salony profesjonalne czy prywatne? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Dobry fryzjer

Notka

Dobry fryzjer Szukasz dobrego fryzjera w swoim mieście? Na tym forum znajdziesz adresy i nazwiska sprawdzonych fryzjerów. Wejdź i znajdź dobrego fryzjera, poleć własnego.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-09-27, 10:20   #1
paputek00
Raczkowanie
 
Avatar paputek00
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 438
GG do paputek00

salony profesjonalne czy prywatne?


Tak sie wlasnie zastanawiam gdzie chodzicie do fryzjera Czy macie zaufanie do salonow wspolpracujacych na zasadzie oddzialow (Gabriel, JLD, Berendowicz&Kublin, Lovely Look itp) czy moze macie jakies swoje ulubione, male salony prywatne?
Zazwyczaj chodzilam do Gabriela i zawsze bylam zadowolona ale ceny mnie nie zachwycaja. Pare razy spotkalam sie juz z opiniami kolezanek ze u nich w malych miejscowosciach mozna miec takie samo ciecie lub farbowanie jak w profesjonalnym salonie tylko po duzo nizszej cenie.
No i teraz sie zastanawiam, jest pare fajnych, malutkich salonow w mojej miejscowosci... moze faktycznie trzeba sprobowac i wyzbyc sie uprzedzen. Co wy na to?
paputek00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-27, 11:29   #2
emememsik
po prostu Em :)
 
Avatar emememsik
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 29 527
Dot.: salony profesjonalne czy prywatne?

Byłam raz w JLD i raz w Hair Coif. O ile ten pierwszy był w porządku, o tyle HC okazał się kompletną porażką. Od tego czasu chodzę do salonu PaulaXHair, który jest w Krakowie w dwóch miejscach, zawsze do tej samej fryzjerki, za ścięcie płacę 18 zł i jestem zadowolona dużo bardziej niż z sieciówek.
__________________
od maja 2012 przejechałam na rolkach 488 km
emememsik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-27, 11:38   #3
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: salony profesjonalne czy prywatne?

Cytat:
Napisane przez emememsik Pokaż wiadomość
jestem zadowolona dużo bardziej niż z sieciówek.
Emememsik słusznie odróżniła pojęcie salonu sieciowego i profesjonalnego bo często jedno nijak ma się do drugiego. Salon profesjonalny może być również niewielkim salonem bez znanej nazwy i nie sygnowanym znaną marką. A salon sieciowy, mylony z profesjonalnym, to może być byle jaki poziom obsługi i zawyżone ceny.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-27, 14:11   #4
naked21
Wtajemniczenie
 
Avatar naked21
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Heaven
Wiadomości: 2 029
GG do naked21
Dot.: salony profesjonalne czy prywatne?

chodzę do salonów prywatnych w których jednak fryzjerki pracują na profesjonalnych produktach...

swego czasu (liceum) chodziłam do osiedlowego saloniku w którym panie zbytniej wiedzy i powołania nie miały, ale nie narzekałam, ba! miałam o niebo lepsze włoski pomimo rozjaśniania....

teraz zależy mi na dobrym cięciu i wole iść do fryzjerki nie tylko po szkole ale i po dodatkowych kursach
__________________
"Lubię ten stan, rozkoszne sam na sam. Cisza i ja. Cisza, ja i czas(...)"
naked21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-27, 14:43   #5
xxkaciaxx
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 276
Dot.: salony profesjonalne czy prywatne?

Profesjonalne. !! I wg mnie raz na jakiś czas wolę zapłacić więcej i wyjść z taką fryzurą jaką chciałam. Z tych mnejszych prywatnych, wybiegałam z płaczem, nie potrafią zrobić nic "innego" tylko grubaśny balejaż i jakieś zwykłe cięcie ;/ albo przyjdę do nich ze zdjęciem, to albo sie nie podejmą bo to "już nie modne" albo ze nie umie, no ludzie...
xxkaciaxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-28, 11:59   #6
paputek00
Raczkowanie
 
Avatar paputek00
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 438
GG do paputek00
Dot.: salony profesjonalne czy prywatne?

Pytam bo kuszą mnie małe salony w okolicy, w ktorej pomieszkuję od niedawna. Nie farbuję włosów u fryzjera (rok temu wróciłam do naturalnego brązu po romansie z blondem :P) i zależy mi na dobrym cięciu. Chyba nie pozostaje mi nic innego jak wypróbowac osobiscie
paputek00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-28, 12:45   #7
Pt6
Raczkowanie
 
Avatar Pt6
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 153
Dot.: salony profesjonalne czy prywatne?

