Benzacne a skóra pod oczami :/ - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-06-05, 15:13   #1
Schneewit
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9
Exclamation

Benzacne a skóra pod oczami :/


Piszę tutaj ponieważ może ktoś się z tym spotkał i wie jak to usunąć. Mam trądzik od haha 9 lat?
Kiedyś stosowałam maść benzacne - mi nie pomogła. W ulotce jest napisane, że nie można jej stosować pod oczami, niestety mój tata kazał mi jej używać, a ja się buntowałam, więc sam mi ją nakładał. Nakładał tak, że smarował również skórę pod oczami. Od tamtego czasu na skórze pod oczami mam jakby takie punkciki wypełnione pigmentem. Są malutkie i ich nie widać jak ktoś sie dobrze nie przyjży, mimo wszystko mi przeszkadzają. Czy ktoś wie jak to usunąć? I czemu tak się stało??
Z góry dziękuję za pomoc
Schneewit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-05, 19:05   #2
oltexp
Raczkowanie
 
Avatar oltexp
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 72
Dot.: Benzacne a skóra pod oczami :/

Ta maść to badziewie.

Uzywałem tej maści (obydwu) jedną z mniejszym stezeniem a druga z wiekszym (nie jednoczesnie). Efekt był "chwilowy" a potem wyskakiwało coraz wiecej i wiecej.Skóra była przesuszona na wiór.Od tamtej pory tylko nawilzam i nawilzam i jest o niebo lepiej dlatego radze ci nie wysuszac a nawilzac skóre!
oltexp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-05, 19:28   #3
MartaMagda
Zakorzenienie
 
Avatar MartaMagda
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: z szafy
Wiadomości: 7 859
Dot.: Benzacne a skóra pod oczami :/

Benzacne na skórę pod oczyma, możesz śmiało powiedzieć rodzicowi, że zrobił Ci krzywdę. Przecież to się stosuje miejscowo!

Być może po podrażnieniu Benzacne wystawiłaś buzię na słońce i stąd powstały przebarwienia - udaj się do dermatologa, on zdiagnozuje i najlepiej doradzi
MartaMagda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-06, 07:53   #4
Schneewit
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9
Dot.: Benzacne a skóra pod oczami :/

Cytat:
Napisane przez oltexp Pokaż wiadomość
Ta maść to badziewie.

Uzywałem tej maści (obydwu) jedną z mniejszym stezeniem a druga z wiekszym (nie jednoczesnie). Efekt był "chwilowy" a potem wyskakiwało coraz wiecej i wiecej.Skóra była przesuszona na wiór.Od tamtej pory tylko nawilzam i nawilzam i jest o niebo lepiej dlatego radze ci nie wysuszac a nawilzac skóre!


używałam jej jak miałam 12 lat teraz mam 20:P znacznie lepiej sie obchodze ze swoją cerą ale wtedy dermatolog przepisał i co miałam zrobić?
Schneewit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:25.