Dowiedziałam się że jestem bezpłodna, jak sobie z tym poradzić? - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-06-06, 20:53   #61
PoPoo
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 1 198
Dot.: Dowiedziałam się że jestem bezpłodna, jak sobie z tym poradzić?

Jesteście niesamowite w swoim oderwaniu od rzeczywistości - stwierdzenie podstawowych faktów, uznajecie za trollowanie i obrażacie
PoPoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-06, 21:05   #62
faf3d67d51656f0b2bcdb9f98a45434bc3aa12e6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 5 461
Dot.: Dowiedziałam się że jestem bezpłodna, jak sobie z tym poradzić?

Cytat:
Napisane przez PoPoo Pokaż wiadomość
Jesteście niesamowite w swoim oderwaniu od rzeczywistości - stwierdzenie podstawowych faktów, uznajecie za trollowanie i obrażacie
W kazdym temacie w ktorym sie wypowiadasz brzmisz jak troll.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
faf3d67d51656f0b2bcdb9f98a45434bc3aa12e6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-06, 21:06   #63
3d23842983a6357ec11121c0b2dc0194ed81d40b_604ff51fe6891
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 3 663
Dot.: Dowiedziałam się że jestem bezpłodna, jak sobie z tym poradzić?

Cytat:
Napisane przez PoPoo Pokaż wiadomość
Jesteście niesamowite w swoim oderwaniu od rzeczywistości - stwierdzenie podstawowych faktów, uznajecie za trollowanie i obrażacie
A może po prostu... nikt nie potrzebuje wpychania mu do gardła twoich "faktów"? Może są momenty w których przypominanie o nich służy tylko do zranienia kogoś i niczego więcej?
I tak w końcu wylecisz z banem jak wszystkie tego typu trolle, tylko do tego czasu co naśmiecisz to twoje.

Edytowane przez 3d23842983a6357ec11121c0b2dc0194ed81d40b_604ff51fe6891
Czas edycji: 2018-06-06 o 21:10
3d23842983a6357ec11121c0b2dc0194ed81d40b_604ff51fe6891 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-06, 21:43   #64
robcia
Zakorzenienie
 
Avatar robcia
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 591
Dot.: Dowiedziałam się że jestem bezpłodna, jak sobie z tym poradzić?

Ja rowniez dowiedzialam sie majac 15 lat, ze nie bede miala dzieci.Bardzo to przezylam, ja juz wtedy wiedzialam, ze pragne byc w przyszlosci matka. Czulam, jakby ktos odebral mi cos bardzo waznego,zniszczyl marzenia zanim tak naprawde zdazylam stac sie kobieta. Doskonale rozumiem autorko co czujesz. Mnie sie udalo urodzic dwoje dzieci, bo po pierwszych łzach, pomyslalam, ze wlasnie k...a jego m.ć, nie bedzie mi zaden konował ( a byla to wyjatkowo wredna baba) mowil co moge a co nie. Sama musialam szukac leczenia bo od niej, oprocz tych strasznych slow nie uzyskalam niczego. Ale udalo sie. Wiem, ze moja choroba , to lzejszy kaliber ale jestem pewna, ze jesli zechcesz i sie nie poddasz, bedziesz miala i udane zycie seksualne i dzieci, w taki czy inny sposob. Medycyna robi niesamowite postepy.
robcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-06, 21:45   #65
faf3d67d51656f0b2bcdb9f98a45434bc3aa12e6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 5 461
Dot.: Dowiedziałam się że jestem bezpłodna, jak sobie z tym poradzić?

