Oryginał czy podróbka? Część V - Strona 60 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-05-02, 08:37   #1771
sensitive17
Rozeznanie
 
Avatar sensitive17
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: południowa Polska
Wiadomości: 610
Dot.: Wiarygodne perfumerie internetowe cz. II (lista w pierwszym poście)

Cytat:
Napisane przez AdaRS Pokaż wiadomość
Czy moje perfumy są oryginalne?
Wyglądają ok. Pierwsza wersja tych perfum wyszła z szklanym spodem , druga już z czarnym. Jednakże zapach nie uległ zmianie, ponieważ L'Interdit ,to limitowana edycja Givenchy i już w tej chwili produkcja ich się kończy.
Jeśli chodzi o Sephora , to zdarzyło mi się ,że zapach się różnił. Okazało się ,że zamówiony przeze mnie flakon Chanel Allure w sprawdzonej perfumerii pachniał jak najbardziej prawidłowo ,a w Sephora był zwyczajnie zepsuty. Tam jest po prostu dużo światła, ciepło i akurat ta marka stoi na półkach długi czas.
Jeśli kupiłaś w zaufanej perfumerii jako produkt pełnowartościowy , to nie ma praktycznie szans ,żeby to nie był oryginał.

---------- Dopisano o 09:37 ---------- Poprzedni post napisano o 09:34 ----------

Cytat:
Napisane przez thaprincezz Pokaż wiadomość
Dziewczyny badzo prosze o pomoc przy weryfkacji ... ja nie mam co do nich watpliwosci ale znajoma niepokoi dno flakonu, mowi ze powinno byc grubsze (ja widzialam juz nawet na rozbiorkach na wizazu code z identycznym dnem)
Mam wersje 50ml. i dno faktycznie jest nieco grubsze. Jednak może 75ml miało cieńsze dno Ogólnie flakon wygląda tak samo.
__________________
I poznałam wartość każdego uścisku dłoni, każdego spojrzenia w oczy. Każdego "dzień dobry" i "do widzenia". Każdego uśmiechu . Miałam to szczęście... Zobaczyłam Człowieka w człowieku.
sensitive17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-03, 07:00   #1772
AdaRS
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 11
Dot.: Wiarygodne perfumerie internetowe cz. II (lista w pierwszym poście)

Cytat:
Napisane przez sensitive17 Pokaż wiadomość
Wyglądają ok. Pierwsza wersja tych perfum wyszła z szklanym spodem , druga już z czarnym. Jednakże zapach nie uległ zmianie, ponieważ L'Interdit ,to limitowana edycja Givenchy i już w tej chwili produkcja ich się kończy.
Jeśli chodzi o Sephora , to zdarzyło mi się ,że zapach się różnił. Okazało się ,że zamówiony przeze mnie flakon Chanel Allure w sprawdzonej perfumerii pachniał jak najbardziej prawidłowo ,a w Sephora był zwyczajnie zepsuty. Tam jest po prostu dużo światła, ciepło i akurat ta marka stoi na półkach długi czas.
Jeśli kupiłaś w zaufanej perfumerii jako produkt pełnowartościowy , to nie ma praktycznie szans ,żeby to nie był oryginał.

---------- Dopisano o 09:37 ---------- Poprzedni post napisano o 09:34 ----------



Mam wersje 50ml. i dno faktycznie jest nieco grubsze. Jednak może 75ml miało cieńsze dno Ogólnie flakon wygląda tak samo.
Bardzo Ci dziękuję. �� A gdzie mogę sprawdzić orientacyjna datę produkcji lub przydatności?
AdaRS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-03, 07:10   #1773
Olushka
Zakorzenienie
 
Avatar Olushka
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Downtown
Wiadomości: 15 219
Dot.: Wiarygodne perfumerie internetowe cz. II (lista w pierwszym poście)

Cytat:
Napisane przez AdaRS Pokaż wiadomość
Bardzo Ci dziękuję. �� A gdzie mogę sprawdzić orientacyjna datę produkcji lub przydatności?
Świeżomierz: https://www.dolce.pl/dataprodukcji/


