Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II - Strona 78 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-04-05, 20:03   #2311
milka894
Rozeznanie
 
Avatar milka894
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 566
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez Zielone_korale Pokaż wiadomość
Czym może być spowodowane to, że w soczewkach na zewnątrz, jak wychodzę na świeże powietrze jest mi wygodnie, nie czuje ich na oczach, tak jakby ich nie było, a w pomieszczeniu zaczynam je czuć, czasem rozmazuje się obraz (czuję tak jakbym miała "śpiochy" w kącikach oczu, a wcale ich tam nie ma)? Czy to kwestia przyzwyczajenia i to minie czy nie?
A jakich soczewek używasz? To może być dolegliwość związana z suchością oczu, którą często potęguje właśnie przebywanie w ogrzewanych pomieszczeniach. Polecam krople do oczu To taka skromna, mała rada ode mnie, może niech nasze specjalistki się wypowiedzą
milka894 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-05, 20:27   #2312
Zielone_korale
Wtajemniczenie
 
Avatar Zielone_korale
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 283
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez milka894 Pokaż wiadomość
A jakich soczewek używasz? To może być dolegliwość związana z suchością oczu, którą często potęguje właśnie przebywanie w ogrzewanych pomieszczeniach. Polecam krople do oczu To taka skromna, mała rada ode mnie, może niech nasze specjalistki się wypowiedzą
Air Optix (nie wiem czy aqua, bo to moje pierwsze soczewki).
Kropel używam w takich sytuacjach, ale pomagają na chwilę.

I mam jeszcze pytanie co do kropel, czy krople see l'eau są dobrymi kroplami?
Zielone_korale jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-06, 00:01   #2313
joyka
Raczkowanie
 
Avatar joyka
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 485
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Zielone_korale, a może spróbuj kupić sobie na sztuki dwie soczewki jednodniowe jakiejś innej firmy? Może to wina soczewek.... Noszę szkła od 7 lat i zawsze wszystko było ok, aż nie zmieniłam właśnie na Air Optix. Niby świetna przepuszczalność, ale są jakieś dziwne. Ciężej mi się je ściąga, muszę je ciągle czyścić i zakrapiać oczy, co nie zdarzało mi się nigdy wcześniej, dzisiaj nie mogłam ich włożyć, bo jedna zaszła jakąś mleczną poświatą, a jak już wróciła do siebie po parokrotnym czyszczeniu to i tak musiałam wyjąć soczewki, bo oczy łzawiły mi jak szalone - soczewki czyściłam płynem, który stosuję od kilku lat :/
joyka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-06, 09:08   #2314
Zielone_korale
Wtajemniczenie
 
Avatar Zielone_korale
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 283
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez joyka Pokaż wiadomość
Zielone_korale, a może spróbuj kupić sobie na sztuki dwie soczewki jednodniowe jakiejś innej firmy? Może to wina soczewek.... Noszę szkła od 7 lat i zawsze wszystko było ok, aż nie zmieniłam właśnie na Air Optix. Niby świetna przepuszczalność, ale są jakieś dziwne. Ciężej mi się je ściąga, muszę je ciągle czyścić i zakrapiać oczy, co nie zdarzało mi się nigdy wcześniej, dzisiaj nie mogłam ich włożyć, bo jedna zaszła jakąś mleczną poświatą, a jak już wróciła do siebie po parokrotnym czyszczeniu to i tak musiałam wyjąć soczewki, bo oczy łzawiły mi jak szalone - soczewki czyściłam płynem, który stosuję od kilku lat :/
Mam parę sztuk jednodniowych, bo dostałam w zestawie startowym
Tak właśnie planuję zrobić, bo wydaje mi się, że to nie są soczewki dla mnie, bo nigdy nie miałam problemu z suchymi oczami i nagle by się pojawiły po paru dniach noszenia soczewek z przerwami (sczewki mam od 7 dni, a nosiłam je przez 5 i wtych 5 około godziny 15 ściągałam aby na początek nie męczyć oczu).
Czytałam tu na forum dużo pochwał dla soczeek Biofinity, chciałąbym wypróbować te na następny miesiąc, ale wydaje mi się, że będzie z tym problem, bo w tym salonie gdzie miałam dobierane mają tylko produkty Ciba Vision i jak wspomnę coś o zmianie, to pewnie dostanę inne z tej firmy.
Zielone_korale jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-06, 09:56   #2315
joyka
Raczkowanie
 
Avatar joyka
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 485
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Pogrzebałam trochę w internecie i z tego co widzę sporo osób ma problemy z airoptixami więc spróbuj tych jednodniówek...

