Zwalczyć cellulit - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-04-20, 08:08   #1
chronopolis
Raczkowanie
 
Avatar chronopolis
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 145

Zwalczyć cellulit


Hej Kochane,
Zakładam ten wątek, ponieważ chciałabym w końcu zrobić coś ze swoim cellulitem.
Jestem wegetarianką, a w zasadzie weganką.
Staram się chodzić na siłownię 2-3 x w tygodniu ( o ile nie mam żadnych kontuzji :/) . Mimo to na pośladkach i pod mam cellulit, a chciałabym go zwalczyć.
Czy macie jakieś sprawdzone sposoby?
Co wyeliminować z diety? Może cukier tak zupełnie?

Pozdrawiam
chronopolis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-27, 15:02   #2
ankakocanka
Raczkowanie
 
Avatar ankakocanka
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 94
Dot.: Zwalczyć cellulit

2-3 to moze być za mało w sumie. jak wygląda u ciebie do tego jeszcze dieta? jakie robisz dodatkowe rzeczy? warto zapoznać się z peelingiem z kawy i kilkoma innymi fajnymi tipami :p
ankakocanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-09, 15:12   #3
Azhaar
Zadomowienie
 
Avatar Azhaar
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 521
Dot.: Zwalczyć cellulit

Cytat:
Napisane przez ankakocanka Pokaż wiadomość
2-3 to moze być za mało w sumie. jak wygląda u ciebie do tego jeszcze dieta? jakie robisz dodatkowe rzeczy? warto zapoznać się z peelingiem z kawy i kilkoma innymi fajnymi tipami :p
Pytanie jakiej intensywno

---------- Dopisano o 16:12 ---------- Poprzedni post napisano o 16:05 ----------

Cytat:
Napisane przez ankakocanka Pokaż wiadomość
2-3 to moze być za mało w sumie. jak wygląda u ciebie do tego jeszcze dieta? jakie robisz dodatkowe rzeczy? warto zapoznać się z peelingiem z kawy i kilkoma innymi fajnymi tipami :p
Pytanie jakiej intensywności to trening.

Jak przez godzinę chodzi na bieżni lub orbitreku w spokojnym tempie to można tak i codziennie, ale intensywny trening interwałowy lub siłowy to tak 4 razy w tygodniu to jest maksimum, 3 razy jest optymalnie. Trzeba też regenerowac mięsnie i układ nerwowy.

Jeżeli masz cellulit w jakimś konkretnym miejscu, to skupiłabym się na masażach / peelingach w tych miejscach. Plus ewentualnie jakieś naprzemiennie ciepłe i zimne natryski w te miejsca podczas prysznicu. I jakieś balsamy ujedrniające.

Wydaje mi się, że na cellulit najlepiej właśnie działać na paru ,,frontach", połączone razem mogą przynieść fajne rezultaty.
Azhaar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-18, 08:30   #4
OYAKATA
Raczkowanie
 
Avatar OYAKATA
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 43
Dot.: Zwalczyć cellulit

Potwierdzam ^^ Interwały robie 2-3 razy w tygodniu, a orbitek w pozostałe dni. Jeżeli masz problem z cellulitem na brzuchu to dobrze jest też pokręcić hula hopem. Co do masażu to też się przyda sucha szczota albo bańki i coś do nawilżenia skóry w trakcie :p
__________________
Aby zapalać innych, samemu trzeba płonąć.
OYAKATA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-20, 11:21   #5
*Cafe Latte*
Raczkowanie
 
Avatar *Cafe Latte*
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 195
Dot.: Zwalczyć cellulit

Ja polecam wyeliminować cukier całkowicie. To znaczy tak naprawdę nie da się tego zrobić bo cukier jest praktycznie w każdym produkcie, ale mam na myśli niejedzenie słodyczy/ciast, niesłodzenie herbaty/kawy. Cukier oprócz złego wpływu na zdrowie prowadzi do rozkładu kolagenu w skórze, co odbija się w wyglądzie nie tylko ciała ale też oczywiście twarzy.

Ty jako weganka powinnać włączyć do odzywiania więcej tłuszczów (o ile ich jesz mało) np awokado, masło orzechowe, migdały, oleje itd Sama byłam wegetarianką przez wieeele lat i wiem jak wygląda po tym skóra i jej elastyczność -generalnie nie polecam ale nie o tym mowa.


