Terminacja ciąży cz.3 - Strona 162 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-11-25, 12:35   #4831
Marine29
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 279
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Angelmum proszę



Tak, kwas metylowany się przyswaja i nie powoduje skutków ubocznych. Ja miałam okropną destrukcję po syntetyku ale jakoś tego najpierw nie skojarzyłam. Badałam się na cukrzycę, robiłam markery nowotworowe... Zaczęły wyskakiwać mi czarne plamy na ciele, miałam też kilka swędzących miejsc na plecach, które nie dały się niczym załwgodzic. przerazilam się nie na żarty. Wówczas dowiedziałam się,że moje dziecko ma bezczaszkowie i odstawiłam kwas. Zbadałam poziom a tam...40!!! Norma 4-26. Zaczęłam się sama oczyszczać, dodatkowo suplementujac się właśnie witaminami ForMeds. Plamy zeszły, nic mnie nie swędzi, kwas spadł do 17.

Nie mam praktycznie wątpliwości,że z tego powodu wystąpiła ponownie ta sama wada. Skumulowany syntetyczny kwas foliowy może wyrządzić okropne szkody w organizmie prowadząc również do nowotworów. O tym się niestety nie mówi, żaden lekarz Ci tego nie powie. Nie chce się marzyć, po prostu droga do wyjaśnienia przyczyny wystąpienia wady była dla mnie bardzo, bardzo,bardzo długa i kręta. Wyciągam wnioski,gdy lekarze tylko rozkładają ręce. Póki co,odpukać, widzę tylko i wyłącznie dobre efekty.

Poczytajcie sobie jakieś sensowne artykuły to na pewno tylko sobie pomożecie Kochane
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_20191125_132447.jpg (94,8 KB, 91 załadowań)
Marine29 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-25, 13:05   #4832
Angelmum
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 105
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Dziękuję Ci bardzo nie widzialam ze nadmiar moze szkodzić:/
Angelmum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-25, 13:09   #4833
mala_iskierka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 567
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Ja jak chciałam brać y czas kw. Foliowy usłyszałam, że podobno może nadmiar wywoływać autyzm? Dlatego ja miałam T. W marcu a w czerwcu miałam robić poziom wit. D i kwasu foliowego i dopiero wtedy suplementować.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mala_iskierka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-25, 13:23   #4834
Marine29
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 279
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Tak, czytałam kilka razy ,że nadmiar kwasu może wpływać na wystąpienie autyzmu.

Jeśli chcesz czuć się bezpiecznie to bierz metyle. U mnie wystąpił jeszcze dodatkowy wspólny punkt, bo zrobiłam tanie badanie na mutację MTHFR i wyszło,że mam mutację w jednym genie, który odpowiada za nieprzyswajanie syntetyku.

Ogólnie jeśli miałyście w swoim życiu poronienia,bądź wady wrodzone warto zrobić takie badanie z krwi. Nasze środowisko lekarskie w większości zapiera się na "nie" i nie widzi zwiazku, ale w każdym mieście znajduje się lekarz,który Was pokieruje. Zalecają później takie leki, które pomagają zajść,utrzymać czy po prostu mieć zdrową ciążę.
Marine29 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-25, 13:42   #4835
Campari34
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 42
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Proszę czytać Jarka Pieniaka on zna temat jak nikt inny! http://www.zespoldowna.info/mam-mthf...to-zrobic.html
Campari34 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-25, 13:55   #4836
Marine29
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 279
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Campari, potwierdzam!
Marine29 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-25, 15:31   #4837
GIS
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 174
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Jestem po wizycie-cysta zniknęła i wszystko gotowe do zajścia😁gin kazał działać bo pęcherzyk rośnie. Ale mi ulżyło, kamień z serca.

