Spironol......??? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-02-16, 14:13   #1
majorka:)
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 587
Smile

Spironol......???


Lekarz ginekolog endokrynolog przepisla ten lek SPIRONOL ,ale nie wiem dokladnie na co on jest??Moze ktoras z Was go stosowala??
Napiszcie jakie ma dzialanie i jakie jest jego zastosowanie. Z gory dziekuje.
majorka:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-16, 14:18   #2
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Spironol......???

http://www.nadcisnienietetnicze.pl/p...ug/106404.html
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-16, 16:25   #3
bisskit
Raczkowanie
 
Avatar bisskit
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: gdańsk
Wiadomości: 228
Dot.: Spironol......???

no ale przecież to jest w ulotce

i na co Tobie lekarz to przepisał, naprawdę trudno zawyrokować, bo tego kompletnie przez internet nie widać- jest kilka zastosowań.
bisskit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-16, 18:12   #4
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Spironol......???

no dokladnie ,nie rozumiem dlaczego ludzie nie pytaja o leki ,i nie dopytuja sie o wlasne zdrowie a potem pytaja w necie.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-16, 19:56   #5
majorka:)
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 587
Dot.: Spironol......???

Odpowiedz jest prosta. Niekoniecznie zawartosc ulotki informuje w calosci.Pozatym nie zawsze lekarz informuje na co przepisuje leki i w jakim celu,poprostu pisze recepte.W tym przypadku po obejrzeniu wyniku USG.A forum jest raczej po to by inni podzielili sie informacjami z innymi na tematy o których maja jakiekolwiek pojecie .
majorka:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-16, 20:38   #6
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Spironol......???

jak od endokrynologa, to pewnie dlatego, że działa antyandrogenowo.
gdyby przepisal inny lekarz, to pewnie z myślą o moczopędnym dzialaniu spironolu, które prowadzi np. do obniżenia cisnienia.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-16, 21:00   #7
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Spironol......???

Cytat:
Napisane przez majorka:) Pokaż wiadomość
Odpowiedz jest prosta. Niekoniecznie zawartosc ulotki informuje w calosci.Pozatym nie zawsze lekarz informuje na co przepisuje leki i w jakim celu,poprostu pisze recepte.W tym przypadku po obejrzeniu wyniku USG.A forum jest raczej po to by inni podzielili sie informacjami z innymi na tematy o których maja jakiekolwiek pojecie .
to wlasnie dlatego czlowiek(dorosly ,z dziecmi chodza rodzice) ma otwor gebowy aby zapytac o to co przepisuje i czego mozna sie spodziewac.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-02-16, 21:21   #8
madulka
Zadomowienie
 
Avatar madulka
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 1 312
Dot.: Spironol......???

Ja bralam spironol ok. 8 miesiecy, tez mi przepisal endokrynolog Zapisal mi go choc wszystkie hormony i badania mialam w normie, ale bralam dzielnie, szkoda tylko ze na prozno niestety.
Mowil Ci, ze co miesiac musisz badac poziom potasu i czegos tam jeszcze (nie pamietam)?

Edytowane przez madulka
Czas edycji: 2008-01-07 o 01:59
madulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-16, 21:31   #9
bergamia
Rozeznanie
 
Avatar bergamia
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 724
GG do bergamia
Dot.: Spironol......???

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
to wlasnie dlatego czlowiek(dorosly ,z dziecmi chodza rodzice) ma otwor gebowy aby zapytac o to co przepisuje i czego mozna sie spodziewac.
Paula
__________________
"Lata człowieka zaczynamy liczyć dopiero wtedy, kiedy w jego życiu nie liczy się nic prócz lat" Emerson

bergamia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-16, 22:37   #10
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Spironol......???

Cytat:
Napisane przez bergamia Pokaż wiadomość
Paula
no co ? ;-)
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-17, 19:28   #11
bergamia
Rozeznanie
 
Avatar bergamia
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 724
GG do bergamia
Dot.: Spironol......???

