ASP? i dylemat. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-10-26, 21:23   #1
mel89
Zakorzenienie
 
Avatar mel89
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: porto
Wiadomości: 3 445

ASP? i dylemat.


Cześć dziewczyny. W tym roku piszę licencjat, studiuję na prywatnej uczelni grafikę. No i zastanawiam się co dalej. Sporo osób z mojego roku ma parcie na ASP. Znam swoje możliwości i wiem, że przy sporej pracy mam szanse dostać się na tą uczelnię. Ale mam wrażenie, że studiowałabym tam tylko dla papierka..
Nie jestem przekonana, czy magisterka na tej uczelni sprawi, że mój przyszły pracodawca spojrzy na mnie bardziej przychylnym okiem.. Od znajomych studiujących na ASP wiem, że dużo jest babrania w farbach, werniksach i innych tego typu rzeczach, a ja szczerze tego po prostu nie lubię i nie wiem jak miałoby mi się to przydać w pracy na stanowisku grafika komputerowego (już to przerabiałam na I i II roku obecnych studiów)
Drugą opcją jest Warszawska Szkoła Reklamy ( 2 letnia szkoła policealna) , która ma o wiele ciekawszy program, zajęcia "rzemieślnicze" z obsługi programów i szereg innych przedmiotów, moim zdaniem bardziej interesujących, na które mogę uczęszczać nieodpłatnie, bez względu na to jaką specjalizację wybiorę. Tu lista:

http://www.szkolareklamy.edu.pl/sect...w0-naj_w2.html

Mój Tż, który sam jest grafikiem komputerowym radzi, żebym nie robiła niczego na siłę, że ASP nie przyda mi się do pracy, że lepiej rozwijać i wynieść ze szkoły to, co jest mi potrzebne na przyszłym stanowisku. Bo przecież przyszłego pracodawcy prawdopodobnie będzie mało obchodziło czy umiem zrobić linoryt czy nie, i czy potrafię omówić film eksperymentalny lat 30 czy nie. Oczywiście ja sama tak długo myślałam, jednak patrząc na innych studenciaków prących na ASP zaczęłam się zastanawiać, czy ja też nie powinnam tak zrobić.

I bądź tu człowieku mądry. Bardzo proszę o jakieś wskazówki.
__________________
not all who wander are lost.

Edytowane przez mel89
Czas edycji: 2010-10-26 o 21:26
mel89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-26, 21:51   #2
magica
Wtajemniczenie
 
Avatar magica
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: mój własny świat
Wiadomości: 2 222
GG do magica
Dot.: ASP? i dylemat.

Hej, moim zdaniem powinnaś robić to co lubisz. Nie lubisz babrania się w farbach- nie idz na ASP coz tego, że Twoi znajomi tam idą. Idz za głosem serca! Jeśli w Warszawskiej Szkole Reklamy jest tak fajnie i ciekawie- nie ma co się zastanawiać
__________________
http://pustamiska.pl/

JESTEŚ PIĘKNIEJSZA NIŻ CI SIĘ WYDAJE-klik

to słowo(nie "te słowo")
bynajmniej=wcale, w ogóle
magica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-27, 00:08   #3
mel89
Zakorzenienie
 
Avatar mel89
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: porto
Wiadomości: 3 445
Dot.: ASP? i dylemat.

Cytat:
Napisane przez magica Pokaż wiadomość
Hej, moim zdaniem powinnaś robić to co lubisz. Nie lubisz babrania się w farbach- nie idz na ASP coz tego, że Twoi znajomi tam idą. Idz za głosem serca! Jeśli w Warszawskiej Szkole Reklamy jest tak fajnie i ciekawie- nie ma co się zastanawiać
dziękuję za odpowiedź właśnie staram się dowiedzieć więcej o tej szkole. jeśli mi przypasi i będę widziała możliwość rozwoju w tej szkole to pewnie na nią się zdecyduję. a ASP i magisterka.. zawsze będzie przecież czas, żeby - w razie czego - na spokojnie przygotować się do egzaminów i tam kontynuować naukę.
__________________
not all who wander are lost.
mel89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-27, 07:35   #4
Eva ID
ForceIsStrongInThisOne...
 
