mloda a lysa? :( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-12-01, 18:43   #1
majkelka97
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3

mloda a lysa? :(


Witam serdecznie, wiem że było tu juz dużo takich wątków ale nie wiele się doczytałam więc zaczynam ponownie.
A więc mam 16 lat i strasznie wypadają mi włosy, ale to okropnie. Zawsze miałam duużo grubych włosów aż ciężko było mi je nosić. Każdy mi zazdrościł aż tu nagle zaczęły się sypać. Byłam u kilku dermatologow, endokrynologa, byly badania na anemię, tarczycę ale nic testosteron moze wyszedl troche wyższy ale wydaje mi się że to nie to. Miałam jakieś badania na estradiol bo endokrynolog uwazal ze jest go za malo ale po badaniu wyszedl w normie.
Zauwazylam ze wlosy szybko się przetłuszczają, głowa swędzi, nawet dziwnie cuchnie zaraz drugiego dnia po umyciu czuć dziwny zapach. W dodatku jak zrobię wysoko koka/kucyka to potem glowa zaczyna bardzo boleć. Dermatolog zrobila mi jakis "test" na skorę głowy i stwierdzila ze nie powinny wypadac chorobowo, ze skora wyglada ok i to raczej nie jest spowodowane chorobą a stresem. Ale dla mnie to niemozliwe ze przez stres AZ tak wypadaly by wlosy, a potrafię siedzieć w szkolę i co chwilę zdejmować garście wlosow ze swetra. Bardzo niepokoi mnie ten zapach i swędzenie ale w zasadzie nie tworzą mi sie jakieś strupki. Jak dotknę skory glowy to tak jakbym czuła lekki łupież. W dodatku zauwazylam ze skora twarzy, na klatce piersiowej i na karku jest troche tłusta. Nie wiem kompletnie cos sie dzieje, miała moze ktoras z was cos takiego. Pomocy bo ja przechodzę zalamanie nerwowe
majkelka97 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-01, 18:53   #2
chocolate_monster
Zakorzenienie
 
Avatar chocolate_monster
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 3 875
Dot.: mloda a lysa? :(

Nie wiem jak Ci pomóc, ale nie bagatelizowałabym testosteronu, to chyba najczęstszy czynnik przy wypadaniu włosów. Powodów może być kilka, a poprawa może się pojawić po wyeliminowaniu już jednego z nich. Ja bym udała się do specjalisty i podjęła leczenie związane z testosteronem.
chocolate_monster jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-01, 19:27   #3
niezawodny28
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 27
Dot.: mloda a lysa? :(

Myślę że czas zmienić dermatologa bo obecny jest idiotą. Co to w ogóle znaczy? "Nie powinny wypadać", ona ma wiedzieć dlaczego wypadają jak nie wie to sprawdzić.
niezawodny28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-04, 20:20   #4
Aneczka:}
Raczkowanie
 
Avatar Aneczka:}
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Woj. podkarpackie
Wiadomości: 75
Dot.: mloda a lysa? :(

Nie jestem lekarzem ani też nie mogę ocenić Cię przez int.

Faktycznie powinnaś zmienić lekarza to po pierwsze.

Testosteronu tez nie bagatelizować tylko wyleczyć niezgodności.

Ale co do Twoich włosów to mam pewne podejrzenia, bo łupiez powoduje wypadanie włosów, nie sypie Ci się z głowy biały łupież, ale włosy Ci się tłuszczą no i brzydko pachną czyli nadmierna produkcja sebum pewnie, może masz łupież pstry czyli taki, który się nie sypie tylko jest właśnie na skorze glowy i on zatyka te mieszki przez to wlosy sie przetluszczaja i wypadaja.
Pieszesz tez ze masz tlustawe na klatce piersiowej i karku, on tez wystepuje tam.

Dobry dermatolog ma taka specjalna lampe, ktora sie swieci na glowe itd itp i ona weryfikuje wlasnie czy ten lupiez jest czy nie, czy cos jakies zmiany.

Ja mialam taki lupiez wiec wiem jak to jest no i ze te lampy istnieja, bylam u dermatologa prywatnie i normalnie w formie wizyty mi sprawdzul stan skory ta lampa.

Przepisal szampony, wcierki i wypadanie zniknelo.

