Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 60. - Strona 42 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-04-29, 23:49   #1231
9db319b6775c28ea43120ca668718a4b2b45fa01_5eadfbab66f1a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 675
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 60.

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
No jest.


Ta rzygająca emotka jest mocno nie na miejscu jednak.
Ty tak uważasz. Wolności wypowiedzi nie mam? Bez przytyków proszę. Modem nie jesteś, żeby mnie edukować / zwracać uwagę, co jest na miejscu. Już bez przesady.

Edytowane przez 9db319b6775c28ea43120ca668718a4b2b45fa01_5eadfbab66f1a
Czas edycji: 2020-04-29 o 23:54
9db319b6775c28ea43120ca668718a4b2b45fa01_5eadfbab66f1a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-29, 23:55   #1232
sublips
Zakorzenienie
 
Avatar sublips
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 6 032
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 60.

Cytat:
Napisane przez amillia Pokaż wiadomość
Ja na diecie jem 700-1000 kalorii, poza dietą ~1300 żeby trzymać wagę, przy 1500 już tyję, sprawdzone. Schudłam tak 20 kg i od kilku miesięcy trzymam osiągniętą wagę. No ale przecież na chłopski rozum ktoś policzył, że powinnam tyć na moich 1300 kalorii, bo organizm tłuszcz zatrzymuje, szkoda gadać Na deficycie kalorycznym się chudnie, nikt się nie roztyje, bo mu metabolizm się cofnął i zrobił fikołka.

Mój typowy dzień na diecie to na śniadanie kromka chleba z warzywami, drugiego śniadania nie jem, ewentualnie micha zupy, obiad jem normalny, ale późno, więc kolacji też już nie jem.
Poza dietą to jem co chcę, tylko to liczę, zresztą i tak mam mały apetyt i nie jestem w stanie zjeść dużo, po dwóch kromkach chleba się czuję jak paśna świnia i nie jestem w stanie się ruszać.

Jak byłam grubiutka to też potrafiłam wsunąć 2000 kalorii i sobie płakać, że czemu tyję jak mi tyle tabelka pokazuje. Magicznie schudłam jak na swoim organizmie sprawdziłam przy jakiej kaloryczności zaczynam chudnąć. A i rozciągnięty żołądek szybko się przyzwyczaił do nowych porcji i nie pamiętam kiedy ostatnio byłam głodna nawet.
No ale to, co opisujesz, nie jest możliwe. Po prostu.
Nie jesteś ewenementem. Jak ludzie mają ujemny bilans i ćwiczą, to chudną. Nie trzeba się głodzić, serio, a to, co opisujesz, to jest w jakimś stopniu głodzenie się plus rozwalony metabolizm.

Nie wiem, co też oznacza, że fajnie się najadać na 800 kalorii. No jedzcie tak, to się będziecie najadać. Ale po co jeść 800 kalorii - i je obsesyjnie liczyć, bo powiedzmy sobie szczerze, trzeba je liczyć - jeśli można schudnąć przy normalnej liczbie kalorii i aktywności fizycznej? I co więcej mieć ładniejsze ciało niż przez głodzenie się?
Nie każdy musi czerpać przyjemność z jedzenia, jasne, ale no jedzenie 800 kalorii dziennie to zaburzenia odżywiania, nazywajmy rzeczy po imieniu. Jeszcze Twoje określenia typu, że czujesz się jak "paśna świnia" przy 2 kromkach chleba, gdzie dwie kromki chleba no nie mają dużo kalorii.

Już nie wspomnę, że u każdego, absolutnie u każdego przy takiej kaloryce nastąpi napad na żarcie w końcu.

Edytowane przez sublips
Czas edycji: 2020-04-29 o 23:57
sublips jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-30, 00:14   #1233
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 60.

[1=9db319b6775c28ea43120ca 668718a4b2b45fa01_5eadfba b66f1a;87804864] Ty tak uważasz. Wolności wypowiedzi nie mam? Bez przytyków proszę. Modem nie jesteś, żeby mnie edukować / zwracać uwagę, co jest na miejscu. Już bez przesady. [/QUOTE]Najpierw się zasłaniasz wolnością wypowiedzi, a potem próbujesz mi zabrać moją.

