Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI - Strona 61 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-09-24, 11:38   #1801
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Alterra to chyba najgorszy deo jaki miałam.

Kupiłam teraz nowość: https://www.sephora.pl/p/deodorant-n...-P4071111.html
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-24, 19:19   #1802
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Cytat:
Napisane przez aante_e Pokaż wiadomość
Też nic nie kupuje, sukcesywnie zużywam to co mam. W najbliższej przyszłości będę potrzebować tuszu do rzęs, balsamu do ciała odżywki bs, więc pewnie kupię polecany przez Was spray Urtekram.


Mam go na liście jako następny do kupienia. Mam dwa kremy pod oczy, jeden na wykończeniu.


A i jeszcze melduję, że używam teraz krem do rąk Biolaven i jest bardzo fajny. Gęsty, odżywczy i działa. Używam go na noc, bo jest dość konkretny.


Kupiłam też kilka nowych dezodorantóc: CD - spray w szklanym opakowaniu Lilia wodna i Granat w kulce, i nową Alterrę - w kulce i sprawy w szklanym opakowaniu Jojoba i szałwia.
Użyłam na razie Lilię wodną i chyba się polubimy.
Jeśli chodzi o dezodorant, to mam obecnie 3, z lale winogronowy, który bardzo mi odpowiada, drugi Ben&Anna timber w tekturowym sztyfcie, którego używa mój syn (idzie mu to, jak krew z nosa), a trzeci, to ten z Hebe Lekker pomarańczowy w takim słoiczku tekturowym, ale jestem nim zawiedziona, podobnie jak B&A, nie działa i mało co pachnie. Jedyne, co przemawia na jego korzyść, to mała pojemność, mało miejsca zajmuje, fajne to pudełeczko i zgrabne, można wozić ze sobą, no i szybko zużyję, nie żałuję go sobie i nakładam dość spore porcje, więc znika dość szybko na całe szczęście. Ma przyjemną konsystencję, nie jest twarde, jednak u mnie nie chroni w ogóle. Ja jednak wolę deo o mocniejszych zapachach typu Lale i Pony Hutchen, bo one rzeczywiście u mnie neutralizują lub tuszują skutecznie przykre zapachy, ale też nie każdej firmy były dobre.

Z Urtekram muszę wreszcie kupić sobie jakieś szampony, przypomniałyście mi, bardzo mi się ta marka podoba, nie są drogie te kosmetyki, a bardzo przyjemne, miałam kilka rzeczy i jeszcze na bubel nie trafiłam. Mgiełka do włosów Goji też fajna, gdzieś ją jeszcze nawet mam jakąś resztkę, jednak z racji tego, że odzwyczaiłam się od takiej formy odżywek, to często o niej zapominałam i kolidowała z pozostałą pielęgnacją, dlatego raczej już nie wrócę do żadnych b/s'ow, bo tak samo miałam z kremem b/s Biofficiny, za bardzo się przyzwyczaiłam do innej rutyny pielęgnacyjnej.


Wysłane z mojego F5121 przy użyciu Tapatalka
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-24, 19:46   #1803
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 27 815
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Otworzyłam mgiełkę Pure by Clochee i pieni się na twarzy. Zrobiłam sobie z niej maseczkę w płachcie. Do tego ma średni zapach. Taki perfumowany... lekko drażni mój nos. A ja nie jestem wybredna.
Pewnie zużyję jak najszybciej. Chociaż zostawia dość mocno lepką warstwę...
Więcej nie kupię.

Poukładałam sobie też półkę i okazuje się, że wcale nie ma tego aż tak dużo


Kosmetyki AA mają jeden minus po otwarciu każdy trzeba zużyć w ciągu 3 miesięcy. Ale mam otwarte 2 produkty i są godne polecenia.
Kupiłam je z myślą o córce. Ona już nastolatka. najpierw używałam chwilę na sobie i faktycznie mgiełka nawilża. A maseczka nawilżająca jeszcze bardziej

Edytowane przez f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Czas edycji: 2020-09-24 o 19:49
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-25, 08:49   #1804
Persefona_12
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 971
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

[1=f60400d832b72deb5c42f71 6e834e5f0a0698277_6206f89 5c87a0;88159271]Otworzyłam mgiełkę Pure by Clochee i pieni się na twarzy. Zrobiłam sobie z niej maseczkę w płachcie. Do tego ma średni zapach. Taki perfumowany... lekko drażni mój nos. A ja nie jestem wybredna.
Pewnie zużyję jak najszybciej. Chociaż zostawia dość mocno lepką warstwę...
Więcej nie kupię.

Poukładałam sobie też półkę i okazuje się, że wcale nie ma tego aż tak dużo


Kosmetyki AA mają jeden minus po otwarciu każdy trzeba zużyć w ciągu 3 miesięcy. Ale mam otwarte 2 produkty i są godne polecenia.
Kupiłam je z myślą o córce. Ona już nastolatka. najpierw używałam chwilę na sobie i faktycznie mgiełka nawilża. A maseczka nawilżająca jeszcze bardziej [/QUOTE]

Ta mgiełka z Clochee chyba ma jakieś detergenty skoro się pieni?
Nie lubię jak dorzucają takie składniki do toników. Że niby lepiej ma oczyszczać? Tylko po co skoro, tonik ma tonizować.

