Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70. - Strona 99 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-09-03, 11:00   #2941
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Ja nigdy nie umiałam określić czyjegoś wieku na podstawie wygladu. I nienawidziłam czegoś takiego "Ile masz lat?" "Zgadnij". Bo co jeśli powiem, że więcej niż ma?
Jedyne co potrafię stwierdzić to, że np jedna z dwóch osób w tym samym wieku wygląda młodziej a druga starzej.
Tak, to dosc latwe Moja kolezanka ma u siebie pracownice, ktora ma obecnie 24 lata, ja od roku zatrudniam jej o 5 lat mlodsza siostre i w zyciu bym nie powiedziala, ze ona ma 19 lat - raczej bym celowala w to, ze jest co najmniej o 5 lat starsza a nie mlodsza. Sa bardzo do siebie podobne, glowna roznica jest mocna natryskowa opalenizna u tej mlodszej i bardziej wyraziste sztuczne rzesy i mam wrazenie ze to wlasnie te dwie rzeczy sprawiaja, ze wyglada bardzo powaznie jak na swoj wiek.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-03, 11:01   #2942
madziara_07
Zadomowienie
 
Avatar madziara_07
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: west yorkshire
Wiadomości: 1 176
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Otóż to.

Z drugiej strony, moja mama jak była w ciąży to paliła całą ciążę ( dla mnie karygodne!),
Mówi,.że nikogo to nie szokowało, ale to były czasy początków lat 90, wtedy palili dosłownie wszyscy. I wszędzie. To był jakiś rodzaj lansu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Moja mama nie palila ale np wspominala ze bedac ze mna w ciazy byla na weselu gdzie prawie ze na sile jej wodke polewali "to chlopak bedzie!" i "pic sie od razu nauczy!"
Faktycznie nie ma co porownywac co bylo kiedys a teraz, o biernym paleniu ze jest szkodliwe to slyszalam tylko w stosunku do chorej na astme siostry, ze przy niej nie wolno bo ma dusznosci ale przy reszcie.. hulaj dusza.
Zreszta jeszcze na studiach wracajac z imprezy w barze pierwsze co to trzeba bylo wlosy umyc bo papierosami smierdzialy a przeciez to nie tak dawno bylo.... no dobra to 15 lat temu bylo... rany boskie ale jestem stara

edytuje bo po dokladnym policzeniu to bylo wiecej niz 15 lat temu rany boskie jestem jeszcze bardziej stara niz mi sie wydawalo
__________________
"Trudno określić jego wiek. Ale sądząc po cynizmie i zmęczeniu światem, będących odpowiednikiem datowania węglem dla ludzkiej osobowości, miał jakieś siedem tysięcy lat."
T. Pratchettt

Edytowane przez madziara_07
Czas edycji: 2021-09-03 o 11:03
madziara_07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-03, 11:01   #2943
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Ja z dzieciństwa pamiętam, jak jakieś sąsiadki przychodziły na kawe, normalnie było biało od dymu, świata nie było widać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Dokładnie. Ale mnie dziwi, że wtedy to ludziom nie przeszkadzało. Ja jestem w stanie zrozumieć, że ktoś pali, ale siedzenie i spanie w takim czymś jest dla mnie czymś niezrozumiałym. To tak jakby ognisko na środku pokoju zapalić



Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
U mnie było to samo. Najgorzej było w starym mieszkaniu bo pokoje było przechodnie i żebym dostała się do swojego pokoju, najpierw musiałam przejść przez zadymiony pokój rodziców. A najgorsze były wszelkie imprezy (pamiętacie imprezy imienionowe w latach 90-tych?), kiedy w mieszkaniu była siekiera i siwo od dymu.

