Mamusie KWIETNIOWE 2020 - Strona 89 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-10-15, 11:05   #2641
Angel7891
Wtajemniczenie
 
Avatar Angel7891
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 093
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez sylwiak854 Pokaż wiadomość
No to dzisiaj jak nic jadę sprawdzić czy jakaś sztuka poduszki się oclala!
To ja myślałam ze płace dużo za wizytę....


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
No też mnie trochę wgięło. Ja nawet tyle za prenatalne+Pappa nie zapłaciłam.. A tu za samą wizytę. Ceni się lekarz.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Angel7891 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-15, 11:08   #2642
Stella275
Nawiedzona PeMa
 
Avatar Stella275
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 10 138
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Mi juz maz wczoraj odszukal poduszke po pierwszej ciazy bo stwierdził ze moze bedzie mi wygodniej spac z nia niz na niego nogę zarzucać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
" Jeśli chcesz rozśmieszyć Boga, opowiedz mu o swoich planach na przyszłość."



19/2017
7/2018

Stella275 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-15, 11:16   #2643
kasia0912
Zakorzenienie
 
Avatar kasia0912
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 13 509
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

To wynika z faktu,że Warszawa i całkiem prywatna placówka i bardzo dobry sprzęt. My za prenatalne płaciliśmy 700 zł usg+pappa.
__________________
Dumna Ciocia 2.06.2015

Razem: 10.08.2016

Zaręczeni 1.09.2017

Ślubujemy 24.08.2018











kasia0912 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-15, 11:25   #2644
sylwiak854
Raczkowanie
 
Avatar sylwiak854
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 355
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez kasia0912 Pokaż wiadomość
To wynika z faktu,że Warszawa i całkiem prywatna placówka i bardzo dobry sprzęt. My za prenatalne płaciliśmy 700 zł usg+pappa.

Ja tez chodzę do prywatnej placówki która ma najnowocześniejszy sprzęt... z tym, ze to Radom bo mam bliżej niż Warszawa i różnica 200 zł
No są różnice mega...


Jak powiem Mojemu ze nie będę na niego nóg zarzucać to i do Gdańska podjedzie po ta poduszkę


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
sylwiak854 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-15, 11:28   #2645
kasia0912
Zakorzenienie
 
Avatar kasia0912
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 13 509
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez sylwiak854 Pokaż wiadomość
Ja tez chodzę do prywatnej placówki która ma najnowocześniejszy sprzęt... z tym, ze to Radom bo mam bliżej niż Warszawa i różnica 200 zł
No są różnice mega...


Jak powiem Mojemu ze nie będę na niego nóg zarzucać to i do Gdańska podjedzie po ta poduszkę


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
To mój marudzi,że ja w nocy w ogóle się nie przytulam itp. A mi po prostu jest tak nie wygodnie;p
__________________
Dumna Ciocia 2.06.2015

Razem: 10.08.2016

Zaręczeni 1.09.2017

Ślubujemy 24.08.2018











kasia0912 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-15, 12:17   #2646
triss
Wtajemniczenie
 
Avatar triss
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 2 857
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Ja już po prenatalnych. Wszystko ok teraz czekam na wynik pappa mam nadzieję że nic nie pogorszy.
Płeć nieznana

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Nie chcę iść do raju, jeśli tam moje koty mnie nie powitają"
triss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-15, 12:37   #2647
dorota8500
Zadomowienie
 
Avatar dorota8500
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 1 990
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Triss super że wszystko dobrze. Ja mam jutro i strasznie się denerwuje. Mam też wcześniej diabetologa i mam nadzieję że nie dostanę insuliny tak bardzo się staram z dieta

Byłam wczoraj w lidlu ale tylko bluzki ciazowe z wiskozy były. Nie lubię takich więc nic nie kupiłam. Za to czaję się na czwartek leginsy jeansy i piżamke

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dorota8500 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-10-15, 12:44   #2648
moonara
Zadomowienie
 
Avatar moonara
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 1 520
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cześć wszystkim
Bardzo chętnie dołączę do wątku.
To moja pierwsza ciąża. Termin mam na 15.04.2020

Wysłane z mojego ASUS_X00QD przy użyciu Tapatalka
__________________
Blog
moonara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-15, 13:44   #2649
kami_165
Zadomowienie
 
Avatar kami_165
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 035
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez triss Pokaż wiadomość
Ja już po prenatalnych. Wszystko ok teraz czekam na wynik pappa mam nadzieję że nic nie pogorszy.
Płeć nieznana

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Super, gratulacje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:44 ---------- Poprzedni post napisano o 14:43 ----------

Cytat:
Napisane przez dorota8500 Pokaż wiadomość
Triss super że wszystko dobrze. Ja mam jutro i strasznie się denerwuje. Mam też wcześniej diabetologa i mam nadzieję że nie dostanę insuliny tak bardzo się staram z dieta

Byłam wczoraj w lidlu ale tylko bluzki ciazowe z wiskozy były. Nie lubię takich więc nic nie kupiłam. Za to czaję się na czwartek leginsy jeansy i piżamke

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja mam jedną bluzkę z Lilda i jest super tzn byłaby gdyby kolor się nie spieral trochę szkoda.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:44 ---------- Poprzedni post napisano o 14:44 ----------

Cytat:
Napisane przez moonara Pokaż wiadomość
Cześć wszystkim
Bardzo chętnie dołączę do wątku.
To moja pierwsza ciąża. Termin mam na 15.04.2020

