staż - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-07-11, 19:47   #1
laura87
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: kielce/kraków
Wiadomości: 3 474

staż


czes c dziewczynki sprawa wyglada tak: z kolezanka jestesmy na stazu w biurze od lutego. na poczatku bylo wszytsko ok wszyscy wydawali sie super. jest tam jedna osoba- skarbnik- zachwouje sue jakby byl szefem szefow;/ mowil nam na poczatku zeby mu np isc do sklepu po jedzenie albo zaniesc do banku jakies osobiste papiery- na poczatku nie odmawialysmy ale doszlysmy z kolezanka do wniosku ze nie bedziemy mu uslugwac. stal sie wielkim chamem- teraz jak wie ze jestesmy na stazu do konca lipca. za duzo sobie pozwala, raz nazwal nas "tania sila robocza". tylko ON twierdzi ze jestesmy niekumate- ze trzeba nam wiele razy cos tlumaczyc, ma nas za jakies nierozgraniete dziewczyny. ale my sobie na to nie pozwalamy i nie raz mu to wygarnelysmy. troche sie rozpisalam ale dochodze do sedna sprawy- chcemy w urzedzie pracyy zlozyc na niego skarge. ale nie wiemy jak to bedzie wygladalo.. wiecie cos na ten temat?? skladamy jakies pismo na jego temat w urzedzie i co dalej?? co mu za to moga zrobic- za to ze nas ponizal i szykanowal?
laura87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-11, 20:00   #2
aniielica
Zakorzenienie
 
Avatar aniielica
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 3 398
Dot.: staż

to się nazywa mobbing. Poczytaj sobie na ten temat
aniielica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-11, 20:06   #3
maltanka83
Raczkowanie
 
Avatar maltanka83
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 182
Dot.: staż

to chyba nie do końca mobbing
na stażu zazwyczaj tak jest że traktują cię jak popychadło
__________________
"Tam na dole zostało
wszystko to co Cię męczy.
Patrząc z góry wokoło
świat wydaje się lepszy."

maltanka83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-11, 20:12   #4
laura87
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: kielce/kraków
Wiadomości: 3 474
Dot.: staż

nie chodzi mi tu o popychadlo bo nie dalysmy sie poprostu chodzi o zle traktowanie- ublizanie, mowienie przykrych rzeczy
laura87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-11, 20:16   #5
aniielica
Zakorzenienie
 
Avatar aniielica
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 3 398
Dot.: staż

Nie ważne że jesteś na stażu. Dla nich jesteś pracownikiem, tyle że twoje świadczenia nie opłaca pracodawca ale urząd albo państwo. I nikt, żaden współpracownik, nie ważne na jakim stanowisku jest, nie ma prawa ci ubliżać, obrażać cię czy ci grozić.
aniielica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-11, 20:38   #6
laura87
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: kielce/kraków
Wiadomości: 3 474
Dot.: staż

Ale Chcialabym Wiedziec Jak To Wyglada Taka Skarga- Zloze Ja W Urzedzie Pracy I Co Dalej- Nei Chce Lazic Po Sadach Moze Jak Zloze W Urzedzie Pracy To Wiecej Stazystow Nie Dostana No Nei Wiem Czy Ktoras Z Was Orientuje Sie......
laura87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-12, 10:44   #7
maltanka83
Raczkowanie
 
Avatar maltanka83
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 182
Dot.: staż

Cytat:
Napisane przez laura87 Pokaż wiadomość
Ale Chcialabym Wiedziec Jak To Wyglada Taka Skarga- Zloze Ja W Urzedzie Pracy I Co Dalej- Nei Chce Lazic Po Sadach Moze Jak Zloze W Urzedzie Pracy To Wiecej Stazystow Nie Dostana No Nei Wiem Czy Ktoras Z Was Orientuje Sie......
jeżeli złożysz taką skargę to na pewno będą cię ciągać po sądach. inaczej się nie da.
ale taką skargę to raczej nie do Urzędu tylko do Inspekcji pracy trzeba złożyć. drogą dla dochodzenia roszczeń z tytułu mobbingu i dyskryminacji jest
droga sądowa, gdyż jedynie sąd dysponuje niezbędnym instrumentarium dla przeprowadzenia
postępowania dowodowego i ustalenia, czy rzeczywiście mobbing czy dyskryminacja miała
miejsce oraz zasądzenia odpowiedniego odszkodowania bądź zadośćuczynienia.
__________________
"Tam na dole zostało
wszystko to co Cię męczy.
Patrząc z góry wokoło
świat wydaje się lepszy."

