Niedziela bez zakupów - cz. 3 - Strona 109 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-10-16, 11:00   #3241
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 6 124
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz. 3

Cytat:
Napisane przez stotek Pokaż wiadomość
Zwrot jest tym samym sposobem, którym się zamawia. Ja wszystko odbieram z paczkomatow i takie też mam zwroty
Dla mnie paczkomaty i allegro Smart to jest totalny game changer jeśli chodzi o zakupy 3/4 rzeczy tak kupuje, łącznie z wyposażeniem mieszkania

Ja w stacjonarnych sklepach kupuję już tylko spożywkę i nie pamiętam kiedy stałam z zakupami do 'tradycyjnej' kasy. Jak dla mnie to w sklepach w ogóle mogło by nie być obsługi. Stacjonarnych sklepów też w sumie mogłoby nie być
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-16, 11:07   #3242
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz. 3

mnie znowuż trochę irytuje jak do kasy samoobsługowej podjeżdżają ludzie z wózkiem tak wypakowanym, że aż się wysypuje. podjedzie takich kilka i kasy zablokowane na kilkanaście

kasy samoobsługowe są idealne do małych zakupów. szybko skanujesz te kilka produktów, minuta i po sprawie. nie trzeba stać pół godziny w kolejce mając w koszyku tylko chleb i mleko

w Auchanie kiedyś chyba nawet była tabliczka przy kasach samoobsługowych, że są to kasy do 5 (czy 10) produktów.
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-16, 11:22   #3243
j_fly
Zakorzenienie
 
Avatar j_fly
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 6 937
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz. 3

Ja bardzo rzadko chodzę do kas samoobsługowych, bo mój wózek prawie zawsze jest napakowany po brzegi. Z samoobsługowych korzystam tylko w Rossmannie i Carrefourze.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
– To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata.(...)
– Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.


Mistrz i Małgorzata, Michaił Bułhakow
j_fly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-16, 11:27   #3244
shinypearl
Wtajemniczenie
 
Avatar shinypearl
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 2 201
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz. 3

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
mnie znowuż trochę irytuje jak do kasy samoobsługowej podjeżdżają ludzie z wózkiem tak wypakowanym, że aż się wysypuje. podjedzie takich kilka i kasy zablokowane na kilkanaście

kasy samoobsługowe są idealne do małych zakupów. szybko skanujesz te kilka produktów, minuta i po sprawie. nie trzeba stać pół godziny w kolejce mając w koszyku tylko chleb i mleko

w Auchanie kiedyś chyba nawet była tabliczka przy kasach samoobsługowych, że są to kasy do 5 (czy 10) produktów.

Ja stoję zawsze do samoobsługowych, a mam zakupy na tydzień. W moim Auchan nie ma na szczęście żadnych ograniczeń. Całość zajmuje mi z 10 minut max. Dla mnie kasy z kasjerami mogłyby już nie istnieć, nie stoję do nich odkąd wprowadzili samoobsługowe. W końcu można sobie wygodnie poukładać w siatkach, nikt mi nie dyszy w kark i zero stresu.
shinypearl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-16, 12:03   #3245
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 089
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz. 3

Cytat:
Napisane przez stotek Pokaż wiadomość
Zwrot jest tym samym sposobem, którym się zamawia. Ja wszystko odbieram z paczkomatow i takie też mam zwroty
Dla mnie paczkomaty i allegro Smart to jest totalny game changer jeśli chodzi o zakupy 3/4 rzeczy tak kupuje, łącznie z wyposażeniem mieszkania

Ja też bardzo wiele rzeczy kupuję przez paczkomat.


Dopóki nie istniały, to wolałam pójść do sklepu, bo z kurierem wiecznie udręka.


Ale teraz? Potrzebuję czegoś, zamawiam na Allegro, mam pakiet Smart, przesyłka za darmo, za dwa dni najczęściej jest w paczkomacie.