Wysłane z iPhone'a
__________________
12.2015

redukcja od 05.2023
68 - 67 - 66 - 65 - 64 - 63 - 62 - 61 - 60 - 59 - 58
Olushka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-03, 11:32   #1774
3eef048cd73ce499df76a24f71dd01843bb9a910_606650721e0c8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 12 076
Dot.: Wiarygodne perfumerie internetowe cz. II (lista w pierwszym poście)

Cytat:
Napisane przez AdaRS Pokaż wiadomość
Bardzo Ci dziękuję. �� A gdzie mogę sprawdzić orientacyjna datę produkcji lub przydatności?
Nie ma czegoś takiego jk data przydatności w przypadku perfum. Dobrze przechowywane i przez 50 lat nie zepsują się, a skrajnie nieodpowiednio przechowywane i w 3 miesiące się zepsują
3eef048cd73ce499df76a24f71dd01843bb9a910_606650721e0c8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-07, 17:01   #1775
tutaj
Zakorzenienie
 
Avatar tutaj
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 500
Dot.: Wiarygodne perfumerie internetowe cz. II (lista w pierwszym poście)

cześć,
mam spore wątpliwości co do oryginalności Chanel Chance Tendre z Emag.
Kołnierz z nasady atomizera ściągnął się bardzo łatwo, korek jest jakby spękany,a kod nie jest wybity z boku dna, ale jeszcze na ściance butelki.
Rurka ładna, cienka, ale nie dosięga dna, a blaszka na spodzie jakaś niechlujna.
Zgadzacie się, podróba?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_20190507_174926.jpg (45,2 KB, 50 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_20190507_174915.jpg (66,2 KB, 53 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_20190507_174852.jpg (57,5 KB, 53 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_20190507_174843.jpg (57,2 KB, 55 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_20190507_174829.jpg (49,6 KB, 52 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_20190507_174816.jpg (39,3 KB, 40 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_20190507_174755.jpg (94,8 KB, 55 załadowań)
__________________
tutaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-07, 17:20   #1776
stewardesa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: ostatni bastion obiektywizmu
Wiadomości: 9 515
Dot.: Wiarygodne perfumerie internetowe cz. II (lista w pierwszym poście)

Cytat:
Napisane przez tutaj Pokaż wiadomość
cześć,
mam spore wątpliwości co do oryginalności Chanel Chance Tendre z Emag.
Kołnierz z nasady atomizera ściągnął się bardzo łatwo, korek jest jakby spękany,a kod nie jest wybity z boku dna, ale jeszcze na ściance butelki.
Rurka ładna, cienka, ale nie dosięga dna, a blaszka na spodzie jakaś niechlujna.
Zgadzacie się, podróba?
Możesz zrobić wyraźne zdjęcie spodu?
stewardesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-07, 17:26   #1777
tutaj
Zakorzenienie
 
Avatar tutaj
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 500
Dot.: Wiarygodne perfumerie internetowe cz. II (lista w pierwszym poście)

Cytat:
Napisane przez stewardesa Pokaż wiadomość
Możesz zrobić wyraźne zdjęcie spodu?
Starałam się jak najlepsze.
Zapachu nie próbowałam.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_20190507_182222.jpg (61,9 KB, 68 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_20190507_182218.jpg (62,8 KB, 54 załadowań)
__________________
tutaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-05-07, 17:36   #1778
stewardesa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: ostatni bastion obiektywizmu
Wiadomości: 9 515
Dot.: Wiarygodne perfumerie internetowe cz. II (lista w pierwszym poście)

Cytat:
Napisane przez tutaj Pokaż wiadomość
Starałam się jak najlepsze.
Zapachu nie próbowałam.
Rzeczywiście podróba. Brakuje przecinka między N.Y. a N.Y. A kod z tyłu jaki jest? Wypukły?
stewardesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-07, 18:51   #1779
tutaj
Zakorzenienie
 
Avatar tutaj
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 500
Dot.: Wiarygodne perfumerie internetowe cz. II (lista w pierwszym poście)