Cytat:
Napisane przez robcia Pokaż wiadomość
Ja rowniez dowiedzialam sie majac 15 lat, ze nie bede miala dzieci.Bardzo to przezylam, ja juz wtedy wiedzialam, ze pragne byc w przyszlosci matka. Czulam, jakby ktos odebral mi cos bardzo waznego,zniszczyl marzenia zanim tak naprawde zdazylam stac sie kobieta. Doskonale rozumiem autorko co czujesz. Mnie sie udalo urodzic dwoje dzieci, bo po pierwszych łzach, pomyslalam, ze wlasnie k...a jego m.ć, nie bedzie mi zaden konował ( a byla to wyjatkowo wredna baba) mowil co moge a co nie. Sama musialam szukac leczenia bo od niej, oprocz tych strasznych slow nie uzyskalam niczego. Ale udalo sie. Wiem, ze moja choroba , to lzejszy kaliber ale jestem pewna, ze jesli zechcesz i sie nie poddasz, bedziesz miala i udane zycie seksualne i dzieci, w taki czy inny sposob. Medycyna robi niesamowite postepy.
A mogłabyś powiedzieć jaka to choroba? Jeśli oczywiście to nie jest zbyt prywatne pytanie
faf3d67d51656f0b2bcdb9f98a45434bc3aa12e6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-06, 21:55   #66
robcia
Zakorzenienie
 
Avatar robcia
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 591
Dot.: Dowiedziałam się że jestem bezpłodna, jak sobie z tym poradzić?

Zespol policystycznych jajnikow, torbieli, niektorych wielkosci kurzego jajla, bylo tak wiele, ze grozilo rozerwaniem jajowodu, endometrioza, hirsutyzm , gdzie testosteron przekraczal trzykrotnie norme. Na szczescie bylam bardzo mloda, trafilam do kliniki, na bardzo dobrych specjalistow i udalo sie. Wazna tez byla moja determinacja, poniewaz musialam urodzic dzieci jak najszybciej.
Dzis uwazam, ze ta kobieta w ogole nie powinna byla tak kategorycznie mi tego oznajmiac. Mogla przedstawic jakies opcje, polecic specjaliste itp. Dlatego dobrze jest zasiegnac porady innego lekarza, porownac diagnozy i zawsze szukac wyjscia i pomocy

Edytowane przez robcia
Czas edycji: 2018-06-06 o 21:59
robcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-06, 22:01   #67
faf3d67d51656f0b2bcdb9f98a45434bc3aa12e6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 5 461
Dot.: Dowiedziałam się że jestem bezpłodna, jak sobie z tym poradzić?

Cytat:
Napisane przez robcia Pokaż wiadomość
Zespol policystycznych jajnikow, torbieli, niektorych wielkosci kurzego jajla, bylo tak wiele, ze grozilo rozerwaniem jajowodu, endometrioza, hirsutyzm , gdzie testosteron przekraczal trzykrotnie norme. Na szczescie bylam bardzo mloda, trafilam do kliniki, na bardzo dobrych specjalistow i udalo sie. Wazna tez byla moja determinacja, poniewaz musialam urodzic dzieci jak najszybciej.
Dzis uwazam, ze ta kobieta w ogole nie powinna byla tak kategorycznie mi tego oznajmiac. Mogla przedstawic jakies opcje, polecic specjaliste itp. Dlatego dobrze jest zasiegnac porady innego lekarza, porownac diagnozy i zawsze szukac wyjscia i pomocy


Super, że Ci się udało
Zgadzam się w 100%. Lekarze niekiedy są mega nietaktowni i niekiedy skreślają wręcz szanse danego pacjenta :/
faf3d67d51656f0b2bcdb9f98a45434bc3aa12e6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-06-06, 22:03   #68
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Dowiedziałam się że jestem bezpłodna, jak sobie z tym poradzić?

To, jaką jesteś kobietą warunkuje to, to jaką jesteś osobą, a nie czy masz macicę i pochwę.
Jak jakiś facet zakocha się w twoich oczach, mądrości, twoim widoku o poranku, który będzie krzyczał "na zdrowie" gdy pierdniesz i będzie ci trzymać włosy przy rzyganiu to będzie mu wszystko jedno, jaką masz pochwę.

Jak będziesz pragnęła być matką, to nią zostaniesz.