Ja bym na twoim miejscu po prostu kupiła soczewki innej firmy - możesz kupować soczewki gdzie chcesz i jakie chcesz, czemu chcesz akurat w tym salonie?
joyka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-06, 10:03   #2316
Zielone_korale
Wtajemniczenie
 
Avatar Zielone_korale
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 283
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez joyka Pokaż wiadomość
Pogrzebałam trochę w internecie i z tego co widzę sporo osób ma problemy z airoptixami więc spróbuj tych jednodniówek...

Ja bym na twoim miejscu po prostu kupiła soczewki innej firmy - możesz kupować soczewki gdzie chcesz i jakie chcesz, czemu chcesz akurat w tym salonie?
Wiem, że mogę kupować gdzie chce i mam to zamiar robić przez internet, bo najtaniej, ale jeśli zmienia się soczewkę na inną to trzeba przecież to skonsultować ze specjalistą aby obejrzał czy dobrze leży, nic nie uciska, sama nie jestem w stanie tego ocenić.
Zdaje mi się, że tym salonie nawet tych soczewek nie kupię, bo ich tam nie będzie, ale na wizycie kontrolnej powiem, że w tych mi nie wygodnie, zobaczę co zaproponuje.
Zielone_korale jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-06, 12:26   #2317
stilll
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 149
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Dziewczyny, potrzebuję rady. Okulistka zaleciła mi noszenie soczewek jednodniowych. Poleciła mi trueye, ale poszperałam na allegro i znalazłam też FOCUS DAILIES AquaComfort. Czy któraś z was mogłaby mi podpowiedzieć, które z nich są lepsze, które wybrać? Albo może podzieli się własnymi doświadczeniami?
stilll jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-04-06, 12:53   #2318
wzrok
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 32
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez stilll Pokaż wiadomość
Dziewczyny, potrzebuję rady. Okulistka zaleciła mi noszenie soczewek jednodniowych. Poleciła mi trueye, ale poszperałam na allegro i znalazłam też FOCUS DAILIES AquaComfort. Czy któraś z was mogłaby mi podpowiedzieć, które z nich są lepsze, które wybrać? Albo może podzieli się własnymi doświadczeniami?
Ja używam trueye i jestem bardzo zadowolona. Z jednodniowych tylko one są silikonowo-hydrożelowe.
wzrok jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-06, 18:28   #2319
karola01
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 327
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez stilll Pokaż wiadomość
Dziewczyny, potrzebuję rady. Okulistka zaleciła mi noszenie soczewek jednodniowych. Poleciła mi trueye, ale poszperałam na allegro i znalazłam też FOCUS DAILIES AquaComfort. Czy któraś z was mogłaby mi podpowiedzieć, które z nich są lepsze, które wybrać? Albo może podzieli się własnymi doświadczeniami?
Hmm... Ja nosiłam również J&J, ale Moist'y a nie Trueye, jednak w zasadzie nie jest to zbyt duża różnica. Kiedyś zabrakło u optyka moich soczewek i wzięłam na próbę Dailies-muszę przyznać,że były bardzo niewygodne.Po moich doświadczeniach nie radzę Ci kupować soczewek na własną rękę. Trudno stwierdzić, które są lepsze, po prostu lepsze będą te,które lepiej będą odpowiadać twoim oczom
karola01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-06, 18:31   #2320
NicNieMusisz
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: połud.-zachód
Wiadomości: 1 011
GG do NicNieMusisz
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez stilll Pokaż wiadomość
Dziewczyny, potrzebuję rady. Okulistka zaleciła mi noszenie soczewek jednodniowych. Poleciła mi trueye, ale poszperałam na allegro i znalazłam też FOCUS DAILIES AquaComfort. Czy któraś z was mogłaby mi podpowiedzieć, które z nich są lepsze, które wybrać? Albo może podzieli się własnymi doświadczeniami?
Jestem za Trueye, ale tak jak napisała kobita wyżej zależy to od oka. W sumie ja nosiłam Trueye około 3 m-cy, następnie przerzuciłam się na Purevision. Póki co jestem zadowolona
NicNieMusisz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-07, 09:25   #2321
stilll
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 149
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Dzięki!
stilll jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-07, 14:08   #2322
MuffinBaby
Raczkowanie
 
