Terminacja ciąży cz.3 - Strona 150 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-11-06, 14:00   #4471
moli2iii
Zadomowienie
 
Avatar moli2iii
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 1 228
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Cytat:
Napisane przez zwyklylogin Pokaż wiadomość




moli w moim ubezpieczeniu placa jesli pobyt w szpitalu jest powyzej 3 dni, ale jesli wypłaca z opcji "urodzenie martwego dziecka" to pewnie juz za pobyt w szpitalu nie wyplacą...bo to jakby urodzenie podczas tego pobytu wiec to to samo...ale wiele firm ubezpieczeniowym ma czaty online, lub opcje "zadaj pytanie"...musisz zobaczyc jak ma ubezpieczyciel Twojego meza....PZU ma czat online, a do Avivy mozna napisac z pytaniem.
Dziekuje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
moli2iii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-06, 14:03   #4472
zwyklylogin
Rozeznanie
 
Avatar zwyklylogin
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 557
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Cytat:
Napisane przez Oligator01 Pokaż wiadomość
Ja córci nie chciałam widzieć, bałam się, że będę miała jeszcze większe wyrzuty sumienia. Za to jak lekarze mi ją wyjmowali, to usłyszałam 'ale ładna'... Super pocieszające, teraz mi chodzi to non stop po głowie.



boszzz.. "ale ładna" ..pewnie chciały byc mile...ale wyszlo tak ze pewnie jeszcze bardziej było Ci przykro...ogladalam taki wywiad z lekarzem..ze niestety ale kadra lekarska i pielegniarska jeszcze ma duzo do nadrobienia jesli chodzi o opieke i podejscie do pacjentek z poronieniami czy T...bo na studiach maja malo zajec psychologicznych...czasem chcą dobrze ale nie wiedza co wypada a co nie...
zwyklylogin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-06, 14:51   #4473
GIS
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 174
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Molii2ii jeżeli piszesz o ubezpieczeniu grupowym to musisz sprawdzić w warunkach ogólnych ubezpieczenia i tabeli stawek. Czasami jest określona liczba dni w szpitalu które conajmniej w nim musisz spędzić, żeby wypłacili odszkodowanie. Czasami są wskazane konkretne choroby w związku z którymi przebywa się w szpitalu, dlatego najlepiej skontaktować się z osobą, która obsługuje grupówkę albo infolinią jak już było wspomniane na forum. W grupowych ubezpieczeniach zazwyczaj jest określona stawka z tytułu urodzenia martwego dziecka i jeżeli np. spełniasz warunki do wypłaty za pobyt w szpitalu a po T. spełniasz warunek do wypłaty z tytułu martwego urodzenia - to ubezpieczyciel powinien ci wypłacić dwa świadczenia (chyba że pobyt w szpitalu musi być tylko w związku z konkretnymi chorobami). Jeżeli znasz nr polisy to często można złożyć wniosek online albo telefonicznie.
GIS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-06, 14:53   #4474
mala_iskierka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 567
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Wiem, że w niektórych ubezpieczeniach nie traktują martwego urodzenia jako martw urodzenie przed 23 tc.
Ja nie składałem, ale mąż dzwonił to kazali mu przesyłać skan karty informacyjnej więc zrezygnowalismy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mala_iskierka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-06, 15:21   #4475
GIS
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 174
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Ja mam grupowe w PZU. Do wypłaty świadczenia z tytulu martwego urodzenia potrzebują tylko wniosku i kopii (skanu) aktu urodzenia dziecka z adnotacją o martwym urodzeniu. Wypłacili świadczenie w ciągu 24 h. Natomiast nie wiem jakby to było gdybym nie miała oznaczonej płci dziecka i aktu urodzenia. Czy też uznaliby mój wniosek?