A paczkomat mam przy wejściu do klatki. Tyle wygrać, jak kupowałam mieszkanie, to go jeszcze nie było.

---------- Dopisano o 13:03 ---------- Poprzedni post napisano o 12:53 ----------

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
mnie znowuż trochę irytuje jak do kasy samoobsługowej podjeżdżają ludzie z wózkiem tak wypakowanym, że aż się wysypuje. podjedzie takich kilka i kasy zablokowane na kilkanaście

kasy samoobsługowe są idealne do małych zakupów. szybko skanujesz te kilka produktów, minuta i po sprawie. nie trzeba stać pół godziny w kolejce mając w koszyku tylko chleb i mleko

w Auchanie kiedyś chyba nawet była tabliczka przy kasach samoobsługowych, że są to kasy do 5 (czy 10) produktów.

Ale to samo jest ze zwykłą kasą.


Ja tylko mam problem jak idą z zapakowanym wózkiem po brzegi, a nie potrafią obsłużyć te kasy, to wtedy się ciągnie.


A tak to ja w mojej Biedrze blokuję na 10 minut jedną z kas samoobsługowych, a nie jedną jedyną klasyczną otwartą.


Nawet personel tak woli, bo mi włączają tryb kasjera (nie trzeba wtedy ważyć, tylko można po prostu szybko przekładać produkty). Tylko ja od lat robię w jednej i tej samej Biedrze gigantyczne zakupy co tydzień, więc już mnie znają. Pewnie tak o nie można sobie podejść i poprosić.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-16, 12:59   #3246
Mimiko
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 4 421
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz. 3

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
mnie znowuż trochę irytuje jak do kasy samoobsługowej podjeżdżają ludzie z wózkiem tak wypakowanym, że aż się wysypuje. podjedzie takich kilka i kasy zablokowane na kilkanaście

kasy samoobsługowe są idealne do małych zakupów. szybko skanujesz te kilka produktów, minuta i po sprawie. nie trzeba stać pół godziny w kolejce mając w koszyku tylko chleb i mleko

w Auchanie kiedyś chyba nawet była tabliczka przy kasach samoobsługowych, że są to kasy do 5 (czy 10) produktów.

Też uważam, że kasa samoobsługowa lepiej nadaje się do małych zakupów. Sama zawsze mam koszyk wypchany po brzegi, więc nie idę tam. Zresztą w większości sklepów to te samoobsługowe kasy są ciasno ustawione, jedna przy drugiej. Wcale nie ma dużego komfortu w manewrowaniu wózkiem, przekładaniu zakupów.

A co do tematu to w mojej okolicy otwarty jest już lidl i auchan w niedziele Czuję, że zakupy spożywcze w niedzielę u mnie powrócą.
Mimiko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-16, 18:35   #3247
shinypearl
Wtajemniczenie
 
Avatar shinypearl
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 2 201
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz. 3

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Ja też bardzo wiele rzeczy kupuję przez paczkomat.


Dopóki nie istniały, to wolałam pójść do sklepu, bo z kurierem wiecznie udręka.


Ale teraz? Potrzebuję czegoś, zamawiam na Allegro, mam pakiet Smart, przesyłka za darmo, za dwa dni najczęściej jest w paczkomacie.


A paczkomat mam przy wejściu do klatki. Tyle wygrać, jak kupowałam mieszkanie, to go jeszcze nie było.

---------- Dopisano o 13:03 ---------- Poprzedni post napisano o 12:53 ----------




Ale to samo jest ze zwykłą kasą.


Ja tylko mam problem jak idą z zapakowanym wózkiem po brzegi, a nie potrafią obsłużyć te kasy, to wtedy się ciągnie.


A tak to ja w mojej Biedrze blokuję na 10 minut jedną z kas samoobsługowych, a nie jedną jedyną klasyczną otwartą.