Teraz jest ci źle, ale dam sobie rękę uciąć, że za 10 lat będziesz miała lepsze życie erotyczne, miłosne i rodzinne niż niejedna "pełna" kobieta.
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-06, 22:32   #69
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 088
Dot.: Dowiedziałam się że jestem bezpłodna, jak sobie z tym poradzić?

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
To, jaką jesteś kobietą warunkuje to, to jaką jesteś osobą, a nie czy masz macicę i pochwę.
Też nie.

Bycie kobietą to po prostu dwa chromosomy X. Nie ma cech charakteru, widełek płodności etc. Nie ma magicznych warunków do spełnienia, żeby zostać kobietą. Urodziłeś się kobietą to jesteś.

I już.

Nie licząc transów itd.

---------- Dopisano o 23:32 ---------- Poprzedni post napisano o 23:31 ----------

Cytat:
Napisane przez PoPoo Pokaż wiadomość
Tu nie chodzi o to co Ty czujesz, tylko o fakty.
Ciekawe czy w towarzystwie w realu tez rzucasz z taka latwością tekstami o aborcji

Skoro to fakty, to na pewno masz na to jakieś badania naukowe.


Oczywiście, że tak. Moje ulubione to:

- Ania, takie ładne imię. A jak ty nazwiesz swoją córkę, Limonka?
- Aborcja. <ba dum tsssss>


EDIT. Żeby nie było, opowiadam takie żarty tylko w gronie, gdzie tego typu humor jest mile widziany albo gdy mnie jakieś anti-choicy wkurzą. Takim normalnym, wrażliwym osobom tak nie mówię, bo nie próbuję ich urazić.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.

Edytowane przez Limonka2738
Czas edycji: 2018-06-06 o 22:34
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-06, 22:34   #70
Katia525
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 879
Dot.: Dowiedziałam się że jestem bezpłodna, jak sobie z tym poradzić?

Cytat:
Napisane przez PoPoo Pokaż wiadomość
Najbardziej podstawowa róznica moiędzy płciami, to że kobiety mogą rodzić, a męzczyźni nie.
I Co bysmy nie powiedziały - możliwośc zachodzenia w ciażę, jest podstawa bycia kobietą w sensie biologicznym i psychicznym równiez, bo cala nasza biologia i psychologia jest do tego dostosowana.

To się tyczy wszystkich kobiet tych ktore nie chca dzieci też, bo one też przechodza menstruacje i też mają niezbedne do tego organy.

Dlatego nawet dla kobiety ktora nie chce dzieci, bezplodnośc może byc oblrzymim ciosem we własną tożsamość.

próbuję tylko Wam wyjasnić dlaczego autorka czuje sie niepełnowartościowa kobieta, mimo że nawet jeszcze nie myśli czy chce dzieci czy nie : ]
Co?!...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Katia525 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-06, 22:41   #71
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 088
Dot.: Dowiedziałam się że jestem bezpłodna, jak sobie z tym poradzić?

Cytat:
Napisane przez robcia Pokaż wiadomość
Zespol policystycznych jajnikow, torbieli, niektorych wielkosci kurzego jajla, bylo tak wiele, ze grozilo rozerwaniem jajowodu, endometrioza, hirsutyzm , gdzie testosteron przekraczal trzykrotnie norme. Na szczescie bylam bardzo mloda, trafilam do kliniki, na bardzo dobrych specjalistow i udalo sie. Wazna tez byla moja determinacja, poniewaz musialam urodzic dzieci jak najszybciej.
Dzis uwazam, ze ta kobieta w ogole nie powinna byla tak kategorycznie mi tego oznajmiac. Mogla przedstawic jakies opcje, polecic specjaliste itp. Dlatego dobrze jest zasiegnac porady innego lekarza, porownac diagnozy i zawsze szukac wyjscia i pomocy

Wow, gratuluję. Niech żyje medycyna.

A kobieta jakaś walnięta, nie wyobrażam sobie powiedzieć pacjentce, że jest bezpłodna i kropka.