Siwy dym to nieodłączny element imprez tamtych czasów. Jak przeglądam jakieś stare zdjęcia to praktycznie u każdego tak było. Dobrze, że to się zmieniło. Pamiętam jak szlam na studia 12 lat temu jeszcze się w klubach paliło. To był dramat. Po powrocie wszystko szło do pralki, a ja bez względu na godzinę i stan upojenia myłam włosy, bo nie mogłam znieść tego smrodu


[1=747bf32364fc13da37122d4 9c7e01f75501e8a1a_65540b7 83ff7c;88884229]Podejrzewam, że część insta girls naturalnie może wręcz wyglądać lepiej, niż po tych wszystkich poprawkach. Serio, jak mam wywalone na czyjś wygląd i zawsze uważałam, że nie to ładne, co ładne, ale co się komu podoba - to szokuje mnie, że napompowane usta, piersi jak piłki i generalnie stylówa jakby wszystkie wyszły spod tego samego skalpela może się komuś autentycznie wydawać atrakcyjna. I to na tyle, żeby iść pod ten skalpel. Może o gustach się nie dyskutuje, i póki im taki wygląd odpowiada, to niech się poprawiają na zdrowie - ale naprawdę mnie to dziwi.


Dziwi mnie też, że żona polityka PISu, która poszła do Tap Madl, ma tylko 28 lat. Jak ją zobaczyłam, to dawałam 40+.[/QUOTE]


Mnie też zastanawia czy to komuś się faktycznie podoba. Najbardziej fascynujące są dla mnie takie przypadki jak Dybowska albo Gradek. Czasem mi się to insta wyświetli i wchodzę żeby ogarnąć co tam się dzieje. I tam same komentarze, że o jaka piękna. Laski zrobione od stóp do głów, piersi większe niż głowa. No serio nie wiem co w tym jest pięknego. Uważam, że jak ktoś zmienia w sobie dosłownie wszystko to ma bardzo mocno zaburzone poczucie własnej wartości i dla mnie to jest choroba.



Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Mnie zaczyna frapować jedno.
Skoro większość twierdzi ze wygląda młodziej niż ma w metryce, to na jakiej zasadzie ustalone jest, ze wygląda się na swój wiek ?


Wychodzi, że to jest źle ustalone po prostu.
Bo jest statystycznie niemożliwe, ze większość wygląda młodziej.
To raczej oznacza, ze tak się właśnie wygląda w danym wieku i tyle.

Myślę, że na zasadzie tego jak się wyglądało kiedyś. Ludzie kiedyś bardziej się postarzali strojem, mniej o siebie dbali.
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-03, 11:01   #2944
VI4
Zakorzenienie
 
Avatar VI4
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 11 167
GG do VI4
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Zauważyłam pewną tendencję w rodzinach/związkach znajomych mi palaczy.
Jak palaczem jest kobieta, to jest palenie w domu.
Jak palaczem w związku jest tylko mężczyzna, to na ogół w domu palenia nie ma, tylko palacz musi wychodzić na papierosa.


Swoją drogą, bardzo ciekawe zagadnienie społeczne.

jak zawsze - od reguł są wyjątki, czyli mój teść. W rodzinie tylko on palił, palił w mieszkaniu i miał gdzieś, że reszcie domowników to przeszkadza.
VI4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-03, 11:02   #2945
this_witch
whatever
 
Avatar this_witch
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 7 248
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

Nie związałabym się z palaczem (albo kazałabym rzucić) i w życiu nie pozwoliłabym na palenie w domu
this_witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-03, 11:03   #2946
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

Cytat:
Napisane przez this_witch Pokaż wiadomość
Nie związałabym się z palaczem (albo kazałabym rzucić) i w życiu nie pozwoliłabym na palenie w domu
Ja tez nie Nie znosze dymu.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-03, 11:04   #2947
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

[1=747bf32364fc13da37122d4 9c7e01f75501e8a1a_65540b7 83ff7c;88884229]
Dziwi mnie też, że żona polityka PISu, która poszła do Tap Madl, ma tylko 28 lat. Jak ją zobaczyłam, to dawałam 40+.[/QUOTE]
Tez mnie to zdziwilo, z niektorych zdjec bym dala ok. 40, z inyych jednak nieco mniej. Ma dosc spore bruzdy i ubytki tluszczu.

