Problemy z okolicami ust - WĄTEK GŁÓWNY - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-05-20, 13:32   #1
ggoraa
Zadomowienie
 
Avatar ggoraa
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: nibylandia
Wiadomości: 1 498
Cool

schodzaca skora z ust


od ponad roku mam problem z ustami. caly czas schodzi mi z nich skora. wygladaj jak popekane . stosowalam juz wazeline, intesywnie nawizajace pomadki, rozne kremy i nic. nie moge uzywac szminek, bo od razu usta wygladaja jak wyschniete i popekane. juz nie wiem co robic. pozmozcie
ggoraa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-20, 13:52   #2
Auryna
Raczkowanie
 
Avatar Auryna
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 377
GG do Auryna
Red face Dot.: schodzaca skora z ust

moje usta wyglądały w podobny sposób po szminkach Avonu :fou: masakra. W aptece kupiłam Chap Stick i po problemie, od tej pory nie straszne mi były zimowe chłody Nie pomogły wcześniej kupione np. Bebe, Neutrogena (!), Nivea.
Auryna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-20, 14:25   #3
Eliza_DB
Raczkowanie
 
Avatar Eliza_DB
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 208
GG do Eliza_DB
Dot.: schodzaca skora z ust

może stosujesz jakies prepartay do twarzy ze złuszczającymi kwasami, albo coś takiego? Ja po kuracji a Retin A muszę sobie zafundowywać kurację odbudowującą usta. W ciagu dnia (kiedy nikt mnie nie widzi grubo kremem Nivea, tym tlustym), na dzień Tisane, na noc maść ochronna z witaminą A, a do upiększania tylko tłuste błyszczyki, żadnych szminek, bo i wysuszają i nie wygladają za dobrze przy takich skórach wiszących na ustach
Eliza_DB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-20, 17:32   #4
ggoraa
Zadomowienie
 
Avatar ggoraa
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: nibylandia
Wiadomości: 1 498
Cool Dot.: schodzaca skora z ust

niestety nie stosuje zadnych takich kremow jak robie makijaz to omijam usta, zeby nie ubrudzic fluidem. nawet jak posmaruje kremem nivea, to wazy mi sie na ustach i robi mi sie w kacikach taki osad. juz nie wiem co robic.
ggoraa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-04, 16:48   #5
Szafirek20
Raczkowanie
 
Avatar Szafirek20
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 92
Dot.: schodzaca skora z ust

Nie wiem skad to sie bierze, ale mam identycznie! Wlasciwie po nocy to schodzi mi lekko skora, a o szminkach nie ma mowy! Polecam Ci pomadki Flos lek - z masłem karite - super, wole od wszelkich nivea i innych takich. Dobrze natłuszcza suche usta. A niestety na ta skore to za wiele nie pomoge, bo sama tak mam i nie wiem, moze to brak jakichs witamin?
Szafirek20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-06, 17:43   #6
krowianka
BAN stały
 
Avatar krowianka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 65
Dot.: schodzaca skora z ust

A ja ci polecam wizyte u deramtologa, skoro to juz tak dlugo trwa!Wydaje mi sie ze to moze byc uczulenie np ...na jakis skladnik pasty do zebow.Moze tu trzeba zadzialac czym od wewnatrz anie tylko pomadkami i wzelina.

pozdrawiam
krowianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-06, 18:43   #7
Milka1981
Raczkowanie
 
Avatar Milka1981
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 86
Dot.: schodzaca skora z ust

Jesli balsam do ust Tisane nie pomoze to trzeba koniecznie isc do lekarza (do kupienia w aptekach).
Milka1981 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-06-06, 21:28   #8
ggoraa
Zadomowienie
 
Avatar ggoraa
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: nibylandia
Wiadomości: 1 498
Cool Dot.: schodzaca skora z ust

dzieki za pomoc i porady . chyba sie wybiore do dermatologa, ale dopiero w sierpniu, bo nie jestem w polsce. zaczne lykac witaminki- moze pomaga . jeszcze raz dzieki
ggoraa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-07, 18:50   #9
UkrytyPodNickiem
Raczkowanie
 