Avatar MuffinBaby
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Lbn
Wiadomości: 165
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez Zielone_korale Pokaż wiadomość
Czym może być spowodowane to, że w soczewkach na zewnątrz, jak wychodzę na świeże powietrze jest mi wygodnie, nie czuje ich na oczach, tak jakby ich nie było, a w pomieszczeniu zaczynam je czuć, czasem rozmazuje się obraz (czuję tak jakbym miała "śpiochy" w kącikach oczu, a wcale ich tam nie ma)? Czy to kwestia przyzwyczajenia i to minie czy nie?
Te śpiochy mogą być spowodowane tym ,że patrzysz się intensywnie w dół i patrzysz przez koniec, zakończenie soczewki i przez to obraz jest nie fajny...

---------- Dopisano o 15:08 ---------- Poprzedni post napisano o 15:06 ----------

Cytat:
Napisane przez joyka Pokaż wiadomość
Mam problem :/ noszę soczewki od 7 lat i nigdy mi się nic takiego nie zdarzyło - Chciałam dzisiaj włożyć soczewkę, włożyłam....i soczewka była jakby zabrudzona, widziałam wszystko jak przez mgłę :/ czyściłam ją kilka razy, ale dalej to samo...czym może to byc spowodowane?
A umyłaś łapki przed włożeniem soczewki??
To pewnie przez krem czy coś. Pamiętajmy o myciu ^^
MuffinBaby jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-08, 14:58   #2323
jagoda83
Rozeznanie
 
Avatar jagoda83
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 795
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

hej, wiecie cos na temat konkursu i darmowych probek acuvue?
byłam na stronie i czytałam regulamin, zeby zrealizowac kupon na darmowe soczewki trzeba udac sie na badanie.
a wiadomo ze takie badanie jest płatne, wiec co tu jest za darmo?

brał ktos taki kupon i go zrealizował??
__________________
Lista fajnych sklepów w Trójmieście https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=342175
jagoda83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-08, 15:32   #2324
Zielone_korale
Wtajemniczenie
 
Avatar Zielone_korale
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 283
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez jagoda83 Pokaż wiadomość
hej, wiecie cos na temat konkursu i darmowych probek acuvue?
byłam na stronie i czytałam regulamin, zeby zrealizowac kupon na darmowe soczewki trzeba udac sie na badanie.
a wiadomo ze takie badanie jest płatne, wiec co tu jest za darmo?

brał ktos taki kupon i go zrealizował??
Badanie płatne i soczewki darmowe, ale to już od dana jest taka możliwość.
Zielone_korale jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-08, 18:03   #2325
NicNieMusisz
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: połud.-zachód
Wiadomości: 1 011
GG do NicNieMusisz
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

A co sądzicie o soczewkach miesięcznych tzn. wkładasz dziś - ściągasz za miesiąc?
Ja ciągle miałam te dniówki, że musiałam na wieczór ściągać. teraz w tych moge spać, najgorzej jak w nocy wpadnie rzęsa do oka - raz miałam taki przypadek, skończyło się na kroplach do oczu na szczęście :d
__________________

NicNieMusisz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-08, 19:48   #2326
Zielone_korale
Wtajemniczenie
 
