Licea w Lublinie- które wybrać? które polecacie, a które odradzacie? - ZBIORCZY - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-03-28, 13:19   #1
kas_
Wtajemniczenie
 
Avatar kas_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 389
GG do kas_
Lightbulb

Licea w Lublinie- które wybrać? które polecacie, a które odradzacie? - ZBIORCZY


Licea w Lublinie- które wybrać? które polecacie, a które odradzacie?
w tym roku mam egzamin i te wszystki spraawy z wyborem liceum strasznie mi plącze myśli, jakie według was jest najlepsze, najfajniejsze, gdzie są fajni ludzie, nauczyciele, atmofera? myślałam trochę nad LO nr 5 (im. Skłodowskiej Curie) co myślicie o piątce? warto wziąć ją pod uwagę?
kas_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-28, 14:06   #2
sensiblee
Zadomowienie
 
Avatar sensiblee
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 724
Dot.: Licea w Lublinie- które wybrać? które polecacie, a które odradzacie?

Piątka chyba ok szkola, ma dobra opinie ale poziom juz nie jest taki dobry jak kiedys (z tego co slyszalam)

Jedno wiem napewno - nie idz do LO 8 !!
sensiblee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-28, 18:41   #3
VVerr
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 265
Dot.: Licea w Lublinie- które wybrać? które polecacie, a które odradzacie?

ani do psbig :P

dobrym lo jest 23.
VVerr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-28, 18:46   #4
layla_lbn
Zakorzenienie
 
Avatar layla_lbn
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa (czasem Lublin)
Wiadomości: 17 437
GG do layla_lbn Send a message via Skype™ to layla_lbn
Dot.: Licea w Lublinie- które wybrać? które polecacie, a które odradzacie?

Ehem, ja LO skończyłam 6 lat temu
Ale chyba niewiele się zmieniło?
Najlepsze: I, II, III, V, IX LO.
__________________
Gdy już posmakowałeś lotu,
zawsze będziesz chodzić po ziemi z oczami utkwionymi w niebo,
bo tam właśnie byłeś i tam zawsze będziesz pragnął powrócić.

Chciałbym poznać człowieka, który wymyślił seks, żeby zobaczyć nad czym teraz pracuje


layla_lbn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-28, 21:01   #5
Kloe
Zadomowienie
 
Avatar Kloe
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 195
Dot.: Licea w Lublinie- które wybrać? które polecacie, a które odradzacie?

I LO jedzie na opinii i wcale nie jest tak super, przynajmniej tak uważa część moich znajomych, którzy tam chodzą, mają różne problemy z nauczycielami, oczywiście nie wszystkimi, ale nie jest tak różowo . Atmosfera raczej w porządku, na pewno znajdziesz jakichś lanserów, ale i normalnych ludzi z pasją.
III LO jest w porządku jeśli lubisz się uczyć, dbają o poziom. Wg opinii koleżanki, która chodzi "same kujony!"
V jest chyba w porządku chociaż nie znam bliżej nikogo kto tam chodzi, moja siostra, ale to wiele lat temu.
Sama chodzę do VI, przeciętna szkoła, ale zmierza ku lepszemu, na nauczycieli nie narzekam, porównując opowieści swoje ze znajomymi z bardziej elitarnych szkół czasem mam wrażenie, że u mnie jest o wiele lepiej pod tym względem, z atmosferą tak średnio, ale to też zależy od klasy.
XXIII - chyba najpopularniejsze, przynajmniej tak było jak ja szłam do lo, wszyscy chcieli iść do 23, nie wiadomo czemu, chyba dlatego, że to nowa szkoła, co do poziomu i atmosfery nie wiem.
IX jest chyba dobra, poziom raczej dobry.
Nie wiem w sumie jak teraz wygląda sytuacja z liceami, to co napisałam to głównie opinie znajomych uczęszczających do w.w. szkół lub obserwacje sprzed 3 lat, proszę się nie sugerować za bardzo .
Kloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-29, 12:33   #6
sensiblee
Zadomowienie
 
Avatar sensiblee
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 724
Dot.: Licea w Lublinie- które wybrać? które polecacie, a które odradzacie?