Byłam kiedyś świadkiem jak na korytarzu SOR lekarka do kobiety "przecież to po prostu poronienie, po co pani przyjechała?" i miałam takie... czy ta kobieta nie ma jakiejś podstawowej empatii, czy czegoś?


Masakra z tymi ludźmi. To ja, cholera, nie mam wrażliwości na dzieci żadnej i słyszałam teksy, których w życiu bym kobiecie ciężarnej/bezpłodnej/po poronieniu nie powiedziała. Zwłaszcza, kiedy jesteś tam, żeby pomóc.


To samo tutaj, "nie jesteś prawdziwą kobietą jak nie masz macicy, to fakty" no wiem, że troll, ale mnie nosi w takim temacie takie opinie przedstawiać.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-06-06, 22:51   #72
faf3d67d51656f0b2bcdb9f98a45434bc3aa12e6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 5 461
Dot.: Dowiedziałam się że jestem bezpłodna, jak sobie z tym poradzić?

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Wow, gratuluję. Niech żyje medycyna.

A kobieta jakaś walnięta, nie wyobrażam sobie powiedzieć pacjentce, że jest bezpłodna i kropka.



Byłam kiedyś świadkiem jak na korytarzu SOR lekarka do kobiety "przecież to po prostu poronienie, po co pani przyjechała?" i miałam takie... czy ta kobieta nie ma jakiejś podstawowej empatii, czy czegoś?


Masakra z tymi ludźmi. To ja, cholera, nie mam wrażliwości na dzieci żadnej i słyszałam teksy, których w życiu bym kobiecie ciężarnej/bezpłodnej/po poronieniu nie powiedziała. Zwłaszcza, kiedy jesteś tam, żeby pomóc.


To samo tutaj, "nie jesteś prawdziwą kobietą jak nie masz macicy, to fakty" no wiem, że troll, ale mnie nosi w takim temacie takie opinie przedstawiać.
To jest przerażające jak wielu ludziom brakuje empatii i zrozumienia dla drugiej osoby, a już najgorzej jak brakuje tych cech osobom, które mają nieść pomoc, tak jak mówisz. Też spotkałam się nieraz m.in z lekarzami, którzy walą takimi tekstami, że się słabo robi i człowiek nie ogarnia skąd oni w ogóle znaleźli się w takim miejscu. Zresztą spotkałam się też z panią psycholog, której empatia i wrażliwość były poniżej zera.
faf3d67d51656f0b2bcdb9f98a45434bc3aa12e6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-06, 22:53   #73
ruda_beksa
Zakorzenienie
 
Avatar ruda_beksa
 
Zarejestrowany: 2017-09
Lokalizacja: Brooklyn,baby
Wiadomości: 8 823
Dot.: Dowiedziałam się że jestem bezpłodna, jak sobie z tym poradzić?

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Też nie.

Bycie kobietą to po prostu dwa chromosomy X. Nie ma cech charakteru, widełek płodności etc. Nie ma magicznych warunków do spełnienia, żeby zostać kobietą. Urodziłeś się kobietą to jesteś.

I już.

Nie licząc transów itd.
Idąc logiką niektórych, jeśli kobieta np. ma zabieg histerektomii lub po prostu przekwita, to przestaje być kobietą. Bo bejbików nie donosi.
__________________
Dopiero w samym środku zimy przekonałem się, że noszę w sobie niepokonane lato.

https://www.youtube.com/watch?v=oHgCXhY6kZ0
ruda_beksa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-06, 22:57   #74
faf3d67d51656f0b2bcdb9f98a45434bc3aa12e6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 5 461
Dot.: Dowiedziałam się że jestem bezpłodna, jak sobie z tym poradzić?

Cytat:
Napisane przez ruda_beksa Pokaż wiadomość
Idąc logiką niektórych, jeśli kobieta np. ma zabieg histerektomii lub po prostu przekwita, to przestaje być kobietą. Bo bejbików nie donosi.
To jest strasznie przykre. Jesteśmy kobietami, bo kobietami się urodziłyśmy i tego nic nie zmieni. Kobiecość to coś o wiele więcej niż możliwość zajścia w ciążę czy urodzenia dzieci.
faf3d67d51656f0b2bcdb9f98a45434bc3aa12e6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-06, 23:20   #75
Katia525
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 879
Dot.: Dowiedziałam się że jestem bezpłodna, jak sobie z tym poradzić?