Avatar Zielone_korale
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 283
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez NicNieMusisz Pokaż wiadomość
A co sądzicie o soczewkach miesięcznych tzn. wkładasz dziś - ściągasz za miesiąc?
Ja ciągle miałam te dniówki, że musiałam na wieczór ściągać. teraz w tych moge spać, najgorzej jak w nocy wpadnie rzęsa do oka - raz miałam taki przypadek, skończyło się na kroplach do oczu na szczęście :d
Napewno jest to bardzo wygodne rozwiązanie, ale ja bałabym się tak zostawiam soczeki na noc i bez przerwy je nosić.
Ostatecznie to ściąganie, zakładanie i czyszczenie nie jest aż tak uciążliwe, aby było niemożliwe.
Za to soczewki na dzień i noc są świetnym rozwiązaniem jak jedziemy pod namiot, na jakąś wycieczkę gdzie nie mamy okazji umyć rąk, to wtedy ok, ale ja napewno nie zdecydowałabym się nosić ttakich soczewek na codzień.
Zielone_korale jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-09, 11:00   #2327
erolek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 340
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

na Waszą pomoc. Może temat był już poruszany ale nie mam siły przebijać się przez wszystkie strony.
Proszę o podpowiedź co wybrać?
Do tej pory nosiłam J&J Oasys. Ale wkurza mnie i cena i to że są 2 tygodniowe. Oczywiście noszę troszkę dłużej. Kiedyś moja koleżanka poleciła mi B&L i właśnie chyba nadszedł ten moment na zmianę, bo na oczach mam ostatnią parę Oasys i muszę coś kupić.
Jakie B&L wybrać? skoro przez 8 godzin pracuję przed komputerem. Czasami pod koniec dnia mam uczucie suchego oka ale nie dziwię się skoro soczewki zakładam ok godz 6 rano i zdejmuję o 21.
Zastanawiałam się nad Soflens 38. I tu mam małego ZONKA bo w niektórych sklepach internetowych czy na allegro jest napisane, że miesięczne na innych że kwartalne. Więc jak to jest z nimi tak naprawdę?
erolek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-09, 12:07   #2328
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez jagoda83 Pokaż wiadomość
hej, wiecie cos na temat konkursu i darmowych probek acuvue?
byłam na stronie i czytałam regulamin, zeby zrealizowac kupon na darmowe soczewki trzeba udac sie na badanie.
a wiadomo ze takie badanie jest płatne, wiec co tu jest za darmo?

brał ktos taki kupon i go zrealizował??
Taaaa... najlepiej, żeby lekarze pracowali dla nas za darmo i dawali nam dziesiątki soczewek do wypróbowania... Za co mieliby wyżywić rodzinę?

erolek - soczewki dobiera specjalista na podstawie gruntownego badania, a nie koleżanka z forum.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-09, 12:50   #2329
erolek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 340
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Malla wiem, że specjalista dobiera soczewki. Ja nie proszę o dobranie tylko o opinię/porównanie czy Oasys i Soflens 38 mają podobne parametry jeśli chodzi o materiał z którego są wykonane, przepuszczalość tlenu itd. Soczewki noszę dobre 10 lat i chodzę do specjalisty co jakiś czas na kontrolne badania.
erolek jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-09, 13:11   #2330
Nais
Wtajemniczenie
 
Avatar Nais
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 081
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Oasys od Soflensów 38 różnią się ot przede wszystkim tym, że Oasys są silikonowo - hydrożelowe a Soflensy hydrożelowe, a więc dużo gorzej przepuszczają tlen. Wrażliwe oko może to boleśnie odczuć.
Co do czasu ich wymiany, teoretycznie są kwartalne, ale coraz częściej zaleca się tryb noszenia miesięczny - ze względu na bezpieczeństwo i higienę. Decyzja należy do pacjenta w porozumieniu z lekarzem
Jeśli odpowiadają ci Oasys, a zmienić chcesz tylko ze względów ekonomicznych, to może zapytaj lekarza o PureVision. Też są silikonowo - hydrożelowe i u mnie spisują się bardzo dobrze, nawet lepiej niż Oasys (chociaż ja ostatnio mam mega długą przerwę od soczewek, nie zaczęłam nowego opakowania i na razie dobrze mi z tym ). Nie są też kosmicznie drogie, to chyba najtańsze silikonowo - hydrożelowe na rynku.