Nawet personel tak woli, bo mi włączają tryb kasjera (nie trzeba wtedy ważyć, tylko można po prostu szybko przekładać produkty). Tylko ja od lat robię w jednej i tej samej Biedrze gigantyczne zakupy co tydzień, więc już mnie znają. Pewnie tak o nie można sobie podejść i poprosić.
O, ja też blokujące osoby jakie widzę to, które dopiero się uczą, ale mi to nie przeszkadza, niech się uczą, to przyszłość.
Za to dziwi mnie, tyle ludzi mając sporo zakupów nie wkłada ich od razu do siatek, bo najpierw kasują, potem płacą, a potem następuje cały proces pakowania. No to już przesada.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
shinypearl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-10-16, 19:59   #3248
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 10 371
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz. 3

Jarzadk9 bardzo robię zakupy w samoobsługowej kasie- poniekąd że względów 'ideologicznych'- żeby ludzie pracę mieli.m pewnie to trochę głupie.m ale na moim 8sieflu sporo seniorów więc nie jestem jedyna anty samoobsługa.

U mnie w okolicy otwarte już wszystkie markety w niedzuele- biedronka, Lid, intermarche. Jutro się wybieram na spacer po Lidlu
Dziś byłam po 12tej i była masakra-tyle ludzi, zapomnialam, że w sobotę się nie chodzi po zakupy.
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-16, 20:26   #3249
ParoleParole
Zakorzenienie
 
Avatar ParoleParole
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Chicago
Wiadomości: 18 685
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz. 3

Mnie w kasach samoobsługowych np w biedronce męcza komunikaty, które wymagaja ingerencji pracownika. W mojej biedronce często kasa normalna czynna jest ta obok samoobsługowych. I ta sama osoba kasuje na normalnej i musi wstawać do samoobsługowych..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Wiesz, wszystko co się tak naprawdę liczy, to aby ludzie, których kochasz, byli szczęśliwi i zdrowi. Cała reszta to zamki na piasku..."
ParoleParole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-16, 20:34   #3250
Higurashi
Czarna owca
 
Avatar Higurashi
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Underground
Wiadomości: 30 090
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz. 3

Cytat:
Napisane przez ParoleParole Pokaż wiadomość
Mnie w kasach samoobsługowych np w biedronce męcza komunikaty, które wymagaja ingerencji pracownika. W mojej biedronce często kasa normalna czynna jest ta obok samoobsługowych. I ta sama osoba kasuje na normalnej i musi wstawać do samoobsługowych..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No to jest spory problem w Biedronce. Jak idę do Auchan, to zawsze jest osoba, która ogarnia tylko kasy. Ale z drugiej strony jak byłam wczoraj na zakupach tam, to kasy "z człowiekiem" były puste a do samoobsługowych kolejka, więc poszłam sobie tam, gdzie szybciej Auchan to jakiś ewenement dla mnie. Pewnie dlatego, że większość kas zwykle obsadzoną widuję

Sent from my M2101K6G using Tapatalk
Higurashi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-16, 21:00   #3251
syyyyyylwia
cat lady
 
Avatar syyyyyylwia
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 312
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz. 3

Cytat:
Napisane przez ParoleParole Pokaż wiadomość
Mnie w kasach samoobsługowych np w biedronce męcza komunikaty, które wymagaja ingerencji pracownika. W mojej biedronce często kasa normalna czynna jest ta obok samoobsługowych. I ta sama osoba kasuje na normalnej i musi wstawać do samoobsługowych..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Niewłaściwa waga produktu, argh.
I tak korzystam praktycznie tylko z samoobsługowych, chyba że mam pełen wózek i nie ma dużej kolejki do zwykłych.
U mnie nigdy nie musiałam czekać do samoobsługowych, stoją puste kiedy do czlowiekowych kolejka na pół sklepu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
syyyyyylwia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-10-16, 21:06   #3252
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz. 3

