Różnice w wykształceniu partnerów vs brak akceptacji rodziny, proszę o pomoc. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-08-20, 19:06   #1
Vanilla96
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 1

Różnice w wykształceniu partnerów vs brak akceptacji rodziny, proszę o pomoc.


Założyłam tu konto, ponieważ chciałabym się wyżalić i prosić o pomoc.

Pochodzę z niewykształconej rodziny, ojciec nie ma matury, nie zna nawet podstaw angielskiego, od lat nie przeczytał książki, czy nie umie dobrze obsługiwać komputera. Interesuje się tylko polityką. Mama ma maturę i to by było na tyle, finansowo jest prawie zależna od ojca, który ma własny biznes i wiedzie nam się nieźle.

Ja z kolei studiuję kierunek, który sama chciałam i który jest uważany za bardzo ciężki, ambitny i jest to jeden z tych kierunków, po których jest dobra praca, nie chce zdradzać zbyt wielu szczegółów. Rodzice oczywiście pękają z dumy i cały czas się mną przechwalają.

Przechodzę do sedna sprawy, a mianowicie do mojego chłopaka, z którym jestem już 6 lat. On zaczął studia, prostsze i zaoczne, jednak na trzecim roku poważnie zachorował, nie zdał 2 przedmiotów i zamiast powtarzać rok i kontynuować, na razie dał sobie spokój, bo bardzo ciężko było mu je opłacić, nie może liczyć na wsparcie ze strony rodziny. Kiedyś nawet chce wrócić, na razie byłoby mu trudno. Jest inteligentnym facetem, musiał pracować od razu po skończeniu liceum, ma dużo zainteresowań, lubi uczyć się nowych rzeczy i bardzo, bardzo dobrze nam się układa.

Rodzice do tej pory nie wiedzą, że nie studiuje, ale coś podejrzewają, bo ostatnio ciagle się o o wypytują i mówią, że ja to powinnam mieć kogoś na poziomie, obym go nie utrzymywała (mimo, że ma niezłą pracę i od lat ciekawe plany na własny interes), a mama powiedziała, że ma nadzieję, że studiuje, bo jakby nie studiował, to chyba ojciec nie wpuściłby go do naszego domu. Co do bycia na poziomie, nie zauważyłam, aby odstawał od chłopaków z moich studiów, dziewczyny zaś dyskutują i tak głównie o dietach, modzie i instagramie, nie czuję bycia wśród jakiejś wybitnej elity.

Zastanawiam się co zrobić z rodzicami, prawda kiedyś wyjdzie na jaw. Denerwuje mnie ich hipokryzja i jakieś chore kompleksy. Co mam zrobić w tej sytuacji? Proszę o rady.
Vanilla96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-21, 09:31   #2
Atavish
Zakorzenienie
 
Avatar Atavish
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 418
Dot.: Różnice w wykształceniu partnerów vs brak akceptacji rodziny, proszę o pomoc.

Cytat:
Napisane przez Vanilla96 Pokaż wiadomość
Założyłam tu konto, ponieważ chciałabym się wyżalić i prosić o pomoc.



Pochodzę z niewykształconej rodziny, ojciec nie ma matury, nie zna nawet podstaw angielskiego, od lat nie przeczytał książki, czy nie umie dobrze obsługiwać komputera. Interesuje się tylko polityką. Mama ma maturę i to by było na tyle, finansowo jest prawie zależna od ojca, który ma własny biznes i wiedzie nam się nieźle.



Ja z kolei studiuję kierunek, który sama chciałam i który jest uważany za bardzo ciężki, ambitny i jest to jeden z tych kierunków, po których jest dobra praca, nie chce zdradzać zbyt wielu szczegółów. Rodzice oczywiście pękają z dumy i cały czas się mną przechwalają.



Przechodzę do sedna sprawy, a mianowicie do mojego chłopaka, z którym jestem już 6 lat. On zaczął studia, prostsze i zaoczne, jednak na trzecim roku poważnie zachorował, nie zdał 2 przedmiotów i zamiast powtarzać rok i kontynuować, na razie dał sobie spokój, bo bardzo ciężko było mu je opłacić, nie może liczyć na wsparcie ze strony rodziny. Kiedyś nawet chce wrócić, na razie byłoby mu trudno. Jest inteligentnym facetem, musiał pracować od razu po skończeniu liceum, ma dużo zainteresowań, lubi uczyć się nowych rzeczy i bardzo, bardzo dobrze nam się układa.