Edytowane przez Nais
Czas edycji: 2010-04-09 o 13:15
Nais jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-09, 13:21   #2331
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

erolek - podane przez Ciebie modele bardzo się różnią... Spróbuj przeszukać wątek (i poprzednią część) pod kątem nazw soczewek, którymi jesteś zainteresowana, znajdziesz mnóstwo opinii użytkowników. Jeśli chcesz coś taniego, to może faktycznie Purevision. Oasys przez swoją dwutygodniowość są faktycznie drogie, a Soflensy obecnie sprzedawane są jako miesięczne, a nie kwartalne jak kiedyś.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-09, 13:28   #2332
erolek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 340
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Dzięki za odpowiedź. Też właśnie spoglądałam na te Purevision. Na spokojnie w domu poczytam sobie o nich. Jeszcze raz dziękuję
erolek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-09, 18:31   #2333
kosmita77
Zakorzenienie
 
Avatar kosmita77
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 4 854
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

po przeczytaniu dużej ilości materiałów dotyczących soczewek, m.in wizaż zdecydowałam się na zakup soczewek. umówiłam się na wizytę, którą miałam dzisiaj. jestem szczerze powiedziawszy zdegustowana... okulistka nie miała sprzętu żeby zbadać mi krzywiznę oka (a umawiałam się ewidentnie na badanie pod kątem dobrania szkieł kontaktowych), zrobiła badanie zwykłe które potwierdziło moją wadę. powiedziała, że krzywizna nie jest potrzebna do noszenia soczewek (!), że wszystkie są raczej uniwersalne. zapytana o przepuszczalność tlenu powiedziała, że teraz wszystkie tak samo przepuszczają bez względu na to z czego są zrobione. nie przeprowadziła wywiadu (biore tabletki anty), nie potrafiła mi założyć soczewki (!), po 10mintach, kiedy oko już było czerwone zaproponowałam że sama spróbuje. zrobiłam to lepiej niż ona mimo, że pierwszy raz w życiu! zdziwiła się, że jestem taka "zdolna" (a ja po prostu obejrzałam kilka filmików instruktażowych, jej też by się przydało...) dostałam soczewki j&j oasys hydraclear plus. krzwizna 8,4, zapytana dlaczego akurat te i skąd wie że będą dobre odparła "bo ma pani małe oczka". zdarli kasę za soczewki, za wizytę, za "naukę", której nie było. ręcę opadają. jedyny plus że soczewki dobrze leżą, dobrze w nich widzę. wyszłam, rozpłakałam się. TŻ powiedział, że wyglądam jakby mi przywaliła w jedno oko... te w które sobie sama zakładałam wyglądało normalnie. nie wiem, czy trafiłam na konowała, czy to specyfika tego że lekarze się nie dokształcają w moim mieście? sama bym sobie je lepiej dobrała na podstawie internetu. ale chciałam iść do "specjalisty", to mam za swoje. i w związku z tym całym zajściem chcę wiedzieć czy na moim miejscu poszłybyście na badanie ponownie w inne miejsce? chodzi mi o tą krzywiznę oka... jeśli te 8,4 jest dla mnie nieodpowiednie? nie wiem... da się to jakoś sprawdzić? soczewka dobrze leży moim zdaniem, cała jest na tęczówce, nie zsuwa się. poradźcie Kochane

Edytowane przez kosmita77
Czas edycji: 2010-04-09 o 18:36
kosmita77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-09, 20:00   #2334
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Skąd wiesz, czy nie badała Ci krzywizny? Przecież to robi komputer
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-09, 21:02   #2335
kosmita77
Zakorzenienie
 
Avatar kosmita77
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 4 854
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Skąd wiesz, czy nie badała Ci krzywizny? Przecież to robi komputer
powiedziała, że ten sprzęt tego nie robi. no i by mi powiedziała jaką mam, gdyby sama wiedziała...
kosmita77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-09, 21:28   #2336
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Lekarze tego nie mówią, bo to bezcelowe.

Nie lubię strasznie takich gburowatych olewaczy jak ta pani. Żeby być medykiem, trzeba mieć powołanie do pracy z ludźmi, a nie tylko odwalać robociznę...
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-10, 09:53   #2337
kosmita77
Zakorzenienie
 
Avatar kosmita77
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 4 854
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Lekarze tego nie mówią, bo to bezcelowe.