To jest twoja koleżanka, tylko w drugą stronę. Brzydko tak rzygać na koleżanki. Albo zmyślasz.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 01:14 ---------- Poprzedni post napisano o 01:12 ----------

Cytat:
Napisane przez sublips Pokaż wiadomość
Nie każdy musi czerpać przyjemność z jedzenia, jasne, ale no jedzenie 800 kalorii dziennie to zaburzenia odżywiania, nazywajmy rzeczy po imieniu.
Zgadzam się. To nie musi być świadome zaburzenie, ale coś się tam w podświadomości mocno siedzi, jak ktoś liczy sobie kilokalorie i je ich 800 dziennie.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest teraz online Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-30, 00:19   #1234
9db319b6775c28ea43120ca668718a4b2b45fa01_5eadfbab66f1a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 675
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 60.

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Najpierw się zasłaniasz wolnością wypowiedzi, a potem próbujesz mi zabrać moją.

To jest twoja koleżanka, tylko w drugą stronę. Brzydko tak rzygać na koleżanki. Albo zmyślasz.
To jest dla mnie już poniżej bezczelności. Naprawdę.
9db319b6775c28ea43120ca668718a4b2b45fa01_5eadfbab66f1a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-30, 00:29   #1235
amillia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 2 364
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 60.

Cytat:
Napisane przez sublips Pokaż wiadomość
No ale to, co opisujesz, nie jest możliwe. Po prostu.
Nie jesteś ewenementem. Jak ludzie mają ujemny bilans i ćwiczą, to chudną. Nie trzeba się głodzić, serio, a to, co opisujesz, to jest w jakimś stopniu głodzenie się plus rozwalony metabolizm.

Nie wiem, co też oznacza, że fajnie się najadać na 800 kalorii. No jedzcie tak, to się będziecie najadać. Ale po co jeść 800 kalorii - i je obsesyjnie liczyć, bo powiedzmy sobie szczerze, trzeba je liczyć - jeśli można schudnąć przy normalnej liczbie kalorii i aktywności fizycznej? I co więcej mieć ładniejsze ciało niż przez głodzenie się?
Nie każdy musi czerpać przyjemność z jedzenia, jasne, ale no jedzenie 800 kalorii dziennie to zaburzenia odżywiania, nazywajmy rzeczy po imieniu. Jeszcze Twoje określenia typu, że czujesz się jak "paśna świnia" przy 2 kromkach chleba, gdzie dwie kromki chleba no nie mają dużo kalorii.

Już nie wspomnę, że u każdego, absolutnie u każdego przy takiej kaloryce nastąpi napad na żarcie w końcu.
Liczę kalorie, bo to najprostsza droga do schudnięcia, a uwierz mi, próbowałam schudnąć przez długi czas i tylko to mi pomogło. Teraz już nie liczę, bo skończyłam dietę, ale wiem ile mniej więcej jem, bo nic nowego nie wprowadziłam do diety, a kaloryczność produktów pamiętam.

Taki mam organizm i tyle, sama wiem najlepiej ile łez wypłakałam, bo na wszystkich dietach 1500 kalorii i tak tyłam. U mnie to zresztą genetyczne pewnie, bo matka ma to samo, nie jest w stanie zjeść "dużo", najada się małymi porcjami, a ma zdrową, szczupłą sylwetkę. Ja też zresztą wyglądam ładnie i nie jestem wychudzona. O wiele ładniej niż na tych "zdrowych" kalorycznościach, kiedy wpychałam w siebie na siłę 1800 kalorii i tyłam jak wariatka.

Chcesz to sobie to określaj zaburzaniami odżywiania jak się lepiej przez to czujesz, ale z mojej perspektywy fakty są takie, że na takiej diecie schudłam, nie rzuciłam się wcale na jedzenie jak przepowiadasz, tylko normalnie zwiększyłam kaloryczność o kilkaset kalorii i sobie trzymam wagę od kilku miesięcy. No ale wróża rzekła, każdy, u każdego, zawsze, bez wyjątków. To masz swój wyjątek.
amillia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-30, 00:38   #1236
kolorowe_jaskolki
Rozeznanie
 
Avatar kolorowe_jaskolki
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 788
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 60.

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
No jest.


Ta rzygająca emotka jest mocno nie na miejscu jednak.
A spodziewałaś się kultury po osobie, która tak się wyrażała o osobach trans na tamtym wątku? Bo ja nie

[1=9db319b6775c28ea43120ca 668718a4b2b45fa01_5eadfba b66f1a;87804873] To jest dla mnie już poniżej bezczelności. Naprawdę. [/QUOTE]

Nazwanie jakiejś aktorki Twoją koleżanką to jest bezczelność?

