Nasze najlepsze książki do nauki angielskiego - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Nauka języków obcych - kącik językowy

Notka

Nauka języków obcych - kącik językowy Nauka języków obcych - kącik językowy, to miejsce wymiany informacji o kursach, podręcznikach, materiałach i ciekawostkach językowych. Dołącz.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-03-25, 19:53   #61
InesInes
Raczkowanie
 
Avatar InesInes
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 86
Dot.: Nasze najlepsze książki do nauki angielskiego

Cytat:
Napisane przez Friese Pokaż wiadomość
Maguda_ dzięki że czuwasz, też specjalnie nie dopisałam w swoim poście skąd wzięłam
Jall może być Ci bardzo trudno czytać te artykuły, ale jak nie spróbujesz to się nie dowiesz, polecam BBC bo jednak the guardian to jest kosmos, bardzo trudny i uzywa slowek takich ze ja nie widzę by się ich uzywalo, zazwyczaj w mowie stosuje sie bardziej popularne slowka niz te ktorych uzywa the guardian.

to moze lepiej bajki poczytac? pinguin readersy są naprawdę fajne a na niektoórych stronach legalnie są udostepniane do pobrania (pod warunkiem usuniecia ich ze swojego komp w ciagu ilus godzin, jakos tak to prawo brzmialo )


jak dowiesz się o zniżce plis pisz, ja też na nią czekam na etutora
Ja również polecam BBC, mają dość przystępne teksty.
__________________
Bilingual Blog for English Learners
InesInes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-26, 09:24   #62
Arya90
Zakorzenienie
 
Avatar Arya90
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 11 001
Dot.: Nasze najlepsze książki do nauki angielskiego

Cytat:
Napisane przez Jall Pokaż wiadomość
A mogłabyś mi napisać skąd wzięłaś darmową wersję? Wiem, że krąży demo po necie, ale można korzystać w ok. 10% procentach.
A artykuły to chyba na A2 za wcześnie? Przyznam się, że ja byłam na B1/B2, obecnie bez dosłownie żadnego kontaktu z językiem przez rok, ciężko mi niektóre zdania zrozumieć, tragedia Chyba sama zabiorę się za powtórki, bo aż wstyd!
O eTutorze słyszałam same pochlebne opinie, jak tylko wyjdzie jakaś zniżka na gruponie, to też się zapiszę, żeby już całkiem nie stracić tego, co umiem
czytaj artykuły sama uczę się od stycznia, a od marca czytam artykuły, mam czasopismo po angielsku dla uczących się tego języka "English Matters" i polecam, bo jest fajne i pomocne. Ostatnio z Edgara czytałam kryminał po angielsku też taki dla uczących się, a teraz się biorę już za normalną książkę oprócz tego uczę się z nauczycielem, ale to czytanie to naprawdę daje bardzoooo dużo
__________________
Żonka 6.08.2016
Wegetarianka 1.02.2017


6cs
Arya90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-26, 09:39   #63
Maguda_
Kawaii strona mocy
 
Avatar Maguda_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9 963
Dot.: Nasze najlepsze książki do nauki angielskiego

Cytat:
Napisane przez Friese Pokaż wiadomość
Maguda_ dzięki że czuwasz, też specjalnie nie dopisałam w swoim poście skąd wzięłam
Wiem, tak tylko uprzejmie informowałam

Cytat:
Napisane przez Jall Pokaż wiadomość

PR to świetne książeczki, bo są poukładane od najprostszych do najtrudniejszych. Z tym, że lepiej się je czyta trzymając w ręku, więc allegro pójdzie w ruch
Zobacz też w bookcity, nie wiem czy jeszcze obowiązuje, ale baaardzo długo mieli promocję na readersy.
Maguda_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-26, 15:32   #64
Jall
Zadomowienie
 
Avatar Jall
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1 542
Dot.: Nasze najlepsze książki do nauki angielskiego