Odnośnie kwasu foliowego - kazał zrobić poziom na wszelki wypadek, ale mimo wszystko brać zmetylowany. Natomiast stwierdził, że wady które wykryto u mojego synka nie są charakterystyczne dla problemów związanych z przyswajaniem kwasu foliowego. I to była moja jedna strata,więc raczej nie robiłby badania w kierunku mutacji genu. Natomiast powiedział mi, że badania wskazujące na to, że duża liczba kobiet ma problem z mutacją tego genu przeprowadzały firmy farmaceutyczne, które wprowadzały kwas zmetylowany na rynek, więc póki nie ma zmodyfikowanych zaleceń byłby bardzo ostrożny z wykonywaniem każdej kobiecie tych badań genetycznych. Jednocześnie stwierdził, że czas pokaże jak to wszystko będzie wyglądało ale trzeba być ostrożnym i w jedną stronę i w drugą. I żebym była spokojniejszy mam zrobić badanie i do niego zadzwonić. I może być ovarin, może być pregna start.
GIS jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-11-25, 16:27   #4838
Marine29
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 279
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Jasne, takie stanowisko ma większość lekarzy. Tylko już kilku pytałam, jak wytlumaczą 10 000 kobiet, które są na jednym z forów i wzajemnie się wspierają i podpowiadają co, jak,gdzie łączyć żeby nie było np.kolejnego z rzędu poronienia czy martwego urodzenia. Do mnie argumenty lekarzy , że to tylko nabijanie kasy przez koncerny nie przemawia, bo to przerobiłam ich jedną teorię i skończyło się na dwóch tragediach i upadku mojego zdrowia. Teraz przerabiam już swoją i widzę efekty. Niech te wszystkie gdańskie autorytety spojrzą mi w twarz i powiedzą,że popełniły błąd a nie rozkładają ręce i opieprzają mnie za to,że nie zgadzam się z ich stanowiskiem. Wiecie co było ich odpowiedzią na to JAK TO MOZLIWE ,ze się powtórzyło? "Nie wiem, poszukam w literaturze". W dupie to mam. Zlecali mi tylko kolejne badania, peklo łącznie kilkanascie tys. I gdzie są teraz Ci obrońcy dzieci bez głowy jak moje??? Gdzie jest pomoc??? NIKT NIE JEST ODWAZNY!
Marine29 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-25, 17:24   #4839
zwyklylogin
Rozeznanie
 
Avatar zwyklylogin
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 557
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Marine29 a moze jestes w ciazy...a ten okres to nie miesiaczka tylko krwawienie podczas zagniezdzania sie zarodka?


co do kwasu foliowego...tez zrobilam badania pod katem trąbofilii wrodzonej ..jakies 2 lata temu...mam nieprawidlowa mutacje MTHFR i PAL_1 ...oba heterozygotyczne(to te lagodniejsze formy)..badania zrobilam bo wyszly ione zle u siostry..a. to podobno genetyczne i byl zapis by wszyscy w rodzinie sie przebadali...no to sie przebadalam i masz babo placek...robilam w domu przez strone testdna.pl

Po wynikach od razu mi powiedziano ze nie wchlaniam podstawowej formy kwasu foliowego..wiec to co lykam jest w organizmie w nadmiarze........od razu przestawili mnie na metylowe formy(teraz lykam Actifolin)

Edytowane przez zwyklylogin
Czas edycji: 2019-11-25 o 17:34
zwyklylogin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-25, 17:34   #4840
Marine29
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 279
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Zwykły login, niestety... Jest konkretna miesiączka, a wszystkie dolegliwości , które byly- ustąpiły .
Marine29 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-25, 20:02   #4841
mala_iskierka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 567
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Jak ktoś chce się powkurzac to dzisiaj w warto rozmawiać na TVP1 będzie o aborcji

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:02 ---------- Poprzedni post napisano o 21:02 ----------

Cytat:
Napisane przez mala_iskierka Pokaż wiadomość
Jak ktoś chce się powkurzac to dzisiaj w warto rozmawiać na TVP1 będzie o aborcji

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Teraz będzie leciało

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mala_iskierka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-11-25, 20:43   #4842
Marine29
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 279
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Ja czasem , mniej wiecej raz na cztery miesiące odpalę wiadomości w TVP dla "jaj". Postanowiłam już nawet z tego powodu nie nabijać im oglądalności, czego i wszystkim życzę...

