Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70. - Strona 126 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-09-09, 09:14   #3751
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

Cytat:
Napisane przez Marigold19 Pokaż wiadomość
W kuchni Ale pisałam- do przygotowywania jedzenia i wszystko "dookoła". Bo tłuste ręce to rozumiem, że od jedzenia?
A, ok. Dla mnie brudne ręce to brudne ręce i nie ma znaczenia od czego. Jak mąż akurat zajmuje łazienkę, a potrzebuję umyć ręce, to też robię to w kuchni.
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-09, 09:19   #3752
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
A, ok. Dla mnie brudne ręce to brudne ręce i nie ma znaczenia od czego. Jak mąż akurat zajmuje łazienkę, a potrzebuję umyć ręce, to też robię to w kuchni.
Wiesz, każdy ma swoje przyzwyczajenia. Jakbym pilnie potrzebowała umyć ręce to pewnie umyłabym je w kuchni. Ale jest nas w domu dwoje, umywalki dwie plus zlew. Matematycznie git

Ale ja z kolei nie mogę przeżyć płukania kubeczka menstruacyjnego w toalecie, np. w pracy, gdzie inni myją swój pracowy talerzyk czy kubek. I nic mnie nie przekona, że to jest ok. Dla mnie jest to wyjątkowo obleśne.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-09, 09:21   #3753
this_witch
whatever
 
Avatar this_witch
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 7 248
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

Cytat:
Napisane przez Marigold19 Pokaż wiadomość
Ale pierzesz je od razu czy czekają az sie uzbiera cały "pakiet"?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Piorę normalnie z ciuchami.
this_witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-09, 09:24   #3754
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

Cytat:
Napisane przez Marigold19 Pokaż wiadomość
Wiesz, każdy ma swoje przyzwyczajenia. Jakbym pilnie potrzebowała umyć ręce to pewnie umyłabym je w kuchni. Ale jest nas w domu dwoje, umywalki dwie plus zlew. Matematycznie git

Ale ja z kolei nie mogę przeżyć płukania kubeczka menstruacyjnego w toalecie, np. w pracy, gdzie inni myją swój pracowy talerzyk czy kubek.
I nic mnie nie przekona, że to jest ok. Dla mnie jest to wyjątkowo obleśne.
a to gdzie indziej płukać kubeczek? mnie bardzo dziwi mycie talerzy i kubków w toalecie. pracodawca nie zapewnia żadnego 'pokoju/kąta socjalnego'?

Edytowane przez Pani_Mada
Czas edycji: 2021-09-09 o 09:29
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-09, 09:30   #3755
pempek
Zakorzenienie
 
Avatar pempek
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 263
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

Cytat:
Napisane przez Marigold19 Pokaż wiadomość
Wiesz, każdy ma swoje przyzwyczajenia. Jakbym pilnie potrzebowała umyć ręce to pewnie umyłabym je w kuchni. Ale jest nas w domu dwoje, umywalki dwie plus zlew. Matematycznie git



Ale ja z kolei nie mogę przeżyć płukania kubeczka menstruacyjnego w toalecie, np. w pracy, gdzie inni myją swój pracowy talerzyk czy kubek. I nic mnie nie przekona, że to jest ok. Dla mnie jest to wyjątkowo obleśne.

Mnie dziwi ze w pracy nie ma aneksu kuchennego lub kantyny i trzeba myć kubki w toalecie🤷🏻☠♀️


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pempek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-09, 09:31   #3756
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 9 850
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

Cytat:
Napisane przez Marigold19 Pokaż wiadomość
Bez szpileczki- ja też mam zlew w kuchni, ale do umycia rąk po skorzystaniu z toalety mam inne dwie umywalki i z nich korzystam. Dlaczego? Bo tak jestem przyzwyczajona, że kuchnia jest od jedzenia (przygotowywania i wszystko dookoła) a łazienka od higieny osobistej.
chcac umyc rece automatycznie ide do lazienki, nie do kuchni. Przygotowujac jedzenie i brudzac przy tym rece- myje je plynem do mycia naczyn w kuchni.
Z innych, dziwnych nawykow- pije wode z kranu, nie mam problemu zeby nalac ja z kranu w lazience, siostra H. za nic nie naleje wody do picia z kranu w lazience, choc to ta sama woda co w kranie kuchennym
Takie dziwactwo, ktore ma od zawsze
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-09, 09:34   #3757
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
a to gdzie indziej płukać kubeczek? mnie bardzo dziwi mycie talerzy i kubków w toalecie. pracodawca nie zapewnia żadnego 'pokoju/kąta socjalnego'?
Cytat:
Napisane przez pempek Pokaż wiadomość
Mnie dziwi ze w pracy nie ma aneksu kuchennego lub kantyny i trzeba myć kubki w toalecie🤷🏻☠♀️


