Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3 - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-02-29, 16:16   #31
EmilkaZ
Wtajemniczenie
 
Avatar EmilkaZ
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 2 017
GG do EmilkaZ
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

melduje się i ja

i czekam na wieści o blond biokapie, może bym pomyślała nad samodzielnym (albo chociaż domowym) farbowaniu.
EmilkaZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-29, 16:53   #32
girlonthebridge
Zakorzenienie
 
Avatar girlonthebridge
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Jermolandia
Wiadomości: 29 536
GG do girlonthebridge
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez Linusiaczek Pokaż wiadomość
Eeech, tak, tak niestety powinno być. Lista nam się strasznie zdezaktualizowała, a my właśnie pracujemy nad nową. Jeśli wyłapiesz jakieś nieścisłości to proszę daj znać, bo przy takiej ilości firm nie sposób przez cały czas być na bieżąco bez pomocy dobrych dusz z zewnątrz

---------- Dopisano o 17:07 ---------- Poprzedni post napisano o 17:05 ----------



Hmmm? A których znaczkach, bo to bardzo ciekawa wiadomość? Masz link albo coś?

żeby nie było tak oficjalnie od pierwszej strony, to ja jeszcze raz zapraszam na nasz wątek plotkowy! https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=540540&page=55 Gadamy, plotkujemy, narzekamy, wymieniamy się spostrzeżeniami, wkurzamy się. Główne tematy to wciąż ekologia, zdrowe odżywianie, zwierzaki, kosmetyki, ale tematy się zmieniają i naprawdę gadamy o czym się da. Tak więc jak ktoś ma ochotę, a jeszcze nie trafił, to meldować się i tam
kurczę teraz tak nie wkleję ale poszukam na spokojnie, przekopując net w poszukiwaniu informacji o starej mydlarni trafiłam na informacje, że wszystie znaczki i pseudoznaczki króliczków powinny być weryfikowane ale jedynie na życzenie konsumentów i właśnie nie wiem jak to się odbywa, do kogo się pisze z zapytaniem czy jakaś firma była weryfikowana albo z prośbą o sprawdzenie. Dzisiaj postaram się odkopać historię
__________________
girlonthebridge jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-29, 16:55   #33
Sylvana12
Raczkowanie
 
Avatar Sylvana12
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 216
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez Linusiaczek Pokaż wiadomość
Eeech, tak, tak niestety powinno być. Lista nam się strasznie zdezaktualizowała, a my właśnie pracujemy nad nową. Jeśli wyłapiesz jakieś nieścisłości to proszę daj znać, bo przy takiej ilości firm nie sposób przez cały czas być na bieżąco bez pomocy dobrych dusz z zewnątrz
Jasne Od jakiegoś czasu również sprawdzam sama składy kosmetyków, bo niektóre firmy lubią niestety nas robić w balona. Już kilka razy przekonałam się na własnej skórze np. jak piszą,że jakiegoś składnika nie zawierają a po przeanalizowaniu składu okazuje się,że zawierają ten sam tylko np.pod inna nazwą czy śladowe jego ilości.

Kilka produktów firm z tejże listy używam lub interesowałam się nimi, także chętnie pomogę w wyłapaniu nieścisłości.

Na pierwszy rzut oka w liście nie zgadza mi sie np. oznaczenie biokapu jako produktu nie stosującego składników odzwierzęcych, a niestety takie składniki w składzie ma np. jest to właśnie kwas stearynowy czy kwas propanowy,które są pozyskiwane z tłuszczów zwięrzecych albo wytwarzane w ich przewodach pokarmowych

Posprawdzam również kosmetyki z innych firm z listy ,które używałam bądź używam czy przypadkiem też nie podobnej sytuacji i będe dawała znać na bieżąco.

Edytowane przez Sylvana12
Czas edycji: 2012-02-29 o 17:03
Sylvana12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-29, 17:09   #34
Linusiaczek
Wtajemniczenie
 
Avatar Linusiaczek
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 874
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez girlonthebridge Pokaż wiadomość
kurczę teraz tak nie wkleję ale poszukam na spokojnie, przekopując net w poszukiwaniu informacji o starej mydlarni trafiłam na informacje, że wszystie znaczki i pseudoznaczki króliczków powinny być weryfikowane ale jedynie na życzenie konsumentów i właśnie nie wiem jak to się odbywa, do kogo się pisze z zapytaniem czy jakaś firma była weryfikowana albo z prośbą o sprawdzenie. Dzisiaj postaram się odkopać historię
Dobra, to czekam A ja wrzuciłam Ci na plotkowam przepic na egispką zupę z soczewicy

Cytat:
Napisane przez Sylvana12 Pokaż wiadomość
Jasne Od jakiegoś czasu również sprawdzam sama składy kosmetyków, bo niektóre firmy lubią niestety nas robić w balona. Już kilka razy przekonałam się na własnej skórze np. jak piszą,że jakiegoś składnika nie zawierają a po przeanalizowaniu składu okazuje się,że zawierają ten sam tylko np.pod inna nazwą czy śladowe jego ilości.