W ogóle to trochę mnie to bawi, jak Ty kogoś krytykujesz i wręcz obrażasz, to jest spoko, bo wolność słowa i można mówić co się chce = obrażać w chamski sposób (btw nie na tym to polega, ale ok), ale jak ktoś zwróci Tobie uwagę (i to nie obrazi, po prostu coś skomentuje), to już się burzysz, że jak to, przecież Ty tylko wyraziłaś swoje zdanie XD
kolorowe_jaskolki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-30, 00:44   #1237
9db319b6775c28ea43120ca668718a4b2b45fa01_5eadfbab66f1a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 675
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 60.

Cytat:
Napisane przez kolorowe_jaskolki Pokaż wiadomość
A spodziewałaś się kultury po osobie, która tak się wyrażała o osobach trans na tamtym wątku? Bo ja nie



Nazwanie jakiejś aktorki Twoją koleżanką to jest bezczelność?

W ogóle to trochę mnie to bawi, jak Ty kogoś krytykujesz i wręcz obrażasz, to jest spoko, bo wolność słowa i można mówić co się chce = obrażać w chamski sposób (btw nie na tym to polega, ale ok), ale jak ktoś zwróci Tobie uwagę (i to nie obrazi, po prostu coś skomentuje), to już się burzysz, że jak to, przecież Ty tylko wyraziłaś swoje zdanie XD
Nie chce robić off-topicu.

Koleżanka / Kolega - towarzysz pracy, nauki, zabawy. I tak, nazywanie Tess moją "koleżanką" jest dla mnie bezczelnością. Tak to odbieram, tak to odczuwam.

To nie jest trans wątek. Wy się tam po-obrażałyście za formę wypowiedzi (? poglądy ?), a ja tutaj. I do czego to prowadzi? Po co to przeciągać? Mam tu kopiować wasze wcześniejsze posty, które nie wnoszą nic do tematu?

Gdzie kogoś obrażam na tym wątku?

Napisałam jak jem, a nie, że promuję jakieś magiczne diety. I zostaję wyzywana od anorektyczek. Koniec off-topicu. Skończyłam rozmowę z wami. Żegnam ten wątek.

Edytowane przez 9db319b6775c28ea43120ca668718a4b2b45fa01_5eadfbab66f1a
Czas edycji: 2020-04-30 o 00:55
9db319b6775c28ea43120ca668718a4b2b45fa01_5eadfbab66f1a jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-04-30, 00:50   #1238
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 60.

[1=9db319b6775c28ea43120ca 668718a4b2b45fa01_5eadfba b66f1a;87804873] To jest dla mnie już poniżej bezczelności. Naprawdę. [/QUOTE]


Sugerowanie, że według mnie masz zaburzenia odżywiania?


Ciekawą masz definicję bezczelności.



Swoją drogą potwierdzając moje słowa.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest teraz online Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-30, 01:03   #1239
sublips
Zakorzenienie
 
Avatar sublips
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 6 032
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 60.

Cytat:
Napisane przez amillia Pokaż wiadomość
Liczę kalorie, bo to najprostsza droga do schudnięcia, a uwierz mi, próbowałam schudnąć przez długi czas i tylko to mi pomogło. Teraz już nie liczę, bo skończyłam dietę, ale wiem ile mniej więcej jem, bo nic nowego nie wprowadziłam do diety, a kaloryczność produktów pamiętam.

Taki mam organizm i tyle, sama wiem najlepiej ile łez wypłakałam, bo na wszystkich dietach 1500 kalorii i tak tyłam. U mnie to zresztą genetyczne pewnie, bo matka ma to samo, nie jest w stanie zjeść "dużo", najada się małymi porcjami, a ma zdrową, szczupłą sylwetkę. Ja też zresztą wyglądam ładnie i nie jestem wychudzona. O wiele ładniej niż na tych "zdrowych" kalorycznościach, kiedy wpychałam w siebie na siłę 1800 kalorii i tyłam jak wariatka.

