Eureka!! Pasta cukrowa. - Strona 78 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-06-18, 09:27   #2311
aferka
Wtajemniczenie
 
Avatar aferka
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 207
Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

Cytat:
Napisane przez pilotka86 Pokaż wiadomość
Ja wielokrotnie robiłam baaaaardzo głębokie bikini. Na zero.
Hmm wrażenia?
Nieciekawe
Oczywiście jest to bolesne, ale przede wszystkim trzeba dość dobrze naciągać i skórę i bardzo uważać! Przyznam szczerze, że trzeba się trochę nagimnastykować... poza tym należy uważać, żeby pasta nie dostała się... wiadomo gdzie bo będzie bardzo piekło i szczypało zapewne przez cytrynę w składzie.. Natomiast warto, ponieważ dokładnie wydepilowana skóra jest bajecznie gładka
Z tym sobie nie radzę - nie potrafię tak naciągnąć skóry, żeby oderwać pastę i w efekcie pasta się ciągnie zamiast odchodzić od skóry.


Cytat:
Napisane przez pilotka86 Pokaż wiadomość
Mimo depilacji włoski NIE odrastają mi mniejsze, rzadsze, delikatniejsze czy jaśniejsze, wręcz przeciwnie mam wrażenie, że niektóre obszary depilacja 'pobudza' .
A to dziwne, wszędzie piszą, że regularna depilacja osłabia włoski.
Ja gdzieś słyszałam (albo czytałam), że żeby depilacja działała osłabiająco na włoski, te muszą być w fazie wzrostu (w fazie anagenu) - tylko wtedy wyrywanie włosa osłabia cebulkę.
Z drugiej strony tak sobie myślę, że jeśli zażywamy jakieś suplementy na wzmocnienie włosów, to one działają przecież na wszystkie włosy nie tylko te na głowie - może to jest przyczyną, że nie widzisz różnicy. A poza tym nie wiesz jakie by były gdybyś nie depilowała tylko np. goliła. Bo może one są słabsze, tylko jest to dla Ciebie niezauważalne przez brak porównania.
Ja nogi depiluję regularnie od kilku lat (pewnie będzie z 10) - najpierw depilatorem elektrycznym, teraz od jakiegoś czasu pastą i chyba widzę, że na nogach mam słabsze i cieńsze włoski. O reszcie się nie wypowiem, bo do tej pory goliłam maszynką lub stosowałam kremy. Dopiero od niedawna zaczęłam używać pasty, więc na razie nie mam porównania.
Ale w sumie, może to kwestia osobnicza

Zauważyłam u siebie ciekawą rzecz. Wczoraj podczas depilacji nóg, przez wysoką temperaturę pasta dość szybko zrobiła mi się ciapciata i nie mogłam jej oderwać od nogi, więc użyłam pasków. I stwierdziłam, że z użyciem pasków boli znacznie bardziej. Dlaczego? Przecież to w końcu ta sama pasta .

Edytowane przez aferka
Czas edycji: 2012-06-18 o 09:33
aferka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-18, 12:38   #2312
Pani Gerta
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 7
Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

zastanawiam się nad zabiegiem depilacji cukrowej u kosmetyczki (bo sama raczej nie dam sobie rady) i stąd moje pytanie, czy któraś z Was usuwała u kosmetyczki,
włoski z rąk?
A jak z ramionami? Czy odrastające włoski w tej części są bardzo kłopotliwe?
Pani Gerta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-18, 20:24   #2313
Synkopa
Raczkowanie
 
Avatar Synkopa
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 463
Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

Cytat:
Napisane przez Pani Gerta Pokaż wiadomość
zastanawiam się nad zabiegiem depilacji cukrowej u kosmetyczki (bo sama raczej nie dam sobie rady) i stąd moje pytanie, czy któraś z Was usuwała u kosmetyczki,
włoski z rąk?
A jak z ramionami? Czy odrastające włoski w tej części są bardzo kłopotliwe?

Ja usuwałam w domu z rąk. Ale nie przycięłam wcześniej włosków, a mam dość długie i raczej je pourywałam niż powyrywałam... no i niewygodnie jest robić lewą ręką, gdy jest się praworęcznym )
Później było lepiej, bo robiłam na krótkich włoskach.
Nie miałam problemu z wrastaniem, odrastające włoski nie kuły mnie ani nie drażniły, nie były też widoczne (mam raczej jasne włoski).

