Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2 - Strona 29 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-01-16, 16:22   #841
_Loooola_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 434
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez olaag012 Pokaż wiadomość
I jak to jest z tą grubościa przy tetrowych pieluchach? Koleżanka coś ostatnio mi mówiła żeby brać grubsze tetrowe ale nie do końca ja zrozumiałam byłam przekonana że grube tetrowe to inaczej flanelowe a jednak nie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Bawełna bawełnie nie równa. W pracy mam fartuchy niby 100% bawełny, a czuć różnicę. Jeszcze trzeba zwracać uwagę na gramaturę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Loooola_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-16, 16:22   #842
Haneczka1122334445
Zadomowienie
 
Avatar Haneczka1122334445
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 1 530
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez olaag012 Pokaż wiadomość
I jak to jest z tą grubościa przy tetrowych pieluchach? Koleżanka coś ostatnio mi mówiła żeby brać grubsze tetrowe ale nie do końca ja zrozumiałam byłam przekonana że grube tetrowe to inaczej flanelowe a jednak nie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nieee... To całkiem inny rodzaj. Np. Te najtańsze białe które kupiłam to są cienkie aż prześwitują a te droższe mają tak gęsto niteczki że nic nie prześwituje. Może o to twojej koleżance chodziło. Zazwyczaj przy zamówieniu jest podana gramatura która mówi o grubości pieluszki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Haneczka1122334445 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-16, 17:01   #843
moonara
Zadomowienie
 
Avatar moonara
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 1 520
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez EwkaP Pokaż wiadomość
Ja to mam mega misz masz jakieś 30,40,70 .. rozmiarówkę .
Z smyka mam kilka . Pepco . Ja będę sporo ich używać. Kuzynka z zakładu krawieckiego mi przyniesie jakieś z innego materiału wabne coś takiego oni tam szyją apaszki,szaliki i koszule i babki dorabiają i szyją takie ala' pieluszki. Ale podejrzewam , że będę używała na wielkie wyjścia Otulacz wzięłam też (położna mówi na to naleśnik)

Muszę siateczkowe majtki kupić ,ale to na końcu strasznie ciąża idzie mi w boczki ,uda ;( będzie ciężko zgubić . .
Mi też idzie w boczki, a brzuch mam raczej mały. Już się boję jak ja to zgubię. A waga też nie jest łaskawa

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Blog
moonara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-16, 21:07   #844
Beti2016
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 915
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez ania20bn Pokaż wiadomość
O jakiej dostawce mówisz że kosztuje 300 zl?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kinderkraft mi się najbardziej widzi, podobne są też z lionelo i milimali. Coś jeszcze pewnie się znajdzie.Screenshot_20200116-220539_Chrome.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Beti2016 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-16, 21:16   #845
Beti2016
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 915
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez ania20bn Pokaż wiadomość
O jakiej dostawce mówisz że kosztuje 300 zl?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kinderkraft mi się najbardziej widzi, podobne są też z lionelo i milimali. Coś jeszcze pewnie się znajdzie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 23:16 ---------- Poprzedni post napisano o 23:09 ----------

Cytat:
Napisane przez moonara Pokaż wiadomość
Mi też idzie w boczki, a brzuch mam raczej mały. Już się boję jak ja to zgubię. A waga też nie jest łaskawa

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mi znowu wszyscy mówią że schudłam i trochę w tym racji uda mi się skurczyły o 3 cm dupsko też mam mniejsze ale piłkę z przodu noszę . Na razie 2 kg na plusie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Beti2016 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-17, 08:09   #846
EwkaP
Raczkowanie
 
Avatar EwkaP
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 357
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

Moje zajęcia w szkole rodzenia są do pierwszego tygodnia lutego tylko ,więc zaraz koniec. W piątek jest podsumowanie wiedzy (2lekcje mnie nie było) ,a później lecimy w pielęgnacja maluszka i laktacja i koniec .


Dostałam burę od teściowej czemu nie kupuję smoczków.
A czemu tak ?
Ja nie byłam smoczkowa ,plułam nimi i żyje.
Według teściowej jeżeli dziecko nie będzie używać smoczków ,to będzie miało krzywe paluszki u rączki ? bo wpycha je do buzi ..