Cytat:
Napisane przez stewardesa Pokaż wiadomość
Rzeczywiście podróba. Brakuje przecinka między N.Y. a N.Y. A kod z tyłu jaki jest? Wypukły?
nie, płaski w dotyku.
dziękuję za pomoc. Ciekawe co ze zwrotem.
__________________
tutaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-07, 22:00   #1780
liv87
Guerlain Lover
 
Avatar liv87
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 19 945
Dot.: Wiarygodne perfumerie internetowe cz. II (lista w pierwszym poście)

Cytat:
Napisane przez tutaj Pokaż wiadomość
nie, płaski w dotyku.
dziękuję za pomoc. Ciekawe co ze zwrotem.
Co oni tam porobili z tym Agito

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
2024: 18

2023: 62

liv87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-08, 07:00   #1781
stewardesa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: ostatni bastion obiektywizmu
Wiadomości: 9 515
Dot.: Wiarygodne perfumerie internetowe cz. II (lista w pierwszym poście)

Cytat:
Napisane przez tutaj Pokaż wiadomość
nie, płaski w dotyku.
dziękuję za pomoc. Ciekawe co ze zwrotem.
Osobiście od nich kupowałaś? Czy to od kogoś?

---------- Dopisano o 08:00 ---------- Poprzedni post napisano o 06:24 ----------

Czyli ten flakon był kupiony w Faldo przez eMag? Faldo niestety sprzedaje podróby, było już o tym Pisałam nawet w tej sprawie do Ceneo, bo przecież ich pozostałe sklepy mają oryginały, a takie jak Wenus i Afrodyta już zostały chyba usunięte. Coś tam mieli sprawdzić, ale wiadomo - nie znają się

Edytowane przez stewardesa
Czas edycji: 2019-05-08 o 07:03
stewardesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-05-08, 09:21   #1782
tutaj
Zakorzenienie
 
Avatar tutaj
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 500
Dot.: Wiarygodne perfumerie internetowe cz. II (lista w pierwszym poście)

Cytat:
Napisane przez stewardesa Pokaż wiadomość
Osobiście od nich kupowałaś? Czy to od kogoś?

---------- Dopisano o 08:00 ---------- Poprzedni post napisano o 06:24 ----------

Czyli ten flakon był kupiony w Faldo przez eMag? Faldo niestety sprzedaje podróby, było już o tym Pisałam nawet w tej sprawie do Ceneo, bo przecież ich pozostałe sklepy mają oryginały, a takie jak Wenus i Afrodyta już zostały chyba usunięte. Coś tam mieli sprawdzić, ale wiadomo - nie znają się
Niestety.
Emag to już taka platforma jak allegro, nie można brać w ciemno.
Ciekawa jestem czy da się kasę jakoś odzyskać. Na razie czekam na odzew.
__________________
tutaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-08, 14:27   #1783
hatka
Zadomowienie
 
Avatar hatka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 718
Dot.: Oryginał czy podróbka? Część V

Przecież zwrócić zawsze masz prawo - nie widze powodu, dla którego mialabyś mieć problemy z odzyskaniem kasy


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Fragrantica
hatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-08, 17:32   #1784
KamilBer
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 12
Dot.: Oryginał czy podróbka? Część V

https://www.olx.pl/oferta/sensi-gior...7-IDym6WB.html

Bardzo proszę o weryfikację tych perfum ! Czy to oryginał ? Również proszę w miarę możliwości określić datę ich produkcji . Bardzo proszę o merytoryczne wypowiedzi grono ekspertów , jako ,że sprawa trafiła na policję , a chcę wiedzieć czy mam rację czy druga strona ! Ponadto kiedy były produkowane te perfumy , oraz kiedy wycofane ?

Edytowane przez KamilBer
Czas edycji: 2019-05-08 o 17:35
KamilBer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-08, 18:20   #1785
stewardesa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: ostatni bastion obiektywizmu
Wiadomości: 9 515
Dot.: Oryginał czy podróbka? Część V

Cytat:
Napisane przez KamilBer Pokaż wiadomość
https://www.olx.pl/oferta/sensi-gior...7-IDym6WB.html

Bardzo proszę o weryfikację tych perfum ! Czy to oryginał ? Również proszę w miarę możliwości określić datę ich produkcji . Bardzo proszę o merytoryczne wypowiedzi grono ekspertów , jako ,że sprawa trafiła na policję , a chcę wiedzieć czy mam rację czy druga strona ! Ponadto kiedy były produkowane te perfumy , oraz kiedy wycofane ?
23.04.2003r., to oryginał. Kiedy były wycofane, to może ktoś inny dokładnie wie.