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o dezodorant, to mam obecnie 3, z lale winogronowy, który bardzo mi odpowiada, drugi Ben&Anna timber w tekturowym sztyfcie, którego używa mój syn (idzie mu to, jak krew z nosa), a trzeci, to ten z Hebe Lekker pomarańczowy w takim słoiczku tekturowym, ale jestem nim zawiedziona, podobnie jak B&A, nie działa i mało co pachnie. Jedyne, co przemawia na jego korzyść, to mała pojemność, mało miejsca zajmuje, fajne to pudełeczko i zgrabne, można wozić ze sobą, no i szybko zużyję, nie żałuję go sobie i nakładam dość spore porcje, więc znika dość szybko na całe szczęście. Ma przyjemną konsystencję, nie jest twarde, jednak u mnie nie chroni w ogóle. Ja jednak wolę deo o mocniejszych zapachach typu Lale i Pony Hutchen, bo one rzeczywiście u mnie neutralizują lub tuszują skutecznie przykre zapachy, ale też nie każdej firmy były dobre.

Z Urtekram muszę wreszcie kupić sobie jakieś szampony, przypomniałyście mi, bardzo mi się ta marka podoba, nie są drogie te kosmetyki, a bardzo przyjemne, miałam kilka rzeczy i jeszcze na bubel nie trafiłam. Mgiełka do włosów Goji też fajna, gdzieś ją jeszcze nawet mam jakąś resztkę, jednak z racji tego, że odzwyczaiłam się od takiej formy odżywek, to często o niej zapominałam i kolidowała z pozostałą pielęgnacją, dlatego raczej już nie wrócę do żadnych b/s'ow, bo tak samo miałam z kremem b/s Biofficiny, za bardzo się przyzwyczaiłam do innej rutyny pielęgnacyjnej.


Wysłane z mojego F5121 przy użyciu Tapatalka
Ja zużywam dzielnie deo winogronowe. Zapach mi się cały czas podoba, fajnie działa. Na pewno będę kupowała, bo się bardzo opłaca i jestem z niego bardzo zadowolona. Dla odmiany mam kulkę Chodakowskiej, ale słaba jest. Używam tylko czasami w domu a i tak czuć pot...

Co do Urtekram to użyłam dziś wszystkich kosmetyków, które kupiłam ostatnio (do włosów z serii jagodowej i olejek do ciała z matcha). Szampon myje bardzo dobrze, dobrze się pieni a skóra nie swędzi mnie. Włosy czuć, że są dobrze oczyszczone ale jednocześnie gładkie. Odżywka też ok, taka codzienna- nawilża ale trochę mogłaby lepiej. Odżywka w sprayu z tej wersji jednak dla mnie jest najlepsza- włosy łatwo się rozczesują. Użyłam też olejku do ciała- ojej jak on miło rozgrzewa skórę. Ma emulgator i nie trzeba smarować go na mokrą skórę. Wmasowany w suchą zostawia lekką warstwę, ale nie tłustą. Można się szybko ubrać. Ale jaka przyjemność od rana- na chłodne zimowe poranki to chyba będzie hit.
Z fajnych odżywek polecam tą z OnlyBio dostępną w Rossmanie- mamy wersję humenktantową i jest naprawdę dobra. Włosy bardzo dobrze nawilżone i gładkie w dotyku. Zapach ma słodki, ale nie jest jakiś mega sztuczny. Nawet przyjemny dla mnie. Córka za to chciałaby zjeść- to dla niej głównie kupiłam tą odżywkę, ale chyba ja zużyję jej więcej
BTW odżywek- widziałam wczoraj w Lidlu maskę do włosów Cien zrobioną na podobnej zasadzie jak Garnier- były chyba bananowe i papaya. Słoiczki podobne, szata graficzna podobna, cena ok 15 zł.
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,342087,cien-hair-fruits-by-cien-banana-hair-mask-3-in-1.html
Persefona_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-25, 08:52   #1805
iza89
Zakorzenienie
 
Avatar iza89
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 7 084
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Cytat:
Napisane przez Persefona_12 Pokaż wiadomość
A ja właśnie zamówiłam szampon, odżywkę i odżywkę w sprayu Urtekram z wersji jagodowej. Miałam szampon z wersji aloesowej ale do włosów suchych i lubiłam go.



Ja dawno przestałam wierzyć, że krem da jakiś większy efekt. Obecnie oczekuję bardzo dobrego nawilżenia, ale takiego, że jak położę pod oko korektor pod oczy (używam mocno kryjących) to nie wysuszy mi skóry. I teraz używam kremu Madara z serii Smart (bardzo go lubię) a na noc serum pod oczy Madara ReGene. Taki zestaw u mnie daje radę. Czasami użyję oleju z opuncji, ale robię to nieregularnie, bo ostatnio znowu moja skóra jest na bakier z olejami (może zimą się przeproszę z nimi).
Przepraszam, że tak się wtrącę, ale obecnie jestem na etapie poszukiwania dobrych kremów pod oczy Czy warto zainwestować w serum ReGene (nawilża, ujędrnia?)? Czy wystarczy stosowanie samego kremu z serii Smart?
iza89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-25, 09:22   #1806
Haggat
Zakorzenienie
 
Avatar Haggat
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Wiadomości: 16 218
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Cytat:
Napisane przez Persefona_12 Pokaż wiadomość
Ta mgiełka z Clochee chyba ma jakieś detergenty skoro się pieni?
Nie lubię jak dorzucają takie składniki do toników. Że niby lepiej ma oczyszczać? Tylko po co skoro, tonik ma tonizować.

