Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz.55. - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-05-31, 09:44   #181
melkmeisje
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10 690
GG do melkmeisje
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz.55.

Ja na jedną noc nawet nie wstawiam do lodówki, przykrywam garnek i tak stoi do następnego obiadu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
melkmeisje jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-31, 09:45   #182
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz.55.

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;87895517]No bo ktoś tu kiedyś pisał, że niby coś jest z ryżem na drugi dzień nie tak, ale jak tak to spoko, na jutro zrobię coś TŻowi.[/QUOTE]

ponoć tak... ale zdarzało mi się jeść ugotowany ryż i na 3 dzień. nic mi nie było, smakowało normalnie, wyglądało normalnie
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-31, 09:49   #183
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz.55.

Cytat:
Napisane przez AnnaVanDort Pokaż wiadomość
Najczęściej maseczki w płachcie (często po 10 sztuk) bo w sklepach są złodziejskie ceny za jedną sztukę a jeśli są tanie, to kiepskich marek, które mi nie służą i potem mam klejącą się twarz.

Czasem coś z limitowanych kolekcji kolorówek. Często tinty nie do zdarcia. Ewentualnie coś z ogólnej pielęgnacji, jak coś mnie mega zainteresuje, chociaż wolę sprowadzać z Japonii niż z Korei. Jeszcze lepiej mi służą. Odkąd pokonałam trądzik za nic w świecie nie wrócę do zachodnich, a szczególnie do polskich marek. Apteczne też oceniam jako średnie, a miałam tego w uj i ciut ciut (mając problemy lub nie). Posiadam wyjątek z kremem pod oczy Nutridome oraz micelem Garniera, no i tyle. Mogę sobie coś wmawiać, ale przede wszystkim różnicę widzę po skórze. Po polskie nowości kosmetyczne też nie sięgam, eko cuda powstające jak grzyby po deszczu oceniam jako greenwashing. Po tanim japońskim kremie miałam efekt wow, a po zapychającej Ziaji mogłabym liczyć wypryski.

Z braku laku kupiłam niedawno maseczki w płachcie z Isany w promocji jakoś po 3 zł i płakać mi się chciało, taki fajans.
Podzielisz się jak i czym pokonałas trądzik?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-31, 09:49   #184
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz.55.

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
ponoć tak... ale zdarzało mi się jeść ugotowany ryż i na 3 dzień. nic mi nie było, smakowało normalnie, wyglądało normalnie
Ja tak samo. Często robię wieczorem jedzenie do pracy na 2 dni więc jem ten ryż czy makaron dopiero następnego i potem jeszcze następnego dnia.
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-31, 09:51   #185
katniewojt
Zakorzenienie
 
Avatar katniewojt
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 11 569
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz.55.

Dziewczyny, polecałyście kapsułki do zmywarki, ale nie umiem znaleźć jakie to były Kojarzy któraś?
katniewojt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-31, 09:51   #186
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz.55.

Miałyście już normalną wizytę w przychodni czy tylko telefoniczne? W przyszłym tygodniu mam wizytę u endo i jak dzwoniłam w piątek do przychodni zapytać czy to aktualne i na jakich zasadach, to babka powiedziała, że prawdopodobnie wizyta będzie normalnie w przychodni, tylko żebym jeszcze w środę zadzwoniła potwierdzić.
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-31, 09:55   #187
MariaFrancesca
Zakorzenienie
 
Avatar MariaFrancesca
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 913
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz.55.

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Miałyście już normalną wizytę w przychodni czy tylko telefoniczne? W przyszłym tygodniu mam wizytę u endo i jak dzwoniłam w piątek do przychodni zapytać czy to aktualne i na jakich zasadach, to babka powiedziała, że prawdopodobnie wizyta będzie normalnie w przychodni, tylko żebym jeszcze w środę zadzwoniła potwierdzić.
Wizytę nie, ale byłam w szpitalu na badaniach. Oprócz maseczek reszta standardowo.
Zapomniałam - na wejściu przejście przez dezynfekcję rąk, badanie temperatury i wypełnianie ankiety o samopoczuciu i dane. W środku już standardowo.
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Problemy to tylko okazje w przebraniu" R.J.Graham

W avatarze Andie MacDowell.