Myślę, że wrastanie to po części kwestia indywidualna. Ale peeling raz na jakiś czas oczywiście obowiązkowo powinien być przy depilacji
Synkopa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-18, 20:53   #2314
mis1502
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 3
Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

Może mi ktoś powiedzieć czy cena pasty Nejma jest uprawiona? Tzn. czy jest jakiś ogromny skok jakościowy i opłaca się dać 50-60 zł, zamiast np. 10 zł za Camsakizi?
mis1502 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-20, 10:39   #2315
margop
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Miasto Warsa i Sawy
Wiadomości: 629
GG do margop
Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

Cytat:
Napisane przez syla929 Pokaż wiadomość
Ugotowałam pastę na karmelkowy kolor, wyłożyłam do miseczki, jak trochę ostygła, wzięłam do ręki, gdy chwile formowałam to robiła się twarda jak skała, nawet ruszyc sie jej nie dało. Dlatego tak? Uwaliłam miskę, nie da się jej domyc nawet.
Za długo gotowana. Naczynia wystarczy namoczyć w wodzie. Nie pozostanie żaden na nich ślad.

---------- Dopisano o 08:38 ---------- Poprzedni post napisano o 08:36 ----------

Cytat:
Napisane przez xXxMarysia92 Pokaż wiadomość
Wlasnie dzis probowalam tej metody depilacji i jestem zrezygnowana.. Nie wiem czy sie poddac, czy walczyc dalej... Pasta wyszla mi idealnie ale chyba sobie nie radze... Wszystko poklejone, skora czerwona i pojawily sie juz wspomniane male siniaki... Moze to kwesta wprawy i powinnam z tym dzialac dalej ? Tylko kurde, zajelo mi to tyle czasu, ze glowa mala... Moze lepiej siegnac po zwykla maszynke i podjac probe za jakis czas ? Chyba mam jakas uposledzona skore bo po jaka nowosc nie siegne to ona sie buntuje... Co radzicie ?
Po jakimś czasie, nawet najbardziej wrażliwa skóra przyzwyczaja się. Na początku też miałam: czasem siniaki, czasem zaczerwienienie....

---------- Dopisano o 08:39 ---------- Poprzedni post napisano o 08:38 ----------

Cytat:
Napisane przez artystka_ Pokaż wiadomość
ja myślałam że pasta wyszła mi tak jak trzeba.Ale chyba sie mylilam bo jak wystygnie to ma konsystencje miodu.Jak chcialam nakladac w formie plynnej i z materialem to wcale mi wloskow nie wyrywa.Wiecie co moze byc nie tak ?
Za krótko gotowana.
margop jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-20, 19:04   #2316
pilotka86
Rozeznanie
 
Avatar pilotka86
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 998
Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

Cytat:
Napisane przez aferka Pokaż wiadomość
A to dziwne, wszędzie piszą, że regularna depilacja osłabia włoski.
Ja gdzieś słyszałam (albo czytałam), że żeby depilacja działała osłabiająco na włoski, te muszą być w fazie wzrostu (w fazie anagenu) - tylko wtedy wyrywanie włosa osłabia cebulkę.
Z drugiej strony tak sobie myślę, że jeśli zażywamy jakieś suplementy na wzmocnienie włosów, to one działają przecież na wszystkie włosy nie tylko te na głowie - może to jest przyczyną, że nie widzisz różnicy. A poza tym nie wiesz jakie by były gdybyś nie depilowała tylko np. goliła. Bo może one są słabsze, tylko jest to dla Ciebie niezauważalne przez brak porównania.
aferka, oczywiście że mam porównanie
przecież nie urodziłam się z depilatorem czy pastą w ręku
Na początku goliłam zwykłą maszynką, podczas używania pasty, depilatora czy wosku czasami też, gdy np wypadł jakiś niezapowiedziany wyjazd i nie miałam czasu na depilację.
Poza tym pachy tylko golę (sporadycznie depiluję), ponieważ nie mogę sobie pozwolić nawet na mały odrost, tym bardziej gdy jest ciepło.
Jedynie po goleniu włoski szybciej odrastały, natomiast były tak samo mocne jak po depilacji.