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
no co ? ;-)
Już Ty wiesz co za to Cię lubię

Muszę to sobie zapisać (tą Twoja wypowiedź)
__________________
"Lata człowieka zaczynamy liczyć dopiero wtedy, kiedy w jego życiu nie liczy się nic prócz lat" Emerson

bergamia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-02-17, 20:06   #12
azalee
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 5
Dot.: Spironol......???

witam,
mi kiedyś dermatolog przepisał spironol (na tradzik), bo chociaz jest to lek na nadciśnienie to ponoć wykazuje działanie ograniczające aktywnosć gruczołow łojowych (tak tłumaczył). Nie wiem czy pomaga bo wytrzymałam tylko trzy tygodnie, zauważyłam jedynie że odwadnia skórę i prędzej będę miała zmarszczki niż pozbędę się pryszczy. Przestałam brać jak poszłam pobiegać i mało nie padłam przez to obniżenie ciśnienia.
azalee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-17, 20:31   #13
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Spironol......???

Cytat:
Napisane przez bergamia Pokaż wiadomość
Już Ty wiesz co za to Cię lubię

Muszę to sobie zapisać (tą Twoja wypowiedź)
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-19, 21:37   #14
kasiencja
Pani Buka
 
Avatar kasiencja
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 9 854
Dot.: Spironol......???

mam nadzieję że ktoś mi odpowie, skoro już skorzystałam z wyszukiwarki i darowałam sobie założenie nowego tematu

więc tak - potrzebowałam recepty na tabletki (biorę Sylvie 20) i poszłam do innego ginekologa, w Krakowie, bo zwykle chodziłam u siebie w mieście. facet stwierdził, że nie przepisywał ich jeszcze nikomu, no ale przejrzał ulotkę i mi receptę dał, skoro nie chciałam zmieniać. (chociaż on polecałby jakieś tam inne)

tylko że do tego zapisał mi jeszcze Spironol, do brania po 0,5 tabletki dziennie. tłumaczył, że on to generalnie poleca, bo to dobrze na cerę wpływa, zmniejsza owłosienie, pomaga na zatrzymywanie wody w organizmie i ogólnie wszystko super blablabla, pacjentki są bardzo zadowolone.

ale wyszłam z tego gabinetu, potem wklepałam nazwę w Google i zastanawiam się po co mi to w ogóle
cerę przetłuszczającą się mam, no tak, ale owłosienie jak większość kobiet (co prawda w dniu wizyty miałam niegolone kilka dni nogi ), nie mam problemów z ciśnieniem, a przynajmniej o tym nic nie wiem.
a... i co do tego zatrzymywania wody... co prawda przytyłam trochę w ciągu ostatniego roku, ale nie wiem, czy to przez tabletki. poza tym odkąd się przeprowadziłam do Krakowa, dosyć często muszę latać do toalety tak jakby wszystko co wypiję od razu przeze mnie przepływało

dlatego chciałam się zapytać, czy któraś z Was to brała i dlaczego, i czy ja w ogóle mam to kupować, czy szkoda pieniędzy?
__________________
How I choose to feel is how I am.

kasiencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-19, 21:49   #15
zły jeż
Raczkowanie
 
Avatar zły jeż
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 214
Dot.: Spironol......???

Ja biorę Spironol, 1 tabletka 25 mg dziennie. Z tym, że choruję na zespół policystycznych jajników, więc potrzebuję tego na objawy typu właśnie nadmierne owłosienie. Pomaga. Na zatrzymywanie wody też działa bardzo dobrze, ze mnie zleciało jej 2 kg.
Pieniędzy może i nie byłoby bardzo szkoda, gdyż jest to lek bardzo tani, ale w Twojej sytuacji po co go brać? Tylko w ramach pozbywania się wody, jeszcze na dodatek nie wiadomo czy koniecznego? Może poradzisz się innego lekarza?
__________________
napisałam post na wizażu, a powinnam się uczyć
zły jeż jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-20, 17:35   #16
kasiencja
Pani Buka
 
Avatar kasiencja
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 9 854
Dot.: Spironol......???

up
__________________
How I choose to feel is how I am.

kasiencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-30, 11:23   #17
paradiso perduto
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 073
Dot.: Spironol......???

Ja mam zespol pol. jajnikow.

Wcześniej (2 lata temu) brałam spironol razem z androcurem i dexametazonem, kiedy mialam testosteron 3 czy 4 razy wiekszy niz norma.