Cytat:
Napisane przez Arya90 Pokaż wiadomość
czytaj artykuły sama uczę się od stycznia, a od marca czytam artykuły, mam czasopismo po angielsku dla uczących się tego języka "English Matters" i polecam, bo jest fajne i pomocne. Ostatnio z Edgara czytałam kryminał po angielsku też taki dla uczących się, a teraz się biorę już za normalną książkę oprócz tego uczę się z nauczycielem, ale to czytanie to naprawdę daje bardzoooo dużo
Odkurzyłam swoje stare książki, żeby ogarnąć z grubsza gramatykę, codziennie czytam 1-4 artykuły, w zależności od czasu - i słucham czegoś po angielsku np. rozmówki. Fajna powtórka i przypomnienie Jak poczuję się pewniej, to planuję wziąć się za jakiś serial w oryginale, a co!


W Bookcity są jakieś zniżki, typu -5%, -10%, tak na szybko wyłapane. Dzięki
__________________

Kamil ma glejaka.
https://www.siepomaga.pl/kamil

11.12 stracił swoją szansę
Jall jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-26, 15:52   #65
Maguda_
Kawaii strona mocy
 
Avatar Maguda_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9 963
Dot.: Nasze najlepsze książki do nauki angielskiego

Mówimy o tym samym? Tutaj masz zniżki dużo większe
http://www.bookcity.pl/promocja-pear...rs-za-pol-ceny
Maguda_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-26, 20:39   #66
InesInes
Raczkowanie
 
Avatar InesInes
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 86
Dot.: Nasze najlepsze książki do nauki angielskiego

Co do zakupu podręczników to wiedziałyście, że można za darmo dostać wersję próbną z wydawnictwa? Wystarczy napisać maila do przedstawiciela i zazwyczaj przysyłają (wersja próbna to normalna książka z pieczątką "not for sale"), niestety jest to opcja tylko dla nauczycieli.
__________________
Bilingual Blog for English Learners
InesInes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-27, 08:02   #67
Jall
Zadomowienie
 
Avatar Jall
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1 542
Dot.: Nasze najlepsze książki do nauki angielskiego

Cytat:
Napisane przez Maguda_ Pokaż wiadomość
Mówimy o tym samym? Tutaj masz zniżki dużo większe
http://www.bookcity.pl/promocja-pear...rs-za-pol-ceny
Tego nie zauważyłam, dzięki! Obniżka znaczna A myślicie, że na A2 lepiej wziąć coś z poziomu 2 czy 3? Zamierzam kupić na razie po jednej, dać i zobaczyć, który odpowiada bardziej, ale nie wiem czy to dobry pomysł?
__________________

Kamil ma glejaka.
https://www.siepomaga.pl/kamil

11.12 stracił swoją szansę
Jall jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-03-27, 08:16   #68
Maguda_
Kawaii strona mocy
 
Avatar Maguda_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9 963
Dot.: Nasze najlepsze książki do nauki angielskiego

Myślę, że dobrze jest wziąć z każdego poziomu, tak jak mówisz, żeby sprawdzić jak się z nimi czujesz, dobry pomysł
Maguda_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-29, 15:18   #69
Jall
Zadomowienie
 
Avatar Jall
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1 542
Dot.: Nasze najlepsze książki do nauki angielskiego

Cytat:
Napisane przez Maguda_ Pokaż wiadomość
Myślę, że dobrze jest wziąć z każdego poziomu, tak jak mówisz, żeby sprawdzić jak się z nimi czujesz, dobry pomysł
W sumie te książeczki nie dla mnie, ja na razie powtarzam słówka i przypominam sobie gramatykę, a jak skończę, to zobaczę na jakim poziomie jestem i wtedy będę coś dobierać
__________________

Kamil ma glejaka.
https://www.siepomaga.pl/kamil

11.12 stracił swoją szansę
Jall jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-08, 04:06   #70
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: Nasze najlepsze książki do nauki angielskiego

Dziewczyny, zainspirowałyście mnie do napisania notki na blogu o KSIĄŻKACH do gramatyki angielskiego (http://wiedziec-wiecej.blogspot.kr/2...azki.html#more), wrzuciłam tam zdjęcia z książki, jak dana ksiazka opisuje uzycie czasu Past Continuous wiec mozecie sobie sprawdzic jak sa dane ksiazki pisane

I podsumowujac to wg mnie najlepsze ksiazki do nauki GRAMATYKI jez. angielskiego to te trzy:
1. J. Siuda, Gramatyka Angielska dla Początkujących, Angloman:
2. M. Swan: Practical English Usage, Oxford
3. A. J. Thomson & A. V. Martinet, A Practical English Grammar, Oxford University Press:


I nie rozumiem ani troche zachwytow nad Murphym i jego Enhlish Grammar in Use.