Natomiast czytam historie Ciemna Chmura i wasze odpowiedzi i cały czas chodzi mi po głowie jak to dużo zależy od ludzi, którzy mieli z nami kontakt w całej tej sytuacji. Jedna z nas napisała o ulotce od księdza jak sobie radzić po stracie. Ja nie jestem praktykującą katoliczką.Nie chodzę do kościoła, ale mam znajomych którzy są, ale są dobrymi normalnymi ludźmi i pomagamy sobie na wzajem. Wiedza że przeszłam T. i nikt z nich mnie nie potępił. Wiedza że nie zdecydowałam się na pochówek i sami zaproponowali, że za mnie zaswiecą świeczkę na wspólnym grobie dzieci nienarodzonych. Żebym nie musiała dodatkowo cierpieć. Natomiast po sytuacji w szpitalu stwierdziłam, że księża nie powinni mieć prawa chodzenia po oddziałach ginekologicznych. Tylko na życzenie danego pacjenta (o ile pacjentka nie może chodzić). Szpitale to świecka instytucja. Na oddziale miałam fantastyczną opiekę, położne i lekarze byli delikatni, starali sie bym nie miała kontaktu z ciężarnymi i nie usłyszałam złego słowa. Ale rano (urodziłam o 2:00) po śniadaniu po oddziale chodził ksiądz z sakramentem. Kiedy wszedł do mojej sali, przy dwóch innych pacjentkach ostentacyjnie i ze złością spytał się mnie czy nie chcę się wyspowiadać!? "Ale czy na pewno po tym co Pani zrobiła!!??" i na całe gardło wrzasnął, że po tym co zrobiłam powinnam!! Mój lekarz i położna, gdy go usłyszeli po prostu wywalili go z oddziału. Zatkało mnie. Zareagowała pacjentka, która przyjęła sakrament od tego księdza, starsza Pani, wyszła za nim i krzyknęła, że nie chce go widzieć więcej na sali. Że nie jest godny bycia kapłanem. Jak to wiele zależy od ludzi...
GIS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-06, 15:47   #4476
zwyklylogin
Rozeznanie
 
Avatar zwyklylogin
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 557
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

GIS ... ja mam PZU...w regulaminie mają zapis o"zarejestrowaniu dziecka" zgodnie z jakimis przepisami cywilnymi....czyli gdy nie ustalisz płci to urzad stanu cywilnego nie zarejestruje dziecka...a tylko po zarejestrowaniu dostaniesz od nich własciwy dokument...ogolnie wymagaja aktu urodzenia z adnotacja o urodzeniu martwego dziecka i zarejestrowaniu dziecka w USC...
...a ten ksiadz...istna porazka..T to nasza trudna decyzja...to nie nagłe poronienie...ksieza nie powinni byc wpuszczani do pacjentek po T...przeciez wiadomo ze te nasze decyzji mocno odbiegly od nauki kosciola..i poniekad musialysmy wybrac....ja po wszystkim pewnie dlugo do kosciola nie pojde...starczy tej traumy i bez kosciola...


a z innej beczki...jak to jest z wolnym dla naszych mezow ....chce by maz byl ze mna podczas zabiegu...wiem ze przysuguje mu 14 dni L4 na opieke nad zona..ale gdzies sie mi obiło ze to dopiero jak wyjde ze szpitala..a podczas pobytu w szpitalu jakby mam zapewniona opieke , wie ktos jak to jest?
..poobno są jeszcze jakies 2 dni okolicznosciowego dla meza...ale ono dotyczy chyba urodzenia lub zgonu i pogrzebu...i tu pytanie:2 dni wolnego dla ogarniecia maluszka...a co z martwym maluszkiem? a z kolei jest tez okolicznosciowy z tytulu zgonu i pogrzebu....czy to jest łączne? bo ja pogrzebu nie chce, a tez nie wiem jakie dokumenty moj maz musialby zaniec do pracy.


..i jeszcze jedno..pisze podanie do szpitala o przyjecie mnie na T i wyznaczenie terminu...tak jak Federa poleca..ale trzeba to zatytuowac do ordynatora..a nie widze na stronach wymieninych orynatorów...bo ordynator to chyba nie ten sam co kierujacy oddziałem...pogubilam sie juz
...z gory dzieki za pomoc

---------- Dopisano o 16:47 ---------- Poprzedni post napisano o 16:39 ----------

Cytat:
Napisane przez mala_iskierka Pokaż wiadomość
Wiem, że w niektórych ubezpieczeniach nie traktują martwego urodzenia jako martw urodzenie przed 23 tc.
Ja nie składałem, ale mąż dzwonił to kazali mu przesyłać skan karty informacyjnej więc zrezygnowalismy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

nie pamietam czy masz zarejestowane dziecko...ale po kazdej T, niezaleznie od tygodnia ciazy.powinni wydac karte martwego urodzenia(jesli ustalili plec)...w koncu dziecko zywe nie jest przeciez...a ubezpieczyciel szczegolowej dokumetacji szpitalnej zadac nie bedzie.....nie wyobrazam sobie by urodzenie martwego dziecka przed 23 tc bylo inaczej nazwane ..bo niby jak..poronienie? a pozniejsze tygodnie to martwe urodzenie? kazda z nas musi dostac jakis dokument z ktorego nie wynika w jaki sposob to sie stalo..tylko co sie stalo....tak bysmy mogly to bez skrepowania przedstawic np. u pracodawcy..a oni nie musza wiedziec czy to poronienie czy T.
zwyklylogin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-06, 15:54   #4477
mala_iskierka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 567
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