Teraz znow mialam badania krwi i mam pieciokrotnie mniej niz norma, a cere paskudna, wlosy tluste i w ogole źle. Ale gin-endo przepisał mi i tak na wszelki wypadek, bo objawy takie widoczne są wazniejsze.

Zaraz ide wykupic i od jutra zaczne znow brac. Brrr
__________________
Zaślubiny: 31.07.2021 r.




Wymianka: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1280977
paradiso perduto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-31, 10:49   #18
bergamia
Rozeznanie
 
Avatar bergamia
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 724
GG do bergamia
Dot.: Spironol......???

Bardzo fajne stronki o lekach:
dostępnych bez recepty http://www.bezrp.pl/
i na receptę http://www.medykamenty.info/
Polecam bo można sprawdzić na co jaki lek jeśli się akurat zgubiło ulotkę, albo sprawdzić czy nie jest napisane bardziej "po ludzku" niż w ulotce
Ten Spironol to w ogóle jako lek moczopędny jest zakwalifikowany...
__________________
"Lata człowieka zaczynamy liczyć dopiero wtedy, kiedy w jego życiu nie liczy się nic prócz lat" Emerson

bergamia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-13, 10:44   #19
paulina119a
Zadomowienie
 
Avatar paulina119a
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 271
Dot.: Spironol......???

Witajcie

Ja również przyjmuję Spironol. Zaczęłam w tym cyklu. Przepisał mi go endokrynolog po zdiagnozowaniu zespołu policystycznych jajników. Przyjmuję 1 tabletkę 100mg dziennie.
Mam nadzieję, że dzięki niemu w końcu poprawi sie stan mojej cery i skóra głowy przestanie się aż tak przetłuszczać. Na szczęście z nadmiernym owłosieniem problemów jeszcze nie mam...
paulina119a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-12, 19:53   #20
Kasjopeja 2am
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 66
Dot.: Spironol......???

Ja dostałam Spironol na trądzik.
Po 2 tyg brania pojawiły się takie skutki uboczne, że odstawiłam w sekundę.
Z tego co czytałam, to nie jest to zbyt bezpieczny lek.

Rzeczywiści 'wypompowuje wodę z organizmu' (schudłam 2kg i czułam się bardzo lekko), natomiast po odstawieniu woda wraca w przeciągu 24 godzin. Jakby ktoś w Was nagle wpompował ją z powrotem. Przez to, że jest to tak gwałtowne, jest to naprawdę nieprzyjemne uczucie.
Będę szukała innej drogi na obniżenie aldosteronu, bo ten lek jest koszmarny (a brałam najniższą dawkę).
Kasjopeja 2am jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-14, 07:14   #21
RosaSalvaje
Przyczajenie
 
Avatar RosaSalvaje
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 22
Dot.: Spironol......???

Jeśli chodzi tylko o pozbycie się nadmiaru wody to można spróbować Lioven. (jest też Aqua Femin, ale dość drogi)

Ja z kolei chcialam brac Spironol, bo nie ma takich skutkow ubocznych jak pigulki anty, ale 2 endo nie chcialo mi go wypisac, mimo ze mam podwyzszony androstenion (norma do 4, ja mam 4.4)
Kortyzol mam 20,5 (norma do 25)...
Nie wiem co robic, bo tabletkami anty na pewno nie mam zamiaru się truć tym bardziej ze mam podwyszona prolaktyne(biore bromergon ktory wypisala mi gin-endo), a one ją jeszcze podwyzszaja... Bylam juz u 2 dwoch endo prywatnie i 1 na nfz....nie mam kasy zeby placic za kolejnego, nie majac gwarancji czy ten wypisze mi spironol Wszyscy by tylko antyki wciskali
Jeden mi powiedzial, ze nie wypisze spironolu, bo powoduje feminizacje plodow meskich - nawet jakby, to co skoro i tak obecnie ciąża mi nie grozi??no tak, lepiej, zebym meczyla sie ze skutkami ubocznymi pigulek anty, ktore i tak po odstawieniu zrobia mi jeszcze lepsza rewolucje w hormonach i wlosy znowu mi wypadną! Ech..nie cierpię lekarzy..