Zreszta w tej notce widac jak uboga jest ksiazka Murphego a co soba przentuja te wymienione przeze mnie 3 ksiazki, ale wiadomo, gusta sa rozne


Mam nadziejję że komuś to odrobinę pomoże w zdecydowaniu się na ksiązkę
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg blog.jpg (74,3 KB, 56 załadowań)
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-09, 19:18   #71
Farisss
Wtajemniczenie
 
Avatar Farisss
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: z raju na ziemi
Wiadomości: 2 675
Dot.: Nasze najlepsze książki do nauki angielskiego

Dla mnie Murphy jest rewelacyjna. Są osoby które mają zdolności językowe i w lot wszystko chwytają i dla nich ta książka jest nudna i beznadziejna, ale ja ze swoim beztalenciem językowym nauczyłam się z niej więcej niż z niejednego kursu czy zajęć w szkole. Każdy musi po prostu sprawdzić i przetestować na sobie.
__________________
Lubię czytać
Farisss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-09-06, 17:42   #72
Jastynka
Przyczajenie
 
Avatar Jastynka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 9
GG do Jastynka
Angielski - książki/ kursy do nauki gramatyki

Witam,

Znam angielski na zasadzie ''Kali jeść, Kali pić'' nie mam problemu ze zrozumieniem języka ani ze słownictwem lecz moim największym problemem jest gramatyka.

Wszystkie czasy zlewają mi się w całość, wszystkie regułki, określniki czasu. Wolałabym nauczyć się konkretnie 3-4 czasów, którymi bez problemu się dogadam niż kuć na blachę je wszystkie i nie potrafić ich użyć.

Mam prace w której mam mnóstwo wolnego czasu dla siebie i chciałabym uczyć się angielskiego dlatego poszukuję jakiejś dobrej książki, kursu online do nauki języka
Jastynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-20, 19:55   #73
dezire
Zakorzenienie
 
Avatar dezire
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 555
Dot.: Angielski - książki/ kursy do nauki gramatyki

A jakie podręczniki na kurs wspominacie dobrze? Poziom upper intermediate, niekoniecznie business english, ale bez tematow studenckich typu flatmates
__________________

2004 - Boisz się, że ludzie z internetu odnajdą cię w prawdziwym życiu.

2014 - Boisz się, że ludzie z prawdziwego życia odnajdą cię w internecie.



dezire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-21, 01:12   #74
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Angielski - książki/ kursy do nauki gramatyki

Cytat:
Napisane przez Jastynka Pokaż wiadomość
Witam,

Znam angielski na zasadzie ''Kali jeść, Kali pić'' nie mam problemu ze zrozumieniem języka ani ze słownictwem lecz moim największym problemem jest gramatyka.

Wszystkie czasy zlewają mi się w całość, wszystkie regułki, określniki czasu. Wolałabym nauczyć się konkretnie 3-4 czasów, którymi bez problemu się dogadam niż kuć na blachę je wszystkie i nie potrafić ich użyć.

