nie wiem co mam robic - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-11-20, 15:11   #1
karmelowa123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 1
Post

nie wiem co mam robic


moze dla niektorych wyda sie to glupie ale coz, moze jest tu ktos starszy i doswiadczony ktory mi pomoze a wiec : chodze do 3 kl gimnazjum i sie zastanawiam co dalej. Chciala bym zostac pielegniarka , ale.. czy warto, oplaca sie ?warto? (chciała bym pracowac w szpitalu, i moze ktos powie jak ta praca mniej wiecej wyglada ) i jak bym juz zdecydowala sie isc na te studia to z czego musze miec zdana mature (i na ile procent tak mniej wiecej bo to jest chyba ustalane ) .Chciałam isc na biol-chem ale z chemia mi jakos nie podrodze a biologie lubie, dlatego zastanawiam sie nad pol-biol ale czy musze zdawac ta chemie rozszerzona czy wystarczy biologia zeby sie dostac ? wiec sie zastanawiam nad pol-biol lub biol chem ( i na biol chem jest chyba ciezej z tego co inni mowili). Ja ogolnie wmiare dobrze sie ucze mam mniej wiecej 3,4,5,( z biologi 5, chemi 4, polski,4, ang 4) . I mogłby mi ktoś powiedzień jak to jest ogólnie z rekrutacja do liceum, przyznam ze jest jeszcze troche czasu a ja juz sie boje..
karmelowa123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-20, 21:59   #2
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: nie wiem co mam robic

Każda uczelnia ma swoje zasady rekrutacji na dany kierunek, informacje takie znajdziesz na jej stronie internetowej. Podobnie jeśli chodzi o zasady rekrutacji do liceów. Do tego używa się google, a nie forum.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-01, 17:57   #3
panimikrobiolog
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 21
Dot.: nie wiem co mam robic

Cytat:
Napisane przez karmelowa123 Pokaż wiadomość
moze dla niektorych wyda sie to glupie ale coz, moze jest tu ktos starszy i doswiadczony ktory mi pomoze a wiec : chodze do 3 kl gimnazjum i sie zastanawiam co dalej. Chciala bym zostac pielegniarka , ale.. czy warto, oplaca sie ?warto? (chciała bym pracowac w szpitalu, i moze ktos powie jak ta praca mniej wiecej wyglada ) i jak bym juz zdecydowala sie isc na te studia to z czego musze miec zdana mature (i na ile procent tak mniej wiecej bo to jest chyba ustalane ) .Chciałam isc na biol-chem ale z chemia mi jakos nie podrodze a biologie lubie, dlatego zastanawiam sie nad pol-biol ale czy musze zdawac ta chemie rozszerzona czy wystarczy biologia zeby sie dostac ? wiec sie zastanawiam nad pol-biol lub biol chem ( i na biol chem jest chyba ciezej z tego co inni mowili). Ja ogolnie wmiare dobrze sie ucze mam mniej wiecej 3,4,5,( z biologi 5, chemi 4, polski,4, ang 4) . I mogłby mi ktoś powiedzień jak to jest ogólnie z rekrutacja do liceum, przyznam ze jest jeszcze troche czasu a ja juz sie boje..

Praca pielęgniarki jak każda inna praca w szpitalu jest dosyć ciężka. W dodatku z pieniędzmi w Polsce również średnio, ale to nie jest warunek. Jeżeli czujesz, że to Cię interesuje, chcesz pomagać ludziom, to idź w tym kierunku! Musisz popatrzeć na strony uczelni, jakie wymagają przedmioty do rekrutacji. Z tego co wiem to na Umed w Łodzi, na położnictwo/ pielęgniarstwo można się dostać z polskim i biologią, nie jest konieczna chemia. Niemniej, bądź świadoma, że na studiach jak i w pracy chemia Cię nie ominie, więc prędzej czy później będziesz musiała stawić jej czoła.
panimikrobiolog jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-12-01 18:57:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:04.