Co do Urtekram to użyłam dziś wszystkich kosmetyków, które kupiłam ostatnio (do włosów z serii jagodowej i olejek do ciała z matcha). Szampon myje bardzo dobrze, dobrze się pieni a skóra nie swędzi mnie. Włosy czuć, że są dobrze oczyszczone ale jednocześnie gładkie. Odżywka też ok, taka codzienna- nawilża ale trochę mogłaby lepiej. Odżywka w sprayu z tej wersji jednak dla mnie jest najlepsza- włosy łatwo się rozczesują. Użyłam też olejku do ciała- ojej jak on miło rozgrzewa skórę. Ma emulgator i nie trzeba smarować go na mokrą skórę. Wmasowany w suchą zostawia lekką warstwę, ale nie tłustą. Można się szybko ubrać. Ale jaka przyjemność od rana- na chłodne zimowe poranki to chyba będzie hit.
Z fajnych odżywek polecam tą z OnlyBio dostępną w Rossmanie- mamy wersję humenktantową i jest naprawdę dobra. Włosy bardzo dobrze nawilżone i gładkie w dotyku. Zapach ma słodki, ale nie jest jakiś mega sztuczny. Nawet przyjemny dla mnie. Córka za to chciałaby zjeść- to dla niej głównie kupiłam tą odżywkę, ale chyba ja zużyję jej więcej
BTW odżywek- widziałam wczoraj w Lidlu maskę do włosów Cien zrobioną na podobnej zasadzie jak Garnier- były chyba bananowe i papaya. Słoiczki podobne, szata graficzna podobna, cena ok 15 zł.
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...sk-3-in-1.html
Ja nie lubię jak w tonikach jest gliceryna oblepia mi skórę, blee. Jako tonik najbardziej polecam srebro koloidalne, ale ja mam cerę tłustą.

Co do Urtekram to chciałam zamówić ich odżywki do włosów w spreju ale nie mam kiedy, ale jak tak zachwalacie to może się skuszę na większe zamówienie.
Widziałam te odżywki w Lidlu, aż musiałam wziąć do ręki bo łudząco podobne do Garnier.
__________________
Jesteśmy razem
Zaręczyny - 16.10.2012 r.
Haggat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-25, 10:03   #1807
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 27 815
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Bo właśnie nie ma detergentów...
ale toniki z Andalou tez sie pieniły chociaż skład super.


Myśle właśnie, ze tytaj gliceryna sprawiła, ze skóra jest lepka.

Srebro miałam kupić ale nie milam jak dojechać do sklepu będąc w Polsce


Ja sobie odpuszczam cała markę Clochee i jej dziecko.
Jak na tyle produktów 2 dobre.
Jeszcze mam krem/maskę na noc do przetestowania kupiłam prawie rok temu. Zostawiłam sobie na zimę zobaczymy czy będzie Ok.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-09-25, 10:25   #1808
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Hej, jeśli chodzi o krem pod oczy z Weleda, to pomyliły mi się kremy, bo ja poluję na ten ujędrniający z granatem i to jego widziałam stacjonarnie w super obniżce, a nie ten z różą. Sorki.

Cytat:
Napisane przez Persefona_12 Pokaż wiadomość
Ja zużywam dzielnie deo winogronowe. Zapach mi się cały czas podoba, fajnie działa. Na pewno będę kupowała, bo się bardzo opłaca i jestem z niego bardzo zadowolona. Dla odmiany mam kulkę Chodakowskiej, ale słaba jest. Używam tylko czasami w domu a i tak czuć pot...

Co do Urtekram to użyłam dziś wszystkich kosmetyków, które kupiłam ostatnio (do włosów z serii jagodowej i olejek do ciała z matcha). Szampon myje bardzo dobrze, dobrze się pieni a skóra nie swędzi mnie. Włosy czuć, że są dobrze oczyszczone ale jednocześnie gładkie. Odżywka też ok, taka codzienna- nawilża ale trochę mogłaby lepiej. Odżywka w sprayu z tej wersji jednak dla mnie jest najlepsza- włosy łatwo się rozczesują. Użyłam też olejku do ciała- ojej jak on miło rozgrzewa skórę. Ma emulgator i nie trzeba smarować go na mokrą skórę. Wmasowany w suchą zostawia lekką warstwę, ale nie tłustą. Można się szybko ubrać. Ale jaka przyjemność od rana- na chłodne zimowe poranki to chyba będzie hit.
Z fajnych odżywek polecam tą z OnlyBio dostępną w Rossmanie- mamy wersję humenktantową i jest naprawdę dobra. Włosy bardzo dobrze nawilżone i gładkie w dotyku. Zapach ma słodki, ale nie jest jakiś mega sztuczny. Nawet przyjemny dla mnie. Córka za to chciałaby zjeść- to dla niej głównie kupiłam tą odżywkę, ale chyba ja zużyję jej więcej
BTW odżywek- widziałam wczoraj w Lidlu maskę do włosów Cien zrobioną na podobnej zasadzie jak Garnier- były chyba bananowe i papaya. Słoiczki podobne, szata graficzna podobna, cena ok 15 zł.
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...sk-3-in-1.html
Ja na pewno kupię kolejne opakowanie Lale i to będzie albo brzoskwinia, albo ten z mango. Winogronowe bardzo mi się podoba, ale wiadomo, mile widziana odmiana zwlaszcza, że te wielkie opakowania starczają na wieki.

Dziękuję za opinie o Urtekram, mam na allegro w koszyku już paręnaście produktów, m. in. ten nordic jagodowy szampon i odżywkę, więc chyba zrezygnuję z odżywki w takim razie, z czegoś i tak muszę
[1=f60400d832b72deb5c42f71 6e834e5f0a0698277_6206f89 5c87a0;88160235]Bo właśnie nie ma detergentów... [/QUOTE]
Właśnie spojrzałam w sieci na skład i ma kilka tych poligliceroli z cyferkami, a to są chyba właśnie detergenty, o ile pamięć mnie nie zawodzi, niektóre płyny micelarne też to mają w składzie, np. Go Cranberry.


