język włoski spec.translatorska czy nauczycielska? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Nauka języków obcych - kącik językowy

Notka

Nauka języków obcych - kącik językowy Nauka języków obcych - kącik językowy, to miejsce wymiany informacji o kursach, podręcznikach, materiałach i ciekawostkach językowych. Dołącz.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-03-10, 13:08   #1
RonnieBonnie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-11
Wiadomości: 12

język włoski spec.translatorska czy nauczycielska?


Hej!
Jestem obecnie w trakcie studiów licencjackich z języka włoskiego.

Bardzo lubię mieć zaplanowaną przyszłość i lubię sobie o niej pomarzyć

Dlatego chciałam się was dopytać, jeżeli studiowałyście język włoski lub inny język obcy, jaką specjalizację na studiach magisterskich wybrałyście? I jeśli można wiedzieć jaką macie obecnie pracę?


Jeśli chodzi o nauczanie języka, dopiero się w to zagłębiam. Będę udzielała korepetycji, więc zobaczę czy to coś dla mnie (zawsze myślałam, że tak właśnie jest). Bardzo szczegółowo staram się przygotowywać do zajęć, wymyślam różne typy zadań itp.
A jeśli chodzi o spec. translatorską to nie jestem do niej przekonana. Na studiach mam wiele przedmiotów z tym związanych i nie kręci mnie to w ogóle.


Ale z trzeciej strony nie jestem też w 100% przekonana do nauczania... Mam małą cierpliwość i jeśli chodzi o nauczycieli to muszą oni poświęcać ogrom czasu wolnego na przygotowywanie materiałów, na szkolenia... a ja nie chciałabym przynosić pracy do domu.

Póki co myślę o tym, aby zatrudnić się w jakiejś firmie z klientem włoskim (po studiach oczywiście), a dodatkowo udzielać korepetycji. Ale nie wiem czy to dobry pomysł?
Wiem, że napisałam chaotycznie i sama nie wiem czego chcę, ale chyba każdy 20+ tak ma ...


Chciałam po prostu posłuchać waszych doświadczeń zawodowych związanych z językiem Z góry dzięki za wyrozumiałość i proszę nie czepiajcie się mojego niezdecydowania
RonnieBonnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-11, 18:53   #2
casus_belli
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 467
Dot.: język włoski spec.translatorska czy nauczycielska?

Z nauczaniem to też zależy, gdzie chcesz uczyć, Na korepetycjach/kursach językowych zazwyczaj pracujesz z ludźmi, którzy uczyć się chcą. A jak nie chcą, to z indywidualnych lekcji rezygnujesz i tyle. W szkole masowej możesz trafić na świetną młodzież, ale możesz też na klasę odbębniającą kolejną dupogodzinę. Nie dość, że się wtedy męczysz waląc 2/3h tygodniowo głową w mur, to jeszcze rodzice mają wąty, że Jasio , który pojawia się na co trzeciej lekcji, a podręcznika w grudniu jeszcze nie ma, nic nie umie. No nie umie i umieć nie będzie, ale w większości to nie bombelek będzie leniwy, a nauczyciel zły. Ja np. wiem, że do uczenia na siłę się nie nadaję.
casus_belli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-16, 08:56   #3
RonnieBonnie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-11
Wiadomości: 12
Dot.: język włoski spec.translatorska czy nauczycielska?

Cytat:
Napisane przez casus_belli Pokaż wiadomość
Z nauczaniem to też zależy, gdzie chcesz uczyć, Na korepetycjach/kursach językowych zazwyczaj pracujesz z ludźmi, którzy uczyć się chcą. A jak nie chcą, to z indywidualnych lekcji rezygnujesz i tyle. W szkole masowej możesz trafić na świetną młodzież, ale możesz też na klasę odbębniającą kolejną dupogodzinę. Nie dość, że się wtedy męczysz waląc 2/3h tygodniowo głową w mur, to jeszcze rodzice mają wąty, że Jasio , który pojawia się na co trzeciej lekcji, a podręcznika w grudniu jeszcze nie ma, nic nie umie. No nie umie i umieć nie będzie, ale w większości to nie bombelek będzie leniwy, a nauczyciel zły. Ja np. wiem, że do uczenia na siłę się nie nadaję.

Masz rację z różnicami w systemach nauki. Jestem po pierwszych korepetycjach i dziewczyna faktycznie chce sama dla siebie się uczyć, ale nie wiem czy to do końca dla mnie... stresuję się przed zajęciami a tak chyba nie powinno być...
Dzięki za odpowiedź
RonnieBonnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-16, 13:20   #4
casus_belli
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 467
Dot.: język włoski spec.translatorska czy nauczycielska?

Akurat na początku każdy się stresuje W zasadzie większość ludzi się stresuje w nowej pracy. Uwierz, widziałam praktykantki z polonistyki, które dosłownie gwałciły język XD o tym, że zacinały i miały pustkę w głowie i to było widać nawet nie wspomnę. Z czasem, jeśli nie masz zadatków do fobii społecznej, przywykniesz i wyluzujesz.
casus_belli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Nauka języków obcych - kącik językowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-03-16 14:20:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:50.