Ćwiczyć na czczo czy po śniadaniu? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-06-11, 11:01   #1
justyna-a
Przyczajenie
 
Avatar justyna-a
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 6

Ćwiczyć na czczo czy po śniadaniu?


Ostatnio zaczęłam się zastanawiać, jak to jest z ćwiczeniem rano. Czy lepiej iść np. na rower i potem zjeść śniadanie, czy zjeść śniadanie i dopiero ćwiczyć? Wypróbowałam już wszystkie możliwe kombinacje, ale wydaje mi się, że głodny i zmęczony organizm po pierwsze potrzebuje więcej, a po drugie odłoży to sobie nie tam, gdzie trzeba. Wiem, że śniadanie musi być obfite, ale u mnie ono po takim układzie (rower potem jedzenie) jest zdecydowanie za duże . Poza tym bez śniadania mam zwyczajnie mniej siły . Z kolei z pełnym żołądkiem też źle się ćwiczy, bo jest za "ciężko". Metodą prób i błędów doszłam do takiego rozwiązania: przed ćwiczeniem jem jedną kanapkę, żeby nie paść z przemęczenia , a po ćwiczeniu jem "normalne" (czyli takie jak zawsze) śniadanie. Ale nie wiem, czy to dobrze?
__________________
"Moim największym bogactwem
jest głęboki spokój
z jakim podejmuję wysiłek
i zdobywam to,
czego świat nie może mi odebrać."
J.W.Goethe
justyna-a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-11, 11:46   #2
201607211724
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 109
Dot.: Ćwiczyć na czczo czy po śniadaniu?

Nie ćwiczę rano - uwazam to za sredni pomysł, ale wiem, że sa osoby, którym poranne godziny bardzo odpowiadają. Ćwiczę zazwyczaj godzinę po posiłku węglowodanowym i półgodziny po białku serwatkowym.
201607211724 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-11, 12:21   #3
MaryAnn20
Raczkowanie
 
Avatar MaryAnn20
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 113
Dot.: Ćwiczyć na czczo czy po śniadaniu?

ja cwicze rano, na rowerku. pije w trakcie kawe zbozowa i wode. sniadanie jem po 1/2 lub 1 godz. i dobrze sie czuje rano mam sile na cwiecznie bo staram sie spac min. 8godz. i ostatni posilek kolo 17tej. cwicze codziennie 1 godz. zastanawiam sie czy teraz nie zmienic na co drugi dzien, zeby miesnie sie nie przyzwyczaily i proces spalania tluszczu nie zatrzymal. ale sama nie wiem.
MaryAnn20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-11, 14:02   #4
izmonek
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 1 591
Send a message via Skype™ to izmonek
Dot.: Ćwiczyć na czczo czy po śniadaniu?

ja gdy cwicze rano jem jogurt by cos miec w zoladku
poza tym by spalac tkanke tluszczowa musza byc cukry we krwi wiec to dobre rozwiazanie
__________________
magister fizjoterapii
specjalista instruktor fitness
izmonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-22, 19:00   #5
aga.vip022
Zadomowienie
 
Avatar aga.vip022
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 1 225
Dot.: Ćwiczyć na czczo czy po śniadaniu?

ja słyszałam,że po przebudzeniu najlepiej wypić dwie szklanki niegazowanej wody..i wtedy zacząć cwiczyć..bo wtedy spala sie tłuszcz a nie to co przed chwilą się zjadło;] a po wysiłku zjeść np kromkę ciemnego chleba z twarożkiem,pomidora,a na drugie sniadanko banan....
__________________
aga.vip022 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-22, 20:06   #6
akivashi
Raczkowanie
 
Avatar akivashi
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 111
Dot.: Ćwiczyć na czczo czy po śniadaniu?

Najlepiej jest ćwiczyć na czczo, ponieważ będzie spalany tłuszcz z "zapasów". Po wysiłku należy dostarczyć organizmowi węglowodany, np. z banana. Około 1 - 1,5 godziny po wysiłku można zjeść normalny, zrównoważony posiłek. Tak mi zalecał mój trener z siłowni i dało to efekty Ale oczywiście... jak kto woli i jak jego organizm reaguje. Można się wspomóc piciem l - karnityny (płynna jest lepsza, ponieważ więcej jej się wchłania) na 30 minut przed rowerkiem.
akivashi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-23, 08:25   #7
awadawa
Raczkowanie
 
Avatar awadawa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: gród Kraka
Wiadomości: 170
GG do awadawa
Dot.: Ćwiczyć na czczo czy po śniadaniu?

