifeofaneta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-01, 12:12   #55
MartZZ
Raczkowanie
 
Avatar MartZZ
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 33
Dot.: Zanieczyszczone powietrze, smog - czy oczyszczacz powietrza sobie z tym poradzi

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Wszystkie działają tak samo, dobiera się je do wielkości pomieszczenia
Cytat:
Napisane przez lifeofaneta Pokaż wiadomość
Wiele zależy od systemu filtracji, jaki jest zastosowany. Podobno wiele dają też rośliny. Macie w domu takie, które oczyszczają powietrze?
Nie wszystkie działają tak samo Jeszcze zanim kupiłam swój oczyszczacz to zagłębiałam się w różne artykuły na ten temat i w sumie wysnułam z nich taki wniosek: że o skuteczności oczyszczacza świadczy nie to ile m3 powietrza przemieli, a to JAKIE oraz ILE ma filtrów wewnątrz. Powiedziałabym, że z wielkością pomieszczenia jest o tyle śliska sprawa, że jak ktoś ma mieszkanie, powiedzmy 50m2 i kupi sobie oczyszczacz opisywany przez producenta jako "idealny dla powierzchni 50m2" ale np. z 2 stopniami filtracji to może nie być zadowolony, bo nasze mieszkania mają ściany, drzwi, meble, mnóstwo przeszkód w swobodnym przepływie powietrza. I nagle z tych 50m2 robi się np. 40m2.

Docelowo oczyszczacz jest skuteczny, jeśli "przemieli" całe powietrze w mieszkaniu min. 3 razy w ciągu godziny. Ale jak ktoś ma oczyszczacz z dobrymi filtrami, totak naprawdę ciężko odczuć różnicę pomiędzy tymi 3 razami a np. 2 razami, bo za pierwszym czy drugim razem wychwyci to, co ma wychwycić, a ten 3-ci raz jest tylko "na wszelki wypadek".

No ale jeśli mamy do czynienia z oczyszczaczem powiedzmy na 100m2 ale tylko o 2 podstawowych stopniach filtracji to nie łudźmy się, że on lepiej oczyści powietrze, no nie ma takiej możliwości. to 100m2 oznacza, że przemieli powietrze na 50m2 powiedzmy 6 razy w ciągu godziny, ale to będzie jałowy proces, bo powietrze przeleci przez urządzenie, a na tych dwóch lichych filtrach zatrzyma się niewielka część zanieczyszczeń.

Dlatego w każdym oczyszczaczu powinny być 3 totalnie podstawowe filtry: filtr wstępny, filtr węglowy i filtr HEPA (H13 albo H14, filtry E12 czy E11 to nie filtry HEPA tylko EPA, dużo słabsze, choć niektórzy producenci wciąż upierają się przy swoim). Bez tych 3 filtrów oczyszczacz to nie oczyszczacz. No a reszta filtrów to dodatki, które usprawniają proces oczyszczania, u mnie jest łącznie 6 etapów.

Kabb, twój oczyszczacz ma 3 stopnie filtracji, właśnie te podstawowe. Nie jest źle, ale mogło być lepiej dodatkowe rzeczy czyli nawilżacz i jonizacja nie zaliczają się do filtrów oczyszczających powietrze, bardziej "uzdatniające", polepszające. Ale na oczyszczanie nie mają wpływu.

Eh, rozpisałam się Ale temat ochrony powietrza jest mi bardzo bliski (pisałam o tym prace inzynierską)

Edytowane przez MartZZ
Czas edycji: 2018-02-01 o 12:37
MartZZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-01, 23:23   #56
Zuzi80
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 4
Dot.: Zanieczyszczone powietrze, smog - czy oczyszczacz powietrza sobie z tym poradzi

Cytat:
Napisane przez moniaelwin Pokaż wiadomość
Ogólnie naczytałam się tony artykułów odnośnie smogu. Tutaj taki najbardziej podstawowy artykuł czym jest smog i powiem wam że przerażające. Osobiście noszę się z zakupem Xiaomi Air Purifier 2. Ktoś coś wie o tym urządzeniu? Ludzie piszą że to najlepsza opcja cena/jakość bez nawilżacza. Philips strasznie drogi, Sharp podobnie ale ma nawilżacz.. Ktoś jest w temacie?
Tak tutaj się z Tobą zgodzę, że jest masę różnych artykułów w sieci, ale podam fajny sklep, który prowadzi sprzedaż czujników smogu oraz oczyszczaczy powietrza. Mój znajomy mi polecił, też miał mentlik w głowie i znalazł ten sklep. Był już praktycznie na kupnie Sharpa, ale po rozmowie ze sprzedawcą ze sklepu ( notabene okazało się że rozmawiał z właścicielem wybrał oczyszczacz firmy Winix. Ja nie musiałam już dzwonić do sklepu bo mój Kolega wszystko mi wytłumaczył i z miejsca polecił mi ten sklep.
Prowadzą również bloga na którym jest dużo fajnych postów i między innymi super treść o wyborze oczyszczacza powietrza, konkretnie i na temat. Jest również napisanie o nawilżaniu itp.