Chyba jestem , byłam ,nienormalnym dzieckiem bo nie wkładałam,nic mi się nie skrzywiło od tego ..

To są rady już teraz ,a co będzie później. Jak walczyć z takimi złotymi radami ? Macie jakieś metody?
EwkaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-17, 08:15   #847
Juliette88
Zadomowienie
 
Avatar Juliette88
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 672
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

Nie walczyć. Nie przejmować się. Robić swoje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
The lullabies from the machines.


Kwiatuszek
Juliette88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-01-17, 08:24   #848
Angel7891
Wtajemniczenie
 
Avatar Angel7891
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 093
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez Juliette88 Pokaż wiadomość
Nie walczyć. Nie przejmować się. Robić swoje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gorzej jak ci taka kochana mamusia stoi i komentuje co robisz .
My poprosiliśmy ostatnio, żeby odebrali nam zamówienie bo musieliśmy jechać. Zostawiliśmy pieniądze a potem dostaliśmy ochrzan dlaczego tyle wydajemy, z własnych pieniędzy... 🤦☠♀️ Także tak. Bardzo fajne podkłady mi przyszły do łóżeczka dla dzidzi z Gemini. Nawet się nie spodziewałam, myślałam, że to tylko nieprzemakalny a on z funkcją prześcieradła także na plus.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Angel7891 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-17, 08:28   #849
_Loooola_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 434
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

Hej! Coraz gorzej mi się funkcjonuje, ale zeszłam do pracy po mniej godzin, także powinno być lepiej.

Walka ze złotymi radami teściowej nie ma sensu, to walka z wiatrakami. U mojej temat dziecka nie istnieje, ale do krytyki pierwsza. Teraz suszy mojej mamie, że powinnam iść na zwolnienie, bo tak. Padło jeszcze milion innych rzeczy pod moim adresem, mama tak się wkurzyła, że po prostu rozłączyła rozmowę (teściowa żaliła się na mnie mojej mamie przez telefon ). No i szkoła rodzenia to jakaś fanaberia, bo ona dała radę bez


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Loooola_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-17, 08:42   #850
Juliette88
Zadomowienie
 
Avatar Juliette88
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 672
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez Angel7891 Pokaż wiadomość
Gorzej jak ci taka kochana mamusia stoi i komentuje co robisz .
No tak, trafiają się wyjątkowo upierdliwe egzemplarze. Ale wchodzenie w dyskusje często jeszcze bardziej je podjudza Powtarzanie "Robię po swojemu", wpuszczanie jednym uchem, a wypuszczanie drugim, nie widzę innej metody. W ostateczności można zamknąć drzwi, nie wpuszczać, reglamentować wizyty


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
The lullabies from the machines.


Kwiatuszek
Juliette88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-17, 09:02   #851
benetta
Zadomowienie
 
Avatar benetta
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 296
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez EwkaP Pokaż wiadomość
Moje zajęcia w szkole rodzenia są do pierwszego tygodnia lutego tylko ,więc zaraz koniec. W piątek jest podsumowanie wiedzy (2lekcje mnie nie było) ,a później lecimy w pielęgnacja maluszka i laktacja i koniec .


Dostałam burę od teściowej czemu nie kupuję smoczków.
A czemu tak ?
Ja nie byłam smoczkowa ,plułam nimi i żyje.
Według teściowej jeżeli dziecko nie będzie używać smoczków ,to będzie miało krzywe paluszki u rączki ? bo wpycha je do buzi ..


Chyba jestem , byłam ,nienormalnym dzieckiem bo nie wkładałam,nic mi się nie skrzywiło od tego ..

To są rady już teraz ,a co będzie później. Jak walczyć z takimi złotymi radami ? Macie jakieś metody?
Haha ale teoria jak już się coś ma krzywić to prędzej zgryz i zęby jak dziecko starsze ale to i tak bardziej wtedy jak tego smoczka zabraknie. (a wcześniej był)