Cytat:
Napisane przez syyyyyylwia Pokaż wiadomość
Niewłaściwa waga produktu, argh.
I tak korzystam praktycznie tylko z samoobsługowych, chyba że mam pełen wózek i nie ma dużej kolejki do zwykłych.
U mnie nigdy nie musiałam czekać do samoobsługowych, stoją puste kiedy do czlowiekowych kolejka na pół sklepu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie w Biedronkach też tak jest. Kolejki do zwykłych kas potrafią być na pół sklepu, spokojnie widać że czekania na 15 minut. A samoobsługa pusta, jakby tam kas w ogóle nie było.
Najbardziej lubię kasy w Auchan, w tym koło mnie samoobsługowych zaraz będzie więcej niż zwykłych. Spokojnie można sobie skasować nawet bardzo duże zakupy, bo tych kas jest tyle że w kolejce stoją max 2-3 osoby jednocześnie a i takie kolejki bardzo szybko znikają.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-16, 21:28   #3253
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz. 3

Cytat:
Napisane przez shinypearl Pokaż wiadomość
O, ja też blokujące osoby jakie widzę to, które dopiero się uczą, ale mi to nie przeszkadza, niech się uczą, to przyszłość.
Za to dziwi mnie, tyle ludzi mając sporo zakupów nie wkłada ich od razu do siatek, bo najpierw kasują, potem płacą, a potem następuje cały proces pakowania. No to już przesada.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
noo u mnie to zwykle tak wygląda. najpierw kasowanie, potem szukanie karty w torebce przez 5 min, potem pakowanie wszystkiego do siatek.
plus bardzo często w pakiecie jest bombelek, który oczywiście musi skanować sam. więc kasowanie góry produktów z wózka potraf trwać i trwać i trwać...
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-16, 21:31   #3254
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 6 124
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz. 3

W biedronie kasy samoobsługowe są najgorsze. Te wagi w nich jakieś takie dupne, mało czułe. Włożysz małą papryczkę chili albo opakowanie przypraw i od razu wyje że jakiś problem ma; nie wykrywa że już włożone jest do pojemnika z wagą po przejechaniu przez czytnik, blokuje się i nie można kasować kolejnej rzeczy brrr.... A obsługi w biedrach do kas zero. Straszny problem z tym jest. Staram się nie kupować w biedrze takich ultra lekkich rzeczy.

Edytowane przez a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Czas edycji: 2021-10-16 o 21:38
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-16, 21:37   #3255
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz. 3

[1=a240a5cdc9601fd61cd3ffc 006c0fc885123340f_657b970 2b0d25;88950970]W biedronie kasy samoobsługowe są najgorsze. Te wagi w nich jakieś takie dupne, mało czułe. Włożysz małą papryczkę chili albo opakowanie przypraw i od razu wyje że jakiś problem ma; nie wykrywa że już włożone jest do pojemnika z wagą po przejechaniu przez czytnik, blokuje się i nie można kasować kolejnej rzeczy brrr.... A obsługi w biedrach do kas zero. Straszny problem z tym jest.[/QUOTE]


biedronka to chyba jedyny sklep, gdzie wolę postac w kolejce do normalnej kasy, niż do samoobsługowej. tam się zawsze coś wysypie i potem stój jak kołek i czekaj aż ktoś łaskawie podejdzie... w innych sklepach potrafią jakoś dać jednego pracownika na kasy samoobsługowe, ale biedronka widocznie jest na to zbyt biedna

odkąd poprawili czułość wag w moim lidlu (bo swego czasu też potrafił nie złapać wagi jednej bułki) to całkiem przestałam chodzić do biedronki.

ale z wagami samoobsługowymi i tak wygrywa auchan. u nich to nigdy nie ma problemu z niczym
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-16, 21:38   #3256
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 6 124
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz. 3

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
ale z wagami samoobsługowymi i tak wygrywa auchan. u nich to nigdy nie ma problemu z niczym

