Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady - Strona 53 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-01-02, 22:45   #1561
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez Madzialenka12344321 Pokaż wiadomość
oglądałam ostatnio gotowe juz takie mieszkanko w necie i powiem, ze całkiem fajnie to wygląda
Oglądałaś tylko w necie, czy byłaś, weszłaś do pokoju, uderzyłaś głową w pochyłą ścianę? A byłaś w takim domu w lecie, gdy na dworze jest 30'C?

Dziewczyny, już kilka razy to pisałam - ja naprawdę nie chcę ani być złośliwa, ani przecież nie mam interesu w tym, żeby wam mówić, że nie macie mieszkać w domu z poddaszem z niską ścianą kolankową. Po prostu z dobrego serca radzę szeroko popytać (i tutaj też brać na wstrzymanie, bo przecież ktoś, kto wywalił milion na dom nie powie wam, że nie da się spać w lecie, bo przecież się nie przyzna) , przejść się, pobyć chociaż 15 minut na takim poddaszu. Zobaczyć jak wygląda garderoba w takim pochyłym pomieszczeniu, jak nie można się pod prysznicem wyprostować ... Powiem wam tak - jeśli ktoś całe życie mieszkał w takim domu, to ok, on wam powie że fajnie. Ale jeśli ktoś mieszkał całe życie w mieszkaniach/domach o prostych ścianach to naprawdę po 2 - 3 latach trafi go szlag na tym poddaszu ... Spójrzcie ile jest w ogłoszeniach na portalach nowych - 2/3/4/5 letnich domów do sprzedaży ... Piękne działki, ładne domy, super wykończone, ale mieszkać się nie da ...
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-05, 14:44   #1562
iza251
Zakorzenienie
 
Avatar iza251
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 5 663
Question Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Co powiecie o tym projekcie?
http://www.z500.pl/projekt/z41.html

podwariant z41+ !! powiekszony o 140 cm

zmiany jakie chciałabym wprowadzić:

- rezygnacja z garderoby kosztem wiekszej łazienki z oknem;
-scianka w kuchni oddzielajaca salon-
-dobudowa garazu po prawej stronie,przejscie z kuchnii do garażu
- za garażem c.o
- w miejscu c.o garderoba itp.
__________________
D&A
iza251 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-05, 15:33   #1563
hotcafe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 49
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Dla mnie ten projekt jest ok. Sama sie nad nim zastanawiałam, ale nie buduje garażu i ta kotłownia w centrum domu się mi nie podoba.
Z tymi zmianami, które opisałas to jeszcze kominek moze zmienic miejsce na przeciwległa ścianę, tam gdzie bedzie kotłownia.
Zastanawiam sie jaką masz działke, z wjazdem od jakiej strony?
hotcafe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-05, 17:56   #1564
iza251
Zakorzenienie
 