Wybaczcie,chyba dziś moja niechęć do tego kraju znacznie ewaluowała.
Marine29 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-25, 20:50   #4843
Jelonka58
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 19
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Dziewczyny...mój synek miał wadę OUN... był genetycznie zdrowy...mąż i ja mamy kariotypy prawidłowe. Mam mutacje MTHFR w heterozygocie. Posiada do 40% żeńskiej populacji - dlatego ginekolodzy go bagatelizują. Jednak ja wszelki wypadek wolę teraz przyjmować zmetowany kwas foliowy oraz metrykę B12.

Dodam, że mimo mutacji poziom homocysteiny miałam na idealnym poziomie- czyli przyswajalna kw.foliowy.

Dzisiaj dopiero (po 3m-cach) odebrałam wyniki histopatologiczne. Kolejny lekarz stwierdził, ze mieliśmy cholernego pecha 🙁
Jelonka58 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-25, 21:07   #4844
Marine29
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 279
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Jelonka... Ale to chyba "lepiej', że to "tylko" zrządzenie losu. To znaczy,ze jest nadzieja!!
Marine29 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-25, 22:02   #4845
Shadow7919
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 141
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Warto rozmawiać o.... Aborcji.... A cóż się nowego dowiem poza własnym doświadczeniem... Szczególnie w telewizji bastionie PiS....

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 22:02 ---------- Poprzedni post napisano o 22:00 ----------

Wszystkiego dowiedziałam się tutaj.... Od dziewczyn, tych, które musiały, bo nie było lepszego wyjścia... Ja też nie miałam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Shadow7919 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-25, 22:39   #4846
GIS
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 174
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Znowu zaczynają... Jak można tak nienawidzić kobiet 😭
GIS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-26, 07:12   #4847
Ostatniedni
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 148
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Cytat:
Napisane przez GIS Pokaż wiadomość
Znowu zaczynają... Jak można tak nienawidzić kobiet 😭
Co jest znów ktoś coś wypisuje?
Ostatniedni jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-26, 07:19   #4848
Mountains
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 61
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Zmarnowałam 48 minut i obejrzałam dziś rano Pospieszalskiego.
Bardziej mi ich żal niż mnie zdenerwowali. Jakaś lekarka z koziej dupy będzie mówić wszem i wobec, że trisomia 18 i 21 to ta sama wada genetyczna. Kolejna prelegentka, psycholog chrześcijański... co to w ogóle q...wa za dziwoląg??
A to i tak jedno z najsłabszych stwierdzeń, które tam padły.
Naprawdę takie rzeczy nie mogą nas dotykać, jesteśmy ponad tym....
Dobrego dnia Dziewczyny

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Mountains
Czas edycji: 2019-11-26 o 10:53
Mountains jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-26, 07:22   #4849
Campari34
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 42
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Najgorsza jest ta cholera Godek jak ją słyszę, mam ochotę w pysk jej dać

http://polskiateista.pl/aleocochodzi...ska-poczetych/
Campari34 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-11-26, 07:43   #4850
mala_iskierka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 567
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Mountains myslalan, że się przesłyszałam, jak powiedziała, że to prawie taka sama wada i że dziecko z ZE właśnie idzie do szkoły!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mala_iskierka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-26, 07:48   #4851
Mountains
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 61
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Cytat:
Napisane przez mala_iskierka Pokaż wiadomość
Mountains myslalan, że się przesłyszałam, jak powiedziała, że to prawie taka sama wada i że dziecko z ZE właśnie idzie do szkoły!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja się kawą zakrztusiłam. I to lekarz mówi. Dobre sobie
A teksty o pięknych białych trumienkach w kwiatach?
Kraj baranów.