Ja że dwa razy tłumaczyłam dlaczego postępuje tak a nie inaczej, dajc szansę zrozumienia (te nasze matki, babcie i teściowie żyły w innym świecie, kiedyś wszyscy dawali np cukier w szmatce do cyckania, nie muszą być na bieżąco jak jest teraz). Dajc szansę dodatkowo na jakieś uwagi o których ja nie pomyślałam (pierwsze dziecko w końcu było). Ale jeśli uznałam że moje poglądy są sluszniesze a druga strona nie dała się przekonać to po prostu sprawę zlewalam i robiłam po swojemu. Trudność jeszcze w tym żeby dopilnować żeby ta druga strona nie robiła też po swojemu :/
Moja teściowa tak po kryjomu nauczyła syna jeść czekolade, której nie lubił. Myślałam że ja ukatrupie :/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:02 ---------- Poprzedni post napisano o 09:48 ----------

Na lato do przykrycia to mówiłyscie że pieluszki bambusowe, tak?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
18.08.2012 - zaobrączkowana

lipiec 2013 (9/10tc) dziękuje że pojawiłaś się w moim życiu [*] już na zawsze - mama



Listopad 2014 - Maluszek jest już z nami

Edytowane przez benetta
Czas edycji: 2020-01-17 o 08:51
benetta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-01-17, 09:08   #852
wiola_p
Zadomowienie
 
Avatar wiola_p
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 531
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

Cześć! trochę mnie nie było, nie mam czasu nadrabiać 2o stron byłam tydzień w szpitalu, założyli mi pessar, wykończona psychicznie wracam do siebie :/ mam nadzieje, że u Was ok
wiola_p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-17, 09:16   #853
olaag012
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 296
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

Tragedia z tymi mamami, modlę się żeby z moją aż tak nie było zdaje sobie sprawę i jestem przygotowana na małe złote rady, ale liczę że jak zacznie przesadzać i jej coś powiem to sie opamięta.. #ojanaiwna
Ale jak narazie nie przejawia takiego wścibstwa i krytyki jak wasze teściowe więc może nie będzie tak źle?

Wiola_p mam nadzieję, że szybko wydobrzejesz

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
olaag012 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-17, 09:29   #854
Curly81
Wtajemniczenie
 
Avatar Curly81
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 805
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

Hej,

Cytat:
Napisane przez wiola_p Pokaż wiadomość
Cześć! trochę mnie nie było, nie mam czasu nadrabiać 2o stron byłam tydzień w szpitalu, założyli mi pessar, wykończona psychicznie wracam do siebie :/ mam nadzieje, że u Was ok
Ojej, regeneruj się, wypoczywaj.

Kupiłam jedną dużą pieluszkę bambusową 120x120 i jedną muślinową 70x80cm, cieplejszy kocyk, ręczniczek do kąpieli mały z kapturkiem i wkładki laktacyjne i znowu poleciało ponad 150zł,a wszystkie rzeczy niby tanie lub z pomocji. A jeszcze nie mam wszystkiego.

Kiedyś używałam proszku lovela, teraz jest jeszcze płyn jak widzę. używałyście tego płynu do płukania?Warto go kupować?Czy raczej można sobie darować...?

Moja młodsza córka była bezsmoczkowa, a ma dwie wady zgryzu i nosi od dwóch lat aparat na zęby. Już w dużej mierze wyprowadziliśmy te wady, ale to wady genetyczne , jedna po mnie a druga po mężu, także nie ma co na smoczki zwalać wszystkiego. Mój mąż ma cofnięty zgryz , a ja miałam mało miejsca na zęby i to samo ma moja córka. Też nosiłam aparat, ale jak byłam starsza.
Dla drugiej kupiłam butelkę ze smoczkiem lovi i gratis był smoczek uspakajający. Może się przyda, różnie to bywa. Wolę mieć. W każdym razie sama jej pchać do buzi nie zamierzam.
__________________
www.suwaczki.com/tickers/iv09df9hj0e9c18w.png

W oczekiwaniu na kolejne szczęście

Edytowane przez Curly81
Czas edycji: 2020-01-17 o 09:45
Curly81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-17, 09:37   #855
olajadetektyw
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 170
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez Curly81 Pokaż wiadomość
Hej,


Ojej, regeneruj się, wypoczywaj.

Kupiłam jedną dużą pieluszkę bambusową 120x120 i jedną muślinową 70x80cm, cieplejszy kocyk, ręczniczek do kąpieli mały z kapturkiem i wkładki laktacyjne i znowu poleciało ponad 150zł,a wszystkie rzeczy niby tanie lub z pomocji. A jeszcze nie mam wszystkiego.