Avatar Eva ID
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: أبو ظبي
Wiadomości: 7 439
GG do Eva ID
Smile Dot.: ASP? i dylemat.

Cytat:
Napisane przez mel89 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny. W tym roku piszę licencjat, studiuję na prywatnej uczelni grafikę. No i zastanawiam się co dalej. Sporo osób z mojego roku ma parcie na ASP. Znam swoje możliwości i wiem, że przy sporej pracy mam szanse dostać się na tą uczelnię. Ale mam wrażenie, że studiowałabym tam tylko dla papierka..
Nie jestem przekonana, czy magisterka na tej uczelni sprawi, że mój przyszły pracodawca spojrzy na mnie bardziej przychylnym okiem.. Od znajomych studiujących na ASP wiem, że dużo jest babrania w farbach, werniksach i innych tego typu rzeczach, a ja szczerze tego po prostu nie lubię i nie wiem jak miałoby mi się to przydać w pracy na stanowisku grafika komputerowego (już to przerabiałam na I i II roku obecnych studiów)
Drugą opcją jest Warszawska Szkoła Reklamy ( 2 letnia szkoła policealna) , która ma o wiele ciekawszy program, zajęcia "rzemieślnicze" z obsługi programów i szereg innych przedmiotów, moim zdaniem bardziej interesujących, na które mogę uczęszczać nieodpłatnie, bez względu na to jaką specjalizację wybiorę. Tu lista:

http://www.szkolareklamy.edu.pl/sect...w0-naj_w2.html

Mój Tż, który sam jest grafikiem komputerowym radzi, żebym nie robiła niczego na siłę, że ASP nie przyda mi się do pracy, że lepiej rozwijać i wynieść ze szkoły to, co jest mi potrzebne na przyszłym stanowisku. Bo przecież przyszłego pracodawcy prawdopodobnie będzie mało obchodziło czy umiem zrobić linoryt czy nie, i czy potrafię omówić film eksperymentalny lat 30 czy nie. Oczywiście ja sama tak długo myślałam, jednak patrząc na innych studenciaków prących na ASP zaczęłam się zastanawiać, czy ja też nie powinnam tak zrobić.

I bądź tu człowieku mądry. Bardzo proszę o jakieś wskazówki.

Mel, największym szczęściem jest robić w życiu to co się lubi i aby Ci jeszcze za to płacono, ja te słowa usłyszałam gdy byłam w Liceum i powtarzam je teraz Tobie.

Umiesz już grafikę więc Szkoła Reklamy będzie dla Ciebie łatwa, zrobisz ją bez trudu.

ASP stawia większe wymagania, kształci szerzej.... to tylko od Ciebie zależy czy nie lubisz chlapać się farbami aż tak bardzo i czy film eksperymentalny z lat 30. naprawdę Cię nie zainteresuje.

Studia to nie tylko papierek, to możliwość pogłębienia swojej wiedzy, jeśli chcesz się więcej nauczyć i więcej wiedzieć to wybierz ASP, ale jeśli planujesz jak najszybciej iść do pracy i skupić sie jedynie na grafice, to Szkoła Reklamy powinna wystarczyć.
__________________
Wealth, Income & Power

I`m Proud to Be a Christian - Jestem Dumna, że Jestem Chrześcijanką



55 kg
Eva ID jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-27, 07:58   #5
aktaga13
Zakorzenienie
 
Avatar aktaga13
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: zacisze domowe
Wiadomości: 5 872
Dot.: ASP? i dylemat.

