Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III - Strona 166 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-10-02, 14:08   #4951
Michal1999xl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 9
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Tak brałem leki prawidłowo,40 minut przed posiłkiem,kawy nie pijam.
Najpewniej dawka za mała,bo nawet sama wspominała,że zaczniemy od połówki tabletki.
Udało mi się umówić wizytę na jutro.
Michal1999xl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-07, 15:20   #4952
Michal1999xl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 9
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Cześć...byłem u lekarza.pani doktor zdziwiona,że zwiększyło mi się TSH zamiast zmaleć.Brałem przez miasiąc pół tabletki,teraz mam przez tydzień brać jedną tabletkę,a po tygodniu 1+połówkę.



Sam już nie wiem co mysleć,czy jest mozliwe,że zostałem błędnie zdiagnozowany? mam na myśli to,że mam niedoczynność a objawy prawie wszystkie takie jak w nadczynności.



Moje pierwsze badanie

TSH 5.922
Anty tg 0,9
Anty tpo 245
FT3 3.43
FT4 0.98


Wynik po miesiącu kuracji
TSH 9.528


Objawy nie zmniejszyły się,nadal mam mocne bicie serca,delikatne drżenie rąk,osłabione nogi i ramiona.
Michal1999xl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-08, 07:16   #4953
Patricia155
Raczkowanie
 
Avatar Patricia155
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 43
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Cytat:
Napisane przez Michal1999xl Pokaż wiadomość
Cześć...byłem u lekarza.pani doktor zdziwiona,że zwiększyło mi się TSH zamiast zmaleć.Brałem przez miasiąc pół tabletki,teraz mam przez tydzień brać jedną tabletkę,a po tygodniu 1+połówkę.



Sam już nie wiem co mysleć,czy jest mozliwe,że zostałem błędnie zdiagnozowany? mam na myśli to,że mam niedoczynność a objawy prawie wszystkie takie jak w nadczynności.



Moje pierwsze badanie

TSH 5.922
Anty tg 0,9
Anty tpo 245
FT3 3.43
FT4 0.98


Wynik po miesiącu kuracji
TSH 9.528


Objawy nie zmniejszyły się,nadal mam mocne bicie serca,delikatne drżenie rąk,osłabione nogi i ramiona.
Hej. Wyjaśniła Ci dlaczego tak się może dziać i skąd taka reakcja organizmu?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Patricia155 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-08, 12:19   #4954
czekoladowoo
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladowoo
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 27 236
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

U mnie TSH ostatnio w tydzień skoczyło z 0,3 do 2,6. W kolejne 2 Tygodnie spadło do 1,4.
Miałam podobne objawy i też myślałam że wpadłam w nadczynność. Przyczyna takich objawów okazała być się nerwica
czekoladowoo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-08, 14:15   #4955
Michal1999xl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 9
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Cytat:
Napisane przez Patricia155 Pokaż wiadomość
Hej. Wyjaśniła Ci dlaczego tak się może dziać i skąd taka reakcja organizmu?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Nic nie wyjaśniała,była tylko zdziwiona i powiedziała,że zwiększy mi dawkę leku,biorę Letrox.Miałem ponownie badanie usg tarczycy,nic nie wykazało.

Rozważam jeszcze pójście do innego endokrynologa...
Michal1999xl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-09, 12:33   #4956
damdalena
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: podkrakowskie
Wiadomości: 3 610
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Cytat:
Napisane przez Michal1999xl Pokaż wiadomość
nadal mam mocne bicie serca,delikatne drżenie rąk,osłabione nogi i ramiona.
Mocne bicie serca może być reakcją organizmu na nowy lek lub na zbyt szybko wprowadzoną wyższą dawkę. Czasem wystarczy zamienić Euthyrox na Letrox lub odwrotnie. Bywa, że organizm po prostu się przyzwyczai po jakimś czasie.
Drżenie rąk - przyczyna może być podobna jak przy sercowych objawach. A może to też być wynik niedoboru np. wapnia lub jakiejś współistniejącej choroby.
Osłabienie kończyn to jak najbardziej objaw niedoczynności. Warto zbadać poziom witaminy D3 we krwi oraz rozważyć przebadanie się w kierunku rematoidalnego zapalenia stawów, tocznia układowego czy choroby Adissona - te schorzenia współistnieją z autoimmunologiczną niedoczynnością tarczycy. A niedoczynność masz na pewno.
Co do naglego wzrostu TSH mimo leczenia, to takie rzeczy zdarzają się w przypadku długotrwalej niedoczynności (nie zdiagnozowanej w porę) lub przy trwającym właśnie ostrym procesie zapalnym tarczycy. Albo z powodu silnego stresu na przykład spowodowanego diagnozą. Powinno się to ustabilizować po jakimś czasie leczenia, gdy organizm uzupełni już braki hormonów tarczycy.