Tutaj macie linka do tego artykułu:
xxx

A tutaj już link do sklepu, gdzie można kupić:
xxx

Ps. Moja koleżanka po mojej rekomendacji kupiła u nich fajny mierniczek SDL607 - przynosi do pracy mierzyć zanieczyszczenie. Ostatnio szef widział i spodobał mu się, powiedział że dobrze wykonany i pokusi się sam o zakup. Dostało nam się pół żartem pół serio, że zamiast pracować to w necie siedzimy bo tak dobrze jesteśmy zorientowane w temacie. Kolega się odezwał, że chyba dobrze, bo nawet szef coś "uszczknie" z tematów smogowych

Pozdrawiam,
Zuzia
Kraków

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2018-09-30 o 10:06 Powód: Link.
Zuzi80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-02, 04:37   #57
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Zanieczyszczone powietrze, smog - czy oczyszczacz powietrza sobie z tym poradzi

Cytat:
Napisane przez MartZZ Pokaż wiadomość
Nie wszystkie działają tak samo Jeszcze zanim kupiłam swój oczyszczacz to zagłębiałam się w różne artykuły na ten temat i w sumie wysnułam z nich taki wniosek: że o skuteczności oczyszczacza świadczy nie to ile m3 powietrza przemieli, a to JAKIE oraz ILE ma filtrów wewnątrz. Powiedziałabym, że z wielkością pomieszczenia jest o tyle śliska sprawa, że jak ktoś ma mieszkanie, powiedzmy 50m2 i kupi sobie oczyszczacz opisywany przez producenta jako "idealny dla powierzchni 50m2" ale np. z 2 stopniami filtracji to może nie być zadowolony, bo nasze mieszkania mają ściany, drzwi, meble, mnóstwo przeszkód w swobodnym przepływie powietrza. I nagle z tych 50m2 robi się np. 40m2.

Docelowo oczyszczacz jest skuteczny, jeśli "przemieli" całe powietrze w mieszkaniu min. 3 razy w ciągu godziny. Ale jak ktoś ma oczyszczacz z dobrymi filtrami, totak naprawdę ciężko odczuć różnicę pomiędzy tymi 3 razami a np. 2 razami, bo za pierwszym czy drugim razem wychwyci to, co ma wychwycić, a ten 3-ci raz jest tylko "na wszelki wypadek".

No ale jeśli mamy do czynienia z oczyszczaczem powiedzmy na 100m2 ale tylko o 2 podstawowych stopniach filtracji to nie łudźmy się, że on lepiej oczyści powietrze, no nie ma takiej możliwości. to 100m2 oznacza, że przemieli powietrze na 50m2 powiedzmy 6 razy w ciągu godziny, ale to będzie jałowy proces, bo powietrze przeleci przez urządzenie, a na tych dwóch lichych filtrach zatrzyma się niewielka część zanieczyszczeń.

Dlatego w każdym oczyszczaczu powinny być 3 totalnie podstawowe filtry: filtr wstępny, filtr węglowy i filtr HEPA (H13 albo H14, filtry E12 czy E11 to nie filtry HEPA tylko EPA, dużo słabsze, choć niektórzy producenci wciąż upierają się przy swoim). Bez tych 3 filtrów oczyszczacz to nie oczyszczacz. No a reszta filtrów to dodatki, które usprawniają proces oczyszczania, u mnie jest łącznie 6 etapów.

Kabb, twój oczyszczacz ma 3 stopnie filtracji, właśnie te podstawowe. Nie jest źle, ale mogło być lepiej dodatkowe rzeczy czyli nawilżacz i jonizacja nie zaliczają się do filtrów oczyszczających powietrze, bardziej "uzdatniające", polepszające. Ale na oczyszczanie nie mają wpływu.