Wysłane z mojego ASUS_X00QD przy użyciu Tapatalka
Witamy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nasz Dzień
14.09.2013
kami_165 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-15, 13:53   #2650
Haneczka1122334445
Zadomowienie
 
Avatar Haneczka1122334445
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 1 530
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez Angel7891 Pokaż wiadomość
Byłam ostatnio i u mnie tego mnóstwo w Lidlu mega tanie z Lupilu było chyba? Ale mąż mnie sprowadził do pionu i nic nie kupiłam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A mnie mąż nie chamuje, nawet on przeglądał bo cała kupka bodziaków była. Poszłam tylko po spodnie i zobaczyć czy są bluzki a zamiast tego wyszłam z pajacem, czterema bodziakami bo były 2 za 9.99 i spodniami. Gdyby mąż do pracy się nie śpieszył to może i jakąś bluzkę bym znalazła.
Cytat:
Napisane przez triss Pokaż wiadomość
Ja już po prenatalnych. Wszystko ok teraz czekam na wynik pappa mam nadzieję że nic nie pogorszy.
Płeć nieznana

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Super wieści po pappie też będzie wszystko oki
Witam nowe mamusie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Haneczka1122334445 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-15, 14:47   #2651
sylwiak854
Raczkowanie
 
Avatar sylwiak854
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 355
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez Haneczka1122334445 Pokaż wiadomość
A mnie mąż nie chamuje, nawet on przeglądał bo cała kupka bodziaków była. Poszłam tylko po spodnie i zobaczyć czy są bluzki a zamiast tego wyszłam z pajacem, czterema bodziakami bo były 2 za 9.99 i spodniami. Gdyby mąż do pracy się nie śpieszył to może i jakąś bluzkę bym znalazła. Super wieści po pappie też będzie wszystko oki
Witam nowe mamusie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Ja zamówiłam na Alli kilka rzeczy jakoś w biedronce jak patrzyłam te poduszki były jakieś ciuszki ale nic mi się nie podobało


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
sylwiak854 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-10-15, 17:31   #2652
Haneczka1122334445
Zadomowienie
 
Avatar Haneczka1122334445
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 1 530
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez sylwiak854 Pokaż wiadomość
Ja zamówiłam na Alli kilka rzeczy jakoś w biedronce jak patrzyłam te poduszki były jakieś ciuszki ale nic mi się nie podobało


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ja miałam zajść do biedronki po pieluchy tetrowe te kolorowe ale jakoś mi po drodze nie było. Na razie nie robię jakiś większych zakupów ale na takie drobne od czasu do czasu sobie pozwalam. Jak przyniosłam te bodziaki do domu to tak się czułam nierealnie trochę. Wzięłam te malutkie ubranka i nie mogłam sobie wyobrazić że niedługo będę ubierać takiego małego człowieczka. Czy wy też macie takie dziwne uczucia jak kupujecie rzeczy dla maluszków? Taka trochę ekscytacja pomieszana z robieniem czegoś zakazanego. Zwariowałam chyba... 🤪

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Haneczka1122334445 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-15, 18:27   #2653
benetta
Zadomowienie
 
Avatar benetta
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 296
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Chyba wybrałam wózek - easywalker charley https://allegro.pl/oferta/easywalker...4-8b249998cb42

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
18.08.2012 - zaobrączkowana

lipiec 2013 (9/10tc) dziękuje że pojawiłaś się w moim życiu [*] już na zawsze - mama



Listopad 2014 - Maluszek jest już z nami
benetta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-15, 18:28   #2654
Curly81
Wtajemniczenie
 
Avatar Curly81
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 805
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Dobry wieczór,

Trochę mnie nie było, ale co jakiś czas czytałam trochę. Ostatni tydzień wymęczył mnie nieziemsko. Jestem w 14tym tyg. i nic lepiej a gorzej. MASAKRA. Oczywiście dokuczają mi mdłości. Mam dosyć. Doszła zgaga. W nocy wstaje po 4 razy i już zanąć nie mogę bo czuję mdłości i głód. Muszę robi sobie o 4 rano płatki z mlekiem tak mnie skręca z głodu.


Cytat:
Napisane przez Konkardia Pokaż wiadomość
Ja też po prenatalnych. Dzieć zdrowy i.... będę mieć synka!
Gratulacje!
Cytat:
Napisane przez _Loooola_ Pokaż wiadomość
U mnie dzisiaj słabo. Zemdlałam, pierwszy raz w całej ciąży. Często robi mi się słabo, ale siadam/odpoczywam i jest ok. A dzisiaj po prostu fiknęłam, o tyle dobrze, że w domu i nie byłam sama

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ojej...Ja jeszcze nigdy nie zemdlałam, ale słabo mi jest nono stop i musze opierać się o ścianę, pewnie z racji niskiego ciśnienia mam tak często.

Cytat:
Napisane przez Konkardia Pokaż wiadomość
U mnie 13 tydzień i jest fatalnie Mam mdłości i rano i wieczór
Witaj w klubie.U mnie to samo.

Cytat:
Napisane przez benetta Pokaż wiadomość
A jak dziewczynki z czuciem robali? Pocichutku liczyłam że mnie zaskoczy szybko i nie zawiódł mnie Bąbelek zaczęłam czuc na początku 14tyg,moze koniec 13 ale to chyba jednak mózg mi wmawiał. Pierwszego synka poczułam w 16. Teraz było latwiej się zorientować bo wiadomo w co się wczuć.
Teraz kładę się na kanapie z kazdym posiłkiem, wcinam i czekam na fikańce

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja jakiś tydzień temu coś czułam w tym samym miejscu brzucha leżąc na plecach , ale teraz tego nie czuję. Pewnie to byly jelita. Teraz mam 14 tydzień i nie czuję nic poza wzdęciami.