Edytowane przez damdalena
Czas edycji: 2019-10-09 o 17:18
damdalena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-09, 14:27   #4957
Michal1999xl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 9
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Dziękuję za cenne wskazówki,zbadam witaminy podczas następnego poboru krwi.Z tymi stawami też jest coś na rzeczy,bo przed zdiagnozowaniem tarczycy,miałem częste bóle kolan.
Michal1999xl jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-10-09, 17:21   #4958
damdalena
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: podkrakowskie
Wiadomości: 3 610
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Cytat:
Napisane przez Michal1999xl Pokaż wiadomość
miałem częste bóle kolan.
To też może być od niedoboru witaminy D3.
Tak czy inaczej, warto suplementować D3, bo zapobiega powstawaniu chorób autoimmunologicznych.
damdalena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-10, 09:04   #4959
Patricia155
Raczkowanie
 
Avatar Patricia155
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 43
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Mój endokrynolog jak wprowadzał euthyrox, to najpierw brałam kilka dni 1/4 tabletki, potem 1/2, potem 3/4 i dopiero później cała tabletkę. Razem z pełnymi badaniami tarczycy miałam badana witaminę D3, wyszlo 19, czyli sporo zanizona i kazał brać 2 tabletki zaraz po śniadaniu Vigantoletten i do tego witaminę A+E żeby lepiej się wchłaniala. Poprawa jest znaczna i nie miałam żadnych skutków ubocznych.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Patricia155 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-16, 21:56   #4960
karinapolanowska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 32
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Mam niedoczynność tarczycy stwierdzoną od kilku lat i biorę euthyrox. Od kilku miesięcy mam objawy jak opisujecie, mocne bicie serca, drżenie i osłabienie rąk, mega zmęczenie ... Myślałam ze może przeszłam w nadczynność ale wyniki tsh są w normie. Może rzeczywiscie przydałoby się zmienić leki...
karinapolanowska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-17, 17:36   #4961
Patricia155
Raczkowanie
 
Avatar Patricia155
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 43
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Czy myślicie że można przyjmować euthyrox wraz z tabletkami normatabs na trądzik?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Patricia155 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-10-17, 19:41   #4962
Kamea2000
Zakorzenienie
 
Avatar Kamea2000
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 932
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Cytat:
Napisane przez Patricia155 Pokaż wiadomość
Czy myślicie że można przyjmować euthyrox wraz z tabletkami normatabs na trądzik?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wszystkie suplementy bierzemy co najmniej 4 godziny od momentu wzięcia tabletki Euthyrox.
Kamea2000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-17, 21:11   #4963
Patricia155
Raczkowanie
 
Avatar Patricia155
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 43
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Cytat:
Napisane przez Kamea2000 Pokaż wiadomość
Wszystkie suplementy bierzemy co najmniej 4 godziny od momentu wzięcia tabletki Euthyrox.
Bardzo dziękuję za odpowiedź.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Patricia155 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-17, 22:39   #4964
61a08125505a341f1365cc627294330b05bf0ff7_5eb5e47234ae2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1 730
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Cytat:
Napisane przez Kamea2000 Pokaż wiadomość
Wszystkie suplementy bierzemy co najmniej 4 godziny od momentu wzięcia tabletki Euthyrox.
Czemu tak? Ja magnez biorę ok. 1,5 godz. po i wszystkie wyniki mam w normie.
61a08125505a341f1365cc627294330b05bf0ff7_5eb5e47234ae2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-18, 07:35   #4965
Kamea2000
Zakorzenienie
 
Avatar Kamea2000
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 932
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

[1=61a08125505a341f1365cc6 27294330b05bf0ff7_5eb5e47 234ae2;87258100]Czemu tak? Ja magnez biorę ok. 1,5 godz. po i wszystkie wyniki mam w normie.[/QUOTE]

Tak mówiły mi 2 endokrynolog i też czytałam o tym.
Kamea2000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-28, 22:30   #4966
Baby Jane
Raczkowanie
 
Avatar Baby Jane
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 447
TSH - wysoki wynik w badaniu krwi. Proszę o pomoc :)

Miłe Panie Nie sądziłam że kiedykolwiek coś w tym dziale napiszę, w końcu przez 28 lat życia czułam się prawie niezniszczalna, ale przyszła kryska na Dominikę. W ostatnim czasie kilka objawów odrobinę mnie zaniepokoiło i postanowiłam udać się do lekarza rodzinnego. Głównym z nich było schudnięcie w ciągu ostatniego miesiąca 2 kilogramów przy całkiem niezłym apetycie i totalnym braku kontroli nad pochłanianym jedzeniem Wiem, to może wydawać się niewiele, ale dotychczas utrata każdego kilograma była u mnie okupiona litrami wylanego potu i celebrowana z należnymi honorami. Pojawiało się czasami jakieś drobne kołotanie serca, coś tam w biodrze zagruchotało ale ogólnie na zdrowie nie narzekałam.