Avatar UkrytyPodNickiem
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 295
Dot.: schodzaca skora z ust

wydaje mi sie ze jest to spowodowane tym ze za duzo sie uzywa wszelkiego rodzaju pomadek sradek itp.niech usta odpoczna niech same zaczna "pracowac" i blyszczec naturalnie.....nie dodajac sobie nie uzywam niczego do ust a zawsze mam ladnego koloru i bez problemów
UkrytyPodNickiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-08, 16:47   #10
Isahra
Raczkowanie
 
Avatar Isahra
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Bytom
Wiadomości: 147
Dot.: schodzaca skora z ust

No.. "UkrytyPodNickiem" gratuluje bezproblemowych i ladnych ust Ale nie zawsze jest to takie proste. Gdy mamy problem, nie czekamy z zalozonymi rekami az minie, tylko cos z nim robimy.
Mam podobny problem, czesto choruje na zatoki, przez co praktycznie ciagle (a juz z pewnoscia w nocy) oddycham przez usta.. ktore baardzo czesto sa suche i schodzi z nich skora. A takze uzywam kosmetykow do cery tlustej.. zatem niejednokrotnie wysuszajacych :| Aby uniknac problemu suchych/spekanych ust, smaruje je miodem ew. pomadkami miodowymi (z apteki).
Isahra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-08, 17:15   #11
UkrytyPodNickiem
Raczkowanie
 
Avatar UkrytyPodNickiem
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 295
Dot.: schodzaca skora z ust

Cytat:
Napisane przez Isahra
No.. "UkrytyPodNickiem" gratuluje bezproblemowych i ladnych ust Ale nie zawsze jest to takie proste. Gdy mamy problem, nie czekamy z zalozonymi rekami az minie, tylko cos z nim robimy.
Mam podobny problem, czesto choruje na zatoki, przez co praktycznie ciagle (a juz z pewnoscia w nocy) oddycham przez usta.. ktore baardzo czesto sa suche i schodzi z nich skora. A takze uzywam kosmetykow do cery tlustej.. zatem niejednokrotnie wysuszajacych :| Aby uniknac problemu suchych/spekanych ust, smaruje je miodem ew. pomadkami miodowymi (z apteki).
dziekuje!jezeli u mnie wystapi problem to nie czekam ale działam.miod faktycznie jest the best !!! te wszelkie pomadeczki za 1zl z kiosku to badziewie jakich mało !
UkrytyPodNickiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-06-16, 10:11   #12
k-n
Wtajemniczenie
 
Avatar k-n
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 496
Dot.: schodzaca skora z ust

Na schodzącą skórę z ust pomógł mi krem oliwkowy Ziaja, wystarczy że raz dziennie nałoże cieniutką warstewkę a usta są naprawdę gładkie i nie ma mowy o jakimkolowiek wysuszeniu Polecam
k-n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-16, 12:43   #13
ggoraa
Zadomowienie
 
Avatar ggoraa
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: nibylandia
Wiadomości: 1 498
Cool Dot.: schodzaca skora z ust

niestety. ani miod nie pomogl, ani zadne pomadki ( i to nie za 1 zl z kiosku, tylko za 5 funtow z asdy). no i sie pogorszylo. a ze nie nie lubie miec suchej skory na ustach, to poprostu ja odrywam. efekt? krew i ranki moze dlatego tak sie dzieje, ze czesto oblizuje usta? niestety narazie zadna wizyta u lekarza odpada...boje sie ze skorka na moich ustach juz tak sie przyzwyczaila do tego i bedzie zlazic non stop.
ggoraa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-16, 16:46   #14
natasza2
Raczkowanie
 
Avatar natasza2
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Lbn
Wiadomości: 134
Dot.: schodzaca skora z ust

Ja tez miałam ten sam problem odkąd tylko pamiętam. Ale mam już wreszcie święty spokój. Zakupiłam pomadkę ochronną nivea med. Na początku przy częstym i gęstym smarowniu pomogło, poźniej znowu zaczęło sie coś dziać, ale ciagle smarowałam i potem jak problem zniknął tak nie mam go do tej pory, a ustka jak maliny Polecam, może Tobie tez pomoże
natasza2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-20, 02:13   #15
vanilla_sky
Zakorzenienie
 