Co do NEJMY wg mnie to najlepsza pasta, którą miałam okazję używać. Jednak jej cena w Polsce jest kosmiczna - nigdy nie wydałabym na nią 60zł za mały słoiczek Kupowałam ją w Tunezji za grosze, później szukałam w Polsce i gdy w końcu się pojawiła, byłam w szoku widząc cenę
Używałam Camsakizi, Safiya (miękka), Sesu, Nejma i różne pasty z strony Helfy (strata pieniędzy swoją drogą). Najgorsza z nich była Camsakizi, o wiele lepsza jest np Sesu w podobnej cenie.
Nejma (miałam klasyczną) jest bardzo zbita, doskonale wyrywa włoski, nie roztapia się szybko, twarda. Na początku jej używania bolały mnie palce, tak trudno było ją wyrobić, jednak jest to jej największa zaleta.

Robiłam też pasty w domu z przepisu pół szklanki cukru, połówka cytyny, czasem łyżka miodu i troszeczkę wody. Jednak za dużo z tym zabawy. Pasta praktycznie zawsze mi wychodziła. Trzeba podgrzewać na maleńkim ogniu, sprawdzać i modyfikować co jakiś czas, to podstawa.
tzn
wyciągałam troszeczkę, studziłam i próbowałam depilować. Gdy pasta się łamała, kruszyła to znaczyło, że była za gęsta i trzeba dodać soku z cytryny. Gdy pasta była za rzadka, nie wyrabiała się, dodawałam cukru. I tak sprawdzać do skutku.

Bardzo ważne
: Bardzo dużo zależy od cukru zauważyłam to po pewnym czasie, najlepszy jest cukier trzcinowy a nie zwykły kryształ. Cukier trzcinowy p0o skarmelizowaniu był bardziej zbity, gęsty, pasta o niebo lepiej się wyrabiała, najgorszy jest cukier o maleńkich kryształkach tzn najtańszy taki jak np z Lidla.
pilotka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-23, 19:12   #2317
pancia_h
Rozeznanie
 
Avatar pancia_h
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 610
Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

Przepraszam jeżeli takie pytanie już było, naprawdę staram się przeczytać jak najwięcej wpisów.
Dużo osób poleca pastę cukrową i chcę spróbować, ale nie wiem czy kupić na Allegro, czy zrobić. Jeżeli zrobić to muszę "poświęcić" garnuszek czy da się to przelać do pojemniczka?
Drugie pytanie. Ta depilacja jest podobna do:
http://www.youtube.com/watch?v=rWXzu...feature=fvwrel
ale zakładam że to nie to samo. Wie może któraś co to? Podoba mi się bo można nałożyć na większą część nogi a nie malutkimi kawałeczkami.
pancia_h jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-06-23, 19:22   #2318
Ala06
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 1
Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

Witam.
Ja niestety nie jestem pewna czy nie przypaliłam pasty.
Gdy ciepłą próbuję wyrobić w palcach ona szybko wystyga i twardnieje.
Nie wiem co mam robić bo nie da się ją nałożyć na skórę, bo odrazu zastyga.
Ala06 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-24, 15:56   #2319
Zará
Raczkowanie
 
Avatar Zará
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 343
Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

Cytat:
Napisane przez Ala06 Pokaż wiadomość
Witam.
Ja niestety nie jestem pewna czy nie przypaliłam pasty.
Gdy ciepłą próbuję wyrobić w palcach ona szybko wystyga i twardnieje.
Nie wiem co mam robić bo nie da się ją nałożyć na skórę, bo odrazu zastyga.
Chyba za długo gotowałaś, bo ja też miałam tak pierwszym razem. Wyrzuciłam ją, potem nie miałam czasu na ekperymenty, aż w końcu udało mi się! Ale dogotowywałam ja dwa razy, bo bałam się, że znowu popełnię ten sam błąd. Ostatecznie robienie tej pasty zajęło mi dwa dni, a pierwsza próba depilacji zajęła mi trochę sporo czau, ale warto, tak się ciesze, że się zmobilizowałam Jestem ciekawa, jak długo będzie widoczny efekt.
Zará jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-24, 18:15   #2320
magdalenka0712
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 28
Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

zachęcona wieloma opiniami postanowiłam się pobawić. Zrobiłam pastę, wydawało się, że wyszło ok. dopiero przy nakładaniu zaczął się dramat

Pasta nawet zimna była na tyle miękka, że bez problemu mogłam ją wydłubać ręką, jak chciałam wyrobić kulkę, zaczęła się ciapać. Podgrzałam pastę i nakładałam ją jak wosk (musiałam poświęcić spodnie na paski). Raz wyrywało ładnie, raz zostawały wszystkie włosy :/. Wymęczyłam goleń jednej nogi i się poddałam...