Edytowane przez RosaSalvaje
Czas edycji: 2013-05-14 o 07:24
RosaSalvaje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-14, 08:56   #22
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Spironol......???

Cytat:
Napisane przez RosaSalvaje Pokaż wiadomość
Ja z kolei chcialam brac Spironol, bo nie ma takich skutkow ubocznych jak pigulki anty, ale 2 endo nie chcialo mi go wypisac, mimo ze mam podwyzszony androstenion (norma do 4, ja mam 4.4)
Jest jeszcze androcur i tez nie ma wiekszosci skutow takich jak tabletki anty, choc sa o nim rozne zdania.

O spirolonie i jego skutkach ubocznych takze. Ja wybralam androcur akurat po rozmowie z lekarka, wlasnie na podwyzszon androstendion.
Cytat:
Napisane przez RosaSalvaje Pokaż wiadomość
Jeden mi powiedzial, ze nie wypisze spironolu, bo powoduje feminizacje plodow meskich - nawet jakby, to co skoro i tak obecnie ciąża mi nie grozi??
Co za bzdura...od tego jest zabezpieczanie sie przez ciaza. To na tej zasadzie polowy lekow, ktore szkodza na plod nie powinni zapisac.

---------- Dopisano o 09:56 ---------- Poprzedni post napisano o 09:55 ----------

Cytat:
Napisane przez Kasjopeja 2am Pokaż wiadomość
Ja dostałam Spironol na trądzik[...]
Będę szukała innej drogi na obniżenie aldosteronu, bo ten lek jest koszmarny (a brałam najniższą dawkę).
A na pewno masz podwyzszony aldosteron? Mialas to badane?

Bo akurat tradzik to najczesciej z podwyzszonych androgenow czyli testosterou i androstendionu I na to wlasnie stosuje sie spirolon...bo tak sie sklada, ze na to tez moze pomagac, choc to nie jego glowne skazania.

Edytowane przez quleczka
Czas edycji: 2013-05-14 o 08:57
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-14, 09:18   #23
RosaSalvaje
Przyczajenie
 
Avatar RosaSalvaje
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 22
Dot.: Spironol......???

qleczka, wiem, ze jeszcze jest androcur(o nim akurat slyszlam, ze jest silniejszy i ma tam jakies skutki uboczne, choc faktycznie mniejsze niz antyki) , ale co mam zrobic skoro zaden endo mi nie chce nic wypisac nic tylko kaza brac antyki?
ten endo od feminizacji plodow meskich, stwierdzil nawet, ze mam androstenion niewiele podwyzoszony i ze prawie kazdy ma podwyzszony Noż tak się wkurzylam, zaczelam z nim dyskusje i skonczylo sie tym ze mnie prawie wyrzucil z gabinetu..
Natomiast gin-endo skupila sie na leczeniu hiperprolaktynemii i orzekla u mnie lekki hiperinsulinizm,natomiast przemiliczala totatalnie te androgeny
A państwowy endo olał mnie z góry do dołu...
W czerwcu ( w drugiej polowie czerwca dopiero) mam wizyte u kolejnego endo - Marta Kunkel. ma dobre opinie w necie, ale nie robie sobie duzych nadziei...
Kurczę można jakos zalatwic ta recepete na spironol od kogos?
Dlaczego ci lekarze sie tak upieraja na te anty

qleczka - zalozylam konto na wizazu specjalnie po to by dolaczyc do waszego topicu o łysieniu, niedługo do was dołącze, jak znajde czas by napisac długaśnego posta.. No i czytam powoli od poczatku wasz topic, a jest długaśny
RosaSalvaje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-14, 09:21   #24
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Spironol......???

