Jak pozbyć się efektu jojo po diecie 1000 kcal?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-12-04, 19:27   #1
noelle96
Raczkowanie
 
Avatar noelle96
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 36
Unhappy

Jak pozbyć się efektu jojo po diecie 1000 kcal??


Witam. Na wakacjach stosowałam dietę 1000 kcal i schudłam ponad 10 kg. Ostatnio znowu zaczęłam normalnie jeść i przytyłam 7 kg! ;( Co mam zrobić, żeby zgubić te kilogramy?? Czy mam wrócić do tej diety?? Proszę o pomoc...
noelle96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-04, 19:46   #2
Guniella
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 113
Dot.: Jak pozbyć się efektu jojo po diecie 1000 kcal??

Nie jestem ekspertem, ale wiem, że wychodzenie z diety powinno odbywać się pomalutku, stopniowo. Zwłaszcza z takiej rygorystycznej jaką Ty sobie zafundowałaś. Zaczęłaś zaraz po diecie od razu jeść tak jak przed dietą? Szkoda Twojego całego wysiłku Myślę, że nie powinnaś do niej wracać, bo znowu wszystko się powtórzy. Po pierwsze: dieta z większym "limitem" kalorii - potrwa to dłużej, ale efekty będą długotrwałe. Po drugie: moim zdaniem po diecie należy zmienić nawyki żywieniowe... już do końca życia, właśnie, żeby uniknąć jojo
Guniella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-04, 19:56   #3
poldzia89
Zadomowienie
 
Avatar poldzia89
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 726
Dot.: Jak pozbyć się efektu jojo po diecie 1000 kcal??

powinnaś stopniowo zwiększać dawki przyjmowanego pożywienia! a nie od razu z miejsca wracać do poprzedniego stanu! dlatego najlepiej powoli dodawać dane produkty, i z diety 1000 kcal przejsc na diete 1200 kcal.. bo inaczej caly twoj wysilek pojdzie na marne!
__________________
Dietetyk z pasją

poldzia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-04, 20:50   #4
69love69
Zakorzenienie
 
Avatar 69love69
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 4 413
Dot.: Jak pozbyć się efektu jojo po diecie 1000 kcal??

jeżeli z 1000kcal przeszłas nagle na normalne jedzenie wszystkiego co się chce to nic dziwnego. utrzymanie jest chyba trudniejsza niż sama redukcja, poczytaj sobie na wątku Nasze codziennie jadłospisy jak dziewczyny jedza na utrzymaniu. ilosc kalorii ktore zjadasz musisz podnosic stopniowo, no ale tez musisz zwracac uwagę na to co jesz, wiadomo, nie mozna nagle zaczac sie zajadac kebabem i czekoladą ( a szkoda :P )
69love69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-04, 21:14   #5
Maianthemum
Rozeznanie
 
Avatar Maianthemum
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 717
Dot.: Jak pozbyć się efektu jojo po diecie 1000 kcal??

Tak jak piszą dziewczyny wyżej, trzeba stopniowo zwiększać ilość kalorii aż osiągnie wartość zapotrzebowania kalorycznego adekwatnego do nowej masy ciała. Jest to istotne z tego względu, że kiedy jesteśmy na diecie niskokalorycznej, nasz bilans energetyczny jest ujemny (jemy mniej niż potrzebujemy). Organizm traktuje to jako pewnego rodzaju głodzenie i znacznie zwalnia metabolizm aby oszczędnie gospodarować energią. Jeżeli po takiej diecie nagle zwiększa się ilość kalorii, to organizm nie "przerobi" tej dawki kalorii - właśnie z powodu powolnego metabolizmu. Stąd bardzo łatwo nadrobić zgubione kilogramy.

Warto też nauczyć się i trzymać zasad zdrowej diety, która dostarcza odpowiedniej ilości kilokalorii i białek, tłuszczów, witamin, węglowodanow. Trzeba zrewidować i zmienić swoje dotychczasowe nawyki żywieniowe, zrezygnować ze słodyczy i tłustych potraw, cukrów prostych, jeść odpowiednią liczbę posiłków (Najlepiej 5 niezbyt obszernych porcji dziennie), ograniczać podjadanie.

No i dobrze jest włączyć w swój tryb życia nieco aktywności fizycznej
__________________
Wizaż i kosmetyki - Face Up to Make Up - FanPage


Maianthemum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-04, 21:59   #6
noelle96
Raczkowanie
 
Avatar noelle96
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 36
Dot.: Jak pozbyć się efektu jojo po diecie 1000 kcal??

no jeżeli zamiast tej diety 1000 kcal będę stosowała 1200 kcal to ile będę tak mniej więcej chudnąć na tydzień??
noelle96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-05, 00:14   #7
Maianthemum
Rozeznanie
 
Avatar Maianthemum
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 717
Dot.: Jak pozbyć się efektu jojo po diecie 1000 kcal??