[1=faf3d67d51656f0b2bcdb9f 98a45434bc3aa12e6;8401895 1]To jest strasznie przykre. Jesteśmy kobietami, bo kobietami się urodziłyśmy i tego nic nie zmieni. Kobiecość to coś o wiele więcej niż możliwość zajścia w ciążę czy urodzenia dzieci.[/QUOTE]
Dokladnie, plodnosc o tym nie swiadczy. Glownie to mentalnosc z jaka plcia dana osoba sie utożsamia. To niekoniecznie tylko chromosomy, bo mozna byc mezczyzna w ciele kobiety i odwrotnie.
To, ze natura dala nam MOZLIWOSC rodzenia dzieci nie znaczy, ze musimy to robic, bo inaczej nie bedziemy kobietami. Jak kobieta nie ma okresu albo nie jest plodna to juz nia nie jest? Jak nie ma instynktu macierzynskiego i nie chce miec dzieci to rowniez nia nie jest?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Katia525 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-06, 23:37   #76
Sevrinerro
Raczkowanie
 
Avatar Sevrinerro
 
Zarejestrowany: 2018-06
Lokalizacja: Bordeaux
Wiadomości: 135
Dot.: Dowiedziałam się że jestem bezpłodna, jak sobie z tym poradzić?

[1=faf3d67d51656f0b2bcdb9f 98a45434bc3aa12e6;8401895 1]To jest strasznie przykre. Jesteśmy kobietami, bo kobietami się urodziłyśmy i tego nic nie zmieni. Kobiecość to coś o wiele więcej niż możliwość zajścia w ciążę czy urodzenia dzieci.[/QUOTE]Jeżeli ktoś pisze że jak się nie ma macicy to się nie jest wartościową kobietą to rusza nawet mnie jako chłopaka. Osoba która została skrzywdzona przez los potrzebuje wsparcia a zamiast tego otrzymuje taki cios. W moich oczch kobieta nie wartościowa to taka co nie ma zasad moralnych, i tyczy się to również mężczyzn. Idąc tym tropem można stwierdzić że osoba która rani w ten sposób sama nie jest wartościowa. Jeżeli autorka to czyta to niech weźmie sobie do serca to co napisałem i niech się nie przejmuje takimi wypowiedziami, które są nie na miejscu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Sevrinerro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-06, 23:38   #77
faf3d67d51656f0b2bcdb9f98a45434bc3aa12e6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 5 461
Dot.: Dowiedziałam się że jestem bezpłodna, jak sobie z tym poradzić?

Cytat:
Napisane przez Katia525 Pokaż wiadomość
Dokladnie, plodnosc o tym nie swiadczy. Glownie to mentalnosc z jaka plcia dana osoba sie utożsamia. To niekoniecznie tylko chromosomy, bo mozna byc mezczyzna w ciele kobiety i odwrotnie.
To, ze natura dala nam MOZLIWOSC rodzenia dzieci nie znaczy, ze musimy to robic, bo inaczej nie bedziemy kobietami. Jak kobieta nie ma okresu albo nie jest plodna to juz nia nie jest? Jak nie ma instynktu macierzynskiego i nie chce miec dzieci to rowniez nia nie jest?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


I niezależnie od tego, każda kobieta ma prawo być szczęśliwa i znaleźć mężczyznę, który ją pokocha taką jaka jest. Bo w miłości chodzi o coś znacznie ważniejszego
faf3d67d51656f0b2bcdb9f98a45434bc3aa12e6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-06, 23:40   #78
Sevrinerro
Raczkowanie
 
Avatar Sevrinerro
 
Zarejestrowany: 2018-06
Lokalizacja: Bordeaux
Wiadomości: 135
Dot.: Dowiedziałam się że jestem bezpłodna, jak sobie z tym poradzić?

