Urlop dziekański na 5 roku - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-09-18, 09:48   #1
kesia91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 4

Urlop dziekański na 5 roku


Cześć, piszę do Was z prośbą o radę.

Jestem studentką kierunku informatycznego, został mi jeszcze jeden rok. Komputery i nowe technologie nigdy mnie szczególnie nie interesowały, ale od zawsze lubiłam matematykę i fizykę, stąd też wybór padł na politechnikę i teoretycznie jeden z najbardziej przyszłościowych kierunków. Od początku studiów nie czułam jakiegoś polotu do IT i programowania, ale jestem osobą pracowitą, więc na studiach radziłam sobie bardzo dobrze. Miałam nadzieję, że z czasem polubię programowanie i się odnajdę w tym zawodzie. Próbowałam różnych ścieżek, technologii, szukając swojego miejsca w świecie IT. Ciągle jednak nie czułam, że to jest to.
Odbyłam już jeden staż w firmie informatycznej, obecnie jestem na drugim i oba te doświadczenia utwierdziły mnie w fakcie, że to nie jest zawód, który chcę wykonywać przez najbliższe lata, a już na pewno nie do końca życia. Widzę, że moi koledzy z pracy są zafascynowani światem IT, ale nie potrafię sprawić, żeby programowanie stało się moją pasją pomimo moich usilnych starań. Zanim poszłam na studia, uwielbiałam matematykę, radziłam sobie z nią świetnie, powinnam więc lubić swoją pracę, jednak tak nie jest, męczę się w pracy. Wykonuję sumiennie swoje obowiązki i moi przełożeni są ze mnie zadowoleni, jednak wewnętrznie cały czas się we mnie kotłuje.

Stąd też coraz mocniej rozważam wzięcie urlopu dziekańskiego na ostatnim roku studiów magisterskich i pozostanie w obecnej pracy. Dałoby mi to czas na przemyślenie, w jakim kierunku chcę dalej iść, ponieważ pomysłów jest kilka, jednak kolejny kierunek studiów chcę podjąć w 100% świadomie, dlatego nie chcę podejmować pochopnej decyzji już teraz. W ciągu tego roku dzięki pracy odłożyłabym sobie też pieniądze, dzięki czemu mogłabym się utrzymać samodzielnie na kolejnych studiach. Mam jednak rozterki, czy jest sens brać dziekankę na ostatnim roku studiów, co o tym sądzicie?
Od razu zaznaczę, że dla mnie nie jest problemem ukończenie samych studiów, poradziłabym sobie, tylko nie widzę w tym żadnego sensu, skoro jestem prawie przekonana, że to zawód nie dla mnie, a tytuł inżyniera już mam, więc dotychczasowe lata nie byłby zmarnowane. Nie chcę po prostu żyć przez kolejny rok na utrzymaniu rodziców, studiując coś, co mnie nie pasjonuje, bo będą to pieniądze wyrzucone w błoto.

Co o tym sądzicie? Będę wdzięczna za wszelkie rady i obiektywne opinie.

Edytowane przez kesia91
Czas edycji: 2019-09-20 o 08:30
kesia91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-22, 12:08   #2
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Urlop dziekański na 5 roku

Jak dla mnie to jest zupełnie bez sensu. Prawie zdobyłaś dobre wykształcenie i sumie teraz ukończenie studiów to tylko formalność. Do tego praca i ostatni rok studiów (informatycznych na dodatek) wcale się nie wykluczają. Masa ludzi w IT robi oba na raz.
Dziwi mnie też twoje utyskiwanie, że nie lubisz programować, więc informatyka nie dla ciebie. Przecież informatyka nie kończy się na programowaniu. I nie rozumiem o co ci chodzi z tym, że jak lubiłaś matematykę, to myślałaś, że polubisz programowanie. Co ma jedno z drugim wspólnego w ogóle?
Najważniejszym pytaniem, na które powinnaś sama sobie odpowiedzieć, jest co ty tak naprawdę chcesz w życiu robić. Uważam, że jeśli nadal tego nie wiesz, to przerwa na samym końcu studiów (lub jej brak) w żaden sposób ci nie pomoże na to odpowiedzieć. Jeśli już postanowisz, to się zastanów czy mgr z informatyki ci pomoże czy zaszkodzi. Myślę, że raczej to pierwsze, zwłaszcza jeśli wpadniesz na pomysł wiązać w jakiś sposób swoją przyszłość z matematyką. No bo sorry, komputery spotkasz WSZĘDZIE i lepiej jednak mieć jakiś dowód na to, że je ogarniasz, nawet jeśli nie kochasz.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-09-22 13:08:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:14.