Avatar iza251
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 5 663
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez hotcafe Pokaż wiadomość
Dla mnie ten projekt jest ok. Sama sie nad nim zastanawiałam, ale nie buduje garażu i ta kotłownia w centrum domu się mi nie podoba.
Z tymi zmianami, które opisałas to jeszcze kominek moze zmienic miejsce na przeciwległa ścianę, tam gdzie bedzie kotłownia.
Zastanawiam sie jaką masz działke, z wjazdem od jakiej strony?
od północnej
__________________
D&A
iza251 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-05, 22:09   #1565
hotcafe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 49
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Salon będzie zbyt ciemny ale dodac okno od zachodu to nie taki problem, pod warunkiem, że będzie 4 metry od granicy działki.
hotcafe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-06, 08:00   #1566
ewakuligowska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 96
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Witam
Od dluzszego czasu interesuje sie http://www.projekt-domu-z-poddaszem....2-9088-95.html mam dzialke szer na 50i 40 dl z wjazdem od poludnia , rozmiary domu i jego ksztalt L wydaje sie iz bedzie on dobrze wygladal na dzialce no i ten taras pomiedzy ramionami z mnostwem zieleni na pol-wsch, a zadaszony na zachod..tak mysle,a teraz do ciecia
DOL
-polaczyc pokoje 7 i 8
-obok lazienki wcisnac pralnie
-poszerzyc garaz i wcisnac kotlownie
-zlikwidowac spizarke..a moze?
hol jest duzy 17 m i mysle go okresowo wykorzystac stawiajac stol imprezowy,ale czy sie zmiesci pomiedzy filarem,a schodami?
GORA
-zmienic dach nad garazem na dwuspadowy i w pokoju w scianie szczytowej dac wieksze okno(garderoba won)
-antresola..??jeszcze nie wiem
-strych na gratki
No to co ja widze ,a co nie... to juz do Was prosba kofane dziewczyny
ewakuligowska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-06, 10:12   #1567
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez ewakuligowska Pokaż wiadomość
no i ten taras pomiedzy ramionami z mnostwem zieleni na pol-wsch, a zadaszony na zachod..tak mysle,
A skąd weźmiesz to mnóstwo zieleni ? Co Ci wyrośnie bez slońca na pólnocnym wschodzie ?
Cytat:
DOL
Już przy wejściu zonk, okno w kibelku od ulicy - rozumiem, że nie wstydzisz się wystawiać golego tylka ? No i wcale nie będzie slychać spuszczanej wody w salonie.
Cytat:
hol jest duzy 17 m i mysle go okresowo wykorzystac stawiajac stol imprezowy,
Bardzo przytulnie tak siedzieć w korytarzu, w przeciągu, z widokiem na drzwi wejściowe i kibel ...
Cytat:
GORA
Ja powstrzymam się od komentarza, bo jak na moje oko góra jest po prostu kretyńska.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.

Edytowane przez szugarbejb
Czas edycji: 2010-01-06 o 10:16
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-01-06, 18:03   #1568
hałas
Wiele hałasu o nic.
 
Avatar hałas
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Zachodnniopomorskie
Wiadomości: 385
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Witam,
Bardzo chciałam prosić o opinię poniższego projektu:
http://projekty.muratordom.pl/projek...ekcji=2&nr=242

Dom będzie położny na działce z wjazdem od północy. Dom przeznaczony dla rodziny 4 os. Planowany garaż wolno stojący z pomieszczeniem gospodarczym.

Zmiany w projekcie:
1.Parter
a) schody nie półokrągłe a łamane na trzy,
b) kotłownia: zlikwidowanie drzwi na ogród w kotłowni a umieszczenie na ścianie garażu od strony ogrodu; przesuniecie drzwi wejściowych garaż-kotłownia w pobliżu drzwi kotłownia-dom aby uzyskać przestrzeń na piec,
c) zaprojektowanie zadaszonego tarasu werandy, poprzez wydłurzenie obecnego tarasu w stronę garażu i zadaszenie od strony garażu aby nie zacieniać dużego pokoju,
2. Poddasze
a) zlikwidowanie loggi, powiększenie sypialni i łazienki małżeńskiej
b) ewentualnie powiększenie górnej łazienki kosztem pomieszczenia gospodarczego, z wydzielonym ścianką miejscem na pralkę.

Będę wdzięczna za wszystkie opinie.
__________________
Na ochronę przed hałasem organizm zużywa ogromne ilości energii.

Edytowane przez hałas
Czas edycji: 2010-01-06 o 18:08
hałas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-06, 18:34   #1569
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez hałas Pokaż wiadomość
a) zlikwidowanie loggi, powiększenie sypialni i łazienki małżeńskiej
b) ewentualnie powiększenie górnej łazienki kosztem pomieszczenia gospodarczego, z wydzielonym ścianką miejscem na pralkę.
Będę wdzięczna za wszystkie opinie.
Jedynym sensownym sposobem powiększenia góry jest podniesienie ściany kolankowej, bo w tym momencie na górze masz kurnik i obijasz głową. Zlikwidowanie tę pseudologgii, która jest balkonem bez słońca jest konieczne.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-06, 18:43   #1570
hałas
Wiele hałasu o nic.
 
