Dokuczliwy ból brzucha, bezradność - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-02-04, 10:55   #1
__migotka__
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 6

Dokuczliwy ból brzucha, bezradność


Witam,
Chciałam się poradzić w związku z moim stanem zdrowia. Nie wiem , czy to dobre forum , ale spróbuje. Może znajdzie się chociaż jedna osoba , która miała podobne objawy do moich.
No więc zacznę od tego, że od dłuższego czasu (jakieś 2 lata) męczę się z bólem brzucha. Brzuch mnie boli po lewej stronie od pępka, może troszkę niżej, ale niewiele. Rozchodzi się on czasem po całej lewej stronie brzucha aż po lewą stronę pleców. Czasem nie jest to ból tylko takie straszne odczucie rozciągania albo rozpychania. Może czasem czuję jakby mnie ktoś dźgał nożem. Nie umiem tego inaczej wytłumaczyć. Czasem także czuje dyskomfort pod żebrami (czuję jakby mi miały zaraz przebić skórę, że się tam nie mieszczą). Najbardziej odczuwam ten ból (rozciąganie) w nocy i nad ranem. Budzę się w środku nocy aby oddać mocz, wtedy tak jakby odczuwam ulgę , ale też nie do końca. Czasem to rozpychanie towarzyszy mi w ciągu dnia i jest bardzo uciążliwe. Dodam, że odwiedziłam już 4 lekarzy , którzy nie umieli mi pomóc. Byłam również u ginekologa i jest wszystko w porządku. Badania mam w normie. USG brzucha też miałam robione dwa razy i nic nie wykazało. Zauważyłam, że odczuwam wielką ulgę, gdy się położę na lewym boku i położę sobie pod lewy bok poduszkę. Czasem też ból ustaje gdy leżę na brzuchu ale to nie zawsze. No-spa mi nie pomaga, ani inne tego typu tabletki. Nawet ich już nie zażywam. Ostatnio lekarka przepisała mi lek "Cipronex" ale po przeczytaniu opinii o tym leku po prostu go nie wykupiłam. Jak lekarz może coś przepisać nie wiedząc co mi jest. Boję się go wziąć ponieważ ma bardzo dużo skutków ubocznych. Nie ma pozytywnych opinii. Niektórzy nawet piszą , że jest to trucizna i przestrzegają przed tym , a ja już sama nie wiem kto ma racje. A wyobraźnia po przeczytaniu większości opinii negatywnych robi swoje. Lekarz u którego byłam ostatnio , powiedział, że jeśli ten lek mi nie pomoże, to wtedy da mi skierowanie na kolonoskopię i gastroskopię. Czego strasznie się boję i nie wiem czy odważę się pójść.
Dodam , że również od dwóch lat odczuwam straszne duszności , gdy np wchodzę do sklepu. Nie jest to odczuwalne zawsze, ale często mi się to zdarza. Wtedy pojawiają się mroczki przed oczami i jedyne co mi pomaga to wyjście na świeże powietrze jak i położenie się z nogami do góry. Ogólnie ostatnio mam złe samopoczucie, może to też przez ten ból brzucha. Nie mam na nic siły i nic mi się nie chce.
Z góry przepraszam za tak pogmatwany tekst. Nie wiem jak to inaczej opisać. Jeśli ktoś miałby jakieś pytania odnośnie mojego wątku to proszę pisać. Bardzo bym się ucieszyła, gdyby ktoś już kiedyś przechodził przez to co ja i chociaż troszkę mi w tym pomógł.
Z góry bardzo dziękuję za wszystkie Wasze odpowiedzi.
__migotka__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-05, 19:28   #2
maiia
Rozeznanie
 
Avatar maiia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 607
Dot.: Dokuczliwy ból brzucha, bezradność