żyjemy w takich dziwnych czasach.. liczy się i papier i umiejętności. sama nie wiem co bardziej. niektórzy pracodawcy nawet nie spojrzą na kandydata bez wyższego wykształcenia, choćby potrafił cuda. inni nie wezmą nikogo, kto nie potrafi cudów (mimo papierka). a co będzie za kilka lat?

chyba poszłabym za głosem rozsądku, czyli asp. wybadaj jakie opinie ma ta szkoła policealna. z doświadczenia wiem, że często wygląda pięknie jedynie na papierze. wybór nie jest łatwy. może jedno i drugie? cenię sobie ludzi, którzy przeciwnie do mnie - potrafią pójść za głosem serca. trzymam kciuki za same trafne wybory!
__________________
bynajmniej =/= przynajmniej!!
bynajmniej - wcale, zupełnie, ani trochę, zgoła (zwykle w połączeniu z partykułą nie)
aktaga13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-27, 08:15   #6
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: ASP? i dylemat.

Wybrałabym ASP.

Studia to nie tylko materiał do wkucia, ale także ludzie. Mam wrażenie, że większa szansa na otoczenie się ludźmi kreatywnymi, ambitnymi będzie właśnie na ASP.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-27, 08:25   #7
Juliette88
Zadomowienie
 
Avatar Juliette88
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 672
Dot.: ASP? i dylemat.

Ja bym na Twoim miejscu wybrałam WSR. Dzisiaj, przy takim nawale magistrów, ten stopień jest coraz mnie ważny. A myślę, że szczególnie w takiej kreatywnej pracy, jak grafika, dużo ważniejsze jest co umiesz, a nie jaki masz papier.
Juliette88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-10-27, 10:14   #8
ever-dream
Wtajemniczenie
 
Avatar ever-dream
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 491
Dot.: ASP? i dylemat.

Moja siostra cioteczna ma sporą agencję reklamową i zatrudnia grafików, ostatnio jak u niej byłam mówiła mi, że w ogóle nie patrzy na ukończone szkoły (doświadczenie ją tego nauczyło), a na umiejętności.

Mówiła, że najbardziej jest zadowolona z dziewczyny, która skończyła... liceum ekonomiczne Twierdzi, że musiała poświęcić jej trochę czasu żeby ją podszkolić w programach, ale teraz radzi sobie świetnie.

Dlatego zgadzam się z tym co mówi Twój TŻ
__________________
"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki".
ever-dream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-27, 10:33   #9
tiramisu_
Wtajemniczenie
 
Avatar tiramisu_
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 702
Dot.: ASP? i dylemat.

Cytat:
Napisane przez Juliette88 Pokaż wiadomość
Ja bym na Twoim miejscu wybrałam WSR. Dzisiaj, przy takim nawale magistrów, ten stopień jest coraz mnie ważny. A myślę, że szczególnie w takiej kreatywnej pracy, jak grafika, dużo ważniejsze jest co umiesz, a nie jaki masz papier.
Wg mnie pracodawca będzie lepiej patrzył na osobę z mgr po ASP niż bez tytułu po jakiejś prywatnej dwuletniej policealce... Najlepszą opcją byłoby ASP + jakaś fajna podyplomówka (na policealki w 80% chodzą przeciętni uczniowie po maturze co się na studia nie dostali albo im się nie chciało)

---------- Dopisano o 11:33 ---------- Poprzedni post napisano o 11:23 ----------

Cytat:
Napisane przez ever-dream Pokaż wiadomość
Moja siostra cioteczna ma sporą agencję reklamową i zatrudnia grafików, ostatnio jak u niej byłam mówiła mi, że w ogóle nie patrzy na ukończone szkoły (doświadczenie ją tego nauczyło), a na umiejętności.

Mówiła, że najbardziej jest zadowolona z dziewczyny, która skończyła... liceum ekonomiczne Twierdzi, że musiała poświęcić jej trochę czasu żeby ją podszkolić w programach, ale teraz radzi sobie świetnie.