Od razu piszę, że trwałość nie jest wyznacznikiem autentyczności.
stewardesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-08, 18:49   #1786
hathayoga
perfumove love
 
Avatar hathayoga
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 12 640
Dot.: Oryginał czy podróbka? Część V

Cytat:
Napisane przez KamilBer Pokaż wiadomość
https://www.olx.pl/oferta/sensi-gior...7-IDym6WB.html

Bardzo proszę o weryfikację tych perfum ! Czy to oryginał ? Również proszę w miarę możliwości określić datę ich produkcji . Bardzo proszę o merytoryczne wypowiedzi grono ekspertów , jako ,że sprawa trafiła na policję , a chcę wiedzieć czy mam rację czy druga strona ! Ponadto kiedy były produkowane te perfumy , oraz kiedy wycofane ?
KamilBer, możesz napisać co konkretnie budzi twoje wątpliwości?

Sensi wydane zostały w 2002 r. Tak jak pisała stewardesa, kod ze zdjęcia wskazuje na datę produkcji tego konkretnego flakonu 23.04.2003. Np. TU możesz sprawdzić.
Ja miałam Sensi dawno temu, ale ten flakon nie wygląda źle. Żeby stwierdzić, czy np. spód (naklejka) jest w porządku, przydałby się ktoś, kto pokazałby zdjęcia swojego flakonika.
__________________

Kosmetyki

Wish

Edytowane przez hathayoga
Czas edycji: 2019-05-08 o 18:55
hathayoga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-08, 19:01   #1787
KamilBer
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 12
Dot.: Oryginał czy podróbka? Część V

Cytat:
Napisane przez hathayoga Pokaż wiadomość
KamilBer, możesz napisać co konkretnie budzi twoje wątpliwości?
Wypowiedziałem się w taki sposób by nikt nie wiedział czy jestem sprzedawcą czy klientem , jako ,że odpowiedzi tutaj chce potraktować jako finalną weryfikację czy ja czy druga strona ma rację . Dowiedziałem się ,że na tym forum udzielają się osoby będące guru branży perfumeryjnej , dla których weryfikacja nie stanowi problemu , a ich ocena jest jednoznacznie wiarygodna . Dlatego chcę wiedzieć tak naprawdę wszystko o tych perfumach bo jednak policja to być może był o krok za daleko .

Potwierdzę jednak ,że pierwsza osoba weryfikujaca trafiła w sedno : sam zapach i jego trwałość nie są wyznacznikiem oryginalności perfum a taki właśnie zarzut był wysnuty i zrodził obustronną sytuację konfliktową ... ktoś musi się po prostu pokajać swą niewiedzą ! Ot co

Edytowane przez KamilBer
Czas edycji: 2019-05-08 o 19:08
KamilBer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-08, 20:12   #1788
hatka
Zadomowienie
 
Avatar hatka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 718
Dot.: Oryginał czy podróbka? Część V

Sorry, ale dla mnie wypowiedź dziwna - to tylko forum perfumeryjne, nie ma tu żadnych "guru" , czyjaś ocena może być podpowiedzią, ale przecież nie tak, by traktować ją jako dowód w sprawie na policji! I jeszcze te wymogi: proszę określić to, czy tamto. Chcesz mieć ocenę eksperta - cóż, za takie rzeczy się płaci.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Fragrantica
hatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-09, 10:43   #1789
KamilBer
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 12
Dot.: Oryginał czy podróbka? Część V