Kilka produktów firm z tejże listy używam lub interesowałam się nimi, także chętnie pomogę w wyłapaniu nieścisłości.

Na pierwszy rzut oka w liście nie zgadza mi sie np. oznaczenie biokapu jako produktu nie stosującego składników odzwierzęcych, a niestety takie składniki w składzie ma np. jest to właśnie kwas stearynowy czy kwas propanowy,które są pozyskiwane z tłuszczów zwięrzecych albo wytwarzane w ich przewodach pokarmowych

Posprawdzam również kosmetyki z innych firm z listy ,które używałam bądź używam czy przypadkiem też nie podobnej sytuacji i będe dawała znać na bieżąco.
Będzie Ci niezapomniane, dobra kobieto Każda pomoc się przyda, ta lista jest ogromnym przedwsięwzięciem i gdyby tyle osób nie brało udziału w jej realizacji to musiała ba być straszna klapa.
Linusiaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-29, 17:14   #35
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez Sylvana12 Pokaż wiadomość
Na pierwszy rzut oka w liście nie zgadza mi sie np. oznaczenie biokapu jako produktu nie stosującego składników odzwierzęcych, a niestety takie składniki w składzie ma np. jest to właśnie kwas stearynowy czy kwas propanowy,które są pozyskiwane z tłuszczów zwięrzecych albo wytwarzane w ich przewodach pokarmowych
A nie da się ich wytwarzać syntetycznie? One muszą być produktami pochodzenia zwierzęcego?
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-29, 18:31   #36
doris8
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 23
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Witam, też tu trafiłam
Jeszcze wrócę do farb do włosów. O Bikap nie dowiedziałam się wiele, bo ich strona była zainfekowana i nie chciałam sobie "ściągać" problemu Ale byłam dziś w rossmannie (niestety, nie mam wielkiego wyboru drogerii) i pojawiły się farby delia. Delia jest na starej liście jako nietestująca. Ciekawe, czy macie o niej jakieś nowe informacje. Wklejam link do ich strony http://www.delia.pl/marka-Delia. Jak dla mnie trochę wąska paleta kolorów, ale może kogoś zainteresuje. Mają też henny.
doris8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-29, 18:35   #37
girlonthebridge
Zakorzenienie
 
Avatar girlonthebridge
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Jermolandia
Wiadomości: 29 536
GG do girlonthebridge
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

na razie znalazłam jedno

Cytat:
Jest to jeden ze znaków, którym sygnuje się produkty nie testowane na zwierzętach. Dodatkowo mogą być one opatrzone literami BWC - Beauty Without Cruelty (piękno bez okrucieństwa) lub hasłem Animal Friendly (przyjazny dla zwierząt).

Najczęściej stosują go producenci kosmetyków. Firmy same decydują o umieszczeniu znaku na produkcie. To, czy informacja jest prawdziwa powinny weryfikować organizacje konsumenckie.
źródło: fundacja nasza ziemia strona oficjalna
__________________
girlonthebridge jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-02-29, 18:56   #38
Sylvana12
Raczkowanie
 
Avatar Sylvana12
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 216
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
A nie da się ich wytwarzać syntetycznie? One muszą być produktami pochodzenia zwierzęcego?
Z tego co wyczytałam w wikipedii otrzymuje się je w wyniku reakcji tłuszczów zwierzęcych.
Jest też wiele składników w różnych kosmetykach ,o których napisane jest,że można pozyskać je też z roślin lub syntetycznie,ale takich nie biorę pod uwagę bo zakładam,że skoro tak też można to w ten sposób są otrzymywane

---------- Dopisano o 19:56 ---------- Poprzedni post napisano o 19:45 ----------

na razie znalazłam jedno

Cytat:
Jest to jeden ze znaków, którym sygnuje się produkty nie testowane na zwierzętach. Dodatkowo mogą być one opatrzone literami BWC - Beauty Without Cruelty (piękno bez okrucieństwa) lub hasłem Animal Friendly (przyjazny dla zwierząt).