Cytat:
Napisane przez EwkaP Pokaż wiadomość
Jedynym plusem mojego życia w zeszłym tyg jest , że wchodząc do kina nie pamiętam jakimi cudem znalazłam się w szpitalu i to na kardiologi.Z opowieści mojego męża to był coś na pograniczu matrixa ,a kolejnej serii na dobre i na złe tak to opowiadał.
Dowiedziałam się ludzie w szpitalu są mili ,aa przynajmniej kobitka z którą leżałam przez te parę dni. Dała mi tyle złotych rad , że w połowie myślam , że chyba je będę zapisywać.

To była ta dobra część pobytu w obcym mieście.

A gorsza , że jak to mąż określił więc do kina zemną nie idzie bo nie pomyślał , że tak się przejmę bajką..

Wgl nie pamiętam o czym była . A teraz poważna sprawa mam jakiś bezdech , puls to toretycznie powinnam zgon zaliczyć. Popadam w skrajności albo wysokie ciśnienie niski puls lub w drogą stronę , kołatanie serca i no leżałam i cicho było a ja słyszałam jak mi serce wali i na zmianę raz cieplo raz zimno. Naprawdę nwm co to bylo , miałam przemiłego młodego lekarza ,który też stwierdził powinnam odpuści bajki A teraz dzisiaj w domu mam Holtera co za ustrojstwo.. Kuje mnie w klatce piersiowej . W poniedziałek mam kardiologa do którego chodzę zobaczymy. Bo puki co moc kroplówek dostałam . Zrobili mi krew tak coś nisko było , żelazo to wgl nwm biorę tabletki zamiast mieć więcej mam jeszcze mniej. Mam mieć MRI głowy . I powtórzyć badania krwi. Czyli w skrócie coś jest na rzeczy ,ale nie wiadomo co .. Czyli to co uwielbiam.

Czytałam Was nie będąc zalogowana ładne brzuszki czyli nie tylko ja tak okrągła )
Omg, współczuję. Ja czuję się fatalnie codziennie, ale na szczęście nie mam żadnych akcji typu mdlenie itp.

Cytat:
Napisane przez Haneczka1122334445 Pokaż wiadomość
Wygląda na zdjęciu fajniej niż moja allegrowa, wydaje się być bardziej miła w dotyku. A nie ma przypadkiem poszewki do niej żeby dokupić osobno?
Ja muszę sobie wybrać coś po środku, większość czasu będę w mieście ale bardzo często jeździmy na weekend na wieś do rodziców i tam też jakoś ten wózek musi się sprawdzać. Zawsze zastanawiam się dlaczego kobita dla kobiety jest bardziej wredna, przecież powinny się rozumieć nawzajem. Ostatnio weszłam do apteki a tam kolejka 20 osób przedemną. Niby 4 kasy otwarte a tu nic nie idzie do przodu, ktoś kaszle, gorąco, większość to starsze osoby więc i zapach nie był przyjemny, zajęłam kolejkę i stanęłam z boku żeby nie puścić pawia ale po 15 minutach stwierdziłam że nie dam rady dłużej i podeszłam do okienka zapytać czy mnie wezmą bez kolejki. A tu z prędkością światła wyskoczyła z kolejki kobita po 50 i zaczęła na mnie najeżdżać jakim prawem się wpycham w kolejke. I tak mi było głupio że się upomniałam a ta i tak dołożyła swoje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kobiety są zdecydowanie mniej wrażliwe i podłe od facetów w stosunku do innych kobiet. Najgorsze są takie Pani przechodzące menopauzę , albo po niej. A najbardziej dokuczliwe i niewrażliwe są kobiety bezdzietne.

Cytat:
Napisane przez madziarek1 Pokaż wiadomość
Ja na razie uszyłam siostrze taką podkowę i sobie też planuję. Zwykła bawełna pościeliwa i wypełnienie (kulka sylikonowa) kosztuje jakieś 5zł za kilogram, za 20zł już jest fajna poducha.

Co do przychodni to może macie podział w godzinach dla chorych i zdrowych?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też bym chciała mieć smykałkę do takiego szycia. Niestety nie mam zdolności w tym kierunku.

Cytat:
Napisane przez olaag012 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, tak wtrące trochę nie na temat.. Jeżeli jesteście z Warszawy to macie możliwość zaszczepienia się na grypę za darmo. Myślę, że przy tej pogodzie i temperaturze warto o tym pomyśleć.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ja generalnie jestem za szczepieniami,ale sama pewnie się nie będę szczepiła na grypę teraz, bo głownie siedzę w domu. Męża chce zaszczepić,żeby mi czegoś do domu nie przynioósł bo jeżdzi do pracy kolejką WKD,a tam są tłumy ludzi zawsze kaszlących, kichających.

Cytat:
Napisane przez wiola_p Pokaż wiadomość
ja juz po badaniach, ma już 5,5cm i wszystko ok, niestety dziecko nie chciało współpracować i lekarz troche sie natrudził, żeby zbadać te najważniejsze parametry niestety moje pobolewanie brzucha nie jest dobrym znakiem i musze pic nospe, jak nie przejdzie to szpital i tak nie dam sie polozyc
Gratuluję!

