Bardzo proszę o rady!!!!!-niekompetentny dermatolog?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-05-31, 12:00   #1
Anita 105
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 286

Bardzo proszę o rady!!!!!-niekompetentny dermatolog??


Czesc wiem,ze wątków na temat wypadania wlosow było juz pełno,ale ja nadal nie wiem co moze byc przyzczyna mojego wypadania.

Może ktoras z Was miała podobne przejscia i mi cos doradzi.
Jakos rok temu w lipcu zaczełam brac tabletki anty(ktore podobno nie powinny powodowac wypadania włosow a wrecz przeciwnie) pod koniec lipca byłam na wakacjach nad morzem(słonce ,woda =przesuszone włosy) i jakos tak pod koniec sierpnia zauwazyłam nadmierne wypadanie włosow ,ktore z miesiąca na miesiac pogarszało się..zaczęłam łykac Silice i jakos tak nawet nie wiem kiedy wypadanie TROCHĘ ustąpiło(lecz nadal trochę to wiążałam z wina tabletek anty-moja dermatolog kategorycznie powiedziała,ze to nie wina tabletek),lecz teraz od jakis 3 miesiecy znowu zaczeły mi wypadac z podowjona siła.Przy kazdym czesaniu wypada mi ich dosyc sporo,a przy myciu juz nie wspomnę.Wybrałam sie na badania krwi(morfologia w normie) poszłam do dermatologa,ktory spogladajac w moją głowe stwierdził ,ze to przez łupiez i zapisał mi CERKOGEL(ktory ma natłuszczac głowe) i BIOTEBAL. Szczerze mówiąc jestem zdziwiona bo nie zauwazyłam u siebie łupiezy ,ktory moglby powodowac to wypadanie,z głowy nic mi sie nie sypie,raczej powiedziałabym ze skóra głowy jest po prostu bardzo słucha,ale zadnych łusek nie widzę.I czy po protu sucha skóra głowy moze powodowac takie wypadanie?
Poszłabym nawet prywatnie zbadac tarczycę i inne hormony(bo u mnie w przychodni nawet na tarczyce nie wysatwia mi skierowania;/ )
ale chyba raczej nie mogę badać hormonów jak przyjmują antykoncepcję prawda? to jak mam ja odstawic tylko na badanie i pozniej znowu zaczac ja przyjmowac to trochę zachwiania a tym organizmie będzie,i słyszałam ze przy odstawieniu tabletek włosy zaczynmaja wypadac jeszcze bardziej (CZEGO SOBIE NIE WYBORAZAM ;( )
__________________


Zawsze trzeba wiedzieć, kiedy kończy się jakiś etap w życiu. Jeśli uparcie chcemy w nim trwać dłużej niż to konieczne, tracimy radość i sens tego, co przed nami
.


— Paulo Coelho
Anita 105 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-31, 19:51   #2
saoriQ
Raczkowanie
 
Avatar saoriQ
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: gdzieś daleko, nie wiadomo gdzie
Wiadomości: 210
Dot.: Bardzo proszę o rady!!!!!-niekompetentny dermatolog??

Powiem Ci, że mi też przez tabletki antykoncepcyjne wypadają włosy.Żaden lekarz Ci tego nie potwierdzi ale fora internetowe są pełne historii kobiet, które właśnie przez tabsy tracą włosy.Jakie tabletki bierzesz?Ja brałam diane 35... okropne świństwo, nawet zapalenie żył dostałam przez to.Każdy lekarz mówił, że są to super tabletki i w ogóle...
saoriQ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-31, 19:59   #3
Anita 105
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 286
Dot.: Bardzo proszę o rady!!!!!-niekompetentny dermatolog??

Cytat:
Napisane przez saoriQ Pokaż wiadomość
Powiem Ci, że mi też przez tabletki antykoncepcyjne wypadają włosy.Żaden lekarz Ci tego nie potwierdzi ale fora internetowe są pełne historii kobiet, które właśnie przez tabsy tracą włosy.Jakie tabletki bierzesz?Ja brałam diane 35... okropne świństwo, nawet zapalenie żył dostałam przez to.Każdy lekarz mówił, że są to super tabletki i w ogóle...

Sylvie 30.W lipcu mija rok od kiedy je biorę.A po jakim czasie od odstawienia tabletek włosy ci przestały wypadac?
Ja się naczytałam własnie ,ze po odstawieniu wypadają jeszcze bardziej,co u mnie by spowodowało to ze byłabym chyba łysa;/
__________________


Zawsze trzeba wiedzieć, kiedy kończy się jakiś etap w życiu. Jeśli uparcie chcemy w nim trwać dłużej niż to konieczne, tracimy radość i sens tego, co przed nami
.


— Paulo Coelho
Anita 105 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-01, 15:44   #4
xTync
Wtajemniczenie
 
Avatar xTync
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 2 881
Dot.: Bardzo proszę o rady!!!!!-niekompetentny dermatolog??

Ja lykam cilest 1,5 roku i mi tez wypadaja. Wszelkie witaminy i tabletki nie pomagaja, a lekarz Ci nie powie tego...
__________________
xTync jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-01, 20:07   #5
Keket
Zakorzenienie
 
Avatar Keket
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 874
Dot.: Bardzo proszę o rady!!!!!-niekompetentny dermatolog??

Też potwierdzam, że po Dianie strasznie włosy wypadają. Swego czasu miałam już prześwity skóry, ale dermatolog przepisał mi jakąś wcierkę do włosów i zaczęły powoli mi odrastać. Dianę oczywiście odstawiłam. Po innych tabsach tego nie zaobserwowałam.
__________________

Keket jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:02.