Cytat:
Napisane przez Katia525 Pokaż wiadomość
Dokladnie, plodnosc o tym nie swiadczy. Glownie to mentalnosc z jaka plcia dana osoba sie utożsamia. To niekoniecznie tylko chromosomy, bo mozna byc mezczyzna w ciele kobiety i odwrotnie.
To, ze natura dala nam MOZLIWOSC rodzenia dzieci nie znaczy, ze musimy to robic, bo inaczej nie bedziemy kobietami. Jak kobieta nie ma okresu albo nie jest plodna to juz nia nie jest? Jak nie ma instynktu macierzynskiego i nie chce miec dzieci to rowniez nia nie jest?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Bardzo dobrze wyjaśnione

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Sevrinerro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-07, 05:32   #79
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Dowiedziałam się że jestem bezpłodna, jak sobie z tym poradzić?

PoPoo, bez urazy ale Twoje argumenty są nieco nietaktowne w kontekście tego wątku. Dobrze wiesz, że bycie kobietą nie jest związane z wypełnianiem/niewypełnianiem przez kogoś funkcji biologicznych. Idąc tym tokiem rozumowania można dojść do wniosku, że kobiety, które nie chcą mieć dzieci (z wyboru) też nie są kobietami, gdyż nie spełniają funkcji przeznaczonych im przez biologię. Czyli i ja do kobiet się nie zaliczam, i Ruda Beksa, i Limonka i zapewne wszystkie dziewczyny z wątku "Bezdzietne z wyboru". Natura dała kobietom MOŻLIWOŚĆ posiadania dzieci a nie PRZYMUS rozrodczy.

Bycie kobietą to nie tylko posiadanie czynnych jajników i sprawnej pochwy.

I na tym zakończę, pozwolicie, kwestię: "Co to znaczy być kobietą". Proponuję skupić się na problemie Autorki, bo ona prosiła o radę a nie o rozważania natury filozoficznej. Dziewczynie źle z informacją, którą otrzymała, więc może coś jej poradźmy zamiast snuć dywagacje, które w niczym jej nie pomagają?
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-06-07, 12:56   #80
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Dowiedziałam się że jestem bezpłodna, jak sobie z tym poradzić?

Autorko, wiem, że nie dolega Ci to samo, co mnie, ale konsekwencje w kwestii płodności podobne, więc proponuję poszukać forum społeczności endometrioza aid albo zerknąć na ich Facebook i poszukać osób takich jak Ty. Wsparcia w Polsce niestety nadal jest niewiele. Ta społeczność ma tą zaletę , że ma struktury lokalne i możesz spotykać się ze swoją lokalną grupą wsparcia jeśli chcesz. Możesz szukać pomocy psychologa, także prywatnie, ponieważ kryzysy psychiczne w przypadku osób, które dostały nagle diagnozę niepłodności są równie silne jak u osób z chorobą nowotworową. Ktoś wspomniał o adopcji- oczywiście to nie powód do adopcji, ale warto się na spokojnie rozeznać w temacie, poznać procedury, rozważyć czy to może być "opcja na przyszłość " dla Ciebie. No i musisz niestety dokształcić się na temat swojej choroby, metod leczenia, diagnostyki. Pewnie więcej znajdziesz po angielsku niż po polsku. Trzeba to robić bo w Polsce jako pacjent jak się czegoś nie będziesz domagać to nikt Ci tego nie zaleci ani nie zaproponuje niestety. Także musisz być dobrze poinformowana. Warto skupić się przede wszystkim na leczeniu. Krok po kroku. A jak potrzebujesz wsparcia psychicznego to też od razu coś zorganizować. Na pewno nie jesteś z problemem niepłodności sama. I na pewno jesteś 100% kobietą, jeśli tak czujesz. Po prostu chorujesz. Niektórzy mają inne choroby,a Ty masz chorobę układu rozrodczego. To się niestety zdarza. Na to co nam będzie dolegać mamy niestety niewielki wpływ bo to wypadkowa genów i przypadków losowych.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894

Edytowane przez MissChievousTess
Czas edycji: 2018-06-07 o 12:57
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-07, 13:11   #81
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Dowiedziałam się że jestem bezpłodna, jak sobie z tym poradzić?