córeczka jest zarejestrowana, w takim razie może spróbuję... Bałam się że mogą chcieć bardziej szczegółowej dokumentacji...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mala_iskierka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-11-06, 16:28   #4478
Oligator01
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 65
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Ja mam w PZU ubezpieczenie. Za martwe urodzenie dostałam ja i mąż. Dawałam tylko akt urodzenia dziecka, które było martwe, ten akt, który dostałam po zarejestrowaniu w urzędzie. A za pobyt w szpitalu mi nie wypłacił bo byłam za krótko i w tym przypadku dawałam kartę informacyjna ze szpitala.



Ksiądz koszmar! A skąd on w ogóle wiedział, że byłaś po T?? Szopka!
Oligator01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-06, 16:35   #4479
Shadow7919
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 141
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

U mnie było tak:
Płeć była niewidoczna jeszcze przy porodzie, pytali, czy znam.. Znałam z wyników amnio.
Szpital, jeśli jest znana płeć wystawia kartę martwego urodzenia do USC. USC na wniosek rodzica wystawia taką urzędowa kartę martwego urodzenia i wtedy trzeba nadać imię.
My mamy dwa ubezpieczenia, w PZU i Warcie. Oba towarzystwa na podstawie aktu martwego urodzenia wyplacily odszkodowanie. I tu uwaga: bez określania przyczyn i tygodnia ciąży. Nie wolno im wymagać dokumentów stwierdzajacych stan faktyczny martwego urodzenia, gdyż zajął się tym Nadzór Finansowy i zabronił takich praktyk. Kilka towarzystw zaplacilo wysokie kary za odmowy wypłaty świadczenia lub żądanie np zaświadczenia o tygodniu ciąży czy wieku dziecka. Jest to niezgodne z prawem!
Jeśli chodzi o ubezpieczenie i wypłatę z tytułu pobytu w szpitalu, to są grosze i trzeba np w PZU przedstawić kartę informacyjną ze szpitala. Moja kadrowa wręcz nalegala, żeby dostarczyć jej to " ona wysle". Nigdy w życiu!!!!! Także nie pobralam tego świadczenia za sam pobyt.
Na żądanie świadczenia w PZU jest chyba 3 lata, także na spokojnie można. Ja na początku po T nie chciałam żadnych pieniędzy, ale jednak. Wszystkie badania robiłam prywatnie, w tym Fish, więc mąż mnie przekonał, że te pieniądze się należą, gdyż płacimy spore składki przez wiele lat. No i miał rację.
Wszystko zalatwialismy przez infolinię i formularz internetowy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Shadow7919 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-06, 16:44   #4480
Adamowa82
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 283
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

GIS

Przykro mi, że na takiego księdza debila trafiłaś...brak słów ...

Też jestem za tym, by księża przychodzili do szpitala na prośbę pacjenta, czy ewentualnie rodziny....

Natomiast znajomych masz wspaniałych, prawdziwy przyjaciele, i wspaniałe, że i h masz ❤️

Co do wolnego w trakcie T i po niej ... Mój mąż miał ( w czasie T zwykły urlop) 2 lub 3 dni, zwolnienie oczywiście przysługuje po wyjściu ze szpitala, tzw opieką i mąż ją wziął na mnie, 2 tyg. Urlop okolicznościowy ( 2 dni) równiez dostaliśmy, warunkiem był akt martwourodzonego dziecka czy jakoś tak... Pogrzebu nie robiliśmy więc nie ma to znaczenia. Cała papierologia odbywała się poza mną, ja tylko zostałam poinformowana, że zostały mi naliczone 2 dni urlopu okolicznościowego. A mąż wiał ten urlop, kiedy miał potrzebę
Adamowa82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-06, 16:48   #4481
Shadow7919
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 141
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

GIS, aż trudno uwierzyć w tę sytuację z księdzem. Szok !
Ja w szpitalu wypełniając dokumenty podpisalam oświadczenie, że nie potrzebuje osoby duchownej. Jeszcze tego brakowało. I po Twoim przykładzie widzę, że słusznie zrobiłam...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Shadow7919 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-11-06, 16:49   #4482
Adamowa82
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 283
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Jeszcze chciałam napisać, że wszystkie papiery z USC załatwiał szpital, włącznie z nadaniem imienia. Taka była moja wola. Mąż był tylko raz w USC po dokumenty w celu złożenia go u mnie w pracy w związku z urlopem macierzyńskim... Tak jak napisałam, mi oszczędzono papierolodlgii, za co jestem wdzięczna...
Adamowa82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-06, 17:07   #4483
Shadow7919
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 141
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Co my byśmy zrobiły bez tego forum. Bez pań z FEDERA....