Ja odebrałam wczoraj wyniki Pappy. Lekarz powiedział,że ryzyko tych trzech chorób genetycznych jest niskie, ale jak chcę to moge sobie zrobić dodatkowo test wolnego DNA płodu odpłatnie. Jednak powiedział,że on by nie robił, bo wg. niego jest ok. Zastanawiam się nad tym jeszcze, czy nie robić tego. U mnie ryzyko z racji wieku dla Tisomii 21 wynosi 1:126, a po skoorelowaniu z badaniami usg i krwi 1:2550 pozostałe choroby odpowiednio trisomia 18 1:304 po badaniach 1:6086, a trisomia 13 1:955, po badaniach 1:19108.

Jak Wam wyszło ,chodzi mi głownie o kobietki w podobnym wieku jak ja po 35rż...

Witam nowe mamusie.
__________________
www.suwaczki.com/tickers/iv09df9hj0e9c18w.png

W oczekiwaniu na kolejne szczęście

Edytowane przez Curly81
Czas edycji: 2019-10-15 o 18:33
Curly81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-15, 18:28   #2655
benetta
Zadomowienie
 
Avatar benetta
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 296
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

9 kg i ma amortyzowane koła. Z takich lekkich jeszcze jest greentom ale nie amortyzatorów

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
18.08.2012 - zaobrączkowana

lipiec 2013 (9/10tc) dziękuje że pojawiłaś się w moim życiu [*] już na zawsze - mama



Listopad 2014 - Maluszek jest już z nami
benetta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-15, 18:39   #2656
Curly81
Wtajemniczenie
 
Avatar Curly81
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 805
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez triss Pokaż wiadomość
Ja już po prenatalnych. Wszystko ok teraz czekam na wynik pappa mam nadzieję że nic nie pogorszy.
Płeć nieznana

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gratulacje.

Martwią mnie też ból brzucha. Nie mam konkretnie umiejscowionego bólu, ale boli mnie ogólnie cały brzuch. Koleżanka mi powiedziała na te moje wszystkie objawy, starość nie radość. Trzeba było rodzić dzieci przed 30...Niestety nie zawsze jest tak jakby się chciało. Różnie się życie układa...

---------- Dopisano o 19:39 ---------- Poprzedni post napisano o 19:31 ----------

Cytat:
Napisane przez sylwiak854 Pokaż wiadomość
Ja zamówiłam na Alli kilka rzeczy jakoś w biedronce jak patrzyłam te poduszki były jakieś ciuszki ale nic mi się nie podobało


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ja się tak żle czuję, ze nawet o tym nie myślę. Nie wyobrażam sobie tak przejść całej ciąży. Wyląduje w szpitalu na jakąs depresję jak to się nie niebawem nie skończy. Chciałabym już chodzić po sklepach z dziecięcymi ubrankami i rzeczami i kupować już coś.No nie mogę się ciążą. Połykam ciągle to co mi się cofa.
__________________
www.suwaczki.com/tickers/iv09df9hj0e9c18w.png

W oczekiwaniu na kolejne szczęście

Edytowane przez Curly81
Czas edycji: 2019-10-15 o 18:34
Curly81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-15, 18:43   #2657
_Loooola_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 434
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Hej byłam dzisiaj u lekarza prowadzącego, chyba rośnie nam synek ️ tylko mam nadal wysokie ciśnienie i od ostatniej wizyty schudłam 1kg, aktualnie mam 52,4 przy 166, więc trochę słabo. Trochę się martwię, chociaż maluch ładnie rośnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Loooola_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-15, 18:49   #2658
Curly81
Wtajemniczenie
 
Avatar Curly81
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 805
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez _Loooola_ Pokaż wiadomość
Hej byłam dzisiaj u lekarza prowadzącego, chyba rośnie nam synek ️ tylko mam nadal wysokie ciśnienie i od ostatniej wizyty schudłam 1kg, aktualnie mam 52,4 przy 166, więc trochę słabo. Trochę się martwię, chociaż maluch ładnie rośnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja mam 170cm i 55kg, Nie martw się tym. Lepiej tak niż w drugą stronę.Ja na początku schudłam 2kg i 1kg przybrałam tylko. Jestem nadal -1 kg. SPodnie ciążowe W rozmiarze S zjeżdżają mi z tyłka.A cały czas coś jem, zajadam mdłości.
__________________
www.suwaczki.com/tickers/iv09df9hj0e9c18w.png

W oczekiwaniu na kolejne szczęście

Edytowane przez Curly81
Czas edycji: 2019-10-15 o 18:50
Curly81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-15, 19:12   #2659
wiola_p
Zadomowienie
 
Avatar wiola_p
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 531
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez benetta Pokaż wiadomość
Chyba wybrałam wózek - easywalker charley https://allegro.pl/oferta/easywalker...4-8b249998cb42

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
bardzo fajny!

Cytat:
Napisane przez Curly81 Pokaż wiadomość
Dobry wieczór,

Trochę mnie nie było, ale co jakiś czas czytałam trochę. Ostatni tydzień wymęczył mnie nieziemsko. Jestem w 14tym tyg. i nic lepiej a gorzej. MASAKRA. Oczywiście dokuczają mi mdłości. Mam dosyć. Doszła zgaga. W nocy wstaje po 4 razy i już zanąć nie mogę bo czuję mdłości i głód. Muszę robi sobie o 4 rano płatki z mlekiem tak mnie skręca z głodu.



Gratulacje!

Ojej...Ja jeszcze nigdy nie zemdlałam, ale słabo mi jest nono stop i musze opierać się o ścianę, pewnie z racji niskiego ciśnienia mam tak często.


Witaj w klubie.U mnie to samo.