On niestety lubi nawracac ponoc wiec profilaktycznie trzeba uzywac przeciwlupiezowych szampnoow bezposrednio na lupiez pstry przez pare dni co jakis czas.

No i nie stresuj sie tak, bo przez to, ze sie stresujesz, ze wypadaja to one wypadaja drugie tyle wiecej
__________________
Ania
Aneczka:} jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-04, 21:57   #5
majkelka97
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3
Dot.: mloda a lysa? :(

Cytat:
Napisane przez Aneczka:} Pokaż wiadomość
Nie jestem lekarzem ani też nie mogę ocenić Cię przez int.

Faktycznie powinnaś zmienić lekarza to po pierwsze.

Testosteronu tez nie bagatelizować tylko wyleczyć niezgodności.

Ale co do Twoich włosów to mam pewne podejrzenia, bo łupiez powoduje wypadanie włosów, nie sypie Ci się z głowy biały łupież, ale włosy Ci się tłuszczą no i brzydko pachną czyli nadmierna produkcja sebum pewnie, może masz łupież pstry czyli taki, który się nie sypie tylko jest właśnie na skorze glowy i on zatyka te mieszki przez to wlosy sie przetluszczaja i wypadaja.
Pieszesz tez ze masz tlustawe na klatce piersiowej i karku, on tez wystepuje tam.

Dobry dermatolog ma taka specjalna lampe, ktora sie swieci na glowe itd itp i ona weryfikuje wlasnie czy ten lupiez jest czy nie, czy cos jakies zmiany.

Ja mialam taki lupiez wiec wiem jak to jest no i ze te lampy istnieja, bylam u dermatologa prywatnie i normalnie w formie wizyty mi sprawdzul stan skory ta lampa.

Przepisal szampony, wcierki i wypadanie zniknelo.

On niestety lubi nawracac ponoc wiec profilaktycznie trzeba uzywac przeciwlupiezowych szampnoow bezposrednio na lupiez pstry przez pare dni co jakis czas.

No i nie stresuj sie tak, bo przez to, ze sie stresujesz, ze wypadaja to one wypadaja drugie tyle wiecej
A jakie, jesli moge wiedziec, szampony i wcierki lekarz ci przepisal? interesuje mnie co pomoglo ci sie tego pozbyc
majkelka97 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-05, 10:21   #6
Aneczka:}
Raczkowanie
 
Avatar Aneczka:}
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Woj. podkarpackie
Wiadomości: 75
Dot.: mloda a lysa? :(

Ja miałam wcierki na receptę, szampon też.

Z tym najlepiej wybrać się do lekarza.

Wiem, że nawet zwykły Nizoral może być stosowany w przypadku łupieżu pstrego m(podana instrukcja użytkowania na ulotce, przez kilka kolejnych dni codziennie chyba...), ale on na pewno ma niższą dawkę niż ter na receptę.

Wiem też, ze jak ma się ten łupież to nie warto stosowac żadnych wcierek np przeciw wypadaniu, bo to nic nie pomoże gdyż ten łupież wszystko "zatyka".

Wybierz się do dermatologa i zwróć mu na to uwagę, ze podejrzewasz takie coś, ja nie napisze Ci jakich leków używałam, bo nie jestem jedną z tych "bab", które bawią się w lekarza po wizycie u niego i wszystkie rozumy pozjadały, bo znają kilka nazw antybiotyków czy specyfików, lekarz dobiera leki indywidualnie dla każdego pacjenta.

Jedynie co moge polecić Ci od siebie jeśli Ty w ogóle masz ten łupież to pomocny jest szampnon Capitis Duo, on jest bez recepty ja widziałam po nim poprawę więc warto spróbować, ale i tak wybrałabym się do dermatologa.
__________________
Ania

Edytowane przez Aneczka:}
Czas edycji: 2013-12-05 o 10:24
Aneczka:} jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-05, 18:56   #7
Natalenia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 63
Dot.: mloda a lysa? :(

Poproś kogoś aby sprawdził Ci skórę głowy bo może faktycznie masz łupież i ode tego skóra Cię swędzi, szybciej się przetłuszcza i wypadają Ci włosy, Możesz kupić w aptece szampon Nizoral, jest skuteczny w walce z łupieżem, jeśli to nie pomoże wybierz się do innego lekarza. Możesz również robić płukanki z pokrzywy po umyciu włosów.
Natalenia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:10.