Rodzice do tej pory nie wiedzą, że nie studiuje, ale coś podejrzewają, bo ostatnio ciagle się o o wypytują i mówią, że ja to powinnam mieć kogoś na poziomie, obym go nie utrzymywała (mimo, że ma niezłą pracę i od lat ciekawe plany na własny interes), a mama powiedziała, że ma nadzieję, że studiuje, bo jakby nie studiował, to chyba ojciec nie wpuściłby go do naszego domu. Co do bycia na poziomie, nie zauważyłam, aby odstawał od chłopaków z moich studiów, dziewczyny zaś dyskutują i tak głównie o dietach, modzie i instagramie, nie czuję bycia wśród jakiejś wybitnej elity.



Zastanawiam się co zrobić z rodzicami, prawda kiedyś wyjdzie na jaw. Denerwuje mnie ich hipokryzja i jakieś chore kompleksy. Co mam zrobić w tej sytuacji? Proszę o rady.
Powiedzieć że to Twój chłopak, Twój wybór, Twoja przyszłość i że jesteś dorosłym człowiekiem który będzie podejmował czasem decyzje które się rodzicom nie spodobają. I wytłumaczyć, że studia to nie jest wyznacznik zaradności, inteligencji i powodzenia w życiu.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
Atavish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-21, 09:52   #3
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 6 124
Dot.: Różnice w wykształceniu partnerów vs brak akceptacji rodziny, proszę o pomoc.

Cytat:
Napisane przez Vanilla96 Pokaż wiadomość
Co mam zrobić w tej sytuacji? Proszę o rady.

Żyć swoim życiem i nie tłumaczyć się, bo nie ma przed kim (rodzice sami wykształceniem nie imponują) i z czego.

Edytowane przez a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Czas edycji: 2019-08-21 o 09:57
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-21, 14:37   #4
ridley92
Raczkowanie
 
Avatar ridley92
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 249
Dot.: Różnice w wykształceniu partnerów vs brak akceptacji rodziny, proszę o pomoc.

Zapytaj ich wprost jak w takim razie oceniaja siebie gdy byli w wieku twojego chlopaka.
ridley92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-21, 15:48   #5
0f78e7ab4a87196fb8e6ee2746a5f35dfd845f1c_5ee6abf249ce5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 5 508
Dot.: Różnice w wykształceniu partnerów vs brak akceptacji rodziny, proszę o pomoc.

[1=a240a5cdc9601fd61cd3ffc 006c0fc885123340f_657b970 2b0d25;87099177]Żyć swoim życiem i nie tłumaczyć się, bo nie ma przed kim (rodzice sami wykształceniem nie imponują) i z czego.[/QUOTE]



Zresztą nawet jakby rodzice byli super wykształceni to i tak nie mają prawa się wtrącać. To w końcu ich córka decyduje z kim się spotyka, a dwa, że wykształcenie nie zawsze (a może nawet rzadko) świadczy o czymkolwiek

Edytowane przez 0f78e7ab4a87196fb8e6ee2746a5f35dfd845f1c_5ee6abf249ce5
Czas edycji: 2019-08-21 o 15:49
0f78e7ab4a87196fb8e6ee2746a5f35dfd845f1c_5ee6abf249ce5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-21, 18:46   #6
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: Różnice w wykształceniu partnerów vs brak akceptacji rodziny, proszę o pomoc.

zagrajcie w otwarte karty, jeśli zaczyna Cię to męczyć. jeśli facet radzi sobie bez studiów to nic im do tego. to nawet nie hipokryzja, a swego rodzaju snobizm. nie dopuść, by Ci dyktował, z kim masz się spotykać, bo spotykasz się z osobą, a nie z jej wykształceniem. zresztą wykształcenie nie gwarantuje życia na poziomie, a nawet życie na poziomie (i jeszcze pytanie jakim) nie gwarantuje szczęścia.
powiem Ci, że z czasem, jak już się wyprowadzisz z domu, uniezależnisz od rodziców, jest lepiej dyktować własne warunki i podejmować decyzje nie przejmując się rodziną.
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-21, 19:08   #7
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Różnice w wykształceniu partnerów vs brak akceptacji rodziny, proszę o pomoc.