Eh, rozpisałam się Ale temat ochrony powietrza jest mi bardzo bliski (pisałam o tym prace inzynierską)
MartZz, w swojej wypowiedzi miałam na myśli to, że wszystkie oczyszczacze Sharpa działają tak samo, różnią się jedynie kubaturą pomieszczenia. Nie przypuszczałam, że między modelami są jakieś znaczące różnice.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-04, 16:39   #58
Karina_beau
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 11
Dot.: Zanieczyszczone powietrze, smog - czy oczyszczacz powietrza sobie z tym poradzi

Cytat:
Napisane przez domi_f Pokaż wiadomość
Dużo się teraz mówi o smogu, ja sama mieszkam w stolicy i nie wiem czy w taki zanieczyszczony dzień mam otwierać okna czy nie, dużo szukam na ten temat czy te oczyszczacze mają sens. Znalazłam dosyć obszerną informację na ten temat i trochę rad jaki oczyszczacz należy kupić https://www.vivus.pl/moje-finanse/je...im-mieszkaniu/ już trochę mi się rozjaśniło ale jeszcze raz to przeczytam, może komuś też to pomoże wybrać odpowiedni ale z tego wynika, że te najtańsze nie ma szans że mogą sobie ze smogiem radzić
przeczytałam ten artykuł który podlinkowałaś - genialny, bardzo otworzył mi oczy! chyba faktycznie zakupie...
Karina_beau jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-05, 22:00   #59
maciejewska103
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 21
Dot.: Zanieczyszczone powietrze, smog - czy oczyszczacz powietrza sobie z tym poradzi

Dziś znów chłodniej, więc ludzie palą na potęgę. A to się oczywiście przekłada na jakość powietrza. U nas strach teraz wychodzić. Zastanawiam się tak szczerze, co zrobić, żeby właśnie w domu tak nie śmierdziało. Mąż powiedział, że są właśnie takie markizy antysmogowe albo nakładki antysmogowe, które można montować na okna. Ponoć powietrze wpada do mieszkania, a nie wpada smog. Czyli ponoć można bez obaw wietrzyć.
maciejewska103 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-05, 23:49   #60
Zuzi80
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 4
Dot.: Zanieczyszczone powietrze, smog - czy oczyszczacz powietrza sobie z tym poradzi

Cytat:
Napisane przez maciejewska103 Pokaż wiadomość
Dziś znów chłodniej, więc ludzie palą na potęgę. A to się oczywiście przekłada na jakość powietrza. U nas strach teraz wychodzić. Zastanawiam się tak szczerze, co zrobić, żeby właśnie w domu tak nie śmierdziało. Mąż powiedział, że są właśnie takie markizy antysmogowe albo nakładki antysmogowe, które można montować na okna. Ponoć powietrze wpada do mieszkania, a nie wpada smog. Czyli ponoć można bez obaw wietrzyć.
Pewnie chodzi Ci o siatki Fakro, sprawdź dokładnie bo nie jest są to tanie rzeczy. Ja w domu mam zwykłe moskitiery na komary i to była droga sprawa. Dodatkowo z własnego użytkowania mogę powiedzieć, że strasznie słabo taki moskitiery przepuszczają powietrze, tak naprawdę żeby skutecznie przewietrzyć trzeba zsunąć z okna.
Natomiast jeżeli chodzi o nawiewniki do okien z filtrem antysmogowym to mam w domu zwykłe nawiewniki. Mąż eksperymentował ze specjalnym filtrem (włókniną czy coś takiego), używają te w rekuperatorach, ale nie zdało to egzaminu więc zdecydowaliśmy się na zakup oczyszczacza powietrza i uważam, że był do najlepszy zakup. Na tyle fajny że dzisiaj znajomi do swojego domu kupili z mojej rekomendacji oczyszczacz.
Przeczytaj trzy posty wyżej, bo pisałam o dobrym sklepie. Nie będę już przeklejać tekstu, który pisałam wcześniej.
Nie wiem jakie masz mieszkanie, metraż etc. Ale przeczytaj mój wcześniejszy post to wszystkiego się dowiesz. Ten sklep polecam bo już kupiło z mojej rekomendacji parę osób i wszystkie były zadowolone z obsługi oraz najważniejsze produktu.

Gdybyś miała pytania to pisz. Jak będę w stanie pomóc to pomogę Mnie też pomogli bo byłam zielona w tym temacie.
Zuzi80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-09-20 15:18:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:19.