Edytowane przez MariaFrancesca
Czas edycji: 2020-05-31 o 09:57
MariaFrancesca jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-05-31, 09:59   #188
Lottie69
Zakorzenienie
 
Avatar Lottie69
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 13 308
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz.55.

Cytat:
Napisane przez katniewojt Pokaż wiadomość
Dziewczyny, polecałyście kapsułki do zmywarki, ale nie umiem znaleźć jakie to były Kojarzy któraś?

finish
Lottie69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-31, 10:01   #189
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz.55.

Cytat:
Napisane przez MariaFrancesca Pokaż wiadomość
Wizytę nie, ale byłam w szpitalu na badaniach. Oprócz maseczek reszta standardowo.
Zapomniałam - na wejściu przejście przez dezynfekcję rąk, badanie temperatury i wypełnianie ankiety o samopoczuciu i dane. W środku już standardowo.
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mam nadzieję, że dzięki tym środkom ostrożności nie będzie takich kolejek i obsuwy jak normalnie.
W przyszłym tygodniu jestem wprawdzie na zdalnej ale i tak chyba muszę wziąć urlop na ten dzień, bo przecież ani nie zrobię wyjścia prywatnego ani nie wyjdę sobie tak po prostu w trakcie dnia do lekarza.
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-31, 10:09   #190
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz.55.

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Miałyście już normalną wizytę w przychodni czy tylko telefoniczne? W przyszłym tygodniu mam wizytę u endo i jak dzwoniłam w piątek do przychodni zapytać czy to aktualne i na jakich zasadach, to babka powiedziała, że prawdopodobnie wizyta będzie normalnie w przychodni, tylko żebym jeszcze w środę zadzwoniła potwierdzić.
U specjalistów normalne wizyty (ja, dziecko, teściowa).
Do rodzinnego przez telefon

Cytat:
Napisane przez katniewojt Pokaż wiadomość
Dziewczyny, polecałyście kapsułki do zmywarki, ale nie umiem znaleźć jakie to były Kojarzy któraś?
Ja Fairy.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-31, 10:11   #191
MariaFrancesca
Zakorzenienie
 
Avatar MariaFrancesca
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 913
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz.55.

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Mam nadzieję, że dzięki tym środkom ostrożności nie będzie takich kolejek i obsuwy jak normalnie.
W przyszłym tygodniu jestem wprawdzie na zdalnej ale i tak chyba muszę wziąć urlop na ten dzień, bo przecież ani nie zrobię wyjścia prywatnego ani nie wyjdę sobie tak po prostu w trakcie dnia do lekarza.
W szpitalu ruch tak mniej więcej na 1/3, 1/4 tego co zawsze. Pytanie ile z tego to osoby towarzyszące. Mnie się i tak wizyta obsunęła, bo przede mnie weszła kobieta leżąca w szpitalu.
Ja brałam po prostu jako odbiór nadgodzin. Zgłosiłam, że zacznę później pracę, bo rano mam badania. Nie wiem czy masz taką opcję.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Problemy to tylko okazje w przebraniu" R.J.Graham

W avatarze Andie MacDowell.
MariaFrancesca jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-05-31, 10:38   #192
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz.55.

Cytat:
Napisane przez beatiska Pokaż wiadomość
Ja mogę polecić te z Lidla za ok 80 zł. Mam już go ok. 5 lat. Robię koktajle prawie codziennie i nic się nie dzieje.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
Wypatrzyłam taki z Lidla https://www.lidl-sklep.pl/SILVERCRES...-A1/p100262922 Tylko wolałabym coś mocniejszego.
Teraz mam też z Lidla, ręczny, który montuje się do takiej miseczki z ostrzami- ona jest dla mnie za mała no i blender ma moc też 600W co mi się za mało wydaje - nie rozdrabnia tak jak bym chciała.