Jak myślicie, to wina pasty, czy mojego niewprawienia (pierwszy raz używałam plastry)? Może lepiej kupić gotową...
magdalenka0712 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-24, 20:28   #2321
Synkopa
Raczkowanie
 
Avatar Synkopa
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 463
Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

Cytat:
Napisane przez magdalenka0712 Pokaż wiadomość
zachęcona wieloma opiniami postanowiłam się pobawić. Zrobiłam pastę, wydawało się, że wyszło ok. dopiero przy nakładaniu zaczął się dramat

Pasta nawet zimna była na tyle miękka, że bez problemu mogłam ją wydłubać ręką, jak chciałam wyrobić kulkę, zaczęła się ciapać. Podgrzałam pastę i nakładałam ją jak wosk (musiałam poświęcić spodnie na paski). Raz wyrywało ładnie, raz zostawały wszystkie włosy :/. Wymęczyłam goleń jednej nogi i się poddałam...

Jak myślicie, to wina pasty, czy mojego niewprawienia (pierwszy raz używałam plastry)? Może lepiej kupić gotową...
To kwestia wprawy. Może się nam wydawać, że wyrywamy dokładnie tak jak trzeba, a tak naprawdę możemy robić to źle.
Ja sama nie jeden raz myślałam, że ja robię wszystko ok, a to pasta jest zła, a wcale tak nie było.
Nakładaj pastę pod włos. Pasek też i dociskaj pod włos. A zrywaj z włosem.
Pamiętając o naciągnięciu skóry i o tym, żeby zrywać tuż przy skórze, poziomo, a nie do góry!
Synkopa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-25, 11:26   #2322
Pani Gerta
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 7
Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

Dziewczyny, jestem trochę załamana.
Byłam na depilacji cukrowej u kosmetyczki, wszystko było zrobione dobrze, żadnych podrażnień, ale niestety włoski odrastają mi już po 2 dniach Straciłam nadzieję, że cokolwiek na mnie podziała

Edytowane przez Pani Gerta
Czas edycji: 2012-06-25 o 11:27
Pani Gerta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-25, 12:44   #2323
aferka
Wtajemniczenie
 
Avatar aferka
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 207
Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

Cytat:
Napisane przez Pani Gerta Pokaż wiadomość
Dziewczyny, jestem trochę załamana.
Byłam na depilacji cukrowej u kosmetyczki, wszystko było zrobione dobrze, żadnych podrażnień, ale niestety włoski odrastają mi już po 2 dniach Straciłam nadzieję, że cokolwiek na mnie podziała
Mam wrażenie, że miałaś źle przeprowadzoną depilację. Może włoski zostały urwane a nie wyrwane. Gdyby zostały wyrwane z cebulkami to raczej chyba nie jest możliwe, żeby odrastały już po 2 dniach.
Tzw. torebki włosów, w których osadzone są cebulki włosów znajdują się na jakiejś tam głębokości pod powierzchnią skóry i chyba nie jest możliwe, żeby rosły tak szybko, żeby po 2 dniach już wyjść "na światło dzienne".
Albo to są te włoski, które w momencie depilacji były już tuż pod powierzchnią skóry a jeszcze za krótkie, by mogły zostać wyrwane.