Trochę mnie dziwi, że masz pretensje, że twoi rodzice oceniają twojego chłopaka pod kątem wykształcenia, a sama tak oceniasz swoich rodziców.
Wiele osób z ich pokolenia średnio obsługuje komputer. Bardzo wiele nie zna angielskiego (w szkole większość miała rosyjski).
W ich pokoleniu studiowanie to było "coś", więc tak też patrzą na ciebie, zwłaszcza, że piszesz, że kierunek jakiś bardziej elitarny. Pewnie chcą dla ciebie jak najlepiej.

Ogólnie uważam, że nie ma się im co dziwić. I że nie musisz im się tłumaczyć. I że oni naprawdę nie muszą zachwycać się twoim chłopakiem. Przecież może im on nie pasować.
A z tego, co zrozumiałam, to żadnych chamskich uwag ani wymówek ci nie robią.


A "ma od lat ciekawe plany na interes" to tak swoją drogą nic nie znaczy. Ludzie potrafią całe życie mieć ciekawe plany i nic z nimi nie zrobić.
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-08-21, 23:41   #8
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 857
Dot.: Różnice w wykształceniu partnerów vs brak akceptacji rodziny, proszę o pomoc.

Noane poruszyła kilka ciekawych kwestii. Jak dla mnie, Autorko, troszkę chyba przerzucasz własne małe wątpliwości co do przyszłości z tym facetem na rodziców. Twój ojciec może i nie zna podstaw angielskiego i słabo ogarnia komputer, ale prowadzi z sukcesem własny biznes. Chyba są całkiem zadowoleni z życia - Twoi rodzice. A Ty ich okłamujesz w imię... w sumie czego?
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-22, 09:27   #9
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 6 124
Dot.: Różnice w wykształceniu partnerów vs brak akceptacji rodziny, proszę o pomoc.

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Noane poruszyła kilka ciekawych kwestii. Jak dla mnie, Autorko, troszkę chyba przerzucasz własne małe wątpliwości co do przyszłości z tym facetem na rodziców. Twój ojciec może i nie zna podstaw angielskiego i słabo ogarnia komputer, ale prowadzi z sukcesem własny biznes. Chyba są całkiem zadowoleni z życia - Twoi rodzice. A Ty ich okłamujesz w imię... w sumie czego?

Ona ocenia rodziców pod tym samym kątem, pod którym jej rodzice oceniają chłopaka. Podejrzewam, że gdyby nie krytykowali jej faceta za kiepskie wykształcenie, to autorka nie powoływałaby się na fakt ich kiepskiego wykształcenia.
A to, że z kiepskim można odnieść sukces i poradzić sobie w życiu powinno akurać uspakajać rodziców autorki, bo oni dokładnie idą w tych samych butach.

Myślę, że to, co najbardziej drażni autorkę to jest hipokryzja rodziców i brak u nich nawet śladowej autorefleksji podczas gdy zachodzi tu klasyczne 'przyganiał kocioł garnkowi'.

Edytowane przez a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Czas edycji: 2019-08-22 o 09:38
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-22, 09:55   #10
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Różnice w wykształceniu partnerów vs brak akceptacji rodziny, proszę o pomoc.

[1=a240a5cdc9601fd61cd3ffc 006c0fc885123340f_657b970 2b0d25;87102885]Ona ocenia rodziców pod tym samym kątem, pod którym jej rodzice oceniają chłopaka. Podejrzewam, że gdyby nie krytykowali jej faceta za kiepskie wykształcenie, to autorka nie powoływałaby się na fakt ich kiepskiego wykształcenia.
A to, że z kiepskim można odnieść sukces i poradzić sobie w życiu powinno akurać uspakajać rodziców autorki, bo oni dokładnie idą w tych samych butach.