Wykonałam więc badania krwi i moczu i generalnie powiedziałabym że wszystkie są w normie, to jest nie ma żadnych odstępstw od wskazanych wartości referencyjnych, oprócz nieszczęsnego TSH, które wynosi 9,390 lU/ml (norma to podobno 0,270-4,200).

I tutaj pojawia się szereg moich pytań Na wstępie pozwolę sobie zauważyć, że owszem, wybieram się z wynikami do lekarza rodzinnego, ale do środy jestem zmuszona czekać na wynik badania RTG klatki piersiowej. Wizyta u lekarza odbędzie się zatem najprawdopodobniej w poniedziałek, a nie ukrywam że zdążyłam się trochę zestresować (i sama zdiagnozować przy okazji masę chorób).

Czy są tutaj Panie które również miały/mają podobne wyniki TSH i mogłyby mi napisać co u nich zdiagnozowano oraz jak przebiega leczenie? Jak rozumiem kolejny krok to wizyta u endokrynologa, czy warto iść z tym prywatnie do lekarza, ponieważ słyszałam że na NFZ są olbrzymie kolejki? Nie oczekuję analizy i porady lekarskiej, ale czy mając podwyższony poziom TSH przy normalnych pozostałych wynikach krwi i moczu mogę spać spokojnie? Samodzielna diagnoza przez Google to zdecydowanie nie jest dobry pomysł, w szczególności na noc, bo ilość możliwych schorzeń, zaczynając od dosyć błahych po nowotwory okazała się być ogromna...

Byłabym wdzięczna za każde słowo, poradę, każdą poświęconą chwilę, nie ukrywam że do czasu pójścia do lekarza nie chciałabym osiwieć.
Baby Jane jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-01, 17:23   #4967
Alin23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Cześć,czy coś mi grozi jeżeli odstawię na 3 dni lek letrox? Chciałabym sprawdzić czy to on odpowiada za dolegliwości które pojawiły się od czasu zażywania.




Do Baby Jane,odnośnie endokrynologa.Polecam iść prywatnie,przynajmniej na pierwszą wizytę która jest bardzo ważna.Krótko się czeka,lekarz dobrze wszystko wytłumaczy,zrobi usg tarczycy.Koszt w granicach 150zł z badaniem usg,a szybciej zaczniesz leczenie.Ostatnio w telewizji mówili o człowieku który dostał termin do endokrynologa...za 9 lat! koszmar.
Alin23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-02, 18:17   #4968
Kamea2000
Zakorzenienie
 
Avatar Kamea2000
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 932
Dot.: TSH - wysoki wynik w badaniu krwi. Proszę o pomoc :)

Cytat:
Napisane przez Baby Jane Pokaż wiadomość
Miłe Panie Nie sądziłam że kiedykolwiek coś w tym dziale napiszę, w końcu przez 28 lat życia czułam się prawie niezniszczalna, ale przyszła kryska na Dominikę. W ostatnim czasie kilka objawów odrobinę mnie zaniepokoiło i postanowiłam udać się do lekarza rodzinnego. Głównym z nich było schudnięcie w ciągu ostatniego miesiąca 2 kilogramów przy całkiem niezłym apetycie i totalnym braku kontroli nad pochłanianym jedzeniem Wiem, to może wydawać się niewiele, ale dotychczas utrata każdego kilograma była u mnie okupiona litrami wylanego potu i celebrowana z należnymi honorami. Pojawiało się czasami jakieś drobne kołotanie serca, coś tam w biodrze zagruchotało ale ogólnie na zdrowie nie narzekałam.

Wykonałam więc badania krwi i moczu i generalnie powiedziałabym że wszystkie są w normie, to jest nie ma żadnych odstępstw od wskazanych wartości referencyjnych, oprócz nieszczęsnego TSH, które wynosi 9,390 lU/ml (norma to podobno 0,270-4,200).

I tutaj pojawia się szereg moich pytań Na wstępie pozwolę sobie zauważyć, że owszem, wybieram się z wynikami do lekarza rodzinnego, ale do środy jestem zmuszona czekać na wynik badania RTG klatki piersiowej. Wizyta u lekarza odbędzie się zatem najprawdopodobniej w poniedziałek, a nie ukrywam że zdążyłam się trochę zestresować (i sama zdiagnozować przy okazji masę chorób).