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No to kolejne pęknięcie bańki nastąpi W mojej poprzedniej pracy nie było zapewnionego takiego miejsca. I idę o zakład, że jest mnóstwo takich miejsc.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-09-09, 09:38   #3758
this_witch
whatever
 
Avatar this_witch
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 7 248
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

Dołączam do zdziwionych brakiem kuchni w pracy.
this_witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-09, 09:39   #3759
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

Cytat:
Napisane przez Marigold19 Pokaż wiadomość
No to kolejne pęknięcie bańki nastąpi W mojej poprzedniej pracy nie było zapewnionego takiego miejsca. I idę o zakład, że jest mnóstwo takich miejsc.
no pretensje, do pracodawcy raczej powinno się mieć, nie do kobiet, które używają zlewu w łazience zgodnie z przeznaczeniem (czyli żeby wypłukać kubeczek).

napisałaś, że "nic mnie nie przekona, że to jest ok. Dla mnie jest to wyjątkowo obleśne". skoro to nie jest ok, to co, kobiety które używają kubeczków powinny przestać czy nosić przepełnione?


i nie, nie nastąpiło pęknięcie bańki pracowałam w miejscu gdzie praktycznie jadło się w toalecie, bo zaplecze w sklepie było mikroskopijne i zawalone towarem. ale wtedy nie narzekałam, że ktoś ośmiela się coś robić w jedynym dostępnym zlewie. na takie 'obleśne' warunki się zgodziłam, to musiałam z nimi żyć

Edytowane przez Pani_Mada
Czas edycji: 2021-09-09 o 09:41
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-09, 09:44   #3760
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 9 850
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

Cytat:
Napisane przez Marigold19 Pokaż wiadomość
No to kolejne pęknięcie bańki nastąpi W mojej poprzedniej pracy nie było zapewnionego takiego miejsca. I idę o zakład, że jest mnóstwo takich miejsc.
jakiej banki?
mini kuchnia ze zlewem, lodowka czy microfala to zaden luksus
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-09, 09:47   #3761
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

Cytat:
Napisane przez Marigold19 Pokaż wiadomość
No to kolejne pęknięcie bańki nastąpi W mojej poprzedniej pracy nie było zapewnionego takiego miejsca. I idę o zakład, że jest mnóstwo takich miejsc.

Biurowiec w którym mamy biuro, to własnie typowo biurowiec pod wynajem, na jednym pietrze jest ze 30 pokoi biurowych, wynajmowanych przez kilkanaście różnych firm.
Jakieś kompleksy jadalniano-kuchenno-sanitarne są na 1 pietrze, oraz na ostatnim piętrze wynajmowanym w całości przez 1 wielką firmę która sama sobie urządziła/przebudowała wynajmowane przestrzenie.


W życiu tam nie byłam nawet, nie chce mi się dygać z 2 piętra na parter żeby kubek po kawie umyć. jak i całej reszcie "wynajmowaczy".
małych firm tez nie bardzo stać, oraz nie ma większego sensu, inwestowac w remonty wynajmowanych pomieszczeń, zeby robić aneksy kuchennew swoich biurach, zwłaszcza jak wynajmują w sumie szałowe od 10 do 30 m2 powierzchni biurowej.Pomija jąc fakt, ze w ogóle moz enie być ciagów kanalizacyjnych poprowadzonych do kazdego pokoju biurowego.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams

Edytowane przez cava
Czas edycji: 2021-09-09 o 09:49
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-09-09, 09:54   #3762
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

no warto tylko zaznaczyć, że pracodawca żadnej łaski nie robi zapewniając pracownikom miejsce do higienicznego spożywania posiłków.