Avatar vanilla_sky
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 3 039
dziwna skora wokol ust

zakladam ten watek w nadziei, ze ktos moze mial cos podobnego... moze powiecie mi co robic, bo juz mi rece opadaja.
od kilku miesiecy mam dziwnie spierzchnieta i czerwona skore ust i dookola ust.
roznie bywa, czasem jest to mniej widoczne, ale w krytycznych dniach to bylo tak straszne, ze nie moglam wyjsc z domu. szczypiaca, czerwona skora, luszczaca sie, na ustach powstawaly nawet male ranki tam, gdzie zeszlo wiecej skory.
rano budzilam sie z bolacymi i napuchnietymi wargami
w koncu poszlam do lekarza i zapisal mi antybiotyk i w miare delikatna masc sterydowa. bralam antybiotyki 5 dni i smarowalam mascia dwa razy dziennie (staralam sie uzywac malutko, bo naczytalam sie o skutkach ubocznych sterydow)
pomoglo, ale jak tylko skonczylam kuracje, wszystko zaczelo bardzo stopniowo powracac. juz nie wiem, co robic, dosc mam ludzi pytajacych: a co ci sie stalo?
pojde jeszcze raz do lekarza, ale moze ktos z was mial cos podobnego, moze sie czegos pozytecznego dowiem...


Edytowane przez vanilla_sky
Czas edycji: 2006-02-05 o 09:45
vanilla_sky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-20, 08:25   #16
justiiii
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 41
Dot.: dziwna skora wokol ust

ja mam cos podobnego ...jeszcze mi dochodza w kacikach ust blami czerowne...tez szczypie ale do lekarza sie z tym dopiero wybieram w przyszlym tygodniu....
justiiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-20, 09:10   #17
czekoladka21
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladka21
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 12 861
GG do czekoladka21
Dot.: dziwna skora wokol ust

to moze byc dermatoza okoloustna albo wirusowa opryszczka, ja mialam takie cos na calej brodzie i wokol ust, teraz skonczylam 2 miescieczne leczenie i jest ok, skora jak nowa tylko troszke wysuszona. Sprobuj kupic metronidazol w aptece(jest na recepte), ale najlepiej idz do dobrego dermatologa, W zadnym wypadku nie polacam masci sterydowej bo one dzialaja ale krotkotrwale, u mnie dermatoza byla wlasnie spowodowana przez masc sterydowa ktora nieswiadomie stosowalam przez 5 lat!
czekoladka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-20, 19:12   #18
vanilla_sky
Zakorzenienie
 
Avatar vanilla_sky
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 3 039
Dot.: dziwna skora wokol ust

Cytat:
Napisane przez justiiii
ja mam cos podobnego ...jeszcze mi dochodza w kacikach ust blami czerowne...tez szczypie ale do lekarza sie z tym dopiero wybieram w przyszlym tygodniu....
justiii, to podziel sie wrazeniami, ja tez bede probowala do lekarza sie wybrac w przyszlym tygodniu, mam nadzieje, ze cos mi poradzi, bo znowu sie robi coraz gorzej
vanilla_sky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-20, 19:16   #19
vanilla_sky
Zakorzenienie
 
Avatar vanilla_sky
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 3 039
Dot.: dziwna skora wokol ust