Ja jakiś tydzień temu coś czułam w tym samym miejscu brzucha leżąc na plecach , ale teraz tego nie czuję. Pewnie to byly jelita. Teraz mam 14 tydzień i nie czuję nic poza wzdęciami.


Omg, współczuję. Ja czuję się fatalnie codziennie, ale na szczęście nie mam żadnych akcji typu mdlenie itp.



Kobiety są zdecydowanie mniej wrażliwe i podłe od facetów w stosunku do innych kobiet. Najgorsze są takie Pani przechodzące menopauzę , albo po niej. A najbardziej dokuczliwe i niewrażliwe są kobiety bezdzietne.


Też bym chciała mieć smykałkę do takiego szycia. Niestety nie mam zdolności w tym kierunku.


ja generalnie jestem za szczepieniami,ale sama pewnie się nie będę szczepiła na grypę teraz, bo głownie siedzę w domu. Męża chce zaszczepić,żeby mi czegoś do domu nie przynioósł bo jeżdzi do pracy kolejką WKD,a tam są tłumy ludzi zawsze kaszlących, kichających.


Gratuluję!

Ja odebrałam wczoraj wyniki Pappy. Lekarz powiedział,że ryzyko tych trzech chorób genetycznych jest niskie, ale jak chcę to moge sobie zrobić dodatkowo test wolnego DNA płodu odpłatnie. Jednak powiedział,że on by nie robił, bo wg. niego jest ok. Zastanawiam się nad tym jeszcze, czy nie robić tego. U mnie ryzyko z racji wieku dla Tisomii 21 wynosi 1:126, a po skoorelowaniu z badaniami usg i krwi 1:2550 pozostałe choroby odpowiednio trisomia 18 1:304 po badaniach 1:6086, a trisomia 13 1:955, po badaniach 1:19108.

Jak Wam wyszło ,chodzi mi głownie o kobietki w podobnym wieku jak ja po 35rż...

Witam nowe mamusie.
ja co prawda 34 ale tez robilam pappe, nie pamietam dokladnie wynikow (byly ok) i nie znam jeszcze pappy ale wiecej badan nie bede robic, u Ciebie wygląda to super! ja nie robilabym juz nic

Cytat:
Napisane przez _Loooola_ Pokaż wiadomość
Hej byłam dzisiaj u lekarza prowadzącego, chyba rośnie nam synek ️ tylko mam nadal wysokie ciśnienie i od ostatniej wizyty schudłam 1kg, aktualnie mam 52,4 przy 166, więc trochę słabo. Trochę się martwię, chociaż maluch ładnie rośnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
gratuluje ja wciaz na minusie 3kg, mam 60kg przy 176 ale brzuch juz sterczy teraz mam taki jak w pierwszej ciazy w 20tyg
wiola_p jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-10-15, 19:19   #2660
_Loooola_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 434
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez Curly81 Pokaż wiadomość
Ja mam 170cm i 55kg, Nie martw się tym. Lepiej tak niż w drugą stronę.Ja na początku schudłam 2kg i 1kg przybrałam tylko. Jestem nadal -1 kg. SPodnie ciążowe W rozmiarze S zjeżdżają mi z tyłka.A cały czas coś jem, zajadam mdłości.
Wiem, że tragedii nie ma. Mam wrażenie, że ginka myśli, że się głodzę. Zaczęła mi mówić, że trzeba dobrze się odżywiać, bo miała pacjentkę, która chyba bała się przytyć, głodziła się, ciąża zakończyła się przedwczesnym porodem, a dziecko było jakby o 5tyg młodsze. Trochę mnie tym zestresowała

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Loooola_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-15, 19:31   #2661
dorota8500
Zadomowienie
 
Avatar dorota8500
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 1 990
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez _Loooola_ Pokaż wiadomość
Wiem, że tragedii nie ma. Mam wrażenie, że ginka myśli, że się głodzę. Zaczęła mi mówić, że trzeba dobrze się odżywiać, bo miała pacjentkę, która chyba bała się przytyć, głodziła się, ciąża zakończyła się przedwczesnym porodem, a dziecko było jakby o 5tyg młodsze. Trochę mnie tym zestresowała

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja od lipca schudlam 10kg. Teraz waga stoi w miejscu. Lekarz mówi że to dobrze z tym że ja mialam sporą nadwagę.

Jem dużo mam dietę cukrzycowa a mimo to waga nie rośnie. Nigdy się tak zdrowo jak teraz nie odzywialam ale jest duża motywacja bo dbam już nie tylko o swoje zdrowie.

Dużo czytałam o tym i w pierwszym trymestrze ważna jest jakość niekoniecznie ilość jedzenia bo dziecko i tak sobie zabiera to co najlepsze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dorota8500 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-15, 19:53   #2662
Haneczka1122334445
Zadomowienie
 
Avatar Haneczka1122334445
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 1 530
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez benetta Pokaż wiadomość
Chyba wybrałam wózek - easywalker charley https://allegro.pl/oferta/easywalker...4-8b249998cb42

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Idealny na moje 4 piętro
Cytat:
Napisane przez Curly81 Pokaż wiadomość
Dobry wieczór,

Trochę mnie nie było, ale co jakiś czas czytałam trochę. Ostatni tydzień wymęczył mnie nieziemsko. Jestem w 14tym tyg. i nic lepiej a gorzej. MASAKRA. Oczywiście dokuczają mi mdłości. Mam dosyć. Doszła zgaga. W nocy wstaje po 4 razy i już zanąć nie mogę bo czuję mdłości i głód. Muszę robi sobie o 4 rano płatki z mlekiem tak mnie skręca z głodu.