"Urządzenia higieniczno-sanitarne, które musi zapewnić pracodawca

Które pomieszczenie socjalne jest obligatoryjne? Jest to przede wszystkim toaleta oraz miejsce do spożywania posiłków. Jak czytamy w rozporządzeniu:

„Pracodawca zatrudniający do dziesięciu pracowników powinien zapewnić im co najmniej ustępy i umywalki, a także warunki do higienicznego przechowywania odzieży własnej (domowej), roboczej i ochronnej oraz do higienicznego spożywania posiłków. Jeżeli w zakładzie pracy takiego pracodawcy nie występują czynniki szkodliwe dla zdrowia i prace brudzące lub nie występują szczególne wymagania sanitarne, miejsca do spożywania posiłków, przechowywania odzieży oraz umywalki mogą znajdować się w jednym pomieszczeniu”.

Warto zauważyć, że oddzielna jadania jest wymagana, gdy pracodawca zatrudnia co najmniej 20 osób lub wówczas, gdy podwładni są narażeni na kontakt ze środowiskiem chemicznym, promieniotwórczym, materiałami biologicznie zakaźnymi albo w przypadku prac szczególnie brudzących."

https://www.praca.pl/poradniki/dla-p...y_pr-4349.html

w części przypadków nie musi to być, jak widać, osobne pomieszczenie jadalne, ale już nie róbmy ze zlewu w takim miejscu nie wiadomo jakiego luksusu. chyba zwykła przyzwoitość ludzka wymaga zapewnienia swoim pracownikom jakiś ludzkich warunków pracy

Edytowane przez Pani_Mada
Czas edycji: 2021-09-09 o 09:55
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-09, 09:54   #3763
sublips
Zakorzenienie
 
Avatar sublips
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 6 032
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

W poprzedniej pracy nie miałam takiego pomieszczenia i mycie naczyń w toalecie było dla mnie z różnych przyczyn upokarzające (toaleta nie była tylko dla pracowników). Uważam, że zapewnienie takiego pomieszczenia to jest niezbędne minimum.
sublips jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-09, 09:55   #3764
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
no pretensje, do pracodawcy raczej powinno się mieć, nie do kobiet, które używają zlewu w łazience zgodnie z przeznaczeniem (czyli żeby wypłukać kubeczek).

napisałaś, że "nic mnie nie przekona, że to jest ok. Dla mnie jest to wyjątkowo obleśne". skoro to nie jest ok, to co, kobiety które używają kubeczków powinny przestać czy nosić przepełnione?


i nie, nie nastąpiło pęknięcie bańki pracowałam w miejscu gdzie praktycznie jadło się w toalecie, bo zaplecze w sklepie było mikroskopijne i zawalone towarem. ale wtedy nie narzekałam, że ktoś ośmiela się coś robić w jedynym dostępnym zlewie. na takie 'obleśne' warunki się zgodziłam, to musiałam z nimi żyć
To chwilę wyjdź z pozycji "ja mam kubeczek i używam go gdzie chcę i jak chcę" i wejdź w buty osoby, która go nie używa i musi kubek do picia kawy umyć w tym samym miejscu. Skoro godzisz się na takie warunki to kubeczka menstruacyjnego używasz po godzinach pracy. Ale o tyle u mnie jest "fajnie", że umywalka jest poza toaletą i gdyby ktoś tam płukał kubeczek to na pewno by go ktoś nakrył. Ja bym na bank rzygnęła

Poza tym czy ogólnodostępna toaleta to naprawdę jest miejsce do mycia kubeczka menstruacyjnego? Serio?

To nie jest tak, że musisz to zaakceptować działa tylko w jedną (Twoją) stronę. Ja się godzę na to, że kubek do picia kawy trzeba opłukać tam, gdzie inni myją ręce po skorzystaniu z toalety, natomiast inne menstruacyjne gadżety to jest moja granica.