Czy są tutaj Panie które również miały/mają podobne wyniki TSH i mogłyby mi napisać co u nich zdiagnozowano oraz jak przebiega leczenie? Jak rozumiem kolejny krok to wizyta u endokrynologa, czy warto iść z tym prywatnie do lekarza, ponieważ słyszałam że na NFZ są olbrzymie kolejki? Nie oczekuję analizy i porady lekarskiej, ale czy mając podwyższony poziom TSH przy normalnych pozostałych wynikach krwi i moczu mogę spać spokojnie? Samodzielna diagnoza przez Google to zdecydowanie nie jest dobry pomysł, w szczególności na noc, bo ilość możliwych schorzeń, zaczynając od dosyć błahych po nowotwory okazała się być ogromna...

Byłabym wdzięczna za każde słowo, poradę, każdą poświęconą chwilę, nie ukrywam że do czasu pójścia do lekarza nie chciałabym osiwieć.
Przy tak przekroczonym TSH raczej leczenie jest niezbędne, wybrałabym się do endokrynologa choćby prywatnie, najlepiej z opcją USG.
Kamea2000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-09, 13:35   #4969
Ashya_
Zakorzenienie
 
Avatar Ashya_
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 4 242
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Cześć dziewczyny. Mam pytanie dotyczące wpływu biotyny na anty tpo. Robiłam badania tsh za wysokie trochę bo 3,66 za to anty tpo wywalilo mi 151. Jednak caky czas co wieczór brałam 1 tabletkę biotebalu a ponoć biotyna może podwyższa wynik przeciwciał. Nie mam totalnie żadnych o objawów ani hashimoto ani niedoczynność, a co pytam kogoś z hashimoto to anty tpo miał grubo ponad 500. Za tydzień idę znowu zrobić badania ale już odstawilam biotyne i po cichu liczę że jednak wyjdzie w normie, jest to wgl możliwe?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
`Jedyna niesłuszna w niej rzecz to to, że zapomina ile jest warta..`
Ashya_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-11-09, 15:47   #4970
smerffie
Zakorzenienie
 
Avatar smerffie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kraków/Przemyśl
Wiadomości: 12 514
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Cytat:
Napisane przez Ashya_ Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny. Mam pytanie dotyczące wpływu biotyny na anty tpo. Robiłam badania tsh za wysokie trochę bo 3,66 za to anty tpo wywalilo mi 151. Jednak caky czas co wieczór brałam 1 tabletkę biotebalu a ponoć biotyna może podwyższa wynik przeciwciał. Nie mam totalnie żadnych o objawów ani hashimoto ani niedoczynność, a co pytam kogoś z hashimoto to anty tpo miał grubo ponad 500. Za tydzień idę znowu zrobić badania ale już odstawilam biotyne i po cichu liczę że jednak wyjdzie w normie, jest to wgl możliwe?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ja słyszałam o jakims tam wpływie biotyny na TSH a nie na przeciwciała. a tydzień odstawienia to moim zdaniem za mało
__________________
Good is never enough if better is possible

INSTA
smerffie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-10, 11:44   #4971
Kamea2000
Zakorzenienie
 
Avatar Kamea2000
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 932
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Biotyna może namieszać w wynikach.
Kamea2000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-13, 09:55   #4972
Mimiko
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 4 421
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Odebrałam właśnie wynik tsh i wyszło 4.6, czyli sporo za dużo, z tego co się orientuje. Badania zlecił diabetolog, bo niestety okazało się, że mam też początki cukrzycy i nadciśnienie. Wizytę u diabetologa mam za tydzień i zastanawiam się czy z takim wynikiem jak mój powinnam szybko szukać jakiegoś endokrynologa, czy poczekać do wizyty u diabetologa i zobaczyć, co on powie. Nie ukrywam, że budżet mam już mocno nadwyrężony, bo wszystkie wizyty prywatnie. Robiłam też ft4 i poziom w normie.
Mimiko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-13, 11:50   #4973
Ashya_
Zakorzenienie
 
Avatar Ashya_
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 4 242
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Ja umówiłam się prywatnie do endokrynologa na 20 stycznia (najbliższy termin) i przed powtórzę cały pakiet tarczycowy, już odstawilam biotyne i do czasu badań nie będę lykac. U mnie tsh wyszło 3,66 ale do przyszłej planowanej ciąży i tak za wysokie trochę więc zobaczymy co mi lekarz powie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
`Jedyna niesłuszna w niej rzecz to to, że zapomina ile jest warta..`
Ashya_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-16, 10:31   #4974
platynowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 493
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Jestem w ciąży w 9-10 tygodniu.
Moje TSH znacznie się podwyższylo i wynosi 5,21 z 2.21