Cytat:
Napisane przez gasolina84 Pokaż wiadomość
Ja kupiłam w marcu ten, za ok ok 190 zł i jestem zadowolona
https://www.mediaexpert.pl/agd-male/...XOvOxD7S7LQ9e0
Ooo to by było coś sensownego.
A jak z jego myciem?

---------- Dopisano o 11:38 ---------- Poprzedni post napisano o 11:35 ----------

Cytat:
Napisane przez MariaFrancesca Pokaż wiadomość
W szpitalu ruch tak mniej więcej na 1/3, 1/4 tego co zawsze. Pytanie ile z tego to osoby towarzyszące. Mnie się i tak wizyta obsunęła, bo przede mnie weszła kobieta leżąca w szpitalu.
Ja brałam po prostu jako odbiór nadgodzin. Zgłosiłam, że zacznę później pracę, bo rano mam badania. Nie wiem czy masz taką opcję.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W poniedziałek byłam z mlodszym synem do pobrania krwi w szpitalu w Krakowie (Prokocim). Przy wejściu kolejka bo mierzą temp, dają ankietę do wypełnienia ale szybko idzie. Do laboratorium nie było nikogo przed nami, pustki na korytarzach jak nigdy. Raz, że z dzieckiem na teren może wyjść tylko 1 osoba co już hamuje tłum (nieraz widziałam cake wycieczki - niemowlę plus mama, tata, rodzeństwo, dziadek, babcia) a dwa, że pewboe część osób zrezygnowało z wizyt.
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-31, 10:38   #193
kejtiCe
Zakorzenienie
 
Avatar kejtiCe
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 12 833
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz.55.

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;87895517]No bo ktoś tu kiedyś pisał, że niby coś jest z ryżem na drugi dzień nie tak, ale jak tak to spoko, na jutro zrobię coś TŻowi.[/QUOTE]Też to czytałam. Od tamtego czasu nie jadam ryżu na drugi dzień, ale może faktycznie zacznę jeść.
Cytat:
Napisane przez katniewojt Pokaż wiadomość
Dziewczyny, polecałyście kapsułki do zmywarki, ale nie umiem znaleźć jakie to były Kojarzy któraś?
Ja Fairy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
K & M
27.02.2013
K & M & W
22.06.2015
kejtiCe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-31, 10:53   #194
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz.55.

Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość
Wypatrzyłam taki z Lidla https://www.lidl-sklep.pl/SILVERCRES...-A1/p100262922 Tylko wolałabym coś mocniejszego.
Teraz mam też z Lidla, ręczny, który montuje się do takiej miseczki z ostrzami- ona jest dla mnie za mała no i blender ma moc też 600W co mi się za mało wydaje - nie rozdrabnia tak jak bym chciała.
Mój z Lidla wygląda trochę inaczej, ale sprawdziłam i ma faktycznie mało 550W, byłam przekonana, że ma więcej, bo jestem zadowolona. To sorki za zamieszanie ;-)
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-31, 10:54   #195
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz.55.

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;87895517]No bo ktoś tu kiedyś pisał, że niby coś jest z ryżem na drugi dzień nie tak, ale jak tak to spoko, na jutro zrobię coś TŻowi.[/QUOTE]Od razu skojarzyło mi się z moją mamą, jak coś dłużej leży to zawsze mówi żeby nie jeść bo to już średnio świeże. Ojciec zje
A tak serio, Azjaci gotują większe porcje ryżu jednocześnie i zostawiają w lodówce a potem przez kilka dni używają do różnych dań. Robią to pewnie od tysięcy lat i żyją, gdyby coś było nie tak to pewnie robiliby inaczej.
Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Miałyście już normalną wizytę w przychodni czy tylko telefoniczne? W przyszłym tygodniu mam wizytę u endo i jak dzwoniłam w piątek do przychodni zapytać czy to aktualne i na jakich zasadach, to babka powiedziała, że prawdopodobnie wizyta będzie normalnie w przychodni, tylko żebym jeszcze w środę zadzwoniła potwierdzić.
Byłam w laboratorium. Przed przychodnią długa kolejka, wpuszczali po jednej osobie. Koniecznie w maseczce, dezynfekcja rąk na wejściu. Jak ktoś szedł do lekarza to wpuszczali dopiero o tej godzinie o której miała się zacząć konsultacja.
W czerwcu mam iść na usg, też koniecznie ma być maseczka i do tego rękawiczki ale oprócz tego wizyta normalna.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-31, 10:59   #196
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz.55.

Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
Od razu skojarzyło mi się z moją mamą, jak coś dłużej leży to zawsze mówi żeby nie jeść bo to już średnio świeże. Ojciec zje


wiadomix
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-31, 11:02   #197
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz.55.

Cytat:
Napisane przez MariaFrancesca Pokaż wiadomość
Ja brałam po prostu jako odbiór nadgodzin. Zgłosiłam, że zacznę później pracę, bo rano mam badania. Nie wiem czy masz taką opcję.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U nas nie ma nadgodzin. Tzn nie są płatne i nie są do odbioru. Nie wiem czy wystarczy, że zgłoszę, że wychodzę np na 2 godziny, muszę zapytać. Chociaż nie wiem czy nie lepiej wziąć cały dzień wolny niż potem odrabiać te 2 godziny.

Edytowane przez Finlora
Czas edycji: 2020-05-31 o 11:05
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-31, 11:05   #198
AnnaVanDort
Ex Mod Zbawca Wizażowy
 
Avatar AnnaVanDort
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Pewnie w jakiejś spelunie
Wiadomości: 5 540
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz.55.

Cytat:
Napisane przez stotek Pokaż wiadomość
Podzielisz się jak i czym pokonałas trądzik?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pewnie przede wszystkim dermatolog. Przepisał mi to i brałam przez kilka miesięcy: https://www.medonet.pl/leki-od-a-do-...l,1691921.html Na początku było zero poprawy ale potem wszystko zaczęło znikać. Skutki uboczne brzmią groźnie, ale ja na przykład nie miałam żadnych. Dodatkowo pomogło to: (jako jedyny apteczny wow) https://www.laroche-posay.pl/produkt...uo-p24200.aspx
Teraz nie używam żadnych kwasów, ale czaję się na krwawy peeling z The Ordinary.

Pielęgnację kupuję praktycznie wyłącznie na Jolse.com (Korea) i Wabisabi-store.jp (Japonia). Ten ostatni prowadzi Youtuberka, na tyle o ile ona jako osoba średnio mi odpowiada i widzowie mówią, że ma zawyżone ceny produktów to jest bardzo rzetelnym i komunikatywnym sprzedawcą, zawsze rzucę jej groszem niech zarobi dziewczyna. Na ebay podobno taniej, ale wolę kupować u niej.

Ogólnie stanem mojego pyska jestem zachwycona (chociaż mam delikatne ślady dawnych przebarwień na policzkach - oby The Ordinary to załatwiło. Z przebarwieniami nie zawalczyłam stanowczo, kiedy był na to czas. Czyli kiedy były w miarę świeże. No ale czekałam na ,,cudne'' efekty średniaków), nawet rzadko przed okresem coś mi wyskakuje, a jem praktycznie to samo (czyli raczej pikantnie lub smażone rzeczy niestety).

Co Tobie by podpasowało, nie wiem. Zależy, co Ci zdiagnozuje dermatolog i jakie znajdzie przyczyny. Potem można trzepać Internet w poszukiwaniu najlepszych kosmetyków i tworzyć sprawdzoną pielęgnację. W moim przypadku raczej był uszkodzony płaszcz lipidowy skóry (kilka razy zafundowałam sobie manualne oczyszczanie u kosmetyczki, nigdy więcej). Skóra zaczęła się bronić szalonym wydzielaniem sebum. Potem dołączył stres z egzaminami na studiach, alkohol, brak jakiejkolwiek normalnej rutyny pielęgnacyjnej twarzy i tak to się kręciło. Aaa, jeszcze robiłam sobie te ,,3 kroki Clinique'' z walącym jak wóda tonikiem Czyli wyżryj sobie twarz pianką, wysusz tonikiem i nałóż tłuściocha. Cera głupieje. Co za guano.