Cytat:
Napisane przez czekoladka21
to moze byc dermatoza okoloustna albo wirusowa opryszczka, ja mialam takie cos na calej brodzie i wokol ust, teraz skonczylam 2 miescieczne leczenie i jest ok, skora jak nowa tylko troszke wysuszona. Sprobuj kupic metronidazol w aptece(jest na recepte), ale najlepiej idz do dobrego dermatologa, W zadnym wypadku nie polacam masci sterydowej bo one dzialaja ale krotkotrwale, u mnie dermatoza byla wlasnie spowodowana przez masc sterydowa ktora nieswiadomie stosowalam przez 5 lat!
poczytalam sporo o tej dermatozie na forum i bylam pewna, ze dermatoza to raczej jakby pryszcze i grudki w tych okolicach?
u mnie to zlazaca, luszczaca sie sucha skora, ktora dodatkowo jest czerwona, zupelnie to nie wyglada jak pryszcze ani nic.. opryszczka to raczej pecherzyki, nie?
ten metronidazol to jaki rodzaj masci, jakas antybiotykowa? postaram sie cos sobie na to zalatwic, mieszkam w stanach wiec do tej masci nie dotre na razie, ale zobaczymy co lekarz powie...
masc sterydowa juz odstawilam, stosowalam tylko przez jakis tydzien i bardzo cieniutka warstewke, dodatkowo masc byla o srednim stezeniu wiec mam nadzieje, ze to nie sterydy zawinily.
dzieki dziewczyny za rady. jestem przybita, nie chce mi sie teraz nikomu na oczy pokazywac
vanilla_sky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-11-20, 19:25   #20
Izus86
Raczkowanie
 
Avatar Izus86
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 482
GG do Izus86
Dot.: dziwna skora wokol ust

moim zdaniem powinnaś sie wybrać znów do dermatologa i on niech ci przepisze inny antybiotyk lub masc ze sterydami....... ja osobiście sie nie spotkałam z takim czyms ale gdy moja mama miała jakaś alergie na buzi to właśnie miała cos takiego ze gdy uzywała tej masci ze sterydami to było ok ale gdy skonczyła uczulenie wracało no i wkoncu zmieniła maść (niestety kilkakrotnie bo nie wszystkie pasowały) która na tyle pasowała ze juz jej nie wróciło.....Aha i moze przy takim czyms lepiej myc buzie...woda przegotowana bo nie ma tyle chemi wtedy w wodzie któa moze podrażniać te miejsca na około ust...przynajmniej moja mama musiała przy uczuleniu....i wiem tez ze nie smarowała buzi kremami do twarzy jedynie maścia ....Wiem ze nie znam sie na tym tak jak lekarz dermatolog ale moze pomogłam choc troszeczke
Izus86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-20, 19:29   #21
natasza2
Raczkowanie
 
Avatar natasza2
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Lbn
Wiadomości: 134
Dot.: dziwna skora wokol ust

Vanilla, a moze to wina pasty do zębów? Czasami i tak bywa, o czym przekonałam sie na własnych ustach niestety.
__________________
pzdr
natasza2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-20, 19:42   #22
vanilla_sky
Zakorzenienie
 
Avatar vanilla_sky
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 3 039
Dot.: dziwna skora wokol ust

Cytat:
Napisane przez Izus86
moim zdaniem powinnaś sie wybrać znów do dermatologa i on niech ci przepisze inny antybiotyk lub masc ze sterydami....... ja osobiście sie nie spotkałam z takim czyms ale gdy moja mama miała jakaś alergie na buzi to właśnie miała cos takiego ze gdy uzywała tej masci ze sterydami to było ok ale gdy skonczyła uczulenie wracało no i wkoncu zmieniła maść (niestety kilkakrotnie bo nie wszystkie pasowały) która na tyle pasowała ze juz jej nie wróciło.....Aha i moze przy takim czyms lepiej myc buzie...woda przegotowana bo nie ma tyle chemi wtedy w wodzie któa moze podrażniać te miejsca na około ust...przynajmniej moja mama musiała przy uczuleniu....i wiem tez ze nie smarowała buzi kremami do twarzy jedynie maścia ....Wiem ze nie znam sie na tym tak jak lekarz dermatolog ale moze pomogłam choc troszeczke
dzieki izus, to mi daje nadzieje, zebyscie widzialy jak sie dzis obudzilam, to na zdjeciu to malutki pikus, teraz mam dookola ust taka wielka czerwona obwodke schodzacej skory
a czy Twoja mama nie smarowala kremem calej twarzy, czy tylko tych miejsc? i jaka masc stosowala do smarowania twarzy?
vanilla_sky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-20, 19:42   #23
vanilla_sky
Zakorzenienie
 
Avatar vanilla_sky
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 3 039
Dot.: dziwna skora wokol ust