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
W ogole nie rozumiem jak mozna swoj czy cudzy wiek precyzyjnie okreslic na podstawie wygladu.
Dlaczego osoba X wyglada na 22 lata a nie na 21 czy 23?
Jest to dla mnie calkowicie niezrozumialy koncept. Spoko, w sporej czesci przypadkow pewnie mozna okreslic czy ktos ma kilkanascie lat, czy dwadziesciapare, czy tez moze czterdziescipare. Ale zeby sie upierac, ze ktos wyglada akurat na dokladnie 33 lata a nie 31 czy 35? No nie, nie rozumiem tego.
Tak samo jak nie rozumiem kiedy osoby majace mniej niz 25 lat oburzaja sie lub dziwia, ze musza pokazywac dowod przy zakupie alkoholu, no strasznie dziwne ze sie w wieku 20 lat wyglada mlodo
Niedlugo koncze 34 lata i mysle, ze gdybym nowo poznanym osobom podawala falszywy wiek to wlasciwie kazdy wiek z zakresu najblizszej dekady (-5 lat i +5 lat) bylby wiarygodny i nikt by tego nie kwestionowal.
Ja tez zazwyczaj probuje okreslic, czy ktos jest early 20s czy late 30 etc., trudno odgadnac wiek precyzyjnie.
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-09-03, 11:05   #2948
this_witch
whatever
 
Avatar this_witch
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 7 248
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

W paleniu najbardziej mnie chyba dziwi ile kasy na to się przewala, dzień w dzień. A palą przecież nie tylko ludzie bogaci, ale nawet tacy zarabiający minimalną (!). I to mnie przeraża, na wszystko dej, na to nie mam, na tamto nie mam, ale faje muszą być
this_witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-03, 11:07   #2949
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

Cytat:
Napisane przez this_witch Pokaż wiadomość
W paleniu najbardziej mnie chyba dziwi ile kasy na to się przewala, dzień w dzień. A palą przecież nie tylko ludzie bogaci, ale nawet tacy zarabiający minimalną (!). I to mnie przeraża, na wszystko dej, na to nie mam, na tamto nie mam, ale faje muszą być
Ja jestem za skąpa na nalogi.
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-03, 11:10   #2950
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

Cytat:
Napisane przez this_witch Pokaż wiadomość
W paleniu najbardziej mnie chyba dziwi ile kasy na to się przewala, dzień w dzień. A palą przecież nie tylko ludzie bogaci, ale nawet tacy zarabiający minimalną (!). I to mnie przeraża, na wszystko dej, na to nie mam, na tamto nie mam, ale faje muszą być
Tak, palenie to drogi nalog. Znam bardzo niewielu palaczy, u mnie paczka papierosow kosztuje jakies $30.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-03, 11:10   #2951
blue2003
Miuoshowa
 
Avatar blue2003
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 3 325
GG do blue2003 Wyślij wiadomość przez Yahoo do blue2003
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

Cytat:
Napisane przez this_witch Pokaż wiadomość
W paleniu najbardziej mnie chyba dziwi ile kasy na to się przewala, dzień w dzień. A palą przecież nie tylko ludzie bogaci, ale nawet tacy zarabiający minimalną (!). I to mnie przeraża, na wszystko dej, na to nie mam, na tamto nie mam, ale faje muszą być

Znam typa, który ponad połowę wypłaty (nie minimalnej) wydaje na fajki i kebaby, resztę na ubera. No ale mieszka z mamusią, więc czego więcej mu trzeba
__________________

"...nasza wielkość miała iskrzyć, a wygasa gdy tak teraz na nią patrzę a ty milczysz..."
blue2003 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-09-03, 11:13   #2952
NocnaWiedma
Lady in red.
 