Nie lubię strasznie takich gburowatych olewaczy jak ta pani. Żeby być medykiem, trzeba mieć powołanie do pracy z ludźmi, a nie tylko odwalać robociznę...
właśnie sama ją o to zapytałam, a ona bez ogródek stwierdziła że jej sprzęt tego nie może zbadać... jak uważasz czy powinnam iść jeszcze raz? czy te soczewki 8,4 to naprawdę taki standard?
kosmita77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-10, 11:10   #2338
erolek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 340
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

kosmita77, trafiłaś na jakąś pseudo specjalistkę...współczuję . Jak zaczynałam swoja przygodę z soczewkami-a było to prawie 10 lat temu- to w cenie badania miałam pakiet startowy gratis. Ale, że miałam mega długie akrylowe paznokcie to nauka zakładania soczewki szła mi no średnio i specjalista nie chciał mi dać tych soczewek do domu, tylko zaproponował spiłowanie paznokci i przyjście na drugi dzień. Postawiłam na swoim i soczewki wzięłam ze sobą-zapłaciłam to biorę a w domu opracowałam sobie mój własny sposób zakładania i zdejmowania soczewek.
Krzywizna jest dość istotna. Chociaż na samym początku miałam dobraną 8,7 a teraz inny lekarz dobrał mi 8,4 więc się troszkę ździwiłam i zapytałam jak to możliwe. Powiedział, że mogę również nosić 8,6 i 8,7 i nie będzie tragedii ;-). Na Twoim miejscu wybrałabym się do kogos innego, kto ma odpowiedni sprzęt.
Może ktos Ci poleci jakiegoś specjalistę w Twoim mieście?

---------- Dopisano o 12:10 ---------- Poprzedni post napisano o 12:05 ----------

A ja dzisiaj rano kliknęłam soczewki PureVision. Mam nadzieję, że będę zadowolona ze zmiany firmy.

Edytowane przez erolek
Czas edycji: 2010-04-10 o 11:07
erolek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-10, 11:48   #2339
NicNieMusisz
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: połud.-zachód
Wiadomości: 1 011
GG do NicNieMusisz
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez erolek Pokaż wiadomość
A ja dzisiaj rano kliknęłam soczewki PureVision. Mam nadzieję, że będę zadowolona ze zmiany firmy.
ja je posiadam i jestem zadowolona. ;-) Mam nadzieję, że ty także będziesz miała z czego się cieszyć tzn. żadnych problemów.
__________________

NicNieMusisz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-10, 14:12   #2340
aluniaa007
Wtajemniczenie
 
Avatar aluniaa007
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: z krainy czarow ;)
Wiadomości: 2 162
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

ehhhh a ja po raz kolejny mam zapalenie rogowki,chyba po soczewkach... najpierw mialam johnsona,ale dostalam zapalenie rogowki,wiec sie wyleczylam i poszlam do innego optyka na dobranie soczewek.to byl listopad ubieglego roku,pani wybrala mi air optixy miesieczne.i miesiac temu wystapilo u mnie zapalenie rogowki.w trakcie leczenia antybiotykiem nie stosowalam soczewek,po 1.5 tyg znow zaczelam nosic soczewki tylko na uczelnie i wyladowalam na dyzurze oko mialam tak czerwone,ropialo,straszni e bolalo,bylo suche,a moj owczesny antybiotyk floxal nie pomagal.okulista powiedzial,ze to wirusowe zapalenie rogowki wypisal wirgan i tobrexan.leczylam sie nim tydz,po 2 tych zalozylam znow soczewki na pare godz(nowe opakowanie) i znow oko zaczerwienione itp czy to jest jakas felerna para?nosze air optixy od listopada,zawsze zmienialam co msc,nie spalam w nich,a dopiero po niecalym pol roku noszenia mam zapalenie rogowki...nie wiem czy to wina soczewek ogolnie czy mam zle dobrane?nie potrafie chodzic w okularach,a mam wade -1,5...
__________________
aluniaa007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:22.