Kiedyś używałam proszku lovela, teraz jest jeszcze płyn jak widzę. używałyście tego płynu do płukania?Warto go kupować?Czy raczej można sobie darować...?
Plyn tak. Jak najbardziej, fajny. Lovely plyny kupie. Bardzo lubie tez Jelp, jest chyba lepszy, delikatne ale lepiej jeszcze dopiera i ładniej pachnie. Sporo droższy jednak. Ja z praniem postaram sie czekac jak najdluzej bo wyrzuce na suszarce na dwór. Jak z dziwnego powodu nie zdąrzę to mąż z tesciową upiorą-tesciowa za ścianą mieszka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:37 ---------- Poprzedni post napisano o 11:35 ----------

Co do zlotych rad tesciowych i mam trzeba nam duzo coerpliwosci. Musimy nauczyc sie sluchac jednym uchem a drugim wypuszczac. U mnie najgorsze było - zimno jej. W koncu wypaliłam na caly głos przy całej rodzinie, ze zwariuje jak uslyszę jeszcze raz, ze jej zimno ale wiedziałam, ze moge

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
olajadetektyw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-17, 10:05   #856
benetta
Zadomowienie
 
Avatar benetta
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 296
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez wiola_p Pokaż wiadomość
Cześć! trochę mnie nie było, nie mam czasu nadrabiać 2o stron byłam tydzień w szpitalu, założyli mi pessar, wykończona psychicznie wracam do siebie :/ mam nadzieje, że u Was ok
Pessar zakładają jak szyjka się skraca, tak?
Tygodnie lecą już szybciutko, szybko minie, dzidziuś coraz większy, będzie dobrze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:04 ---------- Poprzedni post napisano o 10:40 ----------

Cytat:
Napisane przez Curly81 Pokaż wiadomość
Hej,


Ojej, regeneruj się, wypoczywaj.

Kupiłam jedną dużą pieluszkę bambusową 120x120 i jedną muślinową 70x80cm, cieplejszy kocyk, ręczniczek do kąpieli mały z kapturkiem i wkładki laktacyjne i znowu poleciało ponad 150zł,a wszystkie rzeczy niby tanie lub z pomocji. A jeszcze nie mam wszystkiego.

Kiedyś używałam proszku lovela, teraz jest jeszcze płyn jak widzę. używałyście tego płynu do płukania?Warto go kupować?Czy raczej można sobie darować...?

Moja młodsza córka była bezsmoczkowa, a ma dwie wady zgryzu i nosi od dwóch lat aparat na zęby. Już w dużej mierze wyprowadziliśmy wady, ale to wady genetyczne , jedna po mnie a druga po mężu, także nie ma co na smoczki zwalać wszystkiego. Mój mąż ma cofnięty zgryz , a ja miałam mało miejsca na zęby i to samo ma moja córka. Też nosiłam aparat, ale jak byłam starsza.
Dla drugiej kupiłam butelkę ze smoczkiem lovi i gratis był smoczek uspakajający. Może się przyda, różnie to bywa. Wolę mieć. W każdym razie sama jej pchać do buzi nie zamierzam.
Też Loveli używałam, teraz odplamiacz jeszcze wezmę, z płynem do płukania to nie wiem, chyba też wezmę.

Wiecie, wszystko zależy z tym smoczkiem jak długo w ciągu dnia i nocy i do jakiego wieku. I powoduje też tylko konkretny typ skrzywienie, nie wszystkie - zgryz otwarty - dziecko zgryza zęby z tyłu a z przodu mamy dziurę wyrobioną pod smoczek (lub kciuka!), ząbki górne wychylone do przodu i góry a dolne do dołu i do tyłu. Ale to się dzieje jak długo dziecko ten smoczek cycka, jak się stosuje do pewnych zasad, pracuje z dziećmi, pozwolę sobie to wypunktowac
-smoczek max 6h na dobe
- wyciągać z buźki na czas snu (wiadomo z głową, nie ze zasnął i minute później ciach wyciągam bo wiadomo że się obudzi
- koło 4-6 miesiąca mija duże zapotrzebowanie fizjologiczne do ssania a zaczyna się przyzwyczajenie, przywiązanie do smoczka - dobry moment żeby odstawić
-ostateczne odstawienie smoczka NAJPÓŹNIEJ do 1,5 roku - wtedy z niemowlęce go trybu przelykania dziecko powinno przejść na tryb dorosłego. Smoczek może to zabuzyc, a jak zostanie niemowlęcy tryb przelykania to wada zgryzu murowana i leczenie nawet nie pomoże bo wada wróci (moja kolezanka tak ma). No i w tym wieku to już jest miłość do dydusia a nie potrzeba fizjologiczna.