Avatar NocnaWiedma
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 67 022
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

[1=747bf32364fc13da37122d4 9c7e01f75501e8a1a_65540b7 83ff7c;88884229]


Dziwi mnie też, że żona polityka PISu, która poszła do Tap Madl, ma tylko 28 lat. Jak ją zobaczyłam, to dawałam 40+.[/QUOTE]

Też mnie to zdziwiło. Jak ktoś w komentarzu napisał ile ma lat to byłam w szoku. Bardzo, bardzo ciężko mi uwierzyć, że to kobieta w moim wieku. Zgrabna laska, ale z twarzy na tle rówieśniczek wygląda na kilkanaście lat starszą.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
NocnaWiedma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-03, 11:14   #2953
931ac3f6cba7b1494570b6a5729a2a8e5c992d8d_613a91f201da6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-08
Wiadomości: 74
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

Cytat:
Napisane przez this_witch Pokaż wiadomość
Nie związałabym się z palaczem (albo kazałabym rzucić) i w życiu nie pozwoliłabym na palenie w domu

Tak samo.
Chociaż ja nawet próbowałam dać palaczowi szansę, ale nie dałam rady wytrzymać tego smrodu papierosów. Chociaż przez większą połowę życia mieszkałam z palaczami, teraz bym tego nie zniosła. Mam też problem ze znajomymi, którzy palą. W sensie wkurza mnie ciągłe wychodzenie na fajkę, ja zostaję. Albo dobieranie lokali gdzie mogą palić, szukanie popielniczek itp.
931ac3f6cba7b1494570b6a5729a2a8e5c992d8d_613a91f201da6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-03, 11:38   #2954
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

Cytat:
Napisane przez czekooczekolada Pokaż wiadomość
U mnie nikt nie palił i na dzień dzisiejszy nadal nie pali, dym mi nie przeszkadza i .... lubię ten zapach
Już kij z tym zapachem (choć mnie on bardzo drażni), ale dym papierosowy jest zwyczajnie szkodliwy i choćby z tego względu nie mam zamiaru przebywać w pomieszczeniu z palaczem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-03, 11:53   #2955
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Ja nigdy nie umiałam określić czyjegoś wieku na podstawie wygladu. I nienawidziłam czegoś takiego "Ile masz lat?" "Zgadnij". Bo co jeśli powiem, że więcej niż ma?
Jedyne co potrafię stwierdzić to, że np jedna z dwóch osób w tym samym wieku wygląda młodziej a druga starzej.

Ja też nienawidzę tego zgadnij albo na ile wyglądam jak kogoś pytam ile ma lat Zawsze wtedy podaje dużo więcej



Cytat:
Napisane przez this_witch Pokaż wiadomość
Nie związałabym się z palaczem (albo kazałabym rzucić) i w życiu nie pozwoliłabym na palenie w domu

Tak samo. Nie wyobrażam sobie żeby ktoś palił w domu. Nie chciałbym też zmagać się z jego ewentualnymi chorobami. No i sory, ale dla mnie taki ktoś śmierdzi. Jakieś całowanie, przytulanie to dla mnie fujka
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-03, 12:07   #2956
sublips
Zakorzenienie
 
Avatar sublips
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 6 032
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
W ogole nie rozumiem jak mozna swoj czy cudzy wiek precyzyjnie okreslic na podstawie wygladu.
Dlaczego osoba X wyglada na 22 lata a nie na 21 czy 23?
Jest to dla mnie calkowicie niezrozumialy koncept. Spoko, w sporej czesci przypadkow pewnie mozna okreslic czy ktos ma kilkanascie lat, czy dwadziesciapare, czy tez moze czterdziescipare. Ale zeby sie upierac, ze ktos wyglada akurat na dokladnie 33 lata a nie 31 czy 35? No nie, nie rozumiem tego.
Tak samo jak nie rozumiem kiedy osoby majace mniej niz 25 lat oburzaja sie lub dziwia, ze musza pokazywac dowod przy zakupie alkoholu, no strasznie dziwne ze sie w wieku 20 lat wyglada mlodo
Niedlugo koncze 34 lata i mysle, ze gdybym nowo poznanym osobom podawala falszywy wiek to wlasciwie kazdy wiek z zakresu najblizszej dekady (-5 lat i +5 lat) bylby wiarygodny i nikt by tego nie kwestionowal.
Z tym się zgadzam oczywiście, ale już czterdzistolatka nie będzie wyglądała jak dwudziestoparolatka, a trzydziestolatka na nastolatkę. Takie pięć lat w jedną bądź drugą stronę nie robi takiej różnicy, można spokojnie pomylić pracownika uniwersytetu ze studentem czy nawet młodą nauczycielkę z licealistką, szczególnie jeśli ubierze się "mało poważnie".
sublips jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-03, 12:09   #2957
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Zauważyłam pewną tendencję w rodzinach/związkach znajomych mi palaczy.
Jak palaczem jest kobieta, to jest palenie w domu.
Jak palaczem w związku jest tylko mężczyzna, to na ogół w domu palenia nie ma, tylko palacz musi wychodzić na papierosa.