Gdy krosty poznikały musiałam się zająć bliznami i przebarwieniami. Ze skóry ,,tłustej'' (a raczej wypełnionej sebum) przeszłam do mieszanej/teraz mam normalną. Po pokonaniu głównego problemu do całkowitego wyprostowania cery kosmetyki drogeryjne nie pomogły WCALE. Dermatolog perfekcyjnie dobrał mi leczenie, pielęgnację polecił apteczną. Nawilżanie zamiast wysuszania. Nie licząc powyższego La Rocha, reszta kosmetyków nie zrobiła w sumie nic, albo robiła to zbyt wolno. Mowa tu o Avene, Dermedic, Sudocrem, Vichy, Bioderma, Norel, Clarena. Aaa jeszcze tradycyjnie Cetaphil.

Czasem miałam wrażenie, że skóra odnawia się w swoim tempie, niezależnie, czy cokolwiek do niej używam. Efekty znikome i zbyt wolne jak na ceny tych kosmetyków. Teraz co jakiś czas z czystym sumieniem wydaję na sprawdzone produkty prawie po pół kafla, niż na testowanie drogich średniaków i ,,eko'' szaleństwa. Po prostu teraz polskie/zachodnie marki nie mają mi nic ciekawego do zaoferowania i zwyczajnie po tylu zawodach na mnie więcej nie zarobią. Chociaż muszę przyznać, że Sephorowy Origins bardzo daje radę, mój wyjątek.

Potem coś tam ukręcałam sobie poprzez Zróbsobiekrem Załapałam jakiegoś tam pojęcia o składnikach/kwasach itp. Kupowałam sobie półprodukty np. korund czy kwas hialuronowy, łączyłam i coś tam wychodziło, nigdy sobie krzywdy nie zrobiłam. Ogólnie polecam bardzo. Potem znudziło mi się babranie bo do Polski wchodził boom na kosmetyki azjatyckie i tak to się zaczęło Książek też jest już sporo. Starałam się zachować w tym rozsądek, bo sklepy wyczuły pismo nosem i ustawiały złodziejskie ceny.

Potem łaziłam po facebookowych grupach dotyczących azjatyckiej pielęgnacji i po prostu robiłam listę. Typowy, niezbyt drogi kosmetyk azjatycki (u nich tani, tutaj wiadomo nawet przeciętne marki sprzedają w Sephorze) okazywał się dla mnie wybawieniem. No i dobrałam sobie takie kosmetyki i marki, że są super efekty. Początkowo trafiłam na kilka bubli (np. daawno temu zachwalane kremy ze śluzem ślimaka czy ceramidami) ale w końcu metoda prób i błędów się opłaciła.
__________________

I've been diagnosed with a type of amnesia where I deny the existence of certain 80's bands.
There is no cure.

Edytowane przez AnnaVanDort
Czas edycji: 2020-05-31 o 11:07
AnnaVanDort jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-31, 11:09   #199
Swietusia
Bot
 
Avatar Swietusia
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 11 718
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz.55.

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;87895517]No bo ktoś tu kiedyś pisał, że niby coś jest z ryżem na drugi dzień nie tak, ale jak tak to spoko, na jutro zrobię coś TŻowi.[/QUOTE]



Cytat:
Napisane przez Fenenna Pokaż wiadomość
Ja czytałam kiedyś że w ugotowanym ryżu przechowywanym w lodówce już po kilkunastu godzinach rozpoczyna się proces gnilny czy coś takiego i boje się jeść.
Ja słyszałam na wykładzie, że nie powinno się jeść ryżu, który stał cały dzień, bo się namnażają w nim bakterie (niestety nie pamiętam które, ale mogę się dowiedzieć, jeśli kogoś to naprawdę ciekawi).
__________________
contra negantem principia non est disputandum
Swietusia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-05-31, 11:26   #200
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz.55.