Wystarczy mi ,że druga strona poczyta odpowiedzi bezstronne ... gdybym wypowiedział się jako konkretna strona transakcji oponent mógłby stwierdzić ,że naprowadziłem osoby odpowiadające w temacie na pasującą mi odpowiedź . A dzięki takiej formie wypowiedzi nie ma takowej groźby . Teraz odpowiem : tak perfumy są oryginalne , acz klientka po otrzymaniu paczki napisała ,ze doszło i jest ok , po czym po trzech dniach sms ,ze perfumy są nie oryginalne , krótko trzymaja i takie tam . Na nic moje tłumaczenia ,żeby zweryfikowała je gdzie tylko chce bo to oryginalny zapach ... po prostu jakbym mówił do ściany . Z rozmowy wywnioskowałem ,ze być moze w przeszłosci używała wersji podrobionej gdyż nie za bardzo rozumiała w jaki sposób weryfikować perfumy . Po czym sprawę zgłosiła na policji . Rozśmeiszyło mnie to , dlatego stwierdziłem ,ze moze opinia innych osób postronnych wreszcie przemówi jej do rozsądku . Za samą reakcje dopiero po 3 dniach nie ma mowy bym się ugiął w temacie .
KamilBer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-05-09, 18:20   #1790
108c410e37025b61f70ac3abf4d6e10fd655bace_6584d32569b20
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 475
Dot.: Oryginał czy podróbka? Część V

Cytat:
Napisane przez KamilBer Pokaż wiadomość
Teraz odpowiem : tak perfumy są oryginalne , acz klientka po otrzymaniu paczki napisała ,ze doszło i jest ok , po czym po trzech dniach sms ,ze perfumy są nie oryginalne , krótko trzymaja i takie tam . Na nic moje tłumaczenia ,żeby zweryfikowała je gdzie tylko chce bo to oryginalny zapach ... po prostu jakbym mówił do ściany . Z rozmowy wywnioskowałem ,ze być moze w przeszłosci używała wersji podrobionej gdyż nie za bardzo rozumiała w jaki sposób weryfikować perfumy . Po czym sprawę zgłosiła na policji . Rozśmeiszyło mnie to , dlatego stwierdziłem ,ze moze opinia innych osób postronnych wreszcie przemówi jej do rozsądku . Za samą reakcje dopiero po 3 dniach nie ma mowy bym się ugiął w temacie .
Dlaczego reakcja po trzech dniach wg ciebie jest niewłaściwa?
Te Sensi wyglądają faktycznie dość dobrze, ale musisz uwzględnić jakość towaru. Jeżeli są nadszarpnięte zębem czasu i nie mają odpowiednich parametrów, to pretensje klienta są uzasadnione.
Tym bardziej, że nie jest to znowu taki unikat a cena była dość wyśrubowana. Czasem trzeba użyć perfum kilka razy, aby móc sprecyzować odczucia, że np. chyba zalatują lekko alkoholem, chyba są zwietrzałe bo bardzo krótko je czuć lub że niektóre nuty są niewyczuwalne. Trzy dni to akurat nie jest długo.

Zarzut o tyle może być niewłaściwy, że nie jest to oryginał, ale już zarzut, że są zleżałe należałoby uwzględnić w dyskusji.
Sprzedawca zagwarantował, że zapach jest prawidłowy, ale perfumy mają około 15 lat więc sprawa na pewno nie jest oczywista.
108c410e37025b61f70ac3abf4d6e10fd655bace_6584d32569b20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-09, 19:16   #1791
KamilBer
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 12
Dot.: Oryginał czy podróbka? Część V

Idąc dalej :

Po 3 dniach : sms ,ze podróbka i propozycja ugryzienia ceny . Kto normalny majac w ręce podróbke za taką kase chce obnizenia ceny zamiast kategorycznego zwrotu ?

2 - Na moją prośbę o szczegółowe zdjecia zwłaszcza atomizera czy nie ma śladów manipulacji (podmieniony płyn) do chwili obecnej zero fotek .

Ponadto zapach był testowany i doskonale wiem co kobieta otrzymała , lecz nie wiem co z tym zrobiła i tutaj jest problem .