Cytat:
Napisane przez VVerr Pokaż wiadomość
ani do psbig :P

dobrym lo jest 23.
Nie jest dobrym poziom przeciętny , zwykle lo jakich duzo w lublinie, znam tam kilka osób i każda żaluje że tam poszla. Trudno się trochę dostac ale ze wzgledu na to ze jest to w miare nowa szkola...i duzo jest chętnych.

Poza tym każdy kto tam chodzi narzeka na to samo - lans, puste panienki, moją kolezanke nawet lapali za matke sprawdzic z jakiej firmy ma ciuchy ale to juz zalezy jakie preferujesz środowisko.

Cytat:
Napisane przez Kloe Pokaż wiadomość
Sama chodzę do VI, przeciętna szkoła, ale zmierza ku lepszemu, na nauczycieli nie narzekam, porównując opowieści swoje ze znajomymi z bardziej elitarnych szkół czasem mam wrażenie, że u mnie jest o wiele lepiej pod tym względem, z atmosferą tak średnio, ale to też zależy od klasy.
.
6 fajna szkoła tylko jakby grzyba nie było ...

Zależy co Cię interesuje autorko, czy wymagasz od szkoły aby miało wysoki poziom, bo np. lubisz się uczyć , czy "normalny"... jakie profile Cię interesują itp.

Słyszałam dużo dobrego o liceum na Podwalu i o lo 4 .

Edytowane przez sensiblee
Czas edycji: 2011-03-29 o 12:40
sensiblee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-29, 13:24   #7
kas_
Wtajemniczenie
 
Avatar kas_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 389
GG do kas_
Dot.: Licea w Lublinie- które wybrać? które polecacie, a które odradzacie?

wiesz, najbardziej zależy mi na fajnej atmosferze w szkole, fajnych ludziach i nauczycieli, którzy potrafią uczyć (a nie każą wkuwać bezsensowne formułki albo na lekcjach prawie nie ma tematu, a sprawdziany z kosmosu, tak jak np. w moim gimjnazjum :/) właśnie 5 miałam wziąć jako pierwszy wybór, 9 jako drugi wybór, i jeszcze myślę nad tym, co wziąć jako 3 wybór. Mam zamiar iść do biochema
w dziewiątce byłam na drzwiach otwartych i z tego co widziałam to mimo zapachu grzyba jest naprawde ok: fajni ludzie, warunki w szkole ok i z tych nauczycieli których spotykalam w salach przedmiotowych to wszyscy byli fajni na pierwszy rzut oka z kolei Unii i Staszica raczej pod uwagę nie biorę bo to ze tak powiem, za wysokie progi Zamoj też odpada bo nie slyszalam raczej zbyt dużo dobrych rzezcy o nim, aa dużo złych , najbardziej zdziwiło mnie to ze bylo kilka samobójstw co wynika z presji od trony uczących a i też uczniów
kas_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-03-29, 13:29   #8
Kloe
Zadomowienie
 
Avatar Kloe
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 195
Dot.: Licea w Lublinie- które wybrać? które polecacie, a które odradzacie?

Cytat:
Napisane przez sensiblee Pokaż wiadomość
Nie jest dobrym poziom przeciętny , zwykle lo jakich duzo w lublinie, znam tam kilka osób i każda żaluje że tam poszla. Trudno się trochę dostac ale ze wzgledu na to ze jest to w miare nowa szkola...i duzo jest chętnych.

Poza tym każdy kto tam chodzi narzeka na to samo - lans, puste panienki, moją kolezanke nawet lapali za matke sprawdzic z jakiej firmy ma ciuchy ale to juz zalezy jakie preferujesz środowisko.