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 17:07 ---------- Poprzedni post napisano o 17:02 ----------

Adamowa, jak tam u Ciebie kochana?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Shadow7919 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-06, 20:30   #4484
302ba955f2c1a079e9dc52123963cdc60425556d_5fa09db23cd0f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 19
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Dziewczyny, które robiły amniopunkcję na Czerniakowskiej - czy możecie mi napisać, jak wygląda zapis na badanie? Kiedy i na kiedy można się zapisać, kiedy robią badania, ile się dopłaca za mikromacierze itp?

Dzisiaj odebrałam wynik papp-a, mimo że USG wychodziło dobrze, jedynie na ostatnim nt 2,9 (tydzień wcześniej u innego lekarza 1,9), ryzyko skorygowane ZD 1:5. Kilka dni temu robiłam badania wolnego DNA i okazuje się, że mogę na nie nie czekać bo i tak konieczna jest amniopunkcja z mikromacierzami.

Pół roku temu miałam T, wielowadzie z podejrzeniem zespołu Edwardsa. Teraz miało być dobrze i nie rozumiem, dlaczego znowu trafia na mnie. Nie jestem gotowa, choć pewnie nikt by nie był, by znowu stawać przed tą decyzją...
302ba955f2c1a079e9dc52123963cdc60425556d_5fa09db23cd0f jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-06, 21:02   #4485
paczanga
Zadomowienie
 
Avatar paczanga
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 341
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Cytat:
Napisane przez zwyklylogin Pokaż wiadomość
a z innej beczki...jak to jest z wolnym dla naszych mezow ....chce by maz byl ze mna podczas zabiegu...wiem ze przysuguje mu 14 dni L4 na opieke nad zona..ale gdzies sie mi obiło ze to dopiero jak wyjde ze szpitala..a podczas pobytu w szpitalu jakby mam zapewniona opieke , wie ktos jak to jest?
Hej Dziewczyny,

ja tylko z podpowiedzią - w takiej sytuacji zarówno kobieta jak i mężczyzna mogą ubiegać się o 4 dni okolicznościowego (2 dni z tyt. urodzenia 2 dni z tytułu śmierci dziecka). To nie są dni do podziału, każdemu z rodziców one przysługują. Kobieta o te dni może zawnioskować bezpośrednio po urlopie macierzyńskim. W przypadku odmowy najlepiej poprosić o uzasadnienie oraz podstawę prawną takiej odmowy- zazwyczaj wtedy wniosek zostaje uwzględniony.

Edytowane przez paczanga
Czas edycji: 2019-11-06 o 21:45
paczanga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-06, 21:32   #4486
GIS
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 174
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Panczanga dokładnie tak jak piszesz. Natomiast opieka nad chorym członkiem rodziny, w takim przypadku żoną, przysługuje mężowi dopiero po wyjściu żony ze szpitala. 14 dni (chyba, że już wcześniej jakieś dni były wykorzystane to mniej).

A ksiądz... Podsłuchał położne przed zmianą na dyżurze - mój gin przeprowadził małe śledztwo. Zresztą potwierdził to burak mojemu ginowi, bo gin myślał że parę puściła któraś położna i spytał księdza wprost.
GIS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-06, 21:37   #4487
moli2iii
Zadomowienie
 
Avatar moli2iii
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 1 228
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Dziewczyny a powiedzcie jeszcze, gdzie będzie napisane i czy w ogóle będzie napisane czy dziecko żyło po urodzeniu , ile wazylo,mierzylo?
Jeszcze nie mamy aktu. Na razie tylko mój wypis i tam nie było nic takiego. Tylko kilka parametrów z ostatniego usg przed t.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
moli2iii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-06, 22:21   #4488
Teresa1985
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 193
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