Edytowane przez aferka
Czas edycji: 2012-06-25 o 12:46
aferka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-25, 18:18   #2324
mis1502
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 3
Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

Cytat:
Napisane przez pancia_h Pokaż wiadomość
Przepraszam jeżeli takie pytanie już było, naprawdę staram się przeczytać jak najwięcej wpisów.
Dużo osób poleca pastę cukrową i chcę spróbować, ale nie wiem czy kupić na Allegro, czy zrobić. Jeżeli zrobić to muszę "poświęcić" garnuszek czy da się to przelać do pojemniczka?
Drugie pytanie. Ta depilacja jest podobna do:
http://www.youtube.com/watch?v=rWXzu...feature=fvwrel
ale zakładam że to nie to samo. Wie może któraś co to? Podoba mi się bo można nałożyć na większą część nogi a nie malutkimi kawałeczkami.
1. Wydaje mi się, że to jest wosk do używania bez pasków, ale ekspertem nie jestem.
2. Nie musisz poświęcać garnuszka. Możesz przelać do jakiegoś innego pojemnika, ale takiego który zniesie przynajmniej kilkanaście sekund w mikrofalówce.
3. Ja osobiście nie robię sama pasty. Wolę kupić na allegro, choć to nie jest doskonałe rozwiązanie. W ogóle podziwiam te, które same próbują robić pastę. Jak widać nie jest to sprawa prosta, a do tego przy dzisiejszych cenach cukru (a nie może to być pierwszy lepszy cukier z tesco czy biedronki, tylko cukier dobrej jakości), to się zwyczajnie nie opłaca. Cenowo wychodzi mniej więcej na to samo.

W sumie ja to widzę tak: żeby robić to samemu, to trzeba by mieć dostęp do cukru dobrej jakości po niższych cenach i zdolności do robienia naprawdę dobrej pasty.

Jeżeli się już zdecydujesz kupić na allegro, to nie kupuj Halaweh ani Safyie, bo to strata pieniędzy i nerwów.
mis1502 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-26, 12:52   #2325
aferka
Wtajemniczenie
 
Avatar aferka
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 207
Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

Cytat:
Napisane przez mis1502 Pokaż wiadomość
... a do tego przy dzisiejszych cenach cukru (a nie może to być pierwszy lepszy cukier z tesco czy biedronki, tylko cukier dobrej jakości)...
ja używam pierwszego lepszego cukru - jaki się nawinie i też wychodzi, więc nie przesadzałabym z tą jakością cukru. W końcu cukier to cukier - może być grubiej lub drobniej zmielony ale to wciąż tylko cukier
aferka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-27, 10:19   #2326
Synkopa
Raczkowanie
 
Avatar Synkopa
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 463
Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

Cytat:
Napisane przez aferka Pokaż wiadomość
ja używam pierwszego lepszego cukru - jaki się nawinie i też wychodzi, więc nie przesadzałabym z tą jakością cukru. W końcu cukier to cukier - może być grubiej lub drobniej zmielony ale to wciąż tylko cukier
Dokładnie, ja też używam zwykłego cukru, takiego jaki akurat jest w domu i nigdy nie zauważyłam, żeby to zaważyło na jakości pasty

Znaczenie ma tylko i wyłącznie odpowiedni czas gotowania (oczywiście oprócz dodania wszystkich składników )
Synkopa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-29, 18:31   #2327
GoddessSiwa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 6
Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

Dziś zrobiłam ta paste. Wydawało mi sie że dobrze wyszła. Ale nie stwardniała jak kamień... W palcach fajnie sie układała. Na skórze rozprowadziłam, a jak chciałam zerwać to jakos nie wyszło.. Nie wyrwało włosków. Mam wrażenie że za krótko moze gotowałam.. Ona MUSI stwardnieć na kamień jak wystygnie?? I w palcach jaką musi mieć konsystencje mniej wiecej?? Coś jak plastelina?? (no to taka w rekach była) A jakbym chciała z materiałem to taka jak miodek bardziej ma byc??

Na fimiku wyżej było widac, że ma posypywane nogi czymś. Też tak robicie?
GoddessSiwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-29, 18:54   #2328
lukrecja222
Zakorzenienie
 
Avatar lukrecja222
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 4 492
Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

próbowałam w końcu tę twardą Safiyę i nadal nic, nie wyrywa w ogóle a potem lepi się do palców i wszystkiego
lukrecja222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-01, 18:25   #2329
magik89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 43
Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