Myślę, że to, co najbardziej drażni autorkę to jest hipokryzja rodziców i brak u nich nawet śladowej autorefleksji podczas gdy zachodzi tu klasyczne 'przyganiał kocioł garnkowi'.[/QUOTE]



Nie powiedziałabym, że to powoływanie się. Jej wypowiedź nie ma stricte informacyjnego charakteru. "NAWET" nie zna angielskiego, i to, że nie przeczytał żadnej książki.
Nie widzę tu hipokryzji. Po pierwsze oni nie porównują tego faceta do siebie, tylko do autorki. Po drugie ich stan wiedzy jest taki, że on studiuje, więc nie jest ani trochę gorzej wykształcony ani niż autorka, ani w sumie niż oni.
Zastanawiałabym się bardziej, czy teksty o kimś na poziomie nie dotyczą przypadkiem jakichś jego zachowań.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-22, 10:07   #11
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 6 124
Dot.: Różnice w wykształceniu partnerów vs brak akceptacji rodziny, proszę o pomoc.

[1=ce453443562697063682673 4dc4cc81c1d23e519_62b0fbf 266bee;87102984]Nie powiedziałabym, że to powoływanie się. Jej wypowiedź nie ma stricte informacyjnego charakteru. "NAWET" nie zna angielskiego, i to, że nie przeczytał żadnej książki.
Nie widzę tu hipokryzji. Po pierwsze oni nie porównują tego faceta do siebie, tylko do autorki. Po drugie ich stan wiedzy jest taki, że on studiuje, więc nie jest ani trochę gorzej wykształcony ani niż autorka, ani w sumie niż oni.
Zastanawiałabym się bardziej, czy teksty o kimś na poziomie nie dotyczą przypadkiem jakichś jego zachowań.

[/QUOTE]


Autorka również - póki co - ma wykształcenie średnie, tak jak jej chłopak. Tak więc porównywanie ich nie ma żadnego sensu. Generalnie sytuacja jest łatwa do rozwiązania przez zignorowanie tych uwag i dąsów. Rodzice mają prawo mieć swoją opinię, autorka ma prawo mieć tę opinię głęboko.
Dla mnie sprawa jest prosta, nie zamierzam toczyć sporów o intencje ludzi,których na oczy nie widziałam. Ja to odbieram tak, Ty - inaczej i wspaniale.
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-08-22, 11:13   #12
anony
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 6
Dot.: Różnice w wykształceniu partnerów vs brak akceptacji rodziny, proszę o pomoc.

Nie jesteś własnością swoich rodziców (nigdy nie byłaś), więc jako wolny człowiek powinnaś sama podejmować decyzje i nie patrzeć na to, czy im się to spodoba czy nie.



Jakby mi ojciec, który nawet matury nie zdobył, stawiał takie wymagania, to bym mu sie chyba zaśmiał w twarz i powiedział, że przyprowadzę partnerkę z wykształceniem ekwiwalentnym do jego .



To Ty i Twoj partner tworzycie związek, a rodzice niech się trzymają od tego na dystans, NIE POTRZEBUJESZ ich aprobaty.
anony jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-22, 11:39   #13
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Różnice w wykształceniu partnerów vs brak akceptacji rodziny, proszę o pomoc.

Cytat:
Napisane przez Vanilla96 Pokaż wiadomość
Założyłam tu konto, ponieważ chciałabym się wyżalić i prosić o pomoc.

Pochodzę z niewykształconej rodziny, ojciec nie ma matury, nie zna nawet podstaw angielskiego, od lat nie przeczytał książki, czy nie umie dobrze obsługiwać komputera. Interesuje się tylko polityką. Mama ma maturę i to by było na tyle, finansowo jest prawie zależna od ojca, który ma własny biznes i wiedzie nam się nieźle.

Ja z kolei studiuję kierunek, który sama chciałam i który jest uważany za bardzo ciężki, ambitny i jest to jeden z tych kierunków, po których jest dobra praca, nie chce zdradzać zbyt wielu szczegółów. Rodzice oczywiście pękają z dumy i cały czas się mną przechwalają.

