Reklamacja zabiegu? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Chirurgia plastyczna

Notka

Chirurgia plastyczna Interesujesz się chirurgią plastyczną? Poddałaś się zabiegowi lub go rozważasz? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-08-28, 05:03   #1
cossmacznego
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 3

Reklamacja zabiegu, proszę o poradę


Witajcie,
piszę, ponieważ nie mam pojęcia co zrobić w mojej sytuacji i nigdzie nie mogę też znaleźć informacji na ten temat. Miałam zrobiony zabieg korekty powiek dolnych, który po prostu nie udał się. Lekarz umywa ręce i twierdzi, że widocznie taką mam budowę oka (szkoda, że wcześniej tego nie zauważył..). Zaproponował mi kolejny zabieg, oczywiście trzeba za niego zapłacić. Spodziewałam się, że u tego samego chirurga będę mogła zgłosić reklamację/zażądać poprawki, ale w ramach poprzedniego zabiegu, a nie że znów będę płacić i to grubą kasę... Jak to jest? Czy mam szansę odzyskać pieniądze albo chociaż ich część? Czy to jest normalna praktyka? Takim sposobem to ja mogę przecież i miliony wydać a nigdy nie doczekać się spodziewanego efektu. No i za co ja płacę - za efekt, czy za próbę jego osiągnięcia? :/

Edytowane przez cossmacznego
Czas edycji: 2015-08-28 o 05:11
cossmacznego jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-05, 14:33   #2
myszola21
Zakorzenienie
 
Avatar myszola21
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 13 107
Dot.: Reklamacja zabiegu, proszę o poradę

Cytat:
Napisane przez cossmacznego Pokaż wiadomość
Witajcie,
piszę, ponieważ nie mam pojęcia co zrobić w mojej sytuacji i nigdzie nie mogę też znaleźć informacji na ten temat. Miałam zrobiony zabieg korekty powiek dolnych, który po prostu nie udał się. Lekarz umywa ręce i twierdzi, że widocznie taką mam budowę oka (szkoda, że wcześniej tego nie zauważył..). Zaproponował mi kolejny zabieg, oczywiście trzeba za niego zapłacić. Spodziewałam się, że u tego samego chirurga będę mogła zgłosić reklamację/zażądać poprawki, ale w ramach poprzedniego zabiegu, a nie że znów będę płacić i to grubą kasę... Jak to jest? Czy mam szansę odzyskać pieniądze albo chociaż ich część? Czy to jest normalna praktyka? Takim sposobem to ja mogę przecież i miliony wydać a nigdy nie doczekać się spodziewanego efektu. No i za co ja płacę - za efekt, czy za próbę jego osiągnięcia? :/

witaj! postaram się pomóc ponieważ z takimi sprawami jaka Ciebie dotknęła spotykałam sie w swojej pracy na co dzień. Na początek przejrzyj informacje dot. zabiegu wraz z całą dokumentacją medyczną oraz informacje o możliwych powikłaniach. Operacje plastyczne niestety nie są nastawione na konkretny efekt, a na poprawę dotychczasowego wyglądu bez możliwości przewidzenia konkretnego efektu ze 100% dokładnością. Celem jest poprawa wyglądu, osiągnięcie pożądanego efektu nie jest czasem po prostu możliwe i nie dotyczy to jedynie korekty powiek. Pamiętaj, że przysługuje Ci prawo do zgłoszenia szkody do ubezpieczyciela lekarza, każdy lekarz zobowiązany jest do posiadania obowiązkowego ubezpieczenia OC a Twoim prawem jest zgłoszenie szkody na osobie, jeśli w Twoim odczuciu lekarz nie wywiązał się z zobowiązania/nieprawiłowo wykonał zabieg. Nie wiem jaki jest efekt zabiegu? Musisz przejrzeć formularz i wszystko co podpisałaś, niestety wiele osób przed zabiegiem nie zapoznaje się z tzw. ryzykiem operacyjnym i możliwością powikłań. Jeśli lekarz odmawia korekty bo w jego mniemaniu zrobił wszystko zgodnie ze sztuką lekarską i z dołożeniem należytej staranności proponuje wziać od lekarza kopie polisy i zgłosić szkode do ubezpieczyciela. Trochę dłuższa droga to spór sądowy, który może ciągnąć się w nieskończoność i obciążyć cię w przypadku przegranej kosztami sądowymi. Mam nadzieje że pomogłam. Pozdrawiam.
__________________
konsultuje się
20.05.2015 KONSULTACJA DR A.B.
09.10.2015 KONSULTACJA M.SZ
16.11.2015 KONSULTACJA S.Ł.
23.08.2016 KONSULTACJA G.N.J.

OXY
64->62->58.5->58.3->58.2->57.8->57.3->56.4->56.2->54.9->54.8

56,6->56,3->55,9->55,2

https://www.instagram.com/lukrecjaass/
myszola21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-08, 07:43   #3
KosmetyczkaPielegniarki
Raczkowanie
 
Avatar KosmetyczkaPielegniarki
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 126
Dot.: Reklamacja zabiegu?

Obawiam, się że za próbę jego osiągnięcia... Z chirurgią plastyczną już tak jest. Nigdy nie wiesz, jaki będzie efekt, powikłania i skutki uboczne... Ale może tylko Ci się wydaje, że jest tak źle, hm? Często tak jest, że my coś widzimy, wydaje nam się to straszne, a w rzeczywistości to nic takiego, hm?
KosmetyczkaPielegniarki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-08, 07:51   #4
mmka789
Raczkowanie
 
Avatar mmka789
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 188
Dot.: Reklamacja zabiegu?

Ja bym go pozwała do sądu! A co?! Skoro nie wie co robi, to niech teraz za to płaci, skoro nie poczuwa się do poprawienia tego zabiegu. Tak nie można.
mmka789 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-10, 11:42   #5
AgataSelin
Raczkowanie
 
Avatar AgataSelin
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 244
Dot.: Reklamacja zabiegu?

Nie ma nic gorszego niż lekarz który umywa ręce po zabiegu , oni przed zabiegiem są tacy super mili a po niekoniecznie ... i tak często zostawiają pacjentki na pastwę losu ...
__________________
350 HP Mentor.Dr.M.K P-ń /za małe /Plan wymiana na większe w 2016
7 listopada konsultacja M.K



AgataSelin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-11, 18:03   #6
Anteuszka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 19
Dot.: Reklamacja zabiegu?

Ja tez zostalam zostawiona na pastwe losu po operacji nosa- litera C i lata wypukla po lewej stronie-widoczna golym okiem przez cienka skore,asymetryczny nos.A mial byc nos tylko naprostowany/po urazie w miejscu okularow/ i poprawiony czubek .Kosc po operacji naprostowana a czesc chrzestna zniszczona.Ladne zostalo to co nie bylo ruszane-skrzydelka,dziurki,ksztal t wielkosc nosa.Mam jeszcze wizyte ,szczerze mowiac "wymuszoną".A dr naprawia po innych i reklamuje sie ..reklamuje.
Anteuszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Chirurgia plastyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-10-11 19:03:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:20.