Gratulacje!

Ojej...Ja jeszcze nigdy nie zemdlałam, ale słabo mi jest nono stop i musze opierać się o ścianę, pewnie z racji niskiego ciśnienia mam tak często.


Witaj w klubie.U mnie to samo.


Ja jakiś tydzień temu coś czułam w tym samym miejscu brzucha leżąc na plecach , ale teraz tego nie czuję. Pewnie to byly jelita. Teraz mam 14 tydzień i nie czuję nic poza wzdęciami.


Omg, współczuję. Ja czuję się fatalnie codziennie, ale na szczęście nie mam żadnych akcji typu mdlenie itp.



Kobiety są zdecydowanie mniej wrażliwe i podłe od facetów w stosunku do innych kobiet. Najgorsze są takie Pani przechodzące menopauzę , albo po niej. A najbardziej dokuczliwe i niewrażliwe są kobiety bezdzietne.


Też bym chciała mieć smykałkę do takiego szycia. Niestety nie mam zdolności w tym kierunku.


ja generalnie jestem za szczepieniami,ale sama pewnie się nie będę szczepiła na grypę teraz, bo głownie siedzę w domu. Męża chce zaszczepić,żeby mi czegoś do domu nie przynioósł bo jeżdzi do pracy kolejką WKD,a tam są tłumy ludzi zawsze kaszlących, kichających.


Gratuluję!

Ja odebrałam wczoraj wyniki Pappy. Lekarz powiedział,że ryzyko tych trzech chorób genetycznych jest niskie, ale jak chcę to moge sobie zrobić dodatkowo test wolnego DNA płodu odpłatnie. Jednak powiedział,że on by nie robił, bo wg. niego jest ok. Zastanawiam się nad tym jeszcze, czy nie robić tego. U mnie ryzyko z racji wieku dla Tisomii 21 wynosi 1:126, a po skoorelowaniu z badaniami usg i krwi 1:2550 pozostałe choroby odpowiednio trisomia 18 1:304 po badaniach 1:6086, a trisomia 13 1:955, po badaniach 1:19108.

Jak Wam wyszło ,chodzi mi głownie o kobietki w podobnym wieku jak ja po 35rż...

Witam nowe mamusie.
Szkoda że cię tak to męczy cały czas mi trochę odpuściło ale i tak nie ma dnia bez pawia. Ostatnio zaczęłam się zastanawiać czy te mdłości nie są przez to że mało jem. Wpadam w błędne koło : mam mdłości - > mało jem bo boję się że po danym jedzeniu będę mieć mdłości - >mam jescze większe mdłości.
Co do badań to jak usg wyszło w porządku to wydaje mi się że powinno być Oki
Cytat:
Napisane przez Curly81 Pokaż wiadomość
Gratulacje.

Martwią mnie też ból brzucha. Nie mam konkretnie umiejscowionego bólu, ale boli mnie ogólnie cały brzuch. Koleżanka mi powiedziała na te moje wszystkie objawy, starość nie radość. Trzeba było rodzić dzieci przed 30...Niestety nie zawsze jest tak jakby się chciało. Różnie się życie układa...

---------- Dopisano o 19:39 ---------- Poprzedni post napisano o 19:31 ----------


Ja się tak żle czuję, ze nawet o tym nie myślę. Nie wyobrażam sobie tak przejść całej ciąży. Wyląduje w szpitalu na jakąs depresję jak to się nie niebawem nie skończy. Chciałabym już chodzić po sklepach z dziecięcymi ubrankami i rzeczami i kupować już coś.No nie mogę się ciążą. Połykam ciągle to co mi się cofa.
Nie starość tylko ciąża i nawet nie bierz sobie do głowy takich tekstów. Mnie tam cały czas coś boli, kłuje, ciągnie, bulgota. Po prostu musimy stworzyć warunki dla naszych maluszków.
Cytat:
Napisane przez _Loooola_ Pokaż wiadomość
Hej byłam dzisiaj u lekarza prowadzącego, chyba rośnie nam synek ️ tylko mam nadal wysokie ciśnienie i od ostatniej wizyty schudłam 1kg, aktualnie mam 52,4 przy 166, więc trochę słabo. Trochę się martwię, chociaż maluch ładnie rośnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wydaje mi się że na tycie mamy jeszcze trochę czasu Jakoś się grubo przy was czuję bo mam 60.5 przy wzroście 160. A od początku ciąży cały czas jestem na minusie.,

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:53 ---------- Poprzedni post napisano o 19:49 ----------

Cytat:
Napisane przez dorota8500 Pokaż wiadomość
Ja od lipca schudlam 10kg. Teraz waga stoi w miejscu. Lekarz mówi że to dobrze z tym że ja mialam sporą nadwagę.

Jem dużo mam dietę cukrzycowa a mimo to waga nie rośnie. Nigdy się tak zdrowo jak teraz nie odzywialam ale jest duża motywacja bo dbam już nie tylko o swoje zdrowie.

Dużo czytałam o tym i w pierwszym trymestrze ważna jest jakość niekoniecznie ilość jedzenia bo dziecko i tak sobie zabiera to co najlepsze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A mogłabyś podpowiedzieć co można zjeść takiego w ciągu dnia, coś typu drugie śniadanie albo na kolacje. Nie mam kompletnie ochoty nią nic i żadnego pomysłu co mogę zjeść.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Haneczka1122334445 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-15, 20:43   #2663
dorota8500
Zadomowienie
 
Avatar dorota8500
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 1 990
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Zwykle staram się zjeść kromkę ciemnego pieczywa z serem/szynka i warzywem lub jogurt z musli i truskawkami.