6 fajna szkoła tylko jakby grzyba nie było ...

Zależy co Cię interesuje autorko, czy wymagasz od szkoły aby miało wysoki poziom, bo np. lubisz się uczyć , czy "normalny"... jakie profile Cię interesują itp.

Słyszałam dużo dobrego o liceum na Podwalu i o lo 4 .
Racja, 23 to głównie lans... a w 6 grzyba już nie ma jak szłam do pierwszej klasy to strasznie śmierdziało, a teraz jest już raczej normalnie [albo tak do tego przywykłam, że nie zwracam uwagi ] .

Może weź pod uwagę 4? Też słyszałam dobre opinie .
Kloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-29, 19:06   #9
VVerr
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 265
Dot.: Licea w Lublinie- które wybrać? które polecacie, a które odradzacie?

Cytat:
Napisane przez sensiblee Pokaż wiadomość
Nie jest dobrym poziom przeciętny , zwykle lo jakich duzo w lublinie, znam tam kilka osób i każda żaluje że tam poszla. Trudno się trochę dostac ale ze wzgledu na to ze jest to w miare nowa szkola...i duzo jest chętnych.

Poza tym każdy kto tam chodzi narzeka na to samo - lans, puste panienki, moją kolezanke nawet lapali za matke sprawdzic z jakiej firmy ma ciuchy ale to juz zalezy jakie preferujesz środowisko.
moja siostra skończyła 23 i uwierz, mi że to jest świetna szkoła, tak ją przygotowała na studia, że na umcs na informatykę dostała się bez żadnych problemów i na liście była 2 labo 3 nie pamiętam już. Teraz jest najlepsza na roku, ogółem nie narzeka to zależy od człowieka po co przychodzi do szkoły. na lans czy po wiedzę.
VVerr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-29, 20:16   #10
yousuck
Rozeznanie
 
Avatar yousuck
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 636
Dot.: Licea w Lublinie- które wybrać? które polecacie, a które odradzacie?

Cytat:
Napisane przez VVerr Pokaż wiadomość
moja siostra skończyła 23 i uwierz, mi że to jest świetna szkoła, tak ją przygotowała na studia, że na umcs na informatykę dostała się bez żadnych problemów i na liście była 2 labo 3 nie pamiętam już. Teraz jest najlepsza na roku, ogółem nie narzeka to zależy od człowieka po co przychodzi do szkoły. na lans czy po wiedzę.
Oczywiście, że najlepsza nawet szkoła nie zrobi z ucznia wykazującego 0 zaangażowania prymusa, ale kadra nauczycielska i atmosfera w szkole mają duże znaczenie. Jeżeli ktoś w 'lanserskiej' klasie nie będzie pod kątem materialnym miał się czym popisać, to i wybitna wiedza i inteligencja niewiele dadzą, a na pewno wpłyną na motywację.
__________________
there is a light that never goes out
yousuck jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-29, 20:33   #11
bojkka
Rozeznanie
 
Avatar bojkka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 639
Dot.: Licea w Lublinie- które wybrać? które polecacie, a które odradzacie?

Staszic to bardzo dobra szkoła, może klimat nie taki jak kiedyś , ale nie będziesz miała problemu żeby dostać się na studia. Według mnie jest to najlepsze lo z czołówki
XIX lo także jest bardzo fajnym liceum z fantastycznym klimatem , z czego co wiem od kilku/kilkunastu lat.
nie polecam XI, XII
__________________
be proud of who you are
bojkka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-30, 14:50   #12
sensiblee
Zadomowienie
 
Avatar sensiblee
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 724
Dot.: Licea w Lublinie- które wybrać? które polecacie, a które odradzacie?