Chcesz to sobie to określaj zaburzaniami odżywiania jak się lepiej przez to czujesz, ale z mojej perspektywy fakty są takie, że na takiej diecie schudłam, nie rzuciłam się wcale na jedzenie jak przepowiadasz, tylko normalnie zwiększyłam kaloryczność o kilkaset kalorii i sobie trzymam wagę od kilku miesięcy. No ale wróża rzekła, każdy, u każdego, zawsze, bez wyjątków. To masz swój wyjątek.
Nie masz i Twoje słowa pokazują mi, że masz zaburzenia odżywiania plus sposób, w jaki piszesz o jedzeniu - też. Ja się nie czuję lepiej, pozostaje mi współczuć, bo sama byłam w takim miejscu parę lat temu i reagowałam nieprzyjemnie, jak mi ktoś zwracał uwagę, że za mało jem czy mogę się odchudzać w inny sposób, bo przecież ja wiem lepiej. Byłam szczerze zdumiona, że koleżanka je aż 1500 kalorii i chudnie. A 1500 kalorii czy 1800 dla dorosłej osoby to nie jest dużo, więc o jakim wpychaniu mówisz..
Od faktów nie ma wyjątków. Są zaburzenia, choroby metaboliczne - ale to również się leczy. Kobiety z IO, chorobami tarczycy chudną na dietach o normalnej kaloryce, więc chyba musiałabyś mieć jakąś bardzo nieznaną chorobę albo być niezdrowo upasiona jako dziecko, że tak brzydko napiszę, że nie możesz schudnąć normalnie.

Edytowane przez sublips
Czas edycji: 2020-04-30 o 01:08
sublips jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-30, 01:53   #1240
kolorowe_jaskolki
Rozeznanie
 
Avatar kolorowe_jaskolki
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 788
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 60.

[1=9db319b6775c28ea43120ca 668718a4b2b45fa01_5eadfba b66f1a;87804884]
To nie jest trans wątek. Wy się tam po-obrażałyście za formę wypowiedzi (? poglądy ?), a ja tutaj. I do czego to prowadzi? Po co to przeciągać? Mam tu kopiować wasze wcześniejsze posty, które nie wnoszą nic do tematu?

Gdzie kogoś obrażam na tym wątku?

Napisałam jak jem, a nie, że promuję jakieś magiczne diety. I zostaję wyzywana od anorektyczek. Koniec off-topicu. Skończyłam rozmowę z wami. Żegnam ten wątek.
[/QUOTE]

Gdzie kogoś obrażasz na tym wątku? Nie wiem, wydaje mi się, że np. rzygająca emotką w kierunku innej kobiety na podstawie jej wyglądu.

Ja Ciebie, ani nikogo na tym wątku tutaj nie wyzywam od nikogo, stwierdziłam po prostu fakt, że dieta 700-800 kcal nie jest zdrowa, przecież nigdzie się personalnie do nikogo tutaj nie odnoszę, a Tobie nikt nie zabroni jeść jak chcesz

Cytat:
Napisane przez amillia Pokaż wiadomość
Taki mam organizm i tyle, sama wiem najlepiej ile łez wypłakałam, bo na wszystkich dietach 1500 kalorii i tak tyłam. U mnie to zresztą genetyczne pewnie, bo matka ma to samo, nie jest w stanie zjeść "dużo", najada się małymi porcjami, a ma zdrową, szczupłą sylwetkę. Ja też zresztą wyglądam ładnie i nie jestem wychudzona. O wiele ładniej niż na tych "zdrowych" kalorycznościach, kiedy wpychałam w siebie na siłę 1800 kalorii i tyłam jak wariatka.

Chcesz to sobie to określaj zaburzaniami odżywiania jak się lepiej przez to czujesz, ale z mojej perspektywy fakty są takie, że na takiej diecie schudłam, nie rzuciłam się wcale na jedzenie jak przepowiadasz, tylko normalnie zwiększyłam kaloryczność o kilkaset kalorii i sobie trzymam wagę od kilku miesięcy. No ale wróża rzekła, każdy, u każdego, zawsze, bez wyjątków. To masz swój wyjątek.
Ale to nie jest tak, że jesteś jakimś nadczłowiekiem i Twój organizm działa na zupełnie innych prawach niż u wszystkich innych ludzi. Jeżeli miałaś problem schudnąć, to powinnaś była się udać do specjalisty, który by Ciebie poprowadził i pomógł schudnąć przede wszystkim w zdrowy sposób i pokazał gdzie popełniasz błędy. Po to istnieje ten zawód i oni się lata o tym uczą