Największy problem mam z posiłkami po obiedzie bo nie mam na nic smaku.

Jak nie mam smaku na pieczywo to zjadam chrupki kukurydziane ok 20sz, mace lub płatki orkiszowe. Do tego plaster sera i jakieś warzywo najczęściej rzodkiewka mogę ja jeść cały czas

Ja często jak mam mdlosci po posiłku to znaczy że cukier za niski. Masz jakieś konkretne potrawy pp których masz tak silne mdlosci? Czy nie ma reguły?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dorota8500 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-15, 20:45   #2664
sylwiak854
Raczkowanie
 
Avatar sylwiak854
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 355
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez Curly81 Pokaż wiadomość
Gratulacje.

Martwią mnie też ból brzucha. Nie mam konkretnie umiejscowionego bólu, ale boli mnie ogólnie cały brzuch. Koleżanka mi powiedziała na te moje wszystkie objawy, starość nie radość. Trzeba było rodzić dzieci przed 30...Niestety nie zawsze jest tak jakby się chciało. Różnie się życie układa...

---------- Dopisano o 19:39 ---------- Poprzedni post napisano o 19:31 ----------



Ja się tak żle czuję, ze nawet o tym nie myślę. Nie wyobrażam sobie tak przejść całej ciąży. Wyląduje w szpitalu na jakąs depresję jak to się nie niebawem nie skończy. Chciałabym już chodzić po sklepach z dziecięcymi ubrankami i rzeczami i kupować już coś.No nie mogę się ciążą. Połykam ciągle to co mi się cofa.

O kurczę.... współczuje Ci bardzo Curly
Może jeszcze chwilka i będzie dużo lepiej


Cytat:
Napisane przez benetta Pokaż wiadomość
9 kg i ma amortyzowane koła. Z takich lekkich jeszcze jest greentom ale nie amortyzatorów

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Fajny, fajnyyyy całkiem


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
sylwiak854 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-15, 21:03   #2665
Haneczka1122334445
Zadomowienie
 
Avatar Haneczka1122334445
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 1 530
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez dorota8500 Pokaż wiadomość
Zwykle staram się zjeść kromkę ciemnego pieczywa z serem/szynka i warzywem lub jogurt z musli i truskawkami.

Największy problem mam z posiłkami po obiedzie bo nie mam na nic smaku.

Jak nie mam smaku na pieczywo to zjadam chrupki kukurydziane ok 20sz, mace lub płatki orkiszowe. Do tego plaster sera i jakieś warzywo najczęściej rzodkiewka mogę ja jeść cały czas

Ja często jak mam mdlosci po posiłku to znaczy że cukier za niski. Masz jakieś konkretne potrawy pp których masz tak silne mdlosci? Czy nie ma reguły?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja zauważyłam że lepiej się czuje jak zjem zwykły chleb albo zwykłą kajzerkę. Wcześniej lubiłam ciemne pieczywo a teraz mnie mdli po nim, nie toleruje też, serków/jogortów, bananów (chociaż na no początku było ok) i winogron. Najlepiej to jadłabym w kółko gotowane ziemniaki, żurek i kanapkę z pasztecikiem z pieczarkami. Bo to takie moje bezpieczne jedzenie. No i koniecznie jak obudzę się w nocy do toalety to po drodze zachaczam o kuchnie i muszę cokolwiek zjeść bo inaczej 🤮.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Haneczka1122334445 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-15, 21:45   #2666
Curly81
Wtajemniczenie
 
Avatar Curly81
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 805
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

[/COLOR]
Cytat:
Napisane przez Haneczka1122334445 Pokaż wiadomość
Ja zauważyłam że lepiej się czuje jak zjem zwykły chleb albo zwykłą kajzerkę. Wcześniej lubiłam ciemne pieczywo a teraz mnie mdli po nim, nie toleruje też, serków/jogortów, bananów (chociaż na no początku było ok) i winogron. Najlepiej to jadłabym w kółko gotowane ziemniaki, żurek i kanapkę z pasztecikiem z pieczarkami. Bo to takie moje bezpieczne jedzenie. No i koniecznie jak obudzę się w nocy do toalety to po drodze zachaczam o kuchnie i muszę cokolwiek zjeść bo inaczej ��.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja tez nie mogę w tej ciąży jeść ciemnego pieczywa i najprędzej zwykle bulki mi wchodzą. Również muszę w nocy jeść. Moje bezpieczne jedzenie to płatki kukurydziane z mlekiem,kakao i bułka z miodem.