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
Mountains jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-26, 08:13   #4852
Adamowa82
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 283
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Czy to jest do obejrzenia gdzieś on-line?
Adamowa82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-26, 09:03   #4853
Marine29
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 279
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Mam nadzieję,że kiedyś jeśli Ci obrońcy cierpiących dzieci będą mieli głębokie rany, to ktoś zasypie je solą i nikt im nie pomoże. Mam nadzieję,że że spokojem będą patrzeć na umierających bliskich.

---------- Dopisano o 10:03 ---------- Poprzedni post napisano o 09:52 ----------

I dziewczyny pamiętajcie, to są fanatycy... Fanatycy przywódcy i dyktatora, który rządzi w naszym kraju. Żaden fanatyzm nie jest dobry. Pracowałam kiedys u Jehowej. Dzieci dostały prezenty , autka w barwy militarne, więc wydarła się i wyrzuciła to do śmieci. Gdy dowiedziała się,że jestem honorowym dawcą krwi , szybciutko się mnie pozbyła. Chciałabym widzieć jak nie ratuje swoich umierających dzieci tylko oddaje je w ręce swojego boga.

Chciałabym zobaczyć dziecko z ZE w szkole. Chciałabym zobaczyć moje dzieci z bezczaszkowiem bawiące się z innymi dziećmi . Tylko CI fanatycy nie wiedzą z czym wiąże się brak czaszki? Wiecie o tym,że mózg wypłukuje się już w łonie matki? Powiedzcie swoim córkom, wnuczkom,że skazujecie je na śmierć dla własnej chorej idei. Albo wmawiajcie ,że ta wada to nic i na pewno będzie dobrze. I wiecie co? Może i pójdę do piekła, ale śmiem wątpić czy będzie gorzej niż tu , na ziemskim padole.

I uprzedzam,że jeśli jeszcze Was spotkam z tymi banerami, to nie odwrócę głowy,tylko napluję w twarz, obłudnicy!!!! Precz!!!
Marine29 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-26, 10:50   #4854
Mountains
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 61
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Cytat:
Napisane przez Adamowa82 Pokaż wiadomość
Czy to jest do obejrzenia gdzieś on-line?
https://vod.tvp.pl/video/warto-rozma...12019,45183784

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 11:50 ---------- Poprzedni post napisano o 11:50 ----------

https://vod.tvp.pl/video/warto-rozma...12019,45183784

Adamowa, tutaj jest.

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
Mountains jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-26, 15:34   #4855
Oligator01
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 65
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

A dajcie spokój, szkoda gadać. Ja w ogóle nie oglądam TVP i jest mi lżej
Oligator01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-26, 16:20   #4856
BRaGG
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 69
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Marine, mam dokładnie takie same przemyślenia. A TVP też nie oglądam - nie nabijam sadystom statystyk. Z resztą mój synek miał zespół Patau - to jest tak rzadka trisomia, że mordoiurisowe konowały pewnie nawet o niej nie słyszały, ale i tak pewnie stwierdziliby że ludzie z taką chorobą mogą robić doktorat 😜

Słuchajcie - jakby ktoś miał rozkminy co do badania kariotypów, to my z mężem dostaliśmy od lekarza rodzinnego skierowanie na NFZ bez najmniejszego problemu (wydane na podstawie wyniku amnio). Problem jest taki, że na genetyka w ramach NFZ trzeba bardzo długo czekać. Ja mam znajomą w instytucie, a mimo to czekam na wizytę 1,5 miesiąca. W każdym razie jedynie wizyta na NFZ upoważnia do zrobienia badań krwi bezpłatnie. My idziemy do genetyka w sobotę, popytam ją o wszystko, zastanawia mnie co powie o tym nie przyswajaniu kwasu foliowego.
BRaGG jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-26, 17:05   #4857
BRaGG
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 69
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Marine, mam dokładnie takie same przemyślenia. A TVP też nie oglądam - nie nabijam sadystom statystyk. Z resztą mój synek miał zespół Patau - to jest tak rzadka trisomia, że mordoiurisowe konowały pewnie nawet o niej nie słyszały, ale i tak pewnie stwierdziliby że ludzie z taką chorobą mogą robić doktorat 😜