Cytat:
Napisane przez VVerr Pokaż wiadomość
moja siostra skończyła 23 i uwierz, mi że to jest świetna szkoła, tak ją przygotowała na studia, że na umcs na informatykę dostała się bez żadnych problemów i na liście była 2 labo 3 nie pamiętam już. Teraz jest najlepsza na roku, ogółem nie narzeka to zależy od człowieka po co przychodzi do szkoły. na lans czy po wiedzę.
To zależy od człowieka, jak ktoś się będzie chciał uczyć to w każdej szkole się nauczy. Ale niektórzy cenią sobie także dobre towarzystwo i atmosfere w szkole tak jak autorka napisala, ze zalezy jej na tym więc 23 jak dla mnie odpada. Moja przyjaciółka chodzi do 23lo i mówi że wcale dużo nauki nie ma i że nie "cisną" Ta szkoła ma jakąś opinię cudownej i elitarnej ale to gruba przesada

Edytowane przez sensiblee
Czas edycji: 2011-03-30 o 14:55
sensiblee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-02, 11:56   #13
patrycja9912
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1
Dot.: Licea w Lublinie- które wybrać? które polecacie, a które odradzacie?

A co MYŚLICIE O 8 ? A i o 6 warto tam iść , a i zaznaczam że chodzi mi wyłącznie o atmosfere
patrycja9912 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-02, 12:38   #14
yousuck
Rozeznanie
 
Avatar yousuck
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 636
Dot.: Licea w Lublinie- które wybrać? które polecacie, a które odradzacie?

Cytat:
Napisane przez patrycja9912 Pokaż wiadomość
A co MYŚLICIE O 8 ? A i o 6 warto tam iść , a i zaznaczam że chodzi mi wyłącznie o atmosfere
Z dwojga złego wybierz 8. 6 to porażka. Spośród moich znajomych poszli tam najgorsi uczniowie, zarówno pod kątem zachowania, jak i wyników w nauce.
Kto za główne kryterium uznaje atmosferę?
__________________
there is a light that never goes out
yousuck jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-02, 14:59   #15
sensiblee
Zadomowienie
 
Avatar sensiblee
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 724
Dot.: Licea w Lublinie- które wybrać? które polecacie, a które odradzacie?

Cytat:
Napisane przez patrycja9912 Pokaż wiadomość
A co MYŚLICIE O 8 ? A i o 6 warto tam iść , a i zaznaczam że chodzi mi wyłącznie o atmosfere
Nie idź do 8 !! Nie popełniaj tego błędu co ja - 3 lata zmarnowane:P Ja w tym roku konczę tą szkole i juz nie moge sie doczekać kiedy odbiore swiadectwo Beznadziejna atmosfera (chociaż to od klasy zależy) szkola jest mala, nie masz mozliwosci poznania wielu ludzi.

Cytat:
Napisane przez yousuck Pokaż wiadomość
Z dwojga złego wybierz 8. 6 to porażka. Spośród moich znajomych poszli tam najgorsi uczniowie, zarówno pod kątem zachowania, jak i wyników w nauce.
Kto za główne kryterium uznaje atmosferę?
Przecież ona nie napisała, że jest to jej główne kryterium.

Edytowane przez sensiblee
Czas edycji: 2011-04-02 o 15:03
sensiblee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-02, 15:36   #16
yousuck
Rozeznanie
 
Avatar yousuck
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 636
Dot.: Licea w Lublinie- które wybrać? które polecacie, a które odradzacie?

Napisała wyraźnie, że chodzi "wyłącznie o atmosferę". Gdyby kryterium był poziom nauczania, pytanie dotyczyłoby szkół o wyższych progach
__________________
there is a light that never goes out
yousuck jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-04, 15:15   #17
VVerr
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 265
Dot.: Licea w Lublinie- które wybrać? które polecacie, a które odradzacie?

.

Edytowane przez VVerr
Czas edycji: 2012-03-12 o 21:28
VVerr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-04, 19:53   #18
Kiane1892
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 5
Dot.: Licea w Lublinie- które wybrać? które polecacie, a które odradzacie?