Cytat:
Napisane przez RosaSalvaje Pokaż wiadomość
Ja z kolei chcialam brac Spironol, bo nie ma takich skutkow ubocznych jak pigulki anty, ale 2 endo nie chcialo mi go wypisac, mimo ze mam podwyzszony androstenion (norma do 4, ja mam 4.4)
Kortyzol mam 20,5 (norma do 25)...
(...)
Jeden mi powiedzial, ze nie wypisze spironolu, bo powoduje feminizacje plodow meskich - nawet jakby, to co skoro i tak obecnie ciąża mi nie grozi??no tak, lepiej, zebym meczyla sie ze skutkami ubocznymi pigulek anty, ktore i tak po odstawieniu zrobia mi jeszcze lepsza rewolucje w hormonach i wlosy znowu mi wypadną! Ech..nie cierpię lekarzy..
Ja brałam Spironol przez rok, razem z metforminą w celu obniżenia androgenów (m.in. androstendionu). Od 5 mies. biorę anty., których niemal nie czuję, że biorę, w przeciwieństwie do Spironolu, na którym słabo się czułam, bolała mnie głowa przez niskie ciśnienie (to jest lek obniżający ciśnienie). Ponadto, androstendion wreszcie jest w normie, co na Spironolu nie udało się osiągnąć. Nie chcę tutaj Cię przekonywać na siłę, jakie to anty. nie są rewelacyjne, ale nie powinnaś się aż tak bardzo ich obawiać. Też nie chciałam ich, ale zdrowie mnie do tego zmusiło i w gruncie rzeczy nie narzekam, bo naprawdę lepiej się czuję niż w czasie, kiedy brałam S.
A co do lek., to jednak ma rację... Spironol jest dość silnym lekiem, który rzeczywiście może powodować uszkodzenia płodu. Mi S. przepisała endokrynolog, oczywiście też ciąża mi na razie nie grozi. Niemniej jednak po roku leczenia trafiłam do gin. specjalizującej się w leczeniu zab. hormonalnych i usłyszałam tak jak Ty- że ona nie ma prawa mi przepisać S. bez antykoncepcji, bo nie chce brać odpowiedzialności za uszkodzenia płodu. Zapewniając, że o ciąży nie ma mowy na razie, usłyszałam, że życie jest życiem... I tak na razie biorę sobie anty.
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-14, 09:29   #25
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Spironol......???

Cytat:
Napisane przez RosaSalvaje Pokaż wiadomość
Natomiast gin-endo skupila sie na leczeniu hiperprolaktynemii i orzekla u mnie lekki hiperinsulinizm,natomiast przemiliczala totatalnie te androgeny
A USG jajnikow mialas robione? Tak z ciekawosci pytam...bo ta prolaktyna+ insulina ( + problemy z androgenami) to mi sie tak z PCOS kojarzy. Choc nie mowie, ze tak jest.

Ja bym nie zalatwiala recepty sama. Bo po pierwsze nie wiadomo jaka dawka, a dwa, ze branie to jedno ale jeszcze musisz miec lekarza, ktory bedzie potem kontrolowac czy to cos daje i ewentualnie co robic przy ew. skutkach ubocznych.

Poza tym jesli w czerwcu wreszcie trafisz na sensownego, ktory ew. zleci jakies badania to beda one niewarygone przy jego braniu.

Niestety, znalezienie dobrego lekarza jest trudne. Wiem cos o tym

Co do watku o wypadaniu...ja nadal nie przeczytalam calego

P.S. co do androcuru i skutkow ubocznych - wiadomo, moze miec - ale spirolon takze i to dosc spore

co do tego, ktory silniejszy...wszystko kwestia dawki. ja biore 1/4 tabletki raptem teraz

Edytowane przez quleczka
Czas edycji: 2013-05-14 o 09:31
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-14, 09:30   #26
RosaSalvaje
Przyczajenie
 
Avatar RosaSalvaje
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 22
Dot.: Spironol......???

gwiazdeczka93 - jednak mam swoje powody by anty nie brac - znajduje sie w grupie podwyzszonego ryzyka raka piersi i lecze sie na hiperprolaktynemie, a anty podwyzszaja prolaktyne co jest faktem...w dodatku ich dzialanie jes tylko wtedy gdy sie je bierze, po odstawieniu androgeny pojda jeszcze gorzej w górę...