Poza tym nie da się jeść 700 czy tam 1300 kcal na co dzień od dłuższego czasu i mieć normalnej, zdrowej sylwetki, to jest bardzo mocno ujemny bilans i na czymś takim będziesz chudnąć i w końcu będziesz mieć bardzo wychudzone ciało, a co gorsze chory organizm z niedoborami. Zakładam, że dieta oświęcimska części więźniów też oscylowała w granicach 1200 kcal i jak Ci ludzie wyglądali to chyba wiemy i jakich problemów zdrowotnych się nabawili. Jedzenie takiej ilości kalorii jako 'utrzymanie wagi' to jest zaburzenie i to nie jest moje zdanie, tylko fakty, idź do dobrego dietetyka to Ci to powie. Spróbuj sobie poczytać jakie jest dzienne zapotrzebowanie na niezbędne składniki odżywcze i regulacyjne i sprawdź czy jedząc w ten sposób codzinnie sobie wszystko dostarczasz. A jeżeli ktos sobie do tego jeszcze serwuje skrajnie eliminacyjną dietę, na której je tylko owoce i jakieś tam niewielkie ilości warzyw czy chleba, no to o czym my dyskutujemy. Do tego jeszcze się okaże, że masz ponad 1,70 i ważysz jakieś 60 kilo i uprawiasz sport, no to już katastrofa taka dieta

Zgodnie z definicją to są zaburzenia odżywiania, a fakt, że na jakiejś diecie schudłaś w ogóle nie oznacza, że ta dieta jest zdrowa i Ci służy.
kolorowe_jaskolki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-30, 03:39   #1241
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 60.

Cytat:
Napisane przez Ava_ Pokaż wiadomość
Ja nie mam takiego podziału, ze obiad nie może być słodki („bo się nie najem” wtf). Słodkie pierogi czy naleśniki nie ma problemu. Słodkie tylko z rana nie wchodzi.

Albo jeszcze lepsza wersja „obiad bez mięsa to nie obiad”. Spotkałam się również z podejściem, ze na obiad ziemniaki musza być! Czasami mnie zastanawia jak bardzo uboga dieta maja co niektórzy.
Przypomniala mi sie dziewczyna, ktora kiedys, pare lat temu widzialam na insta. Polka, weganka, ktora wszedzie o tym weganizmie musiala wspomniec. Jej dieta skladala sie w 90% z frytek z keczupem, frytek bez keczupu, pieczonych ziemniakow z przyprawami (i keczupem), bialych bulek z dzemem i bialych bulek z maslem orzechowym. I dziewczyna sie dziwila, ze 5 razy w ciagu jednego sezonu jest chora i autentycznie nie umiala powiazac tego faktu z tym, jak uboga w jakiekolwiek skladniki odzywcze jest jej dieta

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Ja w ogóle nie wierzę ten krokomierzom. Zauważyłam,że naliczają mi kroki jak intensywnie ruszam rękami- np kiedyś mi naliczyło kilkaset kroków jak... Tarłam ziemniaki na placki ziemniaczane

Bo intensywnie ruszałam łapami

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


[1=07f49d5297ed442eaa63bdc 5e3365630f1fe1bde_620d900 1ec3ce;87804241]Zabrnęlam w odmety kafeterii (wpisałam dieta 700 kcal) i jestem przerażona. Okazuje się, że ludzie są nawet na dietach 500 kcal. Ale sorry co się wtedy je?? Mój obiad pewnie tyle ma. Albo tekst, że ludzie są na dietach 1000 kcal, które są zdrowe a 700 to przecież tylko 300 mniej.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]

Moj obiad ma pewnie wiecej
Ale ja czesto jem obiado-kolacje. Sniadanie robie takie okolo 600 kalorii, potem jest przekaska owocowa, a potem obiado-kolacja kolo 19-20 to ma pewnie z 700 kalorii, jak nie wiecej. Z kolei w pracy na lunch jem salatke z ryba albo kurczakiem (czasami Maka ) a na krotkiej przerwie nieduzy jogurt.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-04-30, 06:48   #1242
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 60.

[1=9db319b6775c28ea43120ca 668718a4b2b45fa01_5eadfba b66f1a;87804577]Matko

Ona jest morbidly obese.

---------- Dopisano o 21:23 ---------- Poprzedni post napisano o 21:22 ----------



Napisałam, że mnie dziwi a nie, że to niezdrowo.[/QUOTE]To znaczy dziwi cię wiedzą medyczna, dietetyczna? Dziwi cię znajomość tego jak działa ludzkim organizm?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-30, 08:38   #1243
cukierek_z_cykuty
Zadomowienie
 
Avatar cukierek_z_cykuty
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 1 257
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 60.

[1=9db319b6775c28ea43120ca 668718a4b2b45fa01_5eadfba b66f1a;87804864] Ty tak uważasz. Wolności wypowiedzi nie mam? Bez przytyków proszę. Modem nie jesteś, żeby mnie edukować / zwracać uwagę, co jest na miejscu. Już bez przesady. [/QUOTE]

Ani to obok wolności nie leży, ani obok wypowiedzi szczerze mówiąc. Zwykłe chamstwo i tyle. Ale rozumiem, że jakby ktoś do ciebie podszedł na ulicy i zasadził ci pawiem na twój widok to uznałabyś, że spoko - wolność więc miał prawo?
cukierek_z_cykuty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-30, 09:05   #1244
amillia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 2 364
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 60.