Edytowane przez KamilBer
Czas edycji: 2019-05-09 o 19:25
KamilBer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-09, 20:37   #1792
stewardesa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: ostatni bastion obiektywizmu
Wiadomości: 9 515
Dot.: Oryginał czy podróbka? Część V

[1=108c410e37025b61f70ac3a bf4d6e10fd655bace_6584d32 569b20;86797072]Dlaczego reakcja po trzech dniach wg ciebie jest niewłaściwa?
Te Sensi wyglądają faktycznie dość dobrze, ale musisz uwzględnić jakość towaru. Jeżeli są nadszarpnięte zębem czasu i nie mają odpowiednich parametrów, to pretensje klienta są uzasadnione.
Tym bardziej, że nie jest to znowu taki unikat a cena była dość wyśrubowana. Czasem trzeba użyć perfum kilka razy, aby móc sprecyzować odczucia, że np. chyba zalatują lekko alkoholem, chyba są zwietrzałe bo bardzo krótko je czuć lub że niektóre nuty są niewyczuwalne. Trzy dni to akurat nie jest długo.

Zarzut o tyle może być niewłaściwy, że nie jest to oryginał, ale już zarzut, że są zleżałe należałoby uwzględnić w dyskusji.
Sprzedawca zagwarantował, że zapach jest prawidłowy, ale perfumy mają około 15 lat więc sprawa na pewno nie jest oczywista.[/QUOTE]
Czym są "odpowiednie parametry"? Autentyczność i właściwe przechowywanie nie gwarantują wysokich parametrów. Niektóre zapachy po prostu nie są trwałe i jest to przede wszystkim indywidualne.

Kupujący zgodził się na taką cenę, nie ma znaczenia czy dla nas jest wysoka.
stewardesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-09, 20:56   #1793
108c410e37025b61f70ac3abf4d6e10fd655bace_6584d32569b20
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 475
Dot.: Oryginał czy podróbka? Część V

Cytat:
Napisane przez KamilBer Pokaż wiadomość
Idąc dalej :
Po 3 dniach : sms ,ze podróbka i propozycja ugryzienia ceny . Kto normalny majac w ręce podróbke za taką kase chce obnizenia ceny zamiast kategorycznego zwrotu ?
Gdybym miała spekulować ? Zapach nieprawidłowy w pierwszym odruchu odbieramy jako podróbkę, a przecież towar może być oryginalny, ale zepsuty. Może nie wie ,że ma prawo zwrotu przy towarze wadliwym.

Cytat:
Napisane przez KamilBer Pokaż wiadomość
2 - Na moją prośbę o szczegółowe zdjecia zwłaszcza atomizera czy nie ma śladów manipulacji (podmieniony płyn) do chwili obecnej zero fotek .
Powiedzmy, że nie ma śladów manipulacji ?
Perfumy są z kwietnia 2003 wg świerzomierza. Mają więc 16 lat.
Jest ubytek więc mogły się utlenić, zwietrzeć i zestarzeć.
Jak na tak niewielki ubytek to stan butelki jest zadziwiająco zły (starcie liter) i brak pudełka sugerują, że swoje przeszły.

Cytat:
Napisane przez KamilBer Pokaż wiadomość
Ponadto zapach był testowany i doskonale wiem co kobieta otrzymała , lecz nie wiem co z tym zrobiła i tutaj jest problem .
Zapach był testowany przez ciebie.Jeżeli jesteś w 100% pewny, że perfumy są oryginalne i nienadpsute to po co ci opinia forum?
Tutaj nikt nie napisał, że to na pewno oryginał!
A pisanie, że nie wiesz co ona z tym zrobiła???
Jasne ! Wypompowała sensi i wlała herbatkę rumiankową lub siki świętej weroniki.
108c410e37025b61f70ac3abf4d6e10fd655bace_6584d32569b20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-09, 21:07   #1794
KamilBer
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 12
Dot.: Oryginał czy podróbka? Część V

Mam w ciemno przyjać zwrot po 3 dniach używania nie dostając żadnego zdjecia , ani nawet bez możliwości odebrania paczki z opcją otwarcia przy listonoszu ? Kpisz sobie ?