Co do liceum nr 15 w Lublinie na podwalu 11. W tym roku kończę tam naukę (mam nadzieję, a czemu napiszę o tym niżej). Szkoła dobra, jest czysto, dyrektorzy w porządku, już nie ma obowiązku noszenia klapeczek ;] Atmosfera też jest dobra.
Niestety największym problemem z jakim się borykam w tej szkole jest matematyka. Większość mojej klasy ma również nieciekawą sytuację. Może już nawet nie chodzi o sam przedmiot - tylko o nauczyciela który go uczy. Kobieta jest podła i z całego serca jej nienawidzę. Nie potrafi uczyć, sprawdziany i poprawy trzyma tygodniami zarzucając później że olewamy sprawę, traktuje uczniów z wyższością. Ma swoich pupilków. Do tego inaczej traktuje dziewczyny a inaczej chłopaków. Jeżeli masz zamiar być w klasie gdzie jest większość dziewczyn i ta kobieta ma Cię uczyć a nie jesteś dobra z matmy - szkoda Twoich nerwów. Pod tablicą potrafi zrobić z ciebie śmiecia. A jak ma napięcie czy jakiś inny problem to wydziera na nas mordę. Wszyscy sobie plują w brodę że w pierwszej klasie nie poprosiliśmy o zmianę nauczyciela.
Jeżeli idziesz do XV lo dowiedz się kto będzie uczył Cię matematyki. I oby był to mężczyzna
Kiane1892 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-20, 21:56   #19
ggrrr
Przyczajenie
 
Avatar ggrrr
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1
Dot.: Licea w Lublinie- które wybrać? które polecacie, a które odradzacie?

przeczytalam tyyyyyle opinii na temat liceow ze juz sama niewiem gdzie skladac papiery, na poczatku chcialam do 23 albo 24.

a co myslicie o 19? zalezy mi tez na jakims profillu europejskim
i o 4 ? tez ma fajne profile nawet

Edytowane przez ggrrr
Czas edycji: 2011-05-20 o 22:36
ggrrr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-27, 21:38   #20
chocolatte25
Raczkowanie
 
Avatar chocolatte25
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 132
Dot.: Licea w Lublinie- które wybrać? które polecacie, a które odradzacie?

Nie idź do V, teraz strasznie spadła w rankingach, nawet 4 i biskupiak(to chyba 21) są lepsze, 5 jedzie na opinii sprzed lat ale żadnej wiedzy stamtąd nie wyniesiesz. 19 to taka średnia szkoła jakich wiele, nic nadzwyczajnego, mam tam paru znajomych i mało kto sobie chwali.
chocolatte25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-03, 19:47   #21
ami_
Zadomowienie
 
Avatar ami_
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 253
Dot.: Licea w Lublinie- które wybrać? które polecacie, a które odradzacie?

Jestem tegoroczną absolwentką V LO i powiem szkoła ok. Fakt, może teraz poziom spadł troszeczkę, ale jeżeli chodzi o biol-chem, nauczyciele są naprawdę dobrzy i chcą Cię czegoś nauczyć. Są nauczyciele z powołaniem, którym zależy na uczniu, ale są i tacy, co aby przesiedzieć te 45min. Jednak tak czy inaczej, nie żałuję, że skończyłam tą szkołę, może tylko tego, że inny nauczyciel od geo mi się nie trafił. Ot co. Gdzie złożyłaś?
__________________
You have to take the good with the bad, smile when your sad, love what you got and remember what you had. Always forgive, never forget. Learn from your mistakes & never regret. People change, things go wrong; just remember.. life goes on.x

ami_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-04, 19:39   #22
kas_
Wtajemniczenie
 
Avatar kas_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 389
GG do kas_
Dot.: Licea w Lublinie- które wybrać? które polecacie, a które odradzacie?

ami
dzięki za słowa otuchy złożyłam papiery : I - piątka , II- unia, III - dziewiątka
mam nadzieję że gdziekolwiek się dostanę
kas_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-06, 18:44   #23
ami_
Zadomowienie
 
Avatar ami_
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 253
Dot.: Licea w Lublinie- które wybrać? które polecacie, a które odradzacie?