Avatar hałas
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Zachodnniopomorskie
Wiadomości: 385
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Oczywiście podniesienie ściany kolankowej też nastąpi, a zadania loggi nie jestem w stanie zrozumieć. Zacienia jedyne okno w sypialni oraz nie pełni swojej roli.
__________________
Na ochronę przed hałasem organizm zużywa ogromne ilości energii.
hałas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-06, 19:01   #1571
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez hałas Pokaż wiadomość
Oczywiście podniesienie ściany kolankowej też nastąpi, a zadania loggi nie jestem w stanie zrozumieć. Zacienia jedyne okno w sypialni oraz nie pełni swojej roli.
Architekt artysta miał wizję. Wizja nazywała się "A może by tak loggię tutaj, hę ?! ". Niestety my, jako zwykłe, pragmatyczne szaraczki, nigdy nie pojmiemy co gra w duszy artysty, projektującego takie koszmarki
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-06, 21:45   #1572
Velvet Acid Kitty
Wtajemniczenie
 
Avatar Velvet Acid Kitty
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 811
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez hałas Pokaż wiadomość
Oczywiście podniesienie ściany kolankowej też nastąpi, a zadania loggi nie jestem w stanie zrozumieć. Zacienia jedyne okno w sypialni oraz nie pełni swojej roli.
Wszystko zależy od usytuowania domu na działce. Gdyby ściana z loggią była od zachodu, to ma to duży sens - zapobiega przegrzaniu sypialni późnym popołudniem, dzięki czemu w nocy nie będzie gorąco.
__________________

Velvet Acid Kitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-06, 23:13   #1573
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez Velvet Acid Kitty Pokaż wiadomość
Wszystko zależy od usytuowania domu na działce. Gdyby ściana z loggią była od zachodu, to ma to duży sens - zapobiega przegrzaniu sypialni późnym popołudniem, dzięki czemu w nocy nie będzie gorąco.
Ale ten dom jest raczej projektowany na wjazd od północy, bo salon i kuchnia są od południa i zachodu, nie ? To wychodzi, ze ta sypialnia z tą dziwną loggią jest od wschodu - czyli ciemno, zimno itp.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-07, 02:53   #1574
ewakuligowska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 96
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
A skąd weźmiesz to mnóstwo zieleni ? Co Ci wyrośnie bez slońca na pólnocnym wschodzie ?

Moze lepiej wziac pod uwage wersje lustrzana ,taras na polnocny-zachod
Już przy wejściu zonk, okno w kibelku od ulicy - rozumiem, że nie wstydzisz się wystawiać golego tylka ? No i wcale nie będzie slychać spuszczanej wody w salonie.

Kibel moze byc przy wejsciu ,nie przeszkadza mi to.Dom powstanie na wsi ,z dala od domostw


Bardzo przytulnie tak siedzieć w korytarzu, w przeciągu, z widokiem na drzwi wejściowe i kibel ...

Nie imprezujemy czesto ,ten stol mialby tam stanac w razie W,czyli wypelnienia po brzegi salonu..oczywiscie zartuje ,to takie wyjscie awaryjne i dlatego pytam czy sie zmiesci?

Ja powstrzymam się od komentarza, bo jak na moje oko góra jest po prostu kretyńska.
Nie chcialabym abys powstrzymywala sie od komentarzy,po to tutaj wlasnie zglaszam sie po porade .Nie umiem odczytac tego projektu ,nie widze jego wad i grzecznie pytam co konkretnie z ta gora nie tak? Tylko prosze nie odpisuj ,ze wszystko jest nie tak.Chce zrozumiec ,aby szperajac w innych projektach nie powielac tych samych bledow.
Szugarbejb bardzo Ci dziekuje za poswiecony mi czasi gdybys mogla bardziej dokladnie wyjasnic mi te bzury projektowe ,bede Ci wdzieczna
ewakuligowska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-07, 05:47   #1575
Velvet Acid Kitty
Wtajemniczenie
 