Taka prawda
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-16, 21:47   #3257
ParoleParole
Zakorzenienie
 
Avatar ParoleParole
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Chicago
Wiadomości: 18 685
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz. 3

Cytat:
Napisane przez syyyyyylwia Pokaż wiadomość
Niewłaściwa waga produktu, argh.
I tak korzystam praktycznie tylko z samoobsługowych, chyba że mam pełen wózek i nie ma dużej kolejki do zwykłych.
U mnie nigdy nie musiałam czekać do samoobsługowych, stoją puste kiedy do czlowiekowych kolejka na pół sklepu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Albo znalazło się coś obcego karton lub torba na zakupy
Niestety obstawiam, że gdyby była stała osoba tam przy tych kasach to tysiąc razy szybciej by szło.
Zresztą ostatnio tam w samoobsługowej byl pan, który musiał wszytkie 12 kartonow mleka wyjmować i skanować pojedynczo . Bo się podobno według pani nie da inaczej...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Wiesz, wszystko co się tak naprawdę liczy, to aby ludzie, których kochasz, byli szczęśliwi i zdrowi. Cała reszta to zamki na piasku..."
ParoleParole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-17, 03:24   #3258
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 089
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz. 3

Cytat:
Napisane przez shinypearl Pokaż wiadomość
O, ja też blokujące osoby jakie widzę to, które dopiero się uczą, ale mi to nie przeszkadza, niech się uczą, to przyszłość.
Za to dziwi mnie, tyle ludzi mając sporo zakupów nie wkłada ich od razu do siatek, bo najpierw kasują, potem płacą, a potem następuje cały proces pakowania. No to już przesada.

Zgadzam się. Ale to dotyczy nawet średnich zakupów. Dawno już zapłacone, ale ziomek teraz musi powkładać do plecaczka... To mnie chyba irytuje najbardziej.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-17, 03:27   #3259
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 089
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz. 3

Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
U mnie w Biedronkach też tak jest. Kolejki do zwykłych kas potrafią być na pół sklepu, spokojnie widać że czekania na 15 minut. A samoobsługa pusta, jakby tam kas w ogóle nie było.
Najbardziej lubię kasy w Auchan, w tym koło mnie samoobsługowych zaraz będzie więcej niż zwykłych. Spokojnie można sobie skasować nawet bardzo duże zakupy, bo tych kas jest tyle że w kolejce stoją max 2-3 osoby jednocześnie a i takie kolejki bardzo szybko znikają.

Tak, Auchan jest pod tym względem super.


I oni tam mają taki terminalik, tablet, czy coś, że nie muszą podchodzić do takich oczywistości jak alkohol, tylko naciskają z daleka.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-10-17, 06:10   #3260
Mimiko
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 4 421
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz. 3

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Zgadzam się. Ale to dotyczy nawet średnich zakupów. Dawno już zapłacone, ale ziomek teraz musi powkładać do plecaczka... To mnie chyba irytuje najbardziej.
Niby to jest irytujące, ale też rozumiem, że ktoś nie ma ochoty na wyścigi pakować się i tylko pilnować czy za nim ktoś nie stoi i zbyt długo nie czeka. Sama zazwyczaj uwijam się z pakowaniem szybko, ale przecież robienie zakupów to nie musi być wyścig.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mimiko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-17, 08:15   #3261
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 089
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz. 3

Cytat:
Napisane przez ParoleParole Pokaż wiadomość
Albo znalazło się coś obcego karton lub torba na zakupy
Niestety obstawiam, że gdyby była stała osoba tam przy tych kasach to tysiąc razy szybciej by szło.
Zresztą ostatnio tam w samoobsługowej byl pan, który musiał wszytkie 12 kartonow mleka wyjmować i skanować pojedynczo . Bo się podobno według pani nie da inaczej...

Tak, bo oni chyba jak nie umieją, to takie cuda wmawiają ludziom.