Mam DOKŁADNIE to samo, weszłam na wizaż założyć wątek na ten temat. Ostatnio mam jeszcze mocno wzdęty brzuch, bardzo bolesny przy dotyku. Dodam, że od samego rana, jeszcze nic nie zdążę zjeść a brzuch już jest napompowany. Nie masz takiego objawu? I czy ból o którym piszesz jest na wysokości jajnika?
maiia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-05, 20:13   #3
ptasie__mleczko
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 527
Dot.: Dokuczliwy ból brzucha, bezradność

Cytat:
Napisane przez __migotka__ Pokaż wiadomość
Witam,
Chciałam się poradzić w związku z moim stanem zdrowia. Nie wiem , czy to dobre forum , ale spróbuje. Może znajdzie się chociaż jedna osoba , która miała podobne objawy do moich.
No więc zacznę od tego, że od dłuższego czasu (jakieś 2 lata) męczę się z bólem brzucha. Brzuch mnie boli po lewej stronie od pępka, może troszkę niżej, ale niewiele. Rozchodzi się on czasem po całej lewej stronie brzucha aż po lewą stronę pleców. Czasem nie jest to ból tylko takie straszne odczucie rozciągania albo rozpychania. Może czasem czuję jakby mnie ktoś dźgał nożem. Nie umiem tego inaczej wytłumaczyć. Czasem także czuje dyskomfort pod żebrami (czuję jakby mi miały zaraz przebić skórę, że się tam nie mieszczą). Najbardziej odczuwam ten ból (rozciąganie) w nocy i nad ranem. Budzę się w środku nocy aby oddać mocz, wtedy tak jakby odczuwam ulgę , ale też nie do końca. Czasem to rozpychanie towarzyszy mi w ciągu dnia i jest bardzo uciążliwe. Dodam, że odwiedziłam już 4 lekarzy , którzy nie umieli mi pomóc. Byłam również u ginekologa i jest wszystko w porządku. Badania mam w normie. USG brzucha też miałam robione dwa razy i nic nie wykazało. Zauważyłam, że odczuwam wielką ulgę, gdy się położę na lewym boku i położę sobie pod lewy bok poduszkę. Czasem też ból ustaje gdy leżę na brzuchu ale to nie zawsze. No-spa mi nie pomaga, ani inne tego typu tabletki. Nawet ich już nie zażywam. Ostatnio lekarka przepisała mi lek "Cipronex" ale po przeczytaniu opinii o tym leku po prostu go nie wykupiłam. Jak lekarz może coś przepisać nie wiedząc co mi jest. Boję się go wziąć ponieważ ma bardzo dużo skutków ubocznych. Nie ma pozytywnych opinii. Niektórzy nawet piszą , że jest to trucizna i przestrzegają przed tym , a ja już sama nie wiem kto ma racje. A wyobraźnia po przeczytaniu większości opinii negatywnych robi swoje. Lekarz u którego byłam ostatnio , powiedział, że jeśli ten lek mi nie pomoże, to wtedy da mi skierowanie na kolonoskopię i gastroskopię. Czego strasznie się boję i nie wiem czy odważę się pójść.
Dodam , że również od dwóch lat odczuwam straszne duszności , gdy np wchodzę do sklepu. Nie jest to odczuwalne zawsze, ale często mi się to zdarza. Wtedy pojawiają się mroczki przed oczami i jedyne co mi pomaga to wyjście na świeże powietrze jak i położenie się z nogami do góry. Ogólnie ostatnio mam złe samopoczucie, może to też przez ten ból brzucha. Nie mam na nic siły i nic mi się nie chce.
Z góry przepraszam za tak pogmatwany tekst. Nie wiem jak to inaczej opisać. Jeśli ktoś miałby jakieś pytania odnośnie mojego wątku to proszę pisać. Bardzo bym się ucieszyła, gdyby ktoś już kiedyś przechodził przez to co ja i chociaż troszkę mi w tym pomógł.
Z góry bardzo dziękuję za wszystkie Wasze odpowiedzi.
może podejrzewa pasożyty i CI dała? co CI szkodzi wziąć. Lepiej się meczyć? To, że u kogoś wystąpiły działania nie pożądane to nie znaczy, że u CIebie też wystąpią. Jest mnóstwo ludzi którzy mają uczulenie po antybiotykach i co? To znaczy, że mam ich nie brac?
__________________
to jest MOJE zdanie. Nikt Ci nie każe się z nim zgadzać! Szanujmy odmienne poglądy
ptasie__mleczko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-06, 06:26   #4
ad661336dba67467d5566b7c0c939a9c82ec46ac_5f7e48729cea2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 7 327
Dot.: Dokuczliwy ból brzucha, bezradność

