Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy - Strona 144 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-05-21, 17:42   #4291
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Torbiel jajnika - Wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez pink_rabbit22 Pokaż wiadomość
Hej, u mnie na 5cm torbiel czynnościowa pomogły tabletki anty Yasmin i brałam 3 opakowania bez 7dniowej przerwy. Piłam też krwawnik i robiłam oklady z borowiny. Wchlonela się calkowicie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dzięki, u mnie antykoncepcja hormonalna odpada.
O tej borowinie poczytam bo jak wpisałam w google to wyskoczyło mi dość sporo informacji/opinii.
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-13, 09:03   #4292
Sophie24
Zakorzenienie
 
Avatar Sophie24
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 13 732
Dot.: Torbiel jajnika - Wątek zbiorczy!

Też dołączam z torbielą. Okres się nie pojawiał, żadnych objawów by w ogóle miał przyjść więc trochę na spontana uznałam, że wybiorę się do gina. Na jednym jajniku torbiel 3,5 cm (nie pamiętam na ile). Dostałam Duphaston na wywołanie okresu, 6 tabletek dziennie a w dalszej kuracji tabletki anty. Okres jeszcze się nie pojawił (skończyłam duphaston w poniedziałek). Żadnych więcej objawów. Tabletki mam brać przez 3 miesiące ale jakbym się źle czuła to chociaż jedno opakowanie (już sobie zapowiedziałam, że jak zrobią ze mnie jakiegoś potwora to odstawiam z miejsca). Potem oczywiście usg ale po okresie, który wystąpi już naturalnie z nie z odstawienia. No i też mam do zrobienia marker ca 125.

Na drugim jajniku mam krwiak - tak zrozumiałam, tym lekarz się tak nie zaniepokoił. To też jakiś rodzaj torbieli? Powiem szczerze, że na wizycie jak nigdy jakby mi mowę odjęło, chyba trochę byłam tym zaskoczona. Nie jest to mój stały lekarz więc też inaczej. Nie wypytałam o wszystko a teraz snuje domysły:P
Sophie24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-15, 09:30   #4293
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Torbiel jajnika - Wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Sophie24 Pokaż wiadomość
Też dołączam z torbielą. Okres się nie pojawiał, żadnych objawów by w ogóle miał przyjść więc trochę na spontana uznałam, że wybiorę się do gina. Na jednym jajniku torbiel 3,5 cm (nie pamiętam na ile). Dostałam Duphaston na wywołanie okresu, 6 tabletek dziennie a w dalszej kuracji tabletki anty. Okres jeszcze się nie pojawił (skończyłam duphaston w poniedziałek). Żadnych więcej objawów. Tabletki mam brać przez 3 miesiące ale jakbym się źle czuła to chociaż jedno opakowanie (już sobie zapowiedziałam, że jak zrobią ze mnie jakiegoś potwora to odstawiam z miejsca). Potem oczywiście usg ale po okresie, któ/ry wystąpi już naturalnie z nie z odstawienia. No i też mam do zrobienia marker ca 125.

Na drugim jajniku mam krwiak - tak zrozumiałam, tym lekarz się tak nie zaniepokoił. To też jakiś rodzaj torbieli? Powiem szczerze, że na wizycie jak nigdy jakby mi mowę odjęło, chyba trochę byłam tym zaskoczona. Nie jest to mój stały lekarz więc też inaczej. Nie wypytałam o wszystko a teraz snuje domysły:P
6 tabletek dziennie? wydaje mi się, że bardzo dużo

Hmm ten krwiak to wydaje mi się jakby "siniak" (ale mogę się mylić). Nie uderzyłaś się ostatnio?


Ja w maju miałam torbiel dwukomorową, jedna komora mi pękła ale druga nadal jest - 7cm. Nigdy nie miałam sytuacji żeby luteina mi nie pomogła a teraz ani o 1cm ta torbiel nie zmalała i zaczynam się martwić. Dostałam skierowania do szpitala na usunięcie tego ale lekarz powiedział, że decyzję pozostawia mnie. Torbiel jak najbardziej się kwalifikuje do usunięcia laparoskopowego bo przy takiej dużej torbieli może dojść do skrętu jajnika a jej pęknięcie może spowodować zapalenie otrzewnej. Z drugiej strony jest szansa, że leczenie hormonalne przyniesie dobry efekt. Wydaje mi się, że najbliższe dni będą 'decydujące' bo muszę odstawić luteinę i wywołać okres, a z drugiej strony coraz bardziej czuję ucisk w prawym boku
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-22, 18:03   #4294
Chmuralawendy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 99
Dot.: Torbiel jajnika - Wątek zbiorczy!