Dlatego zgadzam się z tym co mówi Twój TŻ
Jasne, umiejętności się zawsze liczą. Ja jestem zdania, że same studia to jest nic. Trzeba sobie robić praktyki, staże, angażować się w koła naukowe, projekty itp i zdobywac praktyczne doświadczenie i czymś się wśrod szarej masy wyróżniać.
tiramisu_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-27, 10:36   #10
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: ASP? i dylemat.

Cytat:
Napisane przez tiramisu_ Pokaż wiadomość
Wg mnie pracodawca będzie lepiej patrzył na osobę z mgr po ASP niż bez tytułu po jakiejś prywatnej dwuletniej policealce... Najlepszą opcją byłoby ASP + jakaś fajna podyplomówka (na policealki w 80% chodzą przeciętni uczniowie po maturze co się na studia nie dostali albo im się nie chciało)
ale widzisz, na podstawie tego, co napisala ever-dream, mozna dojsc do innego wniosku. do ktorego sie wlasciwie przychylam. autorka bedzie miala licencjat, wiec wyzsze wyksztalcenie jest. do tego cos jeszcze. a najwazniejsze sa umiejetnosci.
gdyby to o mnie chodzilo to ja bym poszla na ASP, a do tego ewentualnie cos policealnego. wydaje mi sie, ze daloby sie to polaczyc, bo zjazdy w warszawie sa co 2gi weekend? pracownik z takim wyksztalceniem i umiejetnosciami = pracownik idealny
skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-27, 10:38   #11
tiramisu_
Wtajemniczenie
 
Avatar tiramisu_
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 702
Dot.: ASP? i dylemat.

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
ale widzisz, na podstawie tego, co napisala ever-dream, mozna dojsc do innego wniosku. do ktorego sie wlasciwie przychylam. autorka bedzie miala licencjat, wiec wyzsze wyksztalcenie jest. do tego cos jeszcze. a najwazniejsze sa umiejetnosci.
gdyby to o mnie chodzilo to ja bym poszla na ASP, a do tego ewentualnie cos policealnego. wydaje mi sie, ze daloby sie to polaczyc, bo zjazdy w warszawie sa co 2gi weekend? pracownik z takim wyksztalceniem i umiejetnosciami = pracownik idealny
Przecież dokładnie o tym piszę Tylko zamiast policealki radzę podyplomówkę na dobrej uczelni (sporo z nich można robić już po licencjacie więc równolegle mgr na ASP i podyplomówkę w weekendy) i angażować się w co się da a nie tlyko chodzić na zajęcia i odbębniać zaliczenia.

Edytowane przez tiramisu_
Czas edycji: 2010-10-27 o 10:39
tiramisu_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-10-27, 11:24   #12
mel89
Zakorzenienie
 
Avatar mel89
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: porto
Wiadomości: 3 445
Dot.: ASP? i dylemat.

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
wydaje mi sie, ze daloby sie to polaczyc, bo zjazdy w warszawie sa co 2gi weekend? pracownik z takim wyksztalceniem i umiejetnosciami = pracownik idealny
Tak, tylko oprócz 2tygodniowych zjazdów w tygodniu można chodzić na zajęcia nie ze swojej specjalizacji za free i na umór i chciałabym to wykorzystać.. Dlatego dwie szkoły jednocześnie raczej odpadają.
__________________
not all who wander are lost.
mel89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-27, 11:27   #13
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: ASP? i dylemat.

oj, oj. nie rozwinelam pierwotnej mysli do konca :P nvm.
w skrocie -ASP + cos jeszcze to najlepsze rozwiazanie

---------- Dopisano o 12:27 ---------- Poprzedni post napisano o 12:26 ----------

Cytat:
Napisane przez mel89 Pokaż wiadomość
Tak, tylko oprócz 2tygodniowych zjazdów w tygodniu można chodzić na zajęcia nie ze swojej specjalizacji za free i na umór i chciałabym to wykorzystać.. Dlatego dwie szkoły jednocześnie raczej odpadają.
a nie ma czegos podobnego w lodzi? albo ASP w warszawie?
skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-27, 11:30   #14
ever-dream
Wtajemniczenie
 
Avatar ever-dream
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 491
Dot.: ASP? i dylemat.