Avatar Velvet Acid Kitty
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 811
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
Ale ten dom jest raczej projektowany na wjazd od północy, bo salon i kuchnia są od południa i zachodu, nie ? To wychodzi, ze ta sypialnia z tą dziwną loggią jest od wschodu - czyli ciemno, zimno itp.
W takim wypadku ten projekt miałby sens, gdyby był lustrzanym odbiciem.
Wtedy kuchnia i jadalnia byłyby od wschodu, a loggia od zachodu.
__________________

Velvet Acid Kitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-07, 12:34   #1576
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez ewakuligowska Pokaż wiadomość
gdybys mogla bardziej dokladnie wyjasnic mi te bzury projektowe ,bede Ci wdzieczna
Sluchaj, wybrałaś ten dom z jakiegoś powodu, pewnie glównym bylo to, ze pod wieloma względami Ci odpowiada. Biorąc pod uwagę Twoją dzialkę i strony świata pomieszczenia ulożone są bardzo średnio. Nawet jeśli będziesz mieć taras od pln - zach to ile tam będzie slońca - przez godzinę dziennie, może mniej. Kibel przy wejściu Ci nie przeszkadza ? Pomieszkasz, zobaczysz (podcierasz sobie tylek a tu idzie syn z kolegami i stają przy drzwiach, masz gości i jeden z nich podciera sobie tylek gdy inni dopiero się schodzą i stoją przy drzwiach). Lazienka i kibel to najabrdziej inymne pomieszczenia domowe, więc powinny znajdować się w miejscu intymnym, ukrytym. Poza tym kibel jest od poludnia - po co Ci slońce w kiblu ? Spiżarka tez jest od poludnia - świetne warunki w lecie na trzymanie szybko psującego się jedzenia, prawda ?

Każdy dom dzieli się na część nocną (pokoje) i dzienną (kuchnia, salon, jadalnia) - każda powinna być od siebie oddzielona - tutaj masz razem kuchnię i jadalnię, a salon z kiblem oddzielnie.

Góra: jest dla mnei bezsensem niewykorzystana powierzchnia - na dole masz daną powierzchnię, a na gorze nie dośc, że wykorzystana jest tylko 1/4 to jeszcze pod skosami - kurnik, w lecie ukrop itp.

Dom nie jest ani ladny, ani funkcjonalny, jest źle zaprojektowany - jak dla mnie nie ma ani jednej zalety. Ale to Twoje życie, Twój wybór, i Twoje pieniądze.

Cytat:
Napisane przez Velvet Acid Kitty Pokaż wiadomość
W takim wypadku ten projekt miałby sens, gdyby był lustrzanym odbiciem.
Wtedy kuchnia i jadalnia byłyby od wschodu, a loggia od zachodu.
Czemu nie śpisz w nocy ?
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-08, 06:48   #1577
ewakuligowska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 96
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

[QUOTE=szugarbejb;16307346]

Dom nie jest ani ladny, ani funkcjonalny, jest źle zaprojektowany - jak dla mnie nie ma ani jednej zalety. Ale to Twoje życie, Twój wybór, i Twoje pieniądze.

Dziekuje Ci za wyczerpujace wyjasnienia ,przestalam sobie doope zawracac tym projektemNie ukrywam ze najbardziej zalezy mi wlasnie na odpowiednim ustawieniu domku ,tak aby najlepiej wykorzystac sloneczko i z tym mam problem ,bo jak cos mi sie spodoba to strony nie te i tak http://www.z500.pl/projekt/z80/rzuty.html wydaje mi sie taki stloczony ,malo przestrzenny no i brak kibelka przy czesci dziennej i sien strasznie duza.Rzuc okiem pliss
ewakuligowska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-08, 14:15   #1578
Velvet Acid Kitty
Wtajemniczenie
 