Cytat:
Napisane przez akivashi
Najlepiej jest ćwiczyć na czczo, ponieważ będzie spalany tłuszcz z "zapasów". Po wysiłku należy dostarczyć organizmowi węglowodany, np. z banana. Około 1 - 1,5 godziny po wysiłku można zjeść normalny, zrównoważony posiłek. Tak mi zalecał mój trener z siłowni i dało to efekty Ale oczywiście... jak kto woli i jak jego organizm reaguje. Można się wspomóc piciem l - karnityny (płynna jest lepsza, ponieważ więcej jej się wchłania) na 30 minut przed rowerkiem.
Zgadzam się. U mnie też taki sytem dziala. Ale zawsze trzeba być elastycznym- nie każdy może ćwiczyć z pustym żołądkiem. Jeśli źle się wtedy czujesz to możesz wrzucić coś malego na ząb
__________________
Ciemność, ciemność widzę.... słońca mi potrzeba
awadawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-06-23, 09:51   #8
Cytrynka_Wawa
Zakorzenienie
 
Avatar Cytrynka_Wawa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 6 953
Dot.: Ćwiczyć na czczo czy po śniadaniu?

ja cwicze zawsze po jedzeniu inaczej bym padla chyba
__________________
Cytrynka_Wawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-23, 10:49   #9
kate6o
Zadomowienie
 
Avatar kate6o
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 924
Dot.: Ćwiczyć na czczo czy po śniadaniu?

Też ćwiczę często na czczo ale zależy jak się wtedy czujesz. Ja na skakankę w domu mogę sobie pozwolić ale na rower na dwór to bez jedzenia juz bym się nie wybrała
__________________
http://kateart.deviantart.com/

"Bóg rozkazał
swoim aniołom

żeby Cię strzegły
na wszystkich Twoich ścieżkach"
Ps 90,11
kate6o jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-23, 11:25   #10
awadawa
Raczkowanie
 
Avatar awadawa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: gród Kraka
Wiadomości: 170
GG do awadawa
Dot.: Ćwiczyć na czczo czy po śniadaniu?

Biegam rano na czczo. Próbowalam kiedyś wariantu z lekkim posiłkiem przed ale mi nie odpowiada. Głodu nie czuję, a co najwazniejsze po nie chce mi się wcale bardziej jeść, nie rzucam się na żarełko. W sumie to mogłabym dłuuugo nie jesć, ale wiem, że trzeba więc jem tak jakoś 05-1h po
__________________
Ciemność, ciemność widzę.... słońca mi potrzeba
awadawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-30, 10:46   #11
bessens
Raczkowanie
 
Avatar bessens
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 495
Dot.: Ćwiczyć na czczo czy po śniadaniu?

Czy może ktoś się wypowiedzieć w sposób wiarygodny, jak to w końcu ma być z tymi ćwiczeniami.... aeroby wykonuje się na czczo czy nie na czczo????
__________________
enter the ninja- dietkuję, fitnessuję...walczę
bessens jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-30, 23:19   #12
bessens
Raczkowanie
 
Avatar bessens
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 495
Dot.: Ćwiczyć na czczo czy po śniadaniu?

Cytat:
Czy może ktoś się wypowiedzieć w sposób wiarygodny, jak to w końcu ma być z tymi ćwiczeniami.... aeroby wykonuje się na czczo czy nie na czczo????
up...
__________________
enter the ninja- dietkuję, fitnessuję...walczę
bessens jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-31, 06:30   #13
toxic__
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 28
Dot.: Ćwiczyć na czczo czy po śniadaniu?

Ja jesli ide rano pobiegac to oczywiscie na czczo, ale jak wieczorkiem to wiadome, ze nie bedzie to na czczo ^^. . prawdopodobnie aeroby na czczo pomagaja szybciej spalac tkanke tluszczowa
__________________
schudne bo CHCE !
BYLO 68
JEST 60
BEDZIE 55


toxic__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-31, 07:10   #14
meginnia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 558
Dot.: Ćwiczyć na czczo czy po śniadaniu?