Najczęściej stosują go producenci kosmetyków. Firmy same decydują o umieszczeniu znaku na produkcie. To, czy informacja jest prawdziwa powinny weryfikować organizacje konsumenckie.
źródło: fundacja nasza ziemia strona oficjalna


Na serio? Myślałam właśnie,że to organizacje konsumenckie przyznają firmom takie znaki. Kurcze,w życiu bym się nie spodziewała,że to firmy same sobie przyznają takie tytuły i że, te informacje mogą okazać się nieprawdziwe...
Sylvana12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-29, 19:08   #39
Linusiaczek
Wtajemniczenie
 
Avatar Linusiaczek
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 874
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez girlonthebridge Pokaż wiadomość
na razie znalazłam jedno

źródło: fundacja nasza ziemia strona oficjalna
To niestety trzeba by się właśnie skontaktować z jakąś organizacją konsumencką w takiej sprawie. Trzeba znaleźć jakieś organizacje, które się takimi rzeczami zajmują Ja znam tylko najbardziej oficjalną, a chyba by potrzeba taką mniejszą.

Co do oznaczeń to istnieją oznaczenia oficjalne i takie właśnie o - o kant :dupa: rozbić, przyznane sobie przrz same firmy. Oficjalne to np. BUAV czy Peta, także BDIH.
Linusiaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-29, 19:54   #40
Merys
Zakorzenienie
 
Avatar Merys
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 7 289
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez Sylvana12 Pokaż wiadomość
Na pierwszy rzut oka w liście nie zgadza mi sie np. oznaczenie biokapu jako produktu nie stosującego składników odzwierzęcych, a niestety takie składniki w składzie ma np. jest to właśnie kwas stearynowy czy kwas propanowy,które są pozyskiwane z tłuszczów zwięrzecych albo wytwarzane w ich przewodach pokarmowych

Posprawdzam również kosmetyki z innych firm z listy ,które używałam bądź używam czy przypadkiem też nie podobnej sytuacji i będe dawała znać na bieżąco.
jak mnie już wkur.. takie oszukiwanie, napisaliby konkretnie, to człowiek mógłby wtedy zdecydować, czy chce ten produkt stosować, czy też nie.
Merys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-29, 20:42   #41
Sternchen_7
Zadomowienie
 
Avatar Sternchen_7
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 1 816
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez Sternchen_7 Pokaż wiadomość
Ja również się melduję Od razu z pytaniem:
kosmetyki CD - testowane czy nie?
Czy coś w ogóle o nich wiadomo?
Dziewczyny znalazłam sobie - mam nadzieję, że to prawda co piszą na swojej stronie. Producent kosmetyków CD to Lornamead.
Ucieszyłabym się, gdyby znalazł się na naszej NOWEJ zielonej LIŚCIE, bo uważam, że mają bardzo dobre kosmetyki.

http://www.cd-koerperpflege.de/conte...n-tierversuche
Sternchen_7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-29, 21:32   #42
Linusiaczek
Wtajemniczenie
 
Avatar Linusiaczek
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 874
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez Sternchen_7 Pokaż wiadomość
Dziewczyny znalazłam sobie - mam nadzieję, że to prawda co piszą na swojej stronie. Producent kosmetyków CD to Lornamead.
Ucieszyłabym się, gdyby znalazł się na naszej NOWEJ zielonej LIŚCIE, bo uważam, że mają bardzo dobre kosmetyki.

http://www.cd-koerperpflege.de/conte...n-tierversuche
Dzięki za wklejenie linka. ja więc, ku potomności, zacytuję fragment na temat ustawodawstwa Unii, które rzekomo zabrania testowania na zwierzętach, ale w rzeczywistości nakazuje testowanie na zwierzętach nowych, nieprzebadanych składników:

Cytat:
Dieses Gesetz verhinderte allerdings nur, dass die fertigen Produkte nicht mehr an Tieren getestet wurden. Dies schließt aber nicht aus, dass einzelne Rohstoffe immer noch in Tierversuchen auf ihre Sicherheit überprüft werden. Dies ist mit Inkrafttreten der neuen Kosmetikverordnung 2013 aber auch nicht mehr gestattet. (...)

REACH besagt, dass alle existenten und neuen Inhaltsstoffe auf ihre Sicherheit getestet werden müssen und viele dieser Tests müssen an Tieren durchgeführt werden. Es besteht also ein Paradox innerhalb der EU-Gesetzgebung zwischen dem Willen Tierversuche zu unterbinden und der gleichzeitigen Forderung REACH durchzusetzen.
No chyba oczywistym jest, że strona odnosi się do prawa unijnego, jako że Niemcy niewątpliwie w Unii są.