Mam torbiel jajnika prawie 6cm. Ostatnia tabletkę anty brałam wczoraj, na dniach mam mieć miesiączkę. Od kilku dni bardzo boli mnie podbrzusze, głównie ta strona gdzie mam torbiel. Jest to inny ból niż przy miesiączce, takie uczucie rozpierania, czasami kłucie, wczoraj bolała mnie noga i pachwina z tej strony gdzie mam torbiel. Zastanawiam się czy już teraz udać się na sor do szpitala czy dopiero po miesiączce? Bo tak czy siak chyba nie mogliby nic zrobić jeśli mam okres? Proszę o rady.
Chmuralawendy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-09, 17:44   #4295
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Torbiel jajnika - Wątek zbiorczy!

Dziewczyny, spotkałyście się z sytuacją żeby torbiel prosta (czynnościowa) zamieniła się w endometrialną?
Od jakiegoś czasu 'bujam się' z dość sporą torbielą. Lekarze mówili, że to torbiel prosta, najpierw była dwukomorowa, później już została tylko jedna komora. Byłam wczoraj na konsultacji i lekarz mi powiedział, że to torbiel endometrialna i się nie wchłonie. Powiedział również że mogła być kiedyś torbielą prostą, a teraz się przekształciła w endometrialną
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-12, 15:18   #4296
Burza_1994
Wtajemniczenie
 
Avatar Burza_1994
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 791
GG do Burza_1994
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Dołączam i ja
W styczniu miałam laparoskopię torbieli lewego jajnika (ok. 7cm), a ostatnio byłam u ginekologa i kolejny raz torbiel dermoidalna (5x6cm). Dała mi luteinę na wywołanie miesiączki, bo tej już dawno nie miałam i również poleciła suplement ovarin na uregulowanie cykli.
Możnaby brać cały czas leki antykoncepcyjne, żeby zahamować owulację, tylko chyba więcej z tego szkody aniżeli pożytku.. zwiększone ryzyko raka, później mogą się pojawić problemy z zajściem w ciążę itp. Mam wrażenie, że nie ma dobrego wyjścia z tej sytuacji... albo co jakiś czas chodzić pod nóż, albo zdecydować się na inne możliwe konsekwencje...
__________________
Pani Kierownik.

Cel: Pani Dyrektor!

Cel osiągnięty połowicznie: Zastępca Dyrektora!


"Everything in your life is a reflaction of a choice you have made. If you want a different result, make a different choice."
Burza_1994 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-20, 19:26   #4297
Xxcdangie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 1
Dot.: Torbiel jajnika - Wątek zbiorczy!

Witam,

U mnie wykryto torbiel 25,5 mm. Przypadkowo podczas badania usg. Na opisie widnieje informacje „bezechowa zmiana o średnicy 25,5 mm” badania miałam robione 2 dni przed owulacja i mój lekarz stwierdził ze nic z tym torbielem nie trzeba robić i powiedział ze widzimy się za rok na kontroli. Reszta wyników, cytologia, badanie moczu i zwykle usg brzucha są w porządku. Pytanie czy nie mam czym się martwić? Miesiączkę dostałam teraz w terminie jedynie jest może skąpa w porównaniu do poprzedniej.



Sama nie wiem co mam robić i myśleć czy wszystko jest ok i faktycznie dopiero za rok iść do ginekologa tak jak radził?
Xxcdangie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-07-25, 18:39   #4298
Bobi123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 1
Dot.: Torbiel jajnika - Wątek zbiorczy!

Cześć dziewczyny. Bylam dzisiaj na usg ktore wykazało torbiel 30 mm z pojedynczym wyroślem wewnętrznym. Co to oznacza? Ktos cos?
Bobi123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-29, 16:24   #4299
Burza_1994
Wtajemniczenie
 
Avatar Burza_1994
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 791
GG do Burza_1994
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Mam do Was takie pytanie odnośnie torbieli na usg- jak rozpoznać torbiel dermoidalną, a torbiel czynnościową?
__________________
Pani Kierownik.

Cel: Pani Dyrektor!

Cel osiągnięty połowicznie: Zastępca Dyrektora!


"Everything in your life is a reflaction of a choice you have made. If you want a different result, make a different choice."
Burza_1994 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-16, 11:02   #4300
Sophie24
Zakorzenienie
 
Avatar Sophie24
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 13 732
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

U mnie po roku bez zmian. Przez wirusa zamiast kontroli w marcu, poszłam dopiero teraz. Dostałam jeszcze skierowanie na test ROMA - wynik ok. Ale uznałam, że raczej kiepsko dalej czekać. Nic się nie dzieje (torbiel nie rośnie ale też nie znika). Trochę już czasu jest. Lekarz sam dał mi wybór. Zdecydowałam, że wolę się tego pozbyć. Szanse na to, że przemieni się w coś złośliwego jest zawsze a ja też nie chce chodzić z bombą i się zastanawiać czy nie urosła, nie pęknie, nie zezłośliwieje. Plus cała niepewna sytuacja z wirusem - może znowu wszystko zamkną i nawet na kontrolę nie będzie można iść.
Napisałam do lekarza by wystawił skierowanie. No ale w sumie nie wiem czy na pewno wystawi. Uznaje, że skoro dał mi wybór w poniedziałek, to teraz nie zmieni zdania.
Sophie24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-07-16 11:02:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:10.