Rewelacyjne efekty przynosi:
- masaż na suchą szczotką (codziennie)
- peelingi (np kawowy z cynamonem)
- maski na ciało np. z błota z morza martwego (i tu polecam White Flowers w Rossmannie) czy borowinowa (np polska marka Selphur Zdrój)

- nawadnianie się- picie letniej wody ze szczyptą Soli Kłodawskiej
- ruch pod każdą postacią, nie tylko siłownia ale też basen, chodzenie zamiast wożenie się autem itd.

Edytowane przez *Cafe Latte*
Czas edycji: 2019-09-20 o 15:28 Powód: .
*Cafe Latte* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-26, 09:59   #6
raula101
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 4
Dot.: Zwalczyć cellulit

A ja myślę, że to kwestia jakiś osobistych predyspozycji. O dietę dbałam zawsze, sporo jeżdżę na rowerze, dużo chodzę. Pół roku przed wakacjami wzięłam się za siebie już porządnie: codziennie ćwiczyłam lub jeździłam na rowerze, szczotkowałam skórę, byłam na 20 zabiegach endermologii i ............. efekty znikome. Wyglądałam troszkę lepiej, ale szalu nie było. Ale teraz zrobiło się chłodno, więc od 2-3 tygodni prawie porzuciłam rower i znowu jest dramat z cellulitem.
A mam koleżankę, która nie uprawia żadnego sportu i nie ma nawet śladu cellulitu
raula101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-27, 11:06   #7
*Cafe Latte*
Raczkowanie
 
Avatar *Cafe Latte*
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 195
Dot.: Zwalczyć cellulit

Na pewno masz rację, że każdy jest inny i trzeba traktować swój przypadek indywidualnie. Ja np nie ćwiczę, mało się ogólnie ruszam, jem bardzo mało mięsa (które przecież ma kolagen), balsamu do ciała nie używam regularnie i z cellulitem nie mam dużego problemu.

Trzeba się z tym pogodzić i się zaakceptować, jeśli żadne metody nie pomagają.
*Cafe Latte* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-09-29, 11:15   #8
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 331
Dot.: Zwalczyć cellulit

Cytat:
Napisane przez chronopolis Pokaż wiadomość
Hej Kochane,
Zakładam ten wątek, ponieważ chciałabym w końcu zrobić coś ze swoim cellulitem.
Jestem wegetarianką, a w zasadzie weganką.
Staram się chodzić na siłownię 2-3 x w tygodniu ( o ile nie mam żadnych kontuzji :/) . Mimo to na pośladkach i pod mam cellulit, a chciałabym go zwalczyć.
Czy macie jakieś sprawdzone sposoby?
Co wyeliminować z diety? Może cukier tak zupełnie?

Pozdrawiam

1. Ile litrów wody dziennie pijesz?
2. Czy pijesz soki/słodzone napoje?

3. Jak dużo jesz owoców?


U mnie cellulit znika, gdy rezygnuje ze słodyczy, nie jem zbyt dużo owoców, gdy pije herbatę z pokrzywy do tego dorzucam regularnie ćwiczenia - spalające tkankę tłuszczową + ujędrniające (siłowe).

Warto tez ograniczyć sól w diecie, bo powoduje zatrzymywanie się wody w organizmie. Połączenie tych wszystkich czynników sprawia, że cellulitu nie mam. No i pić dużo wody. Do tego dorzucić jakieś masaże.
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843

Edytowane przez pseudofeministka
Czas edycji: 2019-09-29 o 11:17
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-07, 12:29   #9
Gabi_Lady_95
Przyczajenie
 
Avatar Gabi_Lady_95
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 3
Dot.: Zwalczyć cellulit

Tez walczyłam z tym problemem lata czasu, ale mi osobiście bardzo pomogło wyeliminowanie (w miarę możliwości) tak jak mówią przedmówczynie cukru z diety oraz... Basen i trening z nim związany.
Później zapisałam się na aqua aerobik i przyznam szczerze, że mimo podzielonych opinii, dla mnie sprawuje się świetnie.

Widzę dużą poprawę. Do tego kończenie kąpieli zawsze zimnym natryskiem dla ujędrnienia skóry plus peelingi. Kremy na cellulit nic nie dają, niestety

Ale to tak ode mnie Chętnie wczytuję się w sposoby innych Pań!

W ogóle miło mi was witać, bo dopiero zaczynam przygodę swoją z tym forum

Pozdrawiam ciepło!
Gabi_Lady_95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-07, 19:59   #10
askaaa88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 50
Cellulit w trakcie odchudzania?