Avatar Velvet Acid Kitty
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 811
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
Czemu nie śpisz w nocy ?
Dla mnie to pora śniadaniowa

Cytat:
Napisane przez ewakuligowska Pokaż wiadomość
Nie ukrywam ze najbardziej zalezy mi wlasnie na odpowiednim ustawieniu domku ,tak aby najlepiej wykorzystac sloneczko i z tym mam problem ,bo jak cos mi sie spodoba to strony nie te i tak http://www.z500.pl/projekt/z80/rzuty.html wydaje mi sie taki stloczony ,malo przestrzenny no i brak kibelka przy czesci dziennej i sien strasznie duza.Rzuc okiem pliss
Przy wjeździe od północy z tego słoneczka w ogóle nie skorzystasz
__________________

Velvet Acid Kitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-08, 16:24   #1579
ewakuligowska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 96
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Przy wjeździe od północy z tego słoneczka w ogóle nie skorzystasz [/QUOTE]


wjazd od poludnia
ewakuligowska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-08, 16:34   #1580
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez ewakuligowska Pokaż wiadomość
http://www.z500.pl/projekt/z80/rzuty.html wydaje mi sie taki stloczony ,malo przestrzenny no i brak kibelka przy czesci dziennej i sien strasznie duza.Rzuc okiem pliss
Tam gdzie powinnaś mieć salon - masz garaż. Świetnie.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-08, 17:25   #1581
Velvet Acid Kitty
Wtajemniczenie
 
Avatar Velvet Acid Kitty
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 811
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez ewakuligowska Pokaż wiadomość
wjazd od poludnia
Aha, to ok, ale projekt zaliczyłabym do kategorii "dziwadeł" niestety... Drzwi tarasowe zamiast okien, salon od frontu, schowek wyglądający bardziej jak błąd przy projektowaniu ("tu nam się przypadkiem ściany nie "zeszły" - no trudno, zostawmy to i nazwiemy "schowkiem"), mała sypialnia rodziców, w której nie zmieści się żadna szafa...
Ogólnie brzydka kompozycja przestrzeni.
__________________

Velvet Acid Kitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-09, 00:20   #1582
ewakuligowska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 96
Post Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

[QUOTE=Velvet Acid Kitty;16334354]Aha, to ok, ale projekt zaliczyłabym do kategorii "dziwadeł" niestety... Drzwi tarasowe zamiast okien, salon od frontu, schowek wyglądający bardziej jak błąd przy projektowaniu ("tu nam się przypadkiem ściany nie "zeszły" - no trudno, zostawmy to i nazwiemy "schowkiem"), mała sypialnia rodziców, w której nie zmieści się żadna szafa...
Ogólnie brzydka kompozycja przestrzeni

W schowku powinien zmiescic sie kibel ,bo brakuje go przy czesci dziennej ,sypialnia zas wydaje sie byc wystarczajaca,gdyz przylega do niej duza garderoba ,sien natomiast pomiesci sporo ciuchow i butow na dlugosci 5,76 i glebokosci,60cm.Okna w salonie sa wysokie i waskie ,moze chodzi o lepsze doswietlenie ? pomiedzy nimi telewizor , chyba nie wyglada to zle ...
Ten salon od frontu tez mi nie pasuje ,ale przy wjezdzie od poludnia gdzie go umiescic ?moze szukac projektu z salonem od zachodu,ale przy takim ukladzie przewaznie kuchnia jest od strony wejscia a u mnie jest to strona poludniowa ,wiec odpada..
Dzieki Kitty
Pozdrawiam Ewa
ewakuligowska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-09, 04:27   #1583
ewakuligowska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 96
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