Wysłane z mojego F5121 przy użyciu Tapatalka
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-25, 11:15   #1809
Mariowana
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-09
Wiadomości: 8
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Kupiłam sobie w Lidlu wegański hydrolat do skóry i włosów VENITA W 100% naturalny w dobrej cenie, bo za 16,99. zł. Zaczęłam dopiero stosować, więc jeszcze nie napiszę jak się sprawdza. Ale jeśli któraś z Was ma problemy z cerą, to polecam kremy z Bielendy na dzień używam tego: https://allebeauty.pl/userdata/publi...23ac0db44b.jpg a na noc tego:
https://horex.pl/product_picture/fit_in_538x480/bielenda_supremelab_sensi tive_skin_10_serum_do_twa rzy_z_kwasem_azelainowym_ 50_ml.jpg[
Ten krem na dzień nie nawilża dobrze cery, ale za to matuje i dzięki niemu mniej mi wyskakuje wyprysków. Serum na noc jest bardzo dobre.

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2020-09-26 o 10:22 Powód: Zmiana na linki do obrazów.
Mariowana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-25, 11:28   #1810
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 27 815
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Kurde to ja myslalam, ze to nie jest detergent.
a kiedyś czytałam o detergentach i tej nazwy nie było oddanej.

Teraz to juz wiem i bede używać przed oczyszczaniem zamiast micela.
Bo lubię przetrzeć skore zanim biore sie za mycie. Zbieram wtedy pierwszy kurz.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-25, 12:37   #1811
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

[1=f60400d832b72deb5c42f71 6e834e5f0a0698277_6206f89 5c87a0;88160235]Bo właśnie nie ma detergentów...
ale toniki z Andalou tez sie pieniły chociaż skład super.


Myśle właśnie, ze tytaj gliceryna sprawiła, ze skóra jest lepka.

Srebro miałam kupić ale nie milam jak dojechać do sklepu będąc w Polsce


Ja sobie odpuszczam cała markę Clochee i jej dziecko.
Jak na tyle produktów 2 dobre.
Jeszcze mam krem/maskę na noc do przetestowania kupiłam prawie rok temu. Zostawiłam sobie na zimę zobaczymy czy będzie Ok.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk[/QUOTE]


Ja tej marki tez nie lubię.



Czeka na mnie Antipodes w paczkomacie. Mam nadzieje, że ma długi termin przydatności.
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-09-25, 12:41   #1812
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 27 815
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
Ja tej marki tez nie lubię.



Czeka na mnie Antipodes w paczkomacie. Mam nadzieje, że ma długi termin przydatności.

Mnie pociesza fakt, ze wszystko kupiłam za śmieszne pieniądze. Na promocji.

Wczoraj z ciekawości zobaczyłam jakie miałam plany zakupowe rok temu. I w tym roku dopiero niektóre kosmetyki kupiłam.
Zostało mi pare firm do kupienia


Na Antipodes poluje ale na promocji w H&B
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-25, 12:52   #1813
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

[1=f60400d832b72deb5c42f71 6e834e5f0a0698277_6206f89 5c87a0;88160639]Mnie pociesza fakt, ze wszystko kupiłam za śmieszne pieniądze. Na promocji.

Wczoraj z ciekawości zobaczyłam jakie miałam plany zakupowe rok temu. I w tym roku dopiero niektóre kosmetyki kupiłam.
Zostało mi pare firm do kupienia


Na Antipodes poluje ale na promocji w H&B [/QUOTE]


Mnie wkurza to, że trzeba to wyrzucić: produkt i opakowanie.



Słabe promocje tam mają Przynajmniej w Holandii.



Jakie masz jeszcze na liście? Ja nie mam ostatnio żadnych chciejstw.
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-25, 14:19   #1814
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 27 815
Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Jesi chodzi o Polskie marki to chce wypróbować Babo i D’Alchemy. O i peeling I!figa miałam teraz kupić ale nie dojechałam

A u siebie poluje na krem pod oczy z Living Nature i Inika.

I tyle


To, ze trzeba wywalić to mnie wkurza.
Jednak kiedy pozbywam sie za małe pieniądze to jakis plus jest.

Niedawno pozbyłam sie serum Trilogy (oddałam bratowej).
I te markę tez sobie daruje.

Na Antipodes sa czasami promocje ale małe. Ja sie obawiam pojemnosci kremu pod oczy uzywam regularnie ale i tak mam na długo każdy kremik.

Edytowane przez f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Czas edycji: 2020-09-25 o 14:31
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-25, 14:53   #1815
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

[1=f60400d832b72deb5c42f71 6e834e5f0a0698277_6206f89 5c87a0;88160895]Jesi chodzi o Polskie marki to chce wypróbować Babo i D’Alchemy. O i peeling I!figa miałam teraz kupić ale nie dojechałam

A u siebie poluje na krem pod oczy z Living Nature i Inika.

I tyle


To, ze trzeba wywalić to mnie wkurza.
Jednak kiedy pozbywam sie za małe pieniądze to jakis plus jest.

Niedawno pozbyłam sie serum Trilogy (oddałam bratowej).
I te markę tez sobie daruje.