Po konsultacji z endo kazala mi zwiekszyc dawki z 50 na
naprzemiennie 100 i 75
Czy są tu jakies mamy z niedoczynnością które są lub były w podobnej sytuacji?
Martwię się.
platynowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-16, 14:23   #4975
rinoa_woman
Wtajemniczenie
 
Avatar rinoa_woman
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 413
GG do rinoa_woman
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Cytat:
Napisane przez platynowa Pokaż wiadomość
Jestem w ciąży w 9-10 tygodniu.
Moje TSH znacznie się podwyższylo i wynosi 5,21 z 2.21

Po konsultacji z endo kazala mi zwiekszyc dawki z 50 na
naprzemiennie 100 i 75
Czy są tu jakies mamy z niedoczynnością które są lub były w podobnej sytuacji?
Martwię się.
Miałam podobnie gdy zaszlam w ciaze tsh powyzej 5. Bralam wtedy 75 dawkę i kontrolowalam tsh co jakis czas. Dziecko urodzilo sie zdrowe. Pilnuj lekow, kontroluj tsh i sluchaj sie lekarza. Bedzie dobrze.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
rinoa_woman jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-16, 14:39   #4976
platynowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 493
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Bardzo Ci dziękuję za odpowiedź .
Dzięki Tobie odzyskałam spokój
platynowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-17, 12:28   #4977
Michal1999xl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 9
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

U mnie są pierwsze efekty leczenia.Ostatnio miałem wynik TSH 9,5 zwiększono mi dawkę na 1 tabletkę letroxu ,i teraz po miesiącu mam wynik 4,8.Więc idzie ku dobremu.
Niestety okazało się,że mam duży brak witaminy D3 (dobrze,że ktoś na forum polecił mi zbadać).
Mam nadzieję,że jak uzupełnię witaminę,to wrócą mi siły.

Edytowane przez Michal1999xl
Czas edycji: 2019-11-17 o 12:29
Michal1999xl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-17, 12:51   #4978
rinoa_woman
Wtajemniczenie
 
Avatar rinoa_woman
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 413
GG do rinoa_woman
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Cytat:
Napisane przez Michal1999xl Pokaż wiadomość
U mnie są pierwsze efekty leczenia.Ostatnio miałem wynik TSH 9,5 zwiększono mi dawkę na 1 tabletkę letroxu ,i teraz po miesiącu mam wynik 4,8.Więc idzie ku dobremu.
Niestety okazało się,że mam duży brak witaminy D3 (dobrze,że ktoś na forum polecił mi zbadać).
Mam nadzieję,że jak uzupełnię witaminę,to wrócą mi siły.
Strasznie wysoki ten poziom TSH miałeś. Jaką bierzesz dawkę leku? Jeśli chodzi o wit D to poproś swojego endo żeby zapisał Ci większą dawkę witaminy. Ja biorę Devikap 15000 jednostek, bo taka bez recepty to chyba maksymalnie jest 2000.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
rinoa_woman jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-17, 18:29   #4979
Michal1999xl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 9
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

rinoa_woman
Obecnie biorę letrox 75 jedną tabletkę,a wcześniej brałem letrox 50 pół tabletki.
Jak zgłosiłem się do endokrynologa pierwszy raz,to miałem TSH powyżej 5.Dostałem na początek pół tabletki letroxu 50 i po miesiącu skoczył mi wynik na ponad 9.Wtedy endokrynolog przepisała mi letrox 75 całą tabletkę,i zeszło mi do 4.8.
Odnośnie witaminy D,to tak zrobię i poproszę o przepisanie na receptę,bo mam wynik witaminy D3-10,1,więc potrzeba solidnego uzupełnienia.
Michal1999xl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-12, 18:08   #4980
Michalina724
Raczkowanie
 
Avatar Michalina724
 
Zarejestrowany: 2019-04
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 112
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

cześć
byłam w piątek na badaniach i moje wyniki są złe:
TSH: 3,05
FT3: 3,16
FT4: 1,24

do endokrynologa idę dopiero w lutym, to pierwszy termin!! Chyba że znacie i polecicie jakiegoś endokrynologa w Poznaniu, który mnie przyjmie szybciej i nie za miliony monet

Czy te wyniki są powodem do niepokoju? denerwuje sie jak cholera, mam 24 lata.
Michalina724 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-12-17 19:28:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:39.