Cytat:
Napisane przez Swietusia Pokaż wiadomość
Ja słyszałam na wykładzie, że nie powinno się jeść ryżu, który stał cały dzień, bo się namnażają w nim bakterie (niestety nie pamiętam które, ale mogę się dowiedzieć, jeśli kogoś to naprawdę ciekawi).
W temperaturze pokojowej czy w lodówce?
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-31, 11:37   #201
Swietusia
Bot
 
Avatar Swietusia
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 11 718
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz.55.

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
W temperaturze pokojowej czy w lodówce?
Powiedziałabym, że chodziło o temperaturę pokojową, ale nie dam sobie ręki uciąć.
Nie studiuję dietetyki czy coś, musicie mi wybaczyć, że zakodowałam tę informację w swojej głowie jako "jedz zawsze świeży ryż".
__________________
contra negantem principia non est disputandum
Swietusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-31, 11:38   #202
NinaSimone
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 9 218
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz.55.

Cytat:
Napisane przez katniewojt Pokaż wiadomość
Dziewczyny, polecałyście kapsułki do zmywarki, ale nie umiem znaleźć jakie to były Kojarzy któraś?
Polecono mi tutaj kapsułki Fairy, Dreft. I jeszcze jakieś. Kupilam Fairy i świetnie sobie radzą. Dotąd nie miałam zmywarki i po kilku użyciach kapsułek Apta zrezygnowałam z użytkowania. Myślałam, że zmywarka jest do duszy. Wyczyściłam ją i założyłam nowy filtr. Działa świetnie. Więc polecam te kapsułki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez NinaSimone
Czas edycji: 2020-05-31 o 11:45
NinaSimone jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-31, 11:43   #203
Taranka
Zakorzenienie
 
Avatar Taranka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 768
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz.55.

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Yesstyle wysyła normalnie. To znaczy od 65 euro zamówienia za darmo czyli podobnie jak kiedyś.
Masz rację, ale gdy porównywałam ceny z jolse, to interesujące mnie kosmetyki były tam o kilka dolarów droższe. I tak z każdym kosmetykiem.

Czy paczka za 65 euro nie będzie oclona? Zawsze robiłam z tego powodu mniejsze zamówienia.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
__________________
So much internet so little time.
Taranka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-31, 11:43   #204
NinaSimone
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 9 218
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz.55.

Cytat:
Napisane przez Swietusia Pokaż wiadomość
Powiedziałabym, że chodziło o temperaturę pokojową, ale nie dam sobie ręki uciąć.
Nie studiuję dietetyki czy coś, musicie mi wybaczyć, że zakodowałam tę informację w swojej głowie jako "jedz zawsze świeży ryż".
Teść je wczorajszy ryż, ziemniaki. Ponoć spada indeks glikemiczny czy coś. No i żyje. Ja też gotuję worek ryżu czy kaszy i mam na 2x. Przechowuje w lodówce i nic się nie dzieje. A jak jestem zapracowana, to takie rozwiązania ratują mnie przed fastfoodem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
NinaSimone jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-31, 11:54   #205
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz.55.

Cytat:
Napisane przez Taranka Pokaż wiadomość
Masz rację, ale gdy porównywałam ceny z jolse, to interesujące mnie kosmetyki były tam o kilka dolarów droższe. I tak z każdym kosmetykiem.

Czy paczka za 65 euro nie będzie oclona? Zawsze robiłam z tego powodu mniejsze zamówienia.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
Z yesstyle jest tak, że oni robią spore przeceny wybranych produktów, ale reszta jest trochę droższa niż gdzie indziej, więc trzeba patrzeć, co się opłaca. No i im więcej i częściej się u nich kupuje, tym więcej zniżek zależnych od statusu członka. Ja aż tyle nie potrzebuje, jak tylko załapię się na brązowy status, to potem mi on wygasa, jak przez parę miesięcy nie zamawiam.

Co mnie tam denerwuje, to to że na wiele produktów z Japonii trzeba czekać do 21 na ich dostępność, czyli jak zamówię parę koreańskich dostępnych od zaraz plus japońskie, to pytają czy chce czekać z wysyłką całości czy mają mi rozbić zamówienie na dwa (ale wtedy chyba jest płatna wysyłka, ale nie jestem pewna). Przynajmniej kiedyś tak było, teraz po prostu nie zamawiam tych niedostępnych od zaraz.