W Leroy Merlin można normalnie wpisywać ilość, nawet bez kasjera, po prostu samemu i jakoś się da. W Biedrze, Auchan trzeba wołać kasjera.

---------- Dopisano o 09:15 ---------- Poprzedni post napisano o 09:05 ----------

Cytat:
Napisane przez Mimiko Pokaż wiadomość
Niby to jest irytujące, ale też rozumiem, że ktoś nie ma ochoty na wyścigi pakować się i tylko pilnować czy za nim ktoś nie stoi i zbyt długo nie czeka. Sama zazwyczaj uwijam się z pakowaniem szybko, ale przecież robienie zakupów to nie musi być wyścig.

No nie musi, ale po co pakować dwa razy, raz do koszyka, raz do plecaka, skoro można plecak postawić w koszyku i mieć?


Ja na nikogo nie dyszę, nikogo nie popędzam. Ale to po prostu bez sensu dla mnie i nigdy tego nie zrozumiem.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-17, 08:16   #3262
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz. 3

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Tak, bo oni chyba jak nie umieją, to takie cuda wmawiają ludziom.


W Leroy Merlin można normalnie wpisywać ilość, nawet bez kasjera, po prostu samemu i jakoś się da. W Biedrze, Auchan trzeba wołać kasjera.
To dlatego że takie mają oprogramowanie. Trzeba wejść w tryb kasjera żeby jednorazowo zeskanować więcej sztuk. Chodzi o to, że przy produktach skanowanych w ten sposób waga jest wyłączona. Kiedyś pytałam o to panią która nadzoruje kasy i mówiła że ludzie robią takie cyrki że nie można im zaufać. I o ile uznali że można sobie wpisać ręcznie ilość bułek (bo straty będą niewielkie jak ktoś wpisze np. 3 sztuki a ma w torbie 8), tak przy droższych produktach to już przesada. A pracownicy pilnujący kas nie zawsze zdążą zauważyć że ktoś wziął np. sześciopak coli a wpisał sobie 3 sztuki, ochrona też raczej na monitoringu tego nie wyłapie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-17, 08:21   #3263
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 089
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz. 3

Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
To dlatego że takie mają oprogramowanie. Trzeba wejść w tryb kasjera żeby jednorazowo zeskanować więcej sztuk. Chodzi o to, że przy produktach skanowanych w ten sposób waga jest wyłączona. Kiedyś pytałam o to panią która nadzoruje kasy i mówiła że ludzie robią takie cyrki że nie można im zaufać. I o ile uznali że można sobie wpisać ręcznie ilość bułek (bo straty będą niewielkie jak ktoś wpisze np. 3 sztuki a ma w torbie 8), tak przy droższych produktach to już przesada. A pracownicy pilnujący kas nie zawsze zdążą zauważyć że ktoś wziął np. sześciopak coli a wpisał sobie 3 sztuki, ochrona też raczej na monitoringu tego nie wyłapie.

Ja rozumiem, że trzeba wejść w tryb kasjera i takie mają oprogramowanie. To po prostu irytujące, kiedy dodatkowo nie ma nigdzie kasjera do wbicia tego.


Poza tym to można rozwiązać zbiorczymi kodami kreskowymi na opakowaniu. Jak mają wody na przykład w zgrzewkach u nich.


No te Biedronkowe kasy strasznie źle przemyślane zrobili. A ewidentnie brakuje im ludzi do pracy, bo tak naprawdę jakby jedna osoba tam była przydzielona, to problemu by nie było.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-17, 08:39   #3264
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz. 3

Treść usunięta
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-17, 09:06   #3265
shinypearl
Wtajemniczenie
 
Avatar shinypearl
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 2 201
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz. 3

Cytat:
Napisane przez Trzepotka Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Rachunek można sprawdzić jak wychodzi na koniec, a zakupy masz nadal w koszu. Dla mnie takie pakowanie to podwójna robota.