Po lewej stronie może być też jelito i radzę Ci iść na kolonoskopie. Ludzie, którzy mają problemy z jelitami np. ZJD właśnie najbardziej odczuwają takie rozpieranie, dźganie po lewej stronie.
ad661336dba67467d5566b7c0c939a9c82ec46ac_5f7e48729cea2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-12, 19:44   #5
__migotka__
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 6
Dot.: Dokuczliwy ból brzucha, bezradność

Brzuch także mam wzdęty. Taki napompowany. Ale to zależy od dnia. Raz wstaje i jest płaski , a czasem wygląda tak jakbym była w ciąży. Czasem mnie on przeraża. A dokładnego miejsca bólu nie umiem zlokalizować bo on jest różny za każdym razem. Czasem mniejszy. Czasem większy. Ale tak mniej więcej to odczuwam go 1cm niżej od pępka i powiedzmy że może jakieś 2cm na lewo. Czasem boli mnie tak jakbym miała kolkę i nie mogę się wtedy ruszyć.
__migotka__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-14, 14:33   #6
IwonaFizjo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19
Dot.: Dokuczliwy ból brzucha, bezradność

Dziewczyny a jak wyglądają wasze posiłki?

Przyczyny bólów brzucha mogą być przeróżne. Bardzo często są wynikiem opóźnionych alergii pokarmowych. Pomimo stosowania nawet pozornie zdrowej diety nie jesteśmy w stanie usunąć tych przykrych dolegliwości. Produkty, na które mamy alergie powinny być wykluczone przez pewien czas z jadłospisu by wyciszyć organizm i zagoić stany zapalne, które toczą się w naszych jelitach. Takie przewlekłe stany zapalne uszkadzają kosmki jelitowe co upośledza trawienie oraz wchłanianie pokarmu i prowadzi do rozwoju różnych chorób.

Testem, który wskaże wam opóźnione alergie pokarmowe jest np kod metaboliczny 200, jest to test wykonywany z krwi. który polega na obserwacji układu białokrwinkowego pacjenta w kontakcie z 203 produktami spożywczymi. Alergia opóźniona może pojawić się w każdym momencie życia, ale można też ją wyeliminować w wyniku odpowiedniego postępowania terapeutycznego.
Zachęcam do poczytania o tym by pozbyć się uciążliwych bólów brzucha i wzdęć oraz by działać profilaktycznie, chroniąc swój organizm przed powstawaniem wielu chorób.
IwonaFizjo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-14, 20:06   #7
malinowegruszki
Raczkowanie
 
Avatar malinowegruszki
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 492
Dot.: Dokuczliwy ból brzucha, bezradność

Cipronex to antybiotyk. Jaką diagnozę postawiła lekarka. Zapalenie układu moczowego/narządów miednicy mniejszej/jamy brzusznej? Wskazuje to na stan przewlekły. Sam antybiotyk został przebadany i dopuszczony do obrotu, co więcej to bardzo popularny lek więc nie obawiałabym się go. Wiadomo, że w interencie piszą tylko osoby niezadowolone z jego działania, jeśli komuś pomógł to nie ma po co pisać

Zastanowiłabym się na Twoim miejscu nad wizytą u dietetyka. Ale takiego z prawdziwego zdarzenia, który zleci testy na nietolerancje pokarmowe i ułoży pod tym kątem dietę
__________________
[
Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu
malinowegruszki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-03-20, 18:06   #8
maiia
Rozeznanie
 