[1=12b24d2a455c078f5629813 f5df538e108ef39c5_6556ae3 ede293;88893135]jakiej banki?
mini kuchnia ze zlewem, lodowka czy microfala to zaden luksus [/QUOTE]

No właśnie, niby żaden luksus i wynalazek, ale jednak nie ma.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-09, 09:59   #3765
this_witch
whatever
 
Avatar this_witch
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 7 248
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

Ale ja nie do końca rozumiem problem, po pierwsze mało kto opróżnia kubeczek w godzinach pracy, bo jego ogromną zaletą jest że "wytrzyma" te 10 godzin. Jak już opróżnia to raczej szuka toalety z umywalką, zamiast chodzić w te i z powrotem. A po drugie, kubeczek podczas mycia nie ma kontaktu z żadną powierzchnią, z którą miałby potem kontakt myty kubek
this_witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-09, 10:04   #3766
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
no warto tylko zaznaczyć, że pracodawca żadnej łaski nie robi zapewniając pracownikom miejsce do higienicznego spożywania posiłków.


"Urządzenia higieniczno-sanitarne, które musi zapewnić pracodawca

Które pomieszczenie socjalne jest obligatoryjne? Jest to przede wszystkim toaleta oraz miejsce do spożywania posiłków. Jak czytamy w rozporządzeniu:

„Pracodawca zatrudniający do dziesięciu pracowników powinien zapewnić im co najmniej ustępy i umywalki, a także warunki do higienicznego przechowywania odzieży własnej (domowej), roboczej i ochronnej oraz do higienicznego spożywania posiłków. Jeżeli w zakładzie pracy takiego pracodawcy nie występują czynniki szkodliwe dla zdrowia i prace brudzące lub nie występują szczególne wymagania sanitarne, miejsca do spożywania posiłków, przechowywania odzieży oraz umywalki mogą znajdować się w jednym pomieszczeniu”.

Warto zauważyć, że oddzielna jadania jest wymagana, gdy pracodawca zatrudnia co najmniej 20 osób lub wówczas, gdy podwładni są narażeni na kontakt ze środowiskiem chemicznym, promieniotwórczym, materiałami biologicznie zakaźnymi albo w przypadku prac szczególnie brudzących."

https://www.praca.pl/poradniki/dla-p...y_pr-4349.html

w części przypadków nie musi to być, jak widać, osobne pomieszczenie jadalne, ale już nie róbmy ze zlewu w takim miejscu nie wiadomo jakiego luksusu. chyba zwykła przyzwoitość ludzka wymaga zapewnienia swoim pracownikom jakiś ludzkich warunków pracy
Przepisy przepisami, ludzka przyzwoitość przyzwoitością, a "kuchni" ze zlewem nadal nimo. I co zrobisz jak nic nie zrobisz.

Wyjątkowo mnie ten temat ekscytuje, bo też uważam to za niezbędne minimum. Ale jak nie ma to przecież pracownik sobie nie stworzy i nie położy się na ziemi i nie będzie tupać nogami.

---------- Dopisano o 10:04 ---------- Poprzedni post napisano o 09:59 ----------

Cytat:
Napisane przez this_witch Pokaż wiadomość
Ale ja nie do końca rozumiem problem, po pierwsze mało kto opróżnia kubeczek w godzinach pracy, bo jego ogromną zaletą jest że "wytrzyma" te 10 godzin. Jak już opróżnia to raczej szuka toalety z umywalką, zamiast chodzić w te i z powrotem. A po drugie, kubeczek podczas mycia nie ma kontaktu z żadną powierzchnią, z którą miałby potem kontakt myty kubek
Problem wziął mi się z wątku less waste czy innego w tym stylu. Ale jakieś resztki cieczy z takiego kubeczka to gdzieś tam się rozchlapują dookoła. Ale właśnie- czy to naprawdę taki wyczyn dla nowoczesnych kobiet, czyli zrezygnowanie z pewnych rozwiązań dla komfortu innych? Szczególnie, że trafiając na osobę w toalecie, która płucze kubeczek czułabym się źle, bo średnio mnie interesuje, co inni noszą w gaciach.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-09, 10:05   #3767
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

