Depresja - ZBIORCZY - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-12-22, 11:04   #61
wisienneczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 97
Dot.: Depresja sezonowa?

słuchajcie, ze mną jak jest już całkiem źle, szczególnie w zimie - mróz, śnieg, ciemno, depresja na maxa itd. to idę do solarium wygrzać się na kilka minut. oczywiście filtr jak najwyższy, nie chcę się opalać, ale przypomnieć sobie, jak jest w lecie pomaga. polecam!
wisienneczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-22, 13:59   #62
Lils01
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 24
Dot.: Depresja?

Nie wiem, jakoś tak nie dostrzegam problemów dopóki się z nimi nie zmierzę. Dopóki trwam w normalnym nastroju, póki nie nadejdą te gorsze chwile, nie jestem w stanie powiedzieć, że coś się dzieje. Depresja kojarzy mi się z ciągłym stanem przygnębienia. Byłby z Panią jakiś kontakt?
Lils01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-22, 16:35   #63
okapi
Rozeznanie
 
Avatar okapi
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 623
Dot.: Depresja sezonowa?

Cytat:
Napisane przez wisienneczka Pokaż wiadomość
słuchajcie, ze mną jak jest już całkiem źle, szczególnie w zimie - mróz, śnieg, ciemno, depresja na maxa itd. to idę do solarium wygrzać się na kilka minut. oczywiście filtr jak najwyższy, nie chcę się opalać, ale przypomnieć sobie, jak jest w lecie pomaga. polecam!
muszę przetestować
okapi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-26, 03:40   #64
Czynamonsz
Przyczajenie
 
Avatar Czynamonsz
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2
Unhappy Leki antydepresyjne, a depresja?

Tytuł miał być inny, ale niestety jestem przemęczona i pisze coś a myślę o czymś innym.
Witam wszystkich, wiem, że to nie miejsce na takie tematy w zasadzie, ale potrzebuje wskazówek. Mam depresję od prawie 5 lat. Kiedyś brałam Asentre, potem zaczęłam palić marihuanne więc dla własnego bezpieczeństwa odstawiłam leki. Teraz biorę Cital 10 mg dziennie i jakos 5-7 dni palę zióło. Problem jest taki że kiedyś miała lekkie zaburzenia odżywiania ze stresu. Wstręt. Ostatnim czasem czułam działanie leków bo biore je już ponad miesiąc, ale ostatnie kilka dni są dramatem. Zasypiam dopiero koło 5-6 godzinie. Dużo myślę i mało jem, za to non stop palę jednego papierosa za drugim. W nocy mam jakieś dziwne uderzenia gorąca, albo trzęsę się i denerwuję... kiedy myślę o tym że mam coś zjeść i potem sobie zwalam na głowę myśli że znowu mam z tym problem to znowu się denerwuje i tym bardziej nie mogę jeść. Jedzenie nie sprawia mi przyjemności i nabijam sobie głowę. Co zrobić? Co sądzicie i jakie będzie najlepsze rozwiązanie mojego problemu?

Edytowane przez Czynamonsz
Czas edycji: 2015-12-26 o 03:42
Czynamonsz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-26, 08:03   #65
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Depresja - ZBIORCZY

Tak. Jest super rozwiązanie. Przestać palić narkotyki. Brać lek i iść na terapię. WTF w ogóle. Ręce mi opadły.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-27, 00:52   #66
grarox
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 1
Dot.: Depresja - ZBIORCZY

Witam moje drogie,
mam wrażenie, że dużo nie wniosę do tego tematu, gdyż sama nieraz miewam stany depresyjne. Wielokrotnie staram się szukać źródła mojego braku równowagi psychicznej. Niestety robię to czasem w internecie, szukam odpowiedzi. Wnioskując po waszych komentarzach naczytałyście się za dużo o byciu fit i każdy problem we współczesnym świecie w 99% powinien być rozwiązywany aktywnością fizyczną. Niestety nie wiem co depresja i sport mają ze sobą wspólnego, ale dzięki waszym radom spróbuję dowiedzieć się tego samodzielnie.
Dobranoc
Pozdrawiam
grarox jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-30, 20:46   #67
Kwietna123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 10
Dot.: Depresja - ZBIORCZY