Aaa i jeszcze mi się przypomniało, że moja znajoma z liceum kończyła jakąś dwuletnią szkołę policealną związaną z grafiką (nie pamiętam dokładnie nazwy) i już pracuje w agencji reklamowej. Na studiach nie była przecież ani roku, ale fakt, że dziewczyna miała naprawdę ogromny talent Kolejna rzecz, która potwierdza, że studia to nie zawsze przepustka do sukcesu

Sama planują zakończyć je na licencjacie i obrać nieco inną ścieżkę
__________________
"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki".
ever-dream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-27, 13:55   #15
Nebula
Zakorzenienie
 
Avatar Nebula
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 5 326
GG do Nebula
Dot.: ASP? i dylemat.

moja znajoma studiowala w szkole reklamy fotografie (mam nadzieje ze jest tylko jedna w warszawie:p bo nie dam glowy ze to ta sama) i wyrazala sie o tym dosc pochlebnie. tylko ze dla niej to bylo tylko studium przygotowawcze poleciala potem do lodzi na filmowke, tak ja temat wciagnal. Ale skoro sie tam dostala, to znaczy, ze przygotowali ja dosc konkretnie
__________________
Lubisz metal? Poznaj Strain!
Nebula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-27, 16:57   #16
mel89
Zakorzenienie
 
Avatar mel89
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: porto
Wiadomości: 3 445
Dot.: ASP? i dylemat.

Cytat:
Napisane przez Nebula Pokaż wiadomość
moja znajoma studiowala w szkole reklamy fotografie (mam nadzieje ze jest tylko jedna w warszawie:p bo nie dam glowy ze to ta sama) i wyrazala sie o tym dosc pochlebnie. tylko ze dla niej to bylo tylko studium przygotowawcze poleciala potem do lodzi na filmowke, tak ja temat wciagnal. Ale skoro sie tam dostala, to znaczy, ze przygotowali ja dosc konkretnie
dziękuję, to ważna wypowiedź

---------- Dopisano o 17:36 ---------- Poprzedni post napisano o 17:33 ----------

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość



a nie ma czegos podobnego w lodzi? albo ASP w warszawie?
raczej nie chcę zostać w łodzi.. mój mężczyzna dostał pracę w Warszawie, więc byłoby przyjemniej razem. myślałam o poznańskim ASP, ponieważ można tam studiować magisterskie 2letnie, a nie - jak to wszędzie - jednolite 5 letnie magisterskie.

---------- Dopisano o 17:57 ---------- Poprzedni post napisano o 17:36 ----------