Cytat:
Napisane przez sublips Pokaż wiadomość
Nie masz i Twoje słowa pokazują mi, że masz zaburzenia odżywiania plus sposób, w jaki piszesz o jedzeniu - też. Ja się nie czuję lepiej, pozostaje mi współczuć, bo sama byłam w takim miejscu parę lat temu i reagowałam nieprzyjemnie, jak mi ktoś zwracał uwagę, że za mało jem czy mogę się odchudzać w inny sposób, bo przecież ja wiem lepiej. Byłam szczerze zdumiona, że koleżanka je aż 1500 kalorii i chudnie. A 1500 kalorii czy 1800 dla dorosłej osoby to nie jest dużo, więc o jakim wpychaniu mówisz..
Od faktów nie ma wyjątków. Są zaburzenia, choroby metaboliczne - ale to również się leczy. Kobiety z IO, chorobami tarczycy chudną na dietach o normalnej kaloryce, więc chyba musiałabyś mieć jakąś bardzo nieznaną chorobę albo być niezdrowo upasiona jako dziecko, że tak brzydko napiszę, że nie możesz schudnąć normalnie.
Daj znać jak coś jeszcze wywróżysz, przekażę lekarzowi na następnej wizycie słowa tak rzetelnego diagnosty internetowego.

Zabawne też, że o faktach pisze osoba, która powiela bzdury o spowolnianiu metabolizmu i tyciu z powietrza.

Cytat:
Napisane przez kolorowe_jaskolki
Poza tym nie da się jeść 700 czy tam 1300 kcal na co dzień od dłuższego czasu i mieć normalnej, zdrowej sylwetki, to jest bardzo mocno ujemny bilans i na czymś takim będziesz chudnąć i w końcu będziesz mieć bardzo wychudzone ciało, a co gorsze chory organizm z niedoborami.
1300 kalorii dla mnie to jest +/- neutralny bilans, co oprócz moich obserwacji potwierdza każdy kalkulator kaloryczny. Wyrocznia to nie jest, ale opiera się na faktach bardziej niż fusy wizażanek. Pewnie, zdrowiej by było dorzucić godzinę ćwiczeń dziennie zamiast ciąć kalorie, ja nie miałam takiego luksusu pracując w takim trybie w jakim pracuję. Tak samo jak zdrowiej jest zjeść gotowanego brokuła niż schabowego, co nie znaczy, że załamywanie rąk nad każdym, kto wsunie polski obiad, bo "na pewno ma miliony niewykrytych przez żadne badania problemów zdrowotnych" jest śmieszny
amillia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-30, 09:47   #1245
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 60.

amilia jaki konkretnie lekarz Ci te 700, a w porywach 1200 kcal zaleca?
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-30, 09:50   #1246
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 60.

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;87805456]amilia jaki konkretnie lekarz Ci te 700, a w porywach 1200 kcal zaleca?[/QUOTE]Chyba jakiś dr z Leśnej Góry, if you know what I mean



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-30, 09:50   #1247
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 60.

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;87805456]amilia jaki konkretnie lekarz Ci te 700, a w porywach 1200 kcal zaleca?[/QUOTE]

Podejrzewam, że tacy istnieją.
Pisałam tu chyba kiedyś, że dziewczynie, która trenuje 5-6 razy w tygodniu (ciężki trening siłowy), plus jest trenerką i bierze udział w zawodach sylwetkowych fitness, przy wzroście 175 cm i 70 kg dietetyczka zaproponowała dietę 1570 kcal

Poza tym od diet są dietetycy a nie lekarze. Lekarze to w większości g... wiedzą o żywieniu.

Mnie ostatnio lekarka (endo) powiedziała, że żebym pozbyła się tłuszczu z brzucha to powinnam robić więcej ćwiczeń na brzuch, np brzuszków

Edytowane przez Finlora
Czas edycji: 2020-04-30 o 09:53
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-30, 09:58   #1248
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 60.

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Mnie ostatnio lekarka (endo) powiedziała, że żebym pozbyła się tłuszczu z brzucha to powinnam robić więcej ćwiczeń na brzuch, np brzuszków
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-30, 09:59   #1249
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 60.