Niestety według mnie ciężko tak uogólniać, że profesjonalny zaklad - dobry fryzjer, prywatny - zły fryzjer, czy na odwrót. W końcu wszystko zalezy od tego do kogo akurat trafimy pod nożyczki. Myślę, że i tu i tu można zarówno trafić na profesjonalistę jak i na kogoś kto wybrał fryzerstwo z innych pobudek niż fascynacja zawodem . Więc zostaje chyba tylko metoda prób i błędów... Ja ciągle szukam i zadażały się wpadki i w profesjonalnych i w prywatnych zakładach... Ale nie poddaję się i wciąż próbuję
__________________
"Małżeństwo zawsze jest związkiem dwojga ludzi gotowych przysiąc,
że tylko to drugie chrapie..."

Pratchett Terry
"Piąty elefant"
Pt6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-09-30, 10:36   #8
Błękitny Frędzelek
Raczkowanie
 
Avatar Błękitny Frędzelek
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 198
Dot.: salony profesjonalne czy prywatne?

Też uważam, że nie można generalizować. Duże salony zapewniają fryzjerom więcej szkoleń, wymagają, by dobrze reprezentowali ich salon. W małych zawsze może trafić się jakaś perełka, która zadowoli nasz gust.
Cenny różne- jak wiadomo. Myślę, że jednak warto od czasu do czasu skorzystać z dobrego fryzjera.
Błękitny Frędzelek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-30, 11:03   #9
Kasiek1987
Zakorzenienie
 
Avatar Kasiek1987
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Knurów (Śląsk)
Wiadomości: 5 157
Dot.: salony profesjonalne czy prywatne?

Salony sieciowe omijam szerokim łukiem, ponieważ zawiodłam się dość mocno na Lovely Look, JLD oraz Berendowicz&Kublin. Ceny zdecydowanie za wysokie, a jakość... no cóż, pewnie można trafić na dobrego fryzjera, ale ja już się zraziłam, także podejściem do klienta. W miarę dobre wrażenie robią na mniej jedynie salony Trendy.
Omijam również małe salony, które odstraszają wystrojem, są niechlujne, a wygląd i zachowanie fryzjerów nie wzbudza mojego zaufania.
Przed długi czas eksperymentowałam z różnymi salonami w Gliwicach i nie tylko, aż w końcu mama zaprowadziła mnie do pewnego salonu, który wtedy jeszcze nie był zbyt popularny i miał mało klientów, a teraz mój fryzjer jest chyba jednym z lepszych w Gliwicach i pewnie nie tylko A ceny nadal przystępne jak dla mnie
__________________
Wymiana kosmetyczna:

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post55596361
Kasiek1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-30, 12:54   #10
Mariti
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 2 431
Dot.: salony profesjonalne czy prywatne?

Ja uwielbiam Berendowicza w Katowicach, choc przyznam, że przed tem skąpiłam i chodziłam do małych, osiedlowych saloników. Moje wrażenia sa takie : w owych małych salonikach efekt końcowy jest zazwyczaj dziełem przypadku, bo dosć trudno znaleźć tam naprawdę dobrą fryzjerkę. Wielkie salony, sieciowe czy sieciowo- profesjonalne raczej bardziej dbają o poziom umiejętności swoich pracowników. Choć powtarzam, także możemy trafic na kogos bardzo dobrego w saloniku za rogiem i wtedy warto chyba trzymac się takiej osoby, bo z reguły ceny są o wiele nizsze.
__________________
"Well-behaved women rarely make history."

Marilyn Monroe
Mariti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-25, 15:35   #11
karolcia_83
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 548
Dot.: salony profesjonalne czy prywatne?

Tak naprawde bez różnicy jaki salon się wybierze. Ważny jest fryzjer,w którego ręce się oddajemy.Ja byłam kilka razy w tych tzw sieciówkach i oprócz wysokiej ceny nie widziałam żadnej różnicy,niż od "zwykłej" fryzjerki. A nawet raz ostro się przejechałam na pobobno genialnej i bardzo drogiej fryzjerce, która nie dość,tragicznie wykonała mi prostowanie chemiczne (po przejechaniu ręką po głowie,miałm popalone włosy-dosłownie czułam jeżyka,przysięgłam,że po tym już nigdy więcej nic z nimi nie robię),to fatalnie mnie obcięła. Teraz mam paniż z małegoi niepospolitego saloniku,która zawsze mi ładnie włosy podetnie i nie zedrze ze mnie za dużo.
karolcia_83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dobry fryzjer


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:01.