U mnie wszystkie parametry wypisane były na wyniku histopatologicznym. Jaki tydzień, płeć dziecka, cm, waga oraz opis dot. łożyska. Jako zdarzenie szpital wpisał poronienie.
Teresa1985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-07, 01:14   #4489
Oligator01
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 65
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Waga, miara, płeć wpisane są w kartę urodzenia martwego dziecka, te która dostajesz w szpitalu i idziesz z nią do urzędu. Chyba nie jest to możliwe żeby dziecko żyło w chwili narodzin, dlatego T jest wykonywana do pewnego momentu, kiedy to dziecko nie przeżyje samodzielnie poza macica.
Oligator01 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-11-07, 06:31   #4490
Jelonka58
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 19
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Dziewczyny, mój synek żył 5 min, dostałam normalnie akt urodzenia i akt zgonu, a urodziłam w 22 tyg. Wymiary itd miałam na papierze do USC, zrobiłam sobie kopie. Na histopatologię nadal czekam, mimo że minęły już 2 miesiące.
Jelonka58 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-07, 12:47   #4491
Shadow7919
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 141
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Dziewczyny, czy wasze dzieci, u których stwierdzono ZD były wagowo i wymiarowo tak jak powinny, czy były mniejsze? Bo mnie to zastanawia, gdyż co wizytę miałam przekladany termin porodu ze względu na wagę dziecka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Shadow7919 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-07, 12:49   #4492
Mountains
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 61
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

U mnie wszystko było ok, termin przy każdym USG zarówno liczony z okresu jak i z obrazu USG nie zmieniał się.

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 13:49 ---------- Poprzedni post napisano o 13:48 ----------

Cytat:
Napisane przez Shadow7919 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy wasze dzieci, u których stwierdzono ZD były wagowo i wymiarowo tak jak powinny, czy były mniejsze? Bo mnie to zastanawia, gdyż co wizytę miałam przekladany termin porodu ze względu na wagę dziecka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie wszystko było ok, termin przy każdym USG zarówno liczony z okresu jak i z obrazu USG nie zmieniał się.

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
Mountains jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-07, 14:52   #4493
Oligator01
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 65
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

U mnie się zmieniał termin porodu ale o jeden dzień. Za to na usg w 18 tyg lekarz powiedział, że dziecko wygląda na 16 tydz. I jak sprawdziłam parametry z usg z 16 tyg to faktycznie były zbliżone. Ale urodziłam w sumie duża dziewczynkę więc chyba było ok.
Oligator01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-07, 15:18   #4494
Zasmucona123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 8
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Ja na wypisie nie dostałam żadnych informacji o dziecku. Nic, tak jakby go nie było.
Minął miesiąc i ciągle zastanawiam się ile ważył, mierzył itp
Zasmucona123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-07, 15:55   #4495
mala_iskierka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 567
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Moja Ania miała ok 10cm i 300 g. A rodziłam w 18 t 6 d. Pytałam moja gin. Jak sprawiają waga to powiedziała, że jej nie było więc trudno jej powiedzieć.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mala_iskierka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-07, 17:07   #4496
Angelmum
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 105
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Cześć, dawno tu nie pisalam, ale widze ze nas przybywa.. Przeglądam co jkis czas wątek, chociaż chciałam się odciąć od tematu ale nie da sie.. Ten ksiądz to totalna porazka, a potem sie dziwią ze ludzie odchodzą od kościoła jak ktoś taki go reprezentuje.. A sama biblia mówi nie sądzicie, abyście nie byli sadzeni i nie potepiajcie abysmy nie byli potępieni.. To jest tak cholernie ciężka decyzja, a ktoś jeszcze ma czelnosc wybudzac poczucie winy, które mamy i tak bez tego..
Angelmum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-07, 18:12   #4497
zwyklylogin
Rozeznanie
 
Avatar zwyklylogin
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 557
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Cytat:
Napisane przez Adamowa82 Pokaż wiadomość
GIS

Przykro mi, że na takiego księdza debila trafiłaś...brak słów ...

Też jestem za tym, by księża przychodzili do szpitala na prośbę pacjenta, czy ewentualnie rodziny....