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Też nie.

Bycie kobietą to po prostu dwa chromosomy X. Nie ma cech charakteru, widełek płodności etc. Nie ma magicznych warunków do spełnienia, żeby zostać kobietą. Urodziłeś się kobietą to jesteś.

I już.

Nie licząc transów itd.
Czyli według ciebie osoby z zespołem Turnera albo z zespołem niewrażliwości na androgeny nie są kobietami?
Zobacz sobie co to za zaburzenia.
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-07, 13:31   #82
faf3d67d51656f0b2bcdb9f98a45434bc3aa12e6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 5 461
Dot.: Dowiedziałam się że jestem bezpłodna, jak sobie z tym poradzić?

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
Czyli według ciebie osoby z zespołem Turnera albo z zespołem niewrażliwości na androgeny nie są kobietami?
Zobacz sobie co to za zaburzenia.
Właśnie dlatego ja nie chciałam pisać o chromosomach, bo istnieją choroby gdzie będąc kobietą niekoniecznie ma się dwa chromosomy X
faf3d67d51656f0b2bcdb9f98a45434bc3aa12e6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-07, 14:58   #83
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 088
Dot.: Dowiedziałam się że jestem bezpłodna, jak sobie z tym poradzić?

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
Czyli według ciebie osoby z zespołem Turnera albo z zespołem niewrażliwości na androgeny nie są kobietami?
Zobacz sobie co to za zaburzenia.
Wyobraź sobie, ze wiem. Czepiasz się dla czepiania, oczywiście że osoby chore i zanurzone nie są w tym uwzględniane.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-07, 15:29   #84
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Dowiedziałam się że jestem bezpłodna, jak sobie z tym poradzić?

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Wyobraź sobie, ze wiem. Czepiasz się dla czepiania, oczywiście że osoby chore i zanurzone nie są w tym uwzględniane.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jak dla mnie to
Cytat:
Bycie kobietą to po prostu dwa chromosomy X. Nie ma cech charakteru, widełek płodności etc. Nie ma magicznych warunków do spełnienia, żeby zostać kobietą. Urodziłeś się kobietą to jesteś.

bardzo wyklucza się z tym
Cytat:
Nie licząc transów itd.
i tym
Cytat:
oczywiście że osoby chore i zanurzone nie są w tym uwzględniane.

To w końcu tylko dwa X czynią z kogoś kobietę, czy jednak coś więcej?
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-07, 15:39   #85
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 088
Dot.: Dowiedziałam się że jestem bezpłodna, jak sobie z tym poradzić?

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
Jak dla mnie to



bardzo wyklucza się z tym

i tym



To w końcu tylko dwa X czynią z kogoś kobietę, czy jednak coś więcej?
Szczerze mówiąc, czy to ma znaczenie?

Dla mnie na przykład czucie się kobietą jest bez sensu, bo się nie czuję. Mężczyzną się też nie czuję. Jestem kobietą i tyle, co tu czuć. Tak samo kobieta z zespołem Turnera i trans po transformacji. Jesteśmy kobietami i tyle.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-07, 16:05   #86
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Dowiedziałam się że jestem bezpłodna, jak sobie z tym poradzić?

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Szczerze mówiąc, czy to ma znaczenie?