Przechodzę do sedna sprawy, a mianowicie do mojego chłopaka, z którym jestem już 6 lat. On zaczął studia, prostsze i zaoczne, jednak na trzecim roku poważnie zachorował, nie zdał 2 przedmiotów i zamiast powtarzać rok i kontynuować, na razie dał sobie spokój, bo bardzo ciężko było mu je opłacić, nie może liczyć na wsparcie ze strony rodziny. Kiedyś nawet chce wrócić, na razie byłoby mu trudno. Jest inteligentnym facetem, musiał pracować od razu po skończeniu liceum, ma dużo zainteresowań, lubi uczyć się nowych rzeczy i bardzo, bardzo dobrze nam się układa.

Rodzice do tej pory nie wiedzą, że nie studiuje, ale coś podejrzewają, bo ostatnio ciagle się o o wypytują i mówią, że ja to powinnam mieć kogoś na poziomie, obym go nie utrzymywała (mimo, że ma niezłą pracę i od lat ciekawe plany na własny interes), a mama powiedziała, że ma nadzieję, że studiuje, bo jakby nie studiował, to chyba ojciec nie wpuściłby go do naszego domu. Co do bycia na poziomie, nie zauważyłam, aby odstawał od chłopaków z moich studiów, dziewczyny zaś dyskutują i tak głównie o dietach, modzie i instagramie, nie czuję bycia wśród jakiejś wybitnej elity.

Zastanawiam się co zrobić z rodzicami, prawda kiedyś wyjdzie na jaw. Denerwuje mnie ich hipokryzja i jakieś chore kompleksy. Co mam zrobić w tej sytuacji? Proszę o rady.
Bo nie należysz do żadnej elity, a Twój chłopak nie różni się do Ciebie w żaden sposób poziomem. Jesteście dokładnie z tej samej warstwy społecznej. Wszelkie różnice zostały wyimaginowane przez Twoich rodziców na skutek ich kompleksów. Ale to ich problem i ja bym się na Twoim miejscu tym zbytnie nie przejmowała, jesteś dorosła, więc mogą co najwyżej pogadać. Bardziej na Twoim miejscu przejmowałabym się faktem, że jednak trochę przesiąkłaś ich światopoglądem, bo na przykład różnicujesz ludzi po (wyimaginowanej przez Ciebie) trudności studiów. Próbujesz ich po tym układać na jakiejś drabinie społecznej. To bardzo słaba cecha. Dlatego zajmij się raczej zwalczaniem w sobie tych niefajnych cech, które wyniosłaś z domu, a nie jeszcze przejmowaniem się kompleksami swoich rodziców.

---------- Dopisano o 11:38 ---------- Poprzedni post napisano o 11:37 ----------

[1=a240a5cdc9601fd61cd3ffc 006c0fc885123340f_657b970 2b0d25;87102885]Ona ocenia rodziców pod tym samym kątem, pod którym jej rodzice oceniają chłopaka. [/QUOTE]

Jak wyżej. Trudno nie wynieść czegoś z rodziny, w której się wychowało. Także negatywnego. To raczej z tym autorka powinna walczyć.

---------- Dopisano o 11:39 ---------- Poprzedni post napisano o 11:38 ----------

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
A Ty ich okłamujesz w imię... w sumie czego?
W imię kompleksów i światopoglądu, które wyniosła z domu.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-22, 12:28   #14
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: Różnice w wykształceniu partnerów vs brak akceptacji rodziny, proszę o pomoc.

Powiem szczerze, że gdy 13lat temu moja mama wjechała mi na ambicję stwierdzając, że mój ówczesny chłopak jest nieodpowiedni i ma luki w wykształceniu to też oceniałam sprawę jak autorka. Ktoś sam nie ma wykształcenia, a oczekuje od innych by miał. Podobnie zareagowałam, gdy niedoszli teściowie ośmielili się komentować w niewybredny sposób to, że poszłam do pracy a nie na studia. Jak dla mnie to jest na zasadzie"przygarniał kocioł garnkowi", ale większy problem jest z tym, że autorka tak się tym przejmuje, że aż kłamie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-22, 12:37   #15
Carol99
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Lokalizacja: Gdańsk, Genewa
Wiadomości: 143
Dot.: Różnice w wykształceniu partnerów vs brak akceptacji rodziny, proszę o pomoc.