Mam prace w której mam mnóstwo wolnego czasu dla siebie i chciałabym uczyć się angielskiego dlatego poszukuję jakiejś dobrej książki, kursu online do nauki języka
Gramatyka nie jest od kucia na blachę, a od zrozumienia. W najlepszym wypadku możesz sobie kuć phrasal verbs, idiomy i może niektóre formy czasowników nieregularnych. I tylko i wyłącznie to wymaga kucia. Inne rzeczy, w tym czasy wymagają zrozumienia. Polecam Murphy'ego i serię Grammarway- możesz je przerabiać po kolei, jeśli to poziom średni, a czasy leżą brałabym części 3 i 4.
Jesteś Polką, więc jeśli nie znasz innych języków europejskich z grupy germańskich bądź romańskich masz typowo słowiańskie problemy: rodzajniki, czasy typu perfect z "have" jako operatorem. To postaraj się zrozumieć. Patrząc na czasowniki z -ing musisz umieć rozróżnić kiedy masz gerund, kiedy przymiotnik odczasownikowy, a kiedy to forma ciągła czasu. Możesz sięgnąć też po książkę "Angielski Obłędnie" i uczyć się na cudzych błędach. Taka nauka czasem ułatwia sprawę.
Gramatyki uczy się przez jej używanie- pisanie, mówienie, samodzielne konstruowanie wypowiedzi.

---------- Dopisano o 01:01 ---------- Poprzedni post napisano o 00:51 ----------

Cytat:
Napisane przez Friese Pokaż wiadomość
Dziewczyny, zainspirowałyście mnie do napisania notki na blogu o KSIĄŻKACH do gramatyki angielskiego (http://wiedziec-wiecej.blogspot.kr/2...azki.html#more), wrzuciłam tam zdjęcia z książki, jak dana ksiazka opisuje uzycie czasu Past Continuous wiec mozecie sobie sprawdzic jak sa dane ksiazki pisane

I podsumowujac to wg mnie najlepsze ksiazki do nauki GRAMATYKI jez. angielskiego to te trzy:
1. J. Siuda, Gramatyka Angielska dla Początkujących, Angloman:
2. M. Swan: Practical English Usage, Oxford
3. A. J. Thomson & A. V. Martinet, A Practical English Grammar, Oxford University Press:


I nie rozumiem ani troche zachwytow nad Murphym i jego Enhlish Grammar in Use.

Zreszta w tej notce widac jak uboga jest ksiazka Murphego a co soba przentuja te wymienione przeze mnie 3 ksiazki, ale wiadomo, gusta sa rozne
A ja nie rozumiem tego wpisu. Sięgałam po nie wszystkie. Swan to leksykon, osobie, która nie jest w angielskim biegła i nie uczy się do CAE czy CPE kiedy naprawdę już jest na tym poziomie niewiele da.
Siuda utrwala tendencję do tłumaczenia z polskiego na angielski, a to spowalnia naukę. No i te przykłady z użyciem cały czas tego samego zdania naprawdę potrafią niejednej osobie namieszać w głowie. Dobra jest wersja dla zupełnie początkujących, ale też nie do nauki samodzielnej. Thomson& Martinet ma zbyt siermiężne zadania. Sama z niej korzystałam, nie trafiała do żadnej z osób, które miałam okazję uczyć. W dydaktyce sprawdza się Murphy i Grammarway i wiele innych. Twoich zachwytów tymi pozycjami o ile nie jesteś studentką anglistyki nie rozumiem. Znam wiele lepszych książek niż te. Także na poziomie filologii.
Dziwi mnie też cóż Cię natchnęło do porównań w oparciu o past continuous. Weź pod uwagę, że każda z tych książek ma nieco innego adresata, ucznia w innej sytuacji i na innym poziomie i stąd różnice w poziomie wyjaśnień zawiłości danego zagadnienia. Co do samego czasu- to akurat jeden z niezbyt skomplikowanych, więc nie rozumiem skąd u Ciebie akurat taki wybór.

---------- Dopisano o 01:12 ---------- Poprzedni post napisano o 01:01 ----------

Cytat:
Napisane przez Nameria Pokaż wiadomość
ja obecnie uczę się z New Englich File oxfordu i lubię ją ale uważam, że ma mało rozbudowaną część gramatyczną.
Ta seria jest tragiczna. Ile ja się naratowałam osób, które po kontakcie z nią całkiem zapomniały angielski to głowa mała. Chyba jeden z najgorszych podręczników na rynku. I co gorsza wybierany często jako wiodący na uczelnianych lektoratach. Dla mnie tragedia.
Więcej ofiar w postaci gramatycznych kalek ma chyba tylko metoda Callana. Tak, prowadzę prywatny ranking tego co kogo skrzywdziło zanim do mnie trafił jako "wiecznie początkujący".
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-13, 12:16   #75
Ginarella
Zadomowienie
 
Avatar Ginarella
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 004
Książka do nauki języka angielskiego

Witam

Poszukuję dobrej książki do samodzielnej nauki angielskiego od podstaw Czy ktoś mógłby polecić jakąś dobrą pozycję? Najlepiej z jakimiś ćwiczeniami, płytką cd
__________________
Accept what you cant't change.
Change what you can't accept.