Edytowane przez Linusiaczek
Czas edycji: 2012-02-29 o 21:35
Linusiaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-29, 21:56   #43
girlonthebridge
Zakorzenienie
 
Avatar girlonthebridge
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Jermolandia
Wiadomości: 29 536
GG do girlonthebridge
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

ja jeszcze raz podbiję swoje zapytanie o firmę ARAMED bo nic nie mogę znaleźć, zamknęli mi jaskinię solno-jodową (w sensie zapewne splajtowała ) no i te kosmetyki byłyby dość znaczące ale obawiam się, że... testują
__________________
girlonthebridge jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-01, 04:02   #44
Samantha7
Zakorzenienie
 
Avatar Samantha7
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Z daleka
Wiadomości: 4 258
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Ale po co firma miałaby się tłumaczyć z tego, że nie dostała listu? Nie dostałaby, nie odpisałaby. A gdyby odpisała, to miałybyśmy to na piśmie.
Ja bym proponowała te listy wysyłać poza wysyłaniem e-maili
wysylanie listow jest lepsze niz maili. Pracowalam kiedys w obsudze klienta i wiem, ze list to list, a mail mozna sfalszowac zawsze.

Jesli chodzi o skladniki odzwierzece to ja wpadlam na pomysl zeby pisac firmom, ze sie jest uczulonym na jakikolwiek skl. odzwierzecy i czy dany/e produkt/y to zawieraja.Nie wiem czy to by dzialalo,ale zawsze mozna sprobowac jak komus zalezy


Cytat:
W jednym poście się chyba nie zmieści...
W takim razie ja mysle, ze dobrze by bylo narazie poki co wstawic linka na poczatku do listy Peta i LB oraz umiescic info, ze lista "nasza" jest wysoce nieaktualna.

Cytat:
Napisane przez sylvi300 Pokaż wiadomość
też muszę coś kupić plus do tego zamawiam hula hop ;D
Mialam hula hop. Ciezka sprawa. Zajechalam kolko

Cytat:
Napisane przez Linusiaczek Pokaż wiadomość
Sam, przecież Ty masz jeszcze do wyboru masę farb do włosów w Wholefoods :P Chyba z 4 rodzaje tam widziałam :P No i Revlona też znajdziesz wszędzie.
Linus dobrze , ze ja Ciebie mam bo tak to bym nawet nie wiedziala o tym, ze WF ma jakies farby. O Revlonie wiem i uzywalam ich czesto,ale farbowanie na jasny blond samej jest ciezka sprawa zeby kurczakiem nie byc. Ja tak sie farbowalam, ze wpierw bleach kladlam na odrosty, a potem normalna farbe jakas blond zeby byl kolor.
Teraz mam tak zniszczone wlosy, ze masakra. Zmoich pieknych grubych wlosow zrobilo sie o 1/3 mniej i mam chyba 5 roznych dlugosci bo tak mi sie polamaly
Ostatnio przyznaje sie farbowalam u fryzjerki Redkenem,ale nie placilam nic za to (male pocieszenie wiem). Strasznie nie lubie chodzic do fryzjera :/ nie wiem czy do swojego sredni0-rudego blondu nie wrocic


Cytat:
Ooo, to jest myśl! Sam, pytanie do Ciebie, gdzie kupiłabyś jakieś hoola hoop, które nie kosztowało by 40 dolców?? Bo jak szukałam to tylko takie mieli
Kupilam swoje w Walmart. Tylko tam znalazlam bo dobrej cenie. I to jeszcze dla dzieci , ze made in China to zajechalam szybko.
Teraz czas poszukac nowego ...



Cytat:
Mnie się wydaje, że list to jest lepsza, poważniejsza sprawa, tylko nie wiadomo jak z odpisywaniem
Trzeba by to sprawdzic,ale ja pamietam, ze jesli chodzi o reklamacje czegos to firma ma chyba 30dni na odpisanie. Pewnosci nie mam.



Cytat:
Napisane przez Merys Pokaż wiadomość
I ja
Masz tutaj paletę http://www.biokap.pl/paleta-kolorow/


Cytat:
Napisane przez telbuh Pokaż wiadomość
Sylcia, wyedytuj proszę swoją listę, bo wprowadza ludzi w błąd.
Podbijam prosbe o edycje listy!