Cytat:
Napisane przez Marigold19 Pokaż wiadomość
To chwilę wyjdź z pozycji "ja mam kubeczek i używam go gdzie chcę i jak chcę" i wejdź w buty osoby, która go nie używa i musi kubek do picia kawy umyć w tym samym miejscu. Skoro godzisz się na takie warunki to kubeczka menstruacyjnego używasz po godzinach pracy. Ale o tyle u mnie jest "fajnie", że umywalka jest poza toaletą i gdyby ktoś tam płukał kubeczek to na pewno by go ktoś nakrył. Ja bym na bank rzygnęła
Ja się bez problemu widzę w roli osoby myjącej kubek po kawie w zlewie, w którym ktoś wcześniej płukał kubeczek. Krew menstruacyjna trująca nie jest, a poza tym jeśli to jest zlew w toalecie, to prawdopodobnie ktoś tam mył wcześniej ręce pobrudzone krwią, sikami lub odchodami. Taka specyfika toalet. Zresztą skoro brzydzi cię płukanie kubeczka w tej specyficznej sytuacji, to na logikę mycie rąk po wymianie tampona też powinno być "zabronione".
Cytat:
Poza tym czy ogólnodostępna toaleta to naprawdę jest miejsce do mycia kubeczka menstruacyjnego? Serio?
No tak, serio. Toalety są miejscem do ogarniania czynności okołomenstruacyjnych. Gdybym musiała wypłukać tam kubeczek, to miałabym w pompie czy ktoś tam myje kubek i czy się brzydzi. Ktoś równie dobrze może się brzydzić robienia kupy w pracy i uważać to za niedopuszcznalne. No trudno, nie mój problem.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-09, 10:05   #3768
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

Cytat:
Napisane przez Marigold19 Pokaż wiadomość
To chwilę wyjdź z pozycji "ja mam kubeczek i używam go gdzie chcę i jak chcę" i wejdź w buty osoby, która go nie używa i musi kubek do picia kawy umyć w tym samym miejscu. Skoro godzisz się na takie warunki to kubeczka menstruacyjnego używasz po godzinach pracy. Ale o tyle u mnie jest "fajnie", że umywalka jest poza toaletą i gdyby ktoś tam płukał kubeczek to na pewno by go ktoś nakrył. Ja bym na bank rzygnęła

Poza tym czy ogólnodostępna toaleta to naprawdę jest miejsce do mycia kubeczka menstruacyjnego? Serio?

To nie jest tak, że musisz to zaakceptować działa tylko w jedną (Twoją) stronę. Ja się godzę na to, że kubek do picia kawy trzeba opłukać tam, gdzie inni myją ręce po skorzystaniu z toalety, natomiast inne menstruacyjne gadżety to jest moja granica.


nie używam kubeczka jak coś
a znowu - obleśność mycia kubka w zlewie, w którym był płukany kubeczek menstruacyjny wynika tylko i wyłącznie z Twojej głowy. można umyć kubek bez dotykania zlewu. odkręcasz wodę, myjesz rączki, bierzesz do rączek kubek, myjesz go, zakręcasz wodę, wracasz. bez dotyknia zlewu. przeszkadza Ci więc tylko świadomość tego kubeczka.
dlaczego czyjaś 'paranoja' (nie przychodzi mi do głowy lepsze słowo) miałaby być ważniejsza od czyjegoś prawa do wypłukania kubeczka?


a jak ktoś brzydzi się myć kubki w zlewie, w którym ktoś mył ręce po 'dwójce' to powód aby nie wypróżniać się w pracy?



Cytat:
Napisane przez Marigold19 Pokaż wiadomość
To nie jest tak, że musisz to zaakceptować działa tylko w jedną (Twoją) stronę. Ja się godzę na to, że kubek do picia kawy trzeba opłukać tam, gdzie inni myją ręce po skorzystaniu z toalety, natomiast inne menstruacyjne gadżety to jest moja granica.
no właśnie nie. problem byłby gdyby ktoś latał z kubeczkiem do pokoju socjalnego i tam go płukał to wtedy można by mieć pretensje - ktoś się zgodził na pracę w miejscu gdzie nie ma toalet w łazience (hipotetycznie) to niech teraz używa podpasek a nie kubeczka.
albo gdyby ktoś komuś zabraniał mycia kubków w łazience, bo to mu nie pasuje. wtedy też - zgodził się na pracę w miejscu gdzie jedyna umywalka jest w łazience, to niech teraz nie ma pretensji, że każdy jej używa i myje tam naczynia.