Więc tak.. ugotowałam pastę wczoraj, pierwszy raz, kolor ciemny bursztyn, wystudzona była twarda jak kamień - czyli pierwsze wrażenie pozytywne, wszystko tak jak być powinno. Dziś kiedy troszkę wydobyłam i zaczęłam wyrabiać byłam wniebowzięta - stawała się matowa i plastelinowa, jednak po paru minutach zalepiła mi całe palce. Jednak dziś był straszny upał, czy to mogło być spowodowane wysoką temperaturą? Mam zrobić kolejne podejście na tej paście, czy jakoś ją 'edytować'? proszę o odpowiedź bo nie chcę się teraz golić, zahodowałam specjalnie włoski, jest tak gorąco a ja w długich spodniach :<
magik89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-02, 09:03   #2330
aferka
Wtajemniczenie
 
Avatar aferka
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 207
Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

Cytat:
Napisane przez magik89 Pokaż wiadomość
Więc tak.. ugotowałam pastę wczoraj, pierwszy raz, kolor ciemny bursztyn, wystudzona była twarda jak kamień - czyli pierwsze wrażenie pozytywne, wszystko tak jak być powinno. Dziś kiedy troszkę wydobyłam i zaczęłam wyrabiać byłam wniebowzięta - stawała się matowa i plastelinowa, jednak po paru minutach zalepiła mi całe palce. Jednak dziś był straszny upał, czy to mogło być spowodowane wysoką temperaturą? Mam zrobić kolejne podejście na tej paście, czy jakoś ją 'edytować'? proszę o odpowiedź bo nie chcę się teraz golić, zahodowałam specjalnie włoski, jest tak gorąco a ja w długich spodniach :<
Jasne, że przyczyną może być upał. Ja mam ten sam problem ostatnio a pastę mam na pewno dobrą.
Ale zastanawiam się, czy na czas upałów nie ugotować pasty z łyżeczką soli - jak było w tym ostatnim filmiku, który dziewczyny linkowały. Ponoć wtedy się tak nie paćka.
aferka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-02, 10:10   #2331
magik89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 43
Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

Cytat:
Napisane przez aferka Pokaż wiadomość
Jasne, że przyczyną może być upał. Ja mam ten sam problem ostatnio a pastę mam na pewno dobrą.
Ale zastanawiam się, czy na czas upałów nie ugotować pasty z łyżeczką soli - jak było w tym ostatnim filmiku, który dziewczyny linkowały. Ponoć wtedy się tak nie paćka.
czyli jest szansa, że pasta wyszła mi dobra, uf polecę teraz znów spróbować, jeszcze nie jest tak gorąco!
magik89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-02, 14:23   #2332
magik89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 43
Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

no i niestety, było trochę lepiej ale chyba pasta nie jest najlepsza. przy wyrabianiu było ok, przy depilacji wyrywała tylko część włosów i z czasem, już w trakcie zaczęła się rozłazić i oblepiać palce, przez co strasznie długo to trwało bo za każdym razem musiałam ją jako tako poskładać do kupy.. w końcu zalepiła mnie tak, że już nic nie dało się zrobić, zostawała na nogach, znów się poddałam -.- co jest z nią nie tak??
magik89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-02, 14:28   #2333
aferka
Wtajemniczenie
 
Avatar aferka
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 207
Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

możesz spróbować troszkę ją dogotować - ale dosłownie chwilkę.
aferka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-04, 11:36   #2334
GoddessSiwa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 6
Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

Nakładać z włosem, zrywac pod włos?? Prosze o odpowiedź
GoddessSiwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-04, 18:26   #2335
aferka
Wtajemniczenie
 
Avatar aferka
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 207
Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

Cytat:
Napisane przez GoddessSiwa Pokaż wiadomość
Nakładać z włosem, zrywac pod włos?? Prosze o odpowiedź
Nie - odwrotnie niż wosk czyli - nakładać pod włos, a zrywać z włosem. Dzięki temu problem wrastania włosków jest dużo mniejszy.
aferka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-06, 10:34   #2336
Whim
...
 