Swoją drogą, bardzo ciekawe zagadnienie społeczne.
Znam drobne wyjątki, ale rzeczywiście najczęściej tak właśnie jest. Najlepszym przykładem są rodzice mojej przyjaciółki - póki oboje palili to ledwie dało się wytrzymać u nich w domu przez smród i kłęby dymu. Jak mama rzuciła to ojciec automatycznie dostał nakaz palenia na dworze i od tamtej pory zawsze wychodzi przed blok
Cytat:
Napisane przez madziara_07 Pokaż wiadomość
Moja mama nie palila ale np wspominala ze bedac ze mna w ciazy byla na weselu gdzie prawie ze na sile jej wodke polewali "to chlopak bedzie!" i "pic sie od razu nauczy!"
Faktycznie nie ma co porownywac co bylo kiedys a teraz, o biernym paleniu ze jest szkodliwe to slyszalam tylko w stosunku do chorej na astme siostry, ze przy niej nie wolno bo ma dusznosci ale przy reszcie.. hulaj dusza.
Zreszta jeszcze na studiach wracajac z imprezy w barze pierwsze co to trzeba bylo wlosy umyc bo papierosami smierdzialy a przeciez to nie tak dawno bylo.... no dobra to 15 lat temu bylo... rany boskie ale jestem stara

edytuje bo po dokladnym policzeniu to bylo wiecej niz 15 lat temu rany boskie jestem jeszcze bardziej stara niz mi sie wydawalo
W różnych knajpach niestety nadal można palić, szczególnie w ogródkach. Nic mnie tak nie wkurza jak smród fajek z sąsiedniego stolika jak próbuję sobie spokojnie zjeść obiad na dworze w ciepły dzień

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-03, 12:09   #2958
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

Mimo wszystko jakby ktoś powiedział, że wyglądam starzej niż w rzeczywistości, to byłoby mi smutno
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-03, 12:18   #2959
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Mnie zaczyna frapować jedno.
Skoro większość twierdzi ze wygląda młodziej niż ma w metryce, to na jakiej zasadzie ustalone jest, ze wygląda się na swój wiek ?


Wychodzi, że to jest źle ustalone po prostu.
Bo jest statystycznie niemożliwe, ze większość wygląda młodziej.
To raczej oznacza, ze tak się właśnie wygląda w danym wieku i tyle.
bo zapewne ludzie źle się porównują
w sensie, jak ktoś mówi, że nie wygląda na 50 lat, to zwykle ma przed oczami typową 50-latkę w okresu ich dzieciństwa. i porównują się do matki czy babci, które jednak miały zupełnie inne możliwości jeśli chodzi o dbanie o siebie. więc naturalne że matka w wieku 50 lat może wyglądać dużo starzej niż jej córka w wieku 50 lat.
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-09-03, 12:26   #2960
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
bo zapewne ludzie źle się porównują
w sensie, jak ktoś mówi, że nie wygląda na 50 lat, to zwykle ma przed oczami typową 50-latkę w okresu ich dzieciństwa. i porównują się do matki czy babci, które jednak miały zupełnie inne możliwości jeśli chodzi o dbanie o siebie. więc naturalne że matka w wieku 50 lat może wyglądać dużo starzej niż jej córka w wieku 50 lat.