Na pewno się dostaniesz. Jeżeli będzie to V to myślę, że jeżeli bd w biol-chemie i trafisz na fajnych nauczycieli to będziesz zadowolona. Ja troszkę niezbyt trafiłam, ale skończyłam LO i w sumie nie narzekam. Mamy super nauczycieli od WF. Powodzenia w rekrutacji. Jak masz jakieś pytania możesz śmiało pytać.
__________________
You have to take the good with the bad, smile when your sad, love what you got and remember what you had. Always forgive, never forget. Learn from your mistakes & never regret. People change, things go wrong; just remember.. life goes on.x

ami_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-07, 12:59   #24
kas_
Wtajemniczenie
 
Avatar kas_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 389
GG do kas_
Dot.: Licea w Lublinie- które wybrać? które polecacie, a które odradzacie?

dostałam się
ami, mam prośbę, czy mogłabyś mi krótko streścić jacy nauczyciele są najfajniejsi, a którzy najgorsi w V ? będę wdzięczna
kas_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-07, 14:00   #25
ami_
Zadomowienie
 
Avatar ami_
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 253
Dot.: Licea w Lublinie- które wybrać? które polecacie, a które odradzacie?

Oczywiście, ale może na priv napisz
Gratuluję.
__________________
You have to take the good with the bad, smile when your sad, love what you got and remember what you had. Always forgive, never forget. Learn from your mistakes & never regret. People change, things go wrong; just remember.. life goes on.x

ami_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-13, 20:12   #26
Lovemee
Wtajemniczenie
 
Avatar Lovemee
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Lublin.
Wiadomości: 2 055
Dot.: Licea w Lublinie- które wybrać? które polecacie, a które odradzacie?

Hej : )
W tym roku wybieram liceum i co prawda mam już wybrane kilka szkoł. Jednak mam jeszcze tydzień na ewentualne zmiany, dlaczego czekam na wasze rady i opinie : D.

Póki co wybrałam:
23 LO, 3- Unie i Veterrów . W tej ostatniej chce składać do lo i technikum .
Jak sądzicie ? Może jest jeszcze jakaś lepsza szkoła w okolicach dworca pkp, pks lub Lipowej/ Racławickich-tam gdzie jeździ 88 :_
Najbardziej zalezy mi na szkołach w tamtych okolicach, bo nie jestem z samego Lublina a okolic .
__________________
Lovemee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-13, 23:08   #27
Mileva_
Zakorzenienie
 
Avatar Mileva_
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 679
Dot.: Licea w Lublinie- które wybrać? które polecacie, a które odradzacie?

Cytat:
Napisane przez Lovemee Pokaż wiadomość
Hej : )
W tym roku wybieram liceum i co prawda mam już wybrane kilka szkoł. Jednak mam jeszcze tydzień na ewentualne zmiany, dlaczego czekam na wasze rady i opinie : D.

Póki co wybrałam:
23 LO, 3- Unie i Veterrów . W tej ostatniej chce składać do lo i technikum .
Jak sądzicie ? Może jest jeszcze jakaś lepsza szkoła w okolicach dworca pkp, pks lub Lipowej/ Racławickich-tam gdzie jeździ 88 :_
Najbardziej zalezy mi na szkołach w tamtych okolicach, bo nie jestem z samego Lublina a okolic .
Niezły rozrzut masz. Niedaleko Vetterów jest jeszcze siódemka na Farbiarskiej. Poziom słaby, więc nie warto moim zdaniem.

Jeśli masz możliwość, celuj w Unię.
Mileva_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-14, 15:05   #28
Lovemee
Wtajemniczenie
 
Avatar Lovemee
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Lublin.
Wiadomości: 2 055
Dot.: Licea w Lublinie- które wybrać? które polecacie, a które odradzacie?