Przede wszystkim - nieleczona lub źle leczona depresja moze doprowadzić do tragedii, wliczając w to samobójstwo. Zwlaszcza taka ze stanami lękowymi. Mam bliską znajomą (z którą mieszkalam, gdy wystąpił pierwszy epizod depresji) i najpierw leczyła się u psychiatry, łacznie z terapią lekami (bardzo silnymi czasami), później dorzuciła do tego psychoterapię (mieszkałyśmy w Poznaniu, gdyby komuś miało pomóc, to proszę bardzo - xxx). Psycholog wyprowadził ją z tej skorupy zamknięcia, przestawił na zdrowszy i bardziej regularny tryb życia, a dodatkowo wyjaśnił sporo jej zachowań (skąd się brały, itp.). Obecnie jest w fajnym związku, korzysta z życia, itp. Ale psychologa nadal od czasu do czasu odwiedza, pewne leki również ma zawsze pod ręką. Wie jak bardzo niebezpieczna jest depresja - jej babcia miała nieleczoną w połączeniu z innymi zaburzeniami i targnęła się na życie :/

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2016-01-01 o 10:19 Powód: Link.
Kwietna123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-01-01, 16:15   #68
Lils01
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 24
Dot.: Depresja - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Kwietna123 Pokaż wiadomość
Przede wszystkim - nieleczona lub źle leczona depresja moze doprowadzić do tragedii, wliczając w to samobójstwo. Zwlaszcza taka ze stanami lękowymi. Mam bliską znajomą (z którą mieszkalam, gdy wystąpił pierwszy epizod depresji) i najpierw leczyła się u psychiatry, łacznie z terapią lekami (bardzo silnymi czasami), później dorzuciła do tego psychoterapię (mieszkałyśmy w Poznaniu, gdyby komuś miało pomóc, to proszę bardzo - xxx). Psycholog wyprowadził ją z tej skorupy zamknięcia, przestawił na zdrowszy i bardziej regularny tryb życia, a dodatkowo wyjaśnił sporo jej zachowań (skąd się brały, itp.). Obecnie jest w fajnym związku, korzysta z życia, itp. Ale psychologa nadal od czasu do czasu odwiedza, pewne leki również ma zawsze pod ręką. Wie jak bardzo niebezpieczna jest depresja - jej babcia miała nieleczoną w połączeniu z innymi zaburzeniami i targnęła się na życie :/
Jaak właściwie zahowuje sie osoba z depresja? Kompletnie wyłącza się z życia towarzyskiego, jest CIĄGLE smutna, czy może da się z tym funkcjonować, próbować i występują po prostu takie napady? Może ktoś mi wyjaśnić, jak czuje sie taka osoba i czy ciągle objawy jej towarzyszą?
Lils01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-05, 20:33   #69
ketmia5
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 4
Dot.: Depresja - ZBIORCZY

Witam,
Mam nadzieję, że wybrałam dobry wątek. Mam prośbę - czy mogłybyście mi doradzić jak dotrzeć do bliskiej osoby, która moim zdaniem ma problemy?

Wydaje mi się, że jest to połączenie depresji i nerwicy. Głównie ze względu na stresującą pracę. Obserwuję na przestrzeni ostatnich 2 lat jak tej osobie zupełnie zmienił się sposób zachowania.
Stała się bardziej opryskliwa, unika kontaktu z innymi ludźmi, nie dba w ogóle o stare relacje, nie szuka nowych.
Bardzo dużo pali, pije też (nie dużo, ale codziennie).

Wydaje mi się, że to co by najbardziej pomogło to:
- więcej czasu dla siebie + może jakieś nowe hobby / sport / zajęcie, żeby poznać nowych ludzi i zająć głowę,
- wizyta u psychologa

Problem jest w tym, że ta osoba w ogóle nie chce na ten temat rozmawiać. Ucina od razu rozmowę, reaguje agresją, o wizycie u psychologa / psychiatry nie chce słyszeć.

Chyba sama sobie z tym nie poradzi i konieczna byłaby rozmowa ze specjalistą, który "poukłada w głowie" i pomoże zmienić tok myślenia.

Tylko jak do tego przekonać? Czy ktoś może miał podobne doświadczenia? Jak dotrzeć do takiej osoby i uświadomić jej problem? Tak, żeby spojrzała na siebie "z zewnątrz" (mam wrażenie, że wtedy dostrzegłaby, że większość problemów nie jest, aż tak duża, i że nie potrzebnie się sama nakręca).
ketmia5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-06, 07:12   #70
Klaudd53
Przyczajenie
 
Avatar Klaudd53
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 1
Dot.: Depresja - ZBIORCZY

Spróbuj spędzać się z nią więcej czasu. Idżcie na spacer, na lody, na kawe i powiedz jej, że martwisz się o nią i bardzo się boisz o nią ale nie tak odrazu tylko z czasem. Łatwo wystraszyć taką osobe bo odbierze to jako pie**lenie
Klaudd53 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-04-06 08:12:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:25.