Avatar Whim
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 4 993
Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

Cześć dziewczyny .
Jestem w tym temacie kompletnie nowa, chcę w końcu wypróbować ten sposób, ale nie mam ochoty kombinować z gotowaniem pasty. Która z past dostępnych na allegro jest godna polecenia?
__________________
a short walk
in the light of the world
with breaks for coffee and snacks


Whim jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-08, 13:32   #2337
Effervescing Elephant
Zadomowienie
 
Avatar Effervescing Elephant
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 375
Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

Dlaczego przy używaniu pasty cukrowej podrażnienia i problem wrastających włosków jest mneisjzy? O ile podrażnienia to całkiem logiczna sprawa... Tutaj wosk kontra zwykły cukier z dodatkami.. To zastanawia mnie sprawa wrastających włosków, czy jest to jakoś powiązane właśnie z podrażnieniami?

Niedawno usuwałam włosy na udach plastrami. Na łydkach depilatorem i oczywiście pozostały mi czerwone kropki. W takim razie czemu depilator kontra pasta cukrowa? Depilator tylko łapie i wyrywa i usuwa włoski. Skąd takie podrażnienia? Pastę cukrową wspominam bardzo dobrze, jednak nigdy nie mam cierpliwości, by czekać aż włoski na łydkach osiągną odpowiednią długość

Moja pasta już czeka aż udka odrosną, co powoli się dzieje, i idzie w ruch
Effervescing Elephant jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-08, 18:42   #2338
Synkopa
Raczkowanie
 
Avatar Synkopa
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 463
Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

Cytat:
Napisane przez Effervescing Elephant Pokaż wiadomość
Dlaczego przy używaniu pasty cukrowej podrażnienia i problem wrastających włosków jest mneisjzy? O ile podrażnienia to całkiem logiczna sprawa... Tutaj wosk kontra zwykły cukier z dodatkami.. To zastanawia mnie sprawa wrastających włosków, czy jest to jakoś powiązane właśnie z podrażnieniami?

Niedawno usuwałam włosy na udach plastrami. Na łydkach depilatorem i oczywiście pozostały mi czerwone kropki. W takim razie czemu depilator kontra pasta cukrowa? Depilator tylko łapie i wyrywa i usuwa włoski. Skąd takie podrażnienia? Pastę cukrową wspominam bardzo dobrze, jednak nigdy nie mam cierpliwości, by czekać aż włoski na łydkach osiągną odpowiednią długość

Moja pasta już czeka aż udka odrosną, co powoli się dzieje, i idzie w ruch
...bo inna technika. Odwrotny kierunek nakładania i zrywania.
Synkopa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-08, 18:56   #2339
Effervescing Elephant
Zadomowienie
 
Avatar Effervescing Elephant
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 375
Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

Cytat:
Napisane przez Synkopa Pokaż wiadomość
...bo inna technika. Odwrotny kierunek nakładania i zrywania.
tylko technika? jakiś rok, dwa lata wstecz używałam regularnie pasty do okolic bikini i wszystko było super. używają wosku była tragedia. ah, używałam pasty jak wosku, ta sama technika, bo jeszcze nie wiedziałam, że powinno się robić na odwrót..
Effervescing Elephant jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-08, 22:00   #2340
Synkopa
Raczkowanie
 
Avatar Synkopa
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 463
Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

Cytat:
Napisane przez Effervescing Elephant Pokaż wiadomość
tylko technika? jakiś rok, dwa lata wstecz używałam regularnie pasty do okolic bikini i wszystko było super. używają wosku była tragedia. ah, używałam pasty jak wosku, ta sama technika, bo jeszcze nie wiedziałam, że powinno się robić na odwrót..
Technika i skład. Minimalna ilość składników = minimalna ilość podrażnień i reakcji alergicznych. Także to, że pasta przykleja się do skóry w mniejszym stopniu niż wosk - tzn może tego nie odczuwamy, ale tak jest. Ja sama widzę po sobie - przy woskowaniu razem z włoskami zrywał mi się naskórek :/ Przy paście cukrowej (stosowanej i na twardo i z paskami) tak nie było ani razu.

Rozumiem, że chodzi Ci o używanie pasty typowo jak wosku czyli z paskami? (a nie takiej do ugniatania i depilowania przy pomocy palców/dłoni a nie pasków)

Poza tym czy to ważne. Najważniejsze, że nie ma problemu z podrażnieniami

Chociaż mnie zaciekawiły ostatnio "wosko-żele". Kupiłam nawet jeden, ale czeka na odrosty
Ma ktoś jakieś doświadczenia?
Synkopa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-09-29 22:11:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:26.