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
A wydawała się ogarnięta
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-04-30, 09:59   #1250
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 60.

NIE JESTEM żadnym specjalistą, ale jest coś takiego jak podstawowa przemiana materii potrzebna do procesów życiowych. Może nie 1500 kcal, ale na pewno też nie jest to 700 kcal. Można sobie zrobić jakąś dietę czy głodówkę, ale jechać pół życia na 700 kcal to chyba jakiś cud. Można tu dokonać niezbyt fajnego porównania z czasami wojny i głodu, ale teraz mamy więcej chorób cywilizacyjnych i ogólnie słabsze społeczeństwo, więc ja bym chyba aż tak nie ryzykowała i taki bilans ciutkę zwiększyła.

A jak ktoś przez cały dzień je tylko banana, kiść winogron i jeden posiłek to chyba jest wyjątkowo mało. Ja rozumiem dzień czy dwa nie mieć apetytu, ale przy jakiejkolwiek aktywności fizycznej czy umysłowej brak apetytu czy głodu byłby dla mnie niepokojący.
__________________
Ban na zakupy kosmetyczne!

12.03.2023 r.- 12.06.2023 r.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-30, 09:59   #1251
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 60.

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
A wydawała się ogarnięta
Niby to nie jest jej praca, zeby takie rzeczy wiedziec, ale tez nie jest to jakas wiedza tajemna tylko dla wybranych
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-30, 10:05   #1252
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 60.

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Niby to nie jest jej praca, zeby takie rzeczy wiedziec, ale tez nie jest to jakas wiedza tajemna tylko dla wybranych
No ale wyobraź sobie, że ja nie mam na ten temat pojęcia, słyszę od niej, że mam robić brzuszki i potem robię te brzuszki jak powalona a efektów brak, tłuszcz jak był tak jest. Chyba bym z tej żałości poszła pocieszyć się niezdrowym żarciem
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-30, 10:07   #1253
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 60.

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Podejrzewam, że tacy istnieją.
Pisałam tu chyba kiedyś, że dziewczynie, która trenuje 5-6 razy w tygodniu (ciężki trening siłowy), plus jest trenerką i bierze udział w zawodach sylwetkowych fitness, przy wzroście 175 cm i 70 kg dietetyczka zaproponowała dietę 1570 kcal

Poza tym od diet są dietetycy a nie lekarze. Lekarze to w większości g... wiedzą o żywieniu.

Mnie ostatnio lekarka (endo) powiedziała, że żebym pozbyła się tłuszczu z brzucha to powinnam robić więcej ćwiczeń na brzuch, np brzuszków
Mam w pracy kolegę, który trenuje hobbystycznie, a nie do zawodów i jego dieta redukcyjna to jakieś 3200 kcal, a na masę 3800-4000 kcal
Więc 1570 kcal przy treningach do zawodów sylwetkowych....

Ale to prawda. Po dietę idzie się do dietetyka i to dobrego.
Jemu na początku trener układał dietę, ale po jakimś czasie nie dawał rady tego robić tak dobrze, jak by znajomy oczekiwał.
Poszedł do jakiejś dobrej dietetyczki i rezultaty były natychmiast. A wcześniej stanął z sylwetką w miejscu, bo tamten trener tylko do pewnego etapu był w stanie go poprowadzić z dietą.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-30, 10:07   #1254
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 60.

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
No ale wyobraź sobie, że ja nie mam na ten temat pojęcia, słyszę od niej, że mam robić brzuszki i potem robię te brzuszki jak powalona a efektów brak, tłuszcz jak był tak jest. Chyba bym z tej żałości poszła pocieszyć się niezdrowym żarciem
Dlatego w kwestii tego typu porad najlepszym lekarzem jest jednak doktor Google i porzadny research.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-30, 10:13   #1255
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 60.

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Już pomijając jakieś brednie pt. Ze autorka posta je dużo owoców w dniu i jej się tak mało kalorii nazbiera... 1 mały banan to około 100 kcal, ogólnie owocami szybko nabijesz kaloryczność, a autorka pisze o jakichś "normalnych" posiłkach.��

Także ten post uznaje jako ściemę, albo zwyczajnie nieumiejętność policzenia zjedzonych kalorii...
Też tak uważałam jak Ty (w pierwszym akapicie wyżej), ale somellifluous wyjaśniła, że te owoce w ciągu dnia to jeden banan (na całe śniadanie jeden banan o_O) i na przykład 400 g winogron czy miska jagód. To faktycznie te owoce nie będą miały nie wiadomo ile kalorii.