niemniej jednak toaleta to miejsce do wypłukania kubeczka czy to się komuś podoba czy nie.

to że Twoja granica jest tam gdzie się kubeczek płucze tam gdzie trzeba umyć talerz, nie oznacza jeszcze, że to powinna być granica obowiązująca innych

Edytowane przez Pani_Mada
Czas edycji: 2021-09-09 o 10:07
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-09, 10:07   #3769
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

Cytat:
Napisane przez Marigold19 Pokaż wiadomość
Problem wziął mi się z wątku less waste czy innego w tym stylu. Ale jakieś resztki cieczy z takiego kubeczka to gdzieś tam się rozchlapują dookoła. Ale właśnie- czy to naprawdę taki wyczyn dla nowoczesnych kobiet, czyli zrezygnowanie z pewnych rozwiązań dla komfortu innych? Szczególnie, że trafiając na osobę w toalecie, która płucze kubeczek czułabym się źle, bo średnio mnie interesuje, co inni noszą w gaciach.
Czyli oczekujesz, że ktoś zrezygnuje ze swojego komfortu dla twojego komfortu To się raczej nie uda.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-09-09, 10:09   #3770
this_witch
whatever
 
Avatar this_witch
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 7 248
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

A ile takich przypadków w sumie widziałaś, że ktoś ten kubeczek tam mył? Mi się przez kilka lat pracy zdarzyło chyba tylko raz opróżnić go w pracy, jak naprawdę nie miałam innego wyjścia normalnie obmyłam po tym zlew i tyle. Jak kto wyżej zauważył, pewnie gorsze rzeczy tam się trzymają powierzchni.
this_witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-09, 10:09   #3771
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

Cytat:
Napisane przez Marigold19 Pokaż wiadomość
Problem wziął mi się z wątku less waste czy innego w tym stylu. Ale jakieś resztki cieczy z takiego kubeczka to gdzieś tam się rozchlapują dookoła. Ale właśnie- czy to naprawdę taki wyczyn dla nowoczesnych kobiet, czyli zrezygnowanie z pewnych rozwiązań dla komfortu innych? Szczególnie, że trafiając na osobę w toalecie, która płucze kubeczek czułabym się źle, bo średnio mnie interesuje, co inni noszą w gaciach.
Ty teraz wymagasz od innych zrezygnowania ze swojego komfortu tylko i wyłącznie dla subiektywnych przekonań odnośnie 'obleśności'
nie ma żadnych obiektywnych powodów przemawiających za tym aby w pracy nie płukać kubeczka. po prostu swój komfort stawiasz wyżej niż komfort innych. inni widocznie robią dokładnie to samo co Ty. stawiają swój komfort ponad Twoim
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-09, 10:09   #3772
this_witch
whatever
 
Avatar this_witch
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 7 248
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

To mi przypomina oburzenie niektórych, że ktoś myje w zmywarce psie miski czy zabawki razem ze swoimi talerzami
this_witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-09, 10:11   #3773
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 10 371
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

Cytat:
Napisane przez this_witch Pokaż wiadomość
Dołączam do zdziwionych brakiem kuchni w pracy.
chyba w żadnej instytucji panstwowej takiej nie ma (a to tez sa pracodawcy wielu Polaków)
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-09, 10:12   #3774
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

Cytat:
Napisane przez Marigold19 Pokaż wiadomość
Szczególnie, że trafiając na osobę w toalecie, która płucze kubeczek czułabym się źle, bo średnio mnie interesuje, co inni noszą w gaciach.
Na 99% nawet bym nie zwrocila uwagi. A gdybym jednak zwrocila to w ogole by mi to nie przeszkadzalo.