Na Antipodes sa czasami promocje ale małe. Ja sie obawiam pojemnosci kremu pod oczy uzywam regularnie ale i tak mam na długo każdy kremik.[/QUOTE]


D’Alchemy miałam próbki. Szkoda kasy



Antipodes jeśli lubisz treściwe kremy to polecam. Jeśli wolisz lekkie to sobie daruj, bo szkoda kasy.



Z kolorówki kusi mnie Ilia
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-25, 16:27   #1816
Persefona_12
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 971
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Ja na pewno kupię kolejne opakowanie Lale i to będzie albo brzoskwinia, albo ten z mango. Winogronowe bardzo mi się podoba, ale wiadomo, mile widziana odmiana zwlaszcza, że te wielkie opakowania starczają na wieki.

Dziękuję za opinie o Urtekram, mam na allegro w koszyku już paręnaście produktów, m. in. ten nordic jagodowy szampon i odżywkę, więc chyba zrezygnuję z odżywki w takim razie, z czegoś i tak muszę

Wysłane z mojego F5121 przy użyciu Tapatalka
Jak kupisz któryś z tych deo, to daj znać jak zapachy, bo też myślę, że może zmienić wersję. Ale ja bardziej celuję w zieloną herbatę, bo mango- papaya i brzoskwinia mogą być dla mnie zbyt "owocaśne"
A z Urtekram lepiej faktycznie zrezygnuj z odżywki. Szampon polecam. Myślę, że jest pod względem przyjemności mycia podobny do Equilibry aloesowego.

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
D’Alchemy miałam próbki. Szkoda kasy



Antipodes jeśli lubisz treściwe kremy to polecam. Jeśli wolisz lekkie to sobie daruj, bo szkoda kasy.



Z kolorówki kusi mnie Ilia
Mnie też kusi Ilia, może kiedyś uda mi się coś upolować. Taki zestawik chętnie bym przygarnęła na przetestowanie: https://www.lavande.com.pl/Ilia-zest...CABEgLwQvD_BwE

Edytowane przez Persefona_12
Czas edycji: 2020-09-25 o 16:32
Persefona_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-25, 16:46   #1817
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 27 815
Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
D’Alchemy miałam próbki. Szkoda kasy



Antipodes jeśli lubisz treściwe kremy to polecam. Jeśli wolisz lekkie to sobie daruj, bo szkoda kasy.



Z kolorówki kusi mnie Ilia

No od nich to chyba tez bym wolała próbki zakupić


Dzisiaj otwieram olej z resibo

A pamietam jeszcze olej z Mayka i on faktycznie jest rewelacyjny. I jedyny produkt tej marki który kupie ponownie
Zapomniałam o nim napisac jak padło pytanie o olej dla córy

---------- Dopisano o 16:46 ---------- Poprzedni post napisano o 16:45 ----------

Cytat:
Napisane przez Persefona_12 Pokaż wiadomość
Jak kupisz któryś z tych deo, to daj znać jak zapachy, bo też myślę, że może zmienić wersję. Ale ja bardziej celuję w zieloną herbatę, bo mango- papaya i brzoskwinia mogą być dla mnie zbyt "owocaśne"
A z Urtekram lepiej faktycznie zrezygnuj z odżywki. Szampon polecam. Myślę, że jest pod względem przyjemności mycia podobny do Equilibry aloesowego.



Mnie też kusi Ilia, może kiedyś uda mi się coś upolować. Taki zestawik chętnie bym przygarnęła na przetestowanie: https://www.lavande.com.pl/Ilia-zest...CABEgLwQvD_BwE

Ja tez bym przygarnęła bo została mi juz tylko kolorowka aby mieć naturalna
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-25, 18:24   #1818
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Cytat:
Napisane przez Mariowana Pokaż wiadomość
Kupiłam sobie w Lidlu wegański hydrolat do skóry i włosów VENITA W 100% naturalny w dobrej cenie, bo za 16,99. zł. Zaczęłam dopiero stosować, więc jeszcze nie napiszę jak się sprawdza. Ale jeśli któraś z Was ma problemy z cerą, to polecam kremy z Bielendy na dzień używam tego: https://allebeauty.pl/pl/p/Bielenda-...120-50ml/20775 a na noc tego: https://horex.pl/kobieta/pielegnacja/twarz/pielegnacja_skory_twarzy/sera_do_twarzy/bielenda_professional_sup remelab_sensitive_skin_10 _percent_serum_do_twarzy_ z_kwasem_azelainowym_50_m l.html

Ten krem na dzień nie nawilża dobrze cery, ale za to matuje i dzięki niemu mniej mi wyskakuje wyprysków. Serum na noc jest bardzo dobre.
To chyba nie są kremy na ten wątek, nie są to naturalne kosmetyki, jednak Bielenda ma w ofercie bardzo dobre kosmetyki z przyzwoitymi składami również. Nie wiem jak długo już używasz tego matującego kremu, ale niestety, takie kremy mają to do siebie, ze mogą przesuszyć skórę, a wtedy wyprysków powstaje nie mniej, lecz więcej i skóra bardziej się przetłuszcza i męczy, gdyż produkuje wtedy więcej łoju, żeby wyrównać barierę ochronną. Jednak być może ten krem jest inny, jeśli stosujesz go długofalowo i widzisz dobre skutki, to ok.

Cytat:
Napisane przez Persefona_12 Pokaż wiadomość
Jak kupisz któryś z tych deo, to daj znać jak zapachy, bo też myślę, że może zmienić wersję. Ale ja bardziej celuję w zieloną herbatę, bo mango- papaya i brzoskwinia mogą być dla mnie zbyt "owocaśne"
A z Urtekram lepiej faktycznie zrezygnuj z odżywki. Szampon polecam. Myślę, że jest pod względem przyjemności mycia podobny do Equilibry aloesowego.