Od kilku lat - po urodzeniu dwójki dzieci - została mi nadwaga - maksymalnie ważyłam 81kg. W tym czasie trenowałam 2x tygodniowo po godzinie, ale kompletnie nie trzymałam diety, więc efektów nie było. Od dwóch tygodni ograniczyłam jedzenie + więcej trenuję. Spadło na razie 2kg - z czego się cieszę Problem jest taki, że pojawił się cellulit - którego wcześniej nie było Ja wiem, że tłuszcz się wytapia i mogą robić się grudki i dołki, ale czy w miarę postępu odchudzania to zniknie? Wcześniej byłam okrąglejsza ale "gładka", teraz waga leci w dół za to wyskoczył cellulit...
askaaa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-08, 11:08   #11
alabastrowa7
Raczkowanie
 
Avatar alabastrowa7
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 40
Dot.: Zwalczyć cellulit

Pić pić pić dużo wody to chyba ma największe znaczenie na cellulit. Ćwiczenia i dieta też są ważne, a kosmetyki i peelingi z moich doświadczeń to raczej skromne wsparcie.
alabastrowa7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-10-08, 11:50   #12
Roballka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 1
Dot.: Zwalczyć cellulit

Hej, ja co prawda dopiero zaczynam, ale już widzę efekty stosowania Galvanic Spa od NuSkin. Za kilka dni chętnie podeślę zdjęcia z efektami, natomiast myślę, że już teraz dużo znajdziesz w internecie. Na stronie firmowej też można o tym poczytać:

https://rewolucjawpielegnacji.mynusk...32.mysite.html

Pozdrawiam
Marta
Roballka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-09, 11:03   #13
askaaa88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 50
Dot.: Zwalczyć cellulit

Cytat:
Napisane przez alabastrowa7 Pokaż wiadomość
Pić pić pić dużo wody to chyba ma największe znaczenie na cellulit. Ćwiczenia i dieta też są ważne, a kosmetyki i peelingi z moich doświadczeń to raczej skromne wsparcie.
Z piciem wody u mnie ciężko Ale ostatnio zaczęłam pić sporo niesłodzonych herbat typu pu-erh, mam nadzieję, że to wystarczy...
askaaa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-10, 15:34   #14
kruczoczarna11
Raczkowanie
 
Avatar kruczoczarna11
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 43
Dot.: Zwalczyć cellulit

No herbatki też niestety trochę wypłukują. Woda jest jednak ważniejsza.
kruczoczarna11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-17, 07:07   #15
myweakness118
Raczkowanie
 
Avatar myweakness118
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 319
Dot.: Zwalczyć cellulit

Ja polecam skakankę i szczotkowanie na sucho Skaczę sobie tak od lipca (zdarzała się np tygodniowa przerwa, ale zwykle 2-3 razy w tygodniu po 15-20 minut), cellulit się wyraźnie zmniejszył. Do tego od niedawna zaczęłam szczotkowanie na sucho (szczotka z Rossmanna za 10 zł), skóra się jeszcze ładniej ujędrniła

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
myweakness118 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-22, 12:54   #16
jakals12
Przyczajenie
 
Avatar jakals12
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 15
Dot.: Zwalczyć cellulit

Hej, jaki to cellulit: wodny czy tłuszczowy? to bardzo ważne
__________________
piękno człowieka jest w jego wnętrzu, a nie wyglądzie...
jakals12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-03, 18:49   #17
Barbarka1992
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 2
Dot.: Zwalczyć cellulit

[QUOTE=kruczoczarna11;8723 9578]No herbatki też niestety trochę wypłukują. Woda jest jednak ważniejsza.[/QUO Niedawno u fizjoterapeuty usłyszłam, że kluczem do pozbycia się cellulitu są warzywa i owoce w codziennej diecie.
Barbarka1992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-05, 08:18   #18
korinax22
Raczkowanie
 
Avatar korinax22
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 133
Dot.: Zwalczyć cellulit

Ogólnie zdrowa dieta jest bardzo ważna. Nie ma opcji, ze zejdzie ci coś jeżeli będzie się jadło fast foody, słodycze i ogólnie tłuszcze. Woda, zdrowe jedzenie typu duzo warzyw, owoców, orzechów, gotowanego czy robionego na grillu. P.S. Kawa może i na cellulit jest dobra ale do przykładania czy szorowania, ale na pewno nie do picia, serio.
korinax22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-16, 15:15   #19
zwinka055
Raczkowanie
 
Avatar zwinka055
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 49
Dot.: Zwalczyć cellulit

u mnie sprawdził się masaż specjalnymi szczotkami
zwinka055 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-11-16 16:15:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:22.