Po tytule wyobrażałam sobie, że Twoja rodzina to jakaś intelektualna elita, sól tej ziemi, a tu proszę, bez obrazy, ale zapewne Janusz biznesu (jak większość) i zależna od niego kobieta. Oni komukolwiek coś wspominają?
I jakie studia masz, że są tacy dumni? Yale czy chociaż IT lub medycynę w Polsce? Na studia teraz to prawie każdy może się dostać, wystarczy zdać maturę, która jest tak denna, że trudniejsze jest jej oblanie.

Edytowane przez Carol99
Czas edycji: 2019-08-22 o 12:43
Carol99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-22, 12:42   #16
Karena 73
Kobieta z klasą
 
Avatar Karena 73
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 3 058
Dot.: Różnice w wykształceniu partnerów vs brak akceptacji rodziny, proszę o pomoc.

Jak mnie śmieszy to podejście ludzi "ogromnie wykształconych" za pieniądze ludzi bez matury.
Jak zgaduję autorko jestem z pokolenia Twoich rodziców. Kiedy kończyłam technikum można było studiować tylko dziennie, a że nie mogłam sobie na to pozwolić nie podchodziłam nawet do matury. Musiałam od razu iść do pracy i pracuję od 27 lat. W międzyczasie zdałam maturę ( 20 lat po skończeniu szkoły, ucząc się sama w domu przez 4 miesiące). Niedawno skończyłam studia magisterskie razem z podyplomowymi, wychowując dziecko i prowadząc dom.
Dlatego nie rozumiem tego wywyższania się z powodu studiowania. Dla mnie ten chłopak ma wiele czasu na uzupełnienie wykształcenia, na rozwijanie się i robienie kariery. Nie rozumiem w czym on jest gorszy? Dlaczego czujesz się od niego lepsza? I nie wmawiaj, że chodzi tylko o opinię rodziców. Gdyby tak było nie zakładałabyś tego wątku. Wstydzisz się przyznać rodzicom, że chłopak nie studiuje. Ty się wstydzisz, nie Twoi rodzice. Ty go porównujesz do kolegów z uczelni. Ty masz z tym problem.
Nawet elitarne studia nie uczą szacunku dla innych. Sama piszesz, że chłopaka nie stać w tej chwili na studia. A Ciebie byłoby teraz stać na swoje studia? Sama się utrzymujesz? Czy korzystasz z pieniędzy swojego niewykształconego ojca, który nie zna nawet podstaw angielskiego, nie ma matury i nie ma czasu czytać, bo zapierdziela na Wasze utrzymanie?
__________________
Miłość to gra we dwoje, w której oboje muszą wygrywać.
Karena 73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-22, 14:02   #17
Sabrinasab
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 345
Dot.: Różnice w wykształceniu partnerów vs brak akceptacji rodziny, proszę o pomoc.

tak jak wyżej. Wydaje mi się, że to Ty masz kompleksy wyniesione z domu, a nie Twoi rodzice.

+ zastanawiam się jakie to są te super studia z elitą. na prawdę.

Edytowane przez Sabrinasab
Czas edycji: 2019-08-22 o 14:07
Sabrinasab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-22, 14:06   #18
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Różnice w wykształceniu partnerów vs brak akceptacji rodziny, proszę o pomoc.

Partner ma pasować tobie, a nie twoim rodzicom. Jak tego nie rozumiesz to tu jest prawdziwy problem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-22, 14:21   #19
loretta_
Przyczajenie
 
Avatar loretta_
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 24
Dot.: Różnice w wykształceniu partnerów vs brak akceptacji rodziny, proszę o pomoc.

Po pierwsze, ja bym im powiedziała o tym wprost. Większa lipa jak np. dowiedzą się od kogoś innego i się okaże, że ich oszukiwałaś.
Po drugie, powiedzieć, że to twój chłopak i tyle. Nie mogą zadecydować za Ciebie. Tym bardziej, że jesteś dorosła.
loretta_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-08-22 14:21:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:49.