jeszcze rozumiem ze nie chciala ci wypisac spironolu bez anty ( ktorych i tak bym nie brala, bo u mnie ryzyko ciązy wynosi 0 z racji tego ze jestem signielką), mnie natomiast nie chcieli wogole wypisać tego spironolu!
Nie chca brac odpowiedzialnosci? Phi, a zle leczenie, badz jego brak tez nie biora odpowiedzialnosci....prze ciez po tabletkach anty moge umrzec na udar/zakrzepicę i nikt za to nie weźmie odpowiedzialności....więc śmieszy mnie trochę takie gadanie...

qlka - robilam USG jajnikow ( gin mnie skierowala) 3 miesiace temu i niby brak obrazu PCOS..... A ten endo w czerwcu to prywatny, a juz tyle badan robilam, ze nie mam za bardzo kasy na kolejne...w piatek tylko ide jeszcze zrobic progesteron + estradiol

z ciśnieniem po spironolu nie powinnam miec problemu, bo u lekarza na ogol wychodzi mi lekko podwyszone
Biorę natomiast bromergon, ktory u wielu osob wywoluje mdlosci, spadki cisnienia, a u mnie tylko pierwsze 2 dni mialam niskie cisnienie, teraz nie czuje ze go biorę

Edytowane przez RosaSalvaje
Czas edycji: 2013-05-14 o 09:37
RosaSalvaje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-14, 09:37   #27
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Spironol......???

Cytat:
Napisane przez RosaSalvaje Pokaż wiadomość
w dodatku ich dzialanie jes tylko wtedy gdy sie je bierze, po odstawieniu androgeny pojda jeszcze gorzej w górę...
Nie przesadzaj. Raczej wroca do stanu sprzed

Ale akurat spironol i androcur w duzej mierze dzialaja tak samo...nie ma cudow...wiekszosc rzeczy wraca do stanu poprzedniego gdy sie przestanie brac.

Jak sie poszuka troche to jest ostatnio "moda" szczegolnie wsrod dermatologow na przepisywanie spironolu... i ogolnie wiekszosc osob raczej na niego narzeka niz go chwali.

Nie mowie od razu, ze nie zadziala...ale ogolnie to tez nie jest cudowny lek
Cytat:
Napisane przez RosaSalvaje Pokaż wiadomość
Nie chca brac odpowiedzialnosci? Phi, a zle leczenie, badz jego brak tez nie biora odpowiedzialnosci....prze ciez po tabletkach anty moge umrzec na udar/zakrzepicę i nikt za to nie weźmie odpowiedzialności....więc śmieszy mnie trochę takie gadanie...
Dokladnie, tym bardziej, ze nie sprawdza i tak czy je bierzesz

Dzieki za info o usg - pytalam tak dla pelnego obrazu

Swoja droga, jak tylko androstendion masz niewiele podwyzszony to pomysl moze o naturalnych rzeczach na te wlosy...dynia/palma itp. Ze mnie tu zaden specjalista ale na watku o ktorym mowimy moze ktos cos wymysli ...co warto robic

Edytowane przez quleczka
Czas edycji: 2013-05-14 o 09:40
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-14, 09:41   #28
RosaSalvaje
Przyczajenie
 
Avatar RosaSalvaje
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 22
Dot.: Spironol......???

ale spironol ma mniej istotnych dla mnie skutkow ubocznych i nie rozwala tak gospodarki hormonalnej, nie blokuje jajnikow....
poza tym czytalam , chyba na watku o lysieniu, ze jakas kobieta brala androcur lub spiro i po odstawieniu w miarę jej sie unormowalo (w kazdym razie nie wrocilo do stanu przed braniem leku)

slyszalam tez o wielu zdrowych kobietach, ktore nigdy nie lysialy , a po odstawieniu anty zaczął im się koszmar z włosami....

qleczka - wiem, ze to nie jest cudowny lek, ale chce sprobowac, dac sobie szanse
co do dermatolgow to bylam juz u 3 i zaden nic mi nie wypisal, wszyscy tylko wciskaja minoxidil badz alpicort, do tego biotyne lub cynk
Teraz nie chodzę do żadnego derma bo to strata czasu i pieniędzy...

Edytowane przez RosaSalvaje
Czas edycji: 2013-05-14 o 09:45
RosaSalvaje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-14, 09:49   #29
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Spironol......???