Cytat:
Napisane przez natasza2
Vanilla, a moze to wina pasty do zębów? Czasami i tak bywa, o czym przekonałam sie na własnych ustach niestety.
paste do zebow zmienilam i nic nie pomoglo
vanilla_sky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-26, 01:29   #24
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Post Dot.: dziwna skora wokol ust

Minelo juz pare dni od kiedy byla mowa o tym ale.....podobny problem miala znajoma,u ktorej w ten sposob doszlo do uczulenia od blyszczyka a potem od kremu.Moze uzywalas jakiegos mazidelka do ust?ktore spowodowalo taki odczyn alergiczny?
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-26, 08:00   #25
vanilla_sky
Zakorzenienie
 
Avatar vanilla_sky
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 3 039
Dot.: dziwna skora wokol ust

poszlam z tym znowu do lekarza i biedny nie wiedzial skad to sie wzielo.
nagle, ni z tego ni z owego, zaczelo sie goic
skora ciagle jest sucha i swedzi - ale zdecydowanie sie goi.
nie mam pojecia, co bylo powodem tego szalenstwa. zaczelam uzywac kremow i blyszczykow i swinstwo nie powraca..
vanilla_sky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-26, 14:31   #26
oliczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 402
Dot.: dziwna skora wokol ust

To zapalenie okołoustne. Ja miałam identycznie. Wyleczyłam się Zinerytem. To antybiotyk stosowany miescowo. Ja miałam naprawdę tragicznie obsypane okolice wokół ust, aż tak że jeść nie mogłam.
Biegnij po receptę na Zineryt i zobaczysz że wszystko pięknie ci zejdzie i zapomnisz o problemie (tylko trzeba nawilżać/natłuszczaće te miejsca, bo on wysusza)
oliczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-26, 14:55   #27
siwunia_13
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 6
Dot.: dziwna skora wokol ust

Ja mam to samo byłam z tym jakieś 3 dni temu u dermatologa...Pani przepisała mi maść Elidel i tabletki...Cetrizen...3 dni i nie ma po tym śladu
siwunia_13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-26, 19:13   #28
vanilla_sky
Zakorzenienie
 
Avatar vanilla_sky
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 3 039
Dot.: dziwna skora wokol ust

dziewczyny, a jak wasi dermatolodzy tlumaczyli powstanie tego czegos?
mi na szczescie zeszlo, ale skora w tym miejscu jest sucha i troszku schodzi. natluszczam to wiec wazelina... do tego niesamowicie wrecz swedzi, tocze ze soba wlasnie walke, coby sie nie drapac za bardzo
vanilla_sky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-27, 13:09   #29
Izus86
Raczkowanie
 
Avatar Izus86
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 482
GG do Izus86
Dot.: dziwna skora wokol ust

Cytat:
Napisane przez vanilla_sky
dzieki izus, to mi daje nadzieje, zebyscie widzialy jak sie dzis obudzilam, to na zdjeciu to malutki pikus, teraz mam dookola ust taka wielka czerwona obwodke schodzacej skory
a czy Twoja mama nie smarowala kremem calej twarzy, czy tylko tych miejsc? i jaka masc stosowala do smarowania twarzy?
moja mama to miała przechlapane bo zrobiło jej sie obok noska a potem jej sie to bardzo rozlewało i wkoncu miała na większosci twarzy ale smarowała te miejsce gdzie miała to uczulenie ...kurcze nie pamietam jakiej maści uzywała..Metro-cos tam......naprawde nie potrafie sobie przypomniec
Izus86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-27, 16:40   #30
vanilla_sky
Zakorzenienie
 
Avatar vanilla_sky
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 3 039
Dot.: dziwna skora wokol ust

Cytat:
Napisane przez Izus86
moja mama to miała przechlapane bo zrobiło jej sie obok noska a potem jej sie to bardzo rozlewało i wkoncu miała na większosci twarzy ale smarowała te miejsce gdzie miała to uczulenie ...kurcze nie pamietam jakiej maści uzywała..Metro-cos tam......naprawde nie potrafie sobie przypomniec
pewnie to, o czym pisala czekoladka - metronidazol
vanilla_sky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-03-31 11:57:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:53.