Jak byłam dzieckiem, to nawet 20+ osoby były dla mnie już stare, bo to byli bardzo dorośli ludzie.
Porównywać to chyba powinno się na bieżąco do własnych rówieśników. Tylko wtedy ma to jakiś cień sensu.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-03, 12:27   #2961
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 6 124
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Porównywać to chyba powinno się na bieżąco do własnych rówieśników. Tylko wtedy ma to jakiś cień sensu.

Dokładnie.

O ile w ogóle do kogokolwiek się porównywać.
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-03, 12:34   #2962
this_witch
whatever
 
Avatar this_witch
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 7 248
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
bo zapewne ludzie źle się porównują

w sensie, jak ktoś mówi, że nie wygląda na 50 lat, to zwykle ma przed oczami typową 50-latkę w okresu ich dzieciństwa. i porównują się do matki czy babci, które jednak miały zupełnie inne możliwości jeśli chodzi o dbanie o siebie. więc naturalne że matka w wieku 50 lat może wyglądać dużo starzej niż jej córka w wieku 50 lat.
Dokładnie, moja babcia w wieku mojej mamy to była już taka typowa starsza pani, siwa, z trwałą, z nadwagą, w typowo babcinych ciuchach. Teraz większość 50-60 latek prezentuje się zupełnie inaczej. Tak samo kiedyś 30 latki były już zazwyczaj po kilku ciążach, po latach pracy (często fizycznej), z zupełnie innymi standardami dbania o siebie. Nic dziwnego, że wyglądały "starzej".
this_witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-03, 12:40   #2963
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

Cytat:
Napisane przez this_witch Pokaż wiadomość
Dokładnie, moja babcia w wieku mojej mamy to była już taka typowa starsza pani, siwa, z trwałą, z nadwagą, w typowo babcinych ciuchach. Teraz większość 50-60 latek prezentuje się zupełnie inaczej. Tak samo kiedyś 30 latki były już zazwyczaj po kilku ciążach, po latach pracy (często fizycznej), z zupełnie innymi standardami dbania o siebie. Nic dziwnego, że wyglądały "starzej".

ja moją babcię pamiętam cały czas tak samo. typowa babcia z siwymi włosami, trwałą, ze zmarszczkami, sztucznymi zębami. moja mama jest w mniej więcej takim wieku jak babcia z początków mojej pamięci (mam zdjęcia więc też dość dobrze pamiętam jak babcia wyglądała 25 lat temu) - i mama wygląda ZUPEŁNIE inaczej. totalnie inny odbiór


a z drugiej strony - ja jestem obecnie trochę starsza od moje mamy gdy mnie urodziła. patrząc na zdjęcia - też powiedziałabym, że wyglądam młodziej.

tak, że nie ma się co porównywać, bo to są zupełnie różne czasy
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-03, 12:43   #2964
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

Cytat:
Napisane przez this_witch Pokaż wiadomość
Dokładnie, moja babcia w wieku mojej mamy to była już taka typowa starsza pani, siwa, z trwałą, z nadwagą, w typowo babcinych ciuchach. Teraz większość 50-60 latek prezentuje się zupełnie inaczej. Tak samo kiedyś 30 latki były już zazwyczaj po kilku ciążach, po latach pracy (często fizycznej), z zupełnie innymi standardami dbania o siebie. Nic dziwnego, że wyglądały "starzej".
I moda w latach 80-tych i 90-tych byla srednio laskawa - mam na mysli ciuchy i trwale ondulacje (przyklady w zalacznikach) ktore moim zdaniem bardzo postarzaja.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1990-plaid-pants-sweaters-fall-500-362x500.jpg (56,4 KB, 165 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 1992-dress-pants-skirt-noir-500-300x500.jpg (46,8 KB, 162 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 3510ffbcca3f76f0619a9676e60a39a8.jpg (20,7 KB, 160 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg ed0a42f3e43ea265ad31d95edbad3f09.jpg (54,0 KB, 161 załadowań)
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-03, 13:09   #2965
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
I moda w latach 80-tych i 90-tych byla srednio laskawa - mam na mysli ciuchy i trwale ondulacje (przyklady w zalacznikach) ktore moim zdaniem bardzo postarzaja.
Podoba mi się ta moda