Cytat:
Napisane przez toxic__ Pokaż wiadomość
Ja jesli ide rano pobiegac to oczywiscie na czczo, ale jak wieczorkiem to wiadome, ze nie bedzie to na czczo ^^. . prawdopodobnie aeroby na czczo pomagaja szybciej spalac tkanke tluszczowa
b z d u r a...
cwiczymy zawsze ale to zawsze po lekkim posilku, odczekac troche i juz. gdy cwiczycie na czczo nie spala sie wam zaden tluszcz, tylko miesnie, ktore sa nam potrzebne i dzieki ktorym mozemy wiecej jesc i nie tyc, ze tak to ujme.

jednak z drugiej strony osobiscie wychodze z zalozenia ze jezeli nie mamy innej mozliwosci jak cwiczyc tlyko na czczo, to lepiej juz nawet wypic szklanke wody z miodem i cytryna i isc cwiczyc, niz nie cwiczyc w ogole,a po powrocie sniadanko jak trzeba
__________________

meginnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-31, 09:35   #15
pycia17
Zakorzenienie
 
Avatar pycia17
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 792
GG do pycia17
Dot.: Ćwiczyć na czczo czy po śniadaniu?

ja ostatnio zaczełam ćwiczyć przed śniadaniem, trochę ciężkie to jest, czuje się słabo od rana ale czego sie nie zrobi dla figury
pycia17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-31, 09:50   #16
annan_
Zadomowienie
 
Avatar annan_
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 238
Dot.: Ćwiczyć na czczo czy po śniadaniu?

Cytat:
Napisane przez meginnia Pokaż wiadomość
gdy cwiczycie na czczo nie spala sie wam zaden tluszcz, tylko miesnie, ktore sa nam potrzebne i dzieki ktorym mozemy wiecej jesc i nie tyc, ze tak to ujme.
powoli zaczyna mi skakać ciśnienie, gdy widzę takie rzeczy...

Wysiłek aerobowy (np. bieganie) wykazuje niezwykle małe zapotrzebowanie na białko (rzędu 3% wydatku energetycznego), zaś niemal 90% na węglowodany (reszta to tłuszcz). W jaki więc sposób, proszę powiedz, z powodu pustego żołądka ta wielkość miałaby wzrosnąć i dlaczego organizm miałby zacząć do tego typu wysiłku wykorzystywać białko z mięśni zamiast glukozy z krwi i glikogenu z mięśni i wątroby?!

Być może jest to istotne przy wysiłku siłowym, ale wysiłek aerobowy (bo większość pań pisze tu o rowerkach, joggingu i aerobiku, a nie podnoszeniu ciężarów) nie wymaga jedzenia NA SIŁĘ przed treningiem, bo zapasy glikogenu pozwalają nawet na 75 minut treningu bez dostarczania nowych węglowodanów. Mało tego, po takim czasie większość energii w wysiłku aerobowym jest pozyskiwana z tłuszczu z tkanek (ponad 50%)! Więc nadal nie jest potrzebne żadne białko i żadne mięśnie nie są spalane.

Oczywiście jak ktoś jest głodny, niech je - co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Zaś jak ktoś nie jest głodny, w zupełności wystarczy mu np. łyk izotonika na pobudzenie mózgu (ten jest bardzo łakomy na glukozę z krwi).
__________________


Runners, Yeah We're Different:
http://chayden.net/Runs/Adidas/
annan_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-31, 15:32   #17
meginnia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 558
Dot.: Ćwiczyć na czczo czy po śniadaniu?

faktycznie, nie doczytalam ze chodzi konkretnie o bieganie. no ale tak to jest jak sie chodzi spac o 4...

niemniej jednak, osobiscie nie cierpie nawet aerobow na czczo, na poczatku wyraznie czuje glod, potem przestaje, no i fakt, przyjemniej zjesc sniadanie po bieganiu, ale za to caly dzien jestem (paradoksalnie, niby poranny jogging powinien pobudzac na caly dzien) ospala i generalnie nie do zycia.
__________________

meginnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-31, 19:09   #18
toxic__
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 28
Dot.: Ćwiczyć na czczo czy po śniadaniu?