Przy starszym miałam kupiony na wszelki wypadek, ale na początku mieliśmy tak gigantyczne problemy z karmieniem że jak już się udało był zakaz wszelkich butelek i smoczkow na co najmniej miesiąc. Potem raz miałam mega kryzys i chciałam go "przytkac" smoczkiem ale już się nie dał i był bez smoczkowy - fajnie bo ominęło nas odstawianie tego smoka.

Teraz raczej się nie uda z karmieniem i będzie mm więc na bank będzie też smoczek, musi przeciez pociumkać. Ale mam plan żeby dawać tego smoczka tylko jak go będę przytulać, i to po jedzeniu (jeśli nie zaśnie od razu), wiecie, żeby imitowac naturalne karmienie. I odstawić koło tego 4-6 miesiąca. Taki plan, życie pokaże jak wyjdzie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:05 ---------- Poprzedni post napisano o 11:04 ----------

Cytat:
Napisane przez olajadetektyw Pokaż wiadomość
Plyn tak. Jak najbardziej, fajny. Lovely plyny kupie. Bardzo lubie tez Jelp, jest chyba lepszy, delikatne ale lepiej jeszcze dopiera i ładniej pachnie. Sporo droższy jednak. Ja z praniem postaram sie czekac jak najdluzej bo wyrzuce na suszarce na dwór. Jak z dziwnego powodu nie zdąrzę to mąż z tesciową upiorą-tesciowa za ścianą mieszka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:37 ---------- Poprzedni post napisano o 11:35 ----------

Co do zlotych rad tesciowych i mam trzeba nam duzo coerpliwosci. Musimy nauczyc sie sluchac jednym uchem a drugim wypuszczac. U mnie najgorsze było - zimno jej. W koncu wypaliłam na caly głos przy całej rodzinie, ze zwariuje jak uslyszę jeszcze raz, ze jej zimno ale wiedziałam, ze moge

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dokładnie, że zimno :/ i że butów nie ma 🤦☠♀️ miesięczne dziecko...


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
18.08.2012 - zaobrączkowana

lipiec 2013 (9/10tc) dziękuje że pojawiłaś się w moim życiu [*] już na zawsze - mama



Listopad 2014 - Maluszek jest już z nami
benetta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-17, 10:08   #857
moonara
Zadomowienie
 
Avatar moonara
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 1 520
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez Curly81 Pokaż wiadomość
Hej,


Ojej, regeneruj się, wypoczywaj.

Kupiłam jedną dużą pieluszkę bambusową 120x120 i jedną muślinową 70x80cm, cieplejszy kocyk, ręczniczek do kąpieli mały z kapturkiem i wkładki laktacyjne i znowu poleciało ponad 150zł,a wszystkie rzeczy niby tanie lub z pomocji. A jeszcze nie mam wszystkiego.

Kiedyś używałam proszku lovela, teraz jest jeszcze płyn jak widzę. używałyście tego płynu do płukania?Warto go kupować?Czy raczej można sobie darować...?

Moja młodsza córka była bezsmoczkowa, a ma dwie wady zgryzu i nosi od dwóch lat aparat na zęby. Już w dużej mierze wyprowadziliśmy te wady, ale to wady genetyczne , jedna po mnie a druga po mężu, także nie ma co na smoczki zwalać wszystkiego. Mój mąż ma cofnięty zgryz , a ja miałam mało miejsca na zęby i to samo ma moja córka. Też nosiłam aparat, ale jak byłam starsza.
Dla drugiej kupiłam butelkę ze smoczkiem lovi i gratis był smoczek uspakajający. Może się przyda, różnie to bywa. Wolę mieć. W każdym razie sama jej pchać do buzi nie zamierzam.
Jaki kocyk kupilas?
Ja zastanawiam się nad pieluszką bambusową do okrywania latem, ale wiem że kocyk też się przyda tylko nie wiem jakiej grubości... Myślałam nad tym wafelkowym, ale czy nie będzie za cienki? Chodzi mi o koc, który będzie czymś pomiędzy pieluszką bambusową a już kołderka w chłodne dni.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Blog
moonara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-17, 10:39   #858
Juliette88
Zadomowienie
 
