Skutki rozjaśniania włosów :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-07-27, 17:32   #1
wcherries_99
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 1
Question

Skutki rozjaśniania włosów :)


Chciałabym się dowiedzieć czy po rozjaśnianiu włosy ciemnieją. Każde źródło podaje inaczej. Jak jest na prawdę?
Mam długie, cienkie, delikatne, skłonne do wypadania włosy blond i chciałabym rozjaśnić całkowicie końcówki w stylu ombre.
Jeśli rozjaśnię końcówki czy ucierpi na tym cały włos i mogę mieć ciemne odrosty?
Dużo osób odradza mi rozjaśnianie bo mam piękny naturalny kolor, ja natomiast chciałabym coś zmienić tak aby w każdej chwili można byłoby to anulować (w tym przypadku mogę ściąć zamalowane końcówki) i żadnego śladu po malowaniu nie będzie
Co o tym sądzicie? Proszę o opinię i może jakieś wskazówki
wcherries_99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-29, 09:29   #2
Kaataarzynaa1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 892
Dot.: Skutki rozjaśniania włosów :)

Cytat:
Napisane przez wcherries_99 Pokaż wiadomość
Chciałabym się dowiedzieć czy po rozjaśnianiu włosy ciemnieją. Każde źródło podaje inaczej. Jak jest na prawdę?
Mam długie, cienkie, delikatne, skłonne do wypadania włosy blond i chciałabym rozjaśnić całkowicie końcówki w stylu ombre.
Jeśli rozjaśnię końcówki czy ucierpi na tym cały włos i mogę mieć ciemne odrosty?
Dużo osób odradza mi rozjaśnianie bo mam piękny naturalny kolor, ja natomiast chciałabym coś zmienić tak aby w każdej chwili można byłoby to anulować (w tym przypadku mogę ściąć zamalowane końcówki) i żadnego śladu po malowaniu nie będzie
Co o tym sądzicie? Proszę o opinię i może jakieś wskazówki
Jesli rozjaśnisz tylko końce, to w żaden sposób nie wpływasz na kolor włosów nie tkniętych farbą

U mnie tak się przydarzyło, że przez kilka lat rozjaśniałam włosy i teraz odrosły mi jaśniejsze. Przy farbowaniu samych końców jest to niemożliwe
__________________
Kaataarzynaa1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-29, 09:49   #3
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Skutki rozjaśniania włosów :)

Po pierwsze - nie ten dział.

Po drugie - NIE NIE NIE, to mit. Farba nie działa na cebulki, błagam. Kolor jest zakodowany w genach. Zmienia się TYLKO na długości (pod wpływem słońca, ziół itp.).

Po trzecie - kolor zmienia się Z WIEKIEM, dlatego np. po 3 latach, gdy będziesz chciała zapuścić naturalne (po rozjasnianiu), może się okazać, że są dużo ciemniejsze niż kiedyś (ale farba ani rozjaśniacz NIE MA na to wpływu).

No i po czwarte - jeśli włosy farbujesz na blond albo rozjaśniasz rozjaśniaczem, NIE DA się ich zrobić dekoloryzacji, bo jasne farby niszczą pigment, więc nie da się wrócić do swoich. Można tylko zapigmentować i zafarbować na kolor zbliżony.

Mam nadzieję, że to rozwiało twoje wątpliwości.
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-25, 10:01   #4
Olerka991
Raczkowanie
 
Avatar Olerka991
 
Zarejestrowany: 2019-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 111
Dot.: Skutki rozjaśniania włosów :)

A myślałam, że to z tym, że farba coś robi takiego, że ciemnieją włosy to prawda. Całe życie się człowiek uczy
__________________
..., chyba się spóźniłam :O
Olerka991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-06, 09:16   #5
malinka_malinka_maya
Przyczajenie
 
Avatar malinka_malinka_maya
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 25
Dot.: Skutki rozjaśniania włosów :)

Cytat:
Napisane przez 201607040946 Pokaż wiadomość
Po pierwsze - nie ten dział.

Po drugie - NIE NIE NIE, to mit. Farba nie działa na cebulki, błagam. Kolor jest zakodowany w genach. Zmienia się TYLKO na długości (pod wpływem słońca, ziół itp.).

Po trzecie - kolor zmienia się Z WIEKIEM, dlatego np. po 3 latach, gdy będziesz chciała zapuścić naturalne (po rozjasnianiu), może się okazać, że są dużo ciemniejsze niż kiedyś (ale farba ani rozjaśniacz NIE MA na to wpływu).

No i po czwarte - jeśli włosy farbujesz na blond albo rozjaśniasz rozjaśniaczem, NIE DA się ich zrobić dekoloryzacji, bo jasne farby niszczą pigment, więc nie da się wrócić do swoich. Można tylko zapigmentować i zafarbować na kolor zbliżony.

Mam nadzieję, że to rozwiało twoje wątpliwości.
I to jak!!! Moja fryzjerka nawet nie odpowiedziała mi na to pytanie
malinka_malinka_maya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-08-06 09:16:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:16.