Mnie też kusi Ilia, może kiedyś uda mi się coś upolować. Taki zestawik chętnie bym przygarnęła na przetestowanie: https://www.lavande.com.pl/Ilia-zest...CABEgLwQvD_BwE
Ten brzoskwiniowy już miałam okazję obwąchać i był bardzo przyjemny, naturalny zapach soku, tak samo jak winogronowy. Z tym, że ja z brzoskwiniowymi zapachami mam bardzo dziwne doświadczenia, mam wrażenie, że to bardzo niestabilny zapach, który w niektórych sytuacjach psuje się i robi się taki nieprzyjemnie kwaśny czy to w opakowaniu czy na skórze. Tak mam w przypadku perfum, nawet tych osławionych marek, np. Lancome Tresor, ale też miałam taką sytuację z Pony Hutchen Sweet Peach, po pierwszej próbce niesamowicie mi się spodobał, a druga, która trafiła mi się przypadkiem, była już zupełnie inna, kwaśna, jakby nieświeża,boję się, że ten Lale też mógłby się z czasem zmienić.

Jak podobny do Equilibra, to chyba zaryzykuję i wezmę od razu pół litra. Kusi mnie też tonik shea Martiny Gebhardt, od dawna o nim marzę. Chyba przyszła na niego pora.

Ciekawe te produkty Ilia.

Wysłane z mojego F5121 przy użyciu Tapatalka
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2020-09-25 o 18:27
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-25, 18:48   #1819
MariaFrancesca
Zakorzenienie
 
Avatar MariaFrancesca
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 913
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Cytat:
Napisane przez Persefona_12 Pokaż wiadomość
Ta mgiełka z Clochee chyba ma jakieś detergenty skoro się pieni?
Nie lubię jak dorzucają takie składniki do toników. Że niby lepiej ma oczyszczać? Tylko po co skoro, tonik ma tonizować.




Cytat:
Napisane przez Haggat Pokaż wiadomość
Ja nie lubię jak w tonikach jest gliceryna oblepia mi skórę, blee. Jako tonik najbardziej polecam srebro koloidalne, ale ja mam cerę tłustą.
Ja też nie lubię i detergentów i gliceryny. Też kompletnie nie rozumiem po co producenci dają to do toników. Dlatego lubię tonik poniższy Bielendy, bo nie ma gliceryny ani chyba detergentu. Znając Bielendę to zaraz go wycofają, więc trzeba się spieszyć z robieniem zapasów.

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...owa-aloes.html

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Problemy to tylko okazje w przebraniu" R.J.Graham

W avatarze Andie MacDowell.
MariaFrancesca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-09-25, 18:59   #1820
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Moje zakupy:
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 90C5D57B-E02E-4CFA-A80C-731621338F96.jpg (129,0 KB, 45 załadowań)
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-25, 20:02   #1821
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 27 815
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
Moje zakupy:

Brawo! koniecznie daj znać jak sie spisuje maseczka feel free


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 20:02 ---------- Poprzedni post napisano o 19:28 ----------

ANWEN - odżywki. Kupiłam 2 szt. jedna różana do wysoko porowatych wlosów i druga magnolia do średnioporowavych (takie mam).
Różnica ogromna. Dzisiaj otworzyłam dopiero wersję magnolia. LAdnie pachnie. A włosy miękkie

Olejek z Resibo hmm dość cieżko go zmyć wodą.
Mam wrażenie, że jak bede robić demakijaż oczu to dostanie się do środka. Pewnie się przekonam jak się umaluję.


Dziewczyny przeszliście już na jesienną pielęgnację?
Ja mam jeszcze kilka produktów z lata ale sporo wykończyłam i zastąpiłam już nowościami po przyjeździe do UK

Edytowane przez f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Czas edycji: 2020-09-25 o 20:06
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-25, 20:12   #1822
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Cytat:
Napisane przez Persefona_12 Pokaż wiadomość
Mnie też kusi Ilia, może kiedyś uda mi się coś upolować. Taki zestawik chętnie bym przygarnęła na przetestowanie: https://www.lavande.com.pl/Ilia-zest...CABEgLwQvD_BwE
Mnie kusi serum z pigmentami, ale czy ono nie będzie dawało połysku, bo na zdjęciach jednak tak wygląda, jakby dawało lekki glow?

---------- Dopisano o 21:10 ---------- Poprzedni post napisano o 21:08 ----------

Cytat:
Napisane przez MariaFrancesca Pokaż wiadomość
Ja też nie lubię i detergentów i gliceryny. Też kompletnie nie rozumiem po co producenci dają to do toników. Dlatego lubię tonik poniższy Bielendy, bo nie ma gliceryny ani chyba detergentu. Znając Bielendę to zaraz go wycofają, więc trzeba się spieszyć z robieniem zapasów.

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...owa-aloes.html

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ten tonik ma glicerynę, ale dalej w składzie, więc może być niewyczuwalna, ale i tego nie mogli sobie darować

---------- Dopisano o 21:12 ---------- Poprzedni post napisano o 21:10 ----------

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
Moje zakupy:
Wszystko z jednego sklepu?
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-25, 20:25   #1823
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Cytat:
Napisane przez MariaFrancesca Pokaż wiadomość
Ja też nie lubię i detergentów i gliceryny. Też kompletnie nie rozumiem po co producenci dają to do toników. Dlatego lubię tonik poniższy Bielendy, bo nie ma gliceryny ani chyba detergentu. Znając Bielendę to zaraz go wycofają, więc trzeba się spieszyć z robieniem zapasów.