Avatar Juliette88
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 672
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez moonara Pokaż wiadomość
Jaki kocyk kupilas?
Ja zastanawiam się nad pieluszką bambusową do okrywania latem, ale wiem że kocyk też się przyda tylko nie wiem jakiej grubości... Myślałam nad tym wafelkowym, ale czy nie będzie za cienki? Chodzi mi o koc, który będzie czymś pomiędzy pieluszką bambusową a już kołderka w chłodne dni.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Z takich przemyśleń wyszło mi że musiałam kupić 4 kocyki
Na lato lekka mgiełka bambusowa z jonami srebra, na okres przejściowy kocyk bambusowo-bawełniany, na chłody wełniany, a na jeszcze większe chłody kocyk z wypełnieniem bambusowy-otulacz-lekki-kocyk-z-jonami-srebra-100x100-turquoise-turkusowy-memi.jpgkocyk-ciemny-niebieski-royal-blue80x100-memi.jpgkocyk-ze-100-welny-merino-baby-blue-jasny-niebieski-memi-premium-collection.jpgkocyk_niemowlaka_la_millou_velvet_khaki_la_millou_zoo_(1).jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
The lullabies from the machines.


Kwiatuszek
Juliette88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-17, 10:43   #859
Curly81
Wtajemniczenie
 
Avatar Curly81
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 805
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez moonara Pokaż wiadomość
Jaki kocyk kupilas?
Ja zastanawiam się nad pieluszką bambusową do okrywania latem, ale wiem że kocyk też się przyda tylko nie wiem jakiej grubości... Myślałam nad tym wafelkowym, ale czy nie będzie za cienki? Chodzi mi o koc, który będzie czymś pomiędzy pieluszką bambusową a już kołderka w chłodne dni.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja kupiłam dużą bambusową pieluszkę właśnie po to, żeby służyła latem zamiast kocyka w bardzo ciepłe dni. Mam jeszcze po córce kocyk dziany 100% bawełniany i taki polecam kupić na lato. Wrzucam zdjęcie poglądowe niżej. Mój ma większe oczka, jest bardziej przewiewny.
Mam jeszcze w domu taki pośredni też raczej letni i 1 zimowy bardzo gruby.
Teraz kupiłam taki kocyk na wiosnę, na zimniejsze dni, bo takiego nie miałam. Przyda się na wyjście ze szpitala i na spacery jak będzie chłodniej.
https://www.smyk.com/p/smiki-kocyk-n...02-cm-i6478576.

Edit. Dokładnie taki kocyk bawełniany mieliśmy. Zdjęcie córki z początku czerwca ze spaceru.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg kocyk .jpg (70,0 KB, 57 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg kocyk bawełniany Ali.jpg (75,4 KB, 61 załadowań)
__________________
www.suwaczki.com/tickers/iv09df9hj0e9c18w.png

W oczekiwaniu na kolejne szczęście

Edytowane przez Curly81
Czas edycji: 2020-01-17 o 10:50
Curly81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-01-17, 10:56   #860
moonara
Zadomowienie
 
Avatar moonara
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 1 520
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

No właśnie z tymi kocykami to nie taka prosta sprawa jakby się mogło wydawać 🤪

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Blog
moonara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-17, 11:29   #861
olaag012
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 296
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

Kocyki, pieluchy za dużo tego jest i się człowiek gubi gramatura 115g przy pieluchach to ta najcieńsza czy już trochę grubsza?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
olaag012 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-17, 11:38   #862
benetta
Zadomowienie
 
Avatar benetta
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 296
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez olaag012 Pokaż wiadomość
Kocyki, pieluchy za dużo tego jest i się człowiek gubi gramatura 115g przy pieluchach to ta najcieńsza czy już trochę grubsza?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie mam pojęcia