Kupuje perfumy za 900zl , 3 dni używam i piszę do sprzedawcy ,zę to jednak podróbka i prosze 3 stówki oddać i bedzie ok . Kto normalny na to sie zgodzi , kto wie ,ze perfumy są oryginalne ? Jeśli taka logika , to prosze o link do twych aukcji lub przyszłych sprzedaży...z radością kupie u Ciebie wszystko

I jeszcze raz dodam ,ze zwrot nie był zadnym problemem ! Problemem jest potwierdzenie w pierwszym dniu ,ze wszystko ok , po trzech dniach ,że podróbka , a następnie bardzo dziwna próba uzyskania częściowego zwrotu gotówki zamiast odesłania perfum do reklamacji na podstawie okreslonych żądań zgodnie z prawem .

``Zapach był testowany przez Ciebie`` - w branży działam 20 lat i wierz mi potrafię rozpoznać najdrobniejsze odchylenia od normy . Osobiście posiadam perfumy z lat 50 Guerlain i mimo ich 60 lat niemal pachną doskonale ! Wiek nie działa na wszystkie perfumy tak samo i myśle ,ze jest to wiedza bardzo podstawowa . Jedne zepsują się w rok , inne i mając 100 lat zmienić mogą gęstość , kolor , acz zapach będzie doskonały .

I na Boga : kto by wystawił zepsuty gniot za 900zl narażając na koszta odesłania , bo wiadomym jest ,ze nikt by nie zatrzymał takowego ( no i wracamy do poczatku bo : zarzutem jest : niska trwałosć) a nie sam zapach !

Co do zarzutów ,ze cena wyśrubowana... dawno chyba nie zerkałaś ile kosztują obecnie sensi... widywałem sztuki i po blisko 1500zł ...bardzo dużo watków mieszasz całkowicie odbiegajac od istoty problemu .

Edytowane przez KamilBer
Czas edycji: 2019-05-09 o 21:24
KamilBer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-10, 07:07   #1795
stewardesa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: ostatni bastion obiektywizmu
Wiadomości: 9 515
Dot.: Oryginał czy podróbka? Część V

Ocenianie po trwałości to jest stan umysłu. Nie ma z kim dyskutować.
stewardesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-10, 14:03   #1796
hatka
Zadomowienie
 
Avatar hatka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 718
Dot.: Oryginał czy podróbka? Część V

[1=108c410e37025b61f70ac3a bf4d6e10fd655bace_6584d32 569b20;86797569]

Zapach był testowany przez ciebie.Jeżeli jesteś w 100% pewny, że perfumy są oryginalne i nienadpsute to po co ci opinia forum?
Tutaj nikt nie napisał, że to na pewno oryginał!
A pisanie, że nie wiesz co ona z tym zrobiła???
Jasne ! Wypompowała sensi i wlała herbatkę rumiankową lub siki świętej weroniki.[/QUOTE]


Dokładnie, to samo sobie pomyślałam. Jeszcze zwłaszcza, jak ktoś "działa w branży" 20 lat. I co z tą policją?
__________________
Fragrantica
hatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-10, 14:16   #1797
KamilBer
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 12
Dot.: Oryginał czy podróbka? Część V

A po to by zaproszona tutaj kobieta mogła sobie poczytać wiecej opinii , jako ,ze nie ma bladego pojęcia jak weryfikuje się perfumy .Zresztą nie rozumiem kompletnie całej pobocznej pisaniny jakby to cokolwiek was mogło interesowac .

Edytowane przez KamilBer
Czas edycji: 2019-05-10 o 14:24
KamilBer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-10, 17:41   #1798
108c410e37025b61f70ac3abf4d6e10fd655bace_6584d32569b20
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 475
Dot.: Oryginał czy podróbka? Część V

Cytat:
Napisane przez stewardesa Pokaż wiadomość
Czym są "odpowiednie parametry"?
Sądziłam, że w tym towarzystwie jest to oczywiste, ale nie jest jak widać!
Uzupełniam: odpowiednie parametry dla danego zapachu

Cytat:
Napisane przez stewardesa Pokaż wiadomość
Ocenianie po trwałości to jest stan umysłu. Nie ma z kim dyskutować.
Nasz tendencję do obraźliwego i obcesowego traktowania rozmówców.
Nie analizujemy oryginalności perfum w ogólności.
Moje uwagi dotyczyły możliwego stanu 16-letnich perfum bez pudełka, których flakon wygląda jak po ciężkich przejściach.Tak wyglądają flakony w których zostało 5ml, a nie zużycie o 5 ml.