Cytat:
Napisane przez noelle96 Pokaż wiadomość
no jeżeli zamiast tej diety 1000 kcal będę stosowała 1200 kcal to ile będę tak mniej więcej chudnąć na tydzień??
Musiałabyś podać swoją wagę aktualną, wzrost i stopień aktywności żeby można było policzyć twoje zpaotrzebowanie kaloryczne na dobę. wtedy będzie można określić, ile schudniesz Jeżeli nie chcesz podawać takich informacji na forum, napisz do mnie prywatna wiadomosc
__________________
Wizaż i kosmetyki - Face Up to Make Up - FanPage


Maianthemum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-12-05, 08:47   #8
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: Jak pozbyć się efektu jojo po diecie 1000 kcal??

Cytat:
Napisane przez noelle96 Pokaż wiadomość
no jeżeli zamiast tej diety 1000 kcal będę stosowała 1200 kcal to ile będę tak mniej więcej chudnąć na tydzień??
to bez sensu, nie rób tak.
jak wygląda to Twoje "normalne jedzenie" ? Jeżeli z tysiąca przeskoczyłaś nagle na, powiedzmy, 2000, to wystarczy, że zmienisz nawyki żywieniowe (odsyłam do lektury wątków podwieszonych ^^) i zaczniesz więcej się ruszać.
powinno przynieść efekty.
Jeśli po dwóch tygodniach waga nie spadnie, odetnij od jadłospisu 200 kcal.

nie oczekuj spektakularnych efektów typu minus 3 kg / tydzień. Optymalne tempo chudnięcia to 0,5 - 1 kg stracony w ciągu tygodnia.
Nie powtarzaj swoich błędów, bo narazisz się na kolejne jo jo.
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-05, 10:34   #9
noelle96
Raczkowanie
 
Avatar noelle96
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 36
Dot.: Jak pozbyć się efektu jojo po diecie 1000 kcal??

Mam 14 lat, 164 cm wzrostu i waże 57 kg .
noelle96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-05, 10:44   #10
Guniella
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 113
Dot.: Jak pozbyć się efektu jojo po diecie 1000 kcal??

Oj, wydaje mi się, że w tym wieku takie skoki wagi są bardzo niezdrowe i niebezpieczne. Jak już koniecznie chcesz się odchudzać to powolutku, nie oczekuj spektakularnych efektów po miesiącu.
Guniella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-05, 13:26   #11
strzalka44
Wtajemniczenie
 
Avatar strzalka44
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 2 287
GG do strzalka44
Dot.: Jak pozbyć się efektu jojo po diecie 1000 kcal??

Kurcze w twoim wieku kiedy jeszcze dojrzewasz i twój organizm się rozwija takie diety mogą bardzo zaszkodzić!
Proponuję zapoznać się z podwieszonymi wątkami na tym forum i z tematem 'Nasze codzienne jadłospisy' - tam znajdziesz mnóstwo dobrze ocenionych i zdrowych jadłospisów na których na pewno schudniesz ale zdrowo i bez uszczerbku dla zdrowia .
Skoro jesteś młodą osóbko to zapewne dosyć aktywną, przynajmniej ja w Twoim wieku taka byłam już nie mówię o sporcie ale czy zimno czy ciepło ze znajomymi trzeba było się spotkać i wszędzie chodziło się na piechotkę, plus wf w szkole no i zawsze możesz po gimnastykować się w domku.
Wystarczy że obetniesz troszkę kcal ok 200-300 od zwykłej codziennej dawki która jest Ci potrzebna na co dzień i będzie super
Kolejna sprawa że nie warzysz wcale dużo pamiętaj że Twoje ciało zaczyna się powoli zmieniać, dojrzewasz więc nabierasz kobiecych kształtów i nie rób z siebie wieszaczka , jak dla mnie to możesz schudnąć 3 góóóra 4 kg i stop! Później zrobi się z Ciebie kościotrup a to nie wygląda ładnie - uwierz na słowo
Ahh i pamiętaj że jesteś w wieku szkolnym więc musisz jeść żeby twój mózg pracował!
Wydaje mi się że powinnaś ograniczyć słodycze, przekąski typu chipsy, białe pieczywo i makarony zamień to wszystko na warzywka, owoce, ciemne pieczywo i pełnoziarniste makarony/ryż .
Staraj się też jeść jak najmniej oleju, zastąp go np. oliwą wiem że może być ciężko bo pewnie mama gotuje ale może ją też namówisz na zdrowe odżywianie
Nie zmieniaj ilości jedzenia tylko jakość :
I im wolniej będziesz to gubić tym łatwiej później będzie Ci utrzymać tą wymarzoną wagę
Im więcej diet tym trudniej schudnąć i trudniej utrzymać wagę.
No i jak od czasu do czasu zjesz kawałek czekolady to nic się nie stanie
__________________
... i ślubuję Ci ...

...Liwia ur. 3.05.2015, 3820 g, 58 cm...
strzalka44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-12-08, 22:07   #12
arletka_1508
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 34
Dot.: Jak pozbyć się efektu jojo po diecie 1000 kcal??

Też stosowałam dietę 1000 kcal, ale potem wprowadziłam zdrowe nawyki żywieniowe, żeby nie było efektu jo-jo. Zaczęłam jeść warzywa, owoce, zrezygnowała z soli i jem i otręby. Do tego dużo wody i czuję się syta. Koleżanka poradziła mi wprowadzenie otrębów i pokazała mi stronę z przepisami http://www.facebook.com/notes.php?id=113885449758 #!/SanteZnaczyZdrowie.
arletka_1508 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:23.