---------- Dopisano o 10:12 ---------- Poprzedni post napisano o 10:11 ----------

Cytat:
Napisane przez this_witch Pokaż wiadomość
To mi przypomina oburzenie niektórych, że ktoś myje w zmywarce psie miski czy zabawki razem ze swoimi talerzami
Bylo cos takiego na wizazu? Nie kojarze.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-09, 10:12   #3775
07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 11 232
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

Ale w sumie to jest trochę obleśne jak się tak zastanowić, bo wyciąga palcami kubeczek z pochwy, musi jakoś przecież odkręcić kran, potem rękami płuka kubek, potem wciąż go dotykając zakręca kran.
Dla mnie to te kubeczki są jednak trochę obrzydliwe. Czasem dotykam rękami umywalkę, bo coś tam opłukuję czy odkładam szczotkę (na umywalce jest mało miejsca), a może wcześniej ktoś tam wylewał krew.
Opłukiwanie rąk z odchodów to jednak rzadko się zdarza bo ludzie jednak używają papieru zamiast rąk

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka
07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-09, 10:12   #3776
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 10 371
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
Ty teraz wymagasz od innych zrezygnowania ze swojego komfortu tylko i wyłącznie dla subiektywnych przekonań odnośnie 'obleśności'
nie ma żadnych obiektywnych powodów przemawiających za tym aby w pracy nie płukać kubeczka. po prostu swój komfort stawiasz wyżej niż komfort innych. inni widocznie robią dokładnie to samo co Ty. stawiają swój komfort ponad Twoim
ej! to jeszcze proponuje wszystki zrezygnowac w pracy z defekacji, przecież to ząden wyczyn. a oblesne i smierdzi innym!

(mam deja vu tematu )
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-09, 10:14   #3777
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
nie używam kubeczka jak coś
a znowu - obleśność mycia kubka w zlewie, w którym był płukany kubeczek menstruacyjny wynika tylko i wyłącznie z Twojej głowy. można umyć kubek bez dotykania zlewu. odkręcasz wodę, myjesz rączki, bierzesz do rączek kubek, myjesz go, zakręcasz wodę, wracasz. bez dotyknia zlewu. przeszkadza Ci więc tylko świadomość tego kubeczka.
dlaczego czyjaś 'paranoja' (nie przychodzi mi do głowy lepsze słowo) miałaby być ważniejsza od czyjegoś prawa do wypłukania kubeczka?


a jak ktoś brzydzi się myć kubki w zlewie, w którym ktoś mył ręce po 'dwójce' to powód aby nie wypróżniać się w pracy?





no właśnie nie. problem byłby gdyby ktoś latał z kubeczkiem do pokoju socjalnego i tam go płukał to wtedy można by mieć pretensje - ktoś się zgodził na pracę w miejscu gdzie nie ma toalet w łazience (hipotetycznie) to niech teraz używa podpasek a nie kubeczka.
albo gdyby ktoś komuś zabraniał mycia kubków w łazience, bo to mu nie pasuje. wtedy też - zgodził się na pracę w miejscu gdzie jedyna umywalka jest w łazience, to niech teraz nie ma pretensji, że każdy jej używa i myje tam naczynia.

niemniej jednak toaleta to miejsce do wypłukania kubeczka czy to się komuś podoba czy nie.

to że Twoja granica jest tam gdzie się kubeczek płucze tam gdzie trzeba umyć kubek, nie oznacza jeszcze, że to powinna być granica obowiązująca innych gran
I dobrze, bo ja jednak żyje w przekonaniu, że kobiety z mojego otoczenia używające go jednak nie płuczą go w pracy. A kubka też nie myję w toalecie.

W tej Twojej teorii kuleje to, że u mnie były wc oddzielone od umywalek drzwiami, a kurki odkręcane. Ale jestem pewna, że dla wielu osób to nie przeszkoda w płukaniu kubeczka.

Paranoję sobie wypraszam, bo to już jakieś Twoje wycieczki personalne, ale to tylko obrazuje kulturę wypowiedzi, bo idę o zakład, że żadnej koleżance na żywo byś tak nie wypaliła Ja mam swoje zdanie, Ty swoje. O ile próbę przekonania drugiej osoby o swoich racjach to rozumiem to jednak takie "jesteś porąbana" tylko inaczej ubrane w słowa stosuj proszę gdzie indziej.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-09, 10:16   #3778
695d786c3492781c3fd020c39a3abf990173eddf_6577a2b887a02
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 2 756
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

[1=12b24d2a455c078f5629813 f5df538e108ef39c5_6556ae3 ede293;88893110] chcac umyc rece automatycznie ide do lazienki, nie do kuchni. Przygotowujac jedzenie i brudzac przy tym rece- myje je plynem do mycia naczyn w kuchni.
Z innych, dziwnych nawykow- pije wode z kranu, nie mam problemu zeby nalac ja z kranu w lazience, siostra H. za nic nie naleje wody do picia z kranu w lazience, choc to ta sama woda co w kranie kuchennym
Takie dziwactwo, ktore ma od zawsze [/QUOTE]
Wiem, że to bez sensu, ale też wolę nalewać wodę do picia w kuchni. Nie tak, że w łazience bym nie nalała, ale jednak to jakiś dyskomfort.
Z myciem rąk mam tak samo, ale też spokojnie umyję w miejscu do tego nieprzeznaczonym.