Na szczęście, w moim ukochanym auchaniku więcej kas bez ludka niż z ludkiem, kolejki praktycznie nie istnieją, wagi są idealne, wszystko miodzio.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
shinypearl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-17, 09:21   #3266
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz. 3

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Ja rozumiem, że trzeba wejść w tryb kasjera i takie mają oprogramowanie. To po prostu irytujące, kiedy dodatkowo nie ma nigdzie kasjera do wbicia tego.


Poza tym to można rozwiązać zbiorczymi kodami kreskowymi na opakowaniu. Jak mają wody na przykład w zgrzewkach u nich.


No te Biedronkowe kasy strasznie źle przemyślane zrobili. A ewidentnie brakuje im ludzi do pracy, bo tak naprawdę jakby jedna osoba tam była przydzielona, to problemu by nie było.
Akurat to że nie da się zeskanować kodu ze zgrzewki jest irytujące, zwłaszcza jak kupuje się więcej sztuk. Szczytem absurdu była dla mnie sytuacja jak jakiś pan kupował w Biedronce coś drobnego, już nie pamiętam co ale chyba jakieś lizaki czy inne słodycze dla dzieci. Wziął kilka opakowań po 20 sztuk w środku i wszystko po jednym musiał kasować bo nikt z pracowników nie mógł akurat podejść i kliknąć mu tego zbiorczo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-17, 09:23   #3267
Mimiko
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 4 421
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz. 3

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
No nie musi, ale po co pakować dwa razy, raz do koszyka, raz do plecaka, skoro można plecak postawić w koszyku i mieć?


Ja na nikogo nie dyszę, nikogo nie popędzam. Ale to po prostu bez sensu dla mnie i nigdy tego nie zrozumiem.

Moim zdaniem też więcej sensu ma od razu układanie zakupów w torbach/plecakach niż ładowanie do wózka, a potem odjeżdżanie na bok i pakowanie się do wyjścia. Ale niektórzy tak robią chyba w obawie przed tym, że będą za wolni. Nie ma czasu spokojnie ułożyć zakupów w torbach, więc ładują do tego koszyka jak leci, a potem przepakowują się na boku albo przy samochodzie.
Mimiko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-17, 09:25   #3268
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz. 3

Treść usunięta
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-17, 09:56   #3269
smieszka250
Zakorzenienie
 
Avatar smieszka250
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 5 711
GG do smieszka250
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz. 3

Ale w Biedronce nie jest tak, że najpierw trzeba odłożyć wszystko na wagę, a dopiero po zapłaceniu można pakować sobie rzeczy do plecaka? Przynajmniej kiedyś tak było jak raz próbowałam skorzystać z tej maszyny, od tamtej pory nie podchodzę do kas samoobsługowych mając więcej niż 3 produkty (czyli w 99,99999% wizyt w biedrze )

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


P U L L
Y O U R S E L F
T O G E T H E R
smieszka250 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-17, 10:10   #3270
Mimiko
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 4 421
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz. 3

Cytat:
Napisane przez smieszka250 Pokaż wiadomość
Ale w Biedronce nie jest tak, że najpierw trzeba odłożyć wszystko na wagę, a dopiero po zapłaceniu można pakować sobie rzeczy do plecaka? Przynajmniej kiedyś tak było jak raz próbowałam skorzystać z tej maszyny, od tamtej pory nie podchodzę do kas samoobsługowych mając więcej niż 3 produkty (czyli w 99,99999% wizyt w biedrze )

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

W biedronce tak jest i w lidlu też z tego, co się orientuje. Najpierw trzeba wszystkie produkty zeskanować i umieścić w tym pojemniku za wagą. Dopiero można zapłacić i zacząć się pakować. Jak mam stertę zakupów to kasowanie i pakowanie zajmuje prawie tyle samo czasu co stanie w kolejce do zwykłej kasy.
Mimiko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-01-17 12:07:58


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:11.