Ja na czczo chodze tylko w weekend biegac.. w tygodniu nie mam zbytnio jak, rano do szkoly, a o 5 czy 6 nie chce mi sie wstawac )
A o tym tluszczu to bodajze, jesli dobrze mi sie przypomina kolezanka mi mowila, z ktora chodze biegac
__________________
schudne bo CHCE !
BYLO 68
JEST 60
BEDZIE 55


toxic__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-24, 10:14   #19
krisstinaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 1
Dot.: Ćwiczyć na czczo czy po śniadaniu?

Cytat:
Napisane przez justyna-a Pokaż wiadomość
Ostatnio zaczęłam się zastanawiać, jak to jest z ćwiczeniem rano. Czy lepiej iść np. na rower i potem zjeść śniadanie, czy zjeść śniadanie i dopiero ćwiczyć? Wypróbowałam już wszystkie możliwe kombinacje, ale wydaje mi się, że głodny i zmęczony organizm po pierwsze potrzebuje więcej, a po drugie odłoży to sobie nie tam, gdzie trzeba. Wiem, że śniadanie musi być obfite, ale u mnie ono po takim układzie (rower potem jedzenie) jest zdecydowanie za duże . Poza tym bez śniadania mam zwyczajnie mniej siły . Z kolei z pełnym żołądkiem też źle się ćwiczy, bo jest za "ciężko". Metodą prób i błędów doszłam do takiego rozwiązania: przed ćwiczeniem jem jedną kanapkę, żeby nie paść z przemęczenia , a po ćwiczeniu jem "normalne" (czyli takie jak zawsze) śniadanie. Ale nie wiem, czy to dobrze?
Ja zawsze biegam na czczo, ale to zależy po co kto biega tu jest artykuł o tym <link>

Edytowane przez AnnaVanDort
Czas edycji: 2018-09-26 o 01:47
krisstinaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-09-26, 10:57   #20
Paullaa1sz
Przyczajenie
 
Avatar Paullaa1sz
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 8
Dot.: Ćwiczyć na czczo czy po śniadaniu?

Jeśli ćwiczę rano to jem jakiś jogurt albo banana przed ćwiczeniami, bo też padłabym z głodu. Zazwyczaj robię się głodna do pół h po wstaniu i nie ćwiczy mi się przyjemnie, więc wolę ćwiczyć po południu
Paullaa1sz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-26, 13:30   #21
Agafitness
Wtajemniczenie
 
Avatar Agafitness
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 2 323
Dot.: Ćwiczyć na czczo czy po śniadaniu?

Ja zawsze ćwiczę rano po śniadaniu.Moje treningi są tak ciężkie,że na czczo padłabym,a organizm przecież musi skądś czerpać energię

Same aeroby można robić na czczo,wówczas lepiej się spala tłuszcz,ale ja osobiście tego nie praktykuję
__________________
mgr wychowania fizycznego
instrukor fitness,boksu,tańca
sędzia piłki nożnej
Agafitness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-01, 08:16   #22
klaudiaxp
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 7
Dot.: Ćwiczyć na czczo czy po śniadaniu?

Na czczo nigdy nie ćwiczyłam, nie miałabym siły. Zawsze treningi robię wieczorem
klaudiaxp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-02, 18:19   #23
topole
Raczkowanie
 
Avatar topole
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 79
Dot.: Ćwiczyć na czczo czy po śniadaniu?

To są chyba dwie szkoły. Jedni ćwiczą przed śniadaniem a inni po, zależy od organizmu i samopoczucia.
topole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-03, 15:41   #24
azja1212
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 9
Dot.: Ćwiczyć na czczo czy po śniadaniu?

Kilka razy próbowałam ćwiczyć na czczo, ale to zawsze kończyło się źle. Nie miałam siły, kręciło mi się w głowie i czekałam tylko aż trening się skończy. Moim zdaniem lepiej zrobić sobie efektywny trening po jedzeniu/wieczorem, niż męczyć się rano, tylko dlatego, żeby spalić więcej tkanki tłuszczowej (jeśli to w ogóle prawda, że tak się dzieje).

Ogólnie trening to kwestia mocno indywidualna i każdy powinien znaleźć odpowiedni czas i formę aktywności dla siebie. Tak, żeby czas przeznaczony na ćwiczenia wykorzystać jak najbardziej efektywnie
azja1212 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-22, 08:13   #25
Mago111
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 6
Dot.: Ćwiczyć na czczo czy po śniadaniu?