Wczoraj pojechałam kawał drogi na ulubioną pizzę włoska do mojej ukochanej knajpki sama,bo mnie coś naszło o 20 wieczorem. Taka typowa zachcianka kobiety w ciąży. Zjadłam całą pizzę ze smakiem. Wypiłam dwie zimowe herbaty 0,5l i byłam w szoku,ze tyle zamieściłam. Rachunek był duży ,ale najwazniejsze;ze mogłam zjeść ze smakiem I nie miałam po tym mdłości. Pizza cieniutka ze szpinakiem i serem feta. Najlepsza pizzeria jak dla mnie w W-wie. Trattoria rukola. Jestem jej wierna od blisko 8 lat. MajĂâ˜☠ tam też pyszne sałatki i makaron z krewetkami palce lizać . Dobrze,ze chociaż mogę od nich coś zjeść to od czasu do czasu specjalnie tam jadę na obiad. Szkoda tylko,ze ceny majĂâ˜☠ takie wysokie. W ciazy nie żal mi wydać na dobre jedzenie,bo mało co mogę w ogóle jeść. Jakby ktoś miał ochotę na włoską kuchnię i jest z wawy to polecam. Dobre majĂâ˜☠ rzeczy . Jeszcze mc Donald mi wchodzi dobrze,tak wiem ,ze niezdrowo,ale wolę zjeść ze smakiem wieś maca z frytkami niż wymiotować po mielonym z mizeria itp. O tyle jest lepiej jak było,że coś zjadam ze smakiem. Mało tego jest, ale są takie rzeczy. Mdłosci takie same, ale przynajmniej cokolwiek moge normalnie zjeść. A było tak,że nie mogłam jeść nic, bo po wszystkim rzygałam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
www.suwaczki.com/tickers/iv09df9hj0e9c18w.png

W oczekiwaniu na kolejne szczęście

Edytowane przez Curly81
Czas edycji: 2019-10-15 o 21:51
Curly81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-15, 22:54   #2667
_Loooola_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 434
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Ja z kolei mam mniejszy apetyt, ale mogę w zasadzie wszystko jeść, a odrzuca mnie mięso, w szczególności z kurczaka. Bo kanapkę z wędliną zjem, a np. dzisiaj prawie puściłam pawia kiedy smażyłam pierś z kurczaka na którą od rana miałam ochotę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Loooola_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-16, 04:13   #2668
moonara
Zadomowienie
 
Avatar moonara
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 1 520
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Wszystkie mówicie, że waga Wam spada... a u mnie odwrotnie. Jest na plus... co nie ukrywam, że mnie martwi i przeraża bo na tycie mam jeszcze czas a tu już kilka kg do przodu
Fakt, że to pewnie przez brak ruchu. Ostatni miesiąc dużo leżałam i musiałam uważać żeby się nie przemęczać. W domu też niewiele robiłam - ciągle mi przeszkadzają zapachy i do kuchni to ja praktycznie nie wchodzę.
__________________
Blog
moonara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-16, 06:57   #2669
triss
Wtajemniczenie
 
Avatar triss
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 2 857
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Curly twoje wyniki statystyczne są bardzo dobre nie martw się. Ja mam 35 lat ryzyko trisomii 21 z wieku 1:277 ale skorygowane po USG 1:1220. Więc i tak dużo gorzej. Mam nadzieję że pappa to polepszy... Reszta wyników lepsza ale i tak więcej niż ty. Ja myślę że to i tak dobre wyniki trzeba wierzyć że będzie dobrze.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:57 ---------- Poprzedni post napisano o 07:03 ----------

Moonara ja mam już chyba 4kg na plusie i widzę od początku ciąży że tyje, ale nic dziwnego skoro mam taki apetyt mimo wszystko liczę że na tych 12-14kg na plusie zakończę... Z synkiem było jakoś 12 kg i na prawdę zero problemu żeby zrzucić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Nie chcę iść do raju, jeśli tam moje koty mnie nie powitają"
triss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-16, 06:58   #2670
Curly81
Wtajemniczenie
 
Avatar Curly81
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 805
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez triss Pokaż wiadomość
Curly twoje wyniki statystyczne są bardzo dobre nie martw się. Ja mam 35 lat ryzyko trisomii 21 z wieku 1:277 ale skorygowane po USG 1:1220. Więc i tak dużo gorzej. Mam nadzieję że pappa to polepszy... Reszta wyników lepsza ale i tak więcej niż ty. Ja myślę że to i tak dobre wyniki trzeba wierzyć że będzie dobrze.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lekarz powiedział mi,że statystycznie raz na dwa tysiące mówi pacjentce nieprawdę i myli się. Pozostaje mi mieć nadzieję,że to nie będę ja ;-). W sumie nie możemy się tak martwić,bo i młodym kobietom po 20tce trafiajà się trisomie. Moja koleżanka w wieku 24lat urodziła dziecko z zespołem Downa. U mnie ten strach to bardziej jest spowodowany też tym,ze miałam cyberknife głowy i przyjęłam duże promieniowanie gamma takie jak w Czarnobylu . Co prawda tylko na guza,ale jednak lekarz kazał mi odczekać 1,5roku od ciąży ,bo takie są przepisy. Odczekalam prawie 3lata. Miałam chorobę popromiennà po tym zabiegu,musiałam brać leki przeciw obrzekowi mózgu. Pewnie dlatego ta ciąża tak mnie stresuje. Niby nie miałam naswietlanych jajników tylko guza,ale jednak to promieniowanie trochę rozchodzi się po ciele i mogło dojść do jakiś uszkodzeń DNA komórek jajowych. Nie musi tak być ,ale może. Na usg dziecko ma wszystko na swoim miejscu,ale pewność będzie dopiero jak się urodzi,czy będzie zdrowe w 100%. Trochę zaryzykowałam. Caly czas mialam z tylu głowy,ze jeszcze chce mieć dziecko i pilnowałam przy każdej tomografii ,żeby mi zakładali fartuch od pasa w dół. Jakoś nie umiałam odpuścić ,bardzo chciałam mieć drugie dziecko.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
www.suwaczki.com/tickers/iv09df9hj0e9c18w.png

W oczekiwaniu na kolejne szczęście

Edytowane przez Curly81
Czas edycji: 2019-10-16 o 07:05
Curly81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-12-30 23:36:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:59.