Jak odbieracie pojęcie czasu we wczesnych relacjach - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-07-03, 23:49   #1
lunaa11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 33

Jak odbieracie pojęcie czasu we wczesnych relacjach


Wiem, dziwny temat, ale już wyjaśniam o co mi chodzi.

Tak się wszędzie słyszy 'relacja powinna biec swoim tokiem' 'nie powinno się z niczym spieszyć' a z drugiej strony pojawiają się hasła 'jeżeli intencje są jasne wszystko idzie gładko, szybko i przyjemnie' 'jeżeli to jest TO, to wszystko szybko się klaruje' No i jak tu nie zgłupieć, skąd wiedzieć, że coś nie jest za szybko....
Ale dalej... tak samo częstotliwość jest względna. Jak często powinno się spotykać? Ile spotkań tygodniowo to już za dużo, co doprowadzi do zamęczenia, a ile to już znak że spotykamy się za rzadko, co może oznaczać brak zaangażowania.
A wiadomości i odzywanie się do siebie między spotkaniami. Odzywacie się codziennie? Kilka razy dziennie? Macie dni 'ciszy'?
lunaa11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-04, 07:54   #2
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 12 340
Dot.: Jak odbieracie pojęcie czasu we wczesnych relacjach

Nie ma jednej uniwersalnej prawdy. Jedno spotykają się raz na dwa tygodnie, inni co drugi dzień. A i tak w koncu tworzą związek.

Najważniejsze jest, aby mówić o swoich potrzebach i nie tkwić w czymś, co nas nie satysfakcjonuje.
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-04, 08:39   #3
glossyzuz
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 730
Dot.: Jak odbieracie pojęcie czasu we wczesnych relacjach

Cytat:
Napisane przez lunaa11 Pokaż wiadomość
Tak się wszędzie słyszy 'relacja powinna biec swoim tokiem' 'nie powinno się z niczym spieszyć' a z drugiej strony pojawiają się hasła 'jeżeli intencje są jasne wszystko idzie gładko, szybko i przyjemnie' 'jeżeli to jest TO, to wszystko szybko się klaruje' No i jak tu nie zgłupieć, skąd wiedzieć, że coś nie jest za szybko....
no ale to przecież się nie wyklucza. to, że coś biegnie swoim tokiem nie oznacza, że się rozwleka w czasie. poza tym każdą relację inaczej rozwijasz. ludzie są różni, mają różne charaktery, są w różnych sytuacjach życiowych, czy to prywatnych czy zawodowych i nie da się nałożyć jednego schematu na wszystkie relacje.
glossyzuz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-04, 12:00   #4
renata_b_1993
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 157
Dot.: Jak odbieracie pojęcie czasu we wczesnych relacjach

Dlatego te hasełka są tak ogólne, bo nie ma złotej jednej wytycznej.
To zależy od Ciebie i twojego Faceta. Dla Ciebie będzie tak ale dla mnie już będzie inaczej.

Jeżeli czuje że brakuje mi partnera i mocno tęsknie to chyba jest to już jasny sygnał że za rzadko się widujemy? I tak samo w drugą stronę. Chociaż nie wiem czy hmm można mówić o granicy "za często" nie miałam nigdy takiego odczucia że za często widzę mojego faceta
renata_b_1993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-04, 13:09   #5
Vanir410
Wtajemniczenie
 
Avatar Vanir410
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 2 159
Dot.: Jak odbieracie pojęcie czasu we wczesnych relacjach

Te pytania są zwyczajnie głupie.
Wszystko zależy od preferencji dwójki ludzi. Każda relacja będzie szła inaczej, może nawet skrajnie i to nie oznacza, że jest zła.
Vanir410 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-04, 14:54   #6
Cukier_Puder_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 381
Dot.: Jak odbieracie pojęcie czasu we wczesnych relacjach