Natomiast znajomych masz wspaniałych, prawdziwy przyjaciele, i wspaniałe, że i h masz ❤️

Co do wolnego w trakcie T i po niej ... Mój mąż miał ( w czasie T zwykły urlop) 2 lub 3 dni, zwolnienie oczywiście przysługuje po wyjściu ze szpitala, tzw opieką i mąż ją wziął na mnie, 2 tyg. Urlop okolicznościowy ( 2 dni) równiez dostaliśmy, warunkiem był akt martwourodzonego dziecka czy jakoś tak... Pogrzebu nie robiliśmy więc nie ma to znaczenia. Cała papierologia odbywała się poza mną, ja tylko zostałam poinformowana, że zostały mi naliczone 2 dni urlopu okolicznościowego. A mąż wiał ten urlop, kiedy miał potrzebę

a brałas urlop macierzynski? ..gdzies mi sie obilo o uszy ze jak przebywamy na macierzynskim(te 8 tyg) to juz okolicznosciowy 2 dni nam nie przysluguje...ale moze zle zrozumialam...a moze chodzi o to by o niego wystapic pozniej..o maciezynskim..albo przed...sama nie wiem

---------- Dopisano o 19:04 ---------- Poprzedni post napisano o 19:02 ----------

Cytat:
Napisane przez Adamowa82 Pokaż wiadomość
Jeszcze chciałam napisać, że wszystkie papiery z USC załatwiał szpital, włącznie z nadaniem imienia. Taka była moja wola. Mąż był tylko raz w USC po dokumenty w celu złożenia go u mnie w pracy w związku z urlopem macierzyńskim... Tak jak napisałam, mi oszczędzono papierolodlgii, za co jestem wdzięczna...

jak szpital sam wpisal imie..to pozniej je poznalas?tzn w tym akcie urodzenia ktory sie odbiera jest ono wpisane pewnie...hmmm..to chyba oczywiste...to jednak glupie pytanie


ja wezme chyba imie z kalendarza z dni porodu...ale jakby byla opcja by nadal je szpital i bym nie musiala go poznac to by bylo dla mnie najlepiej

---------- Dopisano o 19:12 ---------- Poprzedni post napisano o 19:04 ----------

Cytat:
Napisane przez Oligator01 Pokaż wiadomość
Waga, miara, płeć wpisane są w kartę urodzenia martwego dziecka, te która dostajesz w szpitalu i idziesz z nią do urzędu. Chyba nie jest to możliwe żeby dziecko żyło w chwili narodzin, dlatego T jest wykonywana do pewnego momentu, kiedy to dziecko nie przeżyje samodzielnie poza macica.

ja spytalam ginekologa czy to jakies srodki poronne sa podawane ze srodkami na skurcze podczas T...chodzilo mi o pewnosc ze dziecko nie urodzi sie zywe...zebym nie uslyszala placzu...a on powiedzial ze w PL jest zakazane podawanie takich srodkow...wiec generalnie to jest przerwanie ciazy, a ze dziecko wlasnie jak napisalas nie jest w stanie jeszcze zyc poza organizmem matki to odrazu "odchodzi"..nie ze wzgledu na wady genetyczne tylko glownie na zbyt wczesne przyjscie na swiat.
zwyklylogin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-07, 19:39   #4498
moli2iii
Zadomowienie
 
Avatar moli2iii
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 1 228
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Dziewczyny co na laktacje oprócz leku?
Szałwia działa?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
moli2iii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-07, 19:48   #4499
Mountains
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 61
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Szałwia pomaga, okłady z mokrych zimnych ręczników. W poradni laktacyjnej odradzali mi kapustę, chyba, że ma się swoją, z wiadomego źródła, sklepową odradzały położne laktacyjne.

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 20:48 ---------- Poprzedni post napisano o 20:46 ----------

Mówiły żeby masować, o ile ból pozwala, nie dałam rady, bolało jak pieron.

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
Mountains jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-07, 20:09   #4500
Czarna00009
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 56
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Teresa tak dokładnie Ciebie rozumiem...

Dziewczyny jestem tu nowa..... W 13 tygodniu ciąży dowiedziałam się, że nasze dziecko ma ciężką wadę serca. Aby prażyło potrzebuje szeregu operacji. Operacje to tylko szansa na przetrwanie, a nie normalne życie. Dzieci z tą wadą nie dożywają zazwyczaj dorosłego wieku.... Jestem załamana. Ciągle płacze. Mąż ma już dość a rodzina męża ze względu na wiarę nie dopuszcza terminacji. Z punktu widzenia prawa, jest to wada, która zezwala na T. Czekam jeszcze na wyniki amniopunkcjii czy nie jest gorzej.....

Teresa.... Faceci NIGDY nas nie zrozumieją....

Dziewczyny mam pytanie.... Czy łyżeczkowanie odbywa się pod narkozą?
Czarna00009 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-12-19 07:10:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:33.