Edit: jesli ta Delia faktycznie nie testuje to juz wiem czym bedzie wypchana moja walizka jak bede w wakacje wracac z PL
__________________
Nie uzywam kosmetykow testowanych na zwierzetach https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=597085

Moja galeria pazurkowa https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=611423

Edytowane przez Samantha7
Czas edycji: 2012-03-01 o 04:12
Samantha7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-01, 08:02   #45
anna3101
Raczkowanie
 
Avatar anna3101
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 404
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Ja też melduję się na nowym wątku
__________________
Pomóż kociakom - kupuj na aukcjach charytatywnych na allegro: NADIR_stowarzysz, miauczykotek, Koty_sos, SosDlaZwierzat, TOZ_Szczecin, kocipazur_org,

Nakarm zwierzaka jednym klikiem:
www.pustamiska.pl
www.poomoc.pl

Mój blog: ekologicznie.wordpress.co m
anna3101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-01, 09:32   #46
ula_ka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 285
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez Linusiaczek Pokaż wiadomość
Wiesz, tu chodzi o to, że chcemy z listą dotrzeć do jak największej grupy odbiorców.
Własnie o to mi chodzi, wiele osób nie wie o tym wątku i jeśli się na prawdę nie zainteresuje sprawą nigdy tu nie zajrzy. JA zakładam stronę na FB na ten temat i liczę dziewczyny, że zajrzycie tam czasami i mnie troszkę skontrolujecie, czy nie plotę bzdur, bo sama jestem raczkująca w tym temacie Byłabym zachwycona gdybyście również tam się czasami udzieliły, czy może ktoś byłby zainteresowany współtworzeniem takiej stronki. Nie mam na myśli nic wielkiego, informacje, zwrócenie uwagi na problem, dzielenie się wiadomościami, uświadamianie!
A o co chodzi z listami firm? Czy nie możemy użyć list PETY? Czy czegoś może nie pojmuję
ula_ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-01, 12:22   #47
Linusiaczek
Wtajemniczenie
 
Avatar Linusiaczek
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 874
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez girlonthebridge Pokaż wiadomość
ja jeszcze raz podbiję swoje zapytanie o firmę ARAMED bo nic nie mogę znaleźć, zamknęli mi jaskinię solno-jodową (w sensie zapewne splajtowała ) no i te kosmetyki byłyby dość znaczące ale obawiam się, że... testują
Ja niestety nie mam zielonego pojęcia

Cytat:
Napisane przez Samantha7 Pokaż wiadomość
wysylanie listow jest lepsze niz maili. Pracowalam kiedys w obsudze klienta i wiem, ze list to list, a mail mozna sfalszowac zawsze.
Mail w ogóle nie jest żadnym dokumentem. Np. nie można użyć maila w sprawie rozwodowej ani w sprawach biznesowych, chyba że mail jest oznaczony tzw. bezpiecznym kwalifikowanym podpisem, który gwarantuje, że został wysłany przez kogo został wysłany. Jest to niestety bardzo rzadko używane i nie sądzę, żeby ktokolwiek odpisujący nam się bawił w takie rzeczy. Pisemna odpowiedź to jest zupełnie inny stopień wtajemniczenia. Sama kiedyś proponowałam taki pomysł, ale upadł - już nie pamiętam czemu.

Cytat:
Napisane przez Samantha7 Pokaż wiadomość
Jesli chodzi o skladniki odzwierzece to ja wpadlam na pomysl zeby pisac firmom, ze sie jest uczulonym na jakikolwiek skl. odzwierzecy i czy dany/e produkt/y to zawieraja.Nie wiem czy to by dzialalo,ale zawsze mozna sprobowac jak komus zalezy
To by na bank zadzaiłało w Stanach, bo tak za nieodpisanie na pytanie od alergika to można płacić w sądzie milionowe kary, nie wiem jednak czy w Polsce ktoś by się przejął Za mało im grozi za olewkę klienta i wprowadzanie ich w błąd.

Cytat:
Napisane przez Samantha7 Pokaż wiadomość
W takim razie ja mysle, ze dobrze by bylo narazie poki co wstawic linka na poczatku do listy Peta i LB oraz umiescic info, ze lista "nasza" jest wysoce nieaktualna.
Bardzo dobry pomysł! Chatul, może umieścisz linki do wszystkich list z informacją, że pracujemy nad nową listą?