---------- Dopisano o 18:41 ---------- Poprzedni post napisano o 18:22 ----------

Cytat:
Napisane przez KamilBer Pokaż wiadomość
- w branży działam 20 lat i wierz mi potrafię rozpoznać najdrobniejsze odchylenia od normy .
To jeszcze raz zapytam: Co tu robisz?

Cytat:
Napisane przez KamilBer Pokaż wiadomość
by zaproszona tutaj kobieta mogła sobie poczytać wiecej opinii , jako ,ze nie ma bladego pojęcia jak weryfikuje się perfumy .Zresztą nie rozumiem kompletnie całej pobocznej pisaniny jakby to cokolwiek was mogło interesowac .
Cała poboczna pisanina. której nie rozumiesz jest po to aby "zaproszona tutaj kobieta mogła poczytać więcej opinii, jako że nie ma bladego pojęcia"
108c410e37025b61f70ac3abf4d6e10fd655bace_6584d32569b20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-10, 18:31   #1799
KamilBer
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 12
Dot.: Oryginał czy podróbka? Część V

Myślę ,że nie jesteś zanadto lubianą osobą ... nie mylę się ? Tak czy owak sukces ! Kobieta nauczyła się jak weryfikować perfumy .

I jeszcze raz napiszę bo widzę ,że masz bardzo podobny charakter jak klientka : Skoro jest tak oporna ,ze nie rozumie słowa pisanego , to opinia szerszego grona osób może jej nasunąć poprawny tok rozumowania . Proste jak budowa cepa ... doprawdy nie wiem czego tu nie rozumieć . Dlatego pozwolę sobie zakończyć dyskusję z Panią .
KamilBer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-10, 20:39   #1800
scorpionetka
Zadomowienie
 
Avatar scorpionetka
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 359
Dot.: Oryginał czy podróbka? Część V

Cytat:
Napisane przez KamilBer Pokaż wiadomość
Myślę ,że nie jesteś zanadto lubianą osobą ... nie mylę się ? Tak czy owak sukces ! Kobieta nauczyła się jak weryfikować perfumy .

I jeszcze raz napiszę bo widzę ,że masz bardzo podobny charakter jak klientka : Skoro jest tak oporna ,ze nie rozumie słowa pisanego , to opinia szerszego grona osób może jej nasunąć poprawny tok rozumowania . Proste jak budowa cepa ... doprawdy nie wiem czego tu nie rozumieć . Dlatego pozwolę sobie zakończyć dyskusję z Panią .

Prosty "jak budowa cepa", to jesteś TY. Obcesowo traktujesz rozmówców. Zadałeś pytanie, dostałeś odpowiedź, więc przestrzegaj norm powszechnie uznanych w dyskusji publicznej. Zastanów się, czy wycieczki osobiste do 24karatów są na miejscu.

My tutaj nie jesteśmy od wydawania darmowych ekspertyz - nie mamy obowiązku przekonywać twoich klientów, że "będąc w branży od 20 lat" nie sprzedałeś im podróby. W dyskusji udziału nie wzięłam, ponieważ nie byłam pewna - niby ok, ale ja osobiście nie wyłożyłabym pieniędzy na tę konkretną flaszkę, ale to o niczym nie przesądza. Nie kupiłam, nie zapłaciłam, nie moja flaszka, więc się nie odzywałam. Twoja arogancja i obcesowość pokazuje, że się rozkręcasz. Zatem - po co ci opinia innych, jeżeli sam działasz w branży od 20 lat? Nie potrafisz przekonać klientki, to twój problem, więc nie wyżywaj się na uczestnikach dyskusji. Przeczytałbyś te posty krytyczne, to może zobaczyłbyś, że druga strona może mieć inne zdanie i postarałbyś się zrozumieć, dlaczego się z tobą nie zgadza. Ach, zapomniałabym - dostosowując się do twojej eurydycji - cep jest w prosty w budowie...
Zanim napiszesz coś o tym, czy jestem powszechnie lubiana - zastanów się, czy ciebie lubią? Bez odbioru.
scorpionetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-03-20 09:53:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:36.