Ja zawsze jem śniadanie, bardzo lekkie i małe ale zdrowe i energetyczne żeby nie obciążało żołądka. Bazą są płatki owsiane na wodzie na słodko. Żeby ułatwić życie to używam płatki błyskawiczne i zalewam je wrzątkiem (bez gotowania) dodaję dla urozmaicenia w różnych kombinacjach jakieś suszone owoce, orzechy, słonecznik, pestki dyni, chia, itd, itp. Wszystko jest słodzone miodem. W czystej postaci najlepiej mi smakuje spadziowy ale teraz dla urozmaicenia eksperymentuję z różnymi mieszankami miodowymi. Miód z pierzgą, miód z propolisem. Ciekawy miód z mleczkiem pszczelim i z dodatkami witaminowymi mają w <reklama> - drogi ale fajnie urozmaica smakowo płatki.
A przed południem popijam yerba mate... ale to inny wątek

Edytowane przez AnnaVanDort
Czas edycji: 2018-10-23 o 13:41 Powód: Reklama
Mago111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-23, 18:05   #26
Malinkna1986
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 2 205
Dot.: Ćwiczyć na czczo czy po śniadaniu?

Ja rano na treningach nie mam tyle energii i siły więc ćwicze wieczorem.
Malinkna1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-27, 12:33   #27
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Ćwiczyć na czczo czy po śniadaniu?

Niektorzy nie sa w stanie cwiczyc na czczo tj. treningi sa slabe, to nie a wyjscia i trzeba cos zjesc.

Natomiast jesli jest sie w stanie jechac na czczo, to goraco polecam Sam swojego czasu wierzylem w rzeczy typu "nie cwicz na czczo bo spalisz miesnie" , a to sa bzdety niestety.
Ja sobie bardzo chwale czy to poranny trening na czczo, czy trening na zakonczenie postu
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-21, 10:19   #28
anett_74
Kosmetyki i paznokcie
 
Avatar anett_74
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 15
Dot.: Ćwiczyć na czczo czy po śniadaniu?

Czytałam różne opinie na ten temat że i lepiej tak i tak. Ja wolę poćwiczyć od rana, wtedy mam"z głowy" a nie jestem też rano tak bardzo głodna.
Zwykle wstaje, piję wodę z cytryną i mogę zrobić trening w domu, a później śniadanie i praca.
Jeśli ktoś nie ma siły to może jakieś małe śniadanie, żeby znów się w brzuchu nie przewracało wszystko, tylko jak później wytrzymać do następnego posiłku :O :p
anett_74 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-24, 10:06   #29
Malinkna1986
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 2 205
Dot.: Ćwiczyć na czczo czy po śniadaniu?

Mi zdecydowanie nie idzie trening bez śniadania.
Malinkna1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-25, 08:47   #30
Agafitness
Wtajemniczenie
 
Avatar Agafitness
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 2 323
Dot.: Ćwiczyć na czczo czy po śniadaniu?

Mi też nie. Moje koleżanki ćwiczyły aeroby przed zawodami na czczo,ale w domu. Kończyły robić aeroby i od razu jadły posiłek. Natomiast u mnie jest tak,że idę przed samą pracą na siłownię,robię bardzo ciężki trening siłowy + aeroby a prosto po treningu do pracy.Gdybym miała ćwiczyć na czczo,to bym padła w połowie treningu. Dlatego wszystko zależy od celu naszych treningów,od tego gdzie i co ćwiczymy itd. Dobrze zbilansowany posiłek jest paliwem,który daje energię do treningu.

Na siłowni,w której aktualnie ćwiczę można sobie kupić śniadanie czy posiłek potreningowy,co bardzo sobie cenię.Czasem późno wstanę i nie zdążę przygotować jedzenia do pracy,więc na siłowni mam gotowe,zdrowe posiłki,które mogę zabrać ze sobą do pracy.Nawet mają desery dietetyczne i napoje
__________________
mgr wychowania fizycznego
instrukor fitness,boksu,tańca
sędzia piłki nożnej

Edytowane przez Agafitness
Czas edycji: 2018-11-25 o 08:50
Agafitness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-09-01 15:05:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:47.