Będę próbować

Do 7 nie chce, słyszałam dużo złych opinii, a jeśli mam iśc do jednego z gorszych/ przeciętnego lo to wolę zostać u siebie i nie mieć problemów z dojazdami
__________________
Lovemee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-15, 14:52   #29
Morfinka 20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 143
Dot.: Licea w Lublinie- które wybrać? które polecacie, a które odradzacie?

Ja kończyłam V LO rok temu. Na poziom nie narzekam, byłam w biol-chemie i uczyłam się dużo, żeby jakoś wyrobić. Głownie z tych przedmiotów do matury, bo reszta to tak, żeby zdać. I jest paru nauczycieli, którzy też tak do tego podchodzą - jeśli nie jestem z humana, to nie robią problemów z wosem czy historią itp.
Tak, nauczyciele od WFu sa spoko
I na biol- chemie w sumie nie można trafić na złych nauczycieli od chemii i biologii, z wszystkimi gdzieś tam kiedyś miałam lekcje (bo zastępstwa czy coś) i zawsze byłam zadowolona, chociaż tak jak mówię pracy było sporo. Oczywiście, nauczyciel jak każdy człowiek też ma swoje humory, trzeba przetrwać
A atmosfera? Moim zdaniem nawet jak szkoła jest pod namiotem, to może być super, jeśli tylko masz fajnych znajomych. No ale tego nikt nie zagwarantuje, bez względu do jakiej szkoły pójdziesz.

Mam dużo znajomych z VI LO. Nie śmierdzi tam grzybem, nauczyciele też są spoko. I atmosfera naprawdę fajna, tam w szkole się po prostu ogólnie czuje większy luz, jest więcej wydarzeń,które integrują uczniów, dyrektor jest bardziej otwarty na nowe pomysły, nie lansują się na elitarną szkołę, robią swoje po prostu. I gdybym mogła wybierać, to pewnie teraz jednak poszłabym właśnie tu
Teraz dużo szkół jedzie na opinii z wcześniejszych lat, ale w gazetach o wielu rzeczach się nie pisze, dlatego dobrze, że pytasz tu, gdzie ludzie na pewno powiedzą Ci więcej.
Morfinka 20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-15, 16:22   #30
Mileva_
Zakorzenienie
 
Avatar Mileva_
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 679
Dot.: Licea w Lublinie- które wybrać? które polecacie, a które odradzacie?

Cytat:
Napisane przez Morfinka 20 Pokaż wiadomość
Mam dużo znajomych z VI LO. Nie śmierdzi tam grzybem, nauczyciele też są spoko. I atmosfera naprawdę fajna, tam w szkole się po prostu ogólnie czuje większy luz, jest więcej wydarzeń,które integrują uczniów, dyrektor jest bardziej otwarty na nowe pomysły, nie lansują się na elitarną szkołę, robią swoje po prostu. I gdybym mogła wybierać, to pewnie teraz jednak poszłabym właśnie tu
Teraz dużo szkół jedzie na opinii z wcześniejszych lat, ale w gazetach o wielu rzeczach się nie pisze, dlatego dobrze, że pytasz tu, gdzie ludzie na pewno powiedzą Ci więcej.
Owszem, ale to nie zmienia faktu, że elitarna szkoła na ogół przyciąga ludzi na pewnym poziomie i można z takiej placówki wynieść pewien szlif, który w n-tym LO na przedmieściu nie leży - nieprzyjemne, ale taka jest prawda. Minusem takich szkół są zafiksowani nauczyciele rodem niemal ze stalinizmu

Miałam znajomych z V i byli bardzo zadowoleni I z poziomu, i atmosfery. No, może czasem jakiejś zapędy do podwyższania szkole statystyki (słowa koleżanki - absolwentki), ale to zdarza się raczej wszędzie.
Mileva_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-07-14 08:08:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:55.