]Tam gdzie powinnaś mieć salon - masz garaż. Świetnie

Ok kapuje czyli szukac w takim ukladzie http://www.domdlaciebie.com.pl/?akcj...y&id_domku=128
ewakuligowska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-09, 10:22   #1584
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez ewakuligowska Pokaż wiadomość
W schowku powinien zmiescic sie kibel ,bo brakuje go przy czesci dziennej
Ale jaki kibel ? Będziesz wieczorem w zimie biegać z salonu przez garaż do kibla w schowku czy jak to sobie wyobrażasz ? ,
Cytat:
Napisane przez ewakuligowska Pokaż wiadomość
Ok kapuje czyli szukac w takim ukladzie http://www.domdlaciebie.com.pl/?akcj...y&id_domku=128
No mniej więcej. W tym projekcie nie ma przejścia z garażu do domu (tego przez kuchnię nie liczę, bo jest durne), nie ma miejsca na szafę w wiatrolapie, a na górze kurnik i sauna w lecie, niewykorzystana powierzchnia i źle umieszczone okna.
Ale ułożenie wg stron świata jest w miarę ok.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-09, 15:27   #1585
Igusia 24
Raczkowanie
 
Avatar Igusia 24
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 52
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Hej, czy moge prosic o opinie na temat projetu Gryf http://www.extradom.pl/Default.aspx?szukaj=gryf
Wjazd dzialki od zachodu,wymiary dzialki 24mX24m.Dzieki
Igusia 24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-09, 15:47   #1586
andape
Rozeznanie
 
Avatar andape
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 565
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

O mój bo...cianie!!!!
Witam wszystkich gorąco w zzzimny dzionek.
Przebrnęłam zaledwie przez 15 stron i już mam kompletny mentlik w głowie. Ale Wasze rady są bezcenne i zanim przebrnę przez cały wątek zapytam o ten projekt http://www.wybieramydom.pl/projekty_...142-julka.html z moim liftingiem
Jeśli projekt był już omawiany na stronach, które dopiero przedemną to wybaczcie i nagadajcie-reprymendę przyjmę z pokorą podobnie jak wszelkie komentarze względem domku
Od razu dodam, że nie boję się "kurnika" ale ściankę kolankową bym troszke podniosła. Kolumny przed domem to też nie moja bajka a balkony też są do przemyslenia.Generalnie wolałabym coś nowocześniejszego z zewnątrz ale ten domek spełnia najwięcej naszych oczekiwan i jest kompromisem zachcianek moich i męża
Pozdrawiam i czekam na opinie
__________________
Moje sutaszki : https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=28037804

http://www.slub-wesele.pl/suwaczki/2...010113.png</a>

http://s5.suwaczek.com/200807094674.png
andape jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-09, 17:49   #1587
Velvet Acid Kitty
Wtajemniczenie
 
Avatar Velvet Acid Kitty
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 811
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

andape - jak dla mnie domek przyzwoity
Chociaż ja bym WC zostawiła tak jak było, w końcu na dole nikt się nie będzie kąpał. Łazienki się robi przy sypialniach lub ew. pom. natrysku przy garażu... Ale nie przy salonie
__________________


Edytowane przez Velvet Acid Kitty
Czas edycji: 2010-01-09 o 17:52
Velvet Acid Kitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-09, 19:20   #1588
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Ale masz wjazd od północy ? To czemu odbicie lustrzane ?

---------- Dopisano o 19:20 ---------- Poprzedni post napisano o 19:17 ----------

Cytat:
Napisane przez Igusia 24 Pokaż wiadomość
Hej, czy moge prosic o opinie na temat projetu Gryf http://www.extradom.pl/Default.aspx?szukaj=gryf
Wjazd dzialki od zachodu,wymiary dzialki 24mX24m.Dzieki
Ty serio pytasz ?
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-09, 20:08   #1589
Igusia 24
Raczkowanie
 
Avatar Igusia 24
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 52
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Taaak , nawet bardzo serio pytam.Lubie ten ten Twoj zawadiacki ton
Igusia 24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-09, 20:21   #1590
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez Igusia 24 Pokaż wiadomość
Taaak , nawet bardzo serio pytam.Lubie ten ten Twoj zawadiacki ton
To w takim razie do stron świata ma się ten projekt nijak, wobec czego raczej nie ma co komentować.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-05-04 11:57:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:18.