Cytat:
Napisane przez Samantha7 Pokaż wiadomość
Linus dobrze , ze ja Ciebie mam bo tak to bym nawet nie wiedziala o tym, ze WF ma jakies farby. O Revlonie wiem i uzywalam ich czesto,ale farbowanie na jasny blond samej jest ciezka sprawa zeby kurczakiem nie byc. Ja tak sie farbowalam, ze wpierw bleach kladlam na odrosty, a potem normalna farbe jakas blond zeby byl kolor.
Teraz mam tak zniszczone wlosy, ze masakra. Zmoich pieknych grubych wlosow zrobilo sie o 1/3 mniej i mam chyba 5 roznych dlugosci bo tak mi sie polamaly
Ostatnio przyznaje sie farbowalam u fryzjerki Redkenem,ale nie placilam nic za to (male pocieszenie wiem). Strasznie nie lubie chodzic do fryzjera :/ nie wiem czy do swojego sredni0-rudego blondu nie wrocic
Polecam się na przyszłość
Im dłużej w tym siedzę, tym więcej firm widzę Sam. Tak więc się nie stresuj

No niestety z farbowaniem nie ma żartów Czasami po prostu trzeba iść do fryzjera. Powiem Ci, że w USA i tak jest lepiej, bo jest nawet lista oficjalna SPA i salonów CF. Widziałam chyba na My Beauty Bunny. Możesz w ogóle wybrać się do takiego miejsca, gdzie mają same produkty CF.

Cytat:
Napisane przez Samantha7 Pokaż wiadomość
Kupilam swoje w Walmart. Tylko tam znalazlam bo dobrej cenie. I to jeszcze dla dzieci , ze made in China to zajechalam szybko.
Teraz czas poszukac nowego ...
Ja co prawda nie znoszę Wal-Marta, ale jak trzeba, to się po hoola hoop wybiorę

Cytat:
Napisane przez Samantha7 Pokaż wiadomość
Trzeba by to sprawdzic,ale ja pamietam, ze jesli chodzi o reklamacje czegos to firma ma chyba 30dni na odpisanie. Pewnosci nie mam.
Ciekawe jak to jest jak nie chodzi o reklamację

Cytat:
Napisane przez Samantha7 Pokaż wiadomość
Podbijam prosbe o edycje listy!

Edit: jesli ta Delia faktycznie nie testuje to juz wiem czym bedzie wypchana moja walizka jak bede w wakacje wracac z PL
Ja też proszę o edycję listy. Szkoda, żebyś kogoś wprowadzić w błąd. Ale ale, jak już o tym mówimy, to zwróciłyście uwagę, że koncern Palmolive - Colgate ma osobną rubrykę na liście Pety? Są zaznaczeni jako firma, która regularnie zdaje Pecie relację z postępów w sprawie nietestowania na zwierzętach i dowodów, że naprawdę testują tylko jak "muszą" (nie wiem o co z tym chodzi, no ale przynajmniej coś się ruszyło, parę miesięcy temu tego nie było).

Cytat:
Napisane przez ula_ka Pokaż wiadomość
Własnie o to mi chodzi, wiele osób nie wie o tym wątku i jeśli się na prawdę nie zainteresuje sprawą nigdy tu nie zajrzy. JA zakładam stronę na FB na ten temat i liczę dziewczyny, że zajrzycie tam czasami i mnie troszkę skontrolujecie, czy nie plotę bzdur, bo sama jestem raczkująca w tym temacie Byłabym zachwycona gdybyście również tam się czasami udzieliły, czy może ktoś byłby zainteresowany współtworzeniem takiej stronki. Nie mam na myśli nic wielkiego, informacje, zwrócenie uwagi na problem, dzielenie się wiadomościami, uświadamianie!
A o co chodzi z listami firm? Czy nie możemy użyć list PETY? Czy czegoś może nie pojmuję
Wydarzenie na FB nie jest złympomysłem, chociaż z tego, co wiem, to istnieje już kilka takich grup. Oczywiście nie stoi to na przeszkodzie utworzeniu nowej

Problem z listą Pety i The Leaping Bunny jest taki, że one zostały utworzone na rynek amerykański i sporo firm z listy jest w Polsce nie do dostania. Mieszam w Stanach i te listy są nieocenioną pomocą na co dzień, ale jak popatrzę na półki w Polsce to sporo z firm nie ma na listach i nic o nich nie wiadomo Dlatego stworzona została ta lista, uwzględnia sporo firm polskich bądź np. niemieckich (aczkolwiek Peta ma już listę niemiecką i też można się na niej oprzeć, poza tym Niemcy mają sporo oficjlanch certyfikatów, jak np. BDIH). Stąd zabawa z tą listą