Instagram
Ginarella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-19, 22:11   #76
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: Książka do nauki języka angielskiego

Cytat:
Napisane przez Ginarella Pokaż wiadomość
Witam

Poszukuję dobrej książki do samodzielnej nauki angielskiego od podstaw Czy ktoś mógłby polecić jakąś dobrą pozycję? Najlepiej z jakimiś ćwiczeniami, płytką cd
polecam przeczytać mój post poniżej:
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...9&postcount=70


albo te albo murphy, niebieska książka GRAMMAR IN USE.
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-21, 14:31   #77
joannow
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 20
Dot.: Książka do nauki języka angielskiego

Cytat:
Napisane przez Ginarella Pokaż wiadomość
Witam

Poszukuję dobrej książki do samodzielnej nauki angielskiego od podstaw Czy ktoś mógłby polecić jakąś dobrą pozycję? Najlepiej z jakimiś ćwiczeniami, płytką cd
kurs Olive Green z interaktywnym filmem - od podstaw do poziomu C1
joannow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-22, 16:15   #78
szizii
Raczkowanie
 
Avatar szizii
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 176
Dot.: Nasze najlepsze książki do nauki angielskiego

Dziewczyny, a co sądzicie o książce Virginii Evans, CPE Use of English do nauki do CAE? Spotkałam się z pozytywnymi opiniami, książka ponoć jest dość trudna ale wiele osób poleca ją właśnie do CAE.
szizii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-22, 21:11   #79
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: Nasze najlepsze książki do nauki angielskiego

Cytat:
Napisane przez szizii Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a co sądzicie o książce Virginii Evans, CPE Use of English do nauki do CAE? Spotkałam się z pozytywnymi opiniami, książka ponoć jest dość trudna ale wiele osób poleca ją właśnie do CAE.
Dla ogarniętego i zmotywowanego ucznia jak najbardziej może być.

Tak na dobrą sprawę po CAE nie ma już nie wiadomo jakiej gramatyki - wyjątki, mniej prototypowe znaczenia konstrukcji, nic szczególnie zaskakującego. To już głównie frazeologia, frazeologia, frazeologia.
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-08-22, 21:48   #80
szizii
Raczkowanie
 
Avatar szizii
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 176
Dot.: Nasze najlepsze książki do nauki angielskiego

[1=3ebdb6c370169ce1a39c163 fc8d64643247d9f80;7652261 1]Dla ogarniętego i zmotywowanego ucznia jak najbardziej może być.

Tak na dobrą sprawę po CAE nie ma już nie wiadomo jakiej gramatyki - wyjątki, mniej prototypowe znaczenia konstrukcji, nic szczególnie zaskakującego. To już głównie frazeologia, frazeologia, frazeologia.[/QUOTE]

A orientujesz się, z jakich książek warto się z niej przygotować do CAE? Przerabiam w szkole językowej kurs Advanced z różnych książek (głównie Face2face, częściowo New English File, Inside Out) i sama właśnie Evans ale ogólnie jeszcze nie czuję się na siłach żeby w najbliższym czasie podejść do egzaminu
szizii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-22, 22:14   #81
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: Nasze najlepsze książki do nauki angielskiego

może być jeszcze podręcznik Vince'a do CAE.

i testy, dużo testów oryginalnych + opracowywanie leksykalne zadań z readingów stamtąd, jak również normalnych artykułów z prasy anglojęzycznej.
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-23, 11:00   #82
szizii
Raczkowanie
 
Avatar szizii
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 176
Dot.: Nasze najlepsze książki do nauki angielskiego