A może po prostu przestań się zastanawiać co wypada, jak on odbierze coś tam, tylko pisz do niego, umawiaj się z nim tak często jak masz na to ochotę, a nie planujesz wszystkiego misternie, żeby przypadkiem się nie okazało, że kolesiowi nie pasujesz
Cukier_Puder_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-05, 12:18   #7
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 16 089
Dot.: Jak odbieracie pojęcie czasu we wczesnych relacjach

za duzo jest kiedy czujesz sie zmeczona ta osoba
spotykania powinny wychodzic naturalnie obydwie strony powinny do nich dazyc
jak dla mnie raz na tydzien to troche malo jak ja sie w krece w jakas relacje to chce jak najczesciej,jak ktos ma dla mnie czas raz na tydzien to bym to odebrala ze sie niezbyt angazuje
tez zalezy co uwazasz za wczesny etap chociaz wedlug mnie jak zaskoczy z dwoch stron to obie strony daza do jak najczestrzego kontaktu,pisza do siebie,chca sie umawiac chodzby na spacer itp
to sie czuje
jak ktos do ciebie pisze raz na dwa dni ,przeklada spotkanie ,wymysla milion wymowek dlaczego nie moze znalesc czasu na spotkanie to raczej nie jest dobry znak
ja jestem z tych ludzi co nie prowadza zadnych gierek jak mi sie ktos podoba to ta osoba bedzie o tym wiedziec odrazu bo dam jej to odczuc ,nie wierze w zadne gonienie kroliczka itp

Edytowane przez 7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Czas edycji: 2020-07-05 o 12:21
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-07-05, 13:43   #8
skara
Zakorzenienie
 
Avatar skara
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Hiszpania
Wiadomości: 5 028
Dot.: Jak odbieracie pojęcie czasu we wczesnych relacjach

Dla mnie osobiście im częściej, tym lepiej. Nie dla mnie relacje, w których para co do zasady widzi się raz w tygodniu. Jeśli jest mi z kimś dobrze, to chcę spędzać maksymalnie dużo czasu razem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
skara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-06, 15:46   #9
Krystal_26
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 131
Dot.: Jak odbieracie pojęcie czasu we wczesnych relacjach

To zależy jak daleko mieszkacie, jak dużo czasu wam zabiera praca itp Ale moim zdaniem nawet na początku znajomości tak 2 razy w tygodniu to minimum, inaczej nie da się kogoś dobrze poznać i zobaczyć, czy coś z tego może być. Jak ktoś nie ma czasu nawet tyle się spotkać to albo nie ma czasu w ogóle na związek albo mu się niespecjalnie podobasz
Krystal_26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-06, 16:42   #10
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 053
Dot.: Jak odbieracie pojęcie czasu we wczesnych relacjach

Dla mnie zanim zostaliśmy parą raz w tygodniu to było idealnie.

Ale rozmowy na Messengerze obowiązkowo codziennie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-06, 18:45   #11
ManillaLatte
Rozeznanie
 
Avatar ManillaLatte
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 727
Dot.: Jak odbieracie pojęcie czasu we wczesnych relacjach

Wiadomo, że każdy związek zaczyna się i rozwija inaczej - jeden szybciej, drugi wolniej. Ilość spotkań w tygodniu czy częstotliwość rozmów przez telefon zależy tylko i wyłącznie od tego, co obie strony uważają za naturalne. Jeśli jedna ze stron czuje, że czegoś jest za dużo lub za mało, to według mnie trzeba to jak najszybciej zakomunikować to tej drugiej stronie i wypracować kompromis albo się rozejść.



Dla mnie naturalne jest, że mam kontakt ze swoim partnerem niemal codziennie - przez telefon lub inny komunikator, dopóki razem nie zamieszkaliśmy, dla niego tak częsty kontakt też był naturalny, więc akurat dobraliśmy sie pod tym względem. Znam również osoby, które nie potrzebują/nie chcą/nie widzą sensu w kontaktowaniu się ze swoją drugą połówką częściej niż raz w tygodniu i według mnie dopóki ich druga połówka jest tym usatysfakcjonowana - nie ma problemu. Takie rzeczy jednak trzeba komunikować od razu, na początku znajomości, żeby nie było potem nedopowiedzeń.

Uważam również, że nie ma również reguł jeśli chodzi o pozostałe "kroki milowe" w związkach. Dla przykładu ja i mój obecny TŻ podjęliśmy decyzję o zamieszkaniu razem po jakiś 3 miesiącach bycia razem i mimo, ze wydaje się to dość szybko, to jednak oboje czuliśmy, że tego właśnie chcemy, przedyskutowaliśmy całą sprawę kilka razy, zeby nie było wątpliwości.

Podsumowując - nie ma jednej słusznej recepty. Każdy związek idzie własnym tempem i jeśli coś wydaje się za szybko dla jednej ze stron, to trzeba o tym głośno powiedzieć.
ManillaLatte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-07-06 18:45:01


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:49.