Cytat:
Napisane przez RosaSalvaje Pokaż wiadomość
ale spironol ma mniej istotnych dla mnie skutkow ubocznych i nie rozwala tak gospodarki hormonalnej, nie blokuje jajnikow....
Jakie bedzie mial skutki uboczne to sie dowiesz jak zastosujesz Taka prawda

Tak samo z tabletkami anty, ulotka dluga na kolometr, a mozna miec szczescie i nie miec zadnych. Ogolnie roznie bywa. Ja nie namawiam to anty, zeby byla jasnosc

Ogolnie jednak wszystko co dziala na hormony (czyli spironol tez)... w jakis sposob zmienia gospodarke hormonalna...o to przeciez wlasnie chodzi, jak sa za wysokie

No ale jakby nie bylo spironol/androcur zmieniaja tylko mala czesc, a tabletki anty wiecej rzeczy.


Co do wypadania to podobno sa przypadki, ze moze nie wrocic ..tylko tez nie wiemy czy samo by nie przeszlo. To samo w druga strone, jak komus po odstawieniu anty po kilku latach zaczely sie problemy, nie wiemy co by bylo gdyby ich nie braly.

Ale fakt, faktem, ze spadek nagly hormonow po odstawiniu anty niemal zawsze powoduje wypadanie wlosow...tylko zazwyczaj chwilowe i nasilenie nie zawsze jest duze.

To samo powoduje urodzenie dziecka tez na przyklad
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-14, 10:03   #30
RosaSalvaje
Przyczajenie
 
Avatar RosaSalvaje
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 22
Dot.: Spironol......???

Cytat:
Napisane przez quleczka Pokaż wiadomość
Jakie bedzie mial skutki uboczne to sie dowiesz jak zastosujesz Taka prawda

Tak samo z tabletkami anty, ulotka dluga na kolometr, a mozna miec szczescie i nie miec zadnych.
Ogolnie roznie bywa. Ja nie namawiam to anty, zeby byla jasnosc

Ogolnie jednak wszystko co dziala na hormony (czyli spironol tez)... w jakis sposob zmienia gospodarke hormonalna...o to przeciez wlasnie chodzi, jak sa za wysokie

No ale jakby nie bylo spironol/androcur zmieniaja tylko mala czesc, a tabletki anty wiecej rzeczy.


Co do wypadania to podobno sa przypadki, ze moze nie wrocic ..tylko tez nie wiemy czy samo by nie przeszlo. To samo w druga strone, jak komus po odstawieniu anty po kilku latach zaczely sie problemy, nie wiemy co by bylo gdyby ich nie braly.

Ale fakt, faktem, ze spadek nagly hormonow po odstawiniu anty niemal zawsze powoduje wypadanie wlosow...tylko zazwyczaj chwilowe i nasilenie nie zawsze jest duze.

To samo powoduje urodzenie dziecka tez na przyklad
No ale jeśli wiem,ze znajduję się w roznych grupach ryzyka, bo mam nadwagę, lekkie nadciśnienie, hiperprolkatynemie(przypo minam ze antyki podwyzszaja prolaktyne u kazdego) i grozi mi rak piersi to raczej trudno mi liczyć na łut szczęścia w przypadku anty...to tak jakby pić butelkę wódki dziennie i liczyc na to ze moze nie dostanę marskości wątroby, bo moze akurat mam silną wątrobę...

No dokładnie spironol/androcur nie zmienia tylu rzeczy w gospodarce hormonalnej więc logiczne jest, ze musi mniej szkodzic....
Po za tym te objawy spironolu są takie widoczne - niedociśnienie czy odwodnienie, a w przypadku anty to na zewnątrz nie widac czy rozwija mi sie wlasnie rak piersi bądź ze robi mi sie wlasnie zakrzep...to samo z gospodarką hormonalną..

co do kobiet ktorym wypadaja wlosy po odstawieniu anty - nie wierze w az taki przypadek, ze setki kobiet na kafe, wizazu itp. piszą, ze zaczely im wypadac wlosy dokladnie zaraz po odstawieniu anty...i u wielu wcale nie przeszlo po miesiacu

Edytowane przez RosaSalvaje
Czas edycji: 2013-05-14 o 10:06
RosaSalvaje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:49.