Nigdy nie płaciłam cła za kosmetyki. Raz musiałam zapłacić za biżuterię z USA, kosztowała jakieś 60 euro.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-31, 12:15   #206
Lottie69
Zakorzenienie
 
Avatar Lottie69
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 13 308
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz.55.

Mam problemo - gdzie kupić sukienkę wizytową?


Mamy w sierpniu ślub z małym obiadem siostry tża, właśnie doszły nam chrzciny u mnie w rodzinie 21.06 i muszę sobie kupić na to wszystko jakąś sukienkę.



Byłam w butiku, takim "lepszym" i sorry, ale większość ciuchów kojarzyła mi się tylko z plastikowymi lalami, długość mini, dużo falbanek i koronek. Przymierzyłam tam ze dwie znośne rzeczy, ale wyglądałam w nich strasznie


Wydaje mi się, że odpowiednie będzie założenie sukienki raczej midi, np. na kole z kontrafałdą albo z ołówkowym dołem, ale nie sądziłam, że AŻ TAK CIĘŻKO cokolwiek znaleć. Jeszcze żeby z poliestru nie było...


Macie jakieś ukryte sklepy perełki? Przejrzałam sieciówki dostępne w moim mieście i nic fajnego nie znalazłam, a czas tyka
Lottie69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-31, 12:44   #207
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 50 575
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz.55.

Cytat:
Napisane przez Lottie69 Pokaż wiadomość
Mam problemo - gdzie kupić sukienkę wizytową?


Mamy w sierpniu ślub z małym obiadem siostry tża, właśnie doszły nam chrzciny u mnie w rodzinie 21.06 i muszę sobie kupić na to wszystko jakąś sukienkę.



Byłam w butiku, takim "lepszym" i sorry, ale większość ciuchów kojarzyła mi się tylko z plastikowymi lalami, długość mini, dużo falbanek i koronek. Przymierzyłam tam ze dwie znośne rzeczy, ale wyglądałam w nich strasznie


Wydaje mi się, że odpowiednie będzie założenie sukienki raczej midi, np. na kole z kontrafałdą albo z ołówkowym dołem, ale nie sądziłam, że AŻ TAK CIĘŻKO cokolwiek znaleć. Jeszcze żeby z poliestru nie było...


Macie jakieś ukryte sklepy perełki? Przejrzałam sieciówki dostępne w moim mieście i nic fajnego nie znalazłam, a czas tyka
U nas w Lublinie jest taka galeria Olimp i tam jest sporo sklepików takich mniejszych. Nie jakieś sieciówki, tylko właśnie takie zwykłe prywatne sklepiki. Ja też w pewnym wieku zaczęłam wchodzić do sklepów z garsonkami, takimi co wyglądają dla starych bab, ale tam też się da coś fajnego upolować. Coś właśnie nie dla szprychy nastolatki tylko akurat poważniejszego niż jakiś poliester i falbaneczki. Może u siebie w mieście masz taką galerię czy jakieś sklepiki. Może jakaś hala, bazar?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-31, 12:49   #208
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz.55.

Czy balsamy do ciała neutrogeny mają zapach? Bo szukam dobrze nawilżającego balsamu, najlepiej bez zapachu, albo że znikomym zapachem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-31, 12:52   #209
Ifinick
Zadomowienie
 
Avatar Ifinick
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 1 145
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz.55.

Cytat:
Napisane przez Lottie69 Pokaż wiadomość
Mam problemo - gdzie kupić sukienkę wizytową?
A tu?
https://www.massimodutti.com/pl/kobi...-c1472056.html
Ifinick jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-31, 12:55   #210
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz.55.

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Czy balsamy do ciała neutrogeny mają zapach? Bo szukam dobrze nawilżającego balsamu, najlepiej bez zapachu, albo że znikomym zapachem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Z tego co pamiętam to nie
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-08-03 18:06:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:25.