angielski, poziom advanced, materiały - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Nauka języków obcych - kącik językowy

Notka

Nauka języków obcych - kącik językowy Nauka języków obcych - kącik językowy, to miejsce wymiany informacji o kursach, podręcznikach, materiałach i ciekawostkach językowych. Dołącz.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-11-11, 09:10   #1
cynamonka9
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 290

angielski, poziom advanced, materiały


Hej!
Starałam się przejrzeć watki dotyczące angielskiego, w poszukiwaniu odpowiedzi na moje pytanie, ale niestety nie udało mi się jej odnaleźć, więc zakładam nowy temat, może komuś też się przyda
Trzeci rok studiuję filologię angielską i jestem na poziomie C1 i... tkwię tutaj tak już ze 2 lata. nie wiem co mam robić, bo czuję, że mój zasób słownictwa jest spory/duży, ale ciągle mam jakiś niedosyt. Jestem w stanie bez problemu się dogadać, potrafię zastąpić różne słowa innymi, bardziej 'sophisticated', ale przyznam, że nadal nie jest to jakiś oszałamiający poziom. Angielski jest bardzo rozległym językiem i jedno słowo można podmienić na 10 innych. I tutaj moje pytanie do was, uważacie że dobrze jest przyłożyć się do właśnie tego typu słownictwa, czyli takiego codziennego, by brzmieć mniej kolokwialnie i znać tych 10 zamienników (a nie tak jak teraz, gdzie znam powiedzmy 4), czy jest to raczej bezsensowne i lepiej skupić się na słownictwie specjalistycznym (mam zamiar być tłumaczem i zastanawiam się nad dziedziną).
I jeszcze jedno pytanie- z jakich darmowych/płatnych materiałów w internecie korzystacie? Ja ciągle szukam jakichś stron i niby jest ich mnóstwo, a tak naprawdę żadna jest do końca godna uwagi, bo większość dobrych materiałów kończy się na poziomie średniozaawansowanym. Nie wiem, czy powinnam skupiać się teraz na jakichś kolokacjach, phrasalach itd, czy to pomoże mi być jeszcze bardziej 'advanced'?
No i ostatnia kwestia- JAK się uczycie? w domu/na studiach/kursach? robicie fiszki, czy jakieś testy w internecie? Zastanawiam się co jest najbardziej skuteczne, bo nie ukrywam, że bardzo lubię ten język, ciekawi mnie i chciałabym go poznać jak najlepiej. Wiem, że pewnie każdemu odpowiada coś innego, jednak chciałabym, abyście podzieliły/li się swoimi doświadczeniami.
Z góry dziękuję!
cynamonka9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-11, 10:07   #2
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: angielski, poziom advanced, materiały

Wszystko co się da czytam/oglądam/słucham w oryginale. Filmy fabularne, dokumenty różnego rodzaju, wszelkiego rodzaju artykuły w necie. Na tym poziomie języka powinnaś to właśnie robić. Możesz sobie też poszukać materiałów do egzaminu proficiency. Najlepiej w formie książkowej, coś sprzed kilku lat, to były killery językowe.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-12, 23:00   #3
Maguda_
Kawaii strona mocy
 
Avatar Maguda_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9 963
Dot.: angielski, poziom advanced, materiały

Wydaje mi się, że w Twoim przypadku najważniejsze teraz jest szlifowanie słownictwa, a szukanie synonimów, mimo że mozolne, jednak rozwija jego zasób Poszerzanie jego znajomości + specjalizacja powinny więc występować równolegle.

Ze swojej strony polecam serię z Cambridge "in Use"

Edytowane przez Maguda_
Czas edycji: 2015-11-13 o 09:30
Maguda_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-13, 09:24   #4
cynamonka9
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 290
Dot.: angielski, poziom advanced, materiały

dziękuję bardzo za odpowiedzi, dziewczyny
cynamonka9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Nauka języków obcych - kącik językowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-11-13 10:24:24


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:56.