[1=3ebdb6c370169ce1a39c163 fc8d64643247d9f80;7652457 6]może być jeszcze podręcznik Vince'a do CAE.

i testy, dużo testów oryginalnych + opracowywanie leksykalne zadań z readingów stamtąd, jak również normalnych artykułów z prasy anglojęzycznej.[/QUOTE]

Dziękuję
Zastanawiam się właśnie czy nie zrobić sobie przerwy od Evans i nie przejść na Vince'a, o ile gramatyka w tej książce nie sprawia mi większych problemów to przeraża mnie ogromna ilość słownictwa i tu trochę kuleję, męczące jest tłumaczenie wszystkiego po kolei i to trochę demotywuje mnie do nauki
szizii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-23, 13:30   #83
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: Nasze najlepsze książki do nauki angielskiego

Cytat:
Napisane przez szizii Pokaż wiadomość
przeraża mnie ogromna ilość słownictwa i tu trochę kuleję, męczące jest tłumaczenie wszystkiego po kolei i to trochę demotywuje mnie do nauki
Rozumiem, to kwestia bardzo indywidualna.

Ja z kolei lubię się rzucać na głęboką wodę i angielskiego na serio zaczęłam się uczyć z podręcznika do FCE, gdzie przez pewien czas tłumaczyłam dosłownie każde słówko

Natomiast stety niestety, właśnie na tym polega trudność angielskiego - frazeologia jest niezwykle rozbuchana i tego się nie przeskoczy.

Pytanie jakimi partiami chcemy to ugryźć. Jeśli Evans Cię przytłacza to nie ma sensu na razie się męczyć - zrób to CAE Vince'a, tam jest też część leksykalna, która powinna Ci dać pewną bazę i już będzie łatwiej.

Moja metoda od FCE w górę - słownik dwujęzyczny i fiszki (robione odręcznie), gdzie wypisywałam dane słowo i jego pokrewne + phrasale (w granicach rozsądku ) + idiomy i kolokacje. roboty w wuj i trochę ale zawsze to lubiłam
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-24, 11:15   #84
kocica27
Rozeznanie
 
Avatar kocica27
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 729
Dot.: Angielski - książki/ kursy do nauki gramatyki

Cytat:
Napisane przez MissChievousTess Pokaż wiadomość

[/COLOR]
Ta seria jest tragiczna. Ile ja się naratowałam osób, które po kontakcie z nią całkiem zapomniały angielski to głowa mała. Chyba jeden z najgorszych podręczników na rynku. I co gorsza wybierany często jako wiodący na uczelnianych lektoratach. Dla mnie tragedia.
Więcej ofiar w postaci gramatycznych kalek ma chyba tylko metoda Callana. Tak, prowadzę prywatny ranking tego co kogo skrzywdziło zanim do mnie trafił jako "wiecznie początkujący".
Dlaczego New English File jest tragiczna? Ja uczę m. in. z tych książek i wg mnie są ok.
kocica27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-25, 10:16   #85
szizii
Raczkowanie
 
Avatar szizii
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 176
Dot.: Nasze najlepsze książki do nauki angielskiego

[1=3ebdb6c370169ce1a39c163 fc8d64643247d9f80;7653963 1]Rozumiem, to kwestia bardzo indywidualna.

Ja z kolei lubię się rzucać na głęboką wodę i angielskiego na serio zaczęłam się uczyć z podręcznika do FCE, gdzie przez pewien czas tłumaczyłam dosłownie każde słówko

Natomiast stety niestety, właśnie na tym polega trudność angielskiego - frazeologia jest niezwykle rozbuchana i tego się nie przeskoczy.

Pytanie jakimi partiami chcemy to ugryźć. Jeśli Evans Cię przytłacza to nie ma sensu na razie się męczyć - zrób to CAE Vince'a, tam jest też część leksykalna, która powinna Ci dać pewną bazę i już będzie łatwiej.