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...owa-aloes.html

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja też nie lubię tego w tonikach, zawsze kończy się to podrażnieniem skóry prędzej czy później, natomiast płyny micelarne nadają się w moim przypadku tylko do pierwszego etapu, muszę je szybko zmyć ze skóry. Z resztą wszystkie tego typu toniki używam do demakijażu, bo jak dla mnie one się niczym nie różnią od płynów micelarnych.

Fajny skład tego z Bielenda, całe szczęście, że jest coraz więcej takich toników, jest w czym wybierać, chociażby wspomniany przeze mnie tonik M.G. Shea, albo toniki Orientany oraz same hydrolaty.
Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
Moje zakupy:
Brawo za zakupy.

Przez Was też trochę popłynęłam, kupiłam 6 rzeczy, w tym tylko jedną z Urtekram, szampon, tak wyszło, ale póki co staram się trzymać planu i nie nadkupować tego, czego na razie nie potrzebuję, a strasznie mnie kusił jeszcze krem do rąk i balsam do ciała tej marki, lecz póki co mam zapas, który spokojnie mi wystarczy do końca roku. Poza Urtekram capnęłam jeszcze 2 szampony Bioturm, bo te znam i uwielbiam, a już bardzo dawno temu ich używałam, Luvos krem do mycia twarzy, tego osobiście nie znam, ale sporo osób poleca. Denttabs tabletki do mycia zębów z fluorem, nie znam, ale chętnie poznam, i dla babci Lavera krem z masłem shea i olejem migdałowym, ten 150 ml, co podobno jest eko zamiennikiem klasycznej Nivei. Chcę jeszcze na dniach kupić Martine G.

Wysłane z mojego F5121 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 21:25 ---------- Poprzedni post napisano o 21:13 ----------

[1=f60400d832b72deb5c42f71 6e834e5f0a0698277_6206f89 5c87a0;88161417]
[/COLOR]ANWEN - odżywki. Kupiłam 2 szt. jedna różana do wysoko porowatych wlosów i druga magnolia do średnioporowavych (takie mam).
Różnica ogromna. Dzisiaj otworzyłam dopiero wersję magnolia. LAdnie pachnie. A włosy miękkie

Olejek z Resibo hmm dość cieżko go zmyć wodą.
Mam wrażenie, że jak bede robić demakijaż oczu to dostanie się do środka. Pewnie się przekonam jak się umaluję.


Dziewczyny przeszliście już na jesienną pielęgnację?
Ja mam jeszcze kilka produktów z lata ale sporo wykończyłam i zastąpiłam już nowościami po przyjeździe do UK [/QUOTE]Różę bardzo lubię, a Magnolii nie miałam, chętnie za jakiś czas kupię.

Moja pielęgnacja niewiele się różni względem pór roku, teraz dokupię jedynie dwa dodatkowe oczyszczacze w formie kremów/mleczek, które zapowiadają się nieco bardziej odżywczo (mam tylko nadzieję, że nieprzesadnie ), niż moje podstawowe mleczko Avalon. Cała reszta bez zmian.



Wysłane z mojego F5121 przy użyciu Tapatalka
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-25, 20:45   #1824
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 27 815
Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Ja najczęściej zmieniam kremy. Staram się bardziej treściwe miec jesienią i zima. Dlatego bardzo sie cieszę, ze upolowałam te Phytema chociaż z Pai muszę wykończyć i dopiero wtedy zamienie. A ciezko powiedzieć ile mi zostało. Ponieważ produkt znajduje sie w woreczku jak w kosmetykach Tata Harper

Na zimę pod oczy mam krem be organic zostało mi polowe opakowania.
Reszta bez znaczenia u mnie.



Zastanawiam sie czy sięgać po retinol.

Edytowane przez f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Czas edycji: 2020-09-25 o 20:47
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-25, 21:38   #1825
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

[1=f60400d832b72deb5c42f71 6e834e5f0a0698277_6206f89 5c87a0;88161552]Ja najczęściej zmieniam kremy. Staram się bardziej treściwe miec jesienią i zima. Dlatego bardzo sie cieszę, ze upolowałam te Phytema chociaż z Pai muszę wykończyć i dopiero wtedy zamienie. A ciezko powiedzieć ile mi zostało. Ponieważ produkt znajduje sie w woreczku jak w kosmetykach Tata Harper

Na zimę pod oczy mam krem be organic zostało mi polowe opakowania.
Reszta bez znaczenia u mnie.



Zastanawiam sie czy sięgać po retinol.[/QUOTE]Be organic był dla mnie za lekki zimą, za to teraz przez lato fajnie mi się go używało, aczkolwiek używałam na zmianę z Lilla Mai, który jest solidnym kremem, nadmienię, że skórę powiek mam dojrzałą, aczkolwiek normalną, nie przesusza się, chyba że stosuję jakieś zabiegi bardziej inwazyjne na twarz, typu kwasy. Teraz będę używać przez zimę tego Be organic pod Lilla Mai, w sumie to już zaczęłam, najpierw daję serum be organic, bo używam to jedno opakowanie już chyba ze dwa lata (50ml), potem trochę tego kremu, a na koniec Lilla Mai, moje oczy nie protestują, powieki nie są obciążone, jest bardzo dobrze. Jedyne co, to pod makijaż nie nakładam aż tylu warstw.