Dla mnie na przykład czucie się kobietą jest bez sensu, bo się nie czuję. Mężczyzną się też nie czuję. Jestem kobietą i tyle, co tu czuć. Tak samo kobieta z zespołem Turnera i trans po transformacji. Jesteśmy kobietami i tyle.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Właśnie o to chodzi, że nie ma. Na to się składa wiele różnych rzeczy, każdy inaczej to odbiera i nie można tego uzależniać tylko od jednego czynnika - chromosomów, chęci posiadania dzieci, posiadania pochwy/macicy, lubienia tego czy tamtego, wykonywanego zawodu itp. Jeśli ktoś przez jakiś kawał życia był dziewczynką i kobietą i było mu z tym dobrze, to nie przestaje nią być w momencie postawienia diagnozy albo usunięcia macicy.
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-07, 18:12   #87
paczanga
Zadomowienie
 
Avatar paczanga
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 341
Dot.: Dowiedziałam się że jestem bezpłodna, jak sobie z tym poradzić?

Dlatego w angielskim rozróżnia się płeć biologiczną od kulturowej (sex i gender), jednak jeżeli ktoś urodził się kobietą i również się nią czuje, to bez względu na to jakie przykre sytuacje zdrowotne miały miejsce po drodze jest kobietą.
Autorko bez względu na nasze filozoficzne dywagacje, jesteś 100% dziewczyną i zadbaj o swoje zdrowie
paczanga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-07, 20:45   #88
sansa2211
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 6
Dot.: Dowiedziałam się że jestem bezpłodna, jak sobie z tym poradzić?

Cytat:
Napisane przez dori7 Pokaż wiadomość
Idź kniecznie do dobrej kliniki leczenia niepłodności albo do innego lekarza po drugą diagnozę.
W przypadku takiej diagnozy niepłodność nie poddaje się leczeniu, nie warto tracić czasu i energii na diagnozy i leczenie. Trzeba bardzo uważać na wszelkich znachorów próbujących leczyć nieuleczalne. Na tym etapie skupiłabym się na poszukiwaniu pomocy psychologicznej i próbie pogodzenia się z tą sytuacją.
sansa2211 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-07, 20:49   #89
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Dowiedziałam się że jestem bezpłodna, jak sobie z tym poradzić?

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Szczerze mówiąc, czy to ma znaczenie?

Dla mnie na przykład czucie się kobietą jest bez sensu, bo się nie czuję. Mężczyzną się też nie czuję. Jestem kobietą i tyle, co tu czuć. Tak samo kobieta z zespołem Turnera i trans po transformacji. Jesteśmy kobietami i tyle.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czuje się bo płeć zależy od mózgu. Na dobrą sprawę już 2 miesięczny płód na swój sposób jest świadomy swojej płci. I swojej orientacji też. Mamy już nawet nagrania "masturbacji" na etapie życia płodowego człowieka. Dlatego autoidentyfikacji nie można ignorować.
Co do zaleceń odnośnie leczenia- jeśli ktoś nie jest lekarzem specjalistą z tej dziedziny to chyba raczej nie należy tu w wątku wyrokować czy i co u danej osoby da się leczyć czy nie.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894

Edytowane przez MissChievousTess
Czas edycji: 2018-06-07 o 20:51
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-07, 23:01   #90
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 16 089
Dot.: Dowiedziałam się że jestem bezpłodna, jak sobie z tym poradzić?

Cytat:
Napisane przez MissChievousTess Pokaż wiadomość
Czuje się bo płeć zależy od mózgu. Na dobrą sprawę już 2 miesięczny płód na swój sposób jest świadomy swojej płci. I swojej orientacji też. Mamy już nawet nagrania "masturbacji" na etapie życia płodowego człowieka. Dlatego autoidentyfikacji nie można ignorować.
Co do zaleceń odnośnie leczenia- jeśli ktoś nie jest lekarzem specjalistą z tej dziedziny to chyba raczej nie należy tu w wątku wyrokować czy i co u danej osoby da się leczyć czy nie.
Nagrania masturbacji z zycia plodowego?!
Czy ogladanie tego nie podchodzi pod pedofilie?
A Tak serio dla mnie to co piszesz to completns bzdura skad mozesz wiedziec co mysli 2 miesieczny plod?

Edytowane przez 7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Czas edycji: 2018-06-07 o 23:03
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-09-05 13:47:04


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:44.