Edytowane przez Linusiaczek
Czas edycji: 2012-03-01 o 12:24
Linusiaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-01, 12:57   #48
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez Linusiaczek Pokaż wiadomość
Chatul, może umieścisz linki do wszystkich list z informacją, że pracujemy nad nową listą?
Co dokładnie miałabym napisać i wkleić?
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-01, 13:02   #49
ula_ka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 285
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez Linusiaczek Pokaż wiadomość
Wydarzenie na FB nie jest złympomysłem, chociaż z tego, co wiem, to istnieje już kilka takich grup. Oczywiście nie stoi to na przeszkodzie utworzeniu nowej

Problem z listą Pety i The Leaping Bunny jest taki, że one zostały utworzone na rynek amerykański i sporo firm z listy jest w Polsce nie do dostania. Mieszam w Stanach i te listy są nieocenioną pomocą na co dzień, ale jak popatrzę na półki w Polsce to sporo z firm nie ma na listach i nic o nich nie wiadomo Dlatego stworzona została ta lista, uwzględnia sporo firm polskich bądź np. niemieckich (aczkolwiek Peta ma już listę niemiecką i też można się na niej oprzeć, poza tym Niemcy mają sporo oficjlanch certyfikatów, jak np. BDIH). Stąd zabawa z tą listą
Aaaaaa, dziękuję za odpowiedź!! Poszperam na stronkach pety w poszukiwaniu tych niemieckich list!

Edytowane przez ula_ka
Czas edycji: 2012-03-01 o 13:42
ula_ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-01, 13:16   #50
Linusiaczek
Wtajemniczenie
 
Avatar Linusiaczek
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 874
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Co dokładnie miałabym napisać i wkleić?
Wrzuciłabym przede wsyzstkim link do starej listy ( z zaznaczeniem, że pracujemy nad nową i niektóre rzeczy się zdezaktualizowały), link do listy Pety oraz listy BUAV. Co myślisz, zły pomysł?
Linusiaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-01, 13:25   #51
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Linusiaczek, na razie dałam informację o tym, że lista jest modyfikowana i że może zawierać błędy, więc lepiej się o wszystko dopytać w wątku.
Może tak być?
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-01, 13:36   #52
Linusiaczek
Wtajemniczenie
 
Avatar Linusiaczek
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 874
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Linusiaczek, na razie dałam informację o tym, że lista jest modyfikowana i że może zawierać błędy, więc lepiej się o wszystko dopytać w wątku.
Może tak być?
No, bardzo elegancko
Linusiaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-01, 14:04   #53
Katarynka92
Rozeznanie
 
Avatar Katarynka92
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 598
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Hej. Bardzo się cieszę, że sprowadziło mnie na ten wątek. Szczerze jestem przerażona, że nigdy wcześniej nie interesowałam się tym co jem, czego używam każdego dnia. Od kilku dobrych lat nie kupuję absolutnie żadnych butów, kurtek które zawierałoby skórę naturalną. Jak już, to tylko skóra ekologiczna. Jednak dziś zdałam sobie sprawę ile mam kosmetyków, które były wcześniej testowane na zwierzętach. Może to nie jest duża ilość (przewaga Ziaji i Essence w kosmetyczce), ale pojawiają się. Powiedzcie mi proszę, jak to jest z kosmetykami z Biedronki? One również są testowane na zwierzętach. Mówię np. o żelu micelarnym. Jaki polecicie dobry zamiennik, na który nie wyda się fortuny?
Nie wyrzucę tych kosmetyków wszystkich, ale nigdy więcej nie kupię ich ponownie.
__________________
They watched her as they watched everyone,
always hoping the living could learn to put aside
rage and sorrow, bitterness and regret.
Katarynka92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-01, 14:12   #54
hanusia505
Zakorzenienie
 
Avatar hanusia505
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 015
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Katarynka, jesli masz ten zel micelarny to wpisz jego kod kreskowy tutaj i dowiesz sie kto go produkuje
http://www.gepir.pl/Strony/
__________________
Napełnij pustą miskę!klik

Kosmetyki i inne produkty nietestowane na zwierzętach!
klik
hanusia505 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-01, 16:12   #55
sylvi300
Zakorzenienie
 