Cytat:
Napisane przez amillia Pokaż wiadomość
1300 kalorii dla mnie to jest +/- neutralny bilans, co oprócz moich obserwacji potwierdza każdy kalkulator kaloryczny. Wyrocznia to nie jest, ale opiera się na faktach bardziej niż fusy wizażanek.
Współczuję, 1300 kalorii brzmi dla mnie strasznie mało.
BTW ja od rana do obiadu (16.00-17.00) zjadam nierzadko koło 800 kalorii^^.

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Chyba jakiś dr z Leśnej Góry, if you know what I mean
Oglądałam kiedyś ten serial .
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-30, 11:16   #1256
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 60.

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Więc 1570 kcal przy treningach do zawodów sylwetkowych....
W dodatku dziewczyna jest fajnie umięśniona z kratą na brzuchu a ta dietetyczka stwierdziła, że ma prawie 30% tłuszczu

---------- Dopisano o 12:16 ---------- Poprzedni post napisano o 11:20 ----------

Skoro na tym wątku wyszło, że moja opaska jest lipna, to chciałam zapytać co byście poleciły? Zastanawiam się nad Polarem ale jak mam wydać tyle stówek to, znając siebie, znowu będę siedzieć przez miesiąc i rozkminiać wszystkie opcje, modele, porównywać itd. Mój mąż się śmieje, że zanim coś kupię to się z tego doktoryzuję Jak szukam telefonu to jest masakra, zanim coś wybiorę
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-30, 13:18   #1257
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 60.

Cytat:
Napisane przez cukierek_z_cykuty Pokaż wiadomość
Ani to obok wolności nie leży, ani obok wypowiedzi szczerze mówiąc. Zwykłe chamstwo i tyle. Ale rozumiem, że jakby ktoś do ciebie podszedł na ulicy i zasadził ci pawiem na twój widok to uznałabyś, że spoko - wolność więc miał prawo?
Znaczy ja się zgadzam, że jest to wolność i oczywiście, że można.

Tyle, że to chamskie i niepotrzebne. Ale można, no kto jej zabroni być chamem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest teraz online Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-30, 14:03   #1258
cukierek_z_cykuty
Zadomowienie
 
Avatar cukierek_z_cykuty
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 1 257
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 60.

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Znaczy ja się zgadzam, że jest to wolność i oczywiście, że można.

Tyle, że to chamskie i niepotrzebne. Ale można, no kto jej zabroni być chamem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No w sumie nikt. Co nie zmienia faktu, że osobiście wolność wolę kojarzyć z czymś wyższych lotów niż odwalanie chamówy bo wolno. Ale to tylko moje życzeniowe myślenie.
cukierek_z_cykuty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-30, 14:04   #1259
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 60.

Treść usunięta
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-30, 14:12   #1260
Mimiko
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 4 421
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 60.

Diety to temat rzeka. Byłam u lekarza, który zalecił mi dietę 1200 kalorii. Schudłam 9 kg, chociaż byłam niesamowicie głodna i dosłownie ręce mi się trzęsły z głodu. Po jakichś 2 czy 3 miesiącach przytyłam z nawiązką. Potem wybrałam się do dietetyczki, która opracowała mi dietę 1500 kalorii (moje podstawowe zapotrzebowanie obliczyła na 1450), w której dominowały warzywa. Warzywa do każdego posiłku, co najmniej 200gram. Do tego codziennie mięso z kaszą albo ryżem. Nienawidziłam tej diety, zarzuciłam ją po ślubie i teraz jestem najgrubsza w historii, bo ważę 84 kg przy 172 cm wzrostu. Oczywiście nie czaruję się, przytyłam, bo zajadam stresy i kocham słodycze, a nienawidzę sportu, ale jeśli chodzi o dietę to mam totalny mętlik w głowie. Jestem na grupie IO na facebooku i próbuję edukować się na własną rękę teraz, ale tam też nieraz odchodzą niezłe akcje. Wkurzyłam się też na dietetyków i lekarzy, bo wydałam sporo kasy na wizyty i jadłospisy a nadal nie umiem się dobrze odżywiać. Naprawdę nie wiem czy jeśli spalam bez jakiejkolwiek aktywności fizycznej (siedzę w mieszkaniu, wychodzę raz w tygodniu do sklepu, mieszkanie ma 40 metrów, więc nie nachodzę się) 1450 kalorii to powinnam jeść 1800, żeby było zdrowo?
Mimiko jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-05-27 16:10:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:13.