maltanka83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-07-12, 11:26   #8
Lucyy
Zadomowienie
 
Avatar Lucyy
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 244
Dot.: staż

Gdy ja bylam na stazu po licencjacie to tez trafilam na osobę, ktora caly czas po mnie jechala. Na początku bylo mi bardzo cięzko i okropnie sie tym przejmowalam. W pracy jakos sie trzymalam, ale w domu zdarzalo mi sie poplakac. W koncu uswiadomilam sobie, ze szkoda moich nerwów, ze jestem tam tymczasowo i zalezy mi tylko na kasie, więc muszę jakos wytrzymac. Nauczylam sie ignorowac glupie uwagi - jednym uchem wpuszczalam, a drugim wypuszczalam i robilam swoje.
__________________
"Najlepsze są prezenty pożyteczne. Na przykład: ja jemu chusteczki do nosa, on mi futro"
B. Bardot
Lucyy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-12, 11:57   #9
cyn@monk@
Zadomowienie
 
Avatar cyn@monk@
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 164
Dot.: staż

według mnie skarge można złożyć do organu wyższego stopnia i wtedy nie będzie potrzeby kierowania sprawy na drogę sądową, bo jest to postępowanie odrębne.
cyn@monk@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-12, 12:49   #10
Moniquee
Zadomowienie
 
Avatar Moniquee
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 305
GG do Moniquee
Dot.: staż

Witajcie w doroslym zyciu.

W pracy niestety zdarzaja sie takie przypadki ze pracownicy starsi stazem pomiataja nowymi nie mowiac juz o stazystach. Moim zdaniem nie ma co robisz szumu wokol tej sprawy tym bardziej ze jestes tam jeszcze tylko pare dni. Ja na twoim miejscu nie skladalabym zadnych skarg bo zapewne niewiele taka skarga wniesie. Pomysl sobie komu szybciej uwierza: staremu pracownikowi czy stazyscie??!! Odpowiedz jest chyba prosta. Daj sobie spokoj - skoncz ten staz i znajdz sobie jakas prace w normalnym towarzystwie.
__________________
Uciekaja wszystkie mysli zle - z kazdym dniem ....
Moniquee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-12, 13:06   #11
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: staż

Po pierwsze - kto jest Waszym przełożonym? Może się okazać, że ten skarbnik nie ma prawa wydawać Wam takich poleceń.

Po drugie - zanim pójdzie sie do sądu, najpierw rozmawia się z pracodawcą. Niekoniecznie musi on wziąc stronę starszego stażem pracownika, może się bowiem okazać, że to nie pierwszy taki jego numer i juz iluś stażystów się na niego skarżyło.

Po trzecie - stazyści najczęściej wykonuja podrzędne roboty typu wyjście do sklepu po jedzenie czy po papier do ksero, ale to nie znaczy, że jesteście tanią siłą roboczą i macie zalatwiac komuś jego prywatne sprawy.
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-07-12, 13:11   #12
kilianna
Zakorzenienie
 
Avatar kilianna
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 6 023
Dot.: staż

Może najpierw warto iśc do przełożonego, do jakiejś osoby, która jest NAD skarbnikiem i się poskarżyć. Jak pójdziecie we dwie, wyłożycie swoje argumenty, może odniesie to jakiś skutek?
kilianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-12, 14:49   #13
laura87
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: kielce/kraków
Wiadomości: 3 474
Dot.: staż

hmmmmmm
po 1- ta osoba to gówniarz- ma 26 lat, jest ze wsi- typowy cham
po 2- nie mozna tam liczyc na zadnego z przelozonych jego poniewaz w tej pracy jest tam prze balagan w papierach i kazdy na kazdego ma haka wiec boja sie mowic
po3- wiem ze zostalo mi tam pare dni ale nie pozwole sobie zeby takie zle traktowanie uszlo mu bez zadnych konsekwencji- zobaczy jakie te stazystki ktore mial za kretynki moga byc mściwe
po 4- za pare dni w urzedzie pracy zloze skarge jakiekolwiek mialo by miec to konsekwencje
laura87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-12, 14:59   #14
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: staż

To lepiej zaopatrz się w dyktafon, jest szansa, że jak powiesz grzecznie, że nie będziesz robić tego czy tego. Jak Was zwyzywa, będziecie miały piękny materiał dla sądu.
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-12, 15:11   #15
laura87
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: kielce/kraków
Wiadomości: 3 474
Dot.: staż

dzis sie dowiedzialam ze jesli stazusta zlozy skarge do urzedu pracy to konsekwencja jest zazwyczaj to ze wiecej moga nie dostac stazystow
laura87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:23.