Cytat:
Napisane przez this_witch Pokaż wiadomość
Ale ja nie do końca rozumiem problem, po pierwsze mało kto opróżnia kubeczek w godzinach pracy, bo jego ogromną zaletą jest że "wytrzyma" te 10 godzin. Jak już opróżnia to raczej szuka toalety z umywalką, zamiast chodzić w te i z powrotem. A po drugie, kubeczek podczas mycia nie ma kontaktu z żadną powierzchnią, z którą miałby potem kontakt myty kubek
Też nie rozumiem problemu.

Bardziej widzę problem w samej konieczności mycia naczyń w umywalce łazienkowej, ale to już kwestia organizacji przestrzeni w pracy.

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;88893176]Ja się bez problemu widzę w roli osoby myjącej kubek po kawie w zlewie, w którym ktoś wcześniej płukał kubeczek. Krew menstruacyjna trująca nie jest, a poza tym jeśli to jest zlew w toalecie, to prawdopodobnie ktoś tam mył wcześniej ręce pobrudzone krwią, sikami lub odchodami. Taka specyfika toalet. Zresztą skoro brzydzi cię płukanie kubeczka w tej specyficznej sytuacji, to na logikę mycie rąk po wymianie tampona też powinno być "zabronione".
No tak, serio. Toalety są miejscem do ogarniania czynności okołomenstruacyjnych. Gdybym musiała wypłukać tam kubeczek, to miałabym w pompie czy ktoś tam myje kubek i czy się brzydzi. Ktoś równie dobrze może się brzydzić robienia kupy w pracy i uważać to za niedopuszcznalne. No trudno, nie mój problem.[/QUOTE]
Też tak myślę.
695d786c3492781c3fd020c39a3abf990173eddf_6577a2b887a02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-09, 10:17   #3779
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

[1=71253839b04673f7804766e 160d807ea33c37805_6578f48 49ccb9;88893192]chyba w żadnej instytucji panstwowej takiej nie ma (a to tez sa pracodawcy wielu Polaków)[/QUOTE]

że niby w urzędach czy szkołach nie ma?
na każdej uczelni wyższej na jakiej byłam są i to zwykle całkiem nowoczesne, zawsze z wypasionym ekspresem do kawy. a miałam przyjemność być w co najmniej kilku
w urzędzie gminy i starostwie w moich zapadłych rodzinnych stronach też było przyzwoite zaplecze socjalne. robiłam tam praktyki za czasów szkoły średniej czyli z 15 lat temu. wątpię, żeby to były jakieś wyjatki
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-09, 10:19   #3780
742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 5 757
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

Moim zdaniem czynnosci higieniczne maja jednak wyzszosc nad czynnosciami okolojedzeniowymi. Czlowiek wytrzyma 10 godzin bez cieplego jedzenia czy kawy, a nie wytrzyma bez wizyty w toalecie czy oproznienia kubeczka, czy wymienienia podpaski. Wiec jesli jakis janusz biznesu byl na tyle madry, zeby jedyna umywalke zrobic w toalecie (brzmi to dla mnie jak lamanie 1000 przepisow), no to ta umywalka jest w toalecie i jest do czynnosci toaletowych. Do takich nalezy tez oproznianie kubeczka.
Jesli ktos chce tej umywalki uzyc do mycia naczyn, to musi niestety wziac pod uwage, ze mogla bym tac wczesniej wylewana krew miesiaczkowa. Chociaz to tez chyba przesada, wydaje mi sie, ze krew WYLAC mozna do toalety, a nad umywalka tylko sie doczyszcza kubeczek.
742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-09-17 17:11:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:34.