Avatar sylvi300
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 5 263
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez Katarynka92 Pokaż wiadomość
Hej. Bardzo się cieszę, że sprowadziło mnie na ten wątek. Szczerze jestem przerażona, że nigdy wcześniej nie interesowałam się tym co jem, czego używam każdego dnia. Od kilku dobrych lat nie kupuję absolutnie żadnych butów, kurtek które zawierałoby skórę naturalną. Jak już, to tylko skóra ekologiczna. Jednak dziś zdałam sobie sprawę ile mam kosmetyków, które były wcześniej testowane na zwierzętach. Może to nie jest duża ilość (przewaga Ziaji i Essence w kosmetyczce), ale pojawiają się. Powiedzcie mi proszę, jak to jest z kosmetykami z Biedronki? One również są testowane na zwierzętach. Mówię np. o żelu micelarnym. Jaki polecicie dobry zamiennik, na który nie wyda się fortuny?
Nie wyrzucę tych kosmetyków wszystkich, ale nigdy więcej nie kupię ich ponownie.
witam włosomaniaczkę

jak jest w końcu z YR? dostałam dziś od siostry w prezencie kredke do oczu z YR....
__________________
Twoje ciało może wiecej,niz podpowiada Ci Twój umysł



Zapraszam na bloga!!!!

http://tocosalata.blogspot.com/
sylvi300 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-01, 17:07   #56
ula_ka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 285
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

A drogie panie, przypomniałam sobie o czym jeszcze miałam napisać. Ostatnio z przerażeniem odkryłam, ze veet również testuje na maluchach, więc poszukałam zamiennika plastrów do depilacji. Znalazłam DAX plastry cukrowe, są super!!! Moim zdaniem lepsze niż veetowskie, nie zostawiają obrzydliwych, klejących gamołek wosku na skórze, zbierają więcej włosków niż veet, no i są 2 x tańsze ja jestem z nich zadowolona!
ula_ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-01, 20:34   #57
Katarynka92
Rozeznanie
 
Avatar Katarynka92
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 598
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez sylvi300 Pokaż wiadomość
witam włosomaniaczkę

jak jest w końcu z YR? dostałam dziś od siostry w prezencie kredke do oczu z YR....
O faktycznie, jak miło

Wydaje mi się, że YR nie testuje, ale może lepiej poczekać na opinię kogoś, kto bardziej się będzie orientował.

Ula_ka, tak się dziś zastanawiałam czy właśnie Veet testuje. Skoro mówisz, że Dax jest ok, to warto spróbować.
A maszynki jakie polecacie? Pytam, bo widziałam różne firmy na tej liście. Ja cały czas używam Wilkinsona. Bo oni też testują te maszynki, prawda? Jest to możliwe? Wydaje się dosyć "logiczne";/
__________________
They watched her as they watched everyone,
always hoping the living could learn to put aside
rage and sorrow, bitterness and regret.
Katarynka92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-01, 21:57   #58
ula_ka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 285
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez Katarynka92 Pokaż wiadomość

Ula_ka, tak się dziś zastanawiałam czy właśnie Veet testuje. Skoro mówisz, że Dax jest ok, to warto spróbować.
A maszynki jakie polecacie? Pytam, bo widziałam różne firmy na tej liście. Ja cały czas używam Wilkinsona. Bo oni też testują te maszynki, prawda? Jest to możliwe? Wydaje się dosyć "logiczne";/
Wiesz, powiem Ci szczerze, nie wiem co z Wilkinsonem, na listach go nie odnajduję. Tak jak Nivei, Chanel, Margaret Astor... A to przeciez takie popularne marki... Hmmm A kto jest właścicielem marki?
Co do plastrów spróbuj, nie nastawiaj się, że będą lepsze od veet, to może być jedynie moje odczucie, ale dla mnie sprawiły się świetnie!
ula_ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-02, 05:21   #59
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Wilkinson testuje z tego, co wiem...
Jeśli chodzi o maszynki do golenia, to używam tych z Biedronki. Robi je jakaś polska firma.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-02, 09:19   #60
Fugonetka
Raczkowanie
 
Avatar Fugonetka
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 42
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez ula_ka Pokaż wiadomość
A drogie panie, przypomniałam sobie o czym jeszcze miałam napisać. Ostatnio z przerażeniem odkryłam, ze veet również testuje na maluchach, więc poszukałam zamiennika plastrów do depilacji. Znalazłam DAX plastry cukrowe, są super!!! Moim zdaniem lepsze niż veetowskie, nie zostawiają obrzydliwych, klejących gamołek wosku na skórze, zbierają więcej włosków niż veet, no i są 2 x tańsze ja jestem z nich zadowolona!
Czyli wychodzi na to, że DAX nie testuje ?
Fugonetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-11-11 15:38:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:37.