Powrót do tabletek po odstawieniu.... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Seks

Notka

Seks Tutaj porozmawiasz o seksie. Masz pytania związane z życiem seksualnym lub szukasz porady? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, dodaj opinię.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-03-25, 06:55   #1
Creatyvna
Raczkowanie
 
Avatar Creatyvna
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 120

Powrót do tabletek po odstawieniu....


W listopadzie tamtego roku po dwóch latach przestałam brać Yasminelle. Odstawienie, z tego, co przeczytałam na forum, przebiegało chyba jak u większości... Najpierw długo brak okresu, ale później wszystko powoli wróciło do normy. Miałam ok. 32-dniowe cykle. W tym miesiącu postanowiłam wrócić do tabletek. Ostatni okres miałam 17.lutego. Wczoraj obudziłam się i byłam pewna, że dostałam okres. Skąpa, brunatna wydzielina, jaką zawsze mam na początku. Po jakichś dwóch godzinach od obserwacji tej wzięłam pierwszą tabletkę. Zależało mi, by było to jak najwcześniej, bo chciałam tabletki przyjmować rano. Ale nie wiedzieć dlaczego, od wzięzia tej tabletki okres jakby się "zatrzymał". Wczoraj przez cały dzień-brak krwawienia. W nocy-brak krwawienia. Dzisiaj rano to samo. Zastanawiam się, czy brać kolejną tabletkę, czy nie... Chciałabym mieć pewność, że jestem w stu procentach zabezpieczona.
Czy któraś z Was miała takie "przygody" po powrocie do tabletek?
Czekam na opinie...
__________________
"Czucie i wiara silniej mówią do mnie, niż mędrca szkiełko i oko..."
Creatyvna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-25, 06:58   #2
kamila2006
Zakorzenienie
 
Avatar kamila2006
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 4 897
Dot.: Powrót do tabletek po odstawieniu....

mysle ze wszystko ok. przeciez tabletki moga wstrzymac krwawienie jak i rowniez je wydluzyc (patrz ulotka) po ponad miesiacu przerwy to byl na pewno okres i wszystko zrobilas zgodnie z ulotką.

co do zasady przyjmowania tabletek rano. przeciez 1 tabletke moglas przyjac o dowolnej porze dnia (kiedy krwawienie by sie juz rozkrecilo) a drugą tabletke kolejnego dnia rano. i tez byloby wszystko ok.
__________________

Biegam tydz: 2/10
Motywacja 100%

http://s7.suwaczek.com/200804173235.png



kamila2006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-25, 07:04   #3
Creatyvna
Raczkowanie
 
Avatar Creatyvna
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 120
Dot.: Powrót do tabletek po odstawieniu....

Cytat:
Napisane przez kamila2006 Pokaż wiadomość
mysle ze wszystko ok. przeciez tabletki moga wstrzymac krwawienie jak i rowniez je wydluzyc (patrz ulotka) po ponad miesiacu przerwy to byl na pewno okres i wszystko zrobilas zgodnie z ulotką.

co do zasady przyjmowania tabletek rano. przeciez 1 tabletke moglas przyjac o dowolnej porze dnia (kiedy krwawienie by sie juz rozkrecilo) a drugą tabletke kolejnego dnia rano. i tez byloby wszystko ok.
W sumie lubię mieć 100% pewności w tych sprawach i wolę brać wszystkie tabletki o jednakowej porze, jeśli jest to możliwe, z dokładnością do co minuty ;-)
Trochę mnie uspokoiłaś tym, że tabletki mogą wstrzymywać okres... bo przyznam, że jeszcze nie miałam takiej sytuacji, żeby nie dostać okresu albo dostać okres 1-dniowy...
__________________
"Czucie i wiara silniej mówią do mnie, niż mędrca szkiełko i oko..."
Creatyvna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-25, 07:12   #4
kamila2006
Zakorzenienie
 
Avatar kamila2006
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 4 897
Dot.: Powrót do tabletek po odstawieniu....

ok. wszystko jest ok

pamietaj ze tabletki nigdy nie daja 100% pewnosci, ale gdy sa zazywane zgodnie z ulotką sa skuteczne.

a dbanie o przyjmowanie co do minutki nie jest konieczne uwierz ze 5h w tą czy drugą strone nie robi roznicy oczywiscie nie zachecam tylko gdybys przyjela tą 1 tabletke troche pozniej i okres by sie rozkrecił porzadnie to mysle ze by sie nie skonczyl tak szybko, a potrwal kilka dni.

Pozdrawiam.
__________________

Biegam tydz: 2/10
Motywacja 100%

http://s7.suwaczek.com/200804173235.png



kamila2006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-25, 07:16   #5
Creatyvna
Raczkowanie
 
Avatar Creatyvna
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 120
Dot.: Powrót do tabletek po odstawieniu....

Tak, wiem, wiem, że nigdy pewności mieć nie mogę... ale przynajmniej wiem, że nie popełniłam żadnego błędu.

Dzięki bardzo

Pozdrawiam również!
__________________
"Czucie i wiara silniej mówią do mnie, niż mędrca szkiełko i oko..."
Creatyvna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-29, 19:07   #6
magda_1989
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 9
Dot.: Powrót do tabletek po odstawieniu....

Hej, mam pytanie na temat tabletek antykoncepcyjnych.
Bylam u lekarza trzy miesiace temu, przepisal mi tabletki (lamuna). Nie zaczelam ich brac, poniewaz nagle musialam sie przeprowadzic za granice, moj chlopak dopiero do mnie dojedzie i wtedy zaczne brac tabletki.
Jednak gdy bylam u lekarza wazylam (przy wzroscie 170cm) 60kg, teraz, po ponad 3 miesiacach waze 53. nie chce przytyc, ale nie wiem tez czy moge brac te tabletki, a do lekarza narazie nie chce isc bo wydalabym tutaj na niego za duzo pieniedzy, a do polski zbyt szybko nie pojade....
co radzicie?
magda_1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Seks


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:02.