Avatar maiia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 607
Dot.: Dokuczliwy ból brzucha, bezradność

Cytat:
Napisane przez __migotka__ Pokaż wiadomość
Brzuch także mam wzdęty. Taki napompowany. Ale to zależy od dnia. Raz wstaje i jest płaski , a czasem wygląda tak jakbym była w ciąży. Czasem mnie on przeraża. A dokładnego miejsca bólu nie umiem zlokalizować bo on jest różny za każdym razem. Czasem mniejszy. Czasem większy. Ale tak mniej więcej to odczuwam go 1cm niżej od pępka i powiedzmy że może jakieś 2cm na lewo. Czasem boli mnie tak jakbym miała kolkę i nie mogę się wtedy ruszyć.
Mam identycznie. Gdybym miała wskazać palcem dokładne miejsce nie umiałabym. Ale, co zauważyłam ostatnio: ból pojawia mi się za każdym razem po zjedzeniu masy krówkowej z Bakalland, łącznie z natychmiastowymi wzdęciami, niestety po ostatnim razie wyrzuciłam opakowanie z postanowieniem, ze więcej nie kupię a nie mogę znaleźć w internecie składu :/ Więc może z tą alergią to dobry trop i muszę sprawdzić w sklepie, co tam może mi szkodzić. Może u Ciebie jest podobnie, jadłaś ją kiedykolwiek?
maiia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-20, 18:09   #9
Anonimka1988
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 698
Dot.: Dokuczliwy ból brzucha, bezradność

Cytat:
Napisane przez maiia Pokaż wiadomość
Mam identycznie. Gdybym miała wskazać palcem dokładne miejsce nie umiałabym. Ale, co zauważyłam ostatnio: ból pojawia mi się za każdym razem po zjedzeniu masy krówkowej z Bakalland, łącznie z natychmiastowymi wzdęciami, niestety po ostatnim razie wyrzuciłam opakowanie z postanowieniem, ze więcej nie kupię a nie mogę znaleźć w internecie składu :/ Więc może z tą alergią to dobry trop i muszę sprawdzić w sklepie, co tam może mi szkodzić. Może u Ciebie jest podobnie, jadłaś ją kiedykolwiek?
Takie bóle mogą być objawem choroby jajników
Anonimka1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-20, 18:20   #10
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Dokuczliwy ból brzucha, bezradność

Jeżeli lepiej Ci kiedy leżysz na lewym boku, to może być to objaw chorej trzustki. Mnie na wywiadzie pytał o to lekarz. Kolonoskopia może być dobrym sposobem. Miałam usg, TK brzucha i dopiero Kolonoskopia
wykazała że przyczyną bólu brzucha są chore jelita.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-20, 18:25   #11
Anonimka1988
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 698
Dot.: Dokuczliwy ból brzucha, bezradność

Cytat:
Napisane przez ellish Pokaż wiadomość
Jeżeli lepiej Ci kiedy leżysz na lewym boku, to może być to objaw chorej trzustki. Mnie na wywiadzie pytał o to lekarz. Kolonoskopia może być dobrym sposobem. Miałam usg, TK brzucha i dopiero Kolonoskopia
wykazała że przyczyną bólu brzucha są chore jelita.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jeżeli są podejrzenia, że może być coś w nie w porządku z trzustką to lepiej wykonać enzymy z krwi niż od razu rzucać się na kolonoskopię
Anonimka1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-03-20, 18:28   #12
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Dokuczliwy ból brzucha, bezradność

Cytat:
Napisane przez Anonimka1988 Pokaż wiadomość
Jeżeli są podejrzenia, że może być coś w nie w porządku z trzustką to lepiej wykonać enzymy z krwi niż od razu rzucać się na kolonoskopię
Pewnie, że tak. Kolonoskopia dopiero w ostateczności. U mnie wyniki trzustki wyszły ok, więc pozostały jelita do sprawdzenia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-03-20 19:28:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:38.