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-03, 13:23   #2966
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

Koleżanka, która jest konsultantką firmy Livioon, cały czas mi truje, żebym sobie czegoś spróbowała. Zwłaszcza perfumy zachwalała. Już pomijając to, że nie mam zamiaru nic kupować, to rozwaliła mnie jedna rzecz - firma reklamuje się jako firma specjalizująca się w sprzedaży luksusowych perfum pochodzących z Francji. A tymczasem ich "perfumy" to "odpowiedniki" znanych marek
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-03, 13:33   #2967
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

Tak na marginesie tej dyskusji dowiedziałam się niedawno, że jeden ze skutków awarii w Czarnobylu to było przedwczesne starzenie się. Co prawda badania dotyczyły terenów mocno skażonych, ale zastanawiam się, czy na tereny bardziej odległe też to nie miało wpływu.
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-03, 13:59   #2968
brandie
Wtajemniczenie
 
Avatar brandie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 169
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

Nie palę i nie paliłam nigdy, nie lubię dymu, ale jestem z palaczem. Na początku czułam ten charakterystyczny zapach dość często, teraz już nie. Ale gonię go na balkon, mróz czy deszcz.

U mnie w domu rodzice niby palili w kuchni, ale mieszkaliśmy na 40m2, więc i tak było czuć w całym mieszkaniu. Pamiętam gdy wprowadzano zakaz palenia w knajpach, to oburzenie ludzi. A koniec końców wszyscy się przyzwyczaili na tyle, że aż dziwne się ogląda stare filmy, gdzie można było na sali zawiesić siekierę.

Też jestem za skąpa na palenie. Gdy jesteśmy z moim facetem w markecie, to zakupy mamy powiedzmy za 30kilka złotych, on prosi o papierosy i cyk - 5 dych trzeba zostawić.
brandie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-03, 14:10   #2969
pempek
Zakorzenienie
 
Avatar pempek
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 263
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość

ja moją babcię pamiętam cały czas tak samo. typowa babcia z siwymi włosami, trwałą, ze zmarszczkami, sztucznymi zębami. moja mama jest w mniej więcej takim wieku jak babcia z początków mojej pamięci (mam zdjęcia więc też dość dobrze pamiętam jak babcia wyglądała 25 lat temu) - i mama wygląda ZUPEŁNIE inaczej. totalnie inny odbiór


a z drugiej strony - ja jestem obecnie trochę starsza od moje mamy gdy mnie urodziła. patrząc na zdjęcia - też powiedziałabym, że wyglądam młodziej.

tak, że nie ma się co porównywać, bo to są zupełnie różne czasy
Ja zawsze mam przed oczami reprezentację Polskie w piłce nożnej z czasów, kiedy odnosili największe sukcesy (lata 70, 80) goście mieli po 20 kilka lat a wyglądali jakby mieli z 40 z tymi zaczeskami i krzaczastymi wąsami
pempek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-03, 14:18   #2970
5e046a21a251d9e933976aed7bddd2e3377715e2_65750010a329e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 1 204
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

Cytat:
Napisane przez pempek Pokaż wiadomość
Ja zawsze mam przed oczami reprezentację Polskie w piłce nożnej z czasów, kiedy odnosili największe sukcesy (lata 70, 80) goście mieli po 20 kilka lat a wyglądali jakby mieli z 40 z tymi zaczeskami i krzaczastymi wąsami
Aż sobie wygooglałam młodego Bońka i faktycznie tak wyglądali
5e046a21a251d9e933976aed7bddd2e3377715e2_65750010a329e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-09-17 17:11:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:45.