Ja teraz rozkiminiam czy ta bambusowa 75x75 będzie ok, czy większą..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
18.08.2012 - zaobrączkowana

lipiec 2013 (9/10tc) dziękuje że pojawiłaś się w moim życiu [*] już na zawsze - mama



Listopad 2014 - Maluszek jest już z nami
benetta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-17, 12:06   #863
_Loooola_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 434
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez benetta Pokaż wiadomość
Nie mam pojęcia

Ja teraz rozkiminiam czy ta bambusowa 75x75 będzie ok, czy większą..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zamówiłam zestaw z tą pieluchą z tymi wymiarami jak przyjdzie to zdam relacje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Loooola_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-17, 12:22   #864
Angel7891
Wtajemniczenie
 
Avatar Angel7891
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 093
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

Jukki mnie pozytywnie zaskoczyło, zamówiłam tańszą poduszkę do karmienia (bo ta pasująca do zestawu była 20 zł droższa i chciałam oszczędzić ) a oni mi przysłali tą droższą i jeszcze misia w prezencie. Jak miło received_183404292859546.jpeg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Angel7891 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-17, 12:34   #865
olaag012
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 296
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

Ja dzisiaj odebrałam kocyk wafelkowy i zawieszke do smoczka ️ kocyk trochę w dotyku mi przypomina ścierkę kuchenna tylko grubsza jest dosyć cieniutki, akurat jak się urodzi to będzie dobry.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
olaag012 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-17, 12:39   #866
Curly81
Wtajemniczenie
 
Avatar Curly81
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 805
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez Angel7891 Pokaż wiadomość
Jukki mnie pozytywnie zaskoczyło, zamówiłam tańszą poduszkę do karmienia (bo ta pasująca do zestawu była 20 zł droższa i chciałam oszczędzić ) a oni mi przysłali tą droższą i jeszcze misia w prezencie. Jak miło Załącznik 7704253

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ładnie z ich strony.Rzadko zdarzają się takie niespodzianki.
Czy ten kokon od nich ma sztywne plecki?Czy miękkie pikowane?Jaki wxięłaś rozmiar?Ten standardowy 50x90?
__________________
www.suwaczki.com/tickers/iv09df9hj0e9c18w.png

W oczekiwaniu na kolejne szczęście

Edytowane przez Curly81
Czas edycji: 2020-01-17 o 12:41
Curly81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-17, 12:53   #867
Haneczka1122334445
Zadomowienie
 
Avatar Haneczka1122334445
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 1 530
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

Dzień dobry a ja się dzisiaj przekonałam że na zwykłym targu są fajniejsze koszule nocne niż te z allegro, kupiłam też jeden stanik do karmienia ala sportowy i jak go w domu przymierzyłam to się okazał taki milusi i wygodny że resztę też tam kupię a nie będę zamawiać z internetu
Cytat:
Napisane przez EwkaP Pokaż wiadomość
Moje zajęcia w szkole rodzenia są do pierwszego tygodnia lutego tylko ,więc zaraz koniec. W piątek jest podsumowanie wiedzy (2lekcje mnie nie było) ,a później lecimy w pielęgnacja maluszka i laktacja i koniec .


Dostałam burę od teściowej czemu nie kupuję smoczków.
A czemu tak ?
Ja nie byłam smoczkowa ,plułam nimi i żyje.
Według teściowej jeżeli dziecko nie będzie używać smoczków ,to będzie miało krzywe paluszki u rączki ? bo wpycha je do buzi ..


Chyba jestem , byłam ,nienormalnym dzieckiem bo nie wkładałam,nic mi się nie skrzywiło od tego ..

To są rady już teraz ,a co będzie później. Jak walczyć z takimi złotymi radami ? Macie jakieś metody?
Ja staram się wpuszczać jednym uchem a wypuszczać drugim Ostatnio babcia męża mnie opierniczyła bo przeszłam nad kablem od ładowarki od laptopa. Stwierdziła że sama na siebie sprowadzam nieszczęście bo przechodzę nad kablami i sznurkami i że jeszcze zobaczę że coś się niedługo stanie i to będzie moja wina.
Co do smoczków to ja właśnie odwrotnie słyszałam że to smoczek krzywi zęby.
Cytat:
Napisane przez Angel7891 Pokaż wiadomość
Gorzej jak ci taka kochana mamusia stoi i komentuje co robisz .
My poprosiliśmy ostatnio, żeby odebrali nam zamówienie bo musieliśmy jechać. Zostawiliśmy pieniądze a potem dostaliśmy ochrzan dlaczego tyle wydajemy, z własnych pieniędzy... 🤦♀️ Także tak. Bardzo fajne podkłady mi przyszły do łóżeczka dla dzidzi z Gemini. Nawet się nie spodziewałam, myślałam, że to tylko nieprzemakalny a on z funkcją prześcieradła także na plus.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Podrzucisz linka do tych podkładów?
Cytat:
Napisane przez Curly81 Pokaż wiadomość
Hej,


