Scene Queen i dylemat ze studiami - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-10-24, 17:57   #1
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655

Scene Queen i dylemat ze studiami


Cześć dziewczyny... Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad swoją przyszłością i nie wiem co wybrać. Od wielu lat chciałam uczyć języka polskiego w szkole, ale kto wie czy po kilku latach mi się to nie znudzi... czy zawsze będę to właśnie chciała robić. Rozważam studia w Poznaniu lub Bydgoszczy i waham się pomiędzy filologią polską ze specjalnością nauczycielską, kulturoznawstwem ze specjalnością teatrologiczną i dziennikarstwem... Może któraś z Was studiuje na którymś z w/w kierunków i mogłaby mi powiedzieć, czy jest z tego zadowolona? Jak to naprawdę wygląda? Nie wiem już o czym myśleć najpoważniej...
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-27, 18:49   #2
Bloou
Rozeznanie
 
Avatar Bloou
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 558
Dot.: Scene Queen i dylemat ze studiami

Cytat:
Napisane przez SceneQueene Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny... Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad swoją przyszłością i nie wiem co wybrać. Od wielu lat chciałam uczyć języka polskiego w szkole, ale kto wie czy po kilku latach mi się to nie znudzi... czy zawsze będę to właśnie chciała robić. Rozważam studia w Poznaniu lub Bydgoszczy i waham się pomiędzy filologią polską ze specjalnością nauczycielską, kulturoznawstwem ze specjalnością teatrologiczną i dziennikarstwem... Może któraś z Was studiuje na którymś z w/w kierunków i mogłaby mi powiedzieć, czy jest z tego zadowolona? Jak to naprawdę wygląda? Nie wiem już o czym myśleć najpoważniej...
Jedyne, co mogę Ci powiedzieć to to, że na filologii polskiej baaardzo dużo się czyta, bardzo, także jeżeli nie lubisz pożerać książek, to chyba możesz to sobie odpuścić.
Kulturoznawstwo brzmi fantastycznie, ale chyba mało szans rozwoju jest po tym, a dziennikarstwo. Mmm, też brzmi okej, ale niech Ci studenci odpiszą.

Pozdrawiam!
__________________

Nobody
, not even the rain, has such small hands
- Cummings


JESTEM ZA WPROWADZENIEM WIĘKSZYCH KAR DLA OSÓB, KTÓRE ZNĘCAJĄ SIĘ NAD ZWIERZĘTAMI.

Bloou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-28, 14:52   #3
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Scene Queen i dylemat ze studiami

Kocham czytać, tak więc to nie jest problemem, ale dziękuję za wypowiedź.
Studenci, opinie poproszę!
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-28, 17:52   #4
Honey7
Zakorzenienie
 
Avatar Honey7
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 4 441
Dot.: Scene Queen i dylemat ze studiami

Zostać nauczycielką? hmm.. jeśli chcesz się użerać z corazto trudniejszą młodzieżą za marną minimalną krajowąto Twój wybó
jak jak już wspomniała koleżanka wyżej, jest bardzo ale to bardzo dużo czytania

Na dziennikarstwo jeśli chcesz iśc to musisz to już umieć i się tym fascynować, bo by iść się nauczyć tam czegoś to nie dasz rady , to już trzeba mieć tą smykałkę dziennikarstwa

kulturoznastwo .. hmm tak właściwie to nawet nei mam pojęcia co po tym można robić
__________________
BLOGUJĘ
Honey7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-28, 19:40   #5
Juliette88
Zadomowienie
 
Avatar Juliette88
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 672
Dot.: Scene Queen i dylemat ze studiami

Specjalność teatrologiczna jest stricte hobbystyczna. Bardzo trudno będzie Ci znaleźć po niej pracę, bo będziesz specjalistką w bardzo wąskiej i mało liczącej się na rynku pracy dziedzinie. Dziennikarstwo nie jest złe, ale nie nastawiaj się na karierę w dużych mediach Ważne również jaką wybierzesz specjalizację. A bycie nauczycielem ma dużo plusów - mnóstwo wolnego, posadka ciepła, bezpieczna itp. Nigdy nie będziesz wiedziała czy kiedyś nie pożałujesz swoich decyzji, ale życie ma się jedno i warto robić to, co się lubi, a nie zamartwiać się zawczasu

Edytowane przez Juliette88
Czas edycji: 2010-10-28 o 19:42
Juliette88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-30, 08:44   #6
makeupnotwar
Wtajemniczenie
 
Avatar makeupnotwar
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 670
Dot.: Scene Queen i dylemat ze studiami

polonistyka jest taka se, ja ją studiuję. nie ma aż tak dużo czytania żeby tego nie ogarnąć z tygodnia na tydzień (albo ja jakimś robocopem jestem ). mam fajną specjalizację - nauka polskiego jako obcego, mogę polecić. z tego, co wiem, znajomi pchają się na nauczycielską zwykłą, ale dla mnie to trudna nuda
dziennikarstwo - uczą bzdetów, jak chcesz się nauczyć nie pluć w mikrofon to idź do studenckiego radia/gazety, tam się nauczysz podstaw
kulturoznawstwo - wg znajomych które to studiują - arcyciekawe i fajne studia, ale jak masz pomysł, gdzie będziesz pracować później, bo możliwości zatrudnienia są zerowe
__________________

makeupnotwar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:16.