Cytat:
Napisane przez tiramisu_ Pokaż wiadomość
Wg mnie pracodawca będzie lepiej patrzył na osobę z mgr po ASP niż bez tytułu po jakiejś prywatnej dwuletniej policealce... Najlepszą opcją byłoby ASP + jakaś fajna podyplomówka (na policealki w 80% chodzą przeciętni uczniowie po maturze co się na studia nie dostali albo im się nie chciało)
Tytuł licencjata mieć będę Wiesz, tak się mówi, że pracodawca będzie patrzył przychylniej.. ale w tym zajęciu liczy się naprawdę naprawdę mocne portfolio i umiejętności. Co pracodawcy po kimś z magistrem z ASP jeśli nie będzie umiał ustawić ulotki do druku, za to będzie pięknie malował, rozumiesz. Wiem, że jest spora rotacja w tym zawodzie, że przyjmuje się grafika a potem okazuje się, że nie potrafi taki złożyć artykułu do druku z prosto technicznych przyczyn i pracodawca znów szuka kolejnego chętnego na stanowisko licząc, że znajdzie się ktoś, kto tego nie spaprze.
Nie deprecjonuję wartości ASP bo na pewno można wiele z takiej szkoły wynieść, ale sama mam 70% wykładowców z warszawkiego i łódzkiego ASP na mojej prywatnej uczelni i to są profesorowie starej daty, nie przejmującej się zbytnio technicznymi sprawami, tylko "wizją". Jasne, ze fajnie mieć wizję, fajnie jest rozmawiać o sztuce, ale mam pragmatyczne podejście, nie chcę mianować się "artystką", chcę być rzemieślnikiem i być solidnie przygotowana do zawodu. Gdyby była inna sytuacja na rynku pracy to może byłabym bardziej przychylna ASP.
I tu ciekawostka: kiedy szukałam praktyk trafiłam na agencję i pani powiedziała mi tak:
Wie pani, wy tu przychodzicie z ASP, z magistrami sztuki, a ludzie słuchają ich troje. Smutne, co? Ale może to rzeczywistość?

W WSRce zachęca mnie fakt, że załatwia praktyki studenckie i wykładający tam ludzie to zwykle ludzie z branży, z agencji, z prasy itd.

Na razie skłaniam się do tego, żeby spróbować dostać się na ASP, a jeśli nie dam rady, to spróbuję za rok, ucząc się na WSR. Z tego co wygrzebałam szkoła ma dobre opinie.

Co do podkreślonego - bo ja wiem? Ta policealka jest dość specyficzna, bo państwowo można wybrać albo ASP albo iść na polibudę i studiować informatykę ze specjalnością grafika. Tyle z wyboru państwowego. Kiedy wybierałam się na studia nie chciałam przywdziać Aspowskiego turbanu i nie poradziłabym sobie na informatyce ze względu na to, że nie jestem umysłem ścisłym. No więc co taki człowiek może zrobić, gdzie moze pójść, żeby połączyć tą rzemieślniczą i artystyczną stronę grafiki ? No i padło na szkołę prywatną. Może wiele osób jest w takiej sytuacji i dlatego wybierze policealkę, nie ze względu na to, że jest ułomem, ale nie widzi innych rozwiązań dla siebie.

vixen - wiesz, trochę w tym środowisku siedzę i uwierz mi, ze kreatywnych, twórczych ludzi znajdzie się wszędzie.
__________________
not all who wander are lost.

Edytowane przez mel89
Czas edycji: 2010-10-27 o 16:59
mel89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-27, 17:53   #17
cosmo20
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 612
Dot.: ASP? i dylemat.

sama przeczytaj swój post. od razu ma się wrażenie, że wolisz WSR, po co więc komplikować sobie życie i robić coś do czego nie jest się przekonanym?
__________________

cosmo20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-27, 18:34   #18
mel89
Zakorzenienie
 
Avatar mel89
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: porto
Wiadomości: 3 445
Dot.: ASP? i dylemat.

Cytat:
Napisane przez cosmo20 Pokaż wiadomość
sama przeczytaj swój post. od razu ma się wrażenie, że wolisz WSR, po co więc komplikować sobie życie i robić coś do czego nie jest się przekonanym?

żeby mi potem ktoś nie powiedział : "Widzisz, lepiej było pójść na ASP..."
__________________
not all who wander are lost.
mel89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-27, 20:15   #19
zupa_grochowa
Rozeznanie
 
Avatar zupa_grochowa
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 906
Dot.: ASP? i dylemat.

asp to mocno przereklamowana sprawa.

A co trzeba zrobić żeby tam iść nieodpłatnie ? (do szkoły reklamy w sensie )

Edytowane przez zupa_grochowa
Czas edycji: 2010-10-27 o 20:22
zupa_grochowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:07.