Ojej, regeneruj się, wypoczywaj.

Kupiłam jedną dużą pieluszkę bambusową 120x120 i jedną muślinową 70x80cm, cieplejszy kocyk, ręczniczek do kąpieli mały z kapturkiem i wkładki laktacyjne i znowu poleciało ponad 150zł,a wszystkie rzeczy niby tanie lub z pomocji. A jeszcze nie mam wszystkiego.

Kiedyś używałam proszku lovela, teraz jest jeszcze płyn jak widzę. używałyście tego płynu do płukania?Warto go kupować?Czy raczej można sobie darować...?

Moja młodsza córka była bezsmoczkowa, a ma dwie wady zgryzu i nosi od dwóch lat aparat na zęby. Już w dużej mierze wyprowadziliśmy te wady, ale to wady genetyczne , jedna po mnie a druga po mężu, także nie ma co na smoczki zwalać wszystkiego. Mój mąż ma cofnięty zgryz , a ja miałam mało miejsca na zęby i to samo ma moja córka. Też nosiłam aparat, ale jak byłam starsza.
Dla drugiej kupiłam butelkę ze smoczkiem lovi i gratis był smoczek uspakajający. Może się przyda, różnie to bywa. Wolę mieć. W każdym razie sama jej pchać do buzi nie zamierzam.
Ja kupiłam proszek z Loveli i zobaczę czy będzie oki. A wrazie czego to teraz jest promka w biedronce na produkty Lovela.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Haneczka1122334445 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-17, 12:53   #868
sugar cube
Rozeznanie
 
Avatar sugar cube
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 716
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez wiola_p Pokaż wiadomość
Cześć! trochę mnie nie było, nie mam czasu nadrabiać 2o stron byłam tydzień w szpitalu, założyli mi pessar, wykończona psychicznie wracam do siebie :/ mam nadzieje, że u Was ok
Szpital potrafi zmeczyc... ;* trzymam kciuki, zeby nie byli koniecznosci wiecej. No poza sciagnieciem pessara i porodem. (Nie wiem czy to za jednym razem )

Wysłane z mojego LM-X410.F przy użyciu Tapatalka
__________________

sugar cube jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-17, 12:54   #869
Juliette88
Zadomowienie
 
Avatar Juliette88
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 672
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez Angel7891 Pokaż wiadomość
Jukki mnie pozytywnie zaskoczyło, zamówiłam tańszą poduszkę do karmienia (bo ta pasująca do zestawu była 20 zł droższa i chciałam oszczędzić ) a oni mi przysłali tą droższą i jeszcze misia w prezencie. Jak miło Załącznik 7704253

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lubię takie podejście do klienta. Aż wejdę na ich stronę i sprawdzę czy mi czegoś nie potrzeba

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
The lullabies from the machines.


Kwiatuszek
Juliette88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-17, 13:03   #870
Angel7891
Wtajemniczenie
 
Avatar Angel7891
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 093
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez Curly81 Pokaż wiadomość
Ładnie z ich strony.Rzadko zdarzają się takie niespodzianki.
Czy ten kokon od nich ma sztywne plecki?Czy miękkie pikowane?Jaki wxięłaś rozmiar?Ten standardowy 50x90?
Miękkie plecki i tak, ten standardowy rozmiar. Ale materiał jakościowo super, kocyk też świetny.
No to czekam jeszcze dziś na ubranka a potem dopiero za miesiąc będę wyglądać za łóżeczkiem i wózkiem. I został nam przewijak na łóżeczko tylko, że musimy kombinować bo łóżeczko niestandardowe

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Angel7891 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-03-08 08:49:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:25.