Moja metoda od FCE w górę - słownik dwujęzyczny i fiszki (robione odręcznie), gdzie wypisywałam dane słowo i jego pokrewne + phrasale (w granicach rozsądku ) + idiomy i kolokacje. roboty w wuj i trochę ale zawsze to lubiłam [/QUOTE]

Miałam podobny sposób nauki na początku, mnie jednak brakło cierpliwości po pewnym czasie
Spróbuję skupić się może na książce Vince'a a w mniejszym stopniu, choć całkowicie jej nie odrzucając, powolutku robić Evans, może nawet nie tyle słownictwo, co chociaż gramatykę, bo wydaje mi się, że sprawdzi się na CAE
szizii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-31, 11:10   #86
one1direction
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 42
Dot.: Nasze najlepsze książki do nauki angielskiego

Byl jest i będzie Murphy. Jak dla mnie.
one1direction jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-31, 12:08   #87
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: Nasze najlepsze książki do nauki angielskiego

Cytat:
Napisane przez szizii Pokaż wiadomość
Miałam podobny sposób nauki na początku, mnie jednak brakło cierpliwości po pewnym czasie
Spróbuję skupić się może na książce Vince'a a w mniejszym stopniu, choć całkowicie jej nie odrzucając, powolutku robić Evans, może nawet nie tyle słownictwo, co chociaż gramatykę, bo wydaje mi się, że sprawdzi się na CAE
Różnice ściśle 'gramatyczne' między CAE i CPE są naprawdę minimalne. Ostatecznie liczba konstrukcji jest skończona, na CPE można się natknąć na jakieś mniej prototypowe użycia co najwyżej. Koniec końców tak naprawdę wszystko się rozbija o frazeologię.
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-10, 10:34   #88
maaalinowaaa
Zadomowienie
 
Avatar maaalinowaaa
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1 737
Dot.: Nasze najlepsze książki do nauki angielskiego

Cytat:
Napisane przez Arya90 Pokaż wiadomość
czytaj artykuły sama uczę się od stycznia, a od marca czytam artykuły, mam czasopismo po angielsku dla uczących się tego języka "English Matters" i polecam, bo jest fajne i pomocne. Ostatnio z Edgara czytałam kryminał po angielsku też taki dla uczących się, a teraz się biorę już za normalną książkę oprócz tego uczę się z nauczycielem, ale to czytanie to naprawdę daje bardzoooo dużo
Dokładnie robię tak samo i również polecam taką metodę. Bardzo lubię to czasopismo można poznać dużo nowych słówek.
__________________
"Nie mogę wprawdzie powiedzieć, czy będzie lepiej, gdy będzie inaczej, ale tyle rzec mogę, iż mysi być inaczej, o ile ma być dobrze."
maaalinowaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-30, 18:33   #89
archimonde
Raczkowanie
 
Avatar archimonde
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 388
Ang: Dobre książki ze słownictwem C1/C2

Cześć Zwracam się z prośbą do osób związanych z językiem angielskim. Znacie może jakieś książki/repetytoria z tematycznie pogrupowanym słownictwem?

Jakbym znalazła coś podobnego do Vocabulaire progressif du français do francuskiego, to byłabym w siódmym niebie. Jest tam bardzo bogate tematycznie pogrupowane słownictwo wyjaśnione w zdaniach, albo krótkich tekstach w kontekście, często z symbolicznymi obrazkami i prostymi ćwiczeniami utrwalającymi.

Nie chodzi mi o żadne specjalistyczne słownictwo prawnicze, czy naukowe, ale o prostu takie bardziej zaawansowane zwroty na tematy "przyziemne". Również język potoczny. Żeby sobie rozszerzyć słownictwo.

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.
archimonde jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-15, 19:16   #90
gloria19
Przyczajenie
 
Avatar gloria19
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Stumilowy Las
Wiadomości: 29
Dot.: Ang: Dobre książki ze słownictwem C1/C2

Zerknij sobie na książki: "Advanced grammar & vocabulary (student's book)" Marka Skippera, "Słownictwo angielskie dla zaawansowanych" Macieja Mataska i książki z serii "Test your vocabulary" poziom 4 i 5. Wszystkie są godne polecenia.
gloria19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Nauka języków obcych - kącik językowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-05-02 16:03:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:29.