A jeśli chodzi o twarz, to u mnie kremy się w ogóle nie nadają, tu się nic nie zmienia, tylko formuły wodniste, żelowe i płynne, toner Benton, serum aloe organic Avy, chociaż to serum też coraz rzadziej już używam, mam też jeszcze Natural secrets tę kurację rozjaśniającą, twarz po jej użyciu, to jest naprawdę bomba, napięta skóra, przebarwienia znikają oo jednym użyciu, ale niestety, okazuje się, że bomba jest z opóźnionym zapłonem, bo wypryszcza niemiłosiernie, więc używam sporadycznie. Mam jeszcze w zapasie czarną esencję Bentona, planowałam ją teraz na jesień otworzyć, bo ta kuracja miała się skończyć, ale nawet do połowy jeszcze nie doszłam. Myślę jednak, że otworzę, bo żal się męczyć na siłę. Jak sobie tak teraz przypomnę, to od co najmniej początku roku nałożyłam na twarz coś treściwszego, niż toner i płynne serum tylko raz i było to masło mango Lale, nałożyłam po kąpieli w jeziorze, bo czułam ściągnięcie skóry, a słońce też mnie chwyciło. To był jeden jedyny raz.

Wysłane z mojego F5121 przy użyciu Tapatalka
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-25, 23:01   #1826
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 27 815
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Ja pewnie wzbogace ten krem od oczy jakimś olejem. bo tez uwazam, ze na zimę będzie za słaby.

No i planuje na urodziny sobie jakis sprawić
Jeszcze nie wiem konkretnie jaki.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-26, 07:21   #1827
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

[1=f60400d832b72deb5c42f71 6e834e5f0a0698277_6206f89 5c87a0;88161417]Brawo! koniecznie daj znać jak sie spisuje maseczka feel free


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 20:02 ---------- Poprzedni post napisano o 19:28 ----------

ANWEN - odżywki. Kupiłam 2 szt. jedna różana do wysoko porowatych wlosów i druga magnolia do średnioporowavych (takie mam).
Różnica ogromna. Dzisiaj otworzyłam dopiero wersję magnolia. LAdnie pachnie. A włosy miękkie

Olejek z Resibo hmm dość cieżko go zmyć wodą.
Mam wrażenie, że jak bede robić demakijaż oczu to dostanie się do środka. Pewnie się przekonam jak się umaluję.


Dziewczyny przeszliście już na jesienną pielęgnację?
Ja mam jeszcze kilka produktów z lata ale sporo wykończyłam i zastąpiłam już nowościami po przyjeździe do UK [/QUOTE]

Maska jest 2w1 z peelingiem. To juz troche nie moja bajka. Raczej dla mlodszych cer. Piecze przy nakladaniu, ale nie mialam podraznienia. Zuzyje, ale nie kupie drugi raz.

Ja juz przeszlam Zawsze na jesien dodaje retinol, wiecej kwasow i kremy. Latem wystarcza mi serum z ha.

[1=9d7b7132c96a8dd7d39f4ca 1b65b4d26fef991fe_65a5443 115010;88161495]Mnie kusi serum z pigmentami, ale czy ono nie będzie dawało połysku, bo na zdjęciach jednak tak wygląda, jakby dawało lekki glow?

---------- Dopisano o 21:10 ---------- Poprzedni post napisano o 21:08 ----------


Ten tonik ma glicerynę, ale dalej w składzie, więc może być niewyczuwalna, ale i tego nie mogli sobie darować

---------- Dopisano o 21:12 ---------- Poprzedni post napisano o 21:10 ----------


Wszystko z jednego sklepu?[/QUOTE]

Nie, to zakupy z kilku dni.
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-26, 09:01   #1828
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

[1=f60400d832b72deb5c42f71 6e834e5f0a0698277_6206f89 5c87a0;88161714]Ja pewnie wzbogace ten krem od oczy jakimś olejem. bo tez uwazam, ze na zimę będzie za słaby.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk[/QUOTE]

Ja mam ciagle olej z opuncji i dodaje do serum, a potem na to krem (bo kremy pod oczy lubie tresciwe). To oczywiscie na noc, bo rano tylko krem, inaczej korektor by mi sie zrolowal.
Na dniach otworze ten krem pod oczy z granatem Dr Organic, ktorego normalnie bym nie kupila, bo sklad taki sobie (w znaczeniu malo skladnikow, a "podocznie" jestem przyzwyczajona do azjatyckich dlugasnych skladow z pie*dyliardem skladnikow aktywnych). No ale byl w TkMaxx za jakies 4 euro.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-26, 11:36   #1829
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ja mam ciagle olej z opuncji i dodaje do serum, a potem na to krem (bo kremy pod oczy lubie tresciwe). To oczywiscie na noc, bo rano tylko krem, inaczej korektor by mi sie zrolowal.
Na dniach otworze ten krem pod oczy z granatem Dr Organic, ktorego normalnie bym nie kupila, bo sklad taki sobie (w znaczeniu malo skladnikow, a "podocznie" jestem przyzwyczajona do azjatyckich dlugasnych skladow z pie*dyliardem skladnikow aktywnych). No ale byl w TkMaxx za jakies 4 euro.
Ciekawi mnie Twoja opinia, choć masz tłustą skórę, moja jest dojrzała w kierunku suchej obecnie i ja szukam treściwego nawilżacza pod oczy.

Dr. Organic ma fajny dezodorant z miodem manuka, kończę Weledę rokitnikową i chyba nie wrócę do niej.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-26, 11:55   #1830
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
Nie, to zakupy z kilku dni.
A deo skuteczny?
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-04-19 12:51:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:28.