Słuchajcie - jakby ktoś miał rozkminy co do badania kariotypów, to my z mężem dostaliśmy od lekarza rodzinnego skierowanie na NFZ bez najmniejszego problemu (wydane na podstawie wyniku amnio). Problem jest taki, że na genetyka w ramach NFZ trzeba bardzo długo czekać. Ja mam znajomą w instytucie, a mimo to czekam na wizytę 1,5 miesiąca. W każdym razie jedynie wizyta na NFZ upoważnia do zrobienia badań krwi bezpłatnie. My idziemy do genetyka w sobotę, popytam ją o wszystko, zastanawia mnie co powie o tym nie przyswajaniu kwasu foliowego.
BRaGG jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-26, 20:21   #4858
Shadow7919
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 141
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Nawet nie chcę wiedzieć, co oni tam " mówią". Lepiej iść spać bez tej wiedzy. Ale tak myślę, że jutro poszukam w necie, czy dzieci z ZD to może jakiegoś Nobla dostały kiedyś, skoro dzieci z ZE takie rzeczy potrafią....

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Shadow7919 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-26, 20:48   #4859
Adamowa82
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 283
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Shadow

Uwielbiam Twoje wpisy 😊
Adamowa82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-26, 21:26   #4860
zwyklylogin
Rozeznanie
 
Avatar zwyklylogin
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 557
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Cytat:
Napisane przez BRaGG Pokaż wiadomość
Marine, mam dokładnie takie same przemyślenia. A TVP też nie oglądam - nie nabijam sadystom statystyk. Z resztą mój synek miał zespół Patau - to jest tak rzadka trisomia, że mordoiurisowe konowały pewnie nawet o niej nie słyszały, ale i tak pewnie stwierdziliby że ludzie z taką chorobą mogą robić doktorat 😜

Słuchajcie - jakby ktoś miał rozkminy co do badania kariotypów, to my z mężem dostaliśmy od lekarza rodzinnego skierowanie na NFZ bez najmniejszego problemu (wydane na podstawie wyniku amnio). Problem jest taki, że na genetyka w ramach NFZ trzeba bardzo długo czekać. Ja mam znajomą w instytucie, a mimo to czekam na wizytę 1,5 miesiąca. W każdym razie jedynie wizyta na NFZ upoważnia do zrobienia badań krwi bezpłatnie. My idziemy do genetyka w sobotę, popytam ją o wszystko, zastanawia mnie co powie o tym nie przyswajaniu kwasu foliowego.





BRaGG... ale to skierowani to rozumiem ze dostalas do poradni genetycznej a nie od razu na kariotypy?
Ja tez mam bez problemu skierowanie do genetyka od rodzinnego. Problem tylko w tym ze to dopiero genetyk zadecyduje czy naleza nam sie badania kariotypow rodzicow na NFZ. Podobno dopiero po 2 stratach mozna miec na NFZ.

My z mezem nie mamy obciazenia genetycznego w rodzinie- tzn. nikt w rodzinie nie ma wady genetycznej ani nie bylo poronien. Wiec takich podstaw tez nie ma by kierowac nas na kariotypy.
Mam 36 lat. Nie mam dzieci. Powiedzialam juz mojemu lekarzowi ze nie mam czasu czekac naa to by poronic po raz drugi aby laskawy NFZ mi "zasponsorowal" kariotypy.
Chociaz z drugiej strony...podobno 95% par kariotypy wychodza bez wplywu na ciaze...to juz uslyszalam od 2 ginekologow i 2 genetykow "Prosze nie wpedzac sie w koszta", "Mialem pacjentke po 4 poronieniach i nic jej z